DUINSTREEK Gemeenteraad Leimuiden Verkeersexamens te Noordwijk ZATERDAG 23 MEI 1953 DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD PAGINA 2 De raad van Leimuiden kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Bakhuizen. Afwezig met kennisgeving was de heer N. P. Koot. De raad stelde zich ook weer ga rant voor een bedrag van 1 y, cent per inwoner in een eventueel tekort over het jaar 1953 van de Vebo. De raad besloot voor het jubileum van de heer P. de Bil. groepscom mandant van de Rijkspolitie, een bedrag van 35,beschikbaar te stellen. De voorz. deelde mede, dat Ged. Staten aan het beschikbaar stellen door de gemeente van een bedrag van 2485,voor hulpverlening aan de gemeente Stad aan 't Haring vliet, hun goedkeuring zullen ont houden. De financiën van de ge meente zijn niet van dien aard, dat de gemeente naar de mening van Ged. Staten, zich een dergelijke uit gaaf kan permitteren. Op voorstel van B. en W. besloot de raad, nadat de heer Buykx uit voerige inlichtingen had verkregen, om geen subsidie te verlenen aan de zweminrichting te Nieuwveen. Gedeputeerde Staten en ook de Commissie voor de uitbreidingsplan- r.en in Zuid-Holland hadden aan vankelijk tegen de plaats der nieuwe school met de Bijbel bezwaar. Ged. Staten hadden deze school liever ge zien in het meer landelijke deel der gemeente, liggende ten westen van de Dorpsstraat. Na veel moeite is het ten slotte gelukt, om de school te mogen bouwen op het daarvoor uit gestippelde terrein bij de Gerefor meerde kerk. De raad besloot zich in verband met de aansluiting van enige wonin- BODEGRAVEN or HET NIPPERTJE GERED. Een van de Rijnkadebewoners zag een hand boven water uitsteken. Di rect werd alarm gemaakt. Verschil lende omwonenden liepen toe. Er bleek inderdaad een kind in de Rijn te liggen, dat reeds in zinkende toe stand was. De vader van het kind, de heer J. Wijman, wist met een scheeps- haak het kind aan wal te brengen, het werd binnengedragen in- de schuur van de heer v. Aalst. Dr. Beye, geassisteerd door Roode Kruis-krach- ten pasten kunstmatige ademhaling toe. Het duurde geruime tijd, voordat enig teken van leven bij het kind werd waargenomen. Na nog enige tijd hard zwoegen kwam het knaapje bij kennis en kon de heer v. Wave- ren met voldoening constateren, dat het kind voor de verdrinkingsdood was gespaard. Het betrof de 6-jarige Henkie Wijman, wonende aan de Rijnkade. Tafeltennis. Sportief I, dat kam pioen was van de 2e klasse moest vijf promotiewedstrijden spelen om de eerste klasse te bereiken. Welnu het resultaat van deze wedstrijden is, dat Sportief er drie won, één gelijkspeel de en één verloor, zodat met 7 pun ten de eerste klasse werd bereikt. Diploma. De heer H. Jansen, di recteur van de muziekvereniging te Nieuwerbrug, slaagde te Amsterdam voor het diploma Orkestdirigent voor harmonie-en fanfarecorpsen. Het exa men werd afgenomen door de bond van Orkestdirigenten in Nederland. Jeugdwacht. In het Beursge bouw op de Markt kwamen tweehon derdvijftig jongens en meisjes van de verschillende Bodegraafse scholen bijeen om op officiële wijze te worden geïnstalleerd als lid van de Jeugdna- tuurwacht. De voorz., de heer J. Vis, opende en wees de kinderen op hun plichten en rechten, die het dragen van het insigne met zich meebrengt. Namens het gemeentebestuur sprak weth. Karssen. Hij bracht dank aan het voorlopig comité voor de voorbe reidende werkzaamheden en instal leerde vervolgens het bestuur der Jeugdnatuur wacht, waarin ir. M. v. Ede voorzitter werd en de heer Ko ren secretaris. Aan tien kinderen, die alle scholen vertegenwoordigden reikte weth. Karssen het insigne uit. De overige kinderen ontvingen het van de onderwijzers. De heer Voor hoeve, directeur van de Stichting „Natuur en Jeugd" uit Voorburg, wees nog op de grote verantwoorde lijkheid aan het lidmaatschap verbon den, terwijl vice-voorzitter ds. Her mann het slotwoord sprak. Esto. Tweede Pinksterdag trekt Esto I naar Gouda om GSV te be kampen, dat twee weken geleden Haastrecht versloeg. Deze strijd moet gewonnen worden om de fraaie kans op het kampioenschap te behouden. Esto II ontvangt het sterke Nieuw koop II. Esto A speelt Pinkster-Dins dag tegen de Haastrechtse seminaris ten. Dammen. Voor het persoonlijk kampioenschap van Bodegraven wer den de volgende partijen gespeeld: J. Futters-W. Terlouw 02, C. Scheer T. Kooistra 20, C. Schelliugerhout L. Goor 20. N. AnkerR. Overes 20, C. v. d. VlistT. Lammens 20. Geboren: Catharine J., d. van A. de P.ijk-Boere; Hermanus L., z. van J. van Velzen-Miltenburg. Getrouwd: Corraelis Johannes Win kels 38 j. en Elizabeth W. Kraan 32 j.; Teunis Kranenburg 25 j. en Ger- üna H. Hol 23 j. Overleden: Hendrik Warnaar 58 j., wedn. van C. v. Welzenes. Telefoon in de nabijheid. gen op de waterleiding, garant te stellen voor een opbrengst van 278,95 per jaar. De Commissie voor de Technische Dienst in de gemeente Leimuiden, Nieuwveen en Rijnsaterwoude deelt mede, dat het bedrag per inwoner, dat de gemeenten aan deze Commis sie zal moeten betalen voor het jaar 1953 is bepaald op 1.80. Het be drag ligt 0,25 per inwoner hoger dan in 1952. De voorzitter deelde mede, dat tot commies ter secretarie is benoemd de heer J. P. Manintveld, ambtenaar ter secretarie te Nieuwenhoorn. Op voorstel van B. en W. worden de sa larissen voor het personeel ter se cretarie vastgesteld als volgt: com mies 29403804, per jaar; adj. commies 2352—3000 per jaar; klerk 15522200 per jaar; typiste 1152 1800 per jaar. De vergoedingen voor de bijzon dere scholen over het jaar 1952 in gevolge artikel 101 der L.O. wet worden vastgesteld als volgt: R.K. Meisjesschool 152 1/3 X f 25, 3808,33; R.K. Jongensschool 129 X f 25,— 3233.32; School m. d. Bijbel 132 2/3 X 25,— f3316,67. De vergoeding voor het handwerk- onderwijs voor de R.K. Meisjesschool over 1952 wordt bepaald op 1423,97. Het verlies van het woningbe drijf geleden in 1951/52 en geraamd op de begroting 1952/53 is ernstig en bedraagt rond 2000,Het gaat hier om de 24 woningen. Nu de de finitieve geldlening voor dit com plex woningen tot stand is geko men. zal overeenkomstig de voor schriften om verhoging van de ver minderde bijdrage per woning ge vraagd worden. De rente van de de finitieve geldlening ligt n.l. belang rijk hoger dan de rente, die bij de exploitatie-opzet werd aangenomen. De raad besloot nog voor een be drag van 8000.het gedeelte weg en erf van de dames Timmers in handen te krijgen, nodig voor de ontsluiting van Vriezekoop. In het bedrag van 8000,is tevens be grepen de afkoopsom om het recht te hebben het verkeer zonder enige hindernis over deze terreinen te leiden. Uitreiking jeugdverkeersdiploma's. In de zaal van mevr. de Wed. J. Sneeboer had de uitreiking plaats van de schoolverkeersdiploma's aan de daarvoor in aanmerking komen de kinderen van de scholen te Lei muiden en Rijnsaterwoude. Voor de kinderen werden door de vereniging voor Veilig Verkeer te Leimuiden enige films vertoond. bijeenkomst werd geopend door de heer D. Broere. Hij heette de heer de Bil, groepscommandant der Rijkspolitie en zijn echtgenote, alsmede de onderwijzeressen en on derwijzers en ook de heer Markus, die deze filmmiddag verzorgde, har telijk welkom. Hij bracht vervol-1 gens dank aan de Autobusonderne ming Maarse en Kroon, die zo wel willend was, haar filmtoestel be schikbaar te stellen. Allereerst werd een leerzame ver- keersfilm vertoond. Hierin kwamen duidelijk de verkeersregels naar vo ren en kon ieder zien, hoe het wel en hoe het niet moet. Daarna was de film „30 jaar K. L. M." aan de beurt, gevolgd door ontmoeting in de lucht. De heer de Bil reikte de diploma's uit aan de geslaagden. Hij zei, de kleine vereniging voor Veilig Verkeer toch groot is, gezien de ac tiviteit, die deze vereniging ontwik kelt. Hij vond het resultaat van dit examen geweldig en dankte de ver eniging. beste cursiste, Els van den Heiligenberg, kreeg als extraatje een lichtgevende strook op het ach terspatbord. ROELOFARENDSVEEN GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Op 27 Mei a.s. zal het precies 50 jaar geleden zijn, dat het bruidspaar P. H. Hoogenboom ën Cornelia Hoo- genboom-v. d. Meer in de echt werd verbonden. Zowel de gouden brui degom, als de bruid, genieten nog een zeer goede gezondheid. Dagelijks kan men de heer Hoogenboom nog door het dorp zien fietsen, terwijl hij met zijn zoon, eveneens dagelijks nog op zijn tuindersbedrijf werkzaam is. Ook moeder Hoogenboom is nog vi taal en doet nog geheel alleen haar huishouden, waarbij zij ook nog de zorg heeft over twee ongetrouwde zoons. Uit dit huwelijk zijn 13 kin deren geboren, waarvan er nu 11 ge trouwd zijn. Voorts zijn er 50 klein kinderen. Het gouden feest zal ge vierd worden op Dinsdag 2 Juni. Des morgens te 9.30 uur zal een gezongen H. Mis worden opgedragen. Begrijpe lijk zal het het gouden bruidspaar in 't Zuid-Einde niet aan belangstelling ontbreken en zal de rijke kinder schaar ongetwijfeld voor een mooi feest weten te zorgen. VEILING KRAAKTE DE KOPERS. Gisterenavond had op het DOSR- terrein een voetbalwedstrijd plaats tussen het personeel van de veiling en de plaatselijke bloemen- en groen- tenkopers der veiling. Voor rust was het een spannende strijd met gelij ke kansen, waarbij de veiling als eer ste de leiding nam. Het werkelijk tal rijke publiek kon genieten en toen de rust aanbrak kon het veilingsper- soneel met een kleine 32 voor sprong aan de thee beginnen. Na de hervatting bleek de wijziging die de kopers ini hun opstelling hadden aan gebracht geen voordeel te brengen. Respectievelijk voerde het veiling- personeel het aantal doelpunten op tot acht, waartegen de kopers slechts een schamele drie konden noteren. Burger Bescherming. Gisteren had in café Heemskerk een propa- ganda-avond plaats om in deze ge meente te komen tot de oprichting van de organisatie Bescherming Burgerbevolking. Na een inleidend woord door het kringhoofd, de heer I VOOR UW LUNCH, DINER OF BÉgkSjjZaMiflÊfl SOUPER NAAR ..TRESLONG" GAARNE RESERVEREN WIJ UW TAFEL - TEL. K 2520-5347 (Advertentie) Ros uit Alphen a. d. Rijn, hield de heer Stro uit Kouderkerk een pro- pagandarede, waarin hij het doel en streven van de B. B. uiteenzette en de aanwezigen opwekte zich spon taan aan te melden. Hierna werden enige films vertoond, welke betrek king op de B. B. hadden en werd er gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Staande de vergadering g^ven zich 46 personen op. Aange zien het voor deze gemeente beno digde aantal nog niet bereikt is, kunnen personen van 1680 jaar (die geen militaire verplichtingen hebben) zich alsnog aanmelden ter gemeentesecretarie, waar hun alle gewenste inlichtingen worden ver strekt. Na een woord van dank door de gemeente-secretaris tot beide sprekers werd deze bijeenkomst, welke door 70 personen was bezocht, gesloten. BOSKOOP Geboren: Agatha Theodora Maria, d. van A. van den Hoogen en B. J. van der Linden; Hendrik Jan, z. vara J. van Sermond en C. Vuyk; Wilhel- mina Petronella Maria, d. van M. H. van den Nieuwendijk en M. E. Tij- nagel. Ondertrouwd: C. Grandia 24 j. en G. E. C. W. Fokker 21 j. Getrouwd: D. L. de Regt 28 j. en A. E. Bijland 19 j.; H. Asscheman 25 j. en M. Ruitenburg 23 j. TER AAR EINDLES EN DIPLOMA- UITREIKING AAN DE R.K. TUINBOUWSCHOOL. Onder de aanwezigen bij deze eindles merkten we o.a. op rector v. d. Hoogte, voorz. van de onderwijs- vereniging v. d. L.T.B. ira het bis dom Haarlem, burgemeester Hoge- boom, ir. v. d. Helm, rijkstuinbouw- consulent, de heer v. d. Kleij, le raar in algemene dienst, kapelaan Saers, de heer Pieterse kassier van de veiling, de commissie van toezicht en ouders van de leerlingen. Een tweetal leerlingen gaven ver volgens met een korte inleiding blijk, dat zij met vrucht de lessen hebben gevolgd. G. Leliveld sprak over de Augurken. Allereerste behandelde hij de gewenste gronden en weersom standigheden. Vervolgens rassen en teeltwijze, bemesting en ziekten, om daarna nog even in te gaan op sorte ring en bestemming en aanvoeren in diverse centra. Wim Buskermolen sprak over Apjers. Deze inleider be handelde achtereenvolgens de ge wenste kassen en de bodemgesteld heid, het stekken en de kweekwijze, het toppen, de temperatuur in de kas sen en ten slotte de verschillende soorten. Aan beide werden verschil lende vragen gesteld en deze werden op vlotte wijze beantwoord. Vooral Wim Burkermolen moest een kruis vuur van vragen doorstaan. Rector v. d. Hoogte maakte hem dan ook een complimentje en wees vervolgens op de waarde van grote vakkennis. Hij spoorde de leerlingen aan te blijven studeren. Daarna reikte hij aan de ge slaagden de diploma's uit. Het wa ren Adr. van Eijk en Jac. Hooger- vorst uit Ter Aar. 'Joh. v. Wieringen te Rijnsaterwoude. G. Leliveld, en Joh. Pietersen te Noorden, W. Bus kermolen te Kudelstaart Aalsmeer, Mart. Hoogenboom Antz., Q. v. d. Meer en C. Voorn te De Kwakel, en L. Hoogervorst te Mijdrecht. Hierna sprak burgemeester Hogen- boom, die de geslaagden geluk wens te met het behaalde resultaat na vier jaar studie. Ook sprak de burgemees ter over de groei van de school en de verandering op tuinbouwgebied in deze streek. Ir. v. d. Helm feliciteerde vooral met de opgedane kennis. De heer v. d. Zon sprak een dank woord tot allen, die hebben meege werkt aan de school in welke functie dan ook. De leerlingen gaf hij nog een laatste les mee om nooit te verge ten met hoeveel moeite het goede eindresultaat werd verkregen. Na mens de leerlingen dankte Jara v. Wieringen de onderwijzers en of freerde sigaren aan de heer v. d. Zon, kapelaan Saers en de heer Ver kleij. Ten slotte sprak de heer Voorn namens de ouders een hartelijk dank woord. ZOETERWOUDE De „verplichte" jaarvergadering wordt sinds voor het verzuim geen boete meer gevorderd wordt steeds minder bezocht; de belangrijkheid van de vergadering neemt, daaren tegen, toe, want de agendapunten worden niet meer als hamerstukken afgewerkt. De voorz. van de Raad van Toe zicht, de heer W. M. v. d. Salm leidde de vergadering en de heer Jac. van Leeuwen, kassier trad op als secre taris. Het jaarverslag gaf als eerste mededeling, dat het aantal spaarders slechts met 3 was toegenomen en nu tot 1325 gestegen is. Het spaargeld is gestegen van 919.987.25 tot 967.750.49. Het millioen is nog niet bereikt. Het Bestuur doet een dringend be roep op medewerking tot het sparen op de plaatselijke Bank. Geen spaar geld, geen werkkapitaal voor Zoeter- woude. In het afgelopen jaar werden 9 nieuwe voorschotten verleend met totaal 70.950. Nadat in 1952 10 voor schotten geheel afgelost werden, wa ren er op 31 Dec. nog 58 met een to taal van 362.903.62. Er liepen 50 credieten in rekening courant. Zonder crediet liepen er 9 rekeningen. Aan de heer Th. van Meurs werd op diens verzoek per 31 Dec. eervol ontslag verleend als kassier. In zijn plaats werd benoemd de heer Jac. van Leeuwen Jacz. Bij de behandeling van de balans en rekening deelde de voorzitter me de, dat bij de beperkende bepalingen omtrent de liquiditeits positie van de Bank moeilijkheden waren ontstaan bij het verlenen van aanvragen om crediet; het bestuur besloot tot ver koop van effecten waarmede een verlies van 7000.geleden werd. Dit verlies werd deels opgenomen door een gemaakte winst, zodat het saldo verlies nog 2.963.84 is. De opmerking werd gemaakt, dat de wagrde van het aangekochte huis voor kantoorgebouw verhoogd was met 2000.tot 11.000.Door de ze investering is het verlies gedrukt doch komt de balanswaarde voor het pand te hoog. De voorz. deelde mede, dat er reeds aanschaffingen van materiaal betaald zijn voor de verbouwing zo gauw dit mogelijk zal zijn en dat het gebouw de waarde nog wel heeft Bezittingen. Uit de balans lichten wij de vol- tgende cijfers: uitstaande voorschot ten met borgstelling 26.944.45 met hypotheek 335.959.17; rekening-cou rant 291.081.04, effecten 99.800.—, leningen aan publ. recht, lichamen 60.779.59, Centrale Bank 256.094.70 totaal 1.118.619.85. Schulden: Schuld aan Spaarbank 967.750.49, schuld aan rekeninghou ders 56.669.35, aan reservefonds 86.633.71. Totaal 150.869.39. De navolgende leerlingen behaal den in de afgelopen week het diplo ma voor het verkeerswezen: B.L.O.-school v. d. Bergstichting: jongens: H. Beerefinger, A. Kommer- vrij, W. Kruisbergen, L. Hordijk, J. Verkade, P. de Man, H. v. d. Ent, D. Beijersbergen, J. Harteveld, C. v. d. Wel, K. Frik, J. Roosa, F. Visser, W. Pleijsant, F. v. d. Houwen. Meisjes: W. Rijthaven, C. Henne- vanger, R. Looijenstein, J. de Groot, G. de Bruin, L. Moret, W. Jonkers. School met de Bijbel: meisjes: M. v. d. Niet, I. Verhoef, G. Hijgens, C. Hoek, W. Dijkstra, M. Plug, M. Houwaart, N. Barnhoorn, W. v. d. Wiel, J. v. d. Niet, W. van Stuwe. W. Moolenaar, E. v. d. Niet, B. Kruijer, M. Broekhuizen, A. van Duin, A. Passchier, G. van Duin. Jongens: L. van Wijk, R. Douwes, G. Dijkstra, J. Barnhoorn, M. Kor- bee, P. Passchier, A. v. d. Niet, A. v. d. Zwan, W. Samson, J. de Ruijter, F. Swaving, C. Marbus, P. van Rooijen, H. Stuwe, J. van Duin, J. Assies, H. Brinks. Openbare school: B. Brenn, F. Vriesman, N. Ouwehand, C. van Kruiselbergen, J. Tissing, C. van Venetiën, H. Peen, J. v. d. Hoonaard, J. Burger, E. Schmohl, J. Passchier, M. den Oter, E. Swarte, E. Duijn- dam, C. Deurman, P. Klein, J. Rijk mans, P. Burgers, D. Boekdrukker, C. Gilhuijs, J. de Bes, P. de Graaf, H. Aartse, Q. Barendse, H. Raas- veldt, A. Paardekoper, A. Frowein, B. Punt, G. van den Haak, M. Ga- lavari. Wilhelminaschool: P. Bal. G. Vo gelaar, R. Meijers, A. Meijers, S. Meulendijk, E. Plaatzer, E. Barrau, N. v. d. Kwaak, E. de Groot, C. de Vente, B. Timmers, W. de Mooij, W. Passchier, C. Schlaghecke, A. Be- dijn, E. ter Woort, H. Schaap, J. v. Beelen, G. van Roon, F. v. d. Ham, E. Schriek, T. Vink, K. Wassenaar, D. Varkevisser, W. v. d. Niet, B. Butselaar, L. Schroevers. Christus Koningschool: H. Velt- man, G. van Egmond, J. Rossner, H. Peeperkorn, G. Klaverweijden, J. Alkemade, F. Kempff, J. Vink, J. v. d. Voort, A. Hermans, L. van Berc- kel, E. Verdier, F. Beuk, E. Schel vis, C. van Rhijn, C. Vink, E. Ver heugd, C. Viiik, H. Postma, J. Vos. R.K. Jongensschool: N. Hermans, T. Hoogeveen, A. van Schie, J. West geest, P. Verhoeven, T. de Ridder, A. Lassooij, H. de Ridder, J. Roden burg, A. de Winter, W. Caspers, W. Verhart, L. van Doorn, A. de Lange, A. de Ridder, A. Hermans, J. Braun, W. van Houten, W. Steenvoorden. A. v. d. Hulst, P. Schreurs, C. Kor- tekaas, Q. Vink, E. v. d. Werf, P. Zuidhoek, J. v. d. Berg, F. Boks, H. Hermans, J. Steenvoorde, J. van Dijk, J. Buschman, G. van Dijk, M. Caspers, J. RiemVis. S. de Haas, P. Peschier, L. Peschier, J. Hermans, B. v. d. Putten, N. de Ridder, C. Ruigrok. R.K. Meisjesschool, KI. 6A: M. Roeleveld, H. Bohemen, J. v. d. Lin den, W. Schuts, H. Witteman, M. Beuk, J. Rodenburg, M. Heemskerk, M. v. d. Berg, M. Reeuwijk, M. Zon neveld, W. van Stein, M. Geer lings, G. v. Elten, M. Steenvoorden, A. Al ders, G. van Bohemen, J. van der Ploeg, J. Groen, C. Moerkerk, E. Alkemade, G. Moerkerk, Q. de Rid der, M. Wijnands, H. Vink, W. Hoo gervorst, M. Abswoude, C. Duindam, A. Steenvoorden, H. Westgeest, C. Westgeest, M. Jansen, A. van Steijn, P. van Schie, J. Bouhuis, A. Verweij, J. Vliet Vlieland, C. Duijndam, P. van Zuijlen, W. Hoogeveen, W. Zand wijk, C. Peeperkorn, M. Alkemade, A. Turnhout. KI. 6B: A. Diels. M. Augustinus, C. Kortekaas, M. Caspers, M. Alke- made, T. Verkade, A. de Ridder, J. Koeleman, J. Ter Laak, G. van den Berg, B. van der Ham, M. de Haas, M. van Bohemen. Ned. Herv. School, KI. 6A: E. van Tilburg, M. Houwaard, M. van Rooijen, G. Plug, W. van Hameren, A. Glasbergen, L. Dobbelaar, J. Hensbergen, M. Aandewiel, A. van Duivenboden, K. van Beelen, M. Cramer, N. Smit. J. van der Lippe, A. Duindam, K. Klinkenberg, J. van Duijn, D. van Roon, J. van der Niet, A. Cramer, J. Vink, J. v. Rijn, J. v. Hameren. KI. 6B: J. Beukers, J. van Velden, J. Admiraal, A. Meijer, H. van Vel den, W. Drost, J. Bedijn, J. Pas schier, G. Blanken, J. Plug, M. de Wilde. M. Barnhoorn, M. Tappen- beck, J. Fuite, F. Choufour. wedstrijd en nog meer. Zoals meer dere sportverenigingen heeft KRV in die 20 jaar ook haar up en dwons gehad, maar het bestuur heeft toch altijd de moed er in kunnen hQudera en er is thans een bloeiend vereni gingsleven waar te nemen. Niet de volle 20 jaar heeft KRV haar mooie terrein in gebruik gehad. Dit is offi cieel in gebruik genomen op 10 Sept. 1933. Bij die feestelijke opening, waarbij vele vooraanstaande perso nen tegenwoordig waren, wérden, zo als gebruikelijk, vele goede wensen uitgesproken. Niet alle zijn in ver vulling gegaan, maar KRV mag er nu toch zijn en zij gaat ongetwijfeld met goede moed haar 5de lustrum te- De rekening en balans werden zonder h.s. goedgekeurd. Ook de wij ziging van de art. 5 en 6 van 't huis houdelijk reglement werden goedge keurd. Het aftredende bestuurslid, de heer Th. B. J. van Galen, en het lid van de Raad van Toezicht, de heer J. Berk, werden bij enkele candidaatstelling herkozen. HILLEGOM Aanbesteding. Het architecten bureau Paardekooper-Barnhoorn te Lisse heeft gistermiddag te 3 uur in hotel Sistermans namens het school bestuur vara St. Joseph in "het open baar aanbesteed: de verbouwing en uitbreiding met twee lokalen, kamer schoolhoofd, rijwielbergplaats en ge metselde terreinafscheiding met. bij behorende werken der L. O. Meisjes school der St. Josephparochie aan de Hoofdstraat. Aantal inschrijvers 24. Hoogste was Hollandia Hillegom ƒ78.302.Laag ste E. Schuit Hillegom 57.400.Be groting was 58.240.Gunning aan gehouden. KATWIJK Geboren: Jacoba, d. van P. Hoek en L. Dijkhuizen; Elisabeth C., d. van M. A. Oldenhof en H. A. Haasnoot; Elisabeth M., d. van A. van Duyn en C. Klok; Gerrit, z. van A. van Duy- venbode en E. van Duyvenvoorde; Cornells, z. van P. Sip en M. van Duyn; Wijnanda, d. van J. Guyt en P. Rijsdani; Klazina, d. van J. van der Niet en K. Messemaker; Immetje, d. van J. Dijkhuyzen en A. Krijgs man. Ondertrouwd: H. Ph. Huffnagel en C. J. Lodder; W. A. van der Meij en P. van der Perk; B. J. Verdoes en C. Stouten; B. Sprokkereef en A. J. Waterreus; M. van Rijn en K. C. van den Oever; P. J. van Duyvenbóde en 1 J. Koelewijn; H. C. Schoor! en C. van der Plas. Getrouwd: P. Kuyt en H. M. J. M. Neijnens; C. van der Boon en M. M. de Mooy; L. van Rijswijk en M. de Ouden; L. Kulk en A. Hoek; W. van Duyn en M. J. de Jong; H. Ros en M. van der Plas; C. Ouwehand en P. van Beelen; J. van der Plas en K. E. van der Plas; J. Ros en A. van Duyn; G. van Rijn en A. Schuitemaker; W. van Beek en J. Jonker; C. van der Plas en K. Berkheij. KATWIJK AAN DEN RIJN Botsing. Alweer op het kruis punt v. Egmondstraat—Rijnstraat deed zich een botsing voor tussen een uit de Rijnstraat-Zuid komende auto en een jeugdige f ietster, die uit de v. Egmondstraat reed. Wonderlijk genoeg liep het zonder persoonlijke ongelukken af. Auto en fiets waren beschadigd. De politie nam het ge val op. Jubileum. In de kring van me debestuurders en bekenden vierde de heer R. van Delft zijn 25-jarig be stuurslidmaatschap bij de Coöp. Boe renleenbank. Naast de persoonlijke belangstelling werd hem een daad werkelijk bewijs van medeleven aan geboden. K.R.V. Zondag 31 Mei gaat de R, K. Voetbalvereniging KRV haar 4de lustrum vieren. Dit zal echt fees telijk gebeuren, eerst kerkelijk, waar- feestelijke bijeenkomsten, een K. en O. De Groentenveilings- ver. „Katwijk en Omstr." hield gis teravond haar jaarvergadering. De waarnemend vóorz., de heer G. v. d. Does, deelde mede, dat de voorz., de heer Gr. Parlevliet wegens ern stige ziekte van zijn echtgenote niet aanwezig kon zijn. Dan deelde voorz. mede, dat het bestuur langs besloten had een bedrag van f 100te storten in het Rampen fonds, waarmede de vergadering door applaus instemde. Een bestuurs voorstel om de lagere Tuinbouw school te Rijnsburg te steunen met een bedrag van 375.vond nogal tegenkanting, doch werd tenslotte met 44 stegen 16 stemmen aangeno men onder voorwahrde, dat dit alleen zou gelden voor 1953. In het jaar verslag van de secretaris, de heer H. J. Grimbergen, werd uitvoerig herinnerd aan het 40-jarig jubileum in 1952 feestelijk gevierd. Het jaar 1952 is voor de tuinbouw niet on bevredigend geweest. Het ledental bedraagt 277. De Commissie tot be- houd van tuinbouwgronden heeft grote activiteit aan de dag gelegd. De balans, waarover wij reeds een en ander mededeelden werd z. h. st. goedgekeurd na uitvoerige toelich ting door de veilingmeester. De ex ploitatierekening over 1952 sluit met een bruto winstcijfer van 42.854,47. Het bestuur stelt de volgende winst verdeling voor: afschrijving gebou wen ƒ5000,afschrijving loodsen 2000.idem kantoorinventaris 550,idem terreininventaris ƒ1731.32, idem emballage f 31.573,15, naar reserve dubieuse debiteuren 2000,—. Met 1 stem tegen werd hiertoe besloten. De heer F. C. Meijer bracht uitvoerig verslag uit van de Alg. Vergadering van het Centr. Bureau v. d. Veilingen. Een bestuurs voorstel om f 5000,uit te trekken voor het maken van een ophaalbrug ten Westen van het veilinggebouw vond zodanige tegenkanting dat het bestuur dit voorstel introk om zulks in de a.s. najaarsvergadering op nieuw te behandelen met de nodige wijzigingen. Ook het voorstel tot Statutenwijziging werd ingetrokken vanwege het late uur. Vanuit de ver gadering werd gewezen op de on houdbare toestand in de zanderij- sloot vanwege de rioollozing vanuit Tranendal". Het bestuur zegt hiertegen èn bij de gemeente èn bij Rijnland reeds te hebben geprotes teerd (zonder resultaat). Geant woord werd dat hierin pas verbete ring kan worden gebracht na stich ting van een zuiveringsinstallatie. Na enige bespreking wordt besloten nogmaals bij genoemde instanties te protesteren en mocht zulks niet baten dan contact te zoeken bij ho gere instanties in Den Haag. In dit verband wordt er op gewezen dat een dergelijk euvel ook nog wach tende is als de uitlozing van „Het Molenblok" in de Rijn gaat uitmon den. Aangedrongen wordt op meer adverteren om nog meer bekend heid te geven vooral aan de speciaal Katwijkse producten. Verder wer den nog enkele bestrijdingsmiddelen besproken waarbij de heer Vendel assistent bij de Voorlichtingsdienst de nodige adviezen geeft waarna te engeveer middernacht de vergade ring werd gesloten. NOORDWIJK Geboren: Gerard F. z. van C. J. v. 't Wout en J. de Jong. Maria E. d. van F. A. Kooien en C. M. J. de Moóij. Maria Chr. d. van K. F. v. Venetiën en J. Choufour. Johannes P. M. z. van A. C. de Haas en C. A. A. v. d. Weijden. Bernadette A. M. d. van C. v. Schie en A .B. v. Engelen. Ondertrouwd: H. R. Kórbee 23 j. en H. L. J. Walburg 28 j. Adrian us Plug 34 jaar en N. v. Os 30 j. N. C. Hellenberg 35 jaar en E. v. Koolber gen 36 j. C. J. v. Zeist 26 j. en M. Wijnands 23 j. M. Beenakker 28 j. en T. Jüch 28 j. Getrouwd: W. P. v. Dijk en M. M. A. v. d. Plas. C. Ravensbergen en A. Varkevisser. Overleden: Petrus v. Gijlswijk 79 jaar. NOORD WIJKERHOUT Priorin vertrekt Woensdag a.s. vertrekt de priorin van het St. Joseph-kïooster, zuster M. Hubertina O.P. naar Blaricum. Zij zal daar priorin worden van het Dominicanessenklooster. Vorig jaar vierde zij in Noordwijkerhout haar gouden professiefeest. Zij was twee perioden priorin in Noordwijker hout. Aan haar initiatief is het te danken, dat het klooster zo'n fraaie tuin heeft gekregen met tuinhuis. Opvolgster is zuster M. Gemma O.P., die priorin was te Blaricum. FEEST IN „DE VOORZIENIGHEID" Tweede Pinksterdag viert zuster Julia haar gouden professiefeest in „De Voorzienigheid". Op die dag zal om 8.30 uur een Plechtige H. Mis uit dankbaarheid in de St. Victor- lcerk worden opgedragen. V.V.S.B. Op Tweede Pinkster dag gaat VVSB (C) naar SVLV (C). Alphense Boys a komen naar VVSB d. SASSENHEIM Geboren: Paul Ferdinand, z. van A. P. A. Kuppel en J. S. I. Goseling; Wouter, z. van W. Drost en G. W. Zijlstra; Johanna Alida, d. van C. Bakker en H. J. Bontenbal; Hendri- cus Johannes, z. van P. M. de Heij en H. A. de Groot; Johanna, d. van N. vander Poel en J. Baksteen. Ondertrouwd: J. van Nieuwkoop 24 te Haarlemmermeer en G. Staring 23 j.; A. M. Janssen 29 j. en J. P. van den Kerkhof 23 j. te Warmond. Getrouwd: F. Vlugt 26 j. te Alke made en A. M. J. Barnhoorn 22 j.; A. J. Verstijnen 61 j. te Waalwijk en A. van der Wiel, 57 j.; A. J. Rozier j. te Oegstgeest en C. J, Koek 25 j. Overleden: Anthonia Maria Kreetz, wed. de Bekker 77 j.; Wilhelmus Jo hannes van der Veer 53j.; F. Wieringa echtgenote van Van der Laan 22 j.; Martinus Theodorus vara der Meij 80 j. WARMOND Geslaagd. De heer A. R. de Vroomen Thz., slaagde voor het doctoraai examen wis- en natuur kunde.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 12