Boskoopse kwekers demonstreren vakmanschap op de Flora 1953 RIJNSTREEK Jubilerende K.A.B.-voorzitter werd hartelijk gehuldigd Amerikaanse plannen voor het Verre Oosten Nog geen koerswending in Oost Duitsland v kijUAG 10 APRIL 1953 DE '.EIDSE COURANT EERöTE BLAD - PAGINA 2 3e Binnententoonstelling Boskoop heeft een grote prestatie geleverd. Want de massale hoeveelheid bloeiende heesters en planten, die de boomkwekers uit d3t vriendelijke dorp echter de Gouwe in het Flora-bloemcnpaleis hebben gezet overtreft ook de meest optimistische verwachtingen. Men ziet daar ï.aast een schat van co niferen en Acers en Gouden Regen en Seringen, een ongekende weelde van Azalea's en Rhododendrons. Maar vooral van Azalea's: de teei getinte Mollis, de nieuwere Vuykiana, die als het ware doorbuigen onder de massa's bloe men die ze moeten torsen, de trotse Pontica's, de elegante Japonica en nog meer soorten. Azalea's overheersen met Rhododendrons Boskoop slaat met zijn specialitei ten daar in Heemstede een uitste kend figuur. De aanleg is bijzonder sierlijk met diverse verhogingen, waar de schitterende kleuren van de Azalea's flonkeren tussen het zachte groen van Acers en waar statige co niferen in diverse soorten zich statig verheffen. Nieuwigheden? Men ziet er diverse. Zeer opmerke lijk is wel de gele sering. Of geel, nou ja, het is meer roomkleur, maar niettemin is nog geen enkele kweker ter wereld er in geslaagd een derge lijke tint in de seringen te creëeren. Verbluffend mooie dingen vindt men ook in de robuste Rhododendrons met hun statige bloementrossen. Zeer op merkelijk vonden we de roserode Burg. Aarts, de licht-rose Queen Mary en de robijnrode Madame de Bruin. Natuurlijk ontbreken hier de Magnolia's niet. Niet alleen worden de meer bekend- rose en witte va riëteiten geëxposeerd, maar ook de minder vaak voorkomende donker rode. Fier prijken hier ook de rose takken van de Japanse kers tegen het wit van de Sneeuwballen en steekt de fijn gekleurde Calmia haar bloem trosjes omhoog uit het groen. Rozen zijn er niet zo veel. Wat groepjes Polyantha's, maar daar is het mee uit. Men merkte o.a. sprook jesachtig mooie oranje en diep-rode nieuwigheden op. Overal ter wereld. Dat de boomkwekerij en teelt van siergewassen in Boskoop een grote plaats in neemt, weten zo langzamer hand alle min of meer beschaafde landen. De voortvarende exporteurs trekken kris-kras over deze oude aardkorst om hun producten aan de man te brengen. Er zijn Boskopers, die bij wijze van spreken kind-aan- huis zijn in Finland en Scandinavië, cn noem-maar-op. En hoewel men in de tropische landen niet bepaald om bloeiende planten en heesters zit te springen, heeft men het geachte pu bliek in Indonesië, de Zuid-Ameri kaanse landen, enz. ook onder de be koring van hun productie weten te brengen. Als afnemer staat Engeland nog steeds op de eerste plaats. On middellijk hierop volgen Zweden enCanada, terwijl Amerika en Duitsland op de derde en vierde plaats komen Voor Amerika en Duitsland zit men natuurlijk met de moeilijkheid dat alle planten en hees ters schoon gespoeld moeten worden, omdat de plantenziekten-geleerden ginds hogelijk benauwd zijn voor pa rasieten en schimmels en aaltjes en andere gevaarlijke dingen, die de cultures ginds in gevaar kunnen brengen. Zo héét het altnans. Maar in Boskoop weet men wel beter. Daar grinnikt men eens en denkt er het zijne van. Cijfers. Dat Boskoop inderdaad de boom kwekerijplaats van Nederland is, mo ge blijken uit de volgende cijfers. In totaal staan daar pl.m. 600 h.a. vol met deze gewassen en telt men er 400 a 500 kwekers. Hiervan zijn er onge veer 100 ook exporteur. De uitvoer naar diverse landen zal dit jaar zo rond de 15.000.000.belopen, wat voor de deviezen-schatkist een zeer welkome aanvulling is. Van deze ex port neemt de uitvoer va i Boskoop- se specialiteiten, zo zegt men, bijna 85 pet. in beslag. De officiële opening vond vanmor gen om elf uu plaats door min. Mansholt. Over deze opening en uit slag der prijzen hopen we U morgen nader te kunnen inlichten. ALPHEN AAN DEN RIJN De pl. afd. van de K.A.B. hield Donderdagavond in de Sint-Joseph- zaal een propaganda-bijeenkomst, waarin de voorz., de heer A. F. Ruijs- senaars, in vele toonaarden werd ge huldigd i.v.m. zijn 40-jarig lidmaat schap van de Ned. Kath. Grafische Bond en van de standsorganisatie, de KJV.B Hierbij waren tegenwoor dig deken L. H. M. Nieuwenhuizen, kapelaan F. C. Verheul, geest, adv., kapelaan L. M. G. Biemans, de heer J. de Zwager, secr. van de Ned. Gra fische Bond in Haarlem, de heer Korting, voorz. van de Diocesane Haarlemse Bond van de K.A.B., als mede de besturen van de pl. Mid denstandsvereniging en de L T.B. en de leden van de K.A.V. De heer de Zwager zeide, dat er alle réden was de jubilaris geluk te wensen. Hij is een man die in het organisatieleven en de maatschappij positief zijn weg wist te banen, trouw aan de katholieke principes. Voor het vele werk dat de heer Ruijssenaars in taai volharden voor de bond heeft verricht, was spr. er kentelijk. Hy reikte de jubilaris hiervoor het diploma uit van de K. A.B., alsmede het gouden jubileum boek „Streven en stuwen" van de Grafische Bond. De geestkracht, werkzaamheid en het enthousiasme van de jubilaris stelde spr. allen ten voorbeeld. De heer J. van Egmond bracht hul de namens de jongeren in de organi satie in de vorm van het „Gedicht der jongeren". Ere insigne van K.AJB. Vervolgens ontving de heer Ruijs senaars het ere-insigne van de K.A. B., dat hem door de heer de Zwager op de borst werd gespeld. Namens de afd. voerde de heer A. W. G. van Leeuwen, die de leiding van de avond had, het woord. Spr. gaf allereerst een kort historisch overzich' van de loopbaan van de ju bilaris in het organisatieleven, dat voor hem in Zeist aanving, noemde tenslotte een aantal prijzenswaardi ge hoedanigheden van de jubilaris op en benadrukte vooral zijn streven tot eendracht, vrede en standvastigheid in het nastreven van de bondsbelan- gen. Zijn felicitatie- en dankwoorden bezegelde spr. met enkele cadeaüx, w.o. boeken over onderwijswetge- ving. Mevr. Ruijssenaars ontving naast waarderende woorden voor de offers die aan huiselijke gezelligheid werden gebracht, een mooi bouquet bloemen. De deken noemde de heer Ruijsse naars zijn rechterhand en goede me dewerker van de parochie. Hij is een man die zelf de moeilijkheden en de belangen der zaken inziet, hij is godsdienstig van aard en weet zelf intitiatieven te nemen, richtlijnen aan te geven en is vasthoudend aan het principe. Ook spr. wenste de heer en mevr. Ruijssenaars geluk met het jubileum. Een kort schetsje van de Kajotters bracht afwisseling, Mevr. Haus-Kuif vertolkte de ge lukwensen van de K.A.V. en bood Als Panmoendjon resultaat oplevert De Amerikaanse regering heeft nu al een plan geschetst voor een oplos sing van alle hangende problemen in het Verre Oosten. Het zal echter dan pas worden uitgevoerd, als de onderhandelingen, die thans in Panmoendjon met de Chinezen en Noord-Koreancn aan de gang zijn. werkelijke resultaten opkferen. Als de UNO-geallieerden voldoening wordt gegeven door hei uitwisselen van zieke en gewonde krijgsgevangenen, als er een accoord wordt gesloten over de terugkeer van alle krijgsgevangenen, als er een wa penstilstand komt in Korea, dan zal er drie maanden later een conferentie kunnen worden gehouden. Op deze bijeenkomst zal men niet alleen het Koreaanse geschil kunnen regelen maar tevens de oorlog in Indo-China de status van nationalistisch China en de toelating van communistisch China tot de UNO. niet het stadium bereikt, waarin men kan zeggen, dat reeds bepaalde be slissingen zijn gevallen. De Republikeinse senator, William Knowland, belde minister Dulles op en vroeg hem of het idee Korea ver deeld te laten van hem kwam. „Neen", antwoordde Dulles, „dat is niet van my". „Dan wordt het tijd, dat u met president Eisenhower tot overeen stemming komt. Want het land kan zich geen twee ministers var. buiten landse zaken permitteren, van wie de een de ander tegenspreekt". KOREA BLIJFT VERDEELD. Voor Korea in het bijzonder over weegt de Amerikaanse regering een verdeling van Korea te aanvaarden, waarbij dc grens van het Zuidelijke deel 140 kilometer meer naar het Noorden zal moeten liggen dan het tegenwoordige front. Daarnaast zou Amerika bereid zijn Formosa, het laatste bolwerk van de Chinese na tionalisten, onder beheer van de Uno te plaatsen. De veiligheid en onaf hankelijkheid van Korea zal worden gegarandeerd door de Verenigde Sta ten krachtens een verdedigingspact naar het voorbeeld van het verdrag, dat zij in 1951 hebben gesloten met Australië en Nieuw-Zeeland. Dit alles werd door een gezagheb bende functionaris van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken openbaar gemaakt, nadat ge ruchten over dit Amerikaanse plan reeds waren verschenen in een aan tal Amerikaanse dagbladen. Deze verklaring werd echter op één punt tegengesproken door Hagerty, secre taris van president Eisenhower. Hij zei, dat de regering niet overweegt Formosa aan de UNO over te doen. OPSCHUDDING ONDER REPUBLIKEINEN. Deze officieuze mededelingen wer den gedaan, nadat er enige opschud ding was ontstaan onder een aantal Republikeinen, die van de regering een verklaring eisten over de her komst van deze berichten. Zij wilden, dat iemand hiervoor de verantwoor delijkheid nam omdat de belangrijk heid van de kwestie niet toestond, dat hierover een misversand zou ont staan. Toen men de „gezaghebbende functionaris" wees op de tegenspraak van Hagerty, ontkende hij, dat er enig verschil van mening bestond tussen het ministerie van buitenland se zaken en het Witte Huis. Hy wei gerde echter zich verder over de kwestie uit te laten. In ieder geval heeft de Amerikaanse regering nog Aanhangers van de Sjah van Per- zië en voorstanders van premier Mossadeq zijn Donderdag voor het parlementsgebouw te Teheran slaags geraakt. Vijftien aanhangers van de Sjah, behorend tot de Arya-partij, werden gewond, een Paniraan (pro. Mossadeq) liep eveneens verwondin gen op. Zeven personen werden aan- gehouden. De Madjlis (Tweede Kamer) kon niet vergaderen, daar het quorum ontbrak. De drachme gehalveerd Dc Griekse minister van Coördina tie Markezinis heeft gisteravond in een radiorede verklaard, dat de drachme, de Griekse munteenheid, met 50 pet za! worden gedevalueerd. De devaluatie gaai onmiddellijk in en Markezinis heeft verklaard, dat de bedoeling er van is een. einde te maken aan het regime van anarchis tische verwarring en speculaties. Griekenland had verwacht, dat drastische nieuwe maatregelen we reldkundig gemaakt zouden worden, maar iedereen van de huisvrouw tot de fabrikant was volkomen verrast door het nieuws van een de valuatie van Je drachme met 50 pet. ten opzichte van de dollar. Vluchtelingenstroom stijgt weer De Sovjetzone van Duitsland heeft tot nu toe weinig ondervonden van een nieuwe richting in de Russische politiek. De maatregelen, om het land volkomen communistisch te maken, worden met kracht doorge zet, zodat de kloof tussen Oost- en West Duitsland dagelijks breder wordt. De Russen maken felle pro paganda voor een viermogendlieden- conferentie voor een Veren;gd Du'ts- lend, maar zij doen niets, dat 't suc ces van een conferentie kan verze keren. De landbouwer wordt zo meedo genloos gecollectiviseerd dat dc boe ren hun wrok tonen. Het partyblad „Neues Deutschland" eist tenminste bescherming van de collectieve boerderyen. Er zyn nu ruinr 6000 van deze boerderijen en ze bestrijken een ge bied van 500.000 hectaren, ongeveer 10 pet. van de akkergrond in de Oostelijke zone. Ongeveer 10 pet. van het land wordt niet verbouwd, omdat de eigenaars naar het Wes ten zijn gevlucht. Het blad van de Russen, de „Tach- liche Rundschau", doet een beroep op de leden van de jeugbeweging om dienst te nemen bij de hulppoli tie. „Om de volkspolitie bij te staan om scherp toezicht te kunnen uitoefe nen op de Berlijrtse spoorwegen en de lange afstands-treinen." Het ware doel der Russen blykt de vluchtelingenstroom te stuiten. Deze groeit weer dagelijks na een korte onderbreking, toen het volk hoopte op betere tijden na Stalin's dood. In de eerste week van April zijn reeds 12.000 vluchtelingen in West Berlijn aangekomen. Uit Oost Berlijn wordt bericht, dat 160 officieren en ambtenaren van de controle-commissie bevel hebben ge kregen onmiddellijk naar Rusland terug te keren omdat zij te nauw contact met de Duitse bevolking ge had hebben. de heer Ruijssenaars sigaren aan en mevr. Ruijssenaars ontving bloemen. Kapelaan Verheul, g.a. schetste hoe de jubilaris zich het grandioos ideaal, de uitbouw van de K.A.B. tot taak heeft gesteld. De heer Korting getuigde van de dank van de K.A.B. Opvallend noem de spr. het dat de jubilaris behalve 40 jaar lid van zijn vakorganisatie, tevens evenlang lid is van de stands organisatie, maar meer nog dat hij ook het voorzitterschap hiervan be kleedt, in wekle functie hy zo prach- tig heeft meegewerkt tot verwezen lijking van de doelstellingen, van de K.A.B. Nog vele sprekers. Hierna hield de heer Korting zijn propaganda-rede waarin hij een uit eenzetting gaf van hetgeen de K.A.B. voor de leden doet; hij schilderde het heden af tegen de achtergrond van het verleden, roemde het pioniers werk, waaraan o.a. ook de heer Ruijssenaars had deelgenomen, aldus spr., en liet de vele instellingen van de K.A.B. de revue passeren. Spr. wees op de richtlijnen van de Pause lijke Encyclieken en verklaarde tot slof, dat alleen de consequente bele ving van het christendom de mens gelukkig kan maken. De heer A. W. G. v. Leeuwen pro pageerde nog het deelnemen aan de Credo Pugnoclub, die spr. de weg- wijzèr noemde in godsdienstige en sociale leven. De heer H. v. Deuren, voorz. van de pl. afd. van de Kath. Midden standsvereniging complimenteerde de jubilaris en mevr. eveneens en constateerde met genoegen, dat er een vruchtbare samenwerking be staat tussen de standsorganisaties, een samenwerking waartoe het tac tisch beleid de voorz. van dc K.A.B. de Heer Ruijssenaars, veel bijdraagt. De lange rij van sprekers werd be sloten door de heer J. C. Vink, secr. van de L.T.B., die ook een geschenk aanbood in de vorm van een kistje sigaren en mevr. Ruijssenaars ver zocht genoegen te willen nemen met de geur der sigaren. Tot slot dankte de jubilaris, mede namens zyn echtgenote. MODESHOW VAN FA. J. WERNEKE In de smaakvol versierde grote zaal van het Nutsgebouw gaf de fa. J. Werneke, mag. „De Zon alhier, Don derdagmiddag en -avond een mode show. Hieraan werkten mee de plaatselij ke firma's J. Kouwer (damestassen), J. Baksteen (sieraden) en G. v. d. Horst (dameskapsels). De modeshow van de fa. Werneke is sedert enkele jaren een zeer ge waardeerde radit'.e voor de dames geworden. Ditmaal was deze in een Amerikaanse stijl gearrangeerd. Behalve zes mannenquins, waar over mevr. Schipper als explicateuse de leiding voerde, en de voornoem de plaatselijke medestandgenoten van de heer Werneke, werkten hier aan. nog mee de héren Littooy met conference, Jan van Oort met piano muziek en de gebrs. Wim en Bram Scholten met zang. De heer Van Oort verzorgde tijdens de gehele show ge zellige pianomuziek, terwijl de gebrs. Scholten, in de pauzes ter afwisseling op zeer te waarderen wijze, enkele liederen- ten gehore brachten. Het moet erkend worden, dat het geheel van deze show op een hoog peil stond. Uit eigen voorraad van de firma werden niet minder dan 129 modellen getoond. Aantrekkelijke modellen uitge voerd in vele variabele stoffen en dessins passeerden de aanwezigen. Er werden getoond deux pièces, zo mcrjurken en -swaggers, blouses en rokjes, coctail- en sportjurkem, top pers, sportmodel jasjes, flowers, aan gesloten jassen, zeilcostuum, strand- jurken, regenjassen, bijpassende hoedjes, kapjes, baretten, handschoe nen en sjaals, kortom alle variaties die de nieuwste damesmode brengt, in zoveel soorten, uiteenlopende des sins, aantrekkelijke combinaties en verschillende prijzen, dat. er onge twijfeld voor iedere smaak en elke beurs iets te vinden is. VEERTIG GANZEN KOZEN DE VRIJHEID Ongeveer 40 jonge ganzen van mevr. Van Leeuwen aan het Aarka naal verkozen de vrijheid en zwom men via dit kanaal de Rijn op. Som mige dieren moesten dit met de dood bekopen. Enige burgers, die het ge vaar, dat dé dieren bedreigde zagen, hebben de rest van de vogels ter hoogte van de Marthastichting vei lig op het droge gebracht. Groslijst CJLU. De groslijst van de C.H.U. voor de a.s. gemeente raadsverkiezing ziet er als volgt uit: J. v. d. Berg, thans weth., P. Ver donk (zittend voor Aarlanderveen), A. Kroon, G. Gesman, H. Brokaar, G. van Staalduinen, H. J. Jansen (zittend), G. Goedhart, J. v. d. Oever, mej. G. Spreij, H. Godthelp, C. v. d. Ent, D. Rijswijk, E. Boger- man, Joh. Westmaas Jr., Jac. Rij laarsdam, K. Angenent (Aarlander veen), J. H. Klein, T. D. Kempenaar (Aarlanderveen). J. Wassenaar, A v Galen, G. v. d. Neut, A. Dijkstra, G. Jongeneel, mevr. G. v. d. Linden- van Dommelen en W. Rynsburger. op kunnen genieten. Heel in het bij zonder van het zangspel, dat werd uitgevoerd door mej. J. Lelieveld en de heer J. Poel wijk, die aan de piano werden begeleid door mevr. Wit- schey-van Unen. Tijdens de pauze werden de be jaar. den getracteerd. De heer J. Vrees wijk verleende muzikale medewer king met zijn accordeon. BODEGRAVEN Toneeluitvoering K.A.T. Het was een goed gevulde zaal, waar voor het gezelschap van het Kath. Arbeiderstoneel zijn Paasuitvoering gaf. Opgevoerd werd „Nacht en morgen". Dit bewogen en dramati sche spel verhaalt de geschiedenis van een zeeofficier, Erik, die door een ongeval blind is geworden, en zijn kruis moeilijk dragen kan. Zijn verloofde met wie hij onaangenaam heden krijgt, loopt weg en komt om 't leven. Zij had echter bepaald, dat haar hoornvliezen gebruikt konden worden om een blinde te genezen. De transplantatie wordt met succes op Erik toegepast. De hoofdrol, ver tolkt door J. Vermeij, werd behoor lijk gespeeld. Hy werd goed geassi steerd door de gezusters B. en C. v. d. Berg. De laatste, als Eriks ver loofde, voldeed uitstekend. Regis seur N. Disseldorp zorgde voor de komische noot in dit zware stuk, 'n rol, die hem wel 't beste ligt. De al leenspraken, vooral in het laatste bedrijf waren niet steeds achterin verstaanbaar. De grime was bij de heer A. v. d. Panne in goede han den. Filmavond Herkingen. Van 7 tot 12 "uur werden in Hotel v. Rossum 5 voorstellingen gegeven, die voor de gehele burgerij gratis toegankelijk waren. De avond werd geopend door de heer C. Vreeken, voorz. van de financiële commissie van 't adoptie comité. Hij richtte zich bijzonder tot de heer Boonsma, die het filmpje over Herkingen vervaardigd had. De heer Boonsma uit Middelharnis lichtte daarna in enkele woorden toe, hoe hij als getuige van de ramp vlak erna enkele filmpjes had ge maakt, waarop o.a. ook het bezoek van H. M. de Koningin staat afge beeld. Na de vertoning gaf de opera teur nog een explicatie over de kos ten. Het evacueren van 24.000 per sonen had elf millioen gulden ge vergd; honderdvijftig millioen is het rijk kwijt voor de buitendijken, ter wijl de Waterschappen 40 millioen moeten besteden aan 't herstel der binnendijken. HAZERSWOUDE Met lof. Mej. H. Praay, wonen de aan de Rijndijk, beambte bij het ministerie van financiën, is geslaagd voor de examens typen, handelscor respondentie, staatsinrichting en Ned. taal. Zij was de jongste van de groep van 72 meisjes en slaagde met het hoogste aantal punten. Voor deze prestatie kreeg mej. Praay behalve de diploma's een mooi boek. Geboren: Adrianus Johannes Jozef z. van C. P. Wijsman en J. C. Spruit; Paulus z. van P. van der E ijk en N. Olieman; Johanna Quirina Adriana d. van H. A. Verdegaal en A. M. T. van der Post; Petronella Antonia Johanna d. van J. R. Dijk huis en M. E. van Heiningen; Nico- laas Antonius Johannes z. van A. P. Straathof en J. C. Koot; Eduard z. van D. Harkes en H. W. de Vlieg; Johanna Geertruida Cornelia d. van H. J. van der Laan en T. A. van der Ven. Getrouwd: Hubertus Hendrikus Vertegaal 27 j. en Catharina Johan na de Jong 25 j.; Gijsbert den Bra ver 25 j. en Johanna Hermanna Kerkhoven 26 j. Overleden: Hendrik Jan Vos 64 j, echtg. van Corn. Wensveen. LEIDERDORP Geboren: Johannes Petrus, z. van D. A. Blij leven en G. S. Mom; Wil lem, z. van J. A. Bogerd en L. de Jong; Franciscus Gerardus Antonius, z. van J. Fisser en M. G. C. van Re- mundt; Angela Anna Maria, d. van A. G. C. J. Staats en A. Vilders; Geertruida, d. van A. van Winkel en A. J. Schouls; Marianne, d. van H. van Egmond en H. de Jong. NIEUWKOOP Begin van brand. Bij D. de J. brak gistermiddag brand uit. Mede dank zij een gunstige windrichting kon erger voorkomen worden en met een brandblusapparaat was men, het weer; (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt tc 10 uur). NACHTVORST Licht tot half bewolkt met vannacht op de meeste plaatsen zware nachtvorst maar morgen overdag zachter dan vandaag. Matige tot zwakke wind, van avond nog Noordoostelijk, mor gen uit Zuidelijke richtingen. 11 April: zon op 5.53 en onder 19.30; maan op 4.40 en onder 16 40 uur. Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: weer temp. HELSINKI vrijwel onbew. 0 C. OSLO onbewolkt 3 STOCKHOLM onbewolkt —0 onbewolkt zwaar bew. licht bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. KOPENHAGEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL PARIJS BORDEAUX NICE WARSCHAU BERLIJN FRANKFORT MüNCHEN WENEN 2',, nevel licht bew. regen regen regen Nederlanders op de Koreaanse uitwisselingslijst De Chinese generaal Lie heeft de geallieerden medegedeeld, dat op de uitwisselingslijst vijftien niet-Korea- nen, Turken, Grieken Canadezen en Nederlanders, voorkomen. Naar het A.N.P. van de legervoor- lichtingsdienst verneemt, bevinden zich drie Nederlandse militairen in communistische gevangenschap. Twee Nederlanders worden vermist. De gevangenen zijn: soldaat Arie Biever uit Den Haag, soldaat Lamherti uit Maastricht en sergeant Van de Snepscheut uit Best (N.B.) Voor zp- ver bekend zijn deze drie niet ziek of gewond. „Ouderdomskas". In de stemmig versierde zaal van het IJsclubgebouw, welke geheel bezet was, gaf de ver eniging „Ouderdomskas" o.l.v. de heer J. H. Heijker haar eerste feest avond, sedert de oprichting een half jaar geleden. Hierbij waren tegen woordig de dames van het U.V.V., alsmede mevr. Witschey-van Unen en verder leden en bestuur van de vereniging van ouden van dagen te Aarlanderveen. De toneelvereniging „Dito" uit Aarlanderveen luisterde deze avond op met een-acters en een zangspel. Het eerste werd gebracht „Moeder is abuis", daarna voerden de Dito's op het zangspel „Zeeman's thuiskomst" om na de pauze te besluiten met de een-acter „Dubbelganger". Van dit optreden hebben de aanwezigen vol- ROELOF ARENDSVEEN GESLAAGDE AVOND VOOR BEJAARDEN Of het nu de film was, welke dr. Muskens vorig jaar van de uitgaans dag der ouden van dagen had opge nomen, ofwel het optreden van het muzikale gezin Bouwmeester uit Woubrugge, de belangstelling voor de avond ten bate van de uitgaans dag der ouden van dagen was enorm groot. De Pancratiuszaal was weer eens ouderwets tjokvol te noemen. Na een inleidend woord door de heer Niewint kwam de fam. Bouw meester voor het voetlicht. Het pro gramma werd begonnen inet enkele mooie muziekstukken, waarvan de aanwezigen, o.w. wij opmerkten pas toor D. Schoenmaker, kapelaan Sik- king en gemeentesecretaris, de heer W. A. v. Harteveld, genoten. De fam. Bouwmeester heeft enige tijd gele den in het programma van de K.R.O. voor het muzikaalste gezin van Ne derland reeds blijken van haar kun nen gegeven en bij die gelegenheid hebben wij bijzondere aandacht aan dit musicerende gezin besteed. Men bracht een werkelijk goed muziek programma. Naast het muzikale pro gramma waaronder ook gewaardeer de zang, bleek de familie ook in de vuur spoedig meester. De gealarmeer- revuekunst zeer bedreven. yee^ de brandweer was in de korts* moge- waardering ontving ook dr. Muskens lijke tijd present, maar behoefde met zijn film van de uitgaansdag geen werk te doen, Aanrijding.De veerijder H. reed met zijn wagen de deur van de gara ge van de fa. Bots, welke als steeds openstond en was vastgezet met een j haak, met sponning en al uit de muur. De politie stelt naar de toedracht een onderzoek in. Geooren: Joannes Leonardus z. fieven- eer bejaarden. Zeer veel grappige momenten met de bekende Veense ouden van dagen brachten de zaal soms tot onbedaarlijk lachen. Wij zijn er van overiugd, dat deze avond i de aanwezigen veel voldoening heeft geschonken en het comité finantieel een behoorlijke ruggesteun heeft ge- v. J. G. Bocxe en C. van Koert. Arie Vergadering NKJB De NKJB z. v. D. Koole en N. van de Marei. I kwam in de Pancratiuszaal in ver- Ondertrouwd: W. J. Eijs, 30 j. en M. A. Sanders 30 j. te Rotterdam. NIEUWVEEN Biljartver. Dito. Gisteravond werden de wedstrijden om 't persoon lijk kampioenschap van bovenge noemde vereniging voortgezet. De uitslagen waren als volgt: J. van Eijk A. Straathof 20; J. PietersenH. Leliveld 0—2; A J. v. TrigtA. Straathof 02. Ongelukkige val. Mej. Vermeij had 't ongeluk tijdens werkzaamhe den op 't erf ten val te komen. Dr. Nout constateerde een enkelbreuk en liet het slachtoffer naar een der Leidse ziekenhuizen vervoeren. Na geholpen te zijn kon ze weer huis waarts keren per ziekenwagen. RIJNSATERWOUDF Prot. groeperingen. Voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen hebben de Protestantse groeperin gen een lijst samengesteld, die er als volgt uitziet: 1. A v. d. Knijff, 2. P. Jansen, 3. G Bereshoeff, 4. F. Ly'stra, 5. L. Donker, 6. M. Jansen, 7. J. v. Zwieten, 8. P. Rodenburg, 9. M. Meijer. gadering bijeen. Uit het jaarverslag van secretaris A. Verdel bleek, dat het winter- programma goed geslaagd is. De penn. had een batig saldo te vermel den. In het bestuur werden in twee vacatures gekozen de heren H. Huig- sloot en M. Hoogenboom. Besloten werd in het zomerpfogramma we derom een uitgaansdag en een voet balmiddag op te nemen. Vo'or de LTJ-districtsportdag verzocht u voorzitter een actieve deelneme de leden. Voorts werden plannen ter tafel, gebracht om te komen tot op richting van een biljartclub. Er ga ven zich staande de vergadering reeds enkele leden op. Na de rond vraag spoorde de aalmoezenier, ka pelaan Sikking de leden aan om meer belangstelling te gaan tonen voor de komende culturele avonden. Omzet van kwekersgroep A'dam en Aalsmeer. De groep bloemen en groentekwekers, welke veilt te Aals meer en Amsterdam, deelt ons mede, dat de omzet aan bloemen f 616.067,30 en aan groente 70.878,39 bedroeg over 1952. Een totale omzet dus van 686.945,69.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2