RIJNSTREEK WOENSDAG 13 MEI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI AD - PAGINA 3 Thijs Booy verlaat Alphen a. d. Rijn niet Dc Alphenaar Thijs Booy, die enige tijd geleden door prinses Wilhelmina -werd benoemd tot haar particulier secretaris met bijzondere opdracht, zal te Alphen aan de Rijn blijven wonen en slechts voor werkzaamhe den gebruik maken van zijn verblijf op het paleis Het Loo. Zoals men zich zal herinneren heeft de prinses Thijs Booy benoemd om haar voor te lichten op het ge bied der jeugd-activiteit in Neder land. Thijs Booy, die tijdens de oor log een vooraanstaand verzetsman was, en na de oorlog met zijn boek „De jeugd in West Europa" wederom sterk de aandacht op zich vestigde heeft reeds eerder met de prinses besprekingen gevoerd over de jeugd en jongeren aan haar voorgesteld. Thijs Booy zal de functies, die hij momenteel inneemt, blijven vervul len. AUTO S IN BOTSING Omstreeks 10.30 uur Dinsdagmor gen vond op de Steekterweg een bot sing plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door de heer C. P. alhier •n een bestelauto bestuurd door de heer P. C. K. uit Zeist. Beide wagens reden in de richting Alphen a. d. Rijn. De laatstgenoemde wagen reed op 10 m. afstand achter de vracht wagen, welke plotseling moest rem men. Door de te korte afstand was een botsing onvermijdelijk. Beide wagens kregen materiële schade, de bestelauto wel het ergste. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Bromfietser maakte buiteling. Doordat een hond uit een poort de rijweg op rende, kwam de heer J. v. B., wonende in de Stevinstraat, die in de Hooftstraat ter hoogte van de machinefabriek van de heer J. Ottens op een solex reed, zo onge lukkig te vallen, dat hij vermoede lijk een kaakfractuur opliep en en kele ontvellingen aan het gelaat be kwam. De heer v. B. moest zich on der doktersbehandeling stellen. De solex werd beschadigd. Wilheiminavereniging. Onder voorzitterschap van de heer W. A. Lam hield de W.V. Dinsdagavond in hotel .Centraal" haar jaarvergade ring die zich wederom door een zeer geringe belangstelling kenmerkte. Wat lezers schrijven DOSR KAMPIOENSCHAP Roelofarendsveen, 12 Mei. Naar aanleiding van het ingezon den stuk in „De Leidse Courant' van Dinsdag 12 Mei jl., wilde ik gaarne iets terugschrijven. Ik wilde gaarne van U vernemen of U soms nog iets nieuws had mede te delen. Ik wil niet hatelijk worden jegens U, maar hetgeen U gisteren in de courant zette, hadden wij al onder het oog gehad, voor de wed strijd tegen Oranje Groen. Het gaat dus alleen maar hierom. Wanneer mijn tante, een snor en een baard had, was het bijna m'n oom. Ik hoop van harte, dat U gelijk krijgt wat DOSR betreft, want dit is voor mij de kampioen. Een trouwe DOSR-man. IS DOSR KAMPIOEN GEWORDEN LEIDEN. 13 Mei Deze vraag is u reeds gesteld door een voetbalsupporter in uw blad van 12 Mei. Ik ben het volkomen eens met de ze inzender. Hoe kan een verslagge ver of pers het kampioenschap uit roepen als de beslissing nog niet ge vallen is. Met dit hands-geval staat O.G. volkomen zeker. De uitspraak van de heren van de L.V.B. kan en mag niet .anders, zijn dan een recht vaardig oordeel en dan is het ten voordele van O.G. Want iedereen heeft deze overtreding gezien, behal ve de scheidsrechter en verslaggever L.C. Deze hadden zeker slaap of de zon in hun gezicht. Zelfs een speler van DOSR legde uit eigen beweging de bal al op de bewuste stip, wel een bewijs dat de overtreding wel dege lijk had plaats gehad. Miinheer de redacteur, ik zou uw verslaggever aanraden wat eerlijker te zijn in zijn verslagen en niet zo, op alles vooruit te lopen. EEN SPORT-SUPPORTER Nogmaal wees de voorz. op de on geschiktheid van 30 April ora open luchtfeesten te organiseren, feesten waarmede 6 tot 7 duizend gulden ge moeid is en herinnerde er aan, dat in Augustus grote zomer-oranjefees ten zullen worden georganiseerd. De heer B. Knaapen, secretaris, gaf in zijn jaarverslag op buitengewoon geslaagde wijze een overzicht van het voorgaande verenigingsjaar. De penningmeester, de heer P. Groen- hart kon het boekjaar met een batig saldo ad 1737.44 afsluiten. In de nieuwe kascommissie werden be noemd de heren W. S. v. d. Meent, G. Vreeswijk en C. J. v. d. Bijl Jr. De aftredende bestuursleden de he ren P. Groenhart, B. Hofenk, G. J. v. d. Kolk, B. Lam en M. A. H. Ster renburg werden herkozen. Hierna volgde bespreking van de a.s. fees telijkheden, waarover wij eerder uitvoerig berichtten. BODEGRAVEN Vergadering „Gezinszorg". Het was een matig bezochte vergadering, die in Hotel van Haaften door de „Ge zinszorg" gehouden verd o.l.v. de heer A. Verhoeff. Hieruit bleek, dat de stichting door gebrek aan meisjes zich had moeten aansluiten bij het district Gouda, dat nu de meisjes aan wijst Mej. Meertens, hoofd vai dit district, gaf een nadere uiteenzetting over de werkwij/e in het algemeen. De penn., de heer v. d. Linden, liet een somber geluid horen. Er is een groot tekort waarvoor de gemeente wel de helpende hand zal bieden. Lang en breed /erd gesproken om de dagen waarop nog niet direct hulp geboden kan worden, te overbruggen. Getracht zal worden d.m.v. buren hulp, familieleden en vrijwillige dag meisjes dit euvel op te lossen. Kap. Harding belichtte nog de mooie en onbaatzuchtige doelstelling van de Stichting, waarna de voorzitter sloot. Wit-Gele Kruis. Als altijd was ook hier de opko ust ter vergadering zeer matig (meer bestuursleden dan belangstellend ;n). In zijn openings woord memoreerde voorzitter A. de Vos het overlijden van het bestuurs lid A. van Zoest uit de Meye. Het door mevr. M. v. d. Heijden keurig verzorgde jaarverslag gaf een goed beeld van het doen en laten der ver eniging, waarin de nieuwe >uster v. Koeverden voor haar werk zeer ge prezen werd. Talloos waren haar be. zoeken aan zuigelingen, kraamvrou wen en zieken. De contributieverhoging had zeer gunstig gewerkt, aldus d* penning meester, de heer W. v. Es. Toch was er een groot nadelig saldo. Dit was vêroorzaakt door het verlies op de schapen. De bestuursve, kiezing bracht de heer v. Zoest Jr. op de open plaats in het bestuur, terwijl mevr. Zinko herkozen werd Van de rond vraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de heer de Vos de vlotte ver gadering sloot. HAZERSWOUDE De heer F. J. Kouwenhoven uit Hazerswoude heeft een bakfiets ge- contsrueerd de „Efjeka-Eureka" dio een aantal nieuwe snufjes heeft, welke van zoveel belang zijn, dat de uitvinder er patent op aan gevraagd heeft. De bakfiets is ver vaardigd van zeer licht isolatie-mate riaal, waardoor de te vervoeren pro ducten koel bewaard worden, al is het ook nog zo heet Onder de vele andere voordelen zijn: Kranen, die zijn ingebouwd en toch gemakkelijk te bereiken zyn, waardoor besmetting is uitgesloten; donkere ruimten voor de flessen (het behoud van vitamine C); grote bergruimte; gemakkelijk te reinigen; stevige constructie en een sierlijke vorm. Deze bakfiets, die zoveel gemak ken biedt, is reeds op de Jaarbeurs te Utrecht te bezicntigcn geweeft en zal straks op het Internationale Zui- veh-ongres te Den Haag werden ge toond als het modernste transport middel voor melk. Grote Hazerswoudse Droogmakc- rijpolder. De stemgerechtigde in gelanden van de Grote Hazerswoudse Droogmakerij polder vergaderde in het Oude Raadhuis. Machtiging werd verleend tot het verpachten van het grasgewas voor het jaar 1953, alsme de machtiging tot het verpachten van het visrecht. Het voorstel van het bestuur om maatregelen te ne men tot toekenning van een bijdra ge in de kosten van geneeskundige verzorging van ambtenaren werd met algemene stemmen aangenomen. De heren P. Noordam, W. Oppelaar en N. G. Stokman, werden herkozen. Geboren: Pieter Christiaan Willem zn van W. Pluim en E. Stol; Maartje Hijdrika Stephania, dr van G. Maas- tant en A. Koetsier. Adrianus Theo- dorus Maria zn van C. J. Verklij en A. M. A. de Jong. Ondertrouwd: Alex Uendrik Duyn 26 jr en Johanna Bos 27 Overleden: Pieter van den Berg 76 jr, echtgen. van Cornelia Goudriaan. LANGERAAR R.K. Middenstandsvereniging. In café Kramer kwam de R.K. Midden standsvereniging bijeen voor het hou den van de jaarvergadering. De voor zitter, de heer A. Hoogervorst sprak een inleidend woord. De secr., de heer P. Otto, had heel wat ingekomen stukken. De penningm., de heer Nic. v. Eijg, gaf het financiële verslag. Er bleek een klein batig saldo te zyn op de dienst van 1952. Uit het jaar verslag van de secr. vernamen we nog weer eens de verschillende acti viteiten van de vereniging in het af galopen jaar. Een poging om het ledental te vergroten hao vier nieu we leden opgeleverd. Wanneer zullen alle middenstanders zich hebben aan gesloten, verzuchtte de secretaris. Een bloempjesdag vooi Santos had ƒ43.43 opgeleverd. De geest, adv., kap. Saers, sprak de ergaaering toe. *Eerst behandelde Z.Eerw. éen ingekomen schrijven van Kath. Thuisfront. Dezt behandeling had tot gevolg, dat de vergadering besloot tot een jaarlijkse bijdrage van 5.Verder sprak de g.a. over de bedevaart naar Heiloo op Dins dag 9 Juli a.s. Het is zijn wens, dat ieder middenstandsgezin vertegen woordigd is op die dag bij O. L. Vr. ter Nood. Rector Kraakman en pater Gilb. Lohuis zijn de predikanten bij deze bedevaart. De g.a zal door huis bezoek de deelnemers werven. De heer Borsten, propagandist van de R.K. Middenst.bond, hield een ge moedelijk praatje over enige actuele punten, o.a. waarom de midden standsbonden het voorontwerp van wet op de Omzetbelasting niet heb ben aanvaard. Ook waarschuwde spr. tegen de defaitistische geest van: we geloven het wel, die soms hier en daar valt op te merken. Voorts be sprak de heer Borsten nog doel en nut en betekenis van de Kamer van HULP VOOR NIEUWE TONGE Oud-Boskoper, nu burgemeester in Amerika, vergat zijn land niet Hoewel het reeds dertig jaar is ge leden, dat dc heer J. v. Krevelen Boskoop verliet om zich in de Ver. Staten te vestigen, was hij Neder land cn in het bijzonder Boskoop nog niet vergeten, hetgeen bleek Qit zijn bemiddeling bij de hulpverlening in verband met de ramp, welke een deel van ons land heeft getroffen. De heer van Krevelen vestigde zich in Camillius een voorstad van Syracuse in de Staat New-York, al waar hU in 1949 tot burgemeester werd benoemd, en reeds tweemaal werd herkozen. Tydens de jongste wereldoorlog trok uit deze stad een jong soldaat, genaamd Herbert Rossberg, naar Ne derland. In de strijd om onze bevrij ding is hij echter gesneuveld. Zijn vrienden stichten „The Herbert Rossberg Post, New-York Veterans of Foreign Wars" en deze stichting doet veel goed werk in hun stad. Sins drie jaar was men bezig met de bouw van een eigen clubhuis. De ze bouw is thans stilgelegd. De watersnood trof een deel van Nederland. Ook in Camillius leefde men mede met de ramp. De vrienden van Herbert Rossberg staakten dc bouw van hun clubhuis en het geld, dat zij in kas hadden, werd aange vuld tot 500— en overhandigd aan hun burgemeester, John van Kreve len, met verzoek het geld naar Ne derland te zenden. Toen bleek dat deze Boskoper Boskoop nog niet was vergeten. Hij maakte een cheque over naar burgemeester Verkerk met het verzoek er een goede bestem ming aan te geven. Zodoende trok gisteren een klein gezelschap, bestaande uit de burge meester en zijn echtgenote de eent- genote van de gemeente-secretaris, mevr. Trapman, en de beide wet houders, van Nes en Taat. naar Nieu we Tonge om daar de Amerikaanse dollars te gaan overhandigen. In de kleine weer ingerichte raad zaal van Nieuwe Tonge werd het ge zelschap ontvangen door de burge meester Chr. v. Hofwegen en de wet houders van Alphen en Opstelten. Burgemeester Verkerk overhandigde de schenking uil Camillius. De bestemming is reeds gevonden. Er is al een fonds je gesticht voor de wezen en h&lfwezcn. Men kreeg reeds enkele giften cn daar komen nu do- ze 500 volgens de koers van de ig 4 1900 89,prachtig bij. De ouderloze kinderen zullen een cadeautje krijgen met hun verjaar dag, een stuk gereedschap als zij het 'n huwelijksgeschenk. Parochie-centrum groeit St. Jozefschool te Roelofarendsveen ingewijd door deken Nieuwenhuizen In de parochie van Maria Presen- Deen en Akerboom en allen die op tatie te Roelofarendsveen wapperden een of andere wijze hebben bygeüra- vandaag weer de driekleuren om gen aan de totstandkoming van ae uiting te geven aan dc vreugde over nieuwe school. het nieuwe hoogtepunt, dat in de nog Deken Nieuwenhuizen dankte pas Koophandel en het Economisch insti tuut voor de Middenstand. Bij de bestuursverkiezing werden de aftr. heien A. Hoogervorst en P. Otto met bijna alg. st. herkozen. Bij de rondvraag vroeg do heer C. Hoo gervorst Jac.z. naar de mogelijkheid van het houden van een winkelweek. Er ontspon zich een gedachten wisse ling over dit punt. Ook werd 1 et hou den van een huishoudbeurs aanbevo len. Men besldbt tot het benoemcr. van een commissie die deze aangele genheden nader zal bestuderen en de mogelijkheden onderzoeken. Ook het sluitingsuur voor de win kels kwam nog ter sprake; we hoor den verschillende klachter dienaan gaande. Wethouder H. Volgering deelde mede, dat nog nooit goedkeu ring werd verkregen om dc winkels tot 7 uur open te houden. Dc minister is van mening, dat Jit in de winter maanden (Oct-Apr.) voor deze ge meente niet nodig is. Besloten werd een verzoek te richten aan de minis- am goed te keuren dat de winkels het gehele jaar tot 7 uur open blijven. NOORDEN jonge geschiedenis van de parochie werd bereikt, het gereedkomen van de prachtige St. Jozefschool, gelegen naast de kerk aan de Provinciale weg. In het zo voorspoedig groeiende parochiecentrum was vanmorgen vooral de jeugd aanwezig, die in de nieuwe school voortaan het onder wijs zal mogen volgen. De kinderen met het onderwijzend personeel en vele belangstellenden begonnen de feestdag in de kerk, waar, na de H. Mis, het Veni Creator werd gezongen. Vervolgens trok men Roelofarendsveen, 13 Mei '53. in processie naar de nieuwe school. Naar aanleiding van een trouwe voetbalsupporter uit Langeraar, die het niet duidelijk is dït DOSR zich kampioen kan noemen, voel ik mij gedrongen, u in een kort woordje het duidelijk te maken. Uw rekensom klopt natuurlijk uitstekend (en als de wereld vergaat, zijn wij allemaal weg). Maar, beste voetbalsupporter, bekijk de wereld toch niet zo zwart, maar blijf optimist en optimistisch zijn wij hier, en daarom rekéhen wij het zo uit (wat u ook kan doen), dat wij met 5 ounten voorsprong op Oranje Groen nog aan de kop kun nen komen. Als dat niet gebeurt, den is d?t voor DOSR «een débacle zo als u dat verondersteld. De hoofd zaak is toch dat onze jongens voor hun genoegen '-oetballen. en dat kan in iedere afdeling. Verder was ons kampioensfeest uiterst geeellig en is het voor de goede geest in de ver eniging zeer aan te bevelen, om zo nu en dan een gelegenheid te baat te nemen, om feest te vieren. Al is het dan geen kampioensfeest, men k?n ook feestvieren, als men de onderste plaats ontloopt Als alle trouwe supporterr er zo over den ken, hebben alle voetbalminnaars nog veel meer vreugde in ons mooie voetbalspel. Met de beste groeten aan alle trou we supporters in Langeraar. De Optimist van DOSR. Voorop ging het kruis, daarna volg den de kinderen en genodigden, on der wie deken Nieuwenhuizen van Alphen a. d. Rijn, die de plechtige Inzegening van de school verrichtte, oud-pastoor Onel en pastoor Schoen maker van de parochie St. Petrus Banden. Plechtige inzegening In twee lange rijen stelden kinde ren en genodigden zich vervolgens onder het zingen van Marialie- deren op voor de school, waarna de deken de inzegening begon, ter wijl pastoor Ligthart in het Neder lands het inwijdingsgebed bad. In een der lokalen der nieuwe school wijdde deken Nieuwenhuizen de kruisbeeld voor de verschillen de klassen en zegende tenslotte de lokalen in. Pastoor Ligthart verklaarde voor de genodigden de betekenis der ver schillende plechtigheden. De onderwijzers droegen ieder een kruisbeeld naar hun klaslokaal, waar het door de deken werd opgehan gen. Feestredenaar. Na de plechtigheden had er een feestelijke bijeenkomst plaats, welke begonnen werd met een toespraak van pastoor Ligthart, die dank bracht aan de inspecteur het gemeentebe stuur, het kerkbestuur, de heren toor Ligthart voor de grote activiteit, waarmede hij aar de voltooiing van zijn jonge parochie werkt. De nieu we school is een prachtig stuk werk, dat een hartelijke gelukwens volko men waard is. Spr loopte, dat de school zou mogen bijdragen aan de geestelijke gezondheid van dc jeugd, die er haar opleiding zal genieten. De deken eindigde met de wens, dat de ouders niet uitsluitend on de school zullen steunen, maar ook in het gezin aandacht zullen bpsteden aan de vormine van de kinderen. Juist gezien. Loco-burgemeester van der Meer wees in zyn felicitatie op de goede keuze van de olaats, waar het nieu we parochiecentrum is gevestigd. Hy was erkentelijk voor het feit, dat het kerkbestuur de gemeente archi tect, de heer Deen, in staat heeft gesteld z(jn grote gaven te tonen. Spr hoopte, dat de school zich zou ontwikkelen tot de beste onderwijs inrichting van de gemeente Alke made. De loco-burgemeester be sloot met een beroep op de jeu°d om haar school als een sieraad te bewaren. Pastoor Onel schetste de toestand op onderwijsgebied in de gemeente, zoals die 25 jaar geleden was, waar mede hij de vooruitgang sindsdien accentueerde. Hij feliciteerde pas toor Ligthart me' het berpikte re sultaat en hoopte dat hii er nog lang plezier van mocht hebben, hoe wel actieve pastoors dikwijls al heel gauw naar een andere plaats ver trekken. waar veel te doen is. Spr. hoopte echter, dat de pastoor eerst nog een kleuterschool in Roelof arendsveen zo" bouwen Vele sprekers, o.w. de inspecteur van het L.O., voerden nog het woord en feliciteerden pastoor en parochia nen met de prachtige aanwinst, die het parochie-centrum rijker is ge worden. Ledenvergadering Coöp. Boeren leenbank. In de zaal van de wed A. Kuyf werd Maandagavond dc jaarlijkse algem. ledenvergadering gehouden van de Coöp. Boerenleen bank to Noorden. Deze vergadering werd geopend en geleid door voorz. M. P. v. d. Weijden. Na het woord van welkom memoreerde spr. onder meer, dat de gezamenlijke Boeren leenbanken f 243.000,— in het Ram penfonds gestort hadden en de Cen trale Bank heeft dit bedrog aange vuld tot 300.000,Er is nog in overweging genomen om 1.000.000 beschikbaar te stellen voor de ge troffen banken. Hiermede is wel ge bleken dat de C. B. haar leden niet m de steek heeft gelaten. Een woord van lof werd er ook geuit aan de kassiers van de boerenleenbanken uit het rampgebied. Deze hadden al len eerst dc boeken en bescheiden van de bank gered, alvorens hun eigen huisraad te redden. Ook zei spr., dat de economische toestanden zich in het afgelopen jaar gunstig ontwikkeld hebben. Rentetarieven: tot een bedrag van f 5000,— 2,40 pet., boven dc 5000 1,25 pet. Voorschotten: Hypothecaire dekking 4,50 pet., andere dekking 4,75 pet. Lopende rekening: debet 4,75 pet., crcdiet 0,75 pet. Provisie (berekend over de mutaties): tot 25.000,— 1/00, van f 25.000,— tot f 100.000,— yj00, van f 100.000,— en hoger *4/00. De rekening over 1952 sloot met 2.224.187,16. Uit de balans ontle nen wij het volgende: Bezittingen: C. B. 406.181,51, Hypoth. 253.230, effecten 172.820,94. Schulden: spaarbank f 774.066,09, rek. houders f 137.548,14, reservefonds ƒ26.217,54, winst 3.031,80. Totaal bedrag f 957.649,33. Verlie» cn winstreke ning: lasten, intrest f 17.008,08. af schrijvingen 300,div. f 8.664,17. Winst 3.031,880. Baten: intrest f 27.014,90, provisie 919,87, diver sen f 1.070,18. Totaal 29.004,95. In het stembureau werden benoemd de heren G. Mourits, J. Pietersen en P. de Vetten. In het bestuur werd J. Langeslag met algemene stemmen herkozen en D. Blok met grote meerderheid gekozen. Voor de raad van toezicht werd Jac. van Leeuwen als lid gekozen vak ingaan en Aanbesteding. Voor rekening van de Ned. Herv. Schoolvereniging is door architect Bier aanbesteed, het bouwen van twee leslokalen, de aan leg van een centrale vcrwarmings- kelder cn het maken van een ver beterde fundering met bijkomende werken onder dt* voorgevel ten be hoeve van de school aan De Zijde. Er waren drie biljetten binnengeko men, t.w.: D. van Bodegraven te Bos koop voor 58 477.fa. Bontebal to Rceuwijk voor 56.577.J. Loef te Boskoop voor f 56.126. Dc gunning volgt later. OUDE WETERING Vertrek Hopman v. d. Ploeg Naar wij vernemen is dc heer G. S. v. d. Ploeg, kantoorhouder bij de PTT-dicnst, overgeplaatst naar Lim- men N.H., na hier 16 jaar werkzaam te zijn geweest. Hij heeft zich doen kennen als een plichtsgetrouw cn behulpzaam amb tenaar. Wij zullen ons maar niet af- vrsgen hoeveel giroformulieren er zo maar eventjes volledig door hem z(jn ingevuld, als men het gironummer maar wist met bedrag en naam dan kwam het wel in orde En hoeveel formulieren voor de pakjes naar on ze jongens in Indië zyn er niet door hem verzorgd, en hoeveel ouden dagen was hij niet behulpzaam voor het invullen der formulieren voor de noodwet-Dree8. En wie herinnert zich niet de grote optimift uit de oorlogsjaren, die je met een glimlach en een nieuwtje van de Engelse zen der weer uit de put kon halen, en daar hij lid was van een ondergrond se berichtendienst, kon hij steeds door de afgesloten telefoon een sein geven als de groenen op komst \ya ren. Hoeveel gevaren heeft hij niet gelopen om de onderduikers door ge heel onze gemeente in bet midder nachtelijk uur tc waarschuwen aLs zij van hun bed zouden worden ge licht, maar hoo weinigen weten dat de heer v. d. Ploeg tweemaal in de loop van een Duitse revolver hoeft staan kijken en dat hij met dc dood voor ogen toch nog glimlachend dc Duitsers om de tuin wist te leiden Na de oorlog heeft hij zich K(t)eel gegeven aan het parochiële jeugd werk. Met een grote liefde voor de jeugd is hy de hopman geweest van de verkenners der St. Jacobus-groep en in die functie heeft hij vele jon gens door de moeilijke jaren heen geholpen. Nimmer is een jongen die even bij de hopmon aanbelde, op welk uur van de dag ook, door deze zonder antwoord naar huis gestuurd, steeds wist hy dc tijd te vinden even met de jongens te praten, cn doordat hij de tact en de kunst bezat, de jongens over hun moeilijkheden tc laten praten, zijn cr velen geweest die na een gesprek onder vier ogen rustiger cn tevreden hun weg ver volgden, "ook de voortrekkers en oud verkenners zijn menigmaal raad we zen vragen onder een openhartig gesprek bij de hopman, zij wisten dat hun moeilijkheden en geheimen bij de hopman veilig waren, dio er zijn tiid en werk voor gaf en voor wie de reinheid van de jeugd een der levensidealen wsren van zijn leiderschap, en die dan ook in nau we samenwerking met de Aalmoe zenier voor deze reinheid alles over had. Als een bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat het hopman v. d. Ploeg tijdens zyn ambtsperiode elf maal mocht gelukken een kind van de verdrinkingsdood te redden. Bovendien was de heer v. d. Ploeg penningmeester van het Ziekenhuis fonds en collectant in do parochie kerk. 0 Jaarvergadering R.K. Toneelver. „St. Theodulphus". Aangezien „St. Theodulphuar zijn 80-JÏng bcstuan vierde, werd in café „Meerzicht" een jaarvergadering gehouden met een enigszins feestelijk karakter,. De goed bezochte bijeenkomst werd geopend door dc voorz., de heer P. H. van den Bosch Spr. zeide, dat de vereniging zich in de afgelopen 30 jaar mocht verheugen over oen steeds toenemende belangstelling. Hij was van mening, dat amateurtoneel, dat volgens gelukkig zeldzaam gehoorde stemmen in vergelijking met beroeps toneel weinig te betekenen heeft, toch wel degelijk grote belangstelling ver diende, gezien dc naar zijn mening grote culturele waarde. Spreker bracht hulde aan oud-regisseur en erelid, do heer J. H. Vesseur, die zo lange tijd zyn best voor de vereniging heeft gedaan. Het financieel overzicht van dc penningmeester sloot met een batig saldo. Aan dc ordo was de bestuursver kiezing. Reglementair aftredend wa ren de heren P. L. de Jeu en H. de Jeu. Beide heren werden met grote meerderheid van stemmen herkozen. Als lid van de kas commissie trud af de heer Jac. van Bentcn. Benoemd werd In z(jti plaats dc heer N. v. d. Krogt Jr. Dc toneelcursus, die het afgelopen jaar te Roelofarendsveen werd gege ven werd door negen leden gevolgd. Door dc stormramp van 1 Februari moest de Vastenavonduitvoering wor den verdaagd tot na Pasen. ZOETERWOUDE (H. R.) Th. Vlasveld t Hedenmorgen had in de parochiekerk de uitvaart en daarna de begrafenis plaats van de heer Th. Vlasveld, die vanaf dc oprichting van dc St. Barbora-vcr- eniging 26 Maart 1913, dus geduren de ruim 40 jaren, een trouw lid cn actief drager is geweest. Moge dezo eenvoudige man, na zo vele werken van barmhartigheid (want allo parochianen welke in die 40 jaren zijn gestorven, heeft hij heipon begraven) rusten in vrede. ZWAMMERDAM Aanbesteding. Bij de aanbeste ding van de restauratie Ned. Herv. Kerk (Oostzijde) te Zwammcrdam kwamen do volgende inschrijvingen binnen: Fa. Groen cn Bregman te Benthuizen f 49.874,—, W. Kronen burg te Zwammcrdam f 39.000* Fa. v. d. Velden to Leiderdorp 36.234.—. De begroting was f 38.250.30. Het werk zal dezo weck worden gegund. VERMOND VOOR VEILIG VERKEEK onmiddellijk ulUndrn vnn perno- ncn of goederen Geeft op Allo horden acht dir In Uw belang *Un aangebracht. 519de STAATSLOTERIJ 4e klas,* 3. t 3000 3248 17309 1500 14633 21933 1000 1B815 13800 10630 10030 210611 31030 400 3471 3624 8401 10308 10540 14071 16019 19812 19038 200 1000 2001 2177 281)0 4363 5940 7141 7510 0152 0227 '.15011 10IJ2D 10814 11035 122H8 13551 13058 14704 14880 16302 10803 19089 19130 10SG1 101,63 19078 20984 21433 21500 Prijzen i 1135 410 448 478 610 680 713 720 741 772 777 887 903 906 916 937 984 2017 069 225 260 297 438 642 666 720 839 319, 247 513 /68 847 933 952 961 964 4U2T» 170 *118 8 UI 684 685 694 712 625 847 914 951 982 0188 343 526 534 812 817 866 012H 187 205 332 409 480 100 853 885 907 961 978 982 1071 U78 184 286 344 434 437 522 610 600 800», 035 047 075 082 U8'J 278 298 311 530 57 i 626 681 772 797 814 9011 091 203 277 618 656 672 681 096 813 821 071 10O23 084 116 208 224 815 333 447 524 549 676 708 742 851 962 11042 068 113 178 219 244 270 451 484 560 588 592 719 859 1009 017 021 030 040 048 058 111 128 13i 161 162 177 238 239 302 34B 357 372 46b 490 548 589 590 636 641 691 711 780 803 811 858 861 933 995 2008 039 050 067 096 132 141 153 157 223 239 260 278 300 312 345 363 381) 392 897 432 450 483 512 547 550 577 583 502 604 629 654 669 677 682 69 729 742 751 765 770 780 797 810 823 865 879 895 929 939 952 9b6 992 1010 014 02U 028 062 068 097 1U5 109 119 148 156 158 23U 23.*. 264 291 345 364 380 430 442 482 510 516 543 613 631 637 672 67-1 744 757 776 777 778 784 810 811 882 834 837 8»J4 877 916 937 966 980 'IOOO 4008 015 033 058 U8U 200 211 216 279 297 325 374 391 401 412 447 494 490 535 541 542 565 581 603 613 632 637 64J 663 681 689 693 759 79!) 3Ui4 893 917 053 954 997 1008 00!> 026 042 050 055 064 072 083 109 131 185 193 235 289 314 351 364 369 370 404 600 613 652 696 706 711 784 764 790 842 858 898 908 931 400O 047 067 087 124 154 172 248 280 346 356 371 414 430 457 496 532 637 655 698 753 773 810 813 867 886 959 988 7000 7113 147 206 341 357 395 443 465 502 519 538 566 567 597 616 666 689 718 734 768 835 802 908 911 024 931 939 947 963 965 971 984 990 80O2 003 029 033 063 092 101 146 167 193 233 263 276 282 285 808 325 361 365 372 875 416 467 502 540 541 714 731 753 758 769 785 799 858 041 945 970 980 I 035 002 1/75 1/78 079 090 177 236 257 274 308 815 837 392 398 441 484 498 503 526 528 531 568 582 596 621 726 738 769 770 795 833 856 883 926 10O.V 047 068 071 124 134 153 158 162 207 209 263 275 289 808 318 325 370 391 396 421 441 468 468 556 564 612 689 098 738 761 855 907 970 976 991 in 80.— 12022 260 324 456 483 841 010 020 039 940 1)31 959 15033 061 174 187 273 462 496 530 684 712 809 852 930 933 14066 163 305 315 321 469 512 618 566 607 640 727 811 15053 178 2-15 257 306 346 530 579 620 832 899 957 16O00 18082 213 316 836 410 483 620 932 nnii.i 4i:'. i n ;-.;i 93wvi 18039 130 140 186 197 240 327 570 677 638 662 704 742 774 924 18099 137 157 137 195 368 546 578 814 628 786 788 20096 247 276 300 301 310 370 412 434 450 489 518 525 542 552 595 808.883 21001 057 083 182 24'J 5-18 002 936 083 998 11057 100 114 126 183 167 224 242 283 292 299 33!) 333 357 .'f73 433 456 4 76 510 538 589 «37 692 697 723 758 801 849 895 963 12017 044 051 059 («4 088 118 201 209 235 245 274 299 300 362 367 433 476 616 621 626 730 708 917 993 HOOI) 019 025 078 118 159 160 210 211 234 261 267 294 303 :i84 428 473 550 571 576 5K5 59» «Mil 612 618 6-18 654 668 682 709 713 762 782 784 703 8-19 868 8*73 894 896 945 991 1004 026 031 063 067 086 091 109 176 203 235 280 281 291 293 300 887 438 532 560 581 582 616 629 «31 673 696 704 737 758 782 822 904 930 .1004 072 079 110 112 138 172 179 201 232 248 272 275 288 325 333 343 393 442 414 502 521 534 377 586 671 672 686 694 709 765 808 827 844 873 881 031 933 956 907 .031 037 073 073 128 172 193 239 244 263 277 310 312 387 418 444 471 473 520 536 546 388 592 608 663 710 734 735 737 776 811 819 877 889 1)24 941) (Hill 993 1000 010 016 083 112 147 149 151 168 173 177 236 235 283 288 294 303 316 327 391 407 414 426 480 443 432 407 586 658 731 733 775 797 848 830 837 876 899 909 930 961 062 990 4026 037 008 114 119 129 152 211 223 233 250 266 292 302 307 312 828 423 472 496 543 556 564 W/7 630 632 633 643 038 730 749 792 886 926 940 902 033 079 081 093 121 123 145 219 228 382 240 314 844 370 371 378 435 450 465 344 548 582 597 599 «31 709 731 761 797 821 825 843 849 892 919 926 047 932 099 075 997 0951 094 102 215 228 239 270 283 285 298 368 371 417 43.3 492 497 .7« 509 336 3.V4 571 588 624 625 683 709 771 789 807 821 773 790 805 807 838 8-18 003 932 059

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3