DUINSTREEK Candidaatstelling voor de gemeenteraadsverkiezingen DINSDAG 14 APRIL 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Ongeval op de nieuwe hoge spoorbaan Zoals wij :n onze stadseditie van gisteren nog konden melden, heeft spoorbaan te Lcidcii een treinongeval voorgedaan, waarbij geen personen teriëlo schade aanzienlijk was, zowel aan de locomotief als aan de goede- werd, en aan de nieuwe rails. Toch zal het voornemen om op 20 April vertoon) in gebruik te nemen uitge- voerd kunnen worden. zich gistermiddag op de nieuwe hoge werden gewond, doch waarbij de ma- renwagen, die in elkaar gedrukt a.s. de hoge baan (zonder officieel (Foto: „De Leidse Courant"). Vijf partijen in Leiden Op het Stadhuis te Leiden vond hedenmorgen de candidaatstelling plaats voor de gemeenteraadsverkie zingen op 27 Mei a.s. De termijn van inlevering der canriidatenlijsten sloot hedenmiddag om vijf uur. Bij het ter perse gaan van dit nummer waren er nog geen lijsten ingeleverd van nieuwe partijen, die nog geen ver tegenwoordiging in de raad hebben. Het optreden van nieuwe partijen is dus zeer onwaarschijnlijk. De volgende lijsten zijn ingediend: KATII. VOLKSPARTIJ 1. S. Menken, De Laat de Kanter straat 20; 2. F. C. de Hosson. Gan getje 6; 3. A. van Dijk, Van der Waalsstraat 16; 4. P. C. A. ten Broek, Lammenschansweg 50; 5. J. A. E. A alders. Morssingel 10; 6. H. M. J. W. J. Kortmann, Lorentzkade 5; 7. M. M. J. Noordman, Haagweg 59; 8. K. F. de Brec, Kastanjekade 8; 9. H. J. Dirks, Zoeterwoudso Singel 1; 10. J. W. J. Wiertz, Plantsoen 29; 1. E. 5. Prins, Jan Licvensstraat 3; 12. P. B. H. Oostdam, Witte Singel 85; 13. C. P. W. Schinck, Hogcwoerd 16; 14. F. Th. Goddyn, Oosterstraat 40; 15. W. A. M. Nicolaï, Hogewoerd 40A. PARTIJ VAN DE ARBEID 1. J. C. van Schaik, Cronesteijnkade 14; 2. A. J. Jongcleen, De Sitterlaan 38; 3. J. Goslings, Rijnsburger weg 42; 4. C. Braggaar—dc Does, 3 Oc- toberstraat 58; 5. J. Schüller, Jan van Houtkade 2; 6. J. M. van Stralen, Rijnsburgcrweg 108; 7. C. J. Piena, Hartmanstraat 17; 8. E. Moester, Lam menschansweg 102; 9. W. F. v. d. Burgh, Roodcnburgerstraat 12; 10. A. J. van .Nienes, Gerecht 10; 11. H. Zunderman jr., Van 't Hoffstraat 3A; 12. H. C. van der Hoeven, Diefsteeg 17; 13. M. Sommeling, Julianakade 1; 14. C. F. Lardcc. De Gcnestetstraat 44; 15. C. Baart, Kaarsemakersstraat 10; 16. N. Langczaal jr., Kastanjeka de 32; 17. K. Mokkenstorm, Frans v. Mierisstraat 6; 18. M. van Aken. Roo- denburgerstraat 35; 19. P. E. Hutte, Kapteynstraat 56; 20. R. A. Meyer dc Wal, Jacob Catslaan 65. PARTIJ VAN DE ARBEID II 1. J. A. v. d. Horst, Lage Morsweg 0, 2. E. Weidemnn, Javastraat 62A; o. B. Haneveld. Kam. Onneslaan 39; 4. J. C. dc Clex*de Bruin, Duinhof 5: 5. C. D. Ligtvoet, Kraaierstraat 10; 6. A. Carton, Kastanjekade 30; 7. A. W. Vitters, Kooipark 9; 8. J. dc Vos, De Laat de Knnterstraat 23; 9. A. Piket, Magd. Moonstraat 53; 10. A. Galjaard, 3 Octoberstraat 16. Uit het bovenstaande blijkt, dat de P. v. d. A. twee lijsten heeft inge diend. Dit is gebeurd, omdat een lyst niet meer dan 20 namen mag bevatten. De P. v. d. A. heeft thans 13 zetels en wil niet het risico lopen om in de komende 5 jaar een tekort nan reserves te hebben. Na de ver kiezingen worden beide lijsten tot één lijst samengevoerd en de volg orde der candidaten is zó, dat eerst do 20 van de eerste lijst aan de beurt komen en daarna de 10 van de twee de lijst. PROT. CHR. PARTIJ. 1. D. v. d. Kwaak, Thorbeckestraat 37; 2. C. J. Woudstra, Van der Bran- delerkade 16; 3. J. van Iierson, Oude Singel 190; 4. A. Knetsch, Stieltjes straat 29; 5. L. Questroo, Nieuwe Rijn 51; 6. H. D. M. Knol, Steen- schuur 16; 7. B. de Kier, Oude Singel 236; 8. S. M. Stolp, Roodenburgerstr. 70; 9. B. J. Huurman, Vinkenstraat 6; 10. J. Ravestcin, Pieterskerk gracht 16; 11. J. C. Elsgeest, Maris- laan 31; 12. J. Prins, Rapenburg 49; 13. F. W. Singerling—Stokhuyzen, Zijlsingel 47; 14. J. G. Lamers, Hoge Rijndijk 80; 15. H. van Cittert, Lam menschansweg 47; 16. G. Kuypers, Morsweg 30; 17. F. Voorzaat, Burg- gravenlaan 16; 18. II. C. F. de Greef, Hugo de Vriesstraat 29; 19. G. v. d. Vliet. Korte Mare 28; 20. A. v. Hoek, Haarlemmerstraat 128. V.VJ). 1. J. G. Hagens, Van Oldébarne- veltstraat 30; 2. S. A. Th. Gouds waardKnipscheer, Rurggravenlaan 247; 3. J. Drijber, Rapenburg 81; 4. H. de Wilde, Breestraat 93; 5. F. Por- theine, Noordeindc 52; 6. A. E. J. Moddei'man, Witte Singel 77; 7. J. H. v. d. Kloot, Pieterskerkjitraat 6A; 8. F. J. C. de ClerqVan Dam, Hoge Rijndijk 17; 9. C. J. v. Houweninge Graftdijk, Rünsburgerweg 25; 10. K. H. Boersema, Van der Brandeler- kade 10; 11. C. J. F. Böttcher, Witte Singel 16; 12. D. Ubbels—Van der Sluis, Witte Singel 16; 13. R. P. Cle- veringa, Rijnsburger weg 29; 14. J. Schreuder, Kolfmakei*hteeg 4. COMMUNISTISCHE PARTIJ. I. H. van Weizen, Lombokstraat 17; 2. J. M. Vijlbrief, Parkstraat 57; 3. G. Schoor, Langestraat t.o. 139; 4. W. F. van Riet, Mare 68; 5. J. van GellecumUyttenboogaart, Melchior Treufolaan 19; 6. R. J. van Oosten, Boxmeostraat 62; 7. A. R. Stijlaart, Herenstraat: 8. J. van Putten, Hui- zingastraat 1; 9. J. v. d. Blom, Park straat 57; 10. E. H. van Pijlen—Plu, Paul Krugestraat 4a- 11. R. Pet, Nieuwe Bru-steeg 19- 12 J. Volkers, Coornhertstraat 49; 13. S. H. Marck, Prinsenstraat 57: 14. W. van Gelle- kum, Melchior Treublaan 19: 15. D. van Pijlen, Rijn en Schiekadc 138. WIE NIET TERUGKOMEN. Zoals uit de lijsten blijkt, keren van de huidige raadsleden de vol genden niet terug in de nieuwe ge meenteraad, gesteld, dat alle par tijen hetzelfde aantal zetels behalen dat zij thans bezetten. K.V.P.: H. Lombert, H. Dirks. Prot. Chr.: J. C. Elsgeest, G. Hor dijk. V.V.D.: A. O. Frohwein, H. de Wil de. C.P.N.: A. Boczaard. P. v. d. A.: C. F. Lardee, R. A. Meyer-de Wal, J. J. van Weerlee. De volgende raadsleden komen he lemaal met meer op de lijsten voor, dus ook niet als reserves: H. Lom- bert, G. Hordijk, A. O. Frohwein, A. Boczaard, J. J. v. Weerlee. Burgerlijke Stand Geborer;: Jacobus, z. van L. Gijs man en S. W. van der Blom; Geert Jaap, z. van A. Schcrpenzeel en Th. W. de Jong; Martin, z. van C. V. Wind en M. H. Stikker; Cornelis, z. van A. H. van Brcro en J. Cierc. Overleden: K. Hoogendijk man 51 j OVEREENKOMST LEVERING GAS AAN DE GEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Langdurige onderhandelingen met het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn over de levering van gas aan die genveente, hebben ten slotte geleid tot een overeenstem ming omtrent een ontwerp-overeen- komst. Hierin wordt er van uitge gaan, dat Alphen aan den Rijn zijn eigen gasproductie zal beëindigen en het gas van Leiden zal betrekken. Deze overeenkomst komt practisch avereen met die, welke met de ge meenten Noordwijk cn Sassenheim werden gesloten. De gemeente Alphen aan den Rijn neemt derhalve de vex*plichting op zich de gasleve ring aan de afnemers te doen ge schieden op dezelfde voorwaaiden als zulks te Leiden het geval is, ter wijl de opbrengst, welke door deze wijze door Alphen aan den Rijn met de gasverkoop wordt verkregen, me de bepalend is voor het aan Leiden verschuldigde bedrag. Ten behoeve van de gaslevering aan Alphen aan den Rijn is een transport verbinding tussen Leiden en Alphen aan den Rijn nodig. Hiervoor is het noodzakelijk een hogedrukgasleiding te leggen van Hazerswoude naar het terrein van de gasfabriek te Alphen aan den Rijn, waarvan dc kosten worden geraamd op 185.000,—. Daarbij komt dan nog een bedrag van pl.m. 50.000,voor voorzienin gen, welke getroffen moeten worden ten behoeve van de aflevering en de meting van het gas en de controle daarop. Vervolgens zal moeten wor den overgegaan tot vernieuwing van de gasleiding tussen Leiden en Ha zerswoude, omdat deze leiding niet meer geschikt is voor de tegenwoor dig toegepaste transportdruk van het gas. De kosten hiervoor worden ge-j van Roodem wonende te Zilk, in raamd op 265.000,Tenslotte is dienst trad bij de N.V. K. van Bour- het wenselijk de capaciteit van hetgondiën en Zonen. Door grote vakbe- gaspompstation te vergroten. De kos-kwaamheid is Van Rooden belast met ten van dc opstelling van deze ver- J de leiding en de cultuur der narcis- groting worden geraamd op 70.000. sen. De jubilaris werd des morgens ABBENES Oranjevereniging. Dc Oranje vereniging te Abbenes hield jaar vergadering. Er waren weinig leden aanwezig. Aftr. waren voorz. H. Wings, K. Hoenkoop, J. Hoogkamer cn A. Spek, welke laatste zich niet meer herkiesbaar stelde. Het oude bestuur werd herkozen, tot nieuw bestuurslid werd de heer B. Hoog kamer gekozen. Besproken werd bij goed weer op 30 April een sterrit te organiseren, waarna op 4 Mei her denkingsavond. Op 5 Mei wordt ver moedelijk een feestavond georgani seerd. De Oranjefeesten worden ge houden in Juni. De voorz. merkte op, dat voor de optocht zo weinig aan versiering werd gedaan. HAARLEMMERMEER Ruiteravond. In café „De Gou den Leeuw" te Nieuw Vennep vond een Ruiteravond plaats van de Ven- ncper ruiters. De voorzitter der ver eniging. dc heer M. Immink, sprak het openings- en welkomstwoord. Het welkomstlied werd op prachtige wijze door dc amazones en ruiters ten gehore gebracht. Een ruiter te paard verscheen op het toneel en zong de aanwezigen het welkomst lied toe; het refrein van dit lied werd door verdekt opgestelden gezongen. De opvoering van een toneelstuk ..Frederik de Stoute" vormde het hoogtepunt. Dit stuk deed de toe schouwers kennis maken met de fam. Katoen, waarbij de tweeling broers op de voorgrond traden. Na dit spel gaf een achttal gemas kerde dames en heren gymnastiek oefeningen, hetgeen danig op de lachspieren der aanwezigen werkte. Daarna zongen 4 amazones en 4 x*ui- ters een afscheidslied. Met het zin gen van het Standaardlied werd de geslaagde ruiteravond gesloten. Naar wij van bevoegde zijde vernemen zullen de C.H.U. en de Staatkundig Gereformeerde partij met de komende raadsverkiezingen in de gemeente Haarlemmermeer met één lijst uitkomen. DE KWAKEL Uitslag grosHjststeming. Na de Hoogmis heeft de stemming voor de groslijst plaats gehad. Uitgebracht werden 332 geldige stemmen. De uit slag was als volgt: G. W. Voorn 2286, G. v. Dam 1806, M. P. A- de Blieck 1622, C. Lek 1331, P. Hogenboom 119g M. Marte 1191, C. Mafoets 987, ongel dig 5 stemmen. A.W.V. I—K.D.O. I 3—0. KDO heeft deze keer beide puntjes in Amsterdam moet laten Nadat KDO heeft afgetrapt cn met de wind in de rug speelt, wordt er aan beide zij den goed aangepakt en golft het spel op en neer, doch nog geen vijf minu ten was er gespeeld of een onzer backs maakte hands in het doelge bied waarop de scheidsrechter naar de witte stip wees. Laag langs de grond had onze keeper het nakijken. 10 voor AWV. Herhaaldelijk kwam het doel van de tegenstander in ge vaar, doch KDO had pech niet tegen de lat schieten en net over het doel. Doelpunten bleven dan ook voor de rust uit cn na de thee moest KDO met 10 achterstand beginnen. Na 7 minuten spelen werd onze doelver- dediger voor de 2e maal met een on houdbaar schot gepasseerd. Vijf mi nuten later moest hü voor de 3e maal vissen. Onze doelverdediger was door een voetblessure niet erg op dreef. Anders had hij dit doelpunt wel kun nen voorkomen. Het laatste kwartier was KDO duidelijk in de meerder heid, doch de verdediging van AWV was zo sterk, dat er geen doorkomen aan was. Het einde kwam dan ook met 03 voor KDO alhoewel KDO zeker een tegenpunt verdiend had. Verdere uitslagen KDO asp. 2St. Louis asp. 3 2—2. D. C. G asp. 2 K. D. O. asn. 1 4—1. Dames handbal D. T. S.—K. D. O. 2—0. HILLEGOM Zilveren jubileum. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer G. ren W. Pompe en M. de Groot wer den benoemd tot leden van de kas- commissie. Bij dc bestuursverkiezing werd de voorz. zonder tegen candi daten herkozen. In de vacature Berk hout waren 2 candidaten: de heren H. Ncderstigt en C. v. d. Vossen. De eerste werd gekozen en nam de be noeming aan. De reisclub werd opge heven. De aanwezige gelden werden ter verdere afwikkeling aan de des betreffende commissie ter hand ge steld. Moedercursus. In het eigen wijk- geboüw werd de moedercursus offi cieel geopend. De voorz. van het W. G. K., de heer F. W. van der Ploeg, wees op de grote betekenis van de Kruisvereniging voor de Zilk; grote activiteit ontplooit deze bü verschil lende aangelegenheden, die de ge zondheid raken. De moedercursus is hiervan een der voornaamste. Ook dc zorg voor de ouden van dagen neemt zij onder de loupe, wat des te noodzakelijker is, nu de statistieken aangeven hoezeer de levenskansen worden vergroot. De tüd nadert snel, dat we niet meer kunnen volstaan met een jaarlijks autotochtje. LEIDSCHENDAM Handbal cn Athleliek. Reeds ge. ruimen tijd heeft het bestuur van de kath. handbalvereniging het plan in overweging gehad om naast handbal ook enkele vormen van athletiek te gaan beoefenen. In een dezer dagen gehouden vergadering van de band- balclub is dit plan uitvoerig bespro ken, waartoe de vice-voorz. van de K.N.A.V. de heer J. B. E Wesseling uit Voorburg, een uiteenzetting heeft gegeven. Daaruit bleek dat lopen (korte en lange afstand) Hoog- en ver-springen, discuswerpen, kogel stoten en speerwerpen aanbevelens waardige sporten zijn om de spieren en het uithoudingsvermogen te sta- OEGSTGEEST Geboren: Hermina d. van J. Stam en M. Vonk; Jannetje d. van G. Ravensbergen en C. van der Vij ver; Maria Gerarda d. van J. P. W. Weijermans en Th. B. J. W. van Wijn gaard; Jacqueline Marie Julie An toinette d. van J. Mees ten Oever en S. A. van Romunde. Getrouwd: E. J. Bakker en H. van Ham; W. F. Groeneveld en A. Bregman. SASSENHEIM Roode Kruisavond. Het Roode Kruis had gisteravond in het KSA- gebouw een feestavond georgani seerd, waarvoor veel belangstelling bestond. Onder de aanwezigen waren de heren Verspielc en Broeder van het hoofdbestuur van het Neder landse Roode Kruis, het bestuur van de afd. Sassenheim en verschillende evacué's, die een voorlopig tehuis in Sassenheim hebben gevonden. De avond werd geopend door de burgemeester en verzorgd door de mondharmonicacluib „Excelsior" uit Sassenheim. De leden zorgden voor aardige schetsjes, terwijl ook ver schillende nummers ten gehore wer den gebracht Als conferencier trad op de heer A. Westgeest uit Noord- wijk, die de aanwezigen verschillen de malen liet lachen. Tijdens de pauze werd propaganda gemaakt voor het Roode Kruis. Na de pauze zorgden Excelsior en de andere medewerkenden weer voor een vrolijke noot. Tot slot werd op het toneel een groot tableau in beeld gébracht, voor stellende het werk van het Roode Kruis. Op de voorgrond werd een ongeval uitgebeeld. Roode Kruis- soldaten helpen de gewonde en leg gen noodverbanden. Een ander beeld was het geven van een bloedtrans fusie, terwijl men tenslotte een her stellende militair in een hospitaal zag. De heer G. Verschoor. gaf een toelichting op deze tableaux. len voor de handbalsport. De voorz. j ^r- Verspiek van het hoofdbestuur de heer E. W. de CaluVve deed daar- dankt.e de medewerkenden voor het na het voorstel om genoemde sporten te gaan beoefenen, waartoe met alg. stemmen werd besloten. Daar het aanschaffen van het nodige materi aal veel ja zelfs te veel, van de kas zal ver?en, verzocht de voorz. aan alle leden een actie te ontplooien voor het aanbrengen van donateurs. Voor de uit te voeren werken zal dus in totaal een bedrag van 570.000, nodig zijn. RADIOSTAD BRACHT AMUSEMENT BIJ K. EN O. Voordat het toneel- en cabaretsei- ontvangen ten kantore der directie, waar een feestelijke versiering voor hem was aangebracht. De heer F. J. v. d. Kolk, een der directeuren, sprak de feesteling toe. Hij wenste hem ge luk met dit jubileum, maar even zeer de N.V., die over qplk een plicht getrouw mens kan beschikken, zoen ten einde loopt heelt K. en Qj Vanzelfsprekend werden stoffelijke haar vele trouwe aanhangers Zater- van waardering aangeboden, dag in de Stadsgehoorzaal nog een Het leest wer,i v"r'i"r U '"heme cabaret-avond voorgezet. De belang stelling voor deze avond van licht amusement was zó groot, dat onge veer 400 personen moesten worden teleurgesteld cn inderdaad het pro gramma. dat het gezelschap van Ro land Wagter (zelf niet aanwezig) over het voetlicht bracht, was in alle onderdelen even goed. Allereerst was daar de bekende radio-imitator Jan Oradi, die de aanwezigen o.a. een uitstekend „verslag" gaf van een internationale voetbalwedstrijd. Niet minder was deze avond het succes voor de luchtmacht-korporaal Joop do Knegt, een amateur-zanger, die de laatste tijd, vooral met ,.High Noon", sterk naar voren is gekomen. En dan was daar Jan Tromp, die dc meest ongelooflijke prestaties op zijn fluit presteerde. Een kunstenaar in zijn soort! Verder waren er de twee Bell's, instrumentalisten waar „mu ziek in zit", en het duo Brook en Rosfield, twee flegmatieke clowns, die het evenzeer tot groot succes brachten. Cor van Veen als pianist- accordeonnist zorgde voor een voor treffelijke aanvulling van dit geva rieerde cabaretprogramma, waarmede men zich kostelijk amuseerde. werd verder in intieme kring voortgezet. Personalia. De Franse regering heeft de heer C. J. van Til, dir., Bloemb.kw. en -handel Van Til Hartman alhier benoemd tot officier in de orde „Mérite Agricole". DE ZILK Middenstand. In café Klinken berg hield de afd. Zilk jaarvergade ring; de opkomst was goed. Voorz. Prins liet na z'n openingswoord de belangrijkste gebeurtenissen van 1952 de revue passeren. Hij herdacht in hartelijke bewoordingen het over lijden van de heer F. G. Berkhout, lid onzer vereniging vanaf de op richting der afdeling cn sinds 'n jaar lid van ons bestuur. Vastgesteld werd om de bedevaart naar Heilo dit jaar te doen op Dinsdag 6 Juni. De heer C. J. Clemens kon bij z'n finantieël verslag een opgewekt geluid doen horen. Onder meer bleek, dat aan het Santosfonds een bedrag van 204 kon worden afgedragen. De voorz. wees erop, welke tervolle plaats on ze kleine afdeling in dit opzicht on der de ruim 140 afdelingen van de Kath. Middenstand inneemt. De he- LISSE Geb.: Maria J., d. v. L. A. Elfe rink en J. Schuurman; Alida J. C., d. v. H. J. van Velzen cn A. E. S. Jonkman; Paul Chr., z. v. W. Haas en A. J. Wcgeman. Getr.: Th. A. P. van Rijn en M. J. H. O. Lommerse; J. A. Schoonder- woerc\ te Hillegom en-J. M. Koop; G. Gardenier en J. P. v. d. Drift. NOORDWIJK CANDIDAATSTELLING GEMEENTERAADSVERKIEZING. Door de Kath. Middenstanders is voor de gemeenteraadsverkiezingen de navolgende candidatenlijst inge diend: 1. M. C. J. Sedelaar, 2. F. J. E. Urlus, 3. Th. P. Warmerdam, 4. L. J. Droogh, 5. H. Th. v. Bourgondiën, 6. W. Th. v. d. Weijden, 7. S. W. Lan- gelaan, 8. J. Th. Zwetsloot. De Katholieke agrarische groep heeft ingediend: 1. C. G. J. Alkemade, 2. G. B. v. Rhijn, 3. J. Hoogeveen (overige candidaten nog niet mede gedeeld). Door de Kath. arbeidersgroep is reeds eerder de navolgende candida tenlijst opgemaakt (een reeds eerder gepubliceerd): 1. J. v. Leeuwen, 2. P. Schenkelveld, 3. A. Mesker, 4. Jac. v. Ruiten, 5. A. A. v. d. Bol, 6. Mevr. M. de Ridder-Hermans, 7. P. de Graaf, 8. H. Doove, 9. P. Peschier, 10 P. Vink. De katholieken in Noord- wijk zullen dus deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen met 3 lijsten. Geboren: Jozef M. z. van H. C. v. d. Holst en J. P. Caspers; Johan nes J. z. van A. J. M. v. Gooi en P. H. Stappers; Francisca P d. van A. Passchier en J. A. Koeman; Adriana A. M. d. van H. J. de Haas en H. A. Steenvoorden; Veronica E. d. van W. G. den Dubbelden en J. E. Han- sclman; Pieter z. van Q. v. Os en N. Onderwater; Gemma G. M. d. van H. C. Hoogeveen en E. C. M. van Leeuwen. Ondertrouwd: G. Duindam 35 j. en A. M. de Bree 26 j. Getrouwd: J. A. Groenewoud cn A. A. de Ridder; A. C. v. Laarhoven en M. J. Verbeek; H. J. Rooijen en M. Blaauw. NOORD WÏTKERHOUT O.D.I. op de planken. De R.K. gemengde toneelvereniging „O.D. I-" gaf in de zaal van café van der Geest een uitvoering. Deze uitvoering dien de tevens tot sluiting van het toneel seizoen 19521953. De zaal was zeer goed bezet. Dc heer G. v. Gijlswijk opende de avond m*et een kort woord. Het program ma werd vervolgens in een vlot tem po afgewerkt. Voor het voetlicht werd gebracht het luchtige toneel spel van Zeewind en liefde, in drie bedrijven, van Rosita Paters, get'teld. „Jongens van de Koopvaai-dij". Het was werkelijk een luchtig spel. De aanwezigen hebben zich kostelijk vermaakt. Aan liefde was er niet te kort. Daar zorgden de jongens van de „Neeltje Jacoba" wel voor. Zij zorgden voor diverse liefdes verwik kelingen, waarvan minstens 3 meisjes de dupe waren en niet minder de kapitein van 't schip en de 2e stuur man. De oorzaak was dat 'n matroos liefdesbrieven verzond onder de naam van de kapitein, die reeds 3 !aar verloofd was en dat de stuur man liefdesbrieven verstuurde naar een verkeerd adres! Een en ander gaf dikwijls aanleiding tot comische scènes, waar geen uitkomen aan was. Het was een echte knalavond. De cu pido's verleenden hun onmisbare mu zikale medewerking. gebodene. STOMP WIJK Wijkverpleegster naar bed. Zus ter Jansen, de wijkverpleegster van - het Wit Gele Kruis alhier, kwam met haar bromfiets op de Delftsekade te Leidschendam zo ongelukkig te val len, dat zij een hersenschudding op liep. Door dr. Perquin, die de eerste hulp verleende, werd de zuster weer naar huis vervoerd. Tijdens de ge dwongen afwezigheid van zuster Jan- f sen wordt de wijkdienst door een plaatsvervangster waargenomen. VALKENBURG JODIUM IN HET ZOUT Bij beschikking van 16 Maart 1953, is met ingang van 1 April 1953 deze gemeente aangewezen met een aan- tal andere gemeenten waar brood in plaats van met keukenzout, met ge- jodeerd zout moet worden bereid. ZOETERMEER Gemeenteraadsverkiezing. De candidatenlijst var. de P. v. d. A. is als volgt samengesteld: 1. J. van 't Hoff, 2. T. Klootwijk, 3. D. v. d. Vooren, 4. Jac. Rozenboom, 5. A. C. Goetland, 6. L. Glas, 7. P Langkeek, 8. M. j. van Ruiteiburg. 9. H. J. Os- dam, 10. P. van Ruitenburg, 11, C. M. G. Nieuwenhuis, 12. H. Steenhuisen, 13 C. H. Dontje. R. K. Schaakvereniging „Zoeter- meer". Het tweede- tiental moet Donderdag a.s naar Voorburg om in de H. S. B.-competitit een wedstrijd te spelen tegen VSGV Alle spelers t moeten om half acht present zijn bij 1 het clublokaal. De/,e en vorige week I zijn voor de eigen club-competitie de fc volgende partijen gespeeld: Groep 1: J. C. Opdam—A. Stig 10 M. J. van Staveren—H Houtman 10; H. J. Comijn- J L Boos 10. Groep 2: Th. van Galen Sr./—P. Rosbergen 01; A v d. BurgG. P. v. d. Broek 1—0; P RosbergenTh. van Galen Jr. 01Th. van Galen Sr.—B. W. Tilburg 1—0. D. W. O.-Nieuws Dodge SV 1 DWO 1 7—4; DWO 3—TE DO 3 5—0. DWO 4Oostcrboys 4 12 In de uitwedstrijd van DWO 1 tegen Dodge SV gaf DWO voor dc rust de toon aan en wist dit uit te drukken in een voorsprong van 4—1, door j doelpunten van A. Adegeest en 3 van l! J. Bollenboom. Na de rust waren door overmoedig spel vai, DWO de bord- i jes sterk verhangen Dodge was fi steeds in de aanval en wist de score fl op te voeren tot 7 —4 Hierdoor is de f' kans op de tweede plaats meteen sterk verminderd en zullen zeker alle overige wedstrijden moeten wor den gewonnen. DWO 3 speelde thuis tegen TEDO 3. Met de wind mee wist het een 20 voorsprong te bereiken. Na rust dachten w-- TEDO in de aan val te zien doch niets was minder waar. -I 2^fef eoed doorzetten en wist dc score toTö-^TTe Vrr-T£3ïï: Jammer dat dit elftal de laatste °tüd' in de running is gekomen. DWO 4 behaalde haar eerste nederlaag in dit seizoen en wel tegen Oosterboys 4. Met de wind tegen werd begonnen, steeds werd op de DWO helft ge speeld en na een Kwartier was het 01. Direct na de aftrap wist DWO gelijk te maken en tot rust te hou den Het kreeg nu wind mee en dacht er te zijn. Steeds werd op de Ooster- boys helft gespeeld en enkele uitval- ien van de gasten konden geen ge- vaar opleveren. Toch werd een hier-' van DWO noodlottig 1—2. Wat de gastheren ook probee.den, niets hielp en het einde kwam met 1—2. Donderdag a.s. is er weer training, ieder wordt lier weer verwacht. Za terdag a.s. zal wederom de gymnas tiek voor de kleit.e meisjes worden hervat. Het bestuur verzoekt de ouders de kinderen te zenden om 2 u. Ondertrouwd: D. Kinkel 20 j. en J. M. Vonk 20 j. Overleden: E. Spijker 90 j., wed. van A. Verheul.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2