Bankbediende verduisterde ruim vijftienduizend gulden Invloedrijk technicus door wensdroom ten val gebracht De ziekenhuisverpleging in Australië Jim Juimel ïn muizendam WOENSDAG 22 APRIL 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Oude boekjes en gestolen stempels Een ongeveer 40-jarige employé van dc Rijkspostspaarbank, D, is een dc7.cr dagen dooi dc recherche van de posterijen Ie Amsterdam gearres teerd onder verdenking van verduis tering van een zeer aanzienlijk be drag ten nadele van do spaarbank. Dc verduisteringen, die in dc loop van Maart door hem zouden zijn ge pleegd, belopen naar het schijnt on geveer 15.000. De officiële lezing luidt, dat D. zich „meerdere duizenden zou hebben toegeëigend". Oude boekjes. De onregelmatigheden, waaraan D. zich zou hebben schuldig gemaakt begonnen, toen hij enige willekeuri ge spaarbankboekjes, welke ter be handeling bij de Rijkspostspaarbank werden gedeponeerd, dooinieuwe verving cn de oude boekjes behield. In dezo oude boekjes schreef hij eigenhandig grote bedragen aan giro- inleggelden in. Op de een of andere manier wist D. zich meester te maken van een aantal stempels van andere ambte naren en van een aantal blanco or ders van betaling. Op deze laatste noteerde hij bedragen, welke met de gefingeerde getallen in de oude spaarbankboekjes correspondeerden. Hij hanteerde kwistig de buitge maakte stempels en voorzag de or ders van betaling vervolgens van twee valse handtekeningen, die zo genaamd afkomstig waren van amb tenaren van dc E.P.S. Deze „be krachtiging'' prijkte dan op een or der van betaling, waarop hij zijn eigen naam als die van gemachtigde had ingevuld. Gewapend met deze schijn-kwitan- tie en het oude boekje vervoegde hij zich te Amsterdam bij postkantoren Gebreken aan de vrachtauto's Bij een controle op vrachtauto's op de Rijksweg Amsterdamden Haag, gehouden door de Rijkspoli tie Gewest Noord-Holland kwam het een en ander voor de dag! Dc con trole had plaats gedurende 6 uren. Het resultaat hiervan was verbij sterend. Vier en tachtig chauffeurs van vrachtwagens kregen een pro ces-verbaal wegens ondeugdelijke koppelingen tussen hun vrachtauto's en de aanhangwagens, wegens vol komen onvoldoende remmen, we gens gebreken aan stuurinrichtingen of wegens totaal versleten banden. Van tal van auto's bleek ook de ver lichting volkomen onvoldoende te zijn. Bij één wagen, een tractor met op legger waarop twaalf ton stenen was geladen, bleek de koppelingsstang zo versleten, dat de stang ieder ogen blik kon breken. Aetherklanken DONDERDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 „Sint Joris-Dag' report. 7.45 Mor gengebed en lit.k. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram, 0.00 v. d. vrouw. 0.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KR O: 11.00 v. d. zieken. 11,45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus, i.2.03 Lunchconcert, (12.3012.33 Land- cn tuinb.meded.) 12.55 Zonnewyzei. 13.00 Nieuws cn Kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.30 So praan, tenor en piano. NCRV: 14.00 Promenade orkest en solist. 14.45 v. d. Vrouw. 15.15 Gram. 15.40 Bariton cn piano. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Pianokwartet. 17.i0 v. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Vcordr. 18.00 Gevar. muz. 18.30 Gram. 18.35 „Op de stel ling", caus. 18 45 Gram. Nieuws en weerber. 19.10 Levensvragen van al lerlei aard en een pastoraal ant woord. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Interv. 22.15 Zang en piano. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws cn SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 72)0 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Report. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8 00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgcnw. 9.15 Liede ren. 9.25 v. d. vrouw. 9.30 Gram. 10.50 v. d. kleuters. 11.00 Gevar.muz. 12 00 Bas-baritpn cn piano. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram. 12.50 „Uit het Bedrijfsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.2C Amus. muz. 14.00 „Désirée'hoorsp. 14.50 Lichte muz. 15.00 v. d. zieken. 16.00 „Tussen vier en vijf". 16.45 v. d. jeugd. 17.30 Mil.act. 17.4U Gram. 17.45 Regeringsuitz.: Drs. A. Jonkers: „Suriname en de Nederl. Antillen in de Nederl. economie'18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Report, of gram. 18.30 Lichte muz. 19 00 Ge sproken brief uit Londen. 19.05 Jazz- muz. 19.45 Orgelspel. 20.00 Nieuws. 20.05 Intern, bridgedrive. 20.10 Gram. 20.20 Concertgeb. ork. cn solist. (21 1021.35 „Mijn vader cn ik", hoorsp.). 22.30 Meded. 22.35 Viool en piano. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportact. 23.3024.00 Gram. en hulppostkantorcn, waar men hem uiteraard niet kende. Daar inde hij de bedragen, welke hij zichzelf had toebedacht, tegen afgifte van de or der van betaling. Merkwaardig genoeg schijnt dc man niet te nebben stilgestaan bij het feit, dat deze orders van betaling worden opgezonden aan het hoofd - kantooi van de R.P.S. waai hij zelf werkzaam was. Een ambtenaar, die belast is met het boeken van deze posten op de rekening-courant, ont dekte, dat er iets niet in orde was met gemachtigde wees de weg naar de gemechtigde wees de weg naar de dader. Men kwam toen o.a. ook tot de ontdekking, dat D. bij het afstem pelen zich had bediend van een fou tief stempel. Het publiek ondervindt van deze onregelmatigheden uiteraard geen schade. Granaat verwondde acht militairen Onverwachte heidebranden Gistermiddag zijn acht militairen op de oefenterreinen te Witten bij Assen niet levensgevaarlijk gewond geraakt, toen door een heidebrand een panstergrfanaat tot ontploffing kwam. Dc militairen zijn overge bracht naar het gewestelijk militair hospitaal. Op genoemde terreinen was giste ren een afdeling pantserafweerge- schut aan h.-t oefenen met granaten. De granaten '"orden afgeschoten en telkens raakte een stuk heide in brand, dat cchtei onmiddellijk door gereedstaande militairen geblust werd. Door nog onopgehelderde oor zaak stond he* heideveld op een ge geven moment op vier plaatsen tege lijk in brand. Onmiddellijk werden militaire hulptroepen aangetrokken, die de branden na een uui blussen wisten te doven. Tijdens deze blus- singswerkzaamhedeii ontplofte ech ter een op het veld aanwezige gra naat, die 8 militairen niet zeer ern stig verwondde. Een cel i,p.v. zijn droomvilla De Utrechtse Rechtzaal hoorde gistermiddag het verhaal van een man, die een goed half jaar geleden nog een der steunpilaren van het Nederlandse technische leven was, die bij de Ned. Spoorwegen een top functie innam en die thans door eigen schuld aldus de officier van justi tievan een der hoogste sporten der maatschappelijke ladder terecht is gekomen in de cel. Vooral na dc oorlog bleek, welke grote capaciteiten en enorme energie do thans beschuldigde kon ontwik kelen. Mede dank zij zijn werkkracht en technische bekwaamheid kwam het spoorwegnet van Nederland de ramp van de oorlog te boven en de 50-jarige ingenieur scheen slechts nieuwe lauweren aan de krans van bekwaamheden te zullen voegen. Toen kreeg hij een erfenis en daarmee ontstond bij he. i het droom beeld om een eigen villa te gaan bouwen Steeds mooier en steeds groter werd de villa in de gedachte van de ingenieur cn ten slotte werd zijn droom een obcessie. Daar hij echter, menselijkerwijze gezien, nooit in staat zou zijn om qen villa, zoals hij zich die had voorgesteld, te bou wen begaf hij zich op het doodlopen de pad der oneerlijkheid. Hij ver duisterde zand en cement, bewape ningsijzer en stenen en ten slotte liet hij zijn procuratiehouder een „zwarte" kas aanleggen, waaruit hij privé-rekening tot 3.800,— liet be talen. De val, die op deze handelingen moest volgen, liet niet erg lang op zich wachten. Een anonieme brief, adviseerde de directie van de Ned. Spoorwegen een onderzoek in te stel len en spoedig werd de justitie in het geval gemengd. Gisteren tijdens de rechtzitting spraken zowel de verdediger als de openbare aanklager woorden van lof over het vele en vakkundige werk, dat de man in dienst van de gemeen schap verricht had. Maar daarnaast verweet de officier van justitie de man, dat hij als hooggeplaatst leider zo'n verderfelijk voorbeeld aan het Nederlandse volk gegeven had. De officier zag geen verzachtende om standigheden en eiste een gevange nisstraf van een jaar en negen maan den. De verdediger poogde de recht bank te overtuigen, dat ook de?e man een kans gegeven moet worden om van de brokstukken, die na zijn val overgebleven zijn, nog een be seheiden bestaan op te bouwen. De bleke, lichtelijk gebogen man in de beklaagdenbank had het laatste woord en hij sprak slechts een paar zinnen vol bitter zelfverwijt. Op 5 Mei a.s zal de rechtbank uit spraak doen. EEN UITLATING VAN EEN AMBTENAAR O.M. Het Tweede Kamerlid Oud (VVD) heeft aan de minister van Justitie schriftelijk de volgende vragen ge steld: 1. Kan de minister mededelen of het juist is, dat dc vertegenwoordi ger van het O.M. bij de Arrondisse mentsrechtbank .e Arnhem, mr. C. L. van IJaendijk, nadat de politie rechter aldaar een verdachte had veroordeel todt een mildere straf dan die vertegenwoordiger had ge vorderd, ter openbare terechtzitting woorden heeft gesproken van dc volgende strekking: ,,Het is voor mij een les geweest, ik laat dergelijke verdachten in het vervolg veertien dagen in voorlopige hechtenis zi*tcn voordat ik ze op 13 zitting laat bren gen"? 2. Indien uit het antwoord op de vorige vraag zal blijken, dat inder daad dergelijke woorden gesproken ;n. is de minister dan niet van oor deel. dat 'n vertegenwoordiger van het O.M., die zich aldus uitlaat, het juiste inzicht in aard en betekenis van de rèchtsstapt mist? 3. Indien de voorgaande vraag bevestigend wordt beantwoord, is de minister dan bereid zijn inzicht onder de aandacht van deze vertegenwoor diger van het O.M. te brengen? Telefoon sneller dan bestelautootje Twee inbrekers gearresteerd Enige dagen geleden is door de Lemmer politie op verzoek van haar collega te Kampen een bestelautootje aangehouden, ./aarin zich twee per sonen bevonden, die zich de uacht daarvoor in Kampen schuldig had den gemaakt aan een inbraak. Met deze arrestatie is tevens licht ge komen In het onderzoek naar de da ders van een inbraak in het begin van Maart, De inbrekers die in Kampen tij dens hun werkzaamheden gestoord werden, namen in een bestelautootje door de N.O.-poldcr de vlucht, maar een telefoontje naar Lemmer was vol. doende om de politie daai in bewe ging te zetten. Tijdens het verhoor kwam aan het licht, dat zij begin Maart eveneens een nachtelijk „kar weitjehadden opgeknapt. Zij waren toen per auto naar Surhuisterveen getogen en hadden daai een brand kast meegenomen, die zij na hem opengebroken tn geledigd te hebben in het water gegooid hadden. De politie vond oer als enig spoor een paar autoband-afdrukken en deze bleken niet toereikend te zijn, om de daders op te sporen De mannen zijn nu in verzekerde bewaring gesteld. PERMANENTE TENTOONSTELING OVER DE STORMRAMP. Het stedelijk museum te Zierikzee heeft het plai een permanente expo sitie over de-stormramp van 1 Febr. j.l. in te richten. De bedoeling is een beeld te geven van hetgeen zich bij de watersnood op Schouwen Duiveland heeft afge speeld. Op de tentonsteliing zal een ma quette van het eiland te zien zijn, die de ligging van Schouwen Duiveland ten opzichte van het omringende wa ter demonstreert, Al naar de moge lijkheden tot verwerkelijking toelaten wordt door opstuwing van het water dat de maquette omringt, de storm vloed nagebootst De rampzalige over stroming en de fatale dijkdoorbraken zullen daarbij worden gerecon strueerd. Door middel var. graphische voor stellingen wil men een overzicht ge ven van de verliepen aan mensenle vens, boerdérijen, huizen, vee, oogst e. dmaar ook het herstel zal hierbij een plaatsje krijgen Het museum hoopt voorts repor tage's, die over de tamp en haar ge- volgfi. zijn verscheren originelen of copieën van ie berichten van de be richtendienst en de nieuwsdienst en foto's te ontvangen voor de tentoon stelling. Als mogelijke toonzaal wordt ge noemd de ,,'s Gravensteen" de voor malige gevangenis van het stadje. VRAAGGESPREK MET STAATS SECRETARIS VOOR DE MIDDENSTAND. De veertiendaags- rubriek „Om de toekomst van Nederland" van de K. R O. zal Vrijdag a s geheel zijn gewijd aan de mi 4denstandsproble- matiek. In deze uitzending is o.a. een vraaggesprek te tnren mpf de staats secretaris voor de middenstand, dr. G. Veldkamp De uizending geschiedt van 21,50 tot 22 10 uur Weer een ëifmeneer Rotterdammer gaf vrouw rattenkruit Enige weken geleden werd de echt genote van een 54-jarige Rotterdam mer vrij ernstig ziek en na een tijdje thuis verpleegd te zijn, werd zij over gebracht naar het ziekenhu' Cool- singel, waar bleek, dat zij vergif had gegeten. De politie werd in het geval ge mengd en deze heeft na een langdu rig verhoor van de echtgenoot verno men, dat deze tct twee maal toe rat tenkruit in de soep van de vrouw gedaan had. De vrouw verkeert niet in direct levensgevaar en de man is door de politie ingesloten. Zenuwachtige en prikkelbare kinderen vragen extra aandacht en ver zorging. Een rustig gelijkmatig '•even en een goede, volledige voeding zijn voor hun gezonde ontwikkeling noodzakelijk. Geef de kinderen daarom regelmatig VITAMINE GISTVLOKKEN, want deze verstetken hun gees-, telijke en lichamelijke weerstand. CITAMINE GISTVLOKKEN be vatten het volledige in gist aan wezige natuurlijke vitamine B complex, alsmcde een hoog per centage eiwit Deze stoffen zijn onmisbaar voor het opgroeiende kind. VITAMINE GISTVLOKKEN zijn een product van de Koninklijke Nederlandsche Gist- en Spiritus fabriek N.V. Verkrijgbaar bij Uw apotheek. Even goed als in Nederland Van onze correspondent in Australië. Kort gelèden las ik in een Au stralisch blad een stukje, geschre ven door een Nederlandse vader, wiens zoontje een verpleging in het ziekenhuis hier had onder gaan. Ondanks alle narigheden, was die vader een pak van het hart gevallen; hij was n.l. erg bang geweest voor hetgeen hem in een Australisch ziekenhuis zou wedervaren. Hij prees nu ech ter de medische verzorging en de prettige behandeling. „Het is op dat gebied hier minstens net zo goed als in Nederland," zo schreef deze dankbare emigrant. Vermoedelijk nergens ter wereld zal iemand voor zijn genoegen in een ziekenhuis verblijven; in Ne derland niet en in Australië even min. Wanneer het echter zover komt, dan heeft men het feit der ziekenhuisverpleging te aanvaarden en ik weet, dat menige emigrant daarover reeds tevoren zich onge rust maakt. „Zullen de doktoren knap ge noeg zijn; hoe zal het gaan met de verpleging?" Met vee] angst in het hart komt de emigrant voor de eerste maal 'n Australisch ziekenhuis binnen. Wan neer hij dit verlaat, is gewoonlijk veel van zijn vrees verdwenen. Al thans wat betreft de inrichting zelf. Het taal-probleem Een van de grootste problemen voor het contact tussen geneesheer en patiënt, wordt gevormd door de taal. Althans, voor emigranten die slecht Engels spreken. En dat zijn er maar heel wat Mensen, die glorieus naar familie en kennissen in Nederland schrijven dat zij helemaal niks geen moeite met het Engels hebben, brabbelen meestal maar een raar taaltje, dat zij „Engels" believen te noemen. WMiswaar beheersen de doktoren meer dan één taal, doch men kan niet verwachten dat zij Italiaans, Slowaaks, Russisch, Pools, Neder lands en noem nog maar een dozyn andere talen op, kunnen spreken cn verstaan. Welke bezwaren dit alles kan geven bij het vaststellen van 'n diagnose, laat zich begrijpen. In de meeste ziekenhuizen heeft men gestencilde briefjes in voor raad, waarop in verschillende ta len bepaalde aanwijzingen en waar schuwingen bij minder ernstige ziekten staan vermeld. De schoolgaande kinderen ondar de emigranten geven aan de dokto ren wel de minste moeilijkheden wat betreft de taal. Medische attentie best •In .het algemeen gesproken mag de medische attentie jegens patiën ten er best zijn in Australië, waar bij heus geen verschil wordt ge maakt ten aanzien van de emigran ten. De meeste doktoren doen hun ui terste best de taalmoeilijkheden te overbruggen. Er is op medisch gebied in Au stralië een sterke specialisatie en mede daardo-or wordt een patiënt al heel spoedig naar een specialist gezonden. Voorts wordt er veel ge werkt met „X-stralen" teneinde een behandelende geneesheer zo spoedig mogelijk te informeren. Het enige bezwaar kan worden gemaakt tegen het feit, dat de- dok toren met veel gemakkelijkheid over de tijd van een lopend patiënt beschikken. Soms kan men een hal ve dag of langer nov in de wacht kamer van een ziekenhuis door brengen: voor kleinigheden laat men een p-at;ënt uren reizen naar zieken huizen in een stad. Polikliniek-praktijk Er bestaat in Australië een zeer uitgebreide polikliniek-practijk, wel ke de wachttnd niet meegere kend goed en goedkoop is. Men vindt er de beste specialisten, uitstekend geoutilleerde inrlchtin- °en voor onderzoek en goede atten tie. Merkwaardig is, dat een particu lier geneesheer je al heel spoedig voor controle naar een ziekenhuis zendt. Dit maakt echter de behan deling weer kostbaarder, omdat de geneesheer het rapport ontvangt en het dus o-p een nieuwe visite komt te staan, teneinde van het rapport op de hoogte te komen. Om di reden gaan vele patiënten rechtstreeks naar een polikliniek, indien zij veronderstellen, dat toch een controle nodig zal zijn. In dit geval, helaas uit ervaring sprekende, kan ik zeggen, dat over de medische verzorging in Australië de emigrant zich geen zorgen hoeft te maken. Uiteraard staat het niet aan mij te beoordelen op welk peil de medi sche wetenschap zich hier bevindt; naar hetgeen bevoegden hierover schreven, behoeft dat niet voor an dere landen onder te doen. Men beschikt over de modernste apparaten terwijl ook de genees-1 middelen bij de jongste ontdekkin gen zijn aangepast. Het zeer nijpend gebrek aan me disch- en vooral verplegend perso neel, bovenal het groot tekort aan ziekenhuisruimte, is oorzaak dat er lange wachtlijsten zijn voor opname van patiënten. Voor minder ernstige gevallen kan deze soms een half jaar of langer worden uitgesteld. De financiën Onder de emigranten is het een gevleugeld gezegde, dat je in Au stralië niet ziek moet worden, hier bij doelend op de financiële gevol gen. Toch behoeven deze niet zo ruïneus te zijn, als men zich we] voorstelt. Althans niet, indien de emigrant zijn verplichtingen op financieel ge bied jegens zijn gezin verstaat Men kan n.l. zich ook hier op af doende wijze verzekeren tegen de financiële ziekte-gevolgen. Daar is het „Hosroital Fund", waarbij in Nov/ South Wales bijv, minstens de helft der bevolking is aangesloten. Voor een wekelijkse contributie van minstens 18 cent is een heel gezin, ongeacht het aantal kinderren beneden de leeftijd van 17 jaar, tegen de kosten van zieken huisverpleging verzekerd. Ook de regering draagt dan n.l. in de kos ten bij. Vrijwel alle ziekenhuizen exploiteren met een tekort en er is dan ook dikwijls een strijd gaande met de regering tot verhogen van het subsidie, dat elk ziekenhuis ont vangt. Voor een poliklinische be handeling, betaalt men plm. twee gulden per bezoek; medicijnen wor den afzonderlijk berekend. Een on derzoek met X-stralen kost tien gulden. Een „gehaalde" visite bij een dok ter kost plm. vier gulden; een „ge brachte" zes gulden, terwijl ge, in dien ge op bepaalde afstand van dorp of stad woont, ook nog „kilo meter-geld" voor de doktersauto te betalen krijgt. Bij dit alles heeft men echter re kening te houden met de hogere loonstandaard welke in Australië bestaat Evenwel, ge kunt u tegen vrij laag tarief tegen a] die kosten geheel of gedeeltelijk verzekeren Verder be staat sinds kort de bepaling, dat medicijnen, welke een geneesheer noodzakelijk acht om voortzetting van een ziekte te voorkomen, gra tis verstrekt moeten worden, d.w.z. op kosten van de regering. De be doeling van dit systeem is, iemand spoediger naar een dokter te laten gaan en zodoende het aantal en duur van ziektegevallen te verminderen. Evenwel heeft dit svsteem schrik barend hoge uitgaven voor de rege ring veroorzaakt, me^° doordat niet in alles „het rechte pad" werd be wandeld Alle kosten, verband houdend met zieikte, kunnen in mindering voor de belasting worden gebracht. Ziekte-gelden Vrijwel iedere werknemer heeft recht op een week „ziekendagen" perjaar met als maximum twee weken voor de twee jaar dienst betrekking gedurende die tijd heeft de werkgever het volle loon uit te keren, waarna hij van zijn verplichtingen" is ontheven. Er zijn bedrijven die een eigen verzekering hebben gesloten voor het personeel. Voorts kan men na zes ziekendagen via een regeringsinstelling een uit kering ontvangen. Doch, men kan ook weer zichzelf verzekeren tegen een loon-derving. Zo ziet men dus dat men, hoewel ziekte groot financieel nadeel kan brengen, bij behoorlijke verant woordelijkheid zich tegen veel risi co's kan dekken. En ook, dat het ziekenhuis en -al hetgeen daarmee is verbonden, in Australië niet zo afschrikwekkend behoeft te zijn, als sommige emi granten wel denken. (Advertentie). ONTPLOFFING IN VLIEGTUIG FABRIEK. Daar een arbeidei gistermiddag te dicht met vuur bij een tank op het terrein van de vliegtuigfabriek „Aviolanda" te Dordrecht kwam, ontplofte de tank, waardoor 3 om standers gewond werden. Twee hun ner werden licht en een ernstiger gewond. De fabriekshal kreeg schade. Verloren sleutel was onschuldig Inbreker kwam via het raam binnen Een familie uit O verveen, die enige uren afwezig was geweest, kwam bij haar thuiskomst tot dc on aangename ontdekking, dat inbre kers het huis aan de binnenzijde verkend hadden. Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd, die moest horen van de bewoners, dat er voor enkele dui zenden guldens gestolen was. Op dit moment kwam een Engelsman, die enige dagen bij de familie logeert, töt de pijnlijke ontdekking, dat hij de huissleutel, waaraan zich een la beltje met het adres bevond, verlo ren had, zodat de politie het in eerste instantie logisci vond, dat de dief de sleutel gevonden had en via do voordeur de inbraak gepleegd had. Even later ontdekte de huishoudster echter, dat een der ramen gefor ceerd was, zodat de ,,sleutel-theo- rie" verworpen werd. AMBTENAAR BELOOFDE OM STUKKEN TE VERUISTEREN. Tegen de 41-jarige voormalige amb tenaar bij het directoraat-generaal voor de Prijzen, M. L. J. C„ eiste de substituut-officier bij de Haagse rechtbank, mr. W. H. Overbeek, een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand met een proeftijd van twee jaar. C. zou in zijn ambtelijke functie aan een tapijtenfabriek te Hilversum de toezegging hebben gedaan, bepaal de gegevens over deze onderneming, die onder berusting lagen' van zijn af deling, te zullen vernietigen. Voor deze belofte kreeg C. een betrekking bij deze fabriek van. 5000 's jaars. Uitspraak 5 Mei. AMOR Na een blijkbaar al te plotse linge ommezwaa; in de gevoelens van zijn geliefde besloot hij zijn wanhoop en teleurstelling te ver drinken onder d< wielen van een locomotief, om haar te laten zien, dat hij „order haar de le venszee niet kon bevaren. Ten dien einde begon hij tus sen de rails van de spoorlijn n .'hoven- Helmond op en neer te kuieren, in afwachting van de eerstkomende trein. Toen die kwam, vond zijn machinist het geval wel wat al te raar. Met een welsprekende woordenvloed verzocht deue hem dan ook zich van de baan te verwijderen, maar de liefde is blind. Behalve de machinist „nee stoker was er nog ee ijlings te hulp ge roepen politieman nodig om dit obstakel van de baan te schuiven. trei hi 45 minuten vertra ging en de verloving is nog s „uit". 20. Wat was dat voor een plannetje? Ja, det kan ik nog niet vertellen, maar dat het deugde was een ding dat zeker was Want de mensen die eenmaal het spook gezien hadden, warer er geen van allen op gesteld de kennismaking te hernieuwen. Da commissaris '.at oniertussen ook niet stil en ving de mensen op de buiten wegen op x stuurde hen met jietzelf- de verhaaltje met een gerust hart naar huis terug En tegen de middag was iedereen weet normaal aan het werk en werd er ogenschijnlijk druk voor het spook gecollecteerd!

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6