groene laiel Het geven van cadeaux in het bedrijfsleven Gen. Ridgway naar de bollen Door molenrad gegrepen Bouvier maakte menigte mensen machteloos Burgemeester moet al het werk doen Jim Juimet 1N muizendam DINSDAG 14 APRIL 1953 4 ETE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Voorontwerp van wet ter beteugeling van uitwassen Het ministerie van Economische i Zaken heeft bekend gemaakt een 1 voorontwerp van wet, houdende re- gelen tot beperking van de vrijheid tot het aanbieden en verstrekken van geschenken in verband met het uit- oefenen van een bedryf. Teneinde te voorkomen, dat de na- I leving van de voorschriften tot be perking varj de toepassing van het ca deaustelsel illusoir zou worden ge maakt door het verkopen van waren tegen abnormaal lage prijzen of het bewijzen van diensten tegen abnor maal lage vergoeding is bepaald, dat op zodanige wijze aan de man ge brachte waren en diensten voor de toepassing van die voorschriften eveneens als geschenken wordeni be schouwd. Bij de samenstelling van het ont werp heeft de bedoeling voorgezeten het bedrijfsleven een zekere mate van vrijheid te laten, met name voor zo ver het zich van het cadeaustelsel bedient voor het maken van reclame. Wil echter het scheppen van een onhanteerbare, tot talrijke menings verschillen en onbillijkheden aanlei ding gevende regeling worden ver meden, dan komt het noodzakelijk voor alleen met name genoemde vor men van toepassing van het cadeau stelsel toe te laten, waardoor het ge ven van kleine geschenken, die alge. meen door het bedrijfsleven toelaat baar worden geacht, geoorloofd blijft. Vry gelaten wordt het geven van een toegift van het artikel zelf of een toegift in de vorm van eenzelf de dienst als de tegen betaling bewe- zene. Ten aanzien van zodanige toe giften doen zich de bezwaren van het op onbillijke wijze beconcurreren van- andere bedrijven, het „versluie ren" van de prijs en het verstrekken van minderwaardige of overbodige artikelen of het verrichten van zoda nige diensten niet gelden. Dit ligt voor de hand, daar het hier in we zen een prijsreductie betreft. Geoorloofd blijven toegiften in de vorm van goederen of diensten, waar van de waarde gering is in- verhou ding tot die van het verkochte goed of dc tegen betaling verrichte dienst, mits zij tot het assortiment van de betrokken onderneming behoren. Hierbij is gedacht aan de gebruikelij ke kleine vriendelijkheden, ten aan zien waarvan zich de geopperde be zwaren tegen het cadeaustelsel niet of nauwelijks kunnen voordoen en die het ontwerp dan ook niet wil verbie den. De toelichting vestigt er de aan dacht op, dat in het ontwerp geen onderscheidt wordt gemaakt voor wat betreft de positie van de cadeauge- vende ondernemer of die van de af nemer. Het maakt voor de toepassing der verbodsbepalingen dan ook geen verschil, of dat cadcaugever detaillist, grossier of fabrikant is, en evenmin, of de ontvanger van liet geschenk consument, detaillist of grossier is. Zo valt bijvoorbeeld ook de toepassing van het cadeaustelsel door fabrikan ten of grossiers in hun relatie met Aetherklanken WOENSDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde muz. 7.45 Een woord v. d. dag. 8.00 Nieuws cn weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 „Dood spoor", hoorspel. 12.00 Sopraan en piano. 12.30 Land en tuinbouwmededclingen. 12.33 Ge- var. muz. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interker kelijk Thuisfront. 13.20 Metropole ork. en solist. 14.05 „Carmen", opera (acte I) (gr.). 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Amus. muz. 15.30 Pianokwartet. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelcon cert. 17.50 Mil. caus. 18.00 Gram. 18.15 Geestelijke liederen. 18.30 R. V. U.: Dr. J. J. Smith: Voorjaar in «e natuur". 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Boekbespr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenlands overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Omroepork. 21.15 „Nederl. Staatslieden van de 19e eeuw", caus. 21.35 Lichte muz. 22.00 Gram. 22.05 Twee piano's. 22.30 In tern. Evangelisch comment. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM IL 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.33 Operttemuz. 8.00 Nieuws en weerber. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. 9.35 Idem. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Orgel spel. 12.30 Land- en tuinbouwmede dclingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws en comm. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.00 „De weg omhoog", caus. 14.15 Jeugd- concert. 15.00 Voor dc jeugd. 15.30 Hoorspel voor de jeugd. 16.00 Piano recital. 16.10 Voor do jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Gram. 17.30 Instr. kwartet. 17.50 Reg. uitz.: R. Stephan: „Nieuw Guinea's eilanden in de Geelvinkbaai". 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Actualitei ten. 18.30 Lichte muz. 19.00 „Aan weerszijden van de Atlas", klankb. 19.20 Gram. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Pol comm. 20.15 Metropole ork. en solist. 2045 „De regen kwamhoorsp. 21.40 Om roep ork. en soliste. 22.20 ,.Gaan we een nieuwe ijstijd tegemoet?", caus. 22.35 Instr. sextet. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.20 Jazzmuz. met comm. 23.35 24.00 Gram. detaillisten of met de afnemers van dezen een in de practijk niet on- tekend verschijnsel onder de wer king der in het ontwerp gegeven voorschriften. Hiervoor bestaat ge rede aanleiding, aangezien ook in dergelijke gevallen in het algemeen de bezwaren tegen het cadeaustelsel zich doen golden. Mot het oog daarop richt het verbod zich tegen het aan bieden en verstrekken van geschen ken zowel aan directe als aan indi recte afnemers. Inentingsdwang voor militairen Het buitengewoon hoge percentage niet geïmmuniseerde militairen, dat men tot 1959 moet rekenen 75 tot 90 pcL, gepaard aan het grote gevaar van snelle verspreiding van pokken in de strijdkrachten tengevolge van het eng gelegerd zijn, brengt naar de mening van de ministers ir. G. Staf en J. G. Suurhoff de paraatheid cn bewegingsvrijheid onzer militairen op ontoelaatbare wijze in gevaar, in het bijzonder buiten de landsgren zen. Vandaar dat de beide bewindslie den een wet hebben ingediend om de minister van Oorlog en van Marine de bevoegdheid te verlenen tot 1 Ja nuari 1962 militairen te verplichten zich aan vaccinatie voor de eerste maal tegen pokken te onderwerpen. Het bezoek dat generaal Ridgway, opperbevelhebber der Noord-Atlan tische strijdkrachten, vandaag bracht aan de bloemententoonstellingen „Het Keukenhof" te Lisse en „Flora" te Heemstede, was aangekondigd als zó onofficieel, dat de Nederlandse mi nister van oorlog, ir. C. Staf, toen hij onlangs te Parijs met de generaal van gedachten wisselde, had voorgesteld de komst van het echtpaar Ridgway geheel onopgemerkt te laten. „Maar laat ons tenminste samen lunchen", had de opperbevelhebber daartegen aangevoerd. En zo bevonden dan vanmorgen de minister met zijn dochter zich op Schiphol, toen daar tegen tienen in een Constellation van de Amerikaan se luchtmacht een gezelschap van tien personen arriveerde met de heer en mevrouw Ridgway aan het hoofd. Ook de bloembollenkweker, die als gids zou fungeren, de heer van Wa- veren, was ter verwelkoming aanwe zig. Er werden vele handen geschud en een of twee foto's gemaakt maar de aanwezige journalisten moesten op een afstand blijven toezien. In twee auto's, begeleid door drie volgauto's verlieten de gasten weldra Schiphol op weg naar Lisse, waar de lunch werd gebruikt. Vanmiddag keerde het gezelschap naar Parijs" terug. GEEN O VERHEIDS BOUW VOOR BEJAARDEN. In een nota aan dc Tweede Kamer deelt de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir. H. B. J. Wit te, mede, dat zijn departement geen Voorts zal volgens het wetsontwerpvj bouwplannen voor de huisvesting de militairen de verplichting opge. legd worden zich te onderwerpen aan revaccinatie tegen pokken en aan iedere nodig geoordeelde inen ting en her-inenting tegen andere ziekten. De militair, die op grond van ge wetensbezwaren ontleend aan zijn godsdienstige overtuiging, bezwaar heeft tegen irnmunisatie kan zich met een verzoekschrift tot het ver krijgen van vrijstelling tot de mi nister wenden. Bij erkenning van deze gewetensbezwaren Wordt de mi- van bejaarden bestedingsklaar laat- maken. Rondom „DeOmmelanden" Onderhandelingen met communiqué's Gisteren zijn het bestuur van de coöp. zuivelfabriek „De Ommelan den" en de soc. vakbond de A.N.A.B. litair blijvend van de irnmunisatie I zowaar rondom een tafel terecht ge- vrijgesteld. VOOR FEESTMUZIEK ééN RADIO TE WEINIG. Op de beide nationale feestdagen, n.l. op 30 April en 5 Mei a.s. zal de Nederlandse Radio Unie aan de luis teraars gelegenheid geven tot het zg. stereophonisch horen. Deze moge lijkheid ontstaat, doordat het natio nale programma op die dagen uitge zonden wordt over beide zenders. In de radiobladen, waarin de nationale programma's worden gepubliceerd, zal worden vermeld, welke pro- grammc-gedeelten voor stereophoni- sche behandeling zijn uitgekozen. Luisteraars die deze wijze van klankweergave willen beluisteren, wordt aangeraden tijdig de voorbe reidingen te treffen. Het enige wat men daartoe nodig heeft is een twee de ontvangtoestel, dat men zo gun stig mogelijk ten opzichte van het eerste in de kamer opstelt, d.w.z. zo dat de luisteraar zich bfevindt onge veer midden voor de twee ontvan— toestellen, die onder een hoek ten opzichte van elkaar zijn opgesteld op een onderlinge afstand van anderhalf a twee en een halve meter. De grootte van de hoek en de afstand van de toestellen zijn afhankelijk van de ruimte, waarin men zich bevindt. Het ene toestel moet natuurlijk af gestemd zijn op Hilversum I, het an dere op Hilversum n. In plaats van het tweede ontvangtoestel, kan ook gebruik gemaakt worden van een aansluiting op de radiocentrale, mits dan ontvanger en aansluiting niet de zelfde zender weergeven. komen en hebben daar voorberei dende besprekingen gevoerd om tot een oplossing te geraken. Net als bij „echte" onderhande laars, zoals in Panmoendjon, hebben de heren na afloop een communiqué uitgegeven, waarin zij het nodig achtten de wereld in welhaast diplo matieke taal over het resultaat van hun onderhandelingen kond te doen. In principe zijn beide partijen tot waarlijk grootse dingen bereid; de fabriek zal eens gaan bestuderen of zij, de volgende week twintig arbei ders van de 50 nog steeds niet terug- genomenen in dienst kan nemen;'de A.N.A.B. wilde wel niet de hoge vor dering hij is inmiddels gegroeid tot bijna 300.000,laten schie ten, maar toonde bereidheid om min der stringent aan haar eisen te zulr len vasthouden en het geheel had zo vertrouwen de onderhandelaars de wereld toe in hun communiqué een sfeer van wederzijds vertrouwen. De besprekingen zullen worden voortgezet! De 12-jarige Wim ter Horst uit Genemuiden klom, terwijl bij met enige vriendjes in een weiland bloe men plukte, spelenderwijs op de in beweging zijnde watermolen nabij 't Zwarte Water. Zijn kleren kwamen daarbij in aanraking met het molen rad waardoor hij enige malen werd rondgeslingerd Met behulp van eni ge toegeschoten personen.onder wie ten doktej werd hij uit zijn benarde positie bevrijd. Hy bleek toen reeds gestikt te zijn. „Kom", dacht de controleur van de Raad van Arbeid te Maastricht Vrij dag j.L, toen hij uit zijn wagen wip te om een controle-bezoek af te leg gen, „ik laat m'n wagen maar even open staan, want ik ben toch zo te rug". Hij was inderdaad zo terug, maar toen hij met een vlotte zwaai in zijn auto wilde schieten, ontwaarde hij een grote bouvier, die langzaam en dreigend zijn tanden ontblootte en een onheilspellend gebrom de we reld inzond. Men kan de- man niet van lafheid betichten, omdat hij voorzichtig voor zijn portier bleef staan, want uit een groep omstan ders, die vol belangstelling nabijge komen was, kwamen wel enorm prac- tische en aanmoedigende aanwijzin gen, hoe het geval aan te pakken, doch niemand trad naar voren om de hond uit de auto te verwijderen; zelfs een polite-agent, die wel durf de, kwam niet verder dan het por tier, want de beet van een bouvier moet uiterst gevaarlijk zijnzegt men. Tenslotte, nadat men ruim een half uur stukjes worst en meer van die flauwe trucjes, waartegen de hond ruimschoots bestand was, gemanipu leerd had, kwam er een klein jonge tje, dat het geval oploste; het kerel tje kende de hond, rende naar diens meesteres en deze kwam even later in vliegende vaart aangetoerd met precies eenzelfde wagentje, als de controleur had. Men zou het nu misschien nor maal vinden, wanneer de bouvier, zijn enorme vergissing bemerkend, zidh vol schaamte, met een rode kleur cn de staart tussen de poten verwij derd zou hebben. Maar de bouvier bezat stijl. Alsof hij het grootste ge lijk had, stapte hy uit de auto en liep statig naar zijn meesteres. De controleur heeft die middag hard moeten rijden om zijn drie kwartier vertraging weer in te ha len. Vaolde. HAAGSE POLITIERECHTER. Gestolen bloemen. Diverse ma len had een Leidenaar, vorig jaar des nachts uit een schuur te Rijnsburg bossen bloemen gestolen. Hiervoor stond hij thans terecht voor de Haag se Politierechter. Verd. was reeds en kele méJen veroordeeld. Hij was op heterdaad betrapt. De officier van Justitie requireerde twee maanden gevangenisstraf en verbeurdverklaring van de fiets, waarmee verd. naar de plaats van zijn misdrijven reed. De rechter ver oordeelde verd. tot drie maanden gevangenisstraf, waarvan veertien dagen onvoorwaardelijk, met een proeftyd van drie jaar. Een bloemonkoopman uit Leiden had de door dc vorige verd. gestolen bloemen gekocht. „In dit geval vind ik dc heler er ger dan de steler", zei de politierech ter en hy las uit de stukken, dat de vorige verd. bij de eerste koop reeds had verteld dat hij de bloemen ge stolen had. „U kocht de bloemen aanmerkelijk beneden de prijs en lokte de daad uit", zei de rechter. Zes weken gevangenisstraf luidde de eis. Het werd vier weken. Clemente straf. Twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk leg de de Haagse Politierechter op aan een 32 jarige los-werkman uit Lei den. die in December j.l. drie porte feuilles gestolen had. Verd. bleek ze nuwpatiënt te zijn en hiermee \vilde 3IIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOII, BEZOEKT ONZE „SPECIALE TRADE SHOW 1953" in de bovenzaal van „Het Gulden Vlies", Breestraat 125 (naast onze zaak) op Vrijdag 17 April a.s., 's middags van 2 tot 5.30 uur en 's avonds van 8 tot 11 uur. Een keur van Bell and Howell apparatuur voor 8 en 16 mm. film, de Bell and Howell geluidsprojector en bandrecorder zullen worden gedemonstreerd. Een stand van de Osram flits- en fotolampen is aanwezig. Proeven met geluidsregistratie Nieuwste modellen opname camera's Interessante geluidsfilms Foto papier met „elas tiek-gradatie" Stomme film met aangebracht geluidsspoor Kleinste flitslamp met 1/200 sec. belichtingstijd. J^JlntroductieJoegestaamJf^ Foto-C.né JAN WOLFSLAG BREESTRAAT 123 t.o. HET STADHUIS LEID zwager. Desgevraagd ontkende deze, maar vreemd genoeg wilde hij wel de 150.betalen. Dit wekte nog meer argwaan. Later bekende de a.s. zwager toch. De officier van Justitie merkte op dat verd. reeds vaak was veroordeeld. Conform de eis werd verd. thans veroordeeld tot zes we ken gevangenisstraf. JU*te GOLF Een 3-jarig jongetje te Vaassen stak gistermiddag om 5 uur plotseling rechter rekening houden. Hij jje straat over en werd door een pas- waarschuwde echter Se verd. dat de- serende VotUswagen die niet meer ze op moet houden met zyn handel- kon stoppen, op slag gedood, wyze, omdat hy anders ongetwijfeld, in een inrichting belandt. —Bij het spelen raakte gistermid- dag een 4-jarig jonget e te Hengelo I 1f in h„. w.ler en hntwel hii snaediff G<*St, A- M ZwetslOOt, G. J. reiking van de diploma's kon worden overgegaan werden de crusisten voor de laatste maal aan de tand gevoeld door de cursusleider, de heer J. Zwet sloot. De vragen werden vlot beant woord. Ir. Streefland gaf een uiteen zetting over de studie-methoden van vroeger en thans en wees de cursis ten op de theoretische kennis in de practijk te gebruiken. Ir. Tiersma reikte hierna de diploma's uit en gaf aanwijzingen over de kaasbereiding. Hij sprak ook woorden van dank tot de heer Zwetsloot voor het leiden van de cursus Uit naam van de cur sisten werd door de heer J. Hen driks aan de cursusleider een fraaie bureaulamp overhandigd. Tot slot volgden nog 2 films van Calvé-Delft. Zes weken. Bij verstek behan delde de Haagse Politierechter de zaak tegen een bankwerker uit Lei den, die verdacht werd van diefstal. De benadeelde vertelde dat hij, na de dood van zijn vrouw, zijn geld bij z'n moeder had gebracht. Op een ge geven moment miste hij uit de en veloppe met geld, die achter de klok stond, vijftien briefjes van f 40.—. Reeds direct verdacht hij zijn a.s. De geslaagden zijn: A. W. v. d. Meer en H. S. v. Meer te Wou- brugge, J. Hendriks, L. Walenkamp v. d. Hille naar, W. v. WieringenMooren, J. de in het water en hoewel hy spoedig op het droge gebracht weid taalden "dw T i m £kken" levenSgeeSten °P Wieringen. G. J. v' Leeuwen P G. ie WeKKen. t XT D j ut-nt n;.. Een defecte motor veroorzaakte brand in een graanschuur te Oudgas tel, die zo snel om zich heen greep, dat een in de schuui spelend, 2 jaar oud meisje, niet meer kan worden gered. GEMEENTERAAD KOUDEKERK Gisterenavond vergaderde de raad der gemeente Koudekerk aan den Rijn ten raadbuize. Het was de eerste door burgemeester rar. J. P. de Her der geleide raadsvergadering. De heer Maat was zonder kennis- gaving afwezig. Als eerste punt werd vastgesteld een „Verordening to. regeling van de vergoeding van verplaatsingskosten van het gemeentepersoneel". Op grond van deze regeling kunnen B. en W. aan een nieuw benoemd amb tenaar een tegemoetkoming toeken nen in de kosten, welke uit zijn ver plaatsing voortvloeien, dus de z.g. verhuiskosten. In voorkomend geval zullen de normen worden aangehou den, welke voor Rijksambtenaren zyn vastgesteld. Een gelijke regeling werd vastge steld voor het personeel van de open bare en bijzondere lagere school. Tevens werd vastgesteld een „Inte rimregeling ziektekosten gemeente- personeel 1953". Dit behelst in feite verlenging van de bestaande regeling; waaraan het in dienst der gemeente zijnde personeel aanspraken ontleend tot een tegemoetkoming in de ziekte kosten gedurende het jaar 1953 tot een maximum varn 15.voor ge huwden en 7.50 voor opgehuwden, beide vergoedingen per kwartaal. Hierna werden aan de woning bouwvereniging „Goed Wonen" de volgende voorschotten verleend: 10.343.als grondvoorschot en 59.175.als bouwvoorschot. Deze voorschotten zijn benodigd voor de bouw van 6 arbeiderswoningen. Vervolgens stelde de voorzitter aan de orde het verzoek van het bestuur der Ned. Herv. School, alhier, om be schikbaarstelling van gelden inge volge art. 72 der L.O.-wet 1920 en wel voor de volgende doeleinden: aanvul ling van leermiddelen, aankoop van een handnaaimachine, alsmede voor enig meubilair voor de kamer t.b.v. het bestuur, het hoofd en de school arts. De kosten van deze aanschaffin gen belopen in totaal 505.Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad de gevraagde gelden beschikbaar te stellen. Zo onder de hamer door gingen de wijzigingen van de begroting van de gemeentelijke dienst voor maat schappelijke zorg over 1952 en de re kening van dezelfde dienst ook over 1952. Punt 11 van de agenda behelsde het voorstel van B. en W. tot benoeming van een ambtenaar van de burger lijke stand in de vacature, welke ont stond door het vertrek van burge meester Verheul. B. en W. kwamen met de volgende aanbeveling: 1. J. P. de Herder en 2. G. J. Boon. Bur gemeester de Herder werd men 5 stemmen tot ambtenaar van de bur gerlijke stand benoemd, terwijl een stem van onwaarde was. Ter verdeling van de werkzaam heden tussen de verschillende ambte naren van de burgerlijke stand werd een verordening vastgesteld, waarbij aan rar. J. P. de Herder alle werk zaamheden werden opgedragen. Bij zijn verhindering zullen de volgende heren als plaatsvervangers optreden: N. P. Slegtenhorst, T. Molema en G. J. Corts Tot slot werden vastgesteld een wijziging voor de begroting 1952, als mede een wijziging voor de begroting 1953. Bij deze laatste wijziging werd besloten aan het Oranjecomité een subsidie van 25.te verlenen als tegemoetkoming in de kosten van tractatie der schoolkinderen op Ko ninginnedag, waarvan de kosten pLm. 150.belopen. Toen geen der leden interesse voor de rondvraag bleek te hebben, sloot burgemeester De Herder zyn eerste raadsvergadering. HOOGMADE Groslijststemming K.V.P. Uit slag te zamen met Zuidhoek en Wou- brugge: 1. P. J. v. d. Eng 178 st., 2. W. H. J. Bank 156 st., 3. C. C. Hoo- geveen 128 st., 4. L. G. v. Tol 103 st., 5. J. J. v. d. Geest 25 st., 6. G. W. v. d. Laan 25 st., 7. J. W. Elstgeest 8 st., 8. Th. J. v. Goozen 7 st. Eindles kaascursus. In de afge lopen wintermaanden werd op initia tief van de N.K.J.B. een cursus in het bereiden van kaas gegeven, waar van de eindles werd gegeven in de zaal van café v. d. Ploeg. Hierbij vond tevens de uitreiking van de ver worven diploma's plaats. Tal van ge nodigden en belangstellenden waren hierbij aanwezig, waaaronder de he ren ir. Streefland en ir. Tiersma van het Rijkszuivelconsulentschap Gouda en het bestuur van de L.T.B. Alvo rens het zover was, dat tot de uit- 13 De commissaris was nu niet wat je noemt voor een kleintje ver vaard, dat wist Tim uok wel. Doch ze waren hier niet gekomen om voor de voordeur te blijven staan, dus trok hij de stoute sevhoenen aan en gihg zelf naar binnen. Er was ech ter niets te zien. De commissaris kreeg nu ook weer een beetje moed en s'oóp achter hem aan. Tim begon zich juist af te vragen of de ander zich niet vergist had, toen een huive ringwekkend geloei hem naar de com missaris om deed zien. Maar het was deze alweer te veel geworden en Tim stond alleen in de gang! En hij voelde zich niets op zijn gemak! v Leeuwen, N. P. v. d. Meer, N. Dis seldorp, St. Winters. St. Disseldorp. LEIDERDORP ZWARTE LIJST VOOR WAN BETALERS. Op de gisteren in het „Wapen van Leiderdorp" gehouden bondsverga dering van de Leiderdorpse Midden standsvereniging D.E.S. wera met al gemene stemmen besloten per 1 Mei а.s. een zwarte lijst van wanbetalers in te voeren. LEIMUIDEN Kalslagerpolder. Stemgerech tigde ingelanden van de Kalslager polder, kwamen onder voorz. van de heer H. Schellingerhout in vergade ring bijeen. De voorz. deelde mede, dat de rekening dienst 1952 door de Commissie.van drie vastgesteld is als volgt: Inkomsten 3254.85 uitgaven 2752.33, batig slot 502,52. De be groting 1953 werd in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op 2843,67. De lasten blijven per H.A. bepaald op 14.Besloten wordt een bijdrage te verlenen van 45.aan het dooi de Unie van Waterschappen ingestel de steunfonds voor getroffen water schappen. Ingelanden kunnen er mede accoord gaan, dat het polderbe" stuur een kostenbegroting inzake de verbetering der kade tussen het Tol huis en Bilderdam opmaakt. Nu de specie kan worden verkregen tijdens het uitbaggeren van de Drecht door Rijnland, moet men deze gelegenheid waarnemen. Vooral omdat het werk in D.U.W. verband kan worden uit gevoerd. De heren J. de Jong en G. de Jong dringen er op aan dat het bestuur er voor zorgt, dat de Zuider- Legmeer de tocht behoorlijk op diep te houdt. Het bestuur zeet toe de no dige maatregelen te zullen nemen. Tot leden van de Commisse voor 't nazien van de rekening 1953 worden nog benoemd de heer G. de Jong en C. W. de Jong en H. Bloemberg. Geboren: Pieter zn van A. Roos en A. Kempenaar; Henrica Cornelia Ma ria dr van H. Buskermolen en M. J. C. Wesselman. Getrouwd: J. G. Kroon en E. Swier. P. Swier en C. de Heer. Overleden: Geertruida Wilhelmina Langeveld 57 jaar, echtgenote van J. Blom. ZEVENHOVEN Grosïijststenaming K.V.P. Aan j de groslijststemming voor de K.V-P.- fractie in de a.s. gemeenteraad werd deelgenomen door 224 van 250 leden van de afdeling Zevenhoven. De uit slag werd: 1. P. H. de Boer; 2. H. C. de Groot; 3. F. Mesman; 4. J. J. G. van der Weijden; 5. A. J. de Groot; B. P. Straathof; 7. A. B. Hilders; 8. A. H. M. Koot; 9. J. N. Bos en 10. P. A. Koot. Bovenstaande lijst van candidaten zal op 14 April a.s. voor de K.V.P. worden ingeleverd. ZOETERWOUDE Geb.: Corrielis Petrus, z. v. C. A. Lagerberg en C. A. v. Leeuwen; He lena, d v. N. Zwaan en J. M. Vlas- I veld; Johannes Leonardus Jozef, z. v. A. M. v. d. Hoeven en J. W. C. van Leeuwen; Gerardus Johannes Joseph z. v. G. J. v. d. Lubbe en E. A Bak ker; "Iheresia Maria, d. v. H G. Am- merlaan en A. J. Berk; Adriana Ma ria, d. v. J. Borst en H. M. Kapteiin; Bernardus Apollinaris Jozef, z. v. W. Th. Hoogervorst en E. M. Schouten; Alphonsus Emmanuel Maria, z. v. S. J. Bruines en A. J. Spaan. Ondertr.: J. P. d. Jong, 26 j. en C. J. Tyssen, 24 j.; J. Regenmortel, 27 j. en Th. C. Slingerland, 26 j. Getr.: D. Goldber, 25 j. en M. A. Guggenbuhl, 25 j. Overl.: M. Vogelaar wed. van C. v. Dijk 91 jaar.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6