RIJNSTREEK DUINSTREEK Stichting vrienden van R*K* Technische School opgericht DONDERDAG 23 APRIL 1953 DE LEIDSE COURANT EERoTE BLAD - PAGINA 2 Vruchtbare bespreking Nu de R.K. Technische School „Don Bosco" te Leiden op 1 September haar nieuwe gebouw aan de Boer- haavelaan hoopt te betrekken, is het bestuur druk bezig allemande voor bereidingen te treffen er» contacten te leggen, die voor de toekomst nut tig kunnen «ijn. in 't kader hiervan vond gisteravond in „De Harmonie' een bespreking plaats met de hoof den der R.K. lagere schoten van Lelden en omgeving en een aantal afgevaardigden van de R.K. stands- en vakorganisaties uit de stad en oinmelanacn. Met het bestuur en de directeur kwamen zij tot een vrucht bare gedachten wisseling, die ongc twijfeid aan weerszijden van de tafel veel voldoening heef geschonken. Veel voldoening, wanf uit organi satie- en onderwijskringen werd de oprichting der school met grote vreugde begroet en werd er gespro ken van een lang gevoelde behoef te. Over en weer werd spontaan me dewerking cn overleg toegezegd. De directeur, de heer J. B. L. Baijens hield een korte inleiding, waarin hij eeiste ric vraag ol het no dig is steeds meer jongens in de tech- niche richting op te leiden, met een bevestigend „ja" beantwoordde en vervolgens zowel de mogelijkhedpo van technisch onderwijs met de aan sluitingen besprak als de moeilijke kwestie van de beroepskeuze Op een en ander hopen wij binnenkort in enige artikelen terug te komen. De heer Baijens wees er op, dat het aan tal leerlipgen der Ambachtsscholen in Nederland sedert 1946 van 12 OOi' tot 59.000 was gestegen en bana drukte o.m., dat verandering in de loonpolitiek nodig was om de ver schillen tussen ongeschoolde en ge schoolde vaklieden duidelijker tot uitlne te laten ko nen waardoor de belangstelling voor het technisch onderwijs ongetwijfeld zou toene men. Principieel Katholiek. De voorzitter van het bestuur, rec tor L. P. M. Vester, verklaarde eerst waarom men uit psychologische overwegingen de naam Technische Schooi had geprefereerd boven Am bachtsschool cn zette uiteen, dat ook technisch onderwijs wel degelijk op principieel katholieke basis geschoeid kan zijn. De nieuwe school stelt zich niet slechts ten doel vaklieden af te »everen, maar in de eerste plaats jongens te vormen tot degelijke ka tholieke mannen die niet alleen een vak verstaan, maar bovendien een goede tndergronó hebben meegekre gen, die voor hun latere leven van het grootste belang is. Daarom zullen er op de school naast het technisch en algemeen vor mend onderwijs talrijke activiteiten ontwikkeld worden, die hiermede verband houden: godsdienstonder wijs, dat op dc practijk van het late re leven is afgestemd, voorlichting, meeleven met het kerkelijk jaar en de kerkelijke hoogtijdagen, retraites, enz. Voor dit alles heeft men geld no dig, omdat deze activiteiten niet uit de gewone middelen kunnen en mo gen worden betaald. Daarom is er een stichting „Vrienden van de R.K. Technische School" opgericht, die zich ten doel stelt deze gelden bijeen te brengen in de vorm van donaties e.d. Hierbij vroeg rector Vestor ook steun van de stands- en vakorgani saties, vooral in de eerste moeilijke jaren. Talrijke wensen. Tijdens een vruchtbare gedachten- wisseling werden er verschillende wensen geuit met betrekking tot de vakken waarin onderricht gegeven zou moeten worden, o.a. schilderen en bakken. Rector Vester wees er op, dat er voor vele vakkei» wel be langstelling bestaat, maar dat het zeer moeilijk is de schooi met ni:>u we vakken uit te breiden. Het be stuur houdt zich echter aanbevolen Voor suggesties, zowel van de hoofd onderwijzers, die weten waar de be langstelling var de jongens vooral naar uitgaat, als van de organisaties die weten ajn we.kt opleidingen er het meeste behoefte is. Een vertegenwoordiger van de R.K. Schilderspatroonsbond „St. Lu cas", afd. Leiden, zegde reeds direct een jaar-donatie van 25,— toe. De eerste klap is een daalder waardl Namens het bestuur v. d. Ver. voor Chr. Middelbaar en Voorbereidend Hooger Onderwijs te Leiden is gis teren door architect Jan St'gter al hier aanbesteed: het uitbreiden van het Cln, Lyceum a. d. Kagersiraat door bijbouwing van 6 lokalen, trap penhuis enz. met bijkomende wer ken. De inschrijvingen van hoog tot laag waren: F. L. Pennings, Den Haag 110.000; Mouton en de Wijs. Den Haag, 1U9.800; J. Bontenbal, Zevenhuizen 109.500; C. Boel Voor burg 108.500; L. P. v. d. Gaag en Zn, Delft 102.327; C.V. Nieuwe Rotterdamsche, Rotterdam J 99.650: K. Burgy, Ongstge-st f 97 498; B J, Huurman cn Zn„ Leiden 96 143; Jac. van Riet, Leiden, f 95.300; W. M. v. d. Velde, Leiderdorp i 95.144; A. de Wilde Gouda f 92.088. De gunning is aangehouden. ALPHEN AAN DEN RIJN St. Jorisdag Vandaag. Sint Jorisdag, was het al .vroeg dag voor de Padvinderij. De feestdag van St. Joris, wordt ook hier ieder jaar door de Padvinderij in grote eer gehouden. Om zeven uur verzamelden de leden met lei ders en leidsters zich op het Sint Jorisplein. Dit jaar berustte de lei ding bij de Kath. Verkennerij. We gens ziekte van ou-baas W. Scheer der hebben de hoplieden B. v. d. Pijl en Jac. M. v. Leeuwen zijn taak overgenomen. Hopman v. d. Pijl liet de vlag hij sen. Akela A. v. Vliet deed de hor- deroep, waarna hopman v. Leeuwen de gebruikelijke toespraak hield en daarin de figuur f ïetste van St Joris. De nadruk werd gelegd op de betekenis van St. Jorisdag als de feestdag van de ridders. Ridders, die de zwakken tot steun en bescherming moeten zijn. Zo ook de Padvinders on Verkenners. Burgemeester Ed. C. Witschey die deze plechtigheid bijwoonde, hield een toespraak. Hij noemde St. Jo risdag een merkvvaardi,; feest. Even merkwaardig is het, dat het nodig is. dat we als mensenkinderen op deze dag herinnerd moeten worden aan onze plichten jegens onze me demensen. De padvinders moeten een lichtend voorbeeld zijn voor an deren. Hopman v. d. Pijl vervolgde het programma met de dagindeling be- kond te maken en de rode tulpen te doen uitdelen. Met dit uiterlijk teken van de St Jorisdag ging hierna ieder zijns weegs. Bij de vlaggen werd de wacht betrokken, die om het uur wordt af gelost cn waar om beurten de N.P.G en de K.J.B. de eer bwijzen. Oubaas Nijman van de N.PG. en aalmoezenier Biemans van de Kath. Verkennerij woonden die plechtig heid bij. MEJ. v. d. GAAST GAAT VERTREKKEN Mej. J. E. v. d. Gaast, directrice van de Landb. Huish. school „Konin gin Juliana" aan de Potgieterstraat is in gelijke functie aan een derge lijke school benoemd te Rijssen (O.) KAREL LOTSY SPRAK OVER FINLAND EN DE OLYMPISCHE SPELEN In de laatstgehouden ledenverga dering van de Mij. tot Nut van het Algemeen werd de opmerking ge maakt, dat men ook eens iemand moest laten spreken over een onder werp, de sport betreffende. Het be stuur nam direct deze tip ter harte en nodigde Karei Lotsy uit, aan welk verzoek deze Woensdagavond gevolg gaf. Karei Lotsy zei, dat het voor het eerst van zijn leven was, dat hij voor zo'n lege zaal moest spreken. Het feit, dat zelfs de vertegenwoordigers van de voetbalclubs ontbraken, ging spr. wel aan het hart. Lotsy, die ui teraard een zeer bereisd man is, sprak vóór de pauze over Finland, dat hij reeds meerdere malen be zocht en in ieder opzicht sterk heeft leren waarderen. Eerst werd aan dacht geschonken aan de geschiede nis, voorts aan de ligging, de flora en fauna en oirr te besluiten aan het volk en zijn steden. Door de zware oorlogsschattingen tegenover Rus land hebben de Finnen een zwaar leven Als perfecte eigenschappen noemde spr. de eenvoud, zwijgzaam heid, eerlijkheid en gastvrijheid der Finnen. Aandacht werd geschonken nan de opvoeding van de jeugd. Op de scholen heeft de lichamelijke opvoe ding veel aandacht. Is het in ons land zo, dat het hoogste doel is, de hersens vol te stompen en zijn de lichamen vaak te zwak om de ge- leerdho;-' te dragen, in Finland heeft men er uigde in, de jeugd gezond en sterk te zien worden en het on derwijs en de scholen zijn hierop in-, gericht. Spr. wees er op, hoe het 4 millioen inwoners tellende Finland 700 000 sportbeoefenaars telt, tegenover ons Innd met zijn 11 millioen inwoners 400.000. Na de pauze heeft spr. uitvoerig stil gestaan bij de voortreffelijke organisatie der olympische spelen door Finland. Geen feestelijkheden op 30 April en 5 Mei Na meerdere samensprekingen tus sen de besturen van de Chr. Oranje vereniging en de WllïielmJna Vereni ging is besloten op 30 April en 5 Mei geen feestelijkheden te doen houden in de buitenlucht. Ieder jaar als deze, in ons natio nale leven hoogst belangrijke data naderen, slaat de besturen de schrik om het hart, aldus het gezamenlijk perscommuniqué, dat ons heden werd verstrekt. Er moet iets feestelijks ge beuren, maarwat??? Al heeft het weer zich de laatste twee jaren °p 30 April goed gehouden, het is en bi-""; een groot risico om een feest, waarin enige duizenden guldens wor den gestoken, op die dag te organi seren. De besturen duiven dit grote risico niet te nemen. Zalen om „bin nenshuis" de leden een feestelijke dag of avond te bezorgen zijn er niet, want zelfs de grote paviljoen-zaal van „Avifauna" is daarvoor te klein. Om deze redenen en mede met het oog op de nationale ramp van 1 Febr. j.l. besloten de besturen zich dit jaar te beperken tot tractatie van de kin deren van de kleuter- en lagere scho len. Gestimuleerd zal voorts worden, dat de beide pl. muziekver. „Arti" en „Crescendo" op 30 April een muzi kale rondgang maken, eventueel ge volgd door een concert. De beide besturen betreuren voorts, dat de regering er nog steedj niet in is geslaagd om algemene, binden de voorschriften ten aanzie^ van de nationale feestdag te gever. Alphla had een belangrijk jaar. Uit het jaarverslag op de vergade ring van de v.v. Alphir, bleek, dat het ledenaantal nog steeds groeiende is. Financieel staat df ereniging ook stevig, maar toch myande de heer Blom tot grote zuinir.held aan in ver band met de grote/uitgaven die de vereniging zich dit jaar heeft moeten getroosten. De aftredende be-*\.uursleden, de heren P. C. Boud.ioorn, A. Post, D. Uithol en W. Vet .verden alle herko zen. J In verband met drukka werkzaam heden voor de ereniging zal in de plants van de b'»er W. Vet een an dere elftalleider/benoemd worden. Hierna brach. de heer Post dank in de vo voor diens steeds maar klöar staan voor de ver eniging, tevens wenste de heer Post vanaf deze plaats namens de vereni ging dank te brengen aan het ge meentebestuur voor de aanleg van watef en licht. Nadat d- heer J. A. Jansen- beker dit jaar was uitge reikt aan de heer N. Schellingerhout sloot de heer Mulder de vergadering. Gouden feest N.V. „De Leerhoeve" Ter gelegenheid van het gouden bestaansfeest van de N. V. „De Leer hoeve, waarover wij onlangs in een breedvoerig artikel bijzonderheden hebben bericht, hebben de Raad van Beheer, het Bestuur en de directie Woensdagmiddag in de grote zaal van bet Nut van 25 u. gerecipieerd. Temidden van vele bloemstukken, planten en geschenken, met op de achtergrond de toegangspoort van De Leerhoeve in miniatuur, ontvingen de leiders van dit veevoeder en kunstmestbedrijf de gelukwensen van talloze zakenrelaties en vertegen woordigers uit de agrarische sector, alsmede uit de uitgebreide klanten kring. Het waren de heren W. Plomp, di recteur; J. D. den Hertog, Bodegra ven, voorz.; B. IJff, Gzn., Assendelft, seer.; B. A. Heenk, Woubrugge; L. Kreuger, Noord Beemster; Jac. v. d. Marei Azn.f Hoofddorp; W. J. de W't, Alphen aan den Rijn en C. J. van Zijverden, Hillegom, die de N.V. deze middag vertegenwoordigden. Onder de zeer ve'en, die kwamen, bevonden zich ook burgemeester Ed C. Witschey met de l.o. -secr., de heer J. Constandse van Aiohen aan den Rijn en burgemeester C. J. van Wageningen van Woubrugge. E.H.B.O.-examen. By het dezer dagen door dr. Tiels te L-Graven- hage afgenomen examen zjjn geslaagd voor het diploma E.II.B O. de dames N. v. d. Bijl en P. J. Koers en de heren A. W. de Poef en P. Sprufjt. Zij zijn onder toezicht van dr. Tis te Voorschoten opgeleid door de heer B. L. de Boef, eveneens te Voorschoten. BODEGRAVEN Gymnastiekver. ESTO vergaderde. In het Parochiehuis hield Esto haar jaarvergadering. Na opening en lezing der notulen was het woord aan de heer v. Dalen technisch lei der der vereniging. Deze lichtte op vlotte wijze het programma voor 1953 toe. 31 Mei zal worden deelge nomen aan de luniorenwedstrijden met uitzondering van de kleine jon gens en meisjes. Op 7 Juni zullen de wedstrijden worden gehouden waar bij het Bondsvaardigheidsdiploma op het spel staat, n.l. 2e en 3e graad. Militaire dienstplicht is oorzaak, dat er geen heren disponibel zijn voor het diploma, le graad. Begin Juli zal een openlucht-uitvoering worden ge geven, waarbij het accent niet zal vallen op de vrije oefeningen, maar meer op het werken aan de toestel len. Dan volgen in November de Kringwedstrijder., waarbij vorig laar de eerste prijs behaald werd. De he ren J. de Koning en J. v. Velzen oht- vingen van de voorzitter de door hen verdiende bekers bij de onlangs ge houden onderlinge wedstrijden. Mej. v. d. Berg en de beer J. Boumans be hielden hun plaats in het bestuur. De heer v. Dalen spoorde nog aan tot oorichting /an 'n athletiek-gróep, waarover het Pestuur zich nader zal beraden. Jeugdnatuurwacht. Thans is een bestuur geformeerd van de plaatse lijke afdeling van de Stichting ..Jeugdnatuurwacht". Het bestaat uit de heren ir. v. Ede, W. Bos, A. Boel mans, ds. Hermann C. Voor- douw en C. Tromp, aangevuld met e.ikele onderwijzers van de diverse scholen. Burgemeester Croles heeft zich bereid verklaard het ere-voor- zitterschap op zich te nemen. Schoolsportdag. Het is een tra ditie geworden dat de plaatselijke scholen op Koninginnedag sportwed strijden houden. Het programma om vat drie spelen n.l. voetballen, hard lopen en touwtrekken voor jongens. Voor de meisjes is er hardlopen, eierlopen en stoelendans. BOSKOOP Vernieuwing Zuidwijkse brug Een van de meest urgente werken in Boskooo ls, de vern'euwing van de Zuldwij'-se brug en de verbete ring van het gedeelte Rijerskoop van de ze brug tot aan het westelijk ein de van de algemene begraafplaats. Het ontworpen plan voorziet in 't maken van een nieuwe brug. De be staande brug is tussen de leuningen gemeten plm 6.20 m. breed. De nieuwe zal een breedte hebben van plm 12.50 m., gelijk aan de breedte van de rijbaan van Rijerskoop ten Oosten van de brug. De bestaande verkeerstrechter, waarin het verkeer vastloopt, zal dan geheel opgeheven zijn, indien ook de weg ten Westen van de brug wordt verbreed. Hier voor is nodig de demping van de sloot langs de begraafplaats. De af sluiting van de begraafplaats langs de weg zal geschieden door een een voudig, op palen gefundeerd hek. De inrit blijft op dezelfde plaats. De normale doorvaartbreedte van de brug wordt vergroot van 3.16 m. tot 3.70 m., terwijl aan de noordkant nog eer. extra verbreding wordt ge maakt om het uitdraaien van grote re bokken te vergemakkelijken. In de doorvaarthoogte is geen wijziging gebracht. Voorts is als onderdeel van het geheel in het plan opgeno men het slopen van de Rozenlaan- brug en de vervanging daarvan door een brede dam met duiker. De Ro- zcnlaanbrug, welke totaal versleten is, zal niet meer worden vervangen door een nieuwe, aangezien de vaart uit en in het blok Nieuwe Prov. weg Biezen, Rozenlaan, Reijerskoop vol doende verzekerd is door de ver nieuwing van een brug in de Biezen. Teneine een bevredigende oplossing van het geheel te verkrijgen is een geringe verbreding van Rijerskoop voor de percelen van de heren Flim en Cense nodig. Beide eigenaren zijn bereid een strook grond voor dit doel af te staan. Met het oog op het verkeer is het niet'mogelijk, de ver nieuwing van de Zuidwijkse brug te I doen doorvoeren, tegelijkertijd met J de werken van de Prov. Waterstaat aan de Biezentocht. De schorsing van) deze werken, in verband met de watersnood is ir uiddels opgehe ven en dezer dagen zullen de werk zaamheden aldaar worden hervat. WONINGBOUWPLAN IN WILHELMIN AKW ARTIER deze vereniging zich voor grote moei- lijkhedc- geplaatst gezien, vooral de tegenkanting, welke men in eigen kringen vaak ondervond Toch heef! men stand weten te houden en zich ever het dode punt heen gewerkt, LEIDERDORP Gemeenteraad. De raad van Lei derdorp komt a.s. Vrijdag 24 April des avonds om 8 uur in openbare vergadering bijeen. LEIMUIDEN Oranje comité Deze week kwam het Oranje comité in vergadering bijeen in het café van de heer J. Keijzer. Na de gebruikelijke over zichten van het afgelopen jaar wer den plannen gemaakt voor de ko mende feestdagen. Besloten werd om dit jaar weer Oranjefeesten te orga niseren en wel op 9 en 10 September Hoewel door de leden een vroegere datum geschikter geacht werd, viel toch de keuze op September, aange zien dan de kans groter is, om be hoorlijke vermakelijkheden te be machtigen. Herdenking gevallenen Het ligt in de bedoeling ook dit jaar weer in de avond van de 4e Mei de geval lenen te herdenken. Verenigingen, ondernemingen en particulieren worden in de gelegenheid gesteld zich hierbij aan te sluiten, om alzo een stille hulde te brengen. Des avonds om 8 uur zullen bloemen ge legd worden bij het gedenkkruis voor het raadhuis. ROELOFARENDSVEEN EERSTE LUSTRUM „ONS ALLER BELANG" In de na-oorlogse jaren deed zich ook in de kring van de handelaren ir. groenten en fruit meer en meer Zoals bekend is, beschikt de ge- j de behoefte gevoelen zich te gaan meente nog over een bouwcontin- i organiseren. In begin 1948 werd der gent van 60 woningen voor dit jaar. halve de oprichting van een organi Hoewel de uitbreidingsplannen nog satie een feit. „Ons Aller Belang" niet zijn goedgekeurd, hebben B en werd de naam. Gedurende de eerste W uit overweging, dat al het moge- vijf jaren van haar bestaan heeft ook lijke in het werk dient te worden ge steld genoemd bouwcontingent te .ealiseren, opdracbi verleend aan de architecten de heren L. Roggeveen en J. H. van Osnabrugge een schets ontwerp te maken voor de bouw van de woningwe-woni-ger op het terrein begrepen in het uitbreidingsplan Wilheiminalaan voor zover gelegen ten Zuiden van de Wilhelminalaao, met uitzondering van het gedeelte aan het Julianaplein. De keus is op dit stuk gevallen omdat het zich laat aanzien, dat de bouw hier eerder mogelijk is dan aan de Goudse Rij weg. Het genoemde schetsontwerp, hetwelk inmiddels de goedkeuring van Stad en Landschap verkreeg, voorziet in de bouw van 40 woning wetwoningen. In overeenstemming met het uitbreidingsplan zijn hier zowel één- als meergezinswoningen geprojecteerd, in drie typen, en wel van type A (woningen voor 4 per sonen) 12; type B (woningen voor 6 personen) 12 en type C (woningen voor 6 personen) 16 stuks. Type C is een ééngezinswoning, typen A en B zijn méérgezinswoningen (begane grond, le- en 2e verdieping). De hu- len zullen zien bewegen tussen 7 00— 7,25 ei} 8,— a 8,50 per week. Uiteraard kan de huurvaststelling eerst definitief geschieden zodra de bouwkosten bekend zijn. Laboratorium voor ,J)e Proeftuin" Reeds in 1950 werd besloten over te gaan tot de bouw van een labora torium ten behoeve van de rijksvoor lichtingsdienst voor de tuinbouw, Door de investeringsmoeilijkheden werd de voorbereiding van dit werk zeer vertraagd. Inmiddels werd over eenstemming verkregen met het be stuur van „De Proeftuin" over de plaats van het te stichten gebouw, n.l. de meest zuidelijk gelegen strook grond ter lengte van 50 strekkende meter, begrepen in de aankoop van bouwgrond langs de Valkenburger laan. De overdracht van deze grond van de gemeente heeft inmiddels plaats gehad Thars is omtrent het bestek en de bestekstekeningen vol ledige overeenstemming verkregen met het bestuur van „De Proeftuin" en de Riikstuinbouwconsulent, wjjl van de minister van landbouw mededeling werd ontvangen dat het Rijk zich bereid verklaart ae gaian- tie op zich te nemen van de rente en aflossing van de ter financiering van de stichtingskosten aan te gane lening. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zyn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De man in het grijs", 18 jaar. Lido: „Het eiland van begeerte", 14 jaar Luxor: „Diplomatic Courier", 14 jaar. Trianon: Afgekeurd. Rex: „Op de bres", 18 jaar. zodat thans het eerste lustrum kon worden gevierd. Zondagmorgen gebeurde dit reeds kerkelijk met een H. Mis in de pa rochiekerk van Maria Presentatie. Gisteravond had in café ,,'t Noorden" de feestelijke viering plaats welke begon met een receptie die werd op geluisterd met prachtige bloemstuk ken. Natuurlijk waren od de recep tie ook velen aanwezig die persoon lijk een gelukwens kwamen aanbie den. Te ruim half negen opende de voorz. van het feestcomité de heer H. F. v. Ruiten met een woord van welkom aan bestuur g. a. pastoor S Ligthart de voorzitter van het hoofdbestuur de heer v d. Mey uit Amsterdam de heer Verhage hoofd bestuurslid en bestuurslid kring Zuid-Holland en de leden met hun dames, de feestvergadering. Met vreugde constateerde spr., dat na een kleine teruggang de Bond weer groeiende is. Hierna sprak als eerste bondsvoor zitter v. d. Mev woorden van geluk wens, gevolgd door de g. a. pastoor S Ligthart, het hoofdbestuurslid Verhpge, mede namens de Kring Zuid-Holland. Voorz. J. v. d. Meer, zowel als secr. H. v. d, Meer, brachten dank voor de gelukwensen. De heer H. F. van Ruiten werd hulde gebracht voor de perfecte or ganisatie van de lustrumviering. O.l.v. de heer W. van Driel bleef men in de prachtig versierde feest zaal nog enige tij-' gezellig bijeen. SASSENHEIM Gemeenteraad. Op Dinsdag 28 April a.s. zal de raad deze. gemeen te in openbare zitting bijeenkomen. De aanvang is vastgesteld op 8 urn 's avonds, ten gemeentehuize. De agenda bevat slechts 13 punten, doch er zijn enkele zeer belangrijke bij, o.a, de stichting van een nieuw ge bouw voor „De Proeftuin", de bouw var 40 woningen in het Juiianakwar- tier; herstel van het schoolgebouw van de Ned. Herv. Schoolvereniging en vernieuwing van de Zuidwijkse brug. HOOGMADE Middenstandsver. De Midden- standsver. St. Thomas More, afd. T T t RttpweteringOud-Ade en Hooema-1 VOOrhOUtSe ÏOnCjelui haar Kon. Militaire Kapel houdt taptoe Bij mooi weer gala-uniformen In aansluiting op het Bloemencorso, waaraan de Konir.k",ike Marine Ka pel haar medewerking verleent, zal te Sassenheim up Zaterdagavond om 7 30 unr een militaire taptoe worden gehouden op het Gemeentelijk Sport terrein aan de Menneweg. Deze taptoe is een bezienswaardig heid van de eerste rang. Naast de voortreffelijke muzikale kwaliteiten van de oudste Militaire Kape1 zal het publiek kunnen genieten van een uniek schouwspel Het behoort n.l. tot de zeldzame gevallen dat de K.M.K. een dergelij ke taptoe geeft in ceremonieel tenue. In dezelfde schitterende uniformen waarmede het corso wordt opgeluis terd, zal deze avond een militaire de monstratie worden gegeven zoals die over de gehele wereld respect voor Nederland heeft afgedwongen. Wij herinneren slecht aan het gro te militaire concours te Edinburgh, waar onze K.M.K. onder de mededin gers van verschillende landen onbe twist eerste werd. Na enig militair vertoon stelt de kapel zich op in het midden van het veld en brengt daar in samenwerking met de drumband muziek ten geho re, die uitstekend past bij de slui ting van de dag en van de week. Zou het weer onverhoopt ongun stig zijn, dan gaat de gehele demon stratie wel door, maar kan een en an der niet in gala-uniform plaats vin den. Geboren: Johanna Elisabeth, d. van L. Feeleus en M. J. Herruer; Hugo Cornelia Maria, z. van A. W. van der Vlugt en J. M. M. Schmidt; George, z. van G. Vonk en F. A. M. Stuur man; Jeroena Geertruida, d. van F. van der Heiden en G. Havenaar: Adrianus Theodorus Jozeph, z. van L. I. Hassing en C. G. Vermin; Nico- laas en Ronald, zoons van D. A. Sluijmer en P. van Schaik; Anton, z. van J. J. den Bak en J. Snel. Ondertrouwd: P. H. A. M. Weusten 27 j. te Noord wij kerhout en C. M. Rotteveel 21 j. Getrouwd: A. C. Schrama 31 j. en Th. W. M, Zeestraten 26 j.; 'W. Duin. dam 26 j. en C. H. Aangeenbrug 19 j.; J. van der Ploeg 35 j. en A. G. Die mei 30 j. te Voorhout. de hield in café van der Eng haar jaarvergadering. Na de notulen en het jaarverslag van de secr., de heer G. C. v. d. Geest, volgdt het finan ciële verslag van de penningmeester, de heer M. J. v. d. Poel. Hieruit bleek een voordelig saldo van f 185. Tot nieuwe leden van de kascontrole- commissie werden benoemd de heren Th. J. v. d. Wereld en L. Jansen. Een verzoek van Kath. Thuisfront om een bijdrage van de vereniging vond allei steun, omdat men de noodzaak van Militaire Tehuizen in zag. Hierna kwamen de Bedrijfspen sioenfondsen ter sprake, alsmede de te houden bedevaart op 9 Juni a.s. naar Heiloo. Aan de bespreking over de uit gaansdag nam biina elk der aanwe zigen deel. Het slot was, dat een com missie benoemd werd. welke d plan nen zal moeten opzetten en uitvoe ren. De gestelde vragen tijdens de rondvraag werden tot volle tevreden heid van stellers door de voorzitter beantwoord. Rest ons nog mede te delen, dat de voorz., de heer P. H. v. d. Geest, die aftredende was, met algemene stem men werd herkozen. gaan naar de Wederopbouw Voor verloofden werd In het pa rochiehuis een bijeenkomst gehou den. De heer J. Warmenhoven als tolk der jongeren, wilde nu eens geen cri- tiek laten huren, maar ontvouwde een plan, om een bezoek te brengen aan het Ministerie voor Wederop bouw, om buiten "felle vaste wetten en contingenten om, éen toewijzing voor huurwoningen te krijgen, op grond van een gespecificeerde lijst van woningzoeker ien. De nadruk zal dan gelegd worden op het feit, dat Voorhout op het gebied van geboor- teaanwas de tweede plaats bezit in Nederland. Aanbev. lingen van diver se personen en instanties zullen voor dit plan niet ontbreken. De heer A. de Groot gaf hierna nog een verdere uiteenzetting. Kape laan de Rijk betuigde zijn instem ming met dit plan en huldigde dit initiatief der jongeren. Na het stel len van vele vragen, hield kapelaan De Rijk een causerie over „Verkering en Huwelijk". Aanbevolen werd clubjes te vor men, die in samenwerking met een priester de verschillende aspecten van verkering en huwelijk nader zul len bespreken. NOORDWÏJKERHOUT NATIONALE FEESTEN. Het bestuur van de Oranjevereni- fing hèeft met toestemming van de urgemeester besloten de verjaar dag van H. M. de Koningin en de bevrijding van ons vaderland op één en dezelfde dag te vieren n.l. op 30 April De Oranjevereniging- is hier door in zekere zin gedwongen omdat de regering het vrijaf gedurende de middag van 5 Mei voor werkers in het vx-ije bedrijf zowel als van het Rijkspersoneel niet meer verplich tend heeft gesteld, doch wel op 30 April. Men kan over de viering op één dag tegelijk van gedachten ver schillen, doch het is een feit. dat de laatste jaren de 5 Mei viering sterk aan het verwateren was. Het programma van 30 April (Don derdag) is als volgt samengesteld: In de Deide parochiekerken is er des morgens een H. Mis uit dankbaar heid voor de bevrijding en tot be houd van de vrede. Om f.30 uur v.m. zijn er school- voetbalwedstrijden op het hoofdter rein var VVSB en des middags te 2 uur op hetzelfde terrein handbal wedstrijd en voor meisjes van alle scholen. Om 7 uur 's avonds zullen 500 schoolkinderen en een gemengd koor een zanghuide brengen vóór het bordes van het gemeentehuis aan de burgemeester, als vertegenwoordiger van H.M. de Kunmgin. Na afloop van deze zanghuide optreden van de R.K. Gymnastiekvereniging GIOS op het schoolplein van de Meisjes school aan de Langevelderweg. De bevolking wordt verzocht op 30 April de gehele dag de vlaggen uit te steken. Feestavond R.K. Middenstandsver. Ook de feestavond, welke het be stuur van de R.K. Middenstandsver eniging Woensdagavond heeft geor ganiseerd, bleek niet voldoende aan trekkingskracht voor de leden en hun dames te bezitten om hen nu eens allemaal bijeen te brengen. Voorz. Geerlings zeide in zijn kort openingswoord weliswaar, dat hij niet geheel teleurgesteld was. maar hij had toch graag bij deze gelegen heid eens wat meer middenstandders bij elkaar gezien. De afwezig geble ven leden kunnen toch niet zeggen, dat er te druk gefeest wordx in de middenstand, want de vorige feest avond vond in (950 plaats. De taak om de stemming er in te brengen en te houden en om voor dansmuziek te zorgen was opgedra gen aan Albert Gerritsen en zijn en semble. Hij trad zelf op als conferen cier, liedjeszanger, accordeonist goochelaar en telepaath. dus over gebrek aan afwisseling viel stellig niet te klagen. Gé Hofenk. en de drummer zorgden voor zeer goede dansmuziek en eerstgenoemde trad nog op als solist met imitaties van verschillende instrumenten. Het bestuur had voor deze keer eens stevig in de bus geblazen en stelde koffie met gebak en enige consumpties beschikbaar. U ziet, alle factoren voor een echt gezellige feestavond waren aanwezig en on danks het vrij beperkte gezelschap in de grote zaal van hotel v. d Geest is het ook een echt gezellige avond geworden. Pastoor v. d. Waarden, de burge meester en zijn echtgenote, de gees telijk tdviseur, kap. Vroklage, kap. v. d. Zwaan en het bestuur v. d. K. J.M.V. woonden als gasten de feest avond by.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2