RANG M Wreed-verstoord geluk TEERAUTO EXPLODEERpE De spanning in Egypte stijgt Roden sluiten R.K. kindertehuis In een weekend verfuifden 2 autodieven gestolen truck Het geteisterde Waco ^C5 VR1IDAG 15 MEI 1953 DE LEIDSE C'OUKANT EER5TE BLAD - PAGINA 2 Vishandelaar nam 't niet en zeerob kreeg het Hoe schoon cn lieflijk leek de ge hele wereld Dinsdagmiddag de En gelse zeeman, die in Amsterdam aan het passagieren was en hoe veel mooier werd, deze dikwijls zo veel gesmade aardbol, toen een Amster damse schone er geen bezwaar tegen bleek te hebben met hem een klein borreltje te gaan drinken. Net waren ze in een genoeglijk kroegje weggedoken en zouden ze cn gezellig praatje beginnen hij in het Engels en zij in het Amster dams toen de deur van het ca- feetjo plotseling ruw opengesmeten v/erd en een man naar binnenstoof, die dc blozende Amsterdamse een gevoelige klap in haar gezicht gaf. Voordat de zeerob van zijn inten se verbazing bekomen was, was de bezoeker reeds verdwenen. .,Wio is die vent?" brulde de zee man in het Engels. „Maan baos" gilde de ontstelde jongedame. Een paar seconden later was het tweetal in versneld tempo onderweg naar ,maan baos", die een vishande laar bleek te zijn en die er zich ken nelijk niet mee verenigen kon, dat zijn dienstbode een borreltje in zijn tijd dronk. Het werd een reuze rel en nie mand verstond de ander, maai wel was het volkomen duidelijk, dat er dingen toegezegd werden, die erg ongezond zijn. Do vishandelaar meende op een gegeven moment zijn woorden kracht bij te moeten zetten. Hij greep een bak kokend water, die op dc toon bank stond, en stortte dat over de zeeman uit. Dit waren golven, zoals zelfs een kokende zee ze niet produceert en do zeeman was er dan ook niet te gen bestand. Hij rende met de da- 81ste lijst slachtoffers watersnood NIEUWERKERK. Krabbe-Capelle, Cornelia Elizabeth gob. 5.10.1006. OUDE TONGE. Les, Sara Adriana Maart je, geb. 25.9.1951 te Oude Tonge. Tuns, Petrus Josephus, geb. 23.10, 1939, te Oude Tonge. GELEGENHEIDSSTEMPEL. Ter gelegenheid van dc te Arnhem van 26 Mei t/m 13 Juni te houden vergaderingen van het „Comité Con sultant International Telegraphlque" zal in de Stadsschouwburg aldaar een tijdelijk bijkantoor der PTT wor den gevestigd. Do in dit tijdelijke bijkantoor ter post bezorgde gewone cn aangete kende stukken zullen worden voor zien van een afdruk van een bijzon der stempel. me, voor wie hij het bad in ontvangst genomen had en die ook een gedecl- to over haar gezicht gekregen had, naar het ziekenhuis, waar beiden verbonden werden. Hierop togen zij naar een politie bureau. waar van al de avonturen een lijvig rapport werd opgemaakt. BIJZONDERE FRANKEERZEGELS VAN SURINAME. Aan de philatelistcn-loketten der postkantoren zullen binnenkort bij zondere frankeerzegels van Surina me verkrijgbaar zijn. Deze zegels werden uitgegeven ter gelegenheid van de bijeenkomst van de Caraibi- sche commissie te Paramaribo, in de waarden van 2 ct., TA et., 10 et. en 20 ct. (Surinaamse courant). Dc ver koopprijs in Nederlandse courant bedraagt resp. 4 ct., 15 ct., 20 ct. cn 40 ct. Drie doden en 6 gewonden te Hoenderloo Te Hoenderloo is Woensdagmiddag omstreeks vijf uur door tot nu toe onbekende oorzaak een tankwagen met teer geëxplodeerd en in brand ge vlogen. Drie personen zijn hierbij om het leven gekomen en zes gewond. De tankwagen behoorde toe aan de wegenbouwmaatschappij te Uithoorn, die in Hoenderloo bezig was met het teren van een weg. Plotseling explo deerde de wagen. De teer vloog in brand en verspreidde zich over de weg. De 40-jarige chauffeur van de tankwagen, uit Vinkeveen, werd gedood, evenals een 38-jarige sproeier uit Uithoorn, die achter op de wagen stond en door de ontploffing er af werd geslingerd. Beiden waren gehuwd; de chauffeur had vijf kinderen en de sproeier had een kind. Een passerende 24-jarige serveuse uit Utrecht, v/erd zwaar gewond. Zij is naar het ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht, waar zij later op de dag is overleden. Zes personen die zich ook in de buurt bevonden, werden minder ernstig gewond. De omringende huizen hebben door de ontploffing nogal wat schade aan ruiten en dakpannen opgelopen. Keukenhof sluit op Donderdag 21 Mei Het bestuur van de stichting Keu kenhof heeft besloten de tentoonstel ling te sluiten op Donderdag 21 Mei, dus de Donderdag voor Pinksteren. De late- en Dar win-tulpen, dus de Meibloeiendc tulpen, staan of komen nog in volle bloei. Zij worden be schut door het steeds meer uitlopen de groen van bomen en heesters, die schaduw verschaffen tegen dc zon nestralen. In het kader van de culturele at tracties zal de bekende zangvereni ging ,,St Pancratius" uit Heerlen Zaterdagmiddag, 16 Mei een zanguit voering geven. PRINS BERNHARD OP DE „FLORA 1953". Prins Bcrnhard heeft vanmorgen, vergezeld door zijn secretaris, dr. F. A. dc Graaff, een bezoek gebracht aan de „Flora 1953" te Heemstede. De prins werd ontvangen door de voorzitter van het uitvoerend comi té. jhr. mr. F. H. O. A. van Nispen tot Panncrden. Na een rondleiding over het terrein werd de binnenten- toonstelling van de maatschappij voor tuinbouw en plantkunde bezichtigd. Dc hoge bezoeker uitte zijn grote vol doening en zijn bewondering over dc in het Bloemenpaleis gearrangeerde expositie van kamerplanten en zo merbloemen. Ongelukkig incident Een Brits (rocpcnschip heeft gis teren commando-troepen ontscheept in Port Said. Deze troepen waren af komstig van het eiland Cyprus. Gis termorgen zijn drie tanklandings- vaartuigen met mariniers cn mate rieel, begeleid door drie torpedoboot- jagers, uit Malta vertrokken. Woens dag zijn drie torpedobootjagers, die een niet-officiecl bezoek zonder, brengen aan de havens van de Zuid- «aimatischc kust, teruggeroepen. De Britse marine op Malta weigerde zich uit te laten of de schepen op dracht hebben gekregen naar de zo- 110 van het Suezkanaal te varen. Wel heeft do Britse Admiraliteit in Lon den bevestigd, dat do Blitse lichte kruiser „Bermuda" en een torpedo- hoot jager zich in Port Said bevin den. Pij Suez heeft zich een incident voorgedaan. Woensdagavond open den Britse wachtposten het vuur op liet dorpje Kafr Abdoe, dat in 1951 reeds het toneel is geweest van hef- ligc strijd om dc daar gevestigde drinkwaterinstallatie. Egyptische ar tillerie luidde de Mohammedaanse vastenmaand Ramadan in met ka nonschoten. De Britten, die meen den dat er op hen werd gevuurd, hebben toen teruggeschoten. Enige huizen werden beschadigd en een persoon werd licht gewond. Wegens het begin van de vasten periode is de stad Ismailia nu tot verboden gebied verklaard voor alle Britse militairen. Dc normale verlo ven blijven echter toegestaan. De Egyptische regering heeft be paald, dat voor elke leverantie aan de Britse strijdkrachten in de zone van het Suezkanaal dc toestemming Op Hemelvaartsdag hebben func tionarissen van de communistische jeugdorganisatie F.D.J. het kinderte huis „Caritas" tc Saarow in Oost- Duitsland in beslaggenomen. De leidster van het tehuis en ge heel het Katholieke verplegende per soneel moest het gebouw verlaten. In het tehuis bevonden zich 130 kinderen van twee tot veertien jaar. De zuigelingen uit de inrichting moesten de bekendmaking van de overdracht en dc tegen dc Katholieke zusters gerichte toespraak mede aan horen. In de maatregelen tegen de ker- !;cn in Oost-Duitsland zijn reeds vijf grote en verscheidene kleine tehui- j zen en inrichtingen var. de Evangeli sche Kerk in beslaggenomen. van de overheid moet worden ver kregen. Gisteravond verklaarde dc Egyptische minister voor dc bevoor rading, dat deze maatregel slechts tegen de zwarte handel is gericht cn niet een stopzetting van de aanvoer voor de Britse troepen beoogt. De revolutionnaire raad van het Egyptische leger heeft een lijst van „Britso agressiedaden tegen Egypte- naren in de kanaalzone gedurende de maanden April en Mei" uitgege ven. Volgens die lijst werden in die periode acht Egyptenaren gedood en zeventien gewond. STRAATSBURG IS DUUR. Het aandeel van ons land in de to tale kosten van de raad van Europa bedraagt 4 pet. Deze kosten zijn sinds het eerste volle dienstjaar opgelopen van rond 563 millioen Franse francs tot circa 831 millioen Franse francs voor 1953. In 1952 bedroeg het Nederlandse aandeel f 277.567,06 en dat in verband met de instelling van een permanen te vertegenwoordiging bij deze or ganisatie 230.000. Dit delen de ministers mr. J. W. Beycn en mr. J. M. A. H. Luns de Tweede Kamer mede. De kosten, verbonden aan de Nedei-landse par lementaire vertegenwoordiging in de raadgevende vergadering en bedra gende 27.035, 91, komen geheel ten laste der begroting van de Staten- Generaal. Op verzoek van de Amerikaanse Geestelijke Verzorging zullen afge vaardigden uit verschillende landen o.a. uit België, Frankrijk, Italië, Portugal, Noorwegen, Engeland, De nemarken en Nederland in Washing ton voor besprekingen bijeenkomen. Deze besprekingen zijn te beschou wen als voortzetting van de confe rentie voor de Geestelijke Verzor ging in het leger, die vorig jaar te Zeist en dit jaar te Wiesbaden zijn gehouden. Van Ned. katholieke zijde zullen aan de besprekingen deelne men de hoofd-legeraalmoezenier mgr. kol. H. J. J. M. v. Straelen cn dc stsfaalmoezenicr Kon. Luchtmacht lult kol. R. H. M. Verhoeven; van prot. zijde hoofdlegcrpred. ds. A. Th. W. de Kluys en de stafpred. Kon. Luchtmacht ds. A. C. J. v. d. Poel. Van deze gelegenheid zal tevens gebruik gemaakt worden om ver schillende luchtbases te bezoeken, speciaal die, waar Ned. cadetten hun opleiding ontvangen. De Ncd. deelnemers vertrekken Zaterdag 16 Mei naar Parijs om vandaar over te steken naar Amerika. Zij zullen waarschijnlijk begin Juni weer in Nederland terugkeren. DE KOMST VAN DR. MALAN. Van officiële zijde wordt bevestigd, dat de Zuid-Afrikaanse minister-pre sident, dr. Malan, een bezoek aan Ne derland zal brengen nadat hij in En geland de kroningsfeesten zal heb ben bijgewoond. De bedoeling van dr. Malan is een kijkje te nemen in de overstromingsgebieden. De Zuid- Afrikaanse regering heeft Nederland een grote gift doen toekomen ter le niging van de nood. Dr. Malan heeft persoonlijk veel interesse voor de ramp, die Nederland trof. Nederlandse bloemen bij Engelse kroningsfeesten De Nederlandse bloem enk wekers hebben besloten deel te nemen aan de feestelijkheden ter gelegenheid van de kroning van koningin Eliza beth van Engeland. De vereniging Nederlandse Bloe misterij en het Centraal Bloembollen comité zullen vijf zalen van het Al- bert- en Victoria-Museum aan» het Westend in Londen met Nederlandse zomerbloemen versieren. Deze expositie, waarvoor ongeveer 12.000 Nederlandse bloemen, voorna melijk rozen, anjers en irissen worden gebruikt, wordt georganiseerd in sa menwerking met de culturele afde ling van de Nederlandse ambassade. De bloemen zullen met een spe ciaal voor dit doel gecharterd KLM- toestel naar Londen worden gebracht. De Nederlandse ambassadeur in Londen, mr. D. U. Stikker, zal op 5 Juni de tentoonstelling, die tot 15 Juli zal zijn ingericht, officieel ope nen. TWEE BELANGRIJKE TELEFOONUMMERVERANDE RINGEN TE AMSTERDAM. In de periode van Donderdag 28 tot en met Zaterdag 30 Mei a.s., zullen 6000 telefoonnummers van de tele fooncentrale Amsterdam Zuid worden gewijzigd. De nummers, die beginnen met de cijfers 20, 21, 22, 23, 24 en 25, worden veranderd in nummers met 6 cijfers door voor het oude nummer het cijfer 7 te plaatsen. Na de vernummering zullen dege nen, die de oude nummers hebben gekozen, door middel van een spre kende film worden ingelicht over de nummer wijziging. Zij krijgen te horen: Nummer gewijzigd, kies zeuven, daarna oude nummer. In de gids nr. 102, welke thans wordt uitgereikt, zijn de nieuwe nummers opgenomen. Aan alle betrokken abonné's is een kennisgeving over deze nummerwy ziging toegezonden. Twee inwoners van Oud-Vossc-1 over de gevolgen» van hun daad te meer, die Zaterdag met de wagen mediteren. van hun werkgever in dc buurt van j De verkochte vrachtwagen is even- de Belgische grens waren, hebben teals de luxe auto terecht, alhoewel St. Willibrord deze vrachtwagen in-1 de vrachtwagen Maandag op een geruild voor een luxe wagen en van het geld, dat zij op de ruil toekregen 1750 gingen zij een flink de bloemetjes buiten zetten. De heren waren blijkbaar nogal be dreven in het uitgeven van gela, want reeds gedurende het weekend raakte de 1750.op en teneinde het feest' nog even tc kunnen rekken, werd dc luxe wagen weer voor 3.000 van de hand gedaan. Toen de vrachtauto Maandagavond nog niet in Oud-Vossemeer terug was. waarschuwde de eigenaar de politie, die een gemakkelijk te volgen spoor vond, dat naar de Belgische grens voerde. De sterke arm uit Ber gen op Zoom waarschuwde haar col lega in België en deze wist Dinsdag avond laat al een van de mannen te Esschen tc arresteren. Do verblijf plaats van de tweeJe was toen vrij vlug gevonden en momenteel zitten beiden in een Belgische gevangenis Het aantal slachtoffers van de twee wervelstormen die Texas heb ben geteisterd is gestegen tot 102. Nog steeds zoekt men onder dc puin hopen van de stad Waco naar slacht offers. De schade wordt geraamd op 28 millioen dollar. Eergisteren heeft men zeven kin deren, allen nog levend, bevrijd uit het puin van een biljartzaal, waarin zij twee dagen hadden opgesloten gezeten. Maar toch vreest men dat het aantal slachtoffers nog zal stij gen en dat er onder dc duizenden tonnen steen, beton, staal cn Ijzer r.og vele lijken gevonden zullen worden. Inmiddels heeft zich een nieuwe bedreiging aangekondigd voor de zwaar getroffen stad Waco. De ri vier de Brazos, gewoonlijk een mod derig stroompje met weinig water, is buiten haar oever getreden na da gen van stortregens, sneeuw- en stofstormen en windhozen. Waco ligt midden tussen de over stromingen. Men is al overgegaan tot evacuatie van de meest bedreigde delen van de stad. Onverdroten gaan duizenden vrij willigers verder met het opruimings- werk. Grote kranen, draglines en bulldozers banen weer wegen door de zakenwijk van Waco, die geheel met de grond is gelijk gemaakt Er is bij alle ellende ook een licht punt: een moeder van vijf kinderen die al lang alleen nog maar kon lig gen, omdat zij leed aan kinderver lamming. is sinds de ramp weer in staat om zonder hülp te lopen. De angst dat er iets met haar kinderen zou zijn gebeurd schijnt de verlam ming te hebben verdreven. EEN VEEG TEKEN. In Berlijn gaat de koude oorlog voort. De leiding der Oostberlijnse posterijen heeft dc telefoonkabels tus sen Oost- en West-Berlijn laten door snijden. Dit maakt, dat het bij een eventuele hereniging van Berlijn on mogelijk is geworden dt beide stads delen weer spoedig door één telefoon net te doen bedienen. Tot nu toe wa ren de telefoonlijnen tussen Oost en West-Berlijn slechts uitgeschakeld. I automarkt alweer dooi verkocht was. De politie heeft de wagens bij hun nieuwe eigenaars in beslag genomen. In het Nationale Rampenfonds was tot Woensdagmiddag in totaal 111.6 millioen bijeengebracht. Maandag was de stand 111.4 mil lioen. Zeventien autobusjes, die zijn ge schonken door dc „Katholieke Hulp" 111 Frankrijk voor de slachtoffers van de watersnoodramp in Nederland en Belgic zullen Parijs in de morgen van 19 Mei verlaten. Zestien van deze busjes komen naar Nederland. Een er van is voor een oudemannentehuis bestemd. Het zeventiende busje gaat naar België. Deze busjes zullen op 16 Mei in Champrosay (provincie Seine et Oise) door kardinaal Feltin, aartsbisschop van Parijs worden gewijd. De „Katholieke Hulp" in Frankrijk heeft 116 millioen francs bijeenge bracht voor de hulpverlening bij de watersnoodramp. Het grootste deel van deze som zal in natura worden overgedragen. Het resterende deel heeft gediend voor de aankoop van deze busjes. Rondom „De Ommelanden" Paleisrevoluties De oude bestuursleden cn de com missarissen van de coöperatieve fa briek voor melkproducten „Dc Om melanden" overwegen hun functies in de leiding van het bedrijf neer te leggen. Zij doen dat op grond van enige nieuwe feiten, die zich rondom het arbeidsconflict in het bedrijf heb ben voorgedaan sinds de vergadering van Zaterdag 9 Mei jl. De toestand in de leiding van het bedrijf is op dit ogenblik zo verward, dat van een leiding en een tegenleiding kan wor den gesproken. Daardoor is een si tuatie ontstaan, die geen enkele dag houdbaar is. Er is een paleisrevolutie ontstaan bij „De Ommelanden", die in snel tempo de ernstigste gevolgen moet hebben. Woensdagmiddag hebben de nieu we bestuursleden samen met de heer de Boer, die in de geven omstandig heden een bestuursmeerderheid vor men, zonder een bestuursbesluit en zonder goedkeuring van de commis sarissen het privé-kantoor van de fa briek bezet, de bedrijfschef en daar na diverse andere functionarissen van het bedrijf een voor een bij zich geroepen en met hen gesproken. On middellijk ontstonden moeilijkheden, die door de huidige leiding niet kon den worden weggenomen en het be drijf stagneerden. Woensdagavond tussen 11 en 12 uur vond de heer dc Boer zich in het bijzijn van de ge schorste hoofdboekhoudster van het bedrijfg nog in het kantoor. Bij het keren van de vracht auto, waar hij met zijn vriendjes spelenderwijs op was geklommen, viel de 7-jarige Math ij z K. te Breda Woensdagmiddag voor het linker achterwiel en is aan de bekomen verwondingen overleden. Vol sprankelend zonlicht. Verrassend fijne smaken. *Öe ttetsnapeung. wacfemsfetamj. U herkent RANG aan de vrolijke kleurentinteling en aan de naam RANG. die op het beschermend omhulsel staat. (Advertentie). DRUK OP FLORA EN KEUKENHOF Flora en Keukenhof hebben op Hemelvaartsdag weer stromen bezoe kers verwerkt. Ongeveer 25.000 men sen trokken naar Heemstede, waar door het aantal bezoekers aan de Flora steeg tot ver over de 600.000. Ook Keukenhof had het druk. Hier waren het vooral de Belgen, die hun belangstelling toonden. Zeven gewonden bij autobotsing Gisteravond omstreeks zeven uur zijn op het kruispunt Zwolseweg Wiesselseweg te Apeldoorn twee auto's tegen elkaar gebotst. Zeven personen werden hierbij gewond, van wie één zwaar en twee vrij ernstig. Een sportwagentje, met aan het stuur de Apeldoornse advocaat mr. V. N. H. Bonga, moest, komende uit de Wiesselseweg, plotseling remmen en uitwijken voor twee overstekende kinderen. Bij deze manoeuvre kwam de bestuurder in botsing met een personenauto, waarin zich vijf per sonen bevonden. De sportwagen kan telde en mr. Bonga werd hierbij zwaar gewond. Zijn naast hem zit tend zoontje liep lichte verwondigen op. De bestuurder van de andere wa gen, dc leraar J. Groenewold uit Epe, kreeg vrij ernstige verwondin gen, evenals mevrouw T. L.-S. uit Amsterdam. Licht gewond zijn de echtgenote en dochter de heer Groen- wold. Een dode bij ongeluk te Reeuwijk Hedenmorgen omstreeks 10.15 uur is op de rijksweg UtrechtDen Haag Rotterdam een ernstig auto onge luk gebeurd, dat aan één persoon het leven heeft gekost. Een luxe auto, afkomstig uit Hengelo kwam uit de richting Utrecht rijden. Onder de ge meente Reeuwijk tussen de viaduc ten Bodegravensestraatweg en Bloe- mendaalseweg ieed deze auto door ng niet opgehelderde oorzaak ach ter op een daarvoor rijdende met hout beladen vrachtauto. Het bo venstuk van de carosserie van de luxe-auto werd afgescheurd en de achter in de auto zittende heer G. J. Brinkman uit Hengelo werd op slag gedood. De chauffeur en de naast hem zittende, werden licht gewond, zij keerden met een juist passerende auto naar Hengelo terug. Het onder zoek is in handen van de rijkspolitie Reeuwijk. MOEDER DOODDE HUILEND KIND Woensdagmiddag in het middaguur is de Goudse politie gewaarschuwd door een arts, die bij een overleden kind. was geroepen, dat een niet na tuurlijke dood bleek te zijn gestor ven. Het betrof hier een dochtertje van een Indonesische vrouw, getrouwd met een Nederlands militair. Zij schijnt daags tevoren in een amok- toestand geraakt te zijn door het vele huilen van de kinderen. Met een te kenklem heeft zij het dochtertje zo danig mishandeld, dat het direct is overleden. Het tweeling broertje leefde nog, .naar heeft eveneens door mishandelingen verwondingen opge lopen en is naar het ziekenhuis ge bracht De politie heeft de vrouw gearres teerd. DE BEST VERZORGDE HARING Het Bedrijfschap voor Visserijpro ducten heeft voor de zesde maal prij zen toegekend aan schippers, die de best verzorgde haring en/of vis hebben aangevoerd. Voor het afgelo pen jaar 1952 zijn als prijswinnaars aangewezen: van de Katwijks© ha ringvloot: schipper L. Zwaan van de KW 176 „Gezina Geertrui" van de Rederij N. V. Visserij Maatschappij „Rijnstroom" van de Katwijksc trawlloggervloot: schipper C. van Beelen van de KW 24 „Cornelis" van de Rederij Gébr. van Beelen. van de IJmuider trawllogger: schip per H Ouwehand van de IJM 34 „Allan Water" van de Rederij N. V. Visserij Onderneming ,,De Vem". Op dc brug bij Schiphol haakte Dinsdagmiddag de vlaggestok van een grote vracht wag- die uitweek voor een tegenligger, in het stuur van de 10-jarige fietser A. L. B. De jongen werd tegen de grond geslin gerd en gedood. Aetherklanken ZATERDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Koorzang. 7.45 Morgengebed en lit.k. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 v. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 v. d. kleuters. 10.15 Gram. (Ca. 10.30 Rep.) 11.00 v. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.3 Lichte muz. 12.50 Ont vangst Kardinaal-Legaat te Utrecht. 13.00 Nieuws cn Kath. nieuws. 13.20 Amus. ork. 13.40 Gram. 14.00 Boek bespreking. 14.10 Pianorecital. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateursprogr. 15.15 Kroniek v. letteren cn kunsten. 15.55 Promenade ork. en soliste. 16.30 De schoonheid v. h. Gregoriaans. 17.00 v. d. jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Dans- ork. 18.40 Regeringsuitz.: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.20 Parlement overzicht. 19.30 Symphonette ork. en solt. 19.50 Liturg, ontvangst v, d. Kardinaal-Legaat in -de Kathedraal te Utrecht. 20.30 Kamerork. 21.00 Plechtigheden in Stadion te Utrecht. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2224.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 v. d. vrouw. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 v. d. arbeiders in de continubedrij ven. 11.35 Pianorecital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws en comm. 13.20 Orgelspel. 13.50 Act. 14.20 Instr. kwart. 14.45 Boekbespr. 15.00 Gram. 15.30 „Van de wieg tot het graf", caus. 15.45 Gram. 16.15 Sportpraatje. 16.30 Ork. conc. 17.15 v. d. jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Dansmuz. 18.50 Rep. 19.10 Ar tistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Socialistisch comm. 22.15 Lichte muz. 22.40 ..Onder de pannen", hoor spel. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Verr progr.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2