k 't Vreemdelingenverkeer in Leiden vertoont stijgende lijn Mej* W*Th*A. Laken 25 jaar bij de Leidse Voogdijraad Herdenkingsbijeenkomst voor Leiden en omgeving unstleven in Leiöen De zon gaat weer schijnen... Leidse H,K. W, houdt volgende week drie verdiepingsavonden „De ware Jozef" hielp bij de bouw van missiekerk in donker Afrika VRIJDAG 17 APRIL 1953 DE LEIDSE COURANT EERöTE BLAD PAGINA 2 HARTELIJKE HULDIGING Ook een geschenk van de minister Gisteren was het 25 jaar geleden, dat mcj. W. Th. A. Laken, thans se cretaresse en de rechterhand van de secretaris mr. H. R. Goudsmit, in dienst trad bij de Leidse Voogdij raad. Op bijzonder hartelijke wijze is dit zilveren jubileum gevierd en uit de grote belangstelling, die van vele zijden getoond werd, is duidelijk gebleken hoezeer men de persoon en het werk van mcj. Laken op de Voogdijraad waardeert. De dag begon met een H. Mis in de St. Petruskerk, waarna de jubilares- se zich met haar familieleden en het personeel van de Voogdijraad aan een feestelijk ontbijt verenigde. Ten huize van de fam. Laken werd in de loop van de morgen een receptie ge houden voor kennissen, die buiten het werk van de Voogdijraad ston den. 's Middags ging aan de grote re ceptie in het gebouw van de Voog dijraad veen huldiging vooraf in de kring van leden van de Voogdijraad en het personeel. Het was een aardi ge geste de heer en mevr. mr. C. M. A. A. Mol-Bolsius hierbij uit te no digen, omdat wijlen mr. E. Bolsius vele jaren voorzitter van de Leidse Voogdijraad is geweest. De waarnemend voorzitster, mevr. J. Wichers Rollandet-Touw, sprak er haar grote vreugde over uit, dat de Voogdijraad op deze dag dit feest kon vieren en dankte mej. Laken voor haar vele arbeid in dienst van de Voogdijraad. Namens leden en personeel bood spr. een prachtige an tiek-koperen pot met bloemen aan. Uitstekende verhouding. De secretaris, mr. H. R. Goudsmit, wees er op, dat de verhouding tussen het personeel altijd uitstekend is ge weest en dat mej. Laken zich tot een secretaresse heeft ontwikkeld, die de secretaris volledig kan vervangen. Zo zijn er twee kapiteins op één schip en de samenwerking is gedu rende de zeven jaar, dat spr. het se cretariaat beheerde, uitstekend ge weest. Ook mr. P. E. Briët, de oud-secre taris, die 18 jaar met mej. Laken heeft samengewerkt, sprak vol waar dering over het werk van de jubi- laresse en haalde talrijke oude herinneringen op, die aantoonden, dat mej. Laken liefde heeft voor haar werk. Mej. mr. M. J. Zeelenberg, inspec- trice van de kinderpolitie, schetste in een geestig toespraakje de uitste- Mej. Laken (midden) in gesprek met de secretaris van do Voogdijraad mr. H. R. Goudsmit (rechts) en de inspectrice van de kinderpolitie, mej. mr. M. J. Zeelenberg (links). (Foto: „De Leidse Courant") Bioscopen De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Othello", 18 jaar. Lido: „Duel in de nacht", 18 jaar. Luxor: „De dief van Venetië" 18 jaar. Trianon: ,.Jeux interdits", 14 jaar. ifex: „Ziegfeld Follies", 18 jaar. (Donderdagavond „Mrs. Partington", volwassenen). SPORT BELGISCH ELFTAL GEWIJZIGD. TOCH ANOUL! In het Belgisch voetbalelftal, dat Zondag 19 April in het Olympisch Stadion te Amsteriam tegen het Ne derlands elftal speelt is een wijzi ging gekomen. Straetmans van White Star, die als linksbinnen stond opge steld, is niet fit. Hij zal worden ver vangen door Anou' (F.C. Luik). "Bij de reserves zal Thys (Standard) *~de .plaats van Anoul innemen. JAARVERGADERING V.V.V. Urnen met bloemen in de stad In 1952 werden er op het Leidse kantoor van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer niet minder dan 5.000 mondelinge, 4.000 telefoni sche en 1.200 schriftelijke informaties verstrekt aan binnen- en buitenland se bezoekers, die de stad met een bezoek wilden vereren. Uit deze cij fers, die de directeur van het V.V.V., de heer Jan Visser, vieravond in zijn jaarverslag op de algemene le den vergadering in Het Gulden Vlies mededeelde blijkt reeds, dat het vreemelingcnverkecr in Leiden zich in stijgende lijn bevindt. Dat Leiden hiervoor belangstelling heeft blijkt uit het ledental, dat van 125 kende verstandhouding tussen Voog dijraad en Politie, die voor een groot deel te danken is aan de hartelijke persoonlijke verstandhouding, die mej. Laken door haar optreden weet te bereiken. Do jubilaresse dankte alle spre kers voor hun goede woorden en had niet kunnen verwachten, dat er zó veel werk van dit jubileum gemaakt zou worden. Onder de talrijke geschenken en bloemen bevonden zich ook drie Delfts blauwe borden, die de Minis ter van Justitie had gezonden. Drukke receptie Om vier uur begon de officiële re ceptie, waarop talrijke personen, die cp een of andere wijze contact heb ben met de Voogdijraad, dus met mej. Laken, hun gelukwensen kwa men aanbieden. Onder hen bevon den zich wethouder St. Menken, pastoor N. Lohuis. O.F.M., de kan tonrechter, mr. Lichtenberg, en de griffier, mr. De Koning, de kinder rechter, mr. Braun. de subs, officier van Justitie, mr. Kemper, de grif fier van de kinderrechter, mr. Van der Meer, de secretaris van de Haag se Voogdijraad, afgevaardigden van talrijke verenigingen zoals de R.K. Ver. voor Gezinsvoogdij en Patrona ge, Pro Juventute, enz., vertegen woordigers van instellingen, o.a. pa ter Van Egmond en de moeder-over ste van de Cortonastichting, enz. Geboorteaankondigingen Doopkaarsen in ruime keuze. Fa. J. N. GEIJER Botermarkt 26 - Leiden Tel. 20519 (Advertentie) Honderd Jaar Kromstaf Prachtig programma voor 26 April Met stijgende aandacht volgt katholiek Nederland de voorbereidin gen, die getroffen worden voor de viering van Houderd Jaar Krom staf in Utrecht. Dagelijks verschijnen er publicati?s in de krant, die er op wijzen, dat het feest in al zijn soberheid toch een groots feest gaat worden, een machtige manifestatie van Katholiek Nederland, dat zijn aanhankelijkheid betuigt aan het Hoogwaardig Episcopaat. Maar voordat dit feest op 16 en 17 Mei in Utrecht gevierd wordt, zullen Leiden en omgeving op hun wijze het herstel van de bisschoppelijke hiërarchie gevierd hebben. Deze buitenkerkelijke v:ering vindt plaats op Zondag 26 April a.s. met een grootse herdenkingsplechtigheid in de Stadsgehoorzaal te Leiden, zowel 's middags om drie uur als des avonds om acht nur. Talrijke kerkelijke en wereldlijke autoriteiten zullen hierbij aan« wezig zijn, o.a. mgr. C. Kramer, O.F.M., de bekende missiebisschop die momenteel in Nederland verblijft, mgr. Th. Bekkers uit Voorschoten en mgr. H. van Deursen uit Warmond. Ook het Ere-comité, bestaan de uit dekens, pastoors, burgemeesters en wethouders van Leiden en omgeving, zullen aanwezig zijn. Zoals bekend wordt de grote feestrede uitgesproken door niemand minder dan mr. Jan Derks, voorzitter van het directorium van de Stichting 18531953, een bezielend redenaar, die reed». meerdere ma len in Leiden gesproken heeft, steeds een enthousi .ste indruk achter latend. Bovendien treedt het bekende R. K. Alma Materkoor op onder leiding van Willem Mizée. Deskundigen zijn het er over eens, dat geen koor in Leiden zich tot zo'n hoog peil heeft weten op te werken als het Alma Materkoor onder Mizée. Uitge/oerd zullen worden de Vespers van Mozart en het Te Deum van Jan Mul. Uit dit programma blijkt wel, dat de Raad van Maatschappelijk Cultureel Overleg te Leiden, die deze herdenking organiseert, alles op alles heeft gezet om deze herdenking tot een grote gebeurtenis te maken. Daarom mag verondersteld worden, dat vele honderden katholie ken uit Leiden en omgeving hierbij aanwezig zullen zijn. Deze her denking kan niet herhaald worden; zij moet beperkt blijven tot twee bijeenkomsten. Men wordt daarom aangeraden zich tijdig van kaar ten te voorzien, voor zover dit nog niet gescnied is. Zc lang de voor raad strekt zyn er kaarten verkrijgbaar a 1 2* bij boekhandel Zandvliet, Haarlemmerstraat, en boekhandel Geyer Botermarkt, zo wel middag- als avondkaarten. Zaterdag 18 April, dus morgen, is er van 3 tot 5 uur plaatsbespreken in de hal van de Stadsgehoorzaal voor beide bijeenkomsten. Wie zich verzekerd wiJ weten van een goede plaats, wordt aangeraden een plaats te bespreken a 0.15. In de hal zijn tevens programma's van deze Herdenkingsbijeenkomst verkrijgbaar a 0.10. tot 160 Is gestegen, al werd in het jaarverslag terecht opgemerkt, dat 't nog veel hoger kan zijn. De werf- actie zal daarom met kracht worden voortgezet. De heer Visser deelde nog mede, dat er in het afgelopen jaar meer congressen in Leiden werden gehou den, waarbij het V.V.V. medewer king verleende. Daarbij is geble ken dat de iogiesgelegenheid in Lei den nog niet voldoende is; enige ma len moesten congresgangers in Noord- wijk worden ondergebracht. De Leid se hotels waren in de zomermaanden steeds goed bezet. Het vreemdelingcnbezoelc aan Leiden wordt niet weinig veraange naamd door de tochten per Gilpper- tje en grachtenbootje. Ook de rond rit over de Kaasmarkt blijkt een grote attractie te zijn, waarvoor veel belangstelling bestaat. In 1953 zal de propaganda voor Leiden nog doelmatiger gevoerd wor den dan in het verleden. Er is veel belangstelling vooi de folder, waar van onlangs een Engelse vertaling is verschenen. De Duitse en Franse ver taling volgen spoedig. Bovendien is er overleg om een gemeenschappelij ke folder uit te geven voor Leiden en omgeving. Weer naar het station. Het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer G. A. F. Ever- stijn, meldde een nadelig saldo van 1.525, zodat het stamkapitaaltje van het V.V.V. aanmerkelijk ingeteerd is. De voorzitter, wethouder D. van der Kwaak, deelde iu dit verband mede, dat er plannen beraamd worden om een betere financiële basis te ver krijgen. Spr. dankte de directeur, de heer Jan Visser voor zijn ener gieke en enthousiaste arbeid in het belang van Vreemdelingenverkeer, en de heer Evestijn voor zijn ac curaat beheer. Als ideaal stelt het V.V.V. zich voor ogen, aldus de heer Van der Kwaak, weer een eigen ge bouwtje te krijgen bij het station. Wanneer het nieuve Stationsplein ge reed is, zal men zich hierover nader beraden. Iets te bieden. Toen de huishoudelijke vergade ring om negen uur ten einde was en het aantal aanwezigen zich verdub belde voor de filmvoorstelling, sprak de heer Van der Kwaak zijn uitge- gesteld openingswoord, waarin hij er op wees, dat V.V.V. in 1952 een dere weg heeft ingeslagen door niet alleen aandacht te besteden aan de propaganda voor een bezoek aan JAN VISSER. Energiek, enthousiast. Voorzitter van Leidse K.A.B. afgetreden Naar men ons mededeelt is de heer C. J. Sneldci waard uit het bestuur van de K. A. B. getreden, omdat hij, volgens z(jn mening, te weinig me dewerking kan vinden in het bestuur. De heer Saclderwaard werd eind 1952 tot voorzitter van de Leidse K. A. B. gekozen, als opvolger van de heer J. A. M. van Oyen, die in de zomer van 1952 naar Delft verhuisde. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth Bertha Jo hanna, d. van D. Sloos en E. B. J. de Jong; Wilhennina Cornelia, d. van J. Boot en S. Vlie.and: Otto Bernar- dus Maria, z. var. H J M. A. A. Geijer en J. E. Bik; Maria Cecilia Hen drika, d. van W F Stouten en M. C. H. van Stricn; Ad!na Klazina Maria, d. van G. Meijers en H. C. Pieters. Margaretha Johanna, d van J. van Weeren en H. van den Eijkel; Willem Johannes Gerardus, z. van W. J. Die- deriks en E. E. Carton; Maria Johan na, d. van I. Ligtvoet en M. Honders; Veronica Magdalena Maria, d. van C. N. Keur en H. rl Fascotte. Gehuwd: H. Zitman en M. Mieloo; N. Overdyk en P. M. Hemelsoet; S. J^ngeveld en A. M. Verwcg; G. J. te Wiel en W. tA. Pceren; J. W. l'Ami en H. Roosendaal; C Annard en E. A. l'Ami; J. W. M. Haasnoot en M. J. C. van OudheusJen; J Nieuwenburg en M. J. de Boer, P. Stoof en A. M. Han- no; W. Uiterdijk en C. J. den Dub belden; H. F. van Oosten en J. Beij. Overleden: L. Meyers hulsvr. van Ranselaar 54 jaar M. Roozendaal auisvr. van van Maurik 52 jaar. niet alleen zijn virtuoze eigenschap pen, maar ook het stemmingsrijke deed uitkomen. Ook de romantische „Préludes" van Rachmaninoff hebben Aribo zeer getrokken. Deze kregen eveneens hun eigen stijl. Men moet niet zeggen, dat een kunstenaar in eigen omgeving niet gewaardeerd wordt. Men toonde zijn waardering en interesse voor de tem peramentvolle wedergaven, voor de muzikaliteit en 't uithoudingsvermo gen en Aribo's vertolking oogstte een alleszins verdiende bijval. Niet minder dan vier toegiften volgden na dit markant Recital, waarvan de „Etude voor de linker hand" van Scriabine en de „Dans van de kuikentjes in hun eierscha len" van Moussorg-ki opvellend mooi aren. J. Kortmann. Klavier Recital Iskar Aribo Onder grote belangstelling heeft onze stadgenoot Iskar Ariibo in de Kleine Stadszaal een recital van grootse allure gegeven. Deze zaal heeft ontegenzeggelijk een te kleine capaciteit voor de stijl van deze pianist. Niet, dat dit in de drie eer ste kleinere werken opviel. Integen deel de klare luit-achtige toon in Du Fault's (circa 1525) Prélude voor de luit was ongemeen klaar en wellui dend. Van John Bul (geb. 1563) speelde hij een compositie „The King's Hunting Jigg", genoteerd in een van de interessante Engelse Vir- ginial boeken en van Arne (geb. i710), een Sonate, weike werken hij fameus-knap speelde, zodat elk schijnbaar onbeduidend motiefje een eigen plaats Kreeg in de structuur. Er was evenwel meer n.l. de im posant gespeelde „Sonate op. Ill in C" van Beethoven; zijn laatste Piano sonate, die hoogst zelden gespeeld wordt. Met grote beslistheid wordt het Maestoso ingezet, de dissonanten schrijnend; het verbeten hoofdthema wordt door het vaag omlijnde zang thema maar even onderbroken. Het 2e deel (de sonate heeft maar 2 delen) met de steeds sneller wor dende variaties draagt een meditatief en hooggestemd karakter. Heel moeilijk is deze sonate te rea liseren maar 't was of Aribo juist in dit werk volkomen contact met zijn gehoor kreeg en volkomen zijn muzikaal-pianistisch talent ont plooien kon. Bezonken, gerijpt en hooggespannen was de interpretatie. Na een moment rust: Debussy in vyf van zijn mooiste composities; het le hoogtepunt vormend in dit pro gramma eveneens met grote span ningskracht en concentratie gerea. liseerd, virtuoos en gevarieerd van kleur en karakter. Na do pauze voortreffelijke I Chop in-werken, waarin de pianist van zijn/haar prestaties op een J tig koeien en even zoveel geiten 't wordt nu weer tijd voor een nieuw costuura en jas of voor de dames zo'n prachtige Zomermantel, Blouse, Deux-Pièce, etc. Betaling vanaf 1.- per week. ADR. VAN OOY Jr., Breestraat 9, Leiden. (Advertentie.) KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Amerikaanse medaille. Na een druk en zeer gevarieerd seizoen, kwam de afdeling Leiden en omstreken van de Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plant kunde gisteravond in „Het Gulden Vlies, voor de laatste maal in dit seizoen bjjeen. De voorzitter, de heer Joh. Jonker, deelde mede, dat de af deling van de Dahlia-vereniging te Minniapolis in de staat Minnesota (U.S.A.) een medaille had ontvan- Leidse dahlia-tentoonstelling, dan wel met dahlia's op een algemene te Leiden te houden tentoonstelling, daarvoor in aanmerking komt. Voorts vestigde de heer Jonker de aandacht op de dag-excursie, die op Vrydag 8 Mei onder auspiciën van do afdeling naar Flora wordt ge maakt. Tenslotte riep hij de mede werking van de leden in om hun aandeel te leveren aan de binnenkort hier te Leiden te houden bloemen- braderie- Nadat enkele huishoudelijke za ken waren afgedaan, vond een be spreking plaats over het bloemen en plantenmateriaal, dat in de maand April bloeit. Leiden, maar ook door te zorgen, dat de stad haar bezoekers iets te bie- den had: Glippertie, grachtenbootje. Braderie, enz. Het kantoor aan de Steenstraat heeft veel werk verzet en inderdaad mag thans gezegd worden: Leiden Leeft! Het bestuur voelt zich gedragen door een grote liefde voor Leiden en zal in deze geest blijven werken. Bloemen op straat. Om de stad een ietwat fleuriger aanzien te geven, heeft het V.V.V., besloten twintig grote urnen te la ten maken, die met bloemen ge vuld op verschillende punten in de stad zullen worden geplaatst. Ook zijn er weer plannen om het a.s. 3 Octoberfeest met een extra attrac tie te omgeven. Bovendien wordt er gedacht aan enige activiteit bij het in gebruik nemen van de eerste nieuwe machine in de uitgebreide Sted. Lichtfabrieken (een Licht- week?), terwijl overwogen wordt of Leiden in September een Dahlia- maand kan organiseren, omdat de eerste Dahlia's in Leiden zijn ge kweekt. Zo zijn er nog meer plannen en het bestuur hoopt, dat de leden met ideeën zullen blijven komen. i Tot de wensen behoort ook een moderne wegwijzing in de stad naar de punten, die voor vreemdelingen van belang zijn. Het huidige systeem voldoet niet meer; op het Rapenburg staat zelfs nog een richtingbordje, dat naar de „Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij" wijst Filmvertoning. Na de pauze werden er vier films vertoond, waaronder de nieuwe film „Holland", die gisteravond de Hol landse première beleefde. Boven dien werden vertoond een film over Walcheren, de Kagerplasfilm „Wind en Water" en de visserijfilm „Het schot is te boord" van Herman van der Horst Jaarvergadering zonder voorzitter Woensdag kwam de H.K.W., afd. Leiden, in jaarvergadering bijeen in De Doelen. Voor het eerst sinds by- na 25 jaar was de leiding niet in handen van de heer F. H. M. Kok, aangezien hij door ziekte verhinderd was. De waarnemend voorzitter, de heer J. A. de Ries, districtsbestuur der, die de vergadering voorzat, vroeg voor de zieke voorzitter en voor het andere bestuurslid, de heer van Ree, die in het sanatorium ligt, een gebed. Het jaarverslag van de secretaris, dc heer Th. de Wilde, was een weerspiegeling van het wel en vree van de Leidse afdeling en toon de enige vooruitgang van het leden tal. De besprekingen over de „koop avond" waren het voornaamste punt van het afgelopen verenigingsjaar. De penningmeester, de heer le Rut- Woensdag werd in het St. An- tonius Clubhuis, ten bate van Father Verhoef's Missie in Chakol, Kenya, een weliswaar houten maar toch dik ke en gezonde Hollandse boerin op die wijze „aan de man gebracht". Meer dan 50 gulden bracht ze op. Niet veel, vergeleken met die twin tig koeien, maar met een spontaan gebaar stond de nieuwe eigenaar haar weer af, om nogmaals verkocht te worden, en zo meer geld bij te dragen tot de bouw van het kerkje, waarin dat echte zwarte paar straks in de huwelijks-kano gaat stappen, zoals pater Van Swelm in zijn inlei ding duidelijk maakte. Broodnodig. Op een echt gezellige manier werd er gisteravond in het Clubhuis ge bouwd en getimmerd aan father Ver hoef s kerkje, dat zo broodnodig is, Als in Chakol, in het verre Oost- Afrika, een zwarte kroesharige min naar een even zwarte en kroesharige schone tot zijn vrouw wil nemen, dan begeeft hij zich op zijn pa as best d.w.z. met bolhoed en gestreepte pyamajasje, naar haar papa en be gen, welke t.z.t zal worden uitge-1 gfnt, als het gaat om de dochter reikt aan hem of haar, die op grond van een machtig man, met twin- voor haar „neer te tellen'', 's Lands wijs, 's lands eer. Over 6.000 christen-parochianen heeft father Verhoef de zorg, om van de heidenen nog maar niet te spre ken. En dat werk moet hij af, samen met één kapelaan. In de Hartebrug zijn er 5 kapelaans voor 5000 zielen. En als kerk hebben die twee eenza me pioniers een lemen schuur met een stro-dak. Daarom moet er nu een nieuwe kerk komen, want de oude wordt weggedragen door de witte mieren, en met de leem-muren, die na hun maaltijd overblijven, weet een tro pische regenbui wel raad. De kosten van de nieuwe kerk be dragen plm. 20.000, waarvan Lei den toch zeker wel 3000 kan bijdra gen, want father Verhoef is een ech te Leidse missionaris Woensdag dat bedrag natuurlijk nog niet bij elkaar gekomen maar, zoals pater Van Swelm zei, ieder, die een idee (of iets anders) heeft, dat daartoe kan leiden, is bij hem van harte wel kom. Onder de pauze verkochten meis jes van de jeugdbeweging aardige kleinigheden om de muren van het kerkje nog sneller te doen groeien. te, bracht het financieel verslag uit. k Bij de bestuursverkiezing werden mej. Th. Jongmans en .3 heren Warnau, de Wekker en de Wilde bij acclamatie herkozen. Tot lid van de kascontrolecommissie werd benoemd de heer A. Schouten. Nadat pater D. Hogenbirk O.F.M. de vergadering was binnen gekomen, werd hij door dc voorzitter van har te welkom geheten en gelijktijdig gefeliciteerd met zijn verjaardag on der aanbieding van een surprise. De geestelijk adviseur was zeer ver rast door deze geste en dankte met enige woorden. Vervolgens werd i door pater Hogenbirk de installatie van enige nieuwe leden verricht; hij !-: toonde zich verheugd, dat er weer enige tientallen tot de H.K.W. wa len toegetreden, en wees vooral op de taak van een lid, dat door voor beeld en gesprek aan anderen tonen moet, dat hij katholiek is. Wij die nen, vervolgde spr. in katholiek ver- band georganiseerd te zyn. Als ka- tholiek, om daardoor op Christus te f lyken en na te volgen. Georgani seerd, om daardoor gezamenlijk te bereiken wat op katholieke beginse len mogelijk is. Laten wij proberen een betere wereld te krijgen, ook door ons werk, en door een betere wereld een schone toekomst tege- L moet te gaan. Tot slot besprak collega de Ries de actualiteiten o.a. de oprichting B van een R.K. Werknemende Mid- n denstand, afdeling i Leiden, met a behulp van „St. Christoffel", Werk- meesters, Technici, Ambtenaren, On derwijzers en Apothekersassistenten. Hij besprak voorts de zomer-excursie naar Amsterdam, met rondvaart en j bezoek aan Artis. Verder maakte hij bekend, dat op 22, 23 en 24 April a.s. verdiepings avonden worden gehouden in de ka pel van het Sint Franciscus Liefde werk, Nieuwstraat, 's avonds om kwart over acht. Op 26 April is er een Sociale Zondagmorgen met om 8.15 uur een H. Mis, eveneens in deze kapel en daarna ontbijt. Het ontbijt wordt aangeboden door het afdelingsbestuur. Introductie voor deze avonden en Zondagmorgen is toegestaan, tegen betaling van een gulden. Aan het slot besprak de voorzit ter de Paas-boodschap van Z. H. de Faus over de onrustbarende geeste lijke lusteloosheid.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2