Rome, stad van verrassingen K.A.B.-voorzitter sprak in Leidschendam &im fJuimel ïn muizendam kmiDAG 17 APRIL 1953 tTZ LEIPSL COUKAWT. trCRDE BI.AD "PAGINA 1 ROME, waar de eeuwen zich meer dan in enige andere stad der we- eld verbroederd hebben, is archi- ectonisch gesproken vol verrassin- jen. En dan bedoel ik nog niet eens ie overweldigende zuilengalerij, die Elke bezoeker rijk of arm als een rorst naar de treden van de St. Pie- erskerk leidt of het Paleis van Ju- ititie, dat eensklaps als een wit won- Ier van bouwkunst aan de oever van ie Tiber verrijst en zich in 't groene vater herhaalt. Ook heg ik hier niet jp het oog de stemmige nonnetjes, lie welwillend en glimlachend een jgenblik voor mijn camera poseren if het lid van de pauselijke lijfwacht, lie een seconde zijn beroepsmatige fcvaakzaamheid varen laat en met de zon op zijn gebruinde gelaat in mijn ens kijkt. Neen, het zijn de kleine, mooglijke straatjes, die tot aan hun aatste kei toe de bekoorlijkste en in- irukwekkendste openbaringen voor le toeschouwer verborgen houden. 5o is het een steeg, die naar het ma- lesteitelijke Pantheon voert en een ;lop, dat de wellicht schoonste fon- ;ein der Aarde met een moderne bou levard verbindt. Nog met de herinnering aan het Capitool, waar eenmaal, zoals men dch herinneren zal, de ganzen de Seuwige Stad van de ondergang red- len, en aan de prachtige zuil van [Yajanus, die het beeld van de apos- el Petrus draagt in de gedachten oopt men langs een karakteristieke tomeinse poort die zeker zestienhon- lerd jaar oud is en dan eensklaps jevindt men zich tegenover een ichoenpoetser, die met luide stem en •adde woorden verkondigt, dat hij Jw laarzen tot spiegels zal maken, /aarin ge met een enkele buiging van Uw hoofd kunt zien of Uw haar n de Romeinse wind wel goed in de scheiding gebleven is. Maar wees voorzichtig, wanneer ge het plan hebt aan die lokstem gehoor te ge ven. Want rakelings langs u schiet een pracht van een automobiel, die beslist niet langer dan drie maanden geleden de fabriek verlaten heeft. En als ge het gevaar van een aanrij ding gelukkig te boven gekomen zijt, dan maakt ge weer een goede kans, om in onzachte aanraking te komen met het bijna voorwereldlijke wa gentje van een dier honderden vuil nismannen, die op Romeinse wijze dat wil zeggen: zonder al te hard van stapel te lopen, want als de zon schijnt, komt het zweet toch wel uit de poriën de stad der Onvergete lijkheden (zo noemde een geestdrif tig functionnarls mij in het Vatikaan zijn stad en zeker niet ten onrechte!) proper proberen te houden, Maar er zijn nog andere verrassin gen en tegenstellingen. Het kan in Rome koua zijn. In de schaduw der palmen kan er de winter heersen. Die neemt de Romein op de koop toe, zonder dat hij er zich erg druk om maakt. Dit is misschien de reden, dat de Romein zich aan dikke kleren niet veel gelegen laat liggen. Ik be zocht een rechtbank en zag er advo caten, die in de beste wijken van Rome wonen en maandelijks ver moedelijk meer te verteren hebben dan U en ik tien keer samen, en on der hun toga een winterjas aange schoten hadden (werkelijk!), die zonder twijfel nog aan hun over grootvader toebehoord heeft er waarin de motten hun aardse para dijs hadden gevonden. Ja, zo is Rome vol verrassingen. In een volgend artikel vertel ik nog an dere en wellicht! spannender! s. H. P. VAN DEN AARDWEG. Te weinig arbeiders lid van de K.V.P. Gisteravond is in de grote zaal van iet parochiehuis te Leidschendam :en grote demonstratie gehouden oor de leden van de Katholieke ar- eiders in de kring Delfland. Met autobussen waren de aanwe- igen naar Leidschendam vervoerd aar zij op de eerste plaats werden aegesproken door de voorzitter van Kring, de heer J. J. Sauer, die aarbij tevens welkom heette de ver. ondsvoorzitter de heer J. A. Mid- elhuis, de geestelijk adviseurs van .eidschendam, Bleiswijk, Nootdorp Bergschonhoek. De plaatselijke harmonie St. Cae-1 speelde daarna onder leiding :n de heer B. van Veen enige pit- ige nummers, o.a. „De gouden brui- ;ft" en het dubbelmannenkwartet Inter Nos" gaf tevens onder leiding an de heer H. Bakker enige num bers ten beste. Toen was het woord aan de ver- londsvoorzitter, de heer Middelhuis gaarne de uitnodiging om te ko en spreken heeft aanvaard. Ook ier is hij weer in eenzelfde sfeer elders en met mensen die gete- [end zijn door de edele arbeid. In 'enig opzicht maakt men zich on rust over de groeiende arbeidsbe- ■eging en in verband daarmede ■oeg spr. zich af vanwaar deze be- eging is gekomen. Dr. Ariens gaf stoot tot de vorming van de ar- idersorganisatie met de 4 kern-- htige woorden: volksorganisatie, lksontwikkeling. volksinvloed en ilkswelvaart. Vele problemen heb- ;n de kath. arbeiders moeten over- 'innen maar thans mag toch erkend 'orden dat de beweging welvaart ;eft gebracht, niet alleen voor de beiders maar ook voor de andere 'lksgroepen. De vakorganisatie brengt gelijk- 'id onder de standen indien de ide grootmachten kapitaal en ar- ;id samenwerken. Langzaam zijn arbeiders voortgeworsteld. Eerst n minimum loon, to:n behoorlijke ciale verzekering, nu ook wette- ike ouderdomsverzekering, vacan- toelagan en woningbouw. Dan is gekomen de Stichting van de Ar- •id en thans staan wij aan de voor- ond van de invoering van de be- 'ijfsschappen.- In dc landbouw is ortgemarcheerd en nu spreken >k de arbeiders een stem in het ipittel waar het gaat om de vast- ?lling van de sociaal-economische ilitiek. Dat alles is het werk geweest van kleine mensen die wij ons kader emen. Wat zou de verbondsleiding nnen presteren als achter haar [et stond een grote organisatie van nnen en vrouwen die in samen- rking met de werkgevers de nij- 'nde vraagstukken tot oplossing 'engen? Spr. liet nog enige pro- emen de revue passeren. iMaar wij moeten er tevens voor jrgen dat wij niet onder gaan in de tonomie want wij hebben tevens ae zending om tot onze eeuwige be stemming te komen. Daarom heeft de K.A.B. volop zin. Het is wel eens droevig dat er nog zijn die de be doelingen van de K.A.B. in een ver keerd daglicht «tellen en daarom moeten wij ook letten op de poli tiek. Hier cn daar zijn op dit terrein fouten gemaakt. De arbeiders zijn op onvoldoende wijze lid van dc poli tiek© organisatie de K.V.P. Van de ene kant zou het onrechtvaardig zijn door ons aantal de andere groepen te verdringen maar even foutief is het dat die andere groepen gaan pro fiteren van het nlet-lid zijn van de K.V.P. die op de eerste plaats zorg moet dragen dat de belangen van alle volksgroepen tot hun recht kun nen komen. Spr. besloot zijn boeiende rede met de arbeiders toe te wensen een zon van geluk, waardoor meer voor spoed zal dagen. Een stormachtig applaus was het resultaat van do be zielende woorden van de verbonds voorzitter. De districtsbestuurder, de heer L. A. Weeber heeft daarna de afde lingsbesturen aangespoord om zo mogelijk in iedere afdeling ook een kath. arbeidem/rouwen-vereniging op te richten, om zich vooral toe te leggen op ontwikkeling van de le den door deelname aan de cursussen en zo mogelijk aan de 3-jarige so ciale scholen te Den Haag, Rotter dam en Delft. Ook de Credo Pugno- vereniging mag niet vergeten wor den en vooral het retraitewerk moet gesteund worden omdat uit cijfers blijk dat de arbeiders in mindere mate aan de retraites deelnemen. Na al deze behartenswaardige woorden sloot de voorzitter <le en thousiaste bijeenkomst met een hoopvol woord voor de toekomst. Jaarvergadering Amusementsver- eniging. De nog jonge Leidsen- damse Amusementsvereniging heeft in de jaarvergadering een uitgebrei de verantwoording afgelegd over al les wat de vereniging aanbelangt Een van de voornaamste feiten was wel, dat de kas ondanks de vele uit gaven, nog een ruim batig saldo over heeft. Tot bestuursleden wer den gekozen do heren A. D. S. Kla ver, 2e voorzitter, S. Tetteroo, pen ningmeester cn J. Hancvcld, commis saris. In de nieuwe kascommissie werden benoemd mej. Jaspers en de heren P. Bremer en J. Vceken. Geb.: Maria Helena Clazina, d. v. W. A. J. Rimmelzwaan en C. M. v. d. Salm; Gerritje, d. v. J. C. Oost- wouder en N. van Nieuwkerk; So phia Margarctha Maria, d. v. B. J. Overvliet en M. G. van Heiningen; Hendrika Jannetje Maria, d v. A. J. Paardenkooper en W. M. Sprenger; Jan Willem, z. v. W. J. van Nugte ren en A. M. van der Stam; Jan Ja cob, z. v. C. de Jong en M. van Rhee- nen; Johannes Bartholomeus Adria- nus, z. v. A. C. B. van der Velde en W. M. van Doorn; Antje Martina, d. v. T. van den Akker en M. de Vree- deij Cornelia Hermine Maria, d. v. J. de Graauw en E. C. Broeders. Getr.: Jan J. Vermeer en Adriana A. G. Hagen; Cornelis M. Haak te Voorburg en Antonia M. Th. de Groot; Andreas J. J. Thuys te Arn hem en Wilhelmina M. van Leer dam: Arie Langeveld te Den Haag en Neeltje B Vonk; Johannes J. M. van Wissen te Voorburg en Frederi- ka G. C. van Brecht; Pieter D. de Vries te Den Haag en Maria Dnoker- steeg. Overl.: Adrianus W. Ouwerling wednaar van C. W. Story 78 jaar. LISSE Lissese brandweer. In hotel „Dc Witte Zwaan'* kwam de Lissese brandweer in een jaarvegadering bij een. De heer C. v. d. Mark werd be noemd tot verificateur voor het jaar 1943. De heer C. A. J. Godthelp hield een causerie o/er „De brandweer in B.B.-verband", waarbij hij vooral belichtte de taak van de brandweer man in deze organisatie. Uit het verslag van de secretaris, de heer Nieuwenhuis, bleek dat in 1952 de brandweer elf maal is uit gerukt en zo nodig hulp heeft ver leend. De heren C. van der Mark en D. Schaap werden in verband met hun koperen dienstverband gehuldigd en konden de felicitaties van de com mandant, namens het corps, in ont vangst nemen, alsmede de bij deze jubilea gebruikelijke mooie oor konde. De commandant constateerde ver volgens, dat het brandweermateriaal nu optima forma was, dank zij de uitbreiding in het afgelopen jaar. Geboren; Maria E.A d. van H. van Dieren en M. E. A. Vermeu len; Nicolaas J., z van N. J. Krom hout en G. Veldhuizen; Jan P., z. van K. F. Slotje en J. Kooiman; Theodo- rus J. M., z. van C. J. Freriks en M. v. d. Voort; Melchior Adr. G., z. van A. P van Kesteren en W. M. v. d. Laan. Ondertrouwd: Egbert J. van 't Oever, 25 jaar en G A. de Vreede, 22 jaar, beiden te Lisse; Adr. van der Reijden 28 jaar en M. J Bauer 28 j. beide te Lisse; B. Kop. 22 jaar te Hil- legom en M. J. van Leeuwen 24 jaar te Lisse. Getrouwd: C. J. Ruigrok en A. M. Pouw beiden te Lisse C Hogervorst en A M. Verdel beiden te Lisse; A. L. J. van D(jk en M. G. A. Kuster beiden te Lisse; J. Eigenbrood en H. U. Leenstra beiden te Lisse; F. Sch v en J. v. d. Neut beiden te Lisse; L. Dooge te Utrecht en W Overdorp te Lisse; P. C. Barter te Noord wij ker- hout en M. E. v. d. Vlugt te Lisse. Overleden: L. van Grieken 75 jaar echt. van G. M. Vreeburg. NOORD W1JKERHOUT AANBESTEDING WONING BURGEMEESTER. In het gemeentehuis alhier is de aanbesteding geschied voor het ma ken van een woonhuis met garage, bestemd voor de burgemeester. Dt laagste inschrijver was de aanne met J. C. Beugelsdljk te Noordwijk voor de som van 53831,de hoog ste was dc fa. Wed K. v. d. Wiel te Noordwijk voor 65325,De gun ning is aangehouden. Tafeltennis. Het 3e team heeft zijn kampioenschapswedstrijd speeld tegen T.O.V. uit Noordwijk en verdiend gewonnen met 64. Het eerste heeft zijn laatste com petitiewedstrijd gespeeld en wel tegen Detas 3. Deze wedstriid werd gewon nen met 6—4. Dit eerste team eindigt op de 4e plaats, geen slecht resul taat, aangezien in de 2e klas ge speeld wordt. Het damesteam moet promotie- wedstrijde: spelen. Uitvoeringen van de R.K. Gym nastiekvereniging „GIOS". De uit voering van de R.K. Gymnastiekver. „GIOS" weken dit jaar, wat de sa menstelling van het programma be treft, enigszins af van die van vo rige jaren. Vorig jaar immers was gebleken, dat de vereniging, die nu bijna 7 jaar bestaat, zelfs uit de grootste zaal van het dorp gegroeid is. Vooral het aantal leden beneden de 14 jaar is zo groot, dat het niet meer mogelijk is een uitvoering met alle leden te geven. Ditmaal werkten dan ook slechts de leden boven de 14 jaar mee. Deze beperking kwam natuurlijk het peil van de uitvoeringen ten goede. Het programma was zeer gevariëerd. Na de opmars van alle deelnemers met de clubvlag voorop en een kort wel komstwoord door de voorzitter gaven de dames een pittige algemene vrije oefening, welke onmiddellijk gevolgd werd door een nummer paardsprin- gen. Nadat vervolgens de rhyth- mische jeugdgroep met een keurig uitgevoerde baloefening had laten zien, wat de groep in een halfjaar tijd al had bereikt, was de beurt aan de heren, die een serie oefeningen aan de hoogrek draaiden, welke duidelijk demonstreerden hoezeer deze groep, die pas 3 jaar bestaat, is vooruitgegaan. Later aan de ringen, in de vrije oefening en bij het bodem- turnen werd deze indruk bevestigd. Natuurlijk hebben niet alle heren hetzelfde peil weten te bereiken, en dat zal wel nooit gebeuren ook, maar zelfs de minste van de groep liet toch altijd nog prestaties zien, die men enige jaren terug voor onbe reikbaar gehouden zou hebben. De dames met een knotsoefening en op de evenwichtsbalk zorgden weer voor de nodige variatie. De keurploeg van de dames blonk vooral uit met zeer moeilijk brugwerk, dat zij vrij wel foutloos brachten. Maar groot succes oogstten zij toch ook met haar vrije oefening en het ringenwerk van deze groep mocht dan iets min der zijn dan het brugwerk, maar dat ligt dan aan de zeer hoge kwaliteit van dit laatste. Tenslotte waren' er dan nog de jongens met hun num- STOPTRE1NEN AMSTERDAM- DEN HAAG. In verband met het uitstellen van Zaterdag 18 April tot Zaterdag 25 April a.s. van het bloemencorso zul len de voor 18 April a.s. aangekon digde extra stoptreinen Amsterdam Den Haag v.v. vervallen. Deze extra stoptreinen zullen nu op Zaterdag 25 April a.s. rijden. mer op twee bruggen en hun spron gen over de hoge bok. Bij de jongens is natuurlijk nog geen sprake van krachtwerk e.d., maar wat zij lieten zien, vooral bij het bokspringen was toch al veelbelovend. En nu zouden we bijna nog ver geten de damesgroep met haar fraaie rhythmische oefening zonder instru menten te vermelden. Deze groep in haar wijnrode rokbroeken maakt al tijd weer een charmante indruk (?n de oefening vonden wij ook ditmaal weer bijzonder geslaagd. Vooral dc grote harmonie tussen de muziek en de bewegingen was opvallend. Cees v. d. Togt verzorgde op de van hem bekende, dat wil dus zeg gen voortreffelijke wijze, voor dc begeleidende muiiek van de ver schillende nummers. De heren Boortman en Bemelman werden bij het einde der uitvoering hartelijk bedankt door de voor V.ter voor hun werk voor de vereniging en wij vinden het vooral jammer, dat zij niet aan een grooter aantal personen hébben kunnen laten zien, zij met de Noordwij'kerhoutse jeugd hebben weten te bereiken. Hoogeveensche polder. In hotel Van der Geest vergaderden de inge landen van de Hoogeveensche pol der. De heer Verdegaal werd herko zen in het polderbestuur. De con trole-commissie bracht bij monde van de heer S. P. Pennings verslag uit over de gehouden kascontrole. Bij het volgende punt plaatsing van een gemaal ten Noorden van het Steengrachtkanaal ten behoeve van een betere waterlozing liepen de meningen zeer uiteen. Ten slotte werd met 124 stemmen voor, 20 te gen en 9 blanco besloten het bestuur vrij mandaat te verlenen tot plaat sing van een gemaal of uitbaggering van de tochtsloten tot een bedrag van J5000,—. NOOTDORP KANTOORHOUDER P.T.T. TE NOORDEN DOOR TELEFOON ABONNEE BEDACHT Nu de automatisering van het Noordense Telefoonnet een feit geworden, heeft men de tussenkomst van d e kantoorhouder de heer G. Vroonhof, om de verbinding tot stand te brengen niet meer nodig. Dat hij deze tussenkomst, geduren de de 16 jaar welke hij op het post kantoor werkzaam is, tot volle te vredenheid van de aangeslotenen heeft verzorgd, werd gisteravond wel duidelijk bewezen, toen een comité uit de abonne's de heer Vroonhof voor zijn diensten een prachtig radiotoe stel kwamen aanbieden. Bij monde van de heer W. van Wijngaarden werd dank gebracht voor do prettige en vlotte wijze waarop de heer Vroonhof steeds voor de aangeslo tenen heeft klaargestaan welke dank door dit stofellijke blijk van waarde ring vergezeld ging. De heer Vroonhof toonde zich zeer getroffen door deze geste en sprak zijn dank hiervoor uit, ver zoekende deze aan allen die hieraan hebben meegewerkt, zijn dank over te brengen. Hij heeft echter de ma niet, waarop hij dit heeft gedaan al. leen als zijn plicht gezien. Waar hij zich in dienst van het algemeen ge plaatst weet, heeft hij op deze manier ook gediend". Een aardige bijzon derheid vertelde ons de heer Vroon hof nl. dat het toaal aantal inkomen de gesprekken in die 16 jaar, in deze kleine gem'eente 311.875 heeft bedra gen en de uitgaande 254.621, terwijl in 124.205 gevallen de inwoners van Noorden elkaar iets te vertellen had den, hetgeen dus een totaal van bij na 700.000 gesprekken maakt! Nu evenwel de telefoon op 't post kantoor niet meer behandeld be hoeft te worden kan de kantoorhou der zich geheel aan de lioketdicnst geven en hij stelt zich voor in de toekomst ook die vlotheid en pretti ge medewerking aan het loket te kunnen geven, in dienst van 't over heidslichaam, doch eveneens in het algemeen belang. Aan de plaatsvervanger van de heer Vroonhof, de heer Th. Vork, werd een vulpen aangeboden. VOORSCHOTEN Dat liep goed af! Gisterochtend omstreeks kwart over elf is het vier jarig jongetje J. v. d. E. uit de Raad huislaan op de treeplank van een auto geklommen, zonder dat de chauffeur het opmerkte. In de bocht van de Tolstraat-Vlietzicht is het jon getje van de treeplank af geslingerd. Dr. Thies verleende de eerste hulp. Het kindje bleek er zeer goed te zijn afgekomen. Hot bad slechts schram men en verwondingen in het gezicht. De chauffeur, de heer H. C. S. uit Leidschendam, treft geen schuld. Contact-avond damvereniging. De damvereniging D.E.S. te Voorscho ten hield vor haar leden cn de deel nemers aan het persoonlijk damkam pioenschap een „contact-avond", waarbij ook de dame» der dammers tegenwoordig waren. Op deze zeer geslaagde avond ver richtte Mr. Dixy zijn onnavolgbare goocheltoeren en tevens voerde hij staaltjes van sneltekenen uit. Het gehele programma onder lei ding van de heer'B. Hakker, met medewerking van enige amateur zangers, had een vlot verloop, terwijl het bekende radio-apel „Het hangt aan de muur en het tikt" ook zeer in de smaak viel. Voorts vond op deze avond de prijs uitreiking plaats van de diverse kam pioenschappen, welke vorig jaar werden verspeeld. Hierbij ontving de heer S. v. d. M«ij de wisselbeker voor de derde achter eenvolgende maal, waardoor hii deze thans definitief in zijn bezit kree£. Met voldoening kan de damvereni ging op deze avond terugzien. De Simavi-collecte heeft een be drag van 447.50 opgebracht. WASSENAAR In plaats van de optocht, die de laatste jaren gebruikelijk was zal het Julionacomlté op de a.s. Konin ginnedag een sportmiddag organise ren, waaraan een groot aantal plaat selijke sportverenigingen zal mede werken. Daardoor kon een gevari eerd en interessant programma worcfen opgesteld. Om half drie 's middags zal van het Burchtplein een optocht van de deelnemende verenigingen vertrek ken naar het sportveldencomplex aan dc Katwijksewcg. Na een parade der deelnemers op ait terrein zal de middag officieel worden geopend. Het programma vermeldt o m. het optreden van afdelingen van de drie plaatselijke gymnastiek-verenigin gen Blauw Zwart, Irene en WIK en een volksdansgroep onder leiding van mej. Sj. van Delft. Er zal een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen junioren-elftallen van Blauw Zwart en Wassenaar en een volley balwedstrijd tussen Zuidwijck cn dei Wassencarse volleybalclub. 11 scholen nemen met een jongens- en een meisjesgroep deel aan de schoole6tafetteweastrijden, waarmee het programma zal worden besloten Voor ae verschillende wedstrijden zullen prijzen beschikbaar worden gesteld. Herdenking van dc gevallenen op 4 Mei. In de avonduren van de 4e Mei zal ook in Wassenaar wederom worden deelgenomen aan de herden king van do gevallenen van de oor logsjaren 19401945 door het vor men van een rouwstoet, die zal de fileren langs de oorlogsbegraafplaats aan de Schouwweg. Aan deze her denkingstocht kan zowel door per sonen Individueel als in groepsver band worden deelgenomen, inlich tingen zijn te verkrijgen bij de heer J. W. Peters, Raadhuis De Paauw, tel 2241. Boeken voor Abbenbroek. Een door de Wassenaarse O.L.B.-fedcra tie georganiseerdo inzameling van boeken ten behoeve van de bevol king van Abbenbroek, belooft een succes te worden. Grote hoeveelhe den boeken cn een boekenkast wer den reeds beschikbaar gesteld om dc dorpsbibliotheek van de door Was senaar geadopteerde gemeente welke bibliotheek door de overstro- De gelegenheid tot het inleveren van boeken bestaat nog steeds in het O. L. B.-gebouw aan het Plein. Ook hulp van vrijwilligers of vrijwillig sters, die behulpzaam willen zijn bij het kaften van de boeken is welkom, kom. Ouden van dagen gaan weer uit. Het Comité voor ouden van dagen heeft de inzameling van gelden voor het jaarlijkse uitgaansdagje voor Wassenaarse ouden van dogen weer ingezet. Er wordt een beroep gedaan op alle ingezetenen om ofwel het bc- schikbcar stellen van hun auto, ofwel door het beschikbaar stellen van een geldelijke bijdrage, de plannen var net comité, waarover nog nadere me dedelingen zullen volgen, te helpen verwezenlijken, opdat ook dit jaar weer aan de ouden van dagen een gezellige uitgaansdag bereid kan worden. Men kan zich wonden tot do heer A. van der Lee, van Zuylen van Nljc- velstraat 17 tel. 3508 giro 144,93 tc Wassenaar. Kunstavond in kasteel ten bate van Abbenbroek. De door een da mes-comité georganiseerde zang declamatie-avond in het Kasteel Oud Wassenaar ten bote yan de gemeente Abbenbroek is een groot succes ge worden. Een zeer groot aantal be langstellenden heeft de avond bijge woond. Zij werden namens het comi té welkom geheten door mevrouw J. Baronesse van Wijnbergen-Michiels van Kessennich, die zich in het En gels richtte tot be buitenlandse gas ten. Mevrouw van Wijnbergen zelde, dat dc opbrengst van deze avond ton goede zal komen aan cle aanschaffing van een'orgel voor dc gemeente Ab benbroek. Het initiatief tot deze avond word genomen door Mevrouw B. van Marlc-Gelders. Donk zij dit initiatief werd niet alleen aan Ab benbroek een materiële dienst bewe zen aldus mevrouw van Wijnber gen maar aan Wassenaar een cul turele weldaad. Spr. dankte Irma Timmerman, Roosje Driessen en Cris Veelo, die zich bereid verklaar den hun belangloze medewerking aan deze avond tc govcn. Er werd dóór deze kunstenaars een gevarieerd programma uitgevoerd. De sopraan Irma Timmerman zong, aan dc vleugel begeleid door Chris Veelo o.m. liederen van Scarlatti R. Strausz, F. Schubert. H. Wolf en G. Rossini cn Roosje Driessen zegde ge dichten van o.m. Marsman, Theun de Vries, Stephen Leacock cn Annie Schmidt. In de pauze werdon loten verkocht voor een door Mevrouw van Wijn bergen geschilderde aquarel cn een door de heer cn mevrouw v. d. Berg- Blomjous vervaardigde affiche, die ten bate van het doel van deze avond waren afgestaan. Geboren: Maria Alijda Josepha, d. van F. J. T. Fischer en A. van Wel; Louise Huborta Maria. d. van T. G. van Leeuwen on W. Schoorl; Hendrik Pieter, z. van H. P. de Wit en P. van Delft; Jan Johannes, z. van J. J. Looijestcin en E. Grocneveld; Marti- nus Adrianus, z. van F. P. van der Mculen cn H. J. Roetveld; Johannes Bernardua, z. van J. J. A. van der Kroft en J. H. Zoetemeld; Neeltje Wilhelmina, d. van K. J. van Altena en W. C. Hendriks; Caecllia Roxane Maria. d. van J. P. N. Klein e.i M. J. van Pelt. Ondertrouwd: R. Moree en G. Mens; J. F. van Rhede van der Kloot en C. M. van Schaardenburg; E. L. C. Scholtes on A. Parlevlict; W. F. C. van Helsdingcn en A. J. Riddersma; H. C. Bemelman on A. V. Cocncn; A. H. van der Cingel en J. M. van Leeu wen; J. Moman en G. A. Nagtcgaal; F. J. J. van der Valk en B. M. de Cler, P. M. Ttcx cn G. C. Parlevlict; C. Koot en W. Schon.wclle; K. G. J. Fros en 1. C. Schophuizon; H. van Duijkercn en M. W. van Ginhoven. Getrouwd: D. van der Nol en A. von Egmond; J. Kuipers cn H. M. oclstra; A. T. Schrama cn A. A. ilinenburg; G. M. van der Waard en P. J. Vossc; A. Bons cn C. S. C. Benz; A. C. M. Turkenburg en S. G. van Laar; G. P. Jongejar.s cn J. J. Fles. Overleden: Jan A. van den "ooren, l j., ongeh.; Cornelia J. van Rijn, I J.. ongh.; J. Poldervaart 73 j., man van L. E. A. Dijkshoorn; Wilhelmina van Ravestcljn 74 J., ongeh.; Petrus H. W. Kieinschmit 44 j., ongeh.; A. J. H. W. van der Veen, vrouw van P. J. Tadcma. ZOETERMEER SIMAVI, Dc dezer dagen in de ze gemeente gehouden SIMAVI-col- lecte bracht op ƒ231.75. Emmablocmcollcctc. Op Zater dag 18 April a.s. zal dc jaarlijkse Emmabloemcollcctc gehouden wor den van de tubcrc -.lose-bestrijding. Stopverhod. Met ingang van 20 April 1953 is tijdelijk vastgesteld een stopverbod aan cle evcnzijclc van de hulsnummering voor het gedeelte van dc Molenstraat, gelegen tussen dc Stationsstraat en dc Schoolstraat; een inhaalverbod voor het gedeelte van de Molenstraat en de School straat en een wuchtvcrbod aan dc cvenzijdc van de huisn-ummcring voor het gedeelte van de Dopsstraat, gele- gen tussen de Stationsstraat cn dc ochinkelweg. I)e Witpen. Do postduivenhou- dersvereniging „Dc Witpen" hield een coucours vanaf Dordrecht, af stand 30 K.M. Ir.t concours waren 110 duiven. Aankomst eerste prijswinnen de duif 11 uur 13 minuten 1 sec. Snel heid 1288,8 M. por minuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 11 uur 55 minuten 9 sec. Snelheid 428.53 M. per minuut. De duiven werden om 10 uur 50 minuten in vrijheid gesteld. Dc prijzen werdeni als volgt behaald: I, 2, 11, 12 Gebr. v. Galen; 8, 7 J. Cas- pers; 4, 0, 14, 16, 17. 28 Jac. N. v. d. Sman; 5 Gebr. Hoogendoorn; 6. A. Brusse; 8 A. A. Knijnenburg; 10, 15, 27 G. Coops13 L. v. d. Goes, 18, 24 T. Pelle; 19, 20. 21, 22. 23, 25. 26 M. Ponsc. A.s. Zaterdag inkorven voor Tilburg, afstand 60 K.M. in het in- korflokaal van dc W. P. Hcijnen, Dorpsstraat 181 van half 5 uur tot 5 uur. In verband met de nieuwe ver- voeraregeling kan er niet meer wor den gewacht. Men wordt dus aange raden om op tijd te komen. Klokken moeten gebracht worden om 5 uur. 16. Doch de commissaris had het bij het verkeerde eind gehad: het spook ging die nacht tekeer als het nog nooit gedaan had. De mensen namen zich niet eens de moeite meer het bu reau op te bellen zodat de commis saris z'n verzuimde nachtrust ten minste ongestoord kon inhalen. Doch in alle \Toegte kwam Tim binnen. ..Begint het alweer met dat idiote spook!" mopperde de commissaris tegen Tim, „wat is er nu weert" „Kykt u maar eens uit het raam", antwoordde" deze. Even later stondeax beiden, de commisaari» nog in pyama, voor het «laapkamervcnster.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5