De tonnen rolden gisteren >de kleine luyden" naar Twee jongens vermist Lente bracht nieuw leven in het Dierenpark Wassenaar Een kiespijn-aanva Jiatte GOLF Gouden paar in Noordwijkerhout VRIJDAG 22 MEI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 HIJ WON TOCH NIKS!!! Deerniswekkend drama te Heilo Het kan iedere minnaar van Vrou we Fortuna slechts vreugdevol stem men, dat de sprookjesprins uit de Staatsloterij, die gisteren de spanning bij de honderden „die-er-nog-in-wa- ren" weggenomen heeft, terecht ge komen is bij de grote groep, die men gewoonlijk betiteld met „le kleine luyden". De vinger van het lot bleef giste ren wyzen naar Amsterdam, Rotter dam, IJmuiden en Alkmaar en ver scheidene lieden,- die des morgens nog in overall en met het vooruit zicht van hun wekelijkse loonzakje naar hun werk waren getogen, waren voordat de sirene loeide ten teken, dat de dagtaak beëindigd was. kleine kapitalisten geworden. Verschillende van de kantoors, waar de winnende loten verkocht zijn, hebben al reeds vroeger een of meerdere malen deze opwinding WORDEN EIEREN TE GOEDKOOP? In kringen van eierhandelaren op de Veluwe met name Barneveld leeft de verwachting, dat over onge veer een half jaar de prijs van eieren wel eens belangrijk zou kunnen da len. Het Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren heeft via de Stichting voor de Landbouw aan de landbouworga nisaties de vraag voorgelegd, of men de voorkeur moet geven aan een vrije ontwikkeling van de pluimvee stapel met een grote kans op over produce of een verplichte beperking van de pluimveestapel met als na deel, dat er een controle-apparaat moet worden ingesteld. Dit jaar zijn namelijk de kuikens voor het eerst na de oorlog van de bon, wat tot gevolg heeft gehad, dat er aanzienlijk meer kuikens zijn uit gebroed dan vorig jaar. In sommige streken spreken eierhandelaren zelfs van een 80% meer. Hierdoor houdt men er in dezelfde kringen rekening mee, dat straks de eierproductie aanzienlijk zal stijgen. Bovendien zal er aanzienlijk meer pluimvee voor de slacht beschikbaar komen. Men vraagt zich evenwel af. of deze hogere productie een afzetgebied zal vinden. De Barneveldse eierhandela- ren houden er rekening mee, dat de prijzen in die mate zullen dalen, dat het pluimveebedrijf voorlopig ver liesgevend zal zijn. Men gelooft, dat dit tengevolge zal hebben, dat er volgend jaar minder gebroed zal worden, waarmee het evenwicht tus sen vraag en aanbod hersteld zal worden. In meerderheid heeft men te ken nen gegeven één seizoen met ver lies te verkiezen boven een blijvend controle-apparaat ten behoeve van 'n verplichte beperking der pluimvee stapel. meegemaakt en voor de collecteur Kettinge uit IJmuiden-Oost moet een jaar, waarin bij hem geen ton valt, welhaast een opwinding wor den, want het was gisteren voor de veertiende maal, dat hij de grote prijs te verdelen kreeg. In Amsterdam was het gisteren groot feest in de Jordaan, waar ver schillenden zich plotseling 4.000 of 8.000 gulden rijker zagen worden in IJmuiden en Velzen zijn drie loterij - clubjes van de Hoogovens, van de papierfabriek Van Gelder-Zonen en van het Visserijbedrijf gisteravond in spoedeisende vergadering bijeen gekomen om de buit te verdelen; de ze drie clubjes hadden te samen het vonnis te vellen over 85.000.—. En bij al de gelukkige Nederlan ders, die vannacht niet slapen kon den van louter vreugde en opwin ding, bevond zich in Heiloo een man, die ook niet de rust kon vinden, wel ke Morpheus anders met zo'n gulle hand pleegt weg te schenken. Hem plaagde echter geen vreugde, doch een bitter zelfverwijt joeg bij hem de slaap ver van zijn slaapstede. Enige weken geleden had deze stak ker zijn lot maar verkocht aan een familielid, „omdat er toch wel niks op vallen zou"en gisteren viel er het ton op! Zo straft Vrouwe Fortuna de man, die niet in haar blijft vertrouwen! Sinds Dinsdagmiddag worden in Leeuwarden twee 6-jarige knaapjes vermist, kinderen uit de gezinnen Rinsma en Scheffel. De kinderen zijn meegereden op een zandauto, waarna de chauffeur hen bij het Vossenparkje zou heb ben afgezet. Hij zou hebben gezegd, dat zij naar huis moesten gaan. Er zijn echter ook andere lezingen. De politie tast volkomen in het duister. Daar verscheidene kinderen htm Dinsdagmiddag bij de vijver in het Vossenparkje hebben zien spelen, heeft de politie hier gedregd, even als langs de Singelgracht, echter zon der resultaat. Aetherklanken ZATERDAG KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. IO.zO Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en tuinbouw me dedelingen). 12.55 Zonnëwijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Lunch concert. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram. 14.20 Eng. les. 14.40 Dames koor. 15.00 Kron. van letteren en kunsten. 15.35 Fanfare-orkest. 15.55 Gram. 16.00 Zang en orgel, 16.30 Dè schoonheid van 't Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Amus. muz. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Amus. muz. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 10.20 Van het Binnenhof. 19.30 Gram. 20.05 De gewone man. 20.30 „Lichtbaken". 20.50 Gram. 21.00 Gevar .progr. 21.50 Act. 22.00 Amus. muz. 22.30 Wij lui den de Zondag in! 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22 Philhar- monisch orkest. 23.5524.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.30 Orgelspel. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.35 Viool en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouw mededelin gen. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 *Dansmuz. 13.50 Gram. 14.00 Weekjourn. 1430 Ha waiian-ensemble. 14.45 Filmprogr, 15.05 Limburgs progr. 15.303 „Van de wieg tot het graf'. 15.45 Gram. 16.15 Sportpraatje. 16.30 Kamerorkest en soliste. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 18.20 Accordeon-orkest. 18.40 Regerir/^s- uitzending: Zoeklicht op de Westerse Defensie. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout"' caus. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", caus. 19.55 „Deze week", caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Soc. commentaar. 22.15 Ween- se muz. 22.40 „Onder de pannen", hoorspel 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Verzoek programma. kan Uw plannen in duigen gooien. t Is altijd makkelijk Wat precies de oorzaak is geweest, dat een blindegeleidehond het doch tertje van zijn baas zou hebben ge beten, kwam ter zitting van de Utrechtse politierechter niet duide lijk aan het licht. Wel bleek, dat het dier was geslagen door de vrouw van de baas, toen het op een kwade dag tegen het meisje opsprong. Zij sloeg met een wandelstok het beest zó hard, dat de stok in drie stukken brak. De officier van Justitie was over het gebeurde slecht te spreken. „Er is al meer te doen geweest tussen deze familie en de hond, die een geschenk is van het Blindengeleide hondenfonds uit Amsterdam. Het werd op zolder opgesloten enz., zodat het Fonds ten slotte de hond weer bij de man weghaalde. De officier achtte derhalve een ernstige straf op haar plaats en re- quireerde twee weken voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar, alsmede een geldboete van 40, subs. 20 dagen hechtenis. De politierechter wilde er rekening mee houden, dat verdachte nog niet eerder was veroordeeld en beperkte zich tot een geldboete van 30, subs. 10 dagen. De verdachte verklaarde daarop, in hoger beroep te zullen gaan. MOORD OP HILVERSUMSE BOSWACHTER BERECHT. Het Arnhemse Gerechtshof heeft vanochtend de ^3-jarige Bussumse los-werkman M. C. P. en de 44-jar. Bussummer H. P. veroordeeld respectievelijk 12 jaar en 18 jaar ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest. Beiden waren, zoals bekend, er van beschuldigd, dat zij op 17 Juni 1947 dc 58-jarige boswachter A. van der Schagt te Hilversum van het le ven hadden beroofd. HAAGSE ECON. POLJtECHTER. Onbevoegd. Een Nieuwkoopse brandstoffenhandelaar stond terecht voor de Haagse Econ. Politierechter wegens het onbevoegd uitoefenen de brandstoffenhandel. De verd. had de zaak van zijn moeder overgenomen en voortgezet. Hij had wel een mid denstandsdiploma, maar de studie voor het vakdiploma is enige malen onderbroken geweest door het ont breken van tijd. Thans vertelde verd. serieus bezig te zijn voor het begeer de diploma. De officier van Justitie requireerde thans 25.boete of 10 dagen en voorwaardelijke sluiting van het be drijf voor een jaar, met een proeftijd van een jaar en met de bijzondere voorwaarde dat uiterlijk binnen zes maanden de onrechtmatigheid opge heven moet zijn. De politierechter vonniste overeenkomstig deze eis. Pannekoeken op Kopenhagens raadhuis Konigin Juliana en prins Bernhard hebben gisteren een bezoek gebracht aan het stadhuis van Kopenhagen, waar zij zich onderhielden met de le den van de raad. Op het balkon stonden vier herau ten in oude Viking-kledinig, die op de oeroude Scandinavische hoorn, de Lut, een fanfare bliezen toen de gas ten de drempel overschreden. De pannekoeken, waarvoor de ont vangsten op het raadhuis vermaard zijn, ontbraken ook deze keer ndet, maar het welhaast even traditionele bier werd thans niet geschonken. Daarvoor in de plaats kwamen vele andere dranken en de reusachtige welvoorziene tafels waren ware „ta feltje dek je's". Gisteravond boden Koningin en Prins het Deens koningspaar in de Nederlandse legatie een diner aan, waar 36 gasten aanzaten. NAAR NEDERLAND VERTROKKEN. Voor de laatste keer tijdens dit bezoek aan Denemarken heeft de wacht voor het Christiaan VH-pa- leis hedenmorgen het Nederlandse vorstenpaar de eerbewijzen ge bracht. Om 10 uur reden koningin Juliana en prins Bernhard vergezeld door de Deense koning en koningin de poort van het slot Amaliënborg uit. In de eerste auto zat de gast heer met zijn vrouwelijke gastrin de tweede zaten koningin Ingrid en prins Bernhard. Daarachter volgden 5 auto's met het gevolg. Om half elf namen koning Frede- rik en koningin Ingrid op het vlieg veld Kastrup afscheid van het ko ninklijk paar en kort daarop ver hief de Dakota zich in de lucht voor de tocht naar Nederland, nage wuifd door honderden Denenen Nederlande.s. HAAGSE RECHTBANK. Stelende schipper. De Haagse Rechtbank veroordeelde overeen komstig de eis een 43-jarige schip per uit Leiden tot vijf maanden ge vangenisstraf met aftrek. Deze had costuums, overhemden, pantalons e.d. gestolen van watersnoodgoede ren. die hij hielp vervoeren van Rotterdam naar Leiden ten bate van de Vincentiusvereniging. Op weg naar huis was hij door een agent aangehouden. Inbreker. Overeenkomstig de eis veroordeelde de. Haagse Rechtbank een 20-jarige schilder uit Leiden tot een jaar gevangenisstraf met af trek. Verd. was door ramen bin nengekomen in de Leidse theaters Lido en Rex, eer. villa in Oegstgeest en een technisch bureau. De buit was niet groot. De verd. was reeds ter beschikking van de regering ge steld. Kermisreï. ƒ40.boete en een maand gevangenisstraf voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar requireerde de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank tegen een tuindersknecht, een bloemistknecht en een chauffeur, allen uit Hoogma- de. Dit was de nasleep van een ker misreï te Hoogmade. In de nacht van 5 op 6 Augustus zouden de jongens z.g. gestoeid heb ben. De politie kwam er bij, me nende dat het een vechtpartij was. Hoe het ook zij, nu werd het wel een vechtpartij, met enerzijds vier politie-agenten en anderzijds de drie verdachten. Zelfs de gummiknup pels kwamen te -voorschijn en niet om een aaitje te geven. Öp een ge geven moment ging een van de ver dachten er zelfs met zo'n knuppel als trophee vandoor. De verdediger, mr. A. v. d. Werf uit Leiden, stelde zich op het stand punt, dat de verdachten niet in ver eniging hadden gehandeld en dat het geen verzet tegen de politie was in rechtmatige uitoefening van hun taak, omdat geen redelijke midde len waren gebruikt Ten aanzien van mishandeling beriepen de verd. zich op noodweer. Uitspraak 4 Juni. PTT-BESTELLER TOT EEN MAAND VEROORDEELD. De rechtbank *e Amsterdam heeft de PTT-fc-esteller K. uit Blaricum, die gebruikte postzegels opnieuw had gestempeld en zich op deze wijze 90 cent wederrechtelijk had toegeëigend, veroordeeld tot een maand gevange nisstraf. Tegen de besteller was drie maanden geëist. 0(1 6 Juni a.s. zal in het Dieren park te Wassenaar de enorme gla zen Louise-hal worden geopend, die een unicum is door de gedurfde op zet en de bijzondere wijzen, waarop men zo'n grote collectie zeldzame vo gels heeft bijeengebracht. In dit moderne vogelpark fladde ren 2500 gevleugelde exemplaren rond, waarvan meer dan de helft tot de rneest zeldzame soorten be horen. De culinaire voorkeur van deze vogels doet de dierentuin-kok soms in wanhoop verkeren. Er zijn slangenetende vogels, vleesetende papegaaien en een rotshaan, die al leen in leven wenst te blijven, als men hem iedere dag aan een be- behoorlijk portie slakken helpt. Tot de rariteiten behoort een groene Blauwe Muisparkiet en een Nijassa Dwergpapegaaitje, dat altijd groen is, maar zich J?ij wijze van at tractie misschien in Wassenaar getooid heeft met gele veertjes. Zeer zeldzaam zijn ook de koli- Tijdens de gecombineerde jaarver gadering van de St. Radboudstich- ting en het Centraal Comité van de Kath. universiteit te Nijmegen heeft de aartsbisschop-coadjutor medege deeld, dat mgr. prof. dr. R. R. Post benoemd is tot huisprelaat van Z.H. de Paus als uitdrukking der erken telijkheid van het Nederlands epis copaat voor de verdiensten van mgr. Post. EERSTE AARDAPPELEN VAN DE KOUDE GROND. Te Broek op Langendijk werden Donderdagmorgen de eerste vroege aardappelen van de koude grond aan gevoerd. Dat is een dag later dan vorig jaar. Aanvoerder was de heer A. Pik en koper de heer A. Volkers. De aanvoer bedroeg 50 kg. eerstelin gen middelsoort, die 87 ct. per opbrachten en 33 kg. kleine aarc pelen, welke 77 c. per kg. noteerden. ASPERGE-CAMPAGNE IN N.-LIMBURG OVERTREFT HET VORIGE JAAR VERRE. In twee dagen tijds zijn er op de Venlose veiling in totaal 240.000 kg. asperges aangevoerd, hetgeen een record-aanvoer betekent. Naar schat ting zal er in de komende weken een totale aanvoer van 3 millioen asperges in de campagne 1953 wor den bereikt, ofwel 700.000 kg. meer dan vorig jaar. De gestadige uitbreiding der as pergecultuur in Noord-Limburg weerspiegelt zich in deze cijfers. Meer dan de helft van de aangevoer de. asperges wordt naar de West- duitse Bondsrepubliek geexporteerd. OPA. Op een gisteravond te Rotterdam gehouden oprichtersvergadering van de Rotterdamse pijprokersclub: „Die Toebackblasers" was het bestuur van de Purmerender club „Die Gesellige Dampkring" met de wereldkam pioen, Opa Klijzing en de Neder landse kampioen, de heer De Ridder, mede aanwezig. Bij deze gelegenheid heeft de Haag se club de wereldkampioen en de Nederlandse kampioen uitgedaagd aan een wedstrijd mede te willen werken, waar om deze titels zal kun nen worden gerookt. De beide kam pioenen hebben hun medewerking toegezegd. De wedstrijd zal te Pur- merend worden gehouden tijdens de na-zomerfeesten aldaar in de week van 712 September a.s. De Haagse club meent dat de tjj- den van het „wereldkampioenschap" belangrijk hoger kunnen zijn. De Breigoederenfabriek te Putten, in Noord-Brabant, is in de vroege ochtend van Vrijdag door brand ge heel vernield. Er is, volgens een voor lopige «schatting, voor honderddui zenden schade aangericht. De oor zaak van de brand is nog niet be kend. Er hebben zich geen persoon lijke ongelukken voorgedaan. Het nabij de fabriek gelegen huis van een monteur heeft zware brand schade opgelopen. De bewoners wis ten zich int allerijl in veiligheid te stellen. bries, de kleinste vogeltjes ter we reld, die 3600 vleugelslagen per mi nuut maken, en de schoenbekooie- vaars, die er slag van hebben om naargeestige geluiden te produceren. In de roofvogel-afdeling treft men een Harpij-arend aan, inheems in de oerwouden van de Amazone, welks kopveren door de Indianen als hoofd tooi zeer gewild zijn. De apencollectie, de grote trek pleister van een dierentuin, is weer aanzienlijk groter geworden. Ver schillende apenmoeders koesteren hun jongen van enkele maanden oud en terwijl zij met een poot stre len trachten zij hun buurvrou wen met een andere poot wat ba nanen afhandig "te maken. Dr. Freeman Shelley uit Philadel phia, directeur van de grootste die rentuin in de V.S. heeft de bekende mensaap Blackie mee naar huis ge nomen en hiermede is Amerika thans één jonge Siamang rijk. Dat de Ame rikanen cr trots op zijn blijkt wel uit het feit, dat de aap reeds ver schillende keren op het televisie scherm is* geweest Ook in andere afdelingen is er jont leven. Er ;ijn pasgeboren dwerg*- geiten, kangoeróe's die voorzichtig Over de buidel van mama gluren, een bisón, terwijl een zebra-merrie een dezer dagen een blijde gébeurte nis verwacht. Van de olifanten is momenteel slechts een exemplaa* aanwezig, dat zo vriendelijk is tegen betaling van een klontje suiker aan de bel te trekken. Zijn eenzaamheid zal niet lang meer duren, want er zijn vier jonge collega's onderweg. Het trans port van deze dieren is echter niet gemakkelijk, daar zij nog met de fles gevoerd moeten Worden. Als men echter een rondgang maakt door het park, is het spoedig duidelijk, dat de dierencollectie weer aanmerkelijk is uitgebreid. Ieder jaar heeft het dierenpark iets nieuws en zo langzamerhand heeft het zich uitgebreid tot het grootste en mooiste, dat Nederland op dit bied bezit. genoemd mag worden. Het clubge bouw zal om zijn doelmatige bouw door menig eerste klasser benijd worden. Wilhelmus is onder leiding van de heer H. Duijnstee een sportvereni ging geworden welke door het ge hele land een goede naam heeft. Ook de feestelijkheden, ter gele genheid van 40 jaar Wilhelmus, zijn groots opgezet. Op 3 en 4 Juni a.s. worden in het Forum-theater bezinningsavonden gehouden met als sprekers rector Grimbergen, diocesaan geest. adv. der NKS; G. Kruyver, voorzitter techn. comm. KNVB; mgr. J. F. M. de Sain, oud-geest, adv., thans hoofd- vlootaalmoezenier en ir. H. Hopster, voorzitter KNVB. Zondag 7 Juni a.s. te 8.30 Solem nele H. Mis op het Wilhelmusterrein, opgedragen door pastoor A. J. M. v. d. Ouden,hoven. Daarna gemeen schappelijk ontbijt voor leden en genodigden in de grote ontspan ningszaal van v. d. Heem. Des mid dags half drie jubileum wedstrijd op het Vuc-terrein tussen de le klassers FeyenoordWillem n. Van 14 Juni tot 31 Juli jubileum wedstrijden voor alle afdelingen van. Wilhelmus, waarvoor kostbare prij zen beschikbaar zijn gesteld. Blijf niet doorlopen met die Rheumatische Pijnen. De zes minerale zouten, die Kruschen bevat, wekken lever, nieren en inge wanden weer tot nieuwe energie, Het bloed wordt weer gezuiverd en zuiver gehouden en zo is er dan geen oorzaak meer voor stramheid, scheu ten, steken en pijn Koop vandaag Kruschen bij Uw apotheker of drogist en begin mor genochtend die heilzame kuur. (Advertentie) „Wilhelmus" te Voorburg gaat haar jubileum vieren Op 1 Augustus els. zal het 40 jaar geleden zijn, dat op aandringen van de toenmalige mgr. Wilhelmus van Stee, in Voorburg een voetbalver eniging werd opgericht, waarvoor de naam Wilhelmus werd gekozen. Begonnen werd met 15 jongelui, met als technisch leider pastoor Houtman, die aalmoezenier was van het Engelse leger, doch met verlof wegens gezondheidsredenen in Voor burg was. Speeltechnisoh ging het Wilhelmus steeds crescendo en thans is deze vereniging uitgegroeid tot 'n sportvereniging waar 7 takken van sport beoefend worden, waaraan 700 leden deelnemen. Door de gestadig toenemende sympathie van vrijwel geheel Voorburg, heeft Wilhelmus beslag weten te leggen op een soort- terrein, dat de trots van Voorburg Op vermoeden van brandstich ting is te Enschede het echtpaar H. H. L. B. gearresteerd. Hun huis, even buiten de stad, ging onder verdachte I omstandigheden in vlammen op. Het 1 was verzekerd voor 30.000. j Bij de landing in Normandië. i werden caissons gebruikt voor de aanleg van een haven. Deze zullen nu naar Nederland worden gesleept om te dienen voor het herstel van de dijken. Een reis door Azic en Austra lië ter algemene oriëntatie ligt in de plannen voor de volgende twee maanden van minister Luns. Hij zal reizen in gezelschap van mr. J. Rookmaker, directeur Oosten van het min. van buitenl. zaken. Een 12-jarige jongen, G. M. L. uit de Feyenoordstite Rotterdam, was gistermiddag na het voetballen gaan zwemmen in de Steigersgracht. Vermoedelijk kreeg hij kramp en is verdronken. Het 5-jarige ventje, W. P. uit de Hendrik de Keyserstraat te Rot terdam, werd gistermiddag door een met veilingkisten geladen auto over reden en gedood. Op 28 Mei a.s. herdenkt het echtpaar Johannes Pe trus Broekhof en Agatha Jansen, Havendwarsstraat 3, de dag, waarop het vóór 50 jaar in de echt werd verbonden. Deze herdenking wordt gevierd op Zondag 31 Mei a.s. Op die dag zal in de Sint Jozefkerk tot inten tie van het gouden paar om half 9 een H. Mis uit dankbaarheid worden op gedragen. Er is gelegenheid tot fe liciteren op die Zondag 's middags van 2.304.00 uur. Beide echtelieden verkeren nog in een beste gezondheid. De bruidegom is 77 en de bruid 78 jaar. Het huwelijk werd gezegend met 5 dochters en 4 zoons. Zij bezitten 33 kllenkinderen. De bruidegom is een bekende per soonlijkheid zowel in zijn geboorte plaats Noordwijkerhout als in de omgeving tot en met de stad Leiden Dit komt omdat hij reeds vanaf zijn prilste jeugd een vracht- en bode dienst heeft gehad, met zijn broers Weliswaar gaat hij de laatste tijd niet meer mee naar Leiden, doch zijn zoon vervangt hem. Deze bode dienst is een familiebedrijf. Reeds de grootvader van de bruidegom is er mee begonnen en wel met een z.g. „Kriel" mand op zijn rug en later met een hondenwagen. Weer later met een houten trek schuit. De vader van de bruidegom volgde ve op en de houten schuit werd veranderd in een ijzeren met motor en deze moest uiteindelijk pla;as maken voor vrachtauto's. een Sfinx bez/i tovermdcht en daar is niet vee! tegen te doen! Ik rustte aan de voet van het beeld uit, toen de Prinses naast me kwam zit ten en het nieuwste fgyp- tische liedie voor me zong.. 2eg, ouwe taaie ie moet dat kino hier laten om de hele dag voor mii te zin gen tot het einde J~~ -> 'en!) Ik vroeg aan de Sfinx of zü me al eens goed bekeken had en toen begon züte schelden en te dreigen, zodat ik mvn pü! en boog nam en zei: "..J (kalm aan, hoor Sfinxie. of ik 'jaag een pü! door uw dot!y Maar wat heb ik daar spO't van ge had, jongen! De ros se ogen van de Sfinx scholen vuur en haar dot bibber de van woede en.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6