Tijdrit bracht geen slechte resultaten voor Ned* ploeg £ied van deze tijd De autoriteit van een korporaal werd aangerand door tomatensoep ZATERDAG 23 MEI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 De Ronde van Italië De tijdrit per ploeg, met de bepaling dat de tijd van de derde man doorslag gevend zou zijn, was een nieuwigheid voor de Giro, en eigenlijk in strijd met het pricipe er van, aangezien het toch een individuele wedstrijd betreft. Maar enfin, de zeventigduizend toeschouwers langs het circuit hebben waar voor hun geld gekregen en een aantal uitermate spannende poursuite-duels gezien. Van de zestien deelnemende ploegen bezet ten de Oranjemannen de zesde plaats met 38 min. 32 sec., een zeer goede tijd. Voorts heeft Van Est zijn plaats in de algemene rangschikking behouden, en dit stemt eveneens tot tevredenheid. Het gemiddelde van ruim 46}/$ kilome ter per uur mag er wezen, en" wanneer men weet, dat de vier man aan de kop: Van Est, Peters, Dekkers en Suyker- buyck de laatste ronde in 2 min. 49 sec. reden, wat voor die ronde een gemid delde van 49.207 km/u betekende, krijgt men nog meer respect voor de Neder landse prestatie. Niet veel andere ploe gen bleken er toe in staat. Roks verloor al na enkele ronden contact met de overigen. Hij moest het karwei toen verder alleen opknappen en dit verklaart zijn slechte tijd in deze rit. Van Breenen hield liet hoge tempo tot in de tiende ronde vol, maar moest zijn kameraden toen laten gaan. En Wagtmans, het verhaal begint eentonig te worden, kreeg een ronde later weer eens pech. nu met zijn derailleur Des ondanks werd voor hem 39 min. 42 sec. genoteerd, geen slechte tijd onder deze omstandigheden. Roks viel in het alge meen klassement terug van de 45e naar de 58e plaats. De Zwitserse ploeg, met Koblet, Schaer, Diggelman en Pianezzi, liet 38 min. 11 sec. voor zich afdrukken en gaf het Italiaanse Arbos-team (met Ciancola en Gestri) geen schijn van kans. De elegante Hugo ging gedurende meer dan de helft van de tijd aan de kop van zijn ploeg, de anderen aanvu rend door zijn voorbeeld. Hij heeft zijn leiderstrui behouden maarFausto Coppi is hem tot op minder dan een minuut genaderd. De Bianchi-ploeg, met Fausto als kop man, kwam in de laatste rit uit tegen het team- van die andere campionnis- simo, Gino Bartali Er waren toen al betere tijden gemaakt dan die van de Zwitsers. De Legnano-ploeg met Minardi had 37 min. 57 sec. geboekt, en het Ganna-team met Fibrenzo Magni zelfs 37 min 46 sec. Het ging er nu om, niet of Coppi en de zijnen van Bartali en zijn secondanten zou kunnen winnen, maar of Bianchi de tijd van Ganna nog zou kunnen verbeteren. Het is gelukt, slechts met één seconde, maar dat was voldoende voor de zege in deze tijdrace. Overigens een prachtig duel. met Bian chi steeds feller in de aanval en Bartali verbeten in de verdediging. Geleidelijk werd het verschil groter tot in de laat ste ronde Coppi, met Gismondi en Milano aan zijn wiel, zo geweldig snel kwam opzetten, dat hij de Bartali-groep een meter of dertig voor de finish in haalde. Een schitterende overwinning, bevochten in grootse stijl, welke Coppi, met nog tien etappes te rijden, de tweede plaats bezorgde in bet algemeen klasse ment achter Koblet. Wim van Est is nog steeds vijfde, met vier minuten achter stand op de Zwitser. Het klassement van de tijdrit per ploeg luidt: 1. Bianchi (m. Fausto Coppi) 37 min. 45 sec., 2. Ganna (met Fiorenzo Magni) 37.46.0, 3. Legnano (met Mi nardi) 37.57.0, 4. Zwitserland (met Ko blet) 38.11.0, 5. Frankrijk (met Louis Bobet) 38.24.0, 6. Nederland 38.32.0, 7 België 38.50.0, 8. Weiter 38.57.0, 9. Le- vrieri 39.02.0, 10. Bottecchia 39.110, 11 Frejus 39.12.0, 12. Bartali-ploeg 39.20.0*, De inschrijvingen voor de Hollandia- roeiwedstrijden op 29 en 30 Mei zijn als volgt: Beginnelingen Vier: Adelborsten; Aegir I; Aegir II; Argo; Dordrechtsche; Dudok v. Heel I; Dudok v. Heel II; Het Galjoen; De Hoop; De Laak; Laga; Nereus; Njord; Proteus; Triton; Viking. Beginnelingen Skif: Adelborsten; D.D.S. .Dordrechtsche; Maas. Beginnelingen Twee: Dudok v. Heel I; idem II; De Hoop. Lichte Vier: Aegir; Dudok v. Heel; Nautilus; Triton; Willem III. Skif Junior A: De Hoop; Het Spaar- ne; Njord. Twee Junior A: Aegir; Argo; Die Leythe-Njord-comb.Nereus; Proteus; Skadi; Het Spaarne; Willem III. Vier Junior A: Aegir; Argo; Dor drechtsche; De Hoop; Laga; Het Spaar ne; Triton. Acht Junior A: Nereus; Njord; Pro teus; Triton. Skif Junior B: Njord; Het Spaarne: Wetterwille. Twee Junior B: Njord; .Skadi; Triton. Vier Junior B: Dudok v. Heel; De Hoop; Njord; Willem III. Acht Junior B: Njord. Dubbel Twee: Het Spaarne; Willem III. Acht Senior hoofdnummer: Laga; Ne reus; Njord Twee Senior: Aegir; Nereus; Triton I; Triton H. Twee zonder stuurman: De Hoop; Ne reus. Vier Senior: Nereus; Njord; Het Spaarne. Vier zonder stuurman: Nereus; Wil lem Hl. Dames snel Vier Junior: AMVJ; Die Leythe; Nautilus. Dames snel Skif Senior: Nautilus. Dames Snel Vier Senior: Nereus. Dames snel Acht Junior: De Hoop; Nereus; Het Spaarne; De Vliet; Wil lem Hl. Dames snel Acht Senior: Het Spaarne. Dubbel Twee dames: De Hoop; Wil lem UI. Dames snel Dubbelvier: DDS, Nereus: Do Vliet. Dames Styl Skif beginnelingen: DDS; De Vliet. Dames Stijl Vier beginn.: Argo; DDS; Dordrechtsche; Ondine; Het Spaarne: De Vliet. Dames Stijl Skif Junior: DDS; De Vliet. Dames Stijl Vier Junior: De Vliet. Meisjes Stijl 14—16 j. beg. vier: De Hoop; Het Spaarne. Meisjes Stijl 17—18 j. beg. vier: De Hoop; Het Spaarne. Jongens 14—16 j. beg. vier: DDS; De Hoop. Jongens 17—18 j. beg. vier: AMVJ; De Hoop I; De Hoop II. Veteranen heren vier z. stm.: De Hoop; De Maas. Veteranen lieren Skif: Dc Hoop; De Maas. 13. Torpado 39.31.0, 14. Arbos 39.42.0, 15. Atala 39.47.0, 16. Spanje 41.02.0. Volgens het reglement telde de tijd van de derde man van elke ploeg, ter wijl voor renners, die het contact met de koplopers verloren hadden, de tijd werd genoteerd die zij zelf hadden ge reden. Zo werd voor Van Est, Peters, Dekkers en 'Suykerbuyck, die in geslo ten gelederen door de finish gingen, de tijd van 38 min. 32 sec. geboekt. Wagt mans reeds de afstand in 39 min. 42 sec., Van Breenen in 41 min. 28 sec. en Roks in 45 min. 53 sec. Na deze tijdrit luidt het algemeen klassement: 1 Koblet 52.40.45, 2. Coppi 52.41.40, 3. De Santi 52.42.02, 4. Fornara 52.42.21, 5. Wim van Est 52.44.43, 6. Bar tali 52.45.37, 7. Elio. Brasola 52.46.3: Corrieri 52.47 14, 9. Magni 52.47.35, 10. Martini 52.48.04. Roks staat thans 58e met een totaal- tijd van 53.09.56, Dekkers 66e met 53.15.39, Wagtmans 72e met 53.18.37, Pe ters 89e met 53.35.51, Van Breenen 94e met 53.43.53 en Suykerbuyck 98e met 53.44.51. Nederlanders in de Route de France niet slecht Voor de negende etappe van de Route de France zijn 65 renners gestart. Al spoedig viel een geslaagde uitlooppoging te noteren van Picot, Le Dissez, Fanuel, Chapuis en Domas, bij wie zich later nog Gnoinsky en Ottavi voegden. Zij behielden een kleine voorsprong tijdens de bestijging van de Cols van Vielbougue en van Montgrousset, maar na de afda ling had een hergroepering plaats. Men reed in gesloten gelederen verder totdat iets voor de bevoorradingspost van Es- palion (92 km.) drie renners van de Franse Zuidwestploeg, Dupré, Lafargue en Cigano, aan de haal gingen en een voorsprong van 1 min. 10 sec. namen op een groepje bestaande uit Van 't Hof, Picot en Lowie. De hoofdgroep volgde op 3 minuten. Terwijl de drie leiders geleidelijk steeds verder uitliepen veranderde ach ter hen de positie voortdurend. Er werd hard gejaagd, maar de vluchtelingen werden niet benaderd, integendeel werd het verschil groter. Op de aarden baan van Viviez bij Decazeville won Dupré de eindspurt voor zijn ploegmaats Lafar gue en Cigano. Vier minuten later kwa men Brun en Ottavi binnen, die resp. vierde en vijfde werden. De overige deelnemers arriveerden in groepjes met meer dan vijf minuten achterstand. Het klassement van de negende etappe van Mende naar Viviez, over een af stand van 175 km. luidt: 1. Dupré 5 uur 1 min. 25 sec., 2. Lafargue z.t., 3. Cigano z.t., 4. Brun 5.05.32, 5. Ottavi z.t., 6. Buitel 5.06.43, 7. Delmans z.t., 8. Bares z.t., 9. Tretout z.t., 10. Leo Stevens z.t., 15. Van Roon z.t., 20. De Groot 5.06.50, 45. A. van 't Hof. Het algemeen klassement na de ne gende etappe luidt: 1 Huyghe 44.27.57, 2. Lowie 44.28.59, 3. Desmet 44.29.43, 4. Pares 44.30.37, 5. Rocca 44.31.01, 6. De- paepe 44.31.02, 7. De Groot 44.31.07, 16. Leo Stevens 44.43.00, 20. v. Roon 44.45.21. NEDERLANDERS EN RONDE VAN LUXEMBURG. Doordat Jan Nolten niet in de gele genheid is naar Luxemburg te trekken, onderging de Nederlandse ploeg die van 29 Mei tot 1 Juni deelneemt aan de Ronde van Luxemburg een wijziging. De ploeg is nu als volgt samengesteld: Jos Janssen. Jan Lambrichs, Plet Haan, Gerrit Voorting, Adri Voorting en Harm Smits. Fanny Blankcrs-Koen werd met haar kinderen, Fanny (7 jr) en Jan (12 j.) gefotografeerd bij haar aankomst op London Airport uit Amsterdam. Zij zal uitkomen in de atletiekwedstrij den te Watford, die heden en tweede Pinksterdag worden gehouden. Swift-comblnatic. De uitslagen van de avondcompetitie over 46 km. is: A-klasse: 1. D. Wallet, 2. J. Vermeu len, 3. B. Kruit, 4. H. Vos (lekke band), tijd 1.17. B-klasse: 1. J. Riethoven, 2. C. Pias meier, 3. A. Houwelingen, 4. A. Pran gers, 5. Rijkelijkhuizen, 6. J. de Lange, tijd 1.17. C-klasse: 1. Th. Hoogkramer, 2. C. v. Amsterdam, 3. Bakker, 4. Knapen, tijd 1.25. J Riethoven rijdt -2e Pinksterdag een baanwedstrijd te Apeldoorn. De teamwedstrijd, die 24 Mei zou plaats hebben, wordt 25 Mei verreden; start 9 uur precies. STADION TE ROME GEPLUNDERD. Ongenode gasten heblSen zich toegang verschaft tot het pas in gebruik geno men olympische stadion te Rome en grote hoeveelheden schakelaars, kranen, electrische lampen en andere onderdelen van de lichtleiding zoals koperdraad buit gemaakt Ze gebruikten verversin gen in het restaurant, waarna ze de benen namen. Maar toen zag het sta dion er uit als een door de vijand ont ruimde kazerne in de eerste dagen van de bevrijding. VOETBAL. H. A. H. PUTTER t In de ouderdom van 60 jaar is te Am sterdam overleden de heer H. A. H. Putter, voorzitter van de afdeling Am sterdam van de KNVB. Henri Putter was een man, die reeds van jongsaf zijn hart verpand had aan de sport, speciaal de voetbalsport. En dan vooral de sport in katholiek ver band. Zelf lid van de eerste Amster damse Katholieke voetbalveren. Olivio, was hij na de eerste wereldoorlog een der eersten, die de georganiseerde ka tholieke sport een warm hart toedroeg. Hij werd bestuurslid van de R-K. Fede ratie, voorzitter van de R.K. Amster damse Voetbalbond en tenslotte in 1919 voorzitter van de toen opgerichte Dioc. Haarlemse Voetbalbond, waaraan hij tot de fusie in 1940 al zijn krachten heeft gegeven. Daarna heeft hij eerst als vice-voor zitter, later als voorzitter veel gedaan voor de Amsterdamse Voetbalbond. Zijn bezonken oordeel en zijn gede gen katholiciteit maakten hem tot een gewaardeerd leider in het neutrale zo wel als in het katholieke kamp, wiens heengaan men terdege zal voelen. ATHLETIEK. Zoals wij gisteren reeds berichtten, zal de KAV De Bataven op 2e Pinkster dag om 2 uur de jaarlijks terugkerende trialmeets organiseren. Inderdaad kunnen wij van een inte ressant athletiekgebeuren spreken, want naast het feit, dat HAV Haarlem en Parthenon bekende verenigingen zijn, komen deze clubs met hun sterkste wedstrijdploegen naar Leiden. Dit geldt evenzeer voor de damesploeg van het Haagse LDA. Een keur van loopnummers, met daarnaast een programma van een aan tal goede technische nummers, maakt het welhaast zeker, dat het duchtig zal spannen op de Sintelbaan in het sport park Leidse Hout. Zeer bekende athleten zullen op deze wedstrijd uitkomen. Zo zullen wij op de 800 m. F. C. Wolsink (Parthenon) zien starten. Deze athleet maakt deel uit van de Nederlandse athletiekploeg en heeft op dit nummer zeer goede prestaties verricht. Op de 3000 m. komt uit W. v. Gog (Haarlem), die in de A-klasse steeds zeer sterke wedstrijden heeft ge lopen. Voorts beloven de 400 m. en de 1500 m. ook eveneens een goede kamp te worden. Op hoogspringen komt uit H.*v. Zwe den (Haarlem), die verleden jaar zeer goed voor de dag kwam en een der sterkste hoogspringers van Nederland is. Op polshoog kan een spannend duel te gemoet worden gezien tussen Swart (Haarlem) en A. Gieske (Bataven). Bij de dames zijn in de ploegen van LDA, Parthenon en De Bataven vele nieuwe gezichten opgesteld, zodat dus van tevoren niet kan worden gezegd, welke ploeg de beste kansen maakt. Bij de heren is Haarlem wel favoriet, hoe wel Parthenon ook een sterke heren- ploeg op de been brengt Dat de Bata ven thans weer een ploeg in het veld kunnen brengen, is een bewijs, dat de weg naar verbetering is ingeslagen PAARDENSPORT. DERTIENDE LUSTRUM DER LEIDSE STUDENTEN CARROUSSEL VERENIGING. Het 65-jarig bestaan der Leidse Stu denten Carroussel Vereniging werd gis termiddag in de rijksuniversiteitsmanege te Leiden herdacht met een gevarieerde uitvoering, waarbij het niet grote leden tal de toeschouwers ongetwijfeld heeft doen genieten van goede sport. Na een geestig openingswoord van de praeses der vereniging, de heer B. N. Reydon, waarin deze er op wees, dat deze 65-jarige er allerminst nog aan denkt van „Drees te gaan trekken", werd het programma geopend met een carroussel-manoeuvre met medewerking van een viertal leden der Leidse Meis jesstudenten Carroussel Vereniging, on der voortreffelijke leiding van de direc teur der manege, de heer J. E. Kok, buitengewoon ere-lid der L.S.C.V., welk nummer een goede ouverture mocht worden genoemd. Met een voltige-nummer en een aar dige polowedstrijd werd het eerste ge deelte afgesloten. Na de pauze liet de heer J. E. Kok, directeur der manege, een nummer hoge school-rijden zien. uitgevoerd met de prachtige schimmel Shalil. In aanmer king genomen het feit, dat de heer Kok nog slechts twee maanden met dit paard geoefend heeft, mogen de resultaten verrassend wqrden genoemd. Jammer was het inderdaad, dat het orkestje hierbij ernstig in capaciteiten te kort schoot, zodat het paard verschillende oefeningen zonder begeleiding moest doen, hetgeen afbreuk deed aan het vertoonde. i een geslaagd nummer springen over verschillende hindernissen, volgde een hoedengevecht voor Prominenten, waarbij we o.m. de praeses collegii in het strijdperk zagen treden tegen de praeses van Orde en Vertegenwoordi ging, de praeses van Pro Patria tegen Hartelijke gelukwensen aan alle lezeressen en lezers, die vandaag jarig zijn. U viert vandaag uw nieuwe jaar dat, 'k hoop het, rose aan komt gloren. U viert vandaag de blijde dag, waarop ge eenmaal werd geboren. Ge voelt U blij ofwel ge denkt: ik ben alweer een jaartje ouder; de last des levens is nog licht of drukt reeds zwaarder op uw schouder. Dus: kleine Jan, die jarig is, heeft reeds daarover vele dagen aan Ma's geduldig oor gestaan met alles wat hij dan zou vragen. Hij kreeg het leidsel voor een paard, waarmee hij zich nu kan omgorden, maar 't meest verheugd is hij, dat hij een jaartje ouder is geworden. Marietje is nu achttien jaar, een tijd van mijmeren en dromen: nu zal misschien de schone prins uit het gedroomde sprookje komen. Zij hunkerde naar deze dag en op haar wangen is een roosje, zij maakt zich voor haar prins vast mooi met hapr geschenk: een poederdoosje. En Moeder, die ook jarig is, voelt even 'n gedachte hind'ren: nu zie ik, dat ik ouder wordt, ik heb reeds haast volwassen kind'ren. Neen, z* is niet oud, haar hart is jong, de golven van haar leven deinen; zij is de Moeder in het huis maar leeft het leven van de kleinen. Een oude man gaat reeds gebukt onder de last van vele jaren, zijn toekomstdroom is uitgedroomd, zijn schip de haven ingevaren. Hij ziet nog enkel achter zich en wat er over is gebleven, hij bidt alleen nog om wat rust de laatste dagen van zijn leven. Och, of ge jong zjjt ofwel oud, gij allen, die vandaag verjaren: het leven is voor allen schoon die zich de goede dingen sparen. Wie 't mooiste slechts ziet in 't verschiet of in een ver voorbij verleden leeft met een hart vol van geluk op deze blijde dag van heden. TROUBADOUR. de praeses van de Redactie-commissie van „Virtus", oftewel, zoals werd aam gekondigd, tussen ..wapen en woord". Het slotnummer, nl. ringsteken door „Non sordent in undls" kwam aller minst tot zijn recht doordat, niet au serieux gestreden werd. Na afloop vond een druk bezochte receptie plaats van het bestuur der ver eniging op de bibliotheek van Sociëteit Minerva, terwijl het lustrum besloten werd met een bal in de manege. 12 AMBACHTEN - 13 ONGELUKKEN Op het hoogste niveau zijn er eigen lijk maar twee dingen te zeggen over een militaire loopbaan: Je bent er geschikt voor of je bent er niet geschikt voor. Na alle baantjes, waar in we reeds verongelukt warep, had den we een kleine hoop, dat het sol datendom net iets voor ons zou zijn, temeer daar we ergens in de verte aan de Duitsers verwant zijn. Maar helaas Op de eerste plaats de onsympa thieke gewoonte, om iemand met hoorngeschal van zijn stroozak te blazen. Worden er daarom zoveel wekkers gemaakt, waar een gezond mens nooit wakker van wordt? De eerste ochtend de beste verstoorden de koperklanken een kostelijke droom. We hadden net de honderd duizend gewonnen en de collecteur van de staatsloterij stond op het punt ons te gaan uitbetalen. En daar blies die korporaal. Met een gulden in de hand werden we wakker. Hadden we vijf minuten langer geslapen, dan waren we schatrijk geweest. En waarom eigenlijk? En weet U waarom we 's morgens om half zes moesten opstaan? Voor de ochtendgymnastiek, die op de ra dio pas tegen kwart over zeven be gint. Op een binnenplaatsje moesten we een half uurtje hollen, met dij benen en opperarmbenen draaien en dan kon je gaan wachten van zes uur tot half acht, de tijd waarop het ontbijt gereed placht te zijn. Normaal geredeneerd zou men kunnen zeggen: Laat die gymnastiek om zeven uur beginnen! Maar in dienst redeneert men anders. Ons marcheren was niet af, daar durven voor uit te komen. Trouwens het presenteren van geweren boterde ook niet best. Een of andere luitenant kon niet gelukkig leven, voordat een hele troep klns zag de kolf van het geweer precies gelijk op de grond te laten kletsen. Of we waren te vroeg, of we waren te laat. Op het laatst werden we er zo nerveus van, dat we geweren gingen presenteren als ze Het hoogtepunt bereikten we, toen er een majoor kwam kijken. „Breng eerbewijzen", schreeuwde de luit tegen ons. En toen dachten wij: Kom laten we eens even beleefd zijn. We legden ons geweer ordelijk op de grond, na men onze pet af en zeiden: Goede morgen, mijnheer. Nou, daar werd die majoor haig over. „Ik ben geen heer", schreeuw de hij. Door die nobere zelfkennis wer den we even ontroerd. „Kom, kom majoor", zeiden we, „dat schikt nogal". Enfin, in de uiteenzetting, die daarop volgde trachtte men ons dui delijk te maken, dat er verschil be staat tussen een majoor en een mijn heer. Sindsdien hebben we dat voor kennisgeving aangenomen. Narigheid. Thans moeten we er even de aan dacht op vestigen, dat ze in militaire Luchtige psychoogie ONDER HET MOTTO. Wie lacht niet die zichzelf beziet dient toch nog altijd iets van een prutser trachten te maken. Toen de gewone dienst ons niet bleek te lig- in de arm gennmeu moesten worden, gen, werden we aan de zorgen toe- je vyf rauwe eieren opeet, word je vertrouwd van een autoriteit, die men met korporaal dient aan te spre ken. In dit geval was het een jonge man, die belast was met het afbreken van oude arbeidsdienstkampen. On der zijn bekwame leiding sloopten we een halve dag en kregen daarna de opdracht blikken tomatensoep warm te maken. We staken een kacheltje aan, zetten de blikken er op en wachtten geduldig tot ze gloeiend heet waren. Vervolgens waarschuwden we de korporaal, dat het eten klaar was. Nu had die korporaal de hele och tend nog niets anders gedaan dan toezicht gehouden d.w.z. dat hij en kele zeer uitgebreide onderhoudjes had gehad met jongedames, die toe vallig langs kwamen en door zijn buiten-modeltje onder de indruk wa ren geraakt. En wat kan je nog meer van het leven verwachten als korporaal? Geen wonder dus, dat hij goed ge mutst binnenkwam en zo heel ge woontjes net of er geen rangen bestonden zei: „DL, blikken zal ik eens open maken". Hij priemde een gat in het deksel van het blikje en meteen spoot de tomatensap hem om de oren. „Eet ze korporaal", zei een van de jongens, „maar je moet niet zo mor sen". Nou, wij vonden het een reuze mop, tot we ontdekten, dat wij de schuldi gen waren, want het bleek een con serven-wet te zijn, om geen blikjes ongeopend op een brandende kachel te plaatsen. Nieuwe toevlucht. Op dit punt van onze militaire loopbaan hadden we het reeds zo ver gebracht, dat. alle lieden boven de rang van gemeen soldaat ons niet meer konden luchten of zien. Mis troostig over deze gang van zaken, zaten we op zekere avond voor onze krib. Gelukkig kwam er direct een engel, in de vorm van een n.eer er varen jongen dan wij. „Jö", zei hij opbeurend, „ga een weekje in het hospitaal liggen. Als beroerd genoeg om er een paar we ken onderdak te krijgen". Het middel hielp prachtig. Een dag later lagen we op een keurig zieken zaaltje, waar twaalf jongelui ver toefden, die niets mankeerden, maar zich niettemin dagelijks onder luid gekerm en gesteun door een dokter lieten beknijpen. Het was er een ontzettend gezellige boel, waar je veel kon opsteken.. Er lagen specialisten op het gebied van blijven. Ze wisten, waar je pijn moest hebben als de dokter kwam en bij welke aanraking je luide ,auwww!" diende te schreeuwen. Eohte zieken werden direct be moedigd. Zo herinneren wij ons, dat er eens een nieuwe kwam, die opti mistisch in zijn bed kroop en zei: „Heeft niet veel te betekenen, jon gens! Een dikke voet. Over een paar dagen ben ik weer de oude". „Nou laten we het hopen", kreeg hij ten antwoord. „De vorige" die op dat bed van jou lag, had het zelf de.... Gisteren is hij begraven" Trouwende zuster. Dat hospitaaltje zinde ons wel. Als het aan ons had gelegen, waren we er de gehele verdere diensttijd ge bleven, maar de dokter dacht er an ders over. Toen we op zekere och tend weer de bekende kreet slaakten by een kneepje in onze maagstreek, achtte hij het beter, dat we weer aan de dienst gingen meedoen. „Misschien zakt het dan wel", zei hij. Twee dagern vlogen we vervolgens bij de eerste kik links of rechts uit de flank, lieten ons in de bagger val len by „Dekken de vijand" en zoch ten 's avonds naarstig naar meisjes, die tegen het honorarium van een reep chocolade bereid waren onze sokken te stoppen. Toen voelden we grote behoefte aan enig verlof. Op het juiste ogen blik kwam de juiste ingeving. We gin gen bij de majoor op rapport en deelden mede, dat onze enige zuster van plan was in het huwelijk tc tre den. Wij gaven de naam op van onze zuster en als adres een klooster in Heerlen, waar we enige dagen tevo ren langs gereden varen. De majoor zou het verzoek in over weging nemen. Een dag later kregen we bericht, dat we één dagje weg mochten. Het zou een dagje worden met een staartje van enige weken, dat eindigde in een betonnen bouwsel, dat ook heden ten dage nog bekend staat als de dorpsgevangenis van Stein. FLIP. BRIDGECLUB V.O.G. De uitslagen van de parencompetitie, 10e ronde, zijn: Hoofdklasse: 1. Epskamp—Gans 97 p., 2. GaykemaOudshoorn 80 p., 3. Van Dieren—Zilt 74}/$ p.. 4. Oudshoorn— Bouwens 74}/$ p., 5. SchoonlingenOtto 74 p., 6. Heer en mevr. Smit 73p., 7. Jansenv. d. Staay 73 p., 8. Wakka Vogelenzang 72 p., 9. Heer en mevr. Horrée 70)4 p., 10. Vlugt—Tjalkens 69 11. NollesAmmerlaan 64p.. 12. Mevr. Klarenbos—Belt 64 p.. 13". Schilt- huizenv. Weesel 60}/$ p., 14. Nievaart •Schouten 60}/$ p. le klasse: 1. BlomBrocaar 72 p., 2. Kleefstra—Uphoff 68 p., 3. Plauje Planje 67U p., 4 NieuwlandVeerman 63 p., 5. Mevr. Bruneémej. v. d. Meij 64 p., Heer en mevr. J. Raar 62 p., 7. Heer en mevr. Caro 61}^ p., 8. Proper Cancrinus 57}-$ p., 9. Heer en mevr. M. Raar 53p., 10. Mej v. WaasGaljaard 11. De TombeVersteeg 50 p., 12. Mej. Tuk—mej. Bosscha 46 p. 2e klasse: 1. VersteegVroom 92 p., 2. SchalksBachrach 9114 p., 3. Mevr. Zwarts—v. d. Staay 85)/, p., 4. Mevr. TielkemeijerSchillink 84}/$ p., 5. Heer en mevr. Grommé 78p., 6. Mevr. De Kievit—Westerman 78}/$ p., 7. Mevr. BachrachKruizinga 76 p., 8. Mej. v. RijnBrakel 75}-$ p., 9. Heer en mevr. Kooiker 67 p., 10. Mevr. Kleefstra Dieben 66}/$ p., 11. RaarRaar 61 p., 12. Heer en mevr. Adama 60}A p., 13. Heer en mevr. Dusée 511$ p., 14. Mevr. v. Gelderenmevr. v. Berge Henegou wen 39}/$ p. ROLHOCKEY WERELDKAMPIOENSCHAPPEN ROLHOCKEY. Van 29 Mei tot 6 Juni a.s. worden te Genève wedstrijden gehouden om het wereldkampioenschap rolhockey. Hier aan nemen 14 landen deel, verdeeld in twee groepen van zeven landen. Deze groepen zijn als volgt ingedeeld: Groep A: Portugal, Spanje, Nederland, Engeland, Egypte, Ierland en Chili. Groep B: Italië, België. Frankrijk, Zwitserland, Denemarken, Duitsland en Brazilië. De als eerste en tweede eindigende landen der beide groepen zullen onder ling een halve competitie spelen om de eerste t/m de vierde plaats. Dc andere landen worden gerangschikt naar de behaalde punten Het door dc Nederlandse Rolschaats- bond naar deze wereldkampioenschap pen afgevaardigde team bestaat uit de volgende spelers: doel: Parisius, achter: Heskes, midden: B. van Dinter. voor: D. van Dinter en Van Aspc'rcn. Reserves: v. d. Veer cn Jansen. Als leider van het team is aangewezen dc heer P. Nales, Internationaal scheidsrechter en voor zitter van de technische commissie van de NRB. CRICKET. Ajax. Na op Hemelvaartsdag op de Rogge woning te Wassenaar een over winning behaald te hebben op Groen Geel tijdens een in zeer prettige ver standhouding gespeelde oefenwedstrijd, trekt Ajax wederom naar de Rogge- woning te Wassenaar om haar eer ste competitiewedstrijd in het seizoen 1953 in de 2e klas NCB te spelen tegen het eerste elftal van de cricketclub Rog- gewoning. de niet gepromoveerde kam pioen van deze afdeling tijdens het seizoen 1952

Leidse Courant | 1953 | | pagina 9