TELEVISIE DUINSTREEK Rijnstreek „HET GULOEN VLIES" Unieke Tuin Zal dit jaar wijkgebouw in Professor en wijk brengen? Katholiek Wassenaar vierde het feest „100 jaar Kromstaf Peltenburg VRIJDAG 22 MEI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 DE ZILK R.K. Middenstand vergadert. Gisteravond hield de afd. Zilk een ledenvergadering. Na een woord van welkom door voorz. W. Prins, bi zonder gericht tot de g. a., kwamen verschillende onderwerpen in be handeling. Een overzicht werd ge geven van de charitatieve fondsen van de Bond. Opgewekt tot het bij wonen van de H. Mis, op te dragen op 23 dezer voor de zielerust van het oud-bestuurslid F. Berkhout. De verificatie-commissie bracht verslag uit en waar alles punctueel in orde bleek, werd de penn. onder dank ge- déchargeerd. Besloten werd op 9 Juni een bedevaart naar Heilo te houden. Rector Kraakman en pater Lohuis zullen er de oefeningen leiden. KATWIJK AAN DEN RIJN Excursie. Door de besturen van Groenteveiling vereniging Katwijk en Omstr. en de Tuinbouwstudieclub was voor de leden van genoemde or ganisaties een excursie georganiseerd, waaraan door velen werd deelgeno men. De start was des morgens met een autobus vanaf de Boerenleen bank. Het eerste bezoek gold de groenteveiling Naaldwijk waar voor de bezoekers, die voornamelijk de vollegrondteelt uitoefenen, veel in teressants te zien was. In nog sterke re mate kon dit gezegd worden van de bezoeken aan de Proeftuin Naald wijk en enkele tuinbouwbedrijven, glasbedrijven, aldaar. De heer J. W. Vendel, assistent bü de Rijkstuin- bouwvoorlichtingsdienst, gaf hierbij gewaardeerde voorlichting. Ook het bezoek aan de Superfosfaatfabriek Albatros te Vlaardingen leverde veel interessants op. Al was het buiten het tuin bouwvak, het bezoek aan de Scheepswerven Wilton-Feijenoord trok ook veel belangstelling. En om het aangename met het nuttige te verenigen was op het programma ver meld een bezoek aan „Blijdorp" of een rondvaart. De middag was in tussen al te ver verstreken om het Dierenpark te bezoeken, dus koos men dc rondvaart. Na versterking van de inwendige mens vertrok men zeer voldaan weer huiswaarts. LEIDSCHENDAM Paard op auto van de pastoor Gistermiddag was de melkhande laar H. met zijn paard en wagen op het Sluisplein, toen het paard on rustig begon te worden. Het had er blijkbaar genoeg van en ging er vandoor met de melkwagen. Het paard wilde de brug passeren juist op het dgenblik dat pastoor van der Ven in zijn auto kwam aanrijden. Het paard zag toen blijkbaar geen uitweg en sprong boven op de auto. De gevolgen waren dat de auto be hoorlijk beschadigd werd, maar per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. LISSE LUSTRUMVIERING DER K.A.V. De K.A.V., afd. Lisse, heeft Don derdagavond haar eerste lustrum gevierd in het K.A.B.-gebouw. On der de aanwezigen merkten wij op de pastoors Van Zuylenen Staade- gaard, mej. Stringa, vertegenwoor digers van de O.B. en zusterorga nisaties. Mevr. de BruinWeyers opende met een welkomstwoord, waarin zij o.m. mededeelde, dat aangevan gen werd met 30 leden en dat het ledental thans 300 bedraagt. Mevr. Stringa, diocesaanverte- genwoordigster bracht hulde aan het wakkere bestuur van de K.A.V., waarvan het ledental zo groot is in de eerste 5 jaren. Zij wierp e enterug- blik op de afgelopen jaren en spoor de aan tot een onverflauwde activi teit in de toekomst, omdat dit voor de groei der beweging noodzake lijk is. In de Ned. Vrouwenbewe ging neemt de K.A.V. een eervolle plaats in en zij wees op de verschil lende acties in het belang van het algemeen. Namens de K.A.B. sprak de heer Salman woorden van felicitatie met het eerste lustrum, daarbij wijzen de op de vruchtbare samenwerking der K.A.V. en K.A.B. Mep. Buyck vetolkte de gedachten van de leden en bood de voorzit ster een voorzittershamer aan ter gelegenheid van dit lustrum. Hierna werd een revue „Vrouwen klanken" ten tonele gebracht, ge schreven door de heer Van Keste- ren. Pastoor van Zuylen bracht zijn felicitatie over en wees op het mos terdzaadje ir het evangelie, hetgeen hij ook kan getuigen van de K.A.V. Hij wees op de woorden van de bisschop, mgr. Huibers, om steeds ge trouw te blijven in het geloof. Met een kort dankwoord van de presidente werd deze lustrumvie ring besloten. NOORD WIJKERHOUT Evacués uit Strijen vertrokken. Donderdagmorgen zijn de evacués van het oudeliedenhuis te Strijen, die ongeveer drie maanden hun ver blijf hebben gehad in Pension ,Dijk en Burg", aan het Westeinde. ver trokken. Het oudeliedenhuis te Strijen, dat in het rampgebied ligt, is weer helemaal hersteld van de waterschade, zodat de bewoners weer konden terugkeren. Woensdagavond werd de bejaar den een afscheidsavond aangeboden door de overige bewoners van het pension, dat zijn geëvacueerden uit Zierikzee en gerepatrieerden uit In donesië. Hoewel de ouden van da gen gedurende de tijd, dat ze in Noordwijkerhout hebben vertoefd, daar liefderijk zijn verzorgd, waren ze toch blij weer naar hun eigen vertrouwde omgeving te kunnen vertrekken. Met een autobus en een luxe wagen zijn zij naar Strijen ver trokken, na afscheid te hebben ge nomen van degenen, waarmede zij enkele maanden hebben samenge woond. Bij het vertrek waren aan wezig mr. Smilde van het Ministe rie van Maatschappelijk werk en mevr. Van der Weijden, de echtge note van de burgemeester, aange zien dezo laatste verhinderd was af scheid te nemen. De heer Egberts die de leiding in het oudeliedenhuis heeft, dankte namens de bejaarden voor de goede zorgen in de afgelo pen tijd. Nagewuifd door de achter- blijvenden werd om een uur of 11 gestart naar de Hocksche Waard. Jac Olijerhoek. Met vreugde kan ge constateerd worden, dat het leden tal zich in stijgende lijn bevind, ter wijl het finantiële overzicht een ba tig saldo aanwees van 80.dit waren twee geluiden welke hoopvol voor de toekomst van D.V.N. zijn. Over de finantiële positie bracht de kascommissie een gunstig verslag uit. In het komende seizoen zal we derom met twee 10 tallen aan de competitie van de L.D.D.B. worden deelgenomen. De prijzen voor het plaatselijk kampioenschap werden uitgereikt aan: le klasse 1. Th. Zwet sloot, 2. K. Terveen, 3. P. v. Egmond. 2e klasse: 1. Jac. Olyerhoek, 2. P. Vink, 3. P. de Bruin. 3e klasse 1. A. Vlieland, 2. W. Stafleu, 3. E. Groe- newoud. Junioren: 1. J. v. d. Bent, 2. J. Zuidhoek, 3. L. v. d. Meer. Schietvereniging. De wisselme daille werd deze week gewonnen door: N. J. Caspers 99 p. le klasse; J. Duindam 97 p. 2e klasse; J. Aart man 89 p. 3e kl. In de damesklasse behaalde mevr. Lüscher 95 p. en mej. T. v. Oosten 96 p. Hotel-Café-Restaurant BIJ MOOI ZOMERWEER SERVEREN WIJ OOK UW LUNCH en DINER Breestraat 125 - Talaf. 24505 VOORSCHOTEN Overal bedrijvigheid „Ter wereld staat niets stil". Deze dichtregel van Vondel geldt momen teel bijzonder voor Voorschoten, waar beslist niet „stil" wordt geze ten. Er is volop bedrijvigheid en wanneer men deze gadeslaat, ziet men vele dingen gebeuren, die het aanzicht van deze gemeente veran deren. Zo is thans de nieuwe ver bindingsweg van Voorschoten-sta- tion tot aan „Den Deyl" gereed ge komen. Een prachtige, strakke rechte wege, prima voor het huidge ver keer. Rest nog de verbinding van VoorschotenstationWijngaarden laan tot aan de Kon. Julianalaan, waarna deze doorgangsweg gereed is. De ,Nassauwijk" achter het Rouw koopterrein is „groeiende". Aan de huizenbouw in deze wijk wordt flink gewerkt. Een gedeelte is i*eeds van de kap voorzien. De bouw van de nieuwe R.K. school aan de Eist- laan vordert gestadig. Aan de af bouw het is de bedoeling de school in September in gebruik te nemen wordt flink gewerkt. Particuliere woningbouw vindt plaats o.a. op de Papelaan (o.a. bungalows). Het ge meentelijk electriciteitsbedrijf is druk bezig met het aanbrengen van de nieuwe verlichting de z.g. fluores centieverlichting. Het is met recht „Voorschoten Vooruit". In plaats van op 25 Mei, 2e Pinksterdag, zal op Dinsdag 26 Mei in de betrokken wijk huisvuil wor den opgehaald. NOORDWIJK De beide organen V.V.V. en de Stichting No:ordwijk hebben na rij pe beraadslagingen besloten om voorlopig tot September samen te gaan om de talrijke zaken, betrek king hebbend op het vreemdelingen verkeer, te behartigen in een Stich tingsvorm. In deze stichting zijn thans als le den opgenomen de heren v. Vliet, vertegenwoordiger van de huizen verhuurders, N. v. Beelen, voor Zee bad, v. Sterlcenburg voor de Hotel houders, Droogh voer de Pension houders, Punt voor de Sportvereni ging, v. Riemsdijk voor de Golfclub, v. Leeuwen voor de gemeente en Al kemade voor de Middenstand. Het dagelijks bestuu: onder voorzitter schap van burg. v. Berckel is als volgt: L. v. Sterken burg vice-voorz., L. J. Droogh secr., C. v. Vliet, pen- ningm, Opvoering „Lepelsleeltje"Woens dagavond vond er in de goed bezette zaal van het Casino de leerlingen avond plaats van leerlingen van Mevr. Kloek-Boerd_m. Deze avon den hebben zo hun eigen plaats ge kregen in de Noordwijkse gemeen schap, cn hoewel de aanwezigen, ouders en belangstellenden, wel we ten, dat men niet een feilloze vertol king mag verwachten van de uit te voeren programmapunten toch heb ben die leerlingenavonden hun eigen sfeer en bekoring. Het is dan ook niet mogelijk om naar algemene maatstaven deze avonden te recenceren, immers het betreft hier spel van leerlingen. Daar zijn begaafden onder, wie de muzika liteit in de vingertoppen tintelt, maar de algemene tendez is dat al len die spelen, dit doen om de ont spanning van het spel. Als slot van deze zeer goed geslaagde avond werd het zangspel van Johanna Veth „Re pelsteeltje" opgevoerd, hetwelk een waardig sluitstuk was. Na afloop werd door Brigitta de Ruyter en Kees v. d. Meer, mevr. Klok-Boerdam een bouquet aangebo den. Damclub. Donderdagavond werd ted sluiting van het Damseizoen de jaarvergadering gehouden van D.N. V. onder voorzitterschap van de heer ALKEMADE Opper P. de Bij jubileert Ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van opperwachtmees ter P. De Bil zal Zaterdag te 10.30 in de raadzaal van het gemeente huis te Roelofarendsveen een huldi gingsplechtigheid plaats vinden, na mens de gemeentebesturen van Al kemade, Leimuiden, Rijnsaterwou- de en Nieuwveen. 's Middags tussen 3 en 4.30 uur is er nog gelegenheid om de jubilaris te feliciteren op het politiebureau te Roelofarendsveen. 't Schaakkampioenschap ging naar Aalsmeer Schaken zowel als dammen zijn spelen, die in de huiselijke sfeer ge speeld kunnen worden en daardoor de band van het gezin versterken. Aldus sprak dr. A. A. v. d. Bijl, die in café Meerzicht de prijzen uitreikte voor de het kampioenschap van Al kemade, een wedstrijd, die reeds eni ge jaren achtereen werd georgani seerd door de Schaak- en Damver eniging „Kijk Uit". De voorzitter der vereniging zeide, dat ook dit jaar weer zeer fel gestreden was om de kampioenstitel, in het bijzonder in de le klasse schaken, waar drie deel nemers eindigde met gelijk aantal punten, waardoor een extra ronde moest worden 'verspeeld om een juis te uitslag te verkrijgen. Het was een verheugend feit, dat van de 45 deelnemers er velen kwa men van buiten de gemeente Alke made. De prijzen vielen als volgt: Schaken le klasse: 1. A. Spaar^ ren,Aalsmeer (wisselbeker) 11% pnt; 2. Th. J. Olyerhoek, R'veen (me daille) 11 pnt en H. Bakker, R'veen (medaille) 10^ punt. 2c klasse: 1. L. Hoeeboom, Oude Wetering (wisselbeker) 9 pnt; J. v. d. Meer Czn, R'veen, 8 pnt. Dammen le klasse: 1. J. Meij» Oude Wetering (wisselbeker) 14 pnt.; 2. T. van Luiing, Rijnsaterwou- de, 11 punt. 2e Klasse: 1. A. v. Tol, Leimuiden (wisselbeker) 18 pnt. 2. J. Kinkel, Rijnsaterwoude, 15 pnt. BOSKOOP De heer W. de Kloe jr. de aan de Stedelijke Universiteit te Amsterdam voor het doctoraal exa men medicijnen. HAZERSWOUDE Landelijke Ruitersport. Naar aanleiding van de laatste vergade ring is het bestuur van de R.K.L.R. „De Katruiters" overeen gekomen, om dit jaar de jaarlijkse streekwed- strijd van de ruiters van de L.T.B. in Hazerswoude te houden op het terrein van de heer L. A. J. Jacobs. De datum is vastgesteld op Zater dag 6 Juni a.s. Een groot probleem is echter het draineren en dichten van een greppel, doch alle leden ■zegden spontaan hun medewerking toe. Met algemene stemmen werd de heer Th. Straathof tot technisch lei der benoemd. Momenteel worden er besprekingen gevoerd met bepaalde instellingen, instanties, verenigingen en personen zodat binnen een zeer korte tijd het definitieve program ma bekend zal kunnen worden ge maakt. TER AAR Bij de gehouden examens Wit Gele Kruis Leiden en Omgeving ALPHEN AAN DEN RIJN Duistere kwestie Geruchten doen de ronde, dat het onderzoek in de zaak tegen de elec- tro-monteur M. B., die enige weken geleden te Alphen aan den Rijn is gearresteerd verdacht van malversa ties ten nadele van zijn patroon, ge leidelijk tal van andere feiten aan het licht brengt. Gisteren is de politie overgegaan tot de aanhouding van de technisch ambtenaar bij de water- en en licht- bedrijven J. D. B. is kort na de bevrijding ini dienst getreden van het water- en lichtbe- drijf en hij is daar enige jaren werk zaam geweest. Ter plaatse verwacht men nog meer arrestaties. De politie wenst de geruchten noch te ontkennen, noch te bevestigen. N. Samson jubileert Op 1 Juli a.s. zal de heer N. Sam- som 45 jaren deel uitmaken van de directie van N. Samsom N.V. Uitge verij. Er worden allerwege voorberei dingen getroffen om dit feit op fees telijke wijze te vieren. Van perso- neelszijde zal een waardevol ge schenk worden aangeboden, terwijl de directie ter gelegenheid van dit jubileum aan het personeel een uit-1 Rotterdam is mej. Bets Stigter ge- gaansdag voorbereidt naar Oister- slaagd voor lerares voorbereidend wijk in N.-Brabant. lager onderwijs. Dames schitterden door afwezigheid! Het was de jaarvergadering, die het Wit-Gele Kruis, Leiden, gis teravond in het enige maanden gele den geopende wijkgebouw aan de le Binnenvestgracht hield, niet aan te zien, dat het kan bogen op een le denaantal van ruim 2.900. De belang stelling was minder dan minimaal en alle damesleden, die toch feitelijk op de eerste plaats geïnteresseerd moesten zijn in het wel en wee van deze belangrijke vereniging, schit terden door afwezigheid! Daar we niet veronderstellen, dat de leden uit Leiden en omliggende gemeenten geen belangstelling kun nen opbrengen voor hun vereniging, zullen we maar aannemen, dat ieder een er zo van overtuigd is, dat het bestuur in uitstekende handen is en dat iedere vorm van controle over bodig is, dat men zelfs deze jaar vergadering niet noodzakelijk vond! Nu, wanneer de leden zich door deze gedachtengang hebben laten leiden, dan hebben zij niet geheel ongelijk, want uit alle rapporten en overzichten, die ter tafel kwamen, bleek, dat 1932 een vruchtbaar jaar is geweest, waarin veel tot stand is gekomen en waarin verschillende toekomstplannen in een gevorderd stadium zijn geraakt. Het wijkgebouw aan de le Binnen vestgracht is een van de resultaten; minder fortuinlijk is het bestuur ge weest met het zoeken naar een ge schikt wijkgebouw voo. de „Profes- sorenwijk"; enige pogingen daar een filiaal te stichten, zijn gestrand, maar reeds nieuwe mogelijkheden hebben zich gepresenteerd en het bestuur is ook wat betreft de „Pro- fessorenwijk" optimistisch. De voorz., de heer J. Kroone, open de dc vergadering en gaf in vogel vlucht een overzicht van de resul taten van het afgelopen jaar en de plannen voor het lopende. Het jaarverslag van de secretares se, dat bij afwezigheid van mevr. H. J. LindenhoffHop voorgelezen, werd door de 2e secr. zr. Ditshui- zen, gaf een meer gedetailleerd overzicht over de activiteit van het afgelopen jaar. 495 patiënten hadden samen 27475 bezoeken ontvangen, daarbij waren er 1672 artikelen uit gereikt; 2582 maal was hulp ver leend bij geboorte en 449 zuigelin gen en 247 kleuters zijn het afge lopen jaar in de kolommen van de afd. Leiden komen staan. Het jaar verslag van de penningm. de heer J. van Zanten meldde een batig sal do van ƒ3.549.92, waarbij rekening gehouden moet worden met de grote investeringen, die dit jaar gedaan zijn. Dit was ook de oorzaak, waar om de penningm. van het Kraam- centrum, dat onder controle van het Wit-Gele Kruis een zelfstandig lichaam vormt, een nadelig saldo van 1304.60 moest melden. De heer M. Geyer zag in dit bedrag echter niets verontrustends. De bestuurs verkiezing liet de heren Kroon en Geyer hun zetels weer innemen en nadat de rondvraag nog een aan moediging tot meer propganda van de kant van de leden had opgele verd, sloot de voorz. de vergade ring. De bijeenkomst werd behalve door het practisch voltallige bestuur ook bijgewoond door de g.a. kap. L. M. Sluys en dr. II. W. J. W. J. Kort- mann. N.V. DE LEIDSCHE COURANT. In de heden gehouden vergadering van de N.V. „De Leidsche Courant" werd de balans- cn winst- cn verlies rekening goedgekeurd, en het divi dend bepaald op 7 (7). Op stijlvolle wijze heeft Katholiek Wassenaar gisteravond in de St Wil- librorduskerk het herstel van de Bisschoppelijke Hiërarchie in ons land herdacht. De herdenkingssamenkomst was georganiseerd door de Raad van Overleg der Katholieke Standsorganisaties. Rector N. de Rooy, een van de schrijvers van het gedenkboek „In Vrijheid herboren" trad als spreker op, Prof, dr. J. Veraart sprak een slotwoord en het bekende Matrozenkoor on der leiding van Theo van Elferen, en de organist van de St. Willibrordus- kerk, de heer Beuk, luisterden de avond op met zang en orgelspel. zicht. En toch hebben zich uit dat volksdeel twee belangrijke standen ontwikkeld, die der arbeiders en die der intellectuelen. De Katholieke Kerk heeft in de afgelopen 100 jaar, die men de eeuw van de secularisatie zou kunnen noe men, een verlies geleden. Men kan zeggen, dat 1 millioen Nederlanders die eigenlijk dit feest van 100 jaar Kromstaf hadden moeten meevie ren, niet meer weten, dat zij bij de Katholieke Kerk behoren. Dit is een ernstig verlies, waarin wij evenwel niet mogen berusten. Rector De Rooy sprak tenslotte over onze bisschoppen, over hun zorgen en hun werken en over de plicht, die wij hebben, hen zoveel mogelijk bij te staan. Na orgelspel door de heer Beuk sprak dr. Veraart een slotwoord. ERNSTIGE AANRIJDING. Op de Rijksstraatweg ter hoogte van de Raadhuislaan is gisteravond omstreeks half zes de 41-jarige mo torrijder F. C. M. D. uit Den Haag aangereden door een passerende militaire vrachtauto, bestuurd door de dienstpl. soldaat G. uit Maas tricht. De auto raakte de achterkant van de motor en deze werd op het wegdek geslingerd. De bestuurder liep zeer ernstige vewondingen aan het hoofd op. Hij werd in de Ursula- kliniek te Wassenaar opgenomen. De marechaussee maak ie proces-verbaal op; de toestand van het slachtoffer was hedenmorgen ernstig. Spreker was rector N. de Rooy Dr. J. J. M. Veraart, voorzitter van de Raad van Overleg, sprak in zijn openingswoord na een wel kom aan de geestelijkheid en aan de loco-burgemeester, mr. A. J. M. van Moorsel over hetgeen Katholiek Nederland in de loop der laatste eeuw heeft verworven: het eigen onderwijs en de eigen organisaties. Het is goed, bij de herdenking van het herstel der Kerkelijke Hiërar chie ons tc bezinnen op onze taak, om dit alles te bewaren niet alleen, maar het over te dragen aan het nageslacht. Na de heerlijke zang van het Ma trozenkoor sprak rector De Rooy, die in een helder betoog in grote lij nen de achtergronden belichtte van de geschiedenis der Katholieke Kerk in de laatste honderd jaar. Spr. wees erop, dat de reeks Pau sen, die in de afgelopen 100 jaar aan het Hoofd van Christus Kerk hebben gestaan, alle grote mannen zijn geweest, die in de Katholieke wereld en ook in Nederland, grote invloed hebben gehad. Rector De Rooy belichtte de fi guren Pius IX en Leo Xni en schet ste het isolement, waarin de Katho lieken van een eeuw geleden zich in Nederland bevonden. Het enige, dat de Katholieken van toen bezaten was hun aantal en hun eenheid. Het Katholieke volksdeel was arm aan cultuur en arm in economisch op- NIEUWKOOP Poldervergadering. In hotel „Het Vliegende Paard" werd de jaarvergadering gehouden van de polder Nieuwkoop en Noorden. Aan wezig of vertegenwoordigd waren 48 stemgerechtigde ingelanden, te za- men kunnende uitbrengen 201 stem men. De dijkgraaf, oud-burgemeester P. M. M. v. d. Weijden, deelde na ope ning mede, dat de heren G. Sanders, F Veldhuizen er L G. Kempers uit Alphen aan den Rijn de rekening over 1952 in orde bevonden hadden. Vervolgens werd de rekening vast gesteld met aan inkomsten 27.193.79, uitgaven ƒ20.092.29, dus een batig saldo van ƒ7.101.50. Daarna werd de begroting voor 1953 goedgekeurd met aan inkom sten en uitgaven op ƒ28 194,54. De vereiste machtiging tot overschrij ving werd verleend. Tot leden van de commissie voor het nazien van de rekening over 1953 werden benoemd de heren K. P. Both, L. v. Dommelen te Bodegra ven en A. Hoogerwerf. Tot hun plaatsvervangers J. H. van Bemmel, H. A. v. Velzen te Uithoorn en Jac. Wansinck. Bij de rondvraag werd o.m. weer geklaagd over het te snel varen in de gemeentevaart, over het zeilen in sloten, waar veel schade aangericht wordt aan visnetten en aan de vo gelstand. NIEUWVEEN SPORTFEESTEN NIC. BOYS. A.s. Zaterdag en Maandag organi seert de R.K. Sportver. Nic. Boys weer haar jaarlijkse Pinkstersport- feesten. Ook nu is er weer een aan trekkelijk programma samengesteld, terwijl er eveneens weer enige ver makelijkheden en danstent op 't ter rein aanwezig zijn. Het programma voor Zaterdagmiddag en -avond is als volgt: 2.15 Nic. Boys adsp.KDO adsp. (de Kwakel); 3.30 Nic. Boys A KDO A; 5 uur Nic. Boys IIAltior II (Langeraar); 6.30 Nic. Boys ve teranenRest van Nieuwveen (om de zeer fraaie wisselbeker). Het programma voor 2de Pinkster dag is als volgt: 1.30 Weteringse Boys IKDO I; 2.45 Nic. Boys INieuw koop I; 4 uur Handbalwedstrijd tus sen de dames van DTS '50 en de Unio-dames uit Oudewater, resp. kampioen Veenstreek en kampioen afd. A distr. Rotterdam; 5 uur Verlie zer AVerliezer B; 6.15 uur Win naar AWinnaar B. Comité Ouden van Dagen. Bo vengenoemd comité kwam weer bij een om plannen te maken voor de reis ini 1953. Na opening en notulen bracht de penningmeester verslag uit over het afgelopen jaar. De onkos ten van de reis in 1952 bedroegen 893.77. Na de feestavonden is er nog een batig saldo van 241.10. De kas- controlecommissie brengt verslag uit van haar bevindingen. Alles was keu rig in orde. Er wordt besloten om, behoudens toestemming van B. en W. in de week van 813 Juni een lijsten- collecte in de gemeente te houden, waarvoor de penningmeester de lijs ten al klaar heeft liggen. Als voor lopige datum voor de reis wordt vast gesteld 9 Juli '53. De voorz. zal po gingen in het werk stellen, om ten bate van de kas nog een voetbalwed strijd te organiseren. Hierna worden verschillende plan nen besproken voor de nieuwe reis. De keus valt tenslotte op Harder wijk en omgeving, met een boottocht langs de Zuiderzeewerken. Uit het comité wordt een commissie benoemd, die vooruit de tocht zal maken om de mooiste plekken op te zoeken en nadere bijzonderheden te verkrijgen. Als de kas het toelaat, zal na afloop van de reis aan de ouden van dagen en de chauffeur een warme maaltijd worden aangeboden» in hotel Leliveld. Groene Kruis. Na de opening van de jaarvergadering constateerde voorzitter Sprey, dat er meer animo van de leden komt om de vergadering te bezoeken. Buiten het bestuur wa ren thans 11 leden aanwezig. Uit de jaarverslagen bleek dat 1952 een rus tig jaar voor de vereniging geweest is. En er werd ook een moedercursus gehouden; 1952 werd afgesloten met een batig saldo van 109.77. De com missie tot goedkeuring van Je boe ken, bestaande uit de heren K. Ha- goort en A. van Heusden, kon haar goedkeuring hechten aan het beheer van de penningmeesteresse. NOORDEN WONINGBOUW. Zoals men weet zijn reeds lang plannen aanhangig om van gemeen tewege 8 woningen te bouwen op het terrein aan de Vliet. Een en an der wachtte op de vereiste goedkeu ringen. Naar wij vernemen zijn deze thans verkregen en kan binnenkort tot aanbesteding worden overgegaan. Architecten zijn de heren Barn- hoorn en ir. Paardekoper te Lisse. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP Jubilaris bij kerkkoor. Op 2e Pinksterdag zal in intieme kring her dacht worden, dat de heer F. Zand bergen gedurende 35 jaar zijn krach ten gegeven heeft aan het Parochieel zangkoor, waarvan 25 jaar als secre taris. In verband met zijn leeftijd heeft hij deze functie thans neerge legd en aan een jongere kracht over gedragen. Te zijner intentie zal 2e Pinksterdag de Hoogmis worden op gedragen, waarna de jubilaris in de pastorie ontvangen» wordt, waar een korte receptie wordt gehouden. MARKTBERICHTEN LEIDEN 22 Mei. Vjee. Aantal: 10 Stieren, 80 Melkkoeien, 170 Vette koeien, 125 Vare koeien, 34 Vette kal veren, 314 Nuchtere kalveren, 175 Weideschapen, 340 Vettelammeren, 3015 Zuiglammeren, 69 Varkens (zeu gen), 173 Schrammen, 912 Biggen, 3 Paarden, 26 Geiten. Totaal 5446. Stieren (fok-) 400—650.—Melk koeien 85011.75.Vette koeien ƒ8201100.schoon gew. ƒ2.10 3.per K.G., Vare koeien ƒ550 850.Vaarzen» 625880.Pinken ƒ225525.Vette kalveren levend gew. ƒ2.10—2.40 per K.G., Nuchtere kalveren (sl.-) f 3043.levend gew. 11.15 per K.G., Vette scha pen ƒ90115.Weideschapen ƒ70 95.Zuiglammeren 5767. Weidelammeren 4060.Zeugen (drachtige) 270—350.Schrammen 65100.Biggen 3550.Paar den 7001100.—, Geiten 1540.—. Handel: alles is matig. T.B.C.-vrije afd. 15 stuks 6080 pet. boven no tering. Kaas. Goude extra kwaliteit 221.idem le kwal. 208214, idem 2e kwal. ƒ202207.— Aange voerd 30 partijen. Leidse kaas 1 partij. Handel matig. Kronina van I onze cliënten zullen de kroning in Westminster en daarna de kroningsstoet door Londen's straten, bij tijdige I aanvrage gratis kunnen volgen, op drie plaatsen in de stad. De televisiebezitters zullen meer zien, dan de Kon. Elisabeth I Londenaars zelf, die bovendien door hun knieën.zullen zakken van vermoeienis. Zaterdag 30 Mei, groot pro- In Londen gramma uit Londen. Na 2 Juni, de kroningsdag, nog grote uitzendingen op 3, 4, 5 en 6 Juni, uit Londen, Parijs en Nederland. Vraagt inlichtingen. van 1793 de enige werkelijke Speciaalzaak op Radio-, Televisie en Muziekgebied

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2