k Duinstreek Rijnstreek unstleven m Leióen Woningbouw wordt geremd door het gebrek aan grond A. P. G. M. Drabbe te Warmond i rnngiooLt«nrrtc0"te?Xa^rtkraadpt Verlovingsringen fVÓRÓL ridder in orde van St* Sylvester VRIJDAG 27 MAART 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Residentie Orkest voor K. en O. Het derde abonnementsconcert van de muziekkring van K. en O. werd gisteravond door 't Residentie orkest onder de gespannen leiding van Willem van Otterloo gegeven. Nog vol herinneringen aan de 3c Symphonie van Beethoven, die zo'n begeesterende wedeigave kreeg, werd men nu in de gelegenheid gesteld het Residentie-orkest in topvorm te ho ren tijdens de „Ouverture Egmont", waarin Beethoven de spannende strijd van tyrannie en vrijheidsge dachte tot een glorieuze overwin ning opvoert. Men kon zich geheel aan bewondering overgeven voor de uiterst intelligente leiding en de meesterlijke beheersing van het or kest. Zoals hierboven gezegd: het or kest in topvorm., Cladio Arrau, de Chileense pianist bij uitnemendheid solieerde in het „Vierde Pianocon cert" van Beethoven. Zijn spel is groots, stralend-technisch buitenge- 'woon gaaf-parelend en krachtig de klank, die tevens bijzonder wellui dend is. Bovendien is alles warm van aanvoeling en een en al kleur schakering. De zeer persoonlijke voordracht van de pianist werd ge heel in diens stijl, meester door van Otterloo begeleid en de zaal heeft ademloos gevolgd en meegeleefd wat zich ontlaadde in geestdriftige toe juichingen voor de grote kunste naar, die dit huldebetoon deelde met de dirigent Na de pauze werd begonnen met dc charmante „Marche écossaise" van Débussy dur un thèma populaire ruL The Earl of Ross' Marche. Een mooi muziekstuk schreef Debussy hierme de ontsproten aan zijn studie van het volkslied. En van Otterloo betoonde zich weer de meesterlijke dirigent, die schijnbaar zonder moeite alles in zijn ensemble bedisselt en ook ge daan krijgt. Ook uit 't volgende bleek zijn kun nen als dirigent en wel in de compo sitie .Anion" van Karei Mengelberg, een symphonische schets, in 1950 voor het Residentie-orkest geschre ven in opdracht van de Johan Wage- naarstichting, welke gisteren haar eerste uitvoering te Leiden kreeg. Wij, voot ons persoonlijk, zijn door 't werk niet bevredigd. Wü vinden 't stuk onduidelijk, met veel disso nanten. Zwaar op de hand en niet tegenstaande diverse moderne in vloeden, komt de componist ten slot te tot een thema, dat een niet moder ne tegenstelling met het experiment vormt. De componist was in de zaal aanwezig om de uitvoering te beluis teren en zal het wel met ons eens zijn, dat deze kranig was. Tot besluit de zeven épisodes uit 't balet „L'oiseau de feu" van Stra- winsky. Van Otterloo weet elke klank uit 't orkest te halen, welke hij nodig acht. Alles wat kleur, timbre, fijnheid, infermale Russische effec ten. En met dit alles werd er voortref felijk gemusiceerd; de klankverhou dingen met beheersing geregeld. Van Otterloo heeft weer onomstotelijk zijn liefde voor de muziek bewezen en nadrukkelijk is hij met zijn or kest toegejuicht. J. Kortmann. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. recht de heren R. W. A. Thurkow Leiden, B. H. Engeberts Delft; voor het candidaatsexamen Ned. recht mej. C. M. M. Baars Rot terdam; idem de heren J H Kist Den Haag; H. J. Warmenhoven, Den Haag; C. G. Boelaars, R'dam; C. F. Stork, Huizen; J. F. v Schaar denburg, Wassenaar. GOUDEN DOCTORATEN. GEM- AANKONDIGING AFSLUITING VOOR HET VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben beslaten de Noordkyf- brug met ingang van 30 Maart a-s., tot bet tijdstip waarop de werkzaam heden aan genoemde brug zijn ge ëindigd, voor alle verkeer af te slui ten. 8413 Burgerlijke Stand Geboren: Gerrit Willem, zn van L Poel en W. G. van Tol; Abraham Cornelis Wilhelmus zn van C B'evrr en J. F. Teleng; Robert, zn van J. Klingen en C. Dijkhuizen: Maria dr van K. Bakker en M C. van der Ham; Petronella dr van H. M. Troost en C. Bekker. Ondertrouwd: A. van den Bogaard en N. A. Verhoeff; P. Nieuwenhuij- sen en M. C Lagas; J. J. H Lamers en A. J. M. Versteeg; F. W. Leeman en W. R. Volbeda; F. H. van Leeu wen en M. S. Zoutenbier; J. W l'Ami en H. Roosendaal; J. Bekooij en J. Matters; C. Annard en E. A. l'Ami; J. W. M. Haasnoot en M. J. C. van Oudheusden; A. J. Naetzaam en G. B;nk; N Overdiik en P. Hemelsoet; H. Boon en A. H. M van Oijen; J. D. van Wingerden en T Marree; L. Hurkmans en A. M. Geuke; F. Jong kind en H Benschop; C. Vijlbrief en G. Kooreman. Gehuwd: A. Oè Rietveld en H. v. Essen. Overleden: C J. Segaar, wed van Bik 93 jr; J Kukler, man 51 jr; P. H. de Vries wed. van Jansen 94 jr; L. Vereunst wed van Loerakker 86 jr; J. Sloos man 58 jr; W M. van der Zalm wed van van den Bos 71 j. KIESCOMITDR. KORTMANN Voor de K.V.P.-groslijststemmingt Op 2 April a.s zal het vijftig jaar j die Zondag a.s. in Leiden wordt ge- geleden zijn, dat' aan de Leidse Uni-1 houden, heeft zich een pescomite versiteit promoveerde tot doctor in Dr. Kortmann gevormd, Tentoonstelling van de R.K. Avondtekenschool Gisteravond werd in het schoolge bouw Paul Krugerstraat 37 de jaar lijkse tentoonstelling geopend die het sluitstuk vormt van de cursus van de Avondtekenschool der Nederlandse R.K. Volksbond, afd. Leiden. De ex positie besloeg vier zalen en de ten toongestelde stukken waren van voortreffelijke kwaliteit. Ofschoon in de afdelingen voor technische tekeningen ook zeer de gelijk en gaaf werk viel te bewonde ren, trokken uiteraard de reclame tekeningen, aquarellen en tekeningen naar de natuur de meeste aandacht Ook waren daar enige aardige stuk jes boetseerwerk te zien. Natuurlijk vielen er geen grote kunstwerken te Dewonderen, maar dat was ook niet de bedoeling .Toch was het werk over het algemeen van 'n verrassend hoog gehalte. Er waren duidelijke tekenen van talent, origi naliteit en vooral van vaardigheid en toewijding. Werkelijk het was een compliment waard, zowel voor leraren als leer lingen. Daarom waren wy verbaasd toen de heer P. J. J. van Weerlee, direc teur, ons meedeelde, dat deze school, die met zijn 5-jarige cursus toch zo veel voordelen biedt het laatste jaar met ongeveer 160 leerlingen eigen lijk een slecht jaar heeft gehad. Met hem hopen wij van ganser harte, dat de jeugd van Leiden, de stad van Rembrandt en Jan Steen, bij het be gin van de volgende cursus in grotere getale zich zal komen aanmelden voor deze uiterst degelijke opleiding in een practische, maar vooral mooie kunst. De tentr onstelling mocht zich in een ruime belangstelling van het pu bliek verheugen. Wy zagen onder an dere wethouder J. C. van Schaik, die zich met belangstelling over dit mooie werk liet voorlichten. Kath. werkgevers over de jongste regeringsnota In In den Verguien Turk sprak gisteravond voor de Alg. Kath. Werkgeversvereniging, kring Leiden, drs. J. H. Derksen, algemeen secre taris van de A.K.W.V., over „Vraag stukken die de aandacht van de on dernemerswereld opeisen". Nadat dit de Regering met een nota van beide Kamer-voorzitters over de voorgeno men huurverhoging en belasting verlaging, zodat het bijna vanzelf sprekend was, d^t te heer Derksen rich tot deze onderwerpen beperkte. Na een welkomstwoord van de voorzitter, de heer J. A. E. Aalders, gaf de heer Derksen zijn persoon lijke mening over de nota, die hy on. duidelijk en teleurstellend noemde. Onduidelijk zelfs „rommelig", omdat de kwesties huurverhoging, werkge- legenheidsbevordering en midden groepen ten onrechte met elkaar in verband zijn gebracht. Teleurstel lend, omdat de fiscale tegemoetko mingen z.L onvoldoende zyn. Over dit alles sprak de heer Derk sen langdurig en boeiend. Het sta dium, waarin de onderhandelingen verkeren, gedoogt niet, dat wij op deze plaats nader ingaan op bet ge sprokene. De leden deden dat gis teravond wel en raakten tenslotte verzeld in een zeer interessant po litiek debat tot het middernachtelijk uur voortduurde. Een en ander recht vaardigde een grotere opkomst dan gisteravond het geval was. de rechtswetenschap de heer mr. C. Zieck, geboren te Soerabaja en thans wonenae te Rijswijk. Eveneens op 2 April a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtwetenschap de heer mr. J. F. van Deinse, geboren te Hulst en thans domicilie houdende te Middelburg. zitting hebben genomen in alpha- betische volgorde): H. A. Braakman, Cobetstraat 48, G. C. Groenewegen, Kam. Onneslaan 46, J. J. de Groot, Sumatrastraat 100a. B. L. v. d. Klugt, Haarlemmerstraat 258, F W. Pont, Lage Rijndijk 116, J. Schoon, Leven daal 121, P. M. Sontrop, Joh. de Witt- straat 19, A. M. Veeren, Van der Waalsstraat 51. Vrijdag 27 Maart. de oude garde een harde leerschool hebben moeten doorlopen, waarbij zij grote moeilijkheden hebben moe ten overwinnen, die in de tegen woordige tijd onbekend zyn. De har telijke woorden van erkentelijkheid j werden gecombineerd met de beste Na er meer dan 33 jaar gewerkt te wensen voor een goede levensavond. .uKftrt kooff dp hfiflr r. Rf7eer.2vO0r- T_ uinn r, 4-Ant.ralf> hebben, heeft dc heer C. Regeer.2voor man-stoker bij de Sted. Lichtfabrie ken, afscheid genomen van zijn werk kring in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Namens gemeentebestuur en directie werd de heer Regeer toegesproken door ir. Y. Ykema en ir. F. Stok- huyzen, evenals door zijn onmiddel lijke chefs en een vertegenwoordiger van de personeelsvereniging. Allen lieten tot uiting komen, dat vooral NOORD WIJK Burgemeester van Berchel gaat naar Menton Zaterdag, 4 April vertrekken per K.L.M. via Nice naar Menton de bur gemeester van Noordwyk, mr. G. F. W. van Berckel, de gemeente-secre taris van Noordwyk alsmede 2 ver tegenwoordigers van de hotellerie en het vreemdelingenverkeer. De burge meester van Menton heeft dit gezel schap, alsmede de burgemeester en gemeente-secretaris van Montreux voor enige dagen naar Menton uit genodigd, teneinde vriendschapsban den te leggen lussen toeristische plaatsen van gelijk karakter. Boven dien kan een derge.ijk contact leiden tot het organiseren van een toeristen»-1 uitwisseling. VALKENBURG Aanbesteding Bij de heden door de gemeente architect gehouden on derhandse aanbesteding voor de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester, werden de navolgende inschrijvingen gedaan L. Schroder te Wassenaar, 32.500,A. Haasnoot, G.zn. te Katwijk aan Zee, 28.500, H. van Iterson te Valkenburg (Z.H), 27.850.Jac. Slootweg te Valken burg (Z.H.), 27.141,—; Begroting is' 27.500,—. WASSENAAR Met de ingebruikneming van de voetgangerstunnel in de Rijksstraat weg te Wassenaar, hetgeen naar men de K.N.A.C. mededeelde nog voor de Paasdagen zal geschieden, zullen ook de verkeerslichten bij het Kerkehout verdwijnen. Wel zal hier voorlopig een politie post gehandhaafd blyven om het ge bruik van de tunnel, die om finan ciële redenen in zijn bruikbaarheid moest worden beperkt, te bevorderen. In het schaftlokaal van de centrale was er daarna nog een onderonsje met de collega's, die ter herinnering oen afscheidsgeschenk aanboden- Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan zal het R.K. Dameszangkoor Jubilate pp Zondag 12 April a.s. in de grote zaal van Den Burcht een uit voering geven. De avond wordt be sloten met een gezellig samenzijn. Kaarten byn bij de leden verkrijg baar. En morgenmiddag organiseert de Kath. E.H.B.O., afd. Leiden, om drie uur onderlinge wedstrijden in eerste hulp bij ongelukken, waaraan een aantal senioren- en juniorenploegen uit Leidens omstreken zal deelne men. Deze edele strijd zal zich af spelen in het parochiehuis St. Leo- nardus aan de Haagweg. Enige dagen geleden schreven we, dat de toegangskaarten voor de gro te herdenkingsbijeenkomst van Hon derd Jaar Kromstaf in Leiden op Zondag 26 April a.s. (3 en 8 uur) f 1.50 kosten. Dat is niet helemaal waar; de prijs is eigenlijk slechts 1.25. Maar wij rekenden er het plaatsbespreken (15 cent) en het pro gramma (10 een*) ook bij en aldus kwamen wij aan 1.50. Maar goed, de kaarten zelf kosten inderdaad slechts 1.25. ALPHEN AAN DEN RIJN Eindles Lagere Landbouwschool. Donderdagmorgen werd in de La gere Landbouwschool alhier de eind les gehouden als sluitstuk van de vierjarige dagcursus. De geslaagden zijn; J. v. d. Bosch, C. Kempenaar en j. Verduin te Aar- landerveen; W. Rijlaarsdam. P. Har- ting, M. v. d. Vis en A. Koetsier te Alphen aan den Rijn; L. v. d. Maa- rel, Haarlemmermeer; T. Reijneveld te Koudekerk aan den Rijn; C. Bos, die met lof is geslaagd en M. Rijns- burger te Leiderdorp; L. v. Leeuwen te Nieuwkoop; A. Treur te Oegst- geest; A. Harteveld en A. Kempenaar te Rijnsaterwoude. Eén leerling werd afgewezen. De heer Bos sprak een dankwoord namens de ouders, de heer P. Har- ting uitte namens de leerlingen ge voelens van dankbaarheid jegens de heren Joh. de Jong en Van Vugt voor het genoten onderwijs. Met een gezellige avond, ten huize van de heer de Jong werden de vier leer jaren afgesloten. BODEGRAVEN Wegverbetering Het fietspad langs de Goudse weg wordt momen teel doorgetrokken tot aan de spoor wegovergang. Het nieuwe pad wordt 2 meter breed en komt gescheiden van de hoofdweg te liggen. Tevens zal de aansluiting van de Goudse weg en de Emmakade verbeterd wor den, waardoor het gevaarlijk uitrij den via het zgn. betonnen bruggetje vermeden wordt. Met de spoorwegen zijn onderhandelingen gaande om het uitzicht op de spoorwegovergang zo danig te verbeteren, dat alle ver keer ti.jd:R kan uitzien of gezien kan worden. Ook is hierbij gedacht aan (kostbare) verbreding van de overgang zelf. ROELOF ARENDS VEEN Jaarvergadering DOSR Voor de jaarvergadering van DOSR be stond Donderdagavond in café ,,'t Noorden" weer een vry behoorlijke belangstelling. Uit het jaarverslag der junioren-secretaris Th. Hille- brand bleek, dat de onderlinge ver standhouding bij junioren en aspi ranten zeer goed is. Het bezoek van training en contactavonden is bevre digend Pennm. J. v. d. Meer vermeldde op de balans een batig saldo van 1124.01 en op de balans der Sport stichting een nadelig saldo 8.136,61 ZOETERWOUDE Grote Polder. De vergadering van stemgerechtigde ingelanden stel-1 de de rekening over 1952 vast aan inkomsten op 7637.76, aan uitgaven op, 4204.23, batig saldo f 3433 53. Het bestuur stelde voor een lening aan te gaan bij de Coöp Raffeisen- bank te Utrecht, groot 35 000. rente 3% 'sjaars; duur van de le ning 10 jaar; de eerste 3 jaar geen aflossing, daarria in 7 gelijke termij nen. Hierbij wordt bepaald, dat de aflossing, in 1954 aan te vangen met 3500.— per jaar en gedurende de 3 jaar dat nog geen aflossing kan plaats hebben, dit geld daartoe te re serveren en te plaatsen op de Boe renleenbank alhier. Aanvankelijk was bij het besluit tot het ombouwen van de molen tot vijzelmolen met bijplaatsing van een Dieselmotor de aflossing bepaald op een looptijd van 20 jaar. De exploitatierekening met een le ning zoals voox gesteld is nu bere kend op een gemiddeld in de 10 jaren van 16.per h.a. Het voorstel werd met alg. st. aangenomen De begroting voor 1953 werd aan inkom sten en uitgaven vastgesteld op 102.398.29 met een post voor on voorziene uitgaven van 5848.81. De omslag werd daarbij bepaald op 13.00 per h a. voor de polder v. j. 10.— en op 6.50 voor het Zwieten. Voor de volgende jaren zal. by aanneming van de wijziging van.het Bijzonder Reglement door de Pro vinciale Staten van Zuid Holland de omslag voor het Zwieten gelijk ge steld worden. De plannen voor het ombouwen van de molen en de opdrachten tot levering van machines en voor dé Gemeenteraad Leidschendam Gisteravond kwam de raad van Leidschendam in vergadering byeen. Besloten werd aan de harmonie „St Caecilia' eenmaal per week het voormalige bureau gemeentewerken in bruikleen te geven voor 2,— per avond. Het ongebruikte perceel wei land, groot 1.35 ha, gelegen aan de Veen weg, werd voor 1 jaar in huur afgestaan aan de heer P. Buitelaar. Ook de straatverlichting, waarover wat de buitenwegen betreft, door StonTpwyk hertiaalde malen is ge klaagd, vormde een punt van bespre king. Besloten werd tot plaatsing van in totaal 30 straatlantaarns en wel 9 langs de Stompwijkseweg, 4 in het Oosteinde. 1 in de Meerlaan, 5 in Wilsveen, 3 op de Veenweg, 4 op de Veurse Achterweg tot Hulp en Heil en 2 twee voorbij deze inrichting. Ook de Boslaan krijgt betere verlich ting door plaatsing van twee lan taarns. Alles bij elkaar zal dit 3500 gulden kosten terwyi de jaarlyks te rugkomende kosten geraamd worden op f 1000,—. Toewijzing woningen Bij het voorstel van B en W om af te zien van het aanbod voor een geldlening ad 121.000,van het pensioenfonds der Spoorwegen ten behoeve van de woningbouw, vroeg de heer Koerts waarom, ondanks het feit, dat de gemeente het geld niet accepteert, de Spoorwegen toch nog het recht hebben om gedurende 5 iaar over 10 der te bouwen huiten te bejJchikken ten behoeve van het spoorwegpersoneel De voorz. antwoordde, dat Spoorwegen geen absoluut recht op de 10 huizen kunnen doen gelden, maar toen Leidschendam in geldnood zat, heeft men geld aangeboden te gen toen geldend normale rente. In middels heeft de gemeente op voor deliger wijze geld weten te verkrij gen en nu gaat het toch niet aan om de Spoorwegen te duperen. Het voorstel tot de bouw van een transformatie-station in de omgeving van de Romolenbrug ondervond wel bouw zyn opgehouden doordat het Technisch Bureau van de Unie van Waterschappen bij de waternoodlei ding en uitvoering moest geven. De ingelanden drongen sterk op spoed aan, opdat de molen voor Sep tember gereed zal zijn. Met het oog op de bemoeiingen van het Hoogheemraadschap van Rijnland met het verbeteren van de kaden deelde de voorz. mede, dat ook voor deze polder verwacht kan worden, dat de verhogingen en ver zwaringen van de kaden, of door d' ingelanden zelf of door de Grontmij. met subsidie van D.U.W.-verband en met 'toekenning van een subsidie van Rijnland, spoedig tot stand zul len maeten komen. Op de polderbe groting is voor de door den polder te onderhouden had van de spoorweg tot aan de H. Rijndijk een bijzonde re post uitgetrokken. Oost- en Westbroekpolder. De rekening over het jaar 1952 werd vastgesteld aan ink. op 59.09302 aan uitg. op 60.257.34, nadelig saldo 1164.32. De staat van schulden geeft als to taal restant leningen 26 281.36. De beroting werd vastgesteld op 11.353.44 aan inkomsten en uitga ven met een omslag van 17.per h.a. v.j. 15.—). De mededeling van de voorz., dat de opzichter van Rijnland bijna alle kaden heeft afgekeurd, wekte grote ontstemming. Het puin op de kaden gebracht zal op de overlyn gelegd moeten worden en de kaden zullen met klei op een kruinbreedte van 1.00 m. gebracht moeten worden met glooiingen aan de buitenzijde van 1 op 1 en aan de binnenzijde van 2 op 1 De ingelanden die dit werk zelf zullen uitvoeren voor 1 Mei a.s. moe ten hiervan kennis geven. Als vol gens aanwijzing van de Techn. Dienst van Rijnland deze werken gereed komen, zal een subsidie verleend worden. De alsdan niet uitgevoerde werken zullen in DUW-verband worden uit gevoerd en voor elke kade zal be- STADSKOK. (Advertentie) I Paald worden hoe groot de kosten Iper strekkende meter polderkade zullen zijn. Langs de kade zal een hek geplaatst worden om te voorko- worden voor deze begroeid zijn. Deze wijze van uitvoering, waar op voor de arbeidslonen 90% sub sidie gegeven wordt in DUW-ver band, zal door Rijnland gesubsidieerd worden met 50% en bovendien door de Polder voor 25%. De totale kosten door de onder houdsplichtige kan met een annuïteit van 10 jaar worden betaald. Ondanks deze zeer grote steun van alle zijden, vreesden de ingelanden dat er nog grotere financiële offers gevraagd zullen vtrorden in vergelij king met de tot dusver uitgegeven kosten voor de kaden. Zeer breedvoerige beschouwingen worden gehouden over het blijven zakken van de kaden op die plaat sen waar tot 12 fa. diepte veen in de bodem zit. Deze zakkingen vragen waarschijnlijk al weer onderhouds kosten alvorens de annuïteit is afge lopen zodat er dan dubbele kosten zullen zijn. Voor de reeds in 1951 verbeterde enige ernstige bedenking. De stich- tingskosten worden op f 24.000 ge schat, terwijl voor aansluiting op het laagspanningsnet nog eens 2500 be nodigd is. De eigenaar van de Veurse vleeswarenfabriek is bereid 3600, in de bouw- en aansluitingskosten bij te dreigen. Nadat de voorz. had verklaard, dat, wat dit transforma torhuis betreft, alles in orde is, ook de financiële basis, gingen de raads leden met het voorstel accoord. Ook de aanneming van het voor stel om aan B en W bevoegdheid te geven tot verhuren en verpachten van gemeente-eieendommen ging er niet zo gemakkelijk door. Vooral de heer Koerts vond het beter, dat aan de bevoegdheden van de raad zo min mogelijk beknot wordt. Ook de an dere heren waren van hetzelfde ge voelen, doch zij konden er inkomen, dat het voor sommige aangelegenhe den gewenst kan ziin dat B en W de gevraagde bevoegdheid hebben. Het voorstel werd daarna aangenomen. Kwestie sportveld Bij de behandeling van de be zwaarschriften betreffende het uit breidingsplan „Sportveld" ontspon zich een debat over de bouwpolitiek van de gemeente. Het uitbreidings plan „Sportveld" zelf werd aange houden tot een volgende vergade ring, maar de heer Van Beek (KVP) richtte het verwijt tot B en W dat zij, wat betreft de bouwpolitiek, veel te laks zyn. Er is voldoende geld in kas en ook de mogelijkheden tot het bouwen van huizen zijn aan wezig en toch wordt er voor de zich uitbreidende gemeente veel te weinig gebouwd. De voorz. vond wel, dat de heer Van Beek het aardig had gezegd, maar naar rijn mening zat er toch wel een addertje onder 't gras. Vol gens de voorz. is er niet voldoende bouwgrond aanwezig, althans niet in bezit van de gemeente. Als de raad het vdorslel van B en W tot aankoop van de tuin Hendriks, in de kom van de gemeente had goedgekeurd, dan zouden B en W grote plannen voor het bouwen van woningen hebben kunnen maken. Het streven in de ge meente is, om de tuindersgronden niet voor bouwgrond te gebruiken. NIET DUURDER WEL BETER Onbetwist de beste tandpasta Gisterenmiddag hadden verschil lende genodigden, onder wie burge meester Jhr. mr. von Flsenne, notaris Romeyn en velo anderen zich in de hall van huize St. Liduina verzameld voor een plechtigheid van de eerste orde. Toen de heer Drabbe, temidden van z(jn gezin en familieleden had plaats genomen, nam pastoor Gussenhoven het woord, om het doel van deze sa menkomst te onthu'len. Spr. weidde uit over de veel activiteiten, die de heer Drabbe als kerkmeester gedu rende 13 jaar had ontplooid. Gedu- iende de 4 jaren, dat hij hem had medegemaakt, had spreker mogen on dervinden, hoe grote toewijding hij had voor de belangen van de kerke lijke zaken. Zijn scherp oordeel en helder Inzicht, is steeds een grote steun geweest voor het kerkbestuur. Gij staat, aldus opr., altijd klaar en steeds belangeloos hebt gij, naast de zorg voor uw gezin en uw zaak, ook de belangen gediend van uw mede mensen. Niet alleen in Warmond, doch ook daarvoor in Den Haag. hebt gU in talloze functies de Kerk ge diend. Daarom is liet mij een groot genoegen u de dank van de Kerk, in tegenwoordigheid van uw dierbaren, in tastbare vorm aan te bieden. Het heeft Z. H. de Paus namelijk be haagd u te bsnoemen tot Ridder in de Orde van Sint Sylvester. Na deze woorden stelde de pas toor het onderscheidingsteken in het bezit van de heer Drabbe. Hierna sprak burgemeester Von Fi- senne, als burgemeester van War mond, namens de gehele burgerij, een felicitatie uit by deze pauselijke onderscheiding. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door notaris Romeyn en de heer H. v. Schie, die de geridderde toespraken en hem hun gelukwensen aanboden. De heer Drabbe zei in zijn dank woord, dat deze onderscheiding voor kaden aan de Noord-Aa zal alsnog de hem geheel onverwacht was geko-1 subsidie van Rijnland aangevraagd men. Hij dankte de pastoor voor deworden. intentie en de bemoeiingen, die hy I Het aftredend bestuurslid, de heer zich hiervoor had getroost. Godefr. van der Poel werd herkozen. VAN ROSSUM DU CHATTEL EN DRIESSEN Breestraat 95 De JUWELIERS van 1807 (Advertentie) MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 Mavrt Vee. Aan voer 12 stieren, 110 melkkoeien 200 vette koeien, 373 varekoeien, 25 vette kalveren, 511 nuchtere kalveren, 100 vette schapen. 250 we'deschapen, 447 vette lameren, 175 zuiglammeren, 29 varkens (zeugen), f paarden. 45 gei ten. Totaal 2183 Prijzen: fokstieren 450—625, slachtsfieren 800—1050 per stuk, per kg f 2 402.70 oer kg. blachtgewicht melkkopien f 9001175 en vette koe>'en 90C1225 per kg. 6lachtgewicht f 2,303 10, varekoeien f 575850, vaarzen f 650950, pin ken f 375600. vefte kalveren 200 —380 per stuk. ppi kg levend ge wicht f 2.20--2.90 nuchtere slacht- kalveren 2?45 per stuk, per kg. levend gewicht 1 001 10. vette echaoen «00135, weideschapen t 115150, /ette lammeren f 80110 paarden 700—1100 er geiten 15— 40 per stuk. Handel- stieren, melk-, vaarkoeien. vaarzen willig; vette koeien, schapen, la nmeren vrij goed. pinken, vette en nuchtere kalveren redelijk, paaiden en geiten matig. Op TBC-vriie afdeling gewone aanvoer f 50- 70 boven n ^tering. Kaas. Aanvoer 19 partijen Goud se ksas. Prijzen: le sooort 2 21—2.26 en 2e soort f 1520 aanvoer Leid- ee kaas 2 partijen. Prijs* 2.30 per kg. Handel flauw LEIDSCHENDAM 26 Maart* tieren. On de veiling was de aan- voor 11600 pieren waarvoor geno teerd werd: 300 no 0 f 17 4518.00, 4500 no. 1 f 16 45- 16 90 2200 no 2 f 15.5015 80 3800 no 3 14 60—15.00 '600 no. 4 f 13 6013 80, 200 no. 5 12 617.75. Verder waren ter markt aangevoerd 10 kinpen f 2—4, 20 ko- nyner 1.309.85. 10 duiven 6580 cent. 2 eenden 1 50 ROELOFARENDSVEEN 26 Mart Bloemen. Rose Copland 3459 ct., v d Eerden 4857 eert Golden Har vest 4571 cent. Zenober 3041 cent Sonja 33—43 cent Crown Imperial 28—41 cent White Sail 1839 cent, Carars 2742 cent. A'bino 34J9 ct., W. Pitt 336' ce^t Olymoia 39—53 cent Bartigor 40- 6? rent. Moeder dag 4367 cent. Cirdell Huil 5064 cent, Piccadilly 39 -52 cent E. Eddy 3749 Band. eng *6 47 cent Camp- fire 3252 cent, rPunus 41—57 cent Queen of th3 Night 5075 cent. Ibis 3239 cent, Flisareth 5064 cent. Parkiettulpen f 0 501.10, dubbele Tulpen 30—52 cent Tulpen gemengd 3974 cent Narciscen volle grond 14 -22 cent idem glas 1832 cent. idem Reu cup 1777 cent, Blauwe Druifjes 7—24 cent, Anemonen 2649 cent per bos.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2