Meer ontspanning voor ouden van dagen Koningin naar begrafenis Prins Bernhard in Amerika Militaire chauffeur veroorzaakte auto-ongeluk met dodelijk gevolg Bijna 40-jarige Mil. Luchtmacht kreeg praedicaat „koninklijk'' Nederlandse rampgoederen naar de vluchtelingen in Duitsland Gebrek aan bewijs sprak de drie verdachten vrij VRIJDAG 27 MAART 1953 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 Tweede Kamer De Tweede Kamer heeft gistermid dag de besprekingen over de begro ting van maatschappelijk werk voortgezet. De heer HAKEN (CPN) vroeg de aandacht voor de nood van de ouden van dagen. De heer STUFKENS (P. v. d. A.) besprak de kwestie van de gerepa- trieerden. Hun toestand wekt een zeker onbehagen. Min. VAN THIEL dankte de Ka mer voor de manier waarop zij over het algemeen het nieuwe departe ment en hem persoonlijk is tegemoet getreden. Hij was van mening, dat de overheid en het particulier initia tief een eigen taak ten aanzien van het maatschappelijk werk hebben. Hij verklaarde voornemens te zyn een commissie op nationaal niveau te vormen om te adviseren over de maatschappelijke consequenties dei- industrialisatie Hij zal voorts een nieuwe subsidieregeling bevorderen welke een verbetering voor de in stellingen zal inhouden en hij hoopte, dat de materiële positie var. de ge zinsverzorgsters, wie hij lof brengt voor haar arbeid, daarmee gelijke tred zal houden. De minister verklaarde er voor stander van te zijn, dat er een ge zinsraad tot stand komt. Het vraag stuk van het stijgend aantal bejaar den had zijn volle aandacht, zijn ac tiviteit zal voorlopig uitgaan naar het verschaffen van sociale recreatie. Hij kon instemmen met de opmerkingen die waren gemaakt over het maat schappelijk werk ten behoeve van mindcr-validen. Ter zake zullen aan wijzingen aan de gemeentebesturen worden gegeven. Voor hulp in de sociale sector aan de slachtoffers van de Watersnood zal een bedrag van dertig millioen gulden op de begroting worden ge bracht. Het rapport van de staatscommis sie-armenwet kan nog voor het zo merreces worden verwacht. De plan nen voor maatschappelijk werk ten plattelande verkeren in een verge vorderd stadium van voorbereiding. Het ministerie van, buitenlandse zaken deelt mede, dat H. M. de Ko ningin Maandagmiddag per vliegtuig naar Londen zal vertrekken, ter bij woning van de begrafenis van ko ningin Mary. Koningin Juliana is van zins, Dinsdagavond naar Neder land terug te keren. „Handelsverruiming en het toela ten van meer Nederlandse immigran ten zijn manleren, waarop de Ver enigde Staten Nederland kunnen helpen bij het herstel van de verlie zen, geleden tengevolge van de over stromingsramp" zeide prins Bern hard Donderdag te Washington op een banket, aangericht voor de uit reiking van de jaarlijkse Willem de Zwijger-prijs, welke wordt toege kend aan de Amerikaanse 4journa list (e), die in het afgelopen jaar het beste artikel over de Nederlands' Het wetsontwerp tot wijziging van de wet buitengewoon pensioen 1940-'45 hoopte de minister voor Pasen aan de ministerraad toe te zenden. Het was de minister bekend, dat vele gerepatrieerden moeite hebben de eindjes aan elkaar te knopen, maar een vergelijkinf met de slacht offers van de watersnood ging naar zijn mening niet op. Het lag niet in zijn bedoeling de zorg voor gerepa trieerden over te hevelen naar de gemeenten. Het standpunt van de regering ten aanzien van de Ambonnezen is niet gewijzigd. De woonoorden zou hij willen handhaven. De toekomst der Ambonnezen ligt niet in Nederland en daarom zou hij huisvesting in pa/r- ticuliere woningen minder gelukkig achten. De begroting werd daarna z.h.s. goedgekeurd. Vraagpunten in zake huurverhoging De Tweede Kamer heeft besloten een commissie, bestaande uit de frac tievoorzitters, opdracht te geven» vraagpunten samen te stellen naar aanleiding van de nota der regering nopens de maatregelen betreffende verhoging van huren en wijziging van belastingen, deze te publiceren en in» handen te stellen der regering met verzoek de Kamer schriftelijk ant woord te geven. Eerst dan zal worden beslist, lioe de verdere gang van zaken zal zijn. Dit betekent, dat de Tweede Kamer dan zal overwegen of men een alge meen debat op de basis der nota en verdere toelichting over de regerings plannen zal gaan voeren, dan wel dat men de definitieve wetsontwerpen zal afwachten. MELK NIET DUURDER. „Het is mijn voornemen de straat- prijs van de melk niet te laten stij gen" aldus de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer Mansholt, gistermiddag in de Tweede Kamer tijdens het vragen uurtje. Hij gaf aan zijn partijgenoot Vondeling (P. v .d. A.) toe, dat het de bedoeling is omstreeks half April de consumptieprijs van melk vrij te la ten. De minister vreesde hiervan geen prijsstijging omdat de eerste maan den althans de grote melkproductie de prijzen zal drukken Later als de productie vermindert, kan worden overwogen de subsidies te wijzigen. Minister Mansholt deed overigens geen belofte dat hy door subsidies de prijs laag zal houden. Alles voor de schoonmaak Gordijnstoffen vanaf 1.95. vitrages, afgepaste vitrage, alle soorten gang en traplopers In cocos en wol, enorme keus karpetten, tafelkleden vanaf 9.75, balatum 3.10, bedden, de kens, ledikanten, lakens, slopen, etc. Adr. van Ooy Jr., Breestr. 9, Leiden. Betaling vanaf 1.*-. per week, eigen financiering. Komt U eens kijken? (Advertentie). MGR. ALFRINK INCOGNITO BIJ AVONDMIS. De eerste Avondmis, die te Hilver sum in de parochiekerk van de H. Jozef werd gehouden, is geheel in cognito bijgewoond door mgr. B. Al- frink, aartsbisschop-coadjutor. Mgr. wilde persoonlijk een indruk krijgen hoe op deze nieuwe instelling werd gereageerd. Daartoe had de bisschop plaats genomen tussen de kerkgan gers in, gekleed als gewoon priester, dus zonder enig paars, alleen met bis schopsring als bijzonder kenteken. Mgr. Alfrink heeft na afloop in de pastorie, waar pastoor en kapelaans niets van het hoge bezoek hadden ge weten, meegedeeld, zeer gesticht te zijn geweest over de devotie van de kerkgangers. De bisschop zeide over tuigd te zijn van het nut van de Avondmis. VEEVOEDER-DISTRIBUTIE AFGESCHAFT. Binnenkort zal de nog bestaande veevoederdistributie afgeschaft wor den en de vrije handel mogelijk zijn. Dit deelde minister S. L. Mansholt gistermiddag in de Tweede Kamer mede in antwoord op vragen van dr. ir. A. Vondeling (P. v. d. A.). Men verwacht wel nadelen en ern stig zal moeten worden overwogen de varkens- en kippenhouderij op zandgronden en in kleine bedrijven te beïnvloeden. Begin April zal het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening hiertoe in overleg treden met de Stichting voor de Landbouw. Het ligt ini de bedoeling de kern van het ambtelijk distributieapparaat der provinciale commissariaten te handhaven. AMERSFOORTSE KEI KRIJGT CONCURRENT. In Bocholtz is men bij graafwerk zaamheden in« een Derceel aan de Mi nister Ruysstraat op een enorme zwerfsteen gestoten, die naar verluidt zelfs de befaamde Amersfoortse kei nog in grootte zou overtreffen. Hij is ongeveer twee en een halve meter lang en anderhalve meter breed, zo dat hij een oppervlak van ongeveer vier vierkante meter beslaat. De hoog. ervan wordt op 1.80 b. geschat. Precies heeft men nog niet kunnen meten, daar hij nog niet geheel is uit gegraven. Men is voornemens de steen later ergens in een plantsoen als „Bocholtze kei" te pronk te stel len. DOOD DOOR SCHULD Een mild vonnis De krijgsraad te vele-Oost heeft gisteren de 21-jarige soldaat J. G. uit Grijpskerke veroordeeld tot een maand hechtenis voorwaardelijk met KL' aan de linker kant van de weg in de zachte berm raakte. De chauffeur verloor de macht over het stuur en de auto sloeg met de laadbak tegen een boom; de soldaat Blom werd ge dood en twee andere soldaten, die ook in de laadbak zaten, werden zwaar schreven. Prins Bernhard gaf in zijn toe spraak een beschrijving van de door de overstroming aartgerichte ver woestingen. Hij bracht het Ameri kaanse volk de dank van Nederland over voor de hulp, aan de Nederland se overstromingsslachtoffers ver leend. king van zijn rijbewijs voor de tijd van een jaar. Op 4 November 1952 was op een landweg op de Veluwe in de buurt van Ermelo een ernstig ongeluk ge beurd met een militaire auto, door hem bestuurd. Bij het passeren van een paard en wagen haalde de be stuurder te ver uit, waardoor de auto Geen pad over rozen Over enkele maanden, namelijk op 1 Juli, zal het veertig jaren geleden zijn, dat vijf mannen te Soesterberg met als uitrusting een klein onogelijk vliegtuigje en 20 liter benzine per dag, de L.V.A. (Luchtvaartafd.) van Nederland oprichtten. Door de toenmalige Nederlanders werd dit groepje beschouwd als niet helemaal ongevaarlijke acrobaten en niemand had het toen willen geloven, Wanneer me nverteld had, dat de luchtmacht niet alleen binnen de veertig jaar een oorlog zou winnen of een te kort op dit gbied een zekere nederlaag in zou houen, maar zelfs het gehele burgerlijk verkeerswezen zou beheersen. Zoals alles, dat nog niet zijn bur gerrechten gekregen heeft, was ook de weg van de luchtvaart en zeker van de militaire luchtvaart in Neder land niet gemakkelijk. Men vonds het feitelijk maar zonde van de benzine en het materiaal. Toen na de eerste wereldoorlog de algemene ontwape- ningscampagne ook bezit van Neder land nam, scheen de militaire lucht vaart een kind der doods. Doch het taai volhouden va nweinigen, wist het kleine groepje op Soesterberg te bewaren. Een lange periode van stil etand in de ontwikkeling volgde, wel ke dank zij de gebroken-geweer tjes-politiek van Nederland voor 1940 oozaak was, dat de massale Duitse luchtmacht op 10 Mei 1940 enige „aartsvaderlijke" kistjes in de lucht zagen ronddrijven, die het tegen de razendsnelle en supermanoeuvreerba- re „Messerschmidts" moesten opne men. De wijze, waarop toenmalige vliegers met him belachelijk ver ouderde kistjes dez tot de tanden toe gewapende vijanden tegemoet vlogen vormt een blijvend sieraad in de kroon van heldenmoed, die in die dagen door Nederlandse mannen ge smeed werd. Na de oorlog nam het Nederlandse militaire vliegwezen zijn grote vlucht. Opgenomen in NATO-verband wer den de vliegvelden met de modernste typen bezet en grote groepen van de periodieke lichtingen dienstplichtigen worden besteed voor dit uiterst be langrijke onderdeel. Het korte maar waardige verleden m deze afdeling alsmede haar be langrijkheid voor de verdediging van Nederland, is wellicht dc oorzaak ge weest van het Koninklijk Besluit, dat hedenmiddag officieel is afgekondigd en waarin aan de Nederlandse Mili taire Luchtvaart het praedicaat „Ko ninklijke werd verleend. Tegelijk met dit K.B. werd even eens bij K.B. luitenant-gen. vlieger prins Bernhard benoemd tot inspec teur-generaal van de Koninklijke Luchtmacht. Bij de plechtige afkondiging, die te Soesterberg plaatsvond, waren ver schillende burger- en militaire auto riteiten aanwezig. Loor de Min. van Oorlog, ir. Staf, en door lt.-gen. Aler werden redevoeringen gehouden. De auditeur-militair, overste van Everdingen, eiste drie maanden voor waardelijke hechtenis met een proef tijd van twee jaar en intrekking van rijbewijs voor de tijd van twee jaar. Overste van Everdingen oefende ern stige critiek op het feit, dat er niet meer gebruik wordt gemaakt van het psycho-technisch bureau van de land macht. Mensen als deze beklaagde zouden dan geen chauffeur zijn ge worden. Hij is volkomen ongeschikt om auto's te besturen. Niettemin had hij op moeten letten. Beklaagde zelf zeide, ernstige fou ten te hebben gemaakt tijdens het rij-examen. Hij was op een tram in gereden en had toch zijn rijbewijs ge kregen. Beklaagdes raadsman-, luitenant Zouten bi er, noemde het ongeval een tragisch gevolg van een samenloop van ongunstige omstandigheden. De vooropleiding van de chauffeur was zeer gebrekkig. Wegens tekort aan chauffeurs moest hij met dertig les uren binnen vier maanden worden klaargestoomd. In het terrein kon de beklaagde, die in het burgerleven tractorchauffeur is, foutloos rijden, maar als hij in de colonne reed, be gonnen de moeilijkheden. Hij nam op de smalle weg de bocht te ruim: als tractorchauffeur was hij dat ge wend en bovendien wilde hij het paard niet aan het schrikken ma ken mensen var het platteland denken daar altijd aan. Hij heeft niet tijdig gereageerd, toen de voor wielen tegen de rand van de harde weg bleven steken. OUD-BEIJERLANDSE KASTEEL BOERDERIJ NAAR OPENLUCHT MUSEUM. De directie van het Rijksmuseum voor Volkenkunde „Het Nederlands Openluchtmuseum'' te Arnhem, be richt ons dat de kasteelboerderij „Scheervliet" uit Oud-Beijerland daterend uit het jaai 1617 naar het museum zal worden overgebracht. De provincie Zuid-Holiand zal daarmede eindelijk een waardige, zij het nog geen volledige plaats in het Neder lands cultuurpark krijgen. Tien millioen kilogram worden verscheept Een gedeelte van de goederen, die voor de slachtoffers van de Neder landse ramp ingezameld was en als overtollig beschouwd kan worden, is zoals de regering enige weken geleden op voorstel van het kamerlid mej. Tendelo besloot bestemd voor de vluchtelingencentra in Duitsland cn dezer dagen zal een begin worden gemaakt, met de verscheping van 10.000 ton kleren en beddegoed, afkomstig uit alle delen van de wereld. Grote Rijnschepen zullen de goederen vervoeren en afleveren aan de diverse havens, waar de diverse vluchtelingen-comité's hen n.et open armen in ontvangst zullen nemen. De goederen zullen op do eerste plaats ten goede komen aan de vluchtelingen uit Oost-Duitsland en andere landen achter het ijzeren gordijn, voorts aan de ontheemden en aan buitenlanders zonder vaderland. 44ste lijst slachtoffers watersnood Het Informatiebureau van het Ne- derlandsche Roode Kruis" heeft een 44e lijst van geborgen en geïdenti ficeerde slacshtoffers van de wa tersnood uitgegeven, luidende: DINTELOORD. de Wit, Jan Andries Leendcrt, geb. 16.6.46. FIJN AART. Kik, Adam, geb. 24.1.15; van Mou- rik, Willem, geb. 20.8.32; Wecdrf, Willem, geb. 3.10.08: 's-GRAVENDEEL. Heijden, Maria Gysje, geb. 23.6.46; Brandvan Twist, Adriana, geb. 27.2.97, echtgenote van Pieter Brand; van der Wulp, Wouter, geb. 2.10.20; i de Zeeuw, Woutrina, geb. 9.7.35. NIEUWERKERK. Krabbe, Hendrik M., geb. 11.10.81; PolWitteveen, Antje, geb. 20.6.24; SiesLukus, Toontje, geb. 24.11.22; Syriër—Goudszwaard, Jannetje, geb. 7.2.17; Viergever, Daniël, geb. 23.1.12. OOSTFRI AND. Bolle, Pieter Willem, geb. 28.4.41, zoon van Marinus Bolle en Cornelia v. d. Werf; Bollev. d. Werf, Corne lia, geb. 31.7.12. echtgenote van Ma rinus Bolle; Heyboer, Jacob, geb. 7.7.46; de Jonge,Stouten, Maria J., geb. 18.4.91, echtgenote van Govert de Jonge; Koopman, Cornelia, geb. 30.5.43; Meerman, Adriana, geb. 30.6.10; Uyl, Marina Cornelia, geb. 24.9.39 te Poortvliet. STAVEN1SSE. van Bloppoel, Adriana, geb.;17.12. 29 ^den Braber, Cornelis, geb. 29.9.89; den Braber,. Maria Cornalia, geb. 20.7.39; den Engelsman, Alurens, geb. 5.9.80; den Engelsmande Rijke, Neltje, geb. 24.7.83; Gaakeer—van Zorge, Maria Johanna, geb. 5.11.03; Goedegebuure, Jan Cornelis, geb. 28.8.17; de Jongh, Petronella Corne lia, geb. 23.1.0?; bjelle, Jacob Karei Pieter, geb. 16.7.09, Herbegrafenis te 's Gravendeel Van de bij de watersnood in 's Gra vendeel 38 omgekomen slachtoffers, is gisteren het laatste gevonden. Vanwege het feit, dat dit niet in 's Gravendeel kon geschieden, zijn alle slachtoffers in Dubbeldam be graven. Het voornemen bestaat de herbe grafenis in de gemeente 's Graven deel te doen geschieden op Donder dag, 2 April a.s. Hieraan zal in de Ned. Hervormde Kerk te 's Graven deel een rouwdienst voorafgaan. DIJK BIJ BURGHSLU1S DICHT. Vannacht omstreeks twaalf uur is het 50 meter brede gat tussen Burgh- sluisHaamstede en Meeldijk Burgh gesloten, waardoor de polder Burgh en Westland kan worden drooggemalen. Met dit werk zal zo spoedig mogelijk worden begonnen. Men heeft met inbegrip van de voorbereidingen, ongeveer een week aan het dichten van dit gat gearbeid. De dijk is ter plaatse opgespoten en met behulp van een dragline ver hoogd. De buitenkant is verzwaard met rijshout en zandzakken. Thans bevinden zich in deze ge meente alleen nog enkele kleinere gaten in de verbinding van Meeldijk naar het Oude Sluisje. Rotterdam zorgt voor de buitenlandse bezoekers Rust zacht, vreemdeling In verband met de te verwachten stroom van toeristen, welke met dc Paasdagen een bezoek aan ons land brengen en in het bijzonder naar de bloembollenvelden zullen komen,zal door de Vereniging Voor Vreemde lingenverkeer te Rotterdam een lo- giesinlichtingendienst worden inge steld, welke beoogt iedereen in Rot terdam aan onderdak te helpen. Voor een zo groot mogelijke service zal worden samengewerkt met de V.V. V.-kantoren in andere grote steden en langs de grenzen. AARDAPPELZIEKTEN EN VOLKS TUINTJES. Tijdens het vragenuurtje in de Tweede Kamer heeft minister Mans holt in antwoord op de door de heer Engelbertink (K.V.P.) gestelde vra gen meegedeeld, dat de aardappel ziekte in de volkstuinen belangrijk is toegenomen. De verbetering geschiedt vanuit dc volkstuinen. Hij zag geen mogelijkheid ontheffing van dc wet voor volkstuinders te verlenen. Wel was hij bereid de gemeenten hulp te verlenen, die dan wellicht hier en da'ar collectief aardappelen kunnen laten verbouwen. KWAMEN ZIJ OP HET LICHT AF? In Meppel is het flikkerlicht bij de overweg Twello in de spoorlijn MeppelLeeuwarden defect geraakt Een onderzoek werd ingesteld. Men kon niets abnormaals ontdekken, tot bleek dat een muizenpaar zich had genesteld in het contactkastje aan de rails. De dieren hadden zich zelfs te goed gedaan aan het isolatiemateriaal van de contactdraden, die geheel wa. ren kaalgeknaagd Men peinst nu over muizenvrije contactkastjes. ANNIE ONTSPRONG DEDANS Postduivensport, dure liefhebberij Het ledental van de Nederlandse Postduivenhoudcrsorganisatie (N. P. O;) is in 1952 teruggelopen van 59226 tot 55.655. Verscheidene liefhebbers hebben hun hobby opgegeven en ook worden er gemiddeld minder duiver.' gehouden. De dagelijks terugkomende kosten van het voer vormen wel een van de grootste struikelblokken. Elk koppel kost jaarlijks zo ongeveer 15 aan voer. Thans wordt een onderzoek in gesteld naar de mogelijkheid een voer samen te stellen van goede hoedanig heid, waarmee de kosten gedrukt kunnen worden. Het totaal der uitgegeven» ringen heeft vorig jaar 1.015.270 stuks bedra gen. Aan de gezondheidsdienst voor postduiven zijn verleden Janr 4266 le vende duiven ter behandeling aange boden. Hiervan» was ruim 48.5 pet. met geelparasieten besmet. Bereidwillige bedien de beroofd Vierhonderd gulden» is de tol door een boekhandelaar in de Utrechtse straat te Amsterdam betaald voor dc conversatie die zijn hulpvaardige be diende oen dezer dagen over de toon bank voerde met een donkere, En gels sprekende vreemdeling van mid- delbaro leeftyd. Deze betaalde een boek dat htf zojuist had gekocht met een biljet van 50.en verzocht om een variëteit van wisselgeld voor zijn verzameling. Ook vroeg hij een biljet van ƒ100.te mogen bezichti gen. Hij bezichtigde er meer dan een en vier daarvan» bleken enige dagen later uit het geldkistje van de boek handelaar te ontbreken. Het vage signalement van de klant is niet de enige aanwijzing waarover de politie beschikt. Zij speurt in de richting van meer dergelijke gevallen die zich niet lang geleden hebben voorgedaan. VARENDE MILLIONNAIR. By de N.V. Amsterdamse Schceps. werf D. do Vries Lcntsch Jr. aan de Grasweg te Amsterdam is gistermid dag een dubbelschroef stalen» motor jacht te water gelaten, in aanbouw voor een Griekse rnillionnnir. Dit 42 meter lange jacht kon niet op de gebruikelijke manier in zijn element glijden, omdat dan dc mo gelijkheid bestond, dat de bouwloods meegesleurd zou worden. Met behulp van twee drijvende bokken werd het jacht nu centimeter na centimeter van de helling gelaten. Dc tewaterlating duurde daardoor ruim een uur. Het schip is 42.06 meter lang, 6.86 meter breed, de holte bedraagt 3.74 meter en de diepgang is 2.84 meter. Twee crossley schcepdiesermotoren van elk 570 pk. zullen het schip, dat zeewaardig is, een snelheid van 15 knoop gevcn. f Naast de verblijven voor een 11 koppige bemanning en de meer luxe vertrekken voor de milllonnair en zijn gasten zijn aan boord 5 badka mers. Gisteren heeft de Amsterdamse Rechtbank uitspraak gedaan in de zaak tegen de twee „zware jongens" en een vroegere dienstbode, die be schuldigd waren van inbraak en uit lokking van inbraak in een café te Hilversum. Zoals men zich zal herinneren be trof het hier een inbraak van enige jaren geleden. Enige „zware jon gens" uit de Amsterdamse onderwe reld hadden volgens het verhaal een tip gekregen van een vrouw, die vroeger dienstbode in het loge ment was geweest, en voordat de echtgenoot van de logementhoudster, een degenslikker, tussenbeiden kon komen, waren zij met een toffee- blik, inhoudende Nederlandse en En gels geld, benevens enkele horlo ges, verdwenen. Tijdens de rechtszitting van enige weken geleden was de voormalige dienstbode een beetje te royaal ge weest met haar getuigenverklarin gen, waardoor zij van de getuigen bank naar de zitplaats der beklaag den verhuisde. Daar tegen de twee „zware jon gens" toch veel zware vermoedens rezen, doch niets bewezen kon wor den, dreigde de vroegere dienstbode, Annie, de enige veroordeelde te wor den in deze zaak. Doch Annie heeft zich weten te redden. Zij verklaarde gisteren, dat zij door haar man, met wien zij mo menteel kwade vrienden is, gedwon gen werd de schuilplaats van het geld te vertellen; haar man en de beide „jongens" hielden voet bij stuk, dat zij van niets wisten en met een bezwaard hart moest vrouwe justitia, die op haar weegschaal niet het doorslaggevend bewijs aanwezig wist, het edele drietal vrijspreken. Mmte GOLF Bij het transport langs een trap kwam een 67-jarige heer te Deventer, die zijn buurman hielp verhuizen op ongelukkige wijze te vallen. Hij was op slag dood. Een 16-jarlge jongeman, die aan de buitenkant liep van de Bergsingel- brugleuning te Rotterdam, gleed uit en viel in het Noorderkanaal. Hij kon niet zwemmen en verdronk. Zijn vriend, die evenmin kon zwemmen, kon hem wegens do diepte niet hel pen. Na 10 minuten dreggen werd het stoffelijk overschot naar boven ge bracht. Een gepcnsionnccrd hoofdop zichter te Hasselt is tengevolge van kolendampvergiftiging overleden en zijn echtgenote werd in ernstige toe stand overgebracht naar een zieken huis in Zwolle. Toen het dienstmeisje de tweede maal die morgen aanbelde en geen gehoor kreeg waarschuwde zy de po litie. In de slaapkamer trof mem hef echtpaar. Do man bleek toen reeds te zijn overleden. Een theedrinkende loodgieter die gekomen» was om de dakgoot te repereren liet zijn benzinebrander aanstaan. Toen de thee op was stond de boerderij van de heer J. Gijzen te Nyemirdum in brand. Er was geen water, 2odat binnen een half uur de boerderij tot de grond was afgebrand. Vijf koeien, een vrachtauto en een groot deel van de inboedel gingen verloren. De verzekering dekt ge deeltelijk de schade. Se wondedi^ke auoatwien aan Xappie JCeppij (2) 9 9 I l 99. Dat was een gelukkig weerzien. Koppie wist niet of hij lachen of hui len moest zo hlij was hij. Maar ook de grote mannen, waren verheugd en ontroerd tegelijk En vooral toen Kop pie, nadat vele hulpvaardige handén hem aan boord van het watervlieg tuig hadden getrokken, triomfantelijk het kistje omhoog tilde kende de vreugde geen grenzen. „Dat heb je weer schitterend gedaan, Koppie! riep Bas Brom, terwijl hij de dappere, kleine kerel allebei de handen schud de. „Dank zij jou krijgt Paul Parel zijn kostbare diamant weer terug en" zo vervolgde de hoofdredacteur met een knipoogje naar Pieter Primeur, „wat ook heel belangrijk is, je be zorgt Bas Brom's Blad weer een prachi van c-en pr:rneur. Wat zullen wc weer een juweel van een krant maken, jongens De abonné's gcveri zich bij bosjes tegelijk op!" „Maar met dat al is die drommelse Dikk Jantje weer ontsnapt Vertel c Koppie, hoe zit dit alles in elkaar

Leidse Courant | 1953 | | pagina 9