DUINSTREEK Dn W* Drees opende de Keukenhof en ontving de gouden ere-speld Waardering van de regering Mgr. Th. Bekkers De dispensatie te Heemstede Wassenaars gemeente-secretaris vierde zilveren ambtsjubileum VRIJDAG 20 MAART 1953 DE LEIDSE COURANT iWCEUt BLAD PAGINA 1 HET VIERDE SEIZOEN Honderden genodigden keken gis teren met welgevallen door de ven sters van het restaurant op de Keu kenhof naar de lusthof van de Bol lenstreek, die zich in het voorjaars zonnetje koesterde en met haar bloeiende crocussen en het ontlui kend groen de mistige, winterse och tend deed vergeten, om met de char me van een Maartdag te suggereren, dat de lente het nu definitief gewon nen had. Om half drie sprak de voorzitter van Keukenhof, de heer T. v. Wave- ren, een woord van welkom tot de genodigden o.w. de minister-presi dent dr. Drees, die de officiële ope ning verrichtte, minister Luns, mevr. Mansholt, die haar man vertegen woordigde, en mr. Kesper, commis saris van de koningin in Zuid Hol land. In zijn welkomstwoord zeide de heer v. Waveren, dat de plannen, om de Keukenhof onder auspiciën van enkele bloembollenorganisaties te brengen, geen voortgang hadden ge vonden. Wel waren de wensen om de tentoonstelling een meer blijvend karakter te geven, in vervulling ge gaan dank zij het feit, dat graaf van Lynden de overeenkomst met de stichting tot 1970 heeft willen ver lengen. Om de toekomstplannen een degelijke basis te geven, heeft het Keukenhofbestuur deze niet geheel afhankelijk willen stellen van om standigheden, welke wel eens ongun stig zouden kunnen zijn, maar een garantiefonds in het leven geroepen, waaraan het C.B.C., de gemeente Lis- se, de Twentse Bank en het Hollands Bloembollenhuis hun medewerking geven. Waardering van de regering. Dr. Drees zeide in zijn openings toespraak, dat hy graag naar Lisse was gekomen om daardoor uiting te geven aan de waardering, welke de regering heeft voor hetgeen in de Bollenstreek wordt gepresteerd. Als ik moet spreken over de bete kenis van Keukenhof, zo zeide de minister-president, dan gaan mijn ge dachten op de eerste plaats in de economische richting. De bloembol lencultuur is een rijke deviezenbron Meermalen heeft men getracht de bloembollen op de exportmarkt te kwalificeren als een zogenaamd zwak product, maar de handelsgeest van de mensen uit deze streek heeft er borg voor gestaan, dat dit standpunt geen ingang zou vinden. Grote waardering had dr. Drees ook voor het wetenschappelijk on derzoek en de wijze, waarop men het toerisme, speciaal ook het buiten landse toerisme, naar de Bollenstreek wist te trekken. Al is de bloem in ons persoonlijk leven niet strikt nodig voor het be staan, toch is zij voor ons Nederlan ders onmisbaar geworden. Haar schoonheid brengt vreugde onder de mensen. Ook om deze reden, zo eindigde dr. Drees, ben ik blij deze tentoonstel ling te mogen openen. Ik hoop. dat het prachtige weer op deze middag een betrouwbare voorbode is van hetgeen er in de komende maanden gaat komen. Keukenhof-onderscheiding. DE MOOISTE TOCHTEN DOOR DE BOLLENVELDEN derscheiding eveneens worden uit gereikt in verband met het feit. dat hij vorig jaar de tentoonstelling opende. Er zijn echter reeds vier openings plechtigheden verricht en natuurlijk betekende dit nog meer gouden spel den. Mr. Kesper werd er mee ge- VOORSCHOTEN Mgr Th. Bekkers, rector van de Middelbare Meisjesschool en 't kloos ter der zusters Dominicanessen, Hui ze „Blydorp" is vandaag na een ver- bijf van zes weken in het St. Eliza- beth-ziekenhuis te Leiden, waar hy voor obetervatie was opgenomen, naar zijn rectoraat terug gekeerd. Gezien zijn gevorderde leeftijd is de gezonheidstoestand van mgr Bek kers redelijk wel. S.V.L.V. betaalt de doelpunten Tijdens de jaarvergadering van SVLV werd een originele actie ont ketend om de grote zaal van het R.K. Verenigingsgebouw aan nieuwe stoe len te helpen, zoals ook andere ver enigingen reeds doen. Voor ieder doelpunt wat de leden maken beta len zij met het hele elftal een be paald bedrag dat per wedstrijd on derling wordt vastgesteld. Hoe beter het SVLV dus gaat, des te beter zal het ook met het stoelenfonds gaan. Er waren meer belangrijke dingen waartoe de vergadering onder lei ding van de heer C. Fortanier. be sloot over te gaan. Het voorstel om de fusie met dameshandbal en tafel tennis' te beëindigen werd zonder veel commentaar aangenomen. Ook werd besloten een vaste trainer aan te stellen, de kosten daarvoor zul len de leden zelf gedeeltelijk moeten dragen, alüeen wanneer blijkt, dat de training druk bezocht wordt zul- zij die regelmatig komen van een bij drage worden vrijgesteld. Het tweede speelveld ,dat samen met Rouwkoop werd gebruikt, dankwoord had gesproken, kwam er een nieuwtje opgedoken. Het bestuur van de lusthof heeft namelijk een gouden speld laten ontwerpen, welke I zal worden toegekend aan degenen, In samenwerking met de heer 2jch verdie„stelijk maken voor de Keukenhof. Dr. Drees ontving als S, ërwm rnFevr Mansholt de Sn- gewend voor de woningbouw Er - - -- -• -■ beslaat goede hoop, dat er over enke le maanden een nieuw tweede ter rein zal zijn, in de buurt van het derscheiding voor haar man, die mo- menteel in het buitenland is, in ont- Nadat de heer v. Waveren een vangst nam. Na deze plechtigheid maakte het Swart, de directeur van „Kunst en Gezin" heeft men ook dit jaar weer de beschikking gekregen over een twintigtal beelden van hedendaagse Nederlandse kunstenaars, beelden, die geheel passen bij de aanleg van Keukenhof, waardoor de tuinarchi tectuur de mens de harmonie doet beleven van natuur en cultuur. De heer v. Waveren besloot zijn" toespraak met de verzekering, dat het bestuur wars is van elke vorm van amusement op Keukenhof en het streven er op gericht is van de Keu kenhof een cultuurbegrip te maken. Omtrent de door de Bisschop van Haarlem verleende dispensatie in de Vasten- en Onthoudingswetten voor de gemeente Heemstede i.v-m. de in ternationale bloemententoonstelling „Flora", die daar van 16 Maart tot 15 Mei gehouden wordt, vernemen wij van bevoegde zijde het volgende: De dispensatie is gegeven voor namelijk ten behoeve van de vreemdelingen, die in groten ge tale verwacht worden en voor degenen, ide door de aard, de zwaarte en de lange duur van hun werkzaamheden bij deze tentoon- ling slechts met zeer veel moeite de Vasten- en Onthoudingswetten kunnen nakomen. Ook werd ge dacht aan hen, die door het huis vesten van buitenlandse gasten moeilijk deze wetten in volle om vang zouden kunnen onderhou den. Om mogelijke twijfels en gewetensangsten te voorkomen heeft de Bisschop een algemene dispensatie gegeven, maar bezoe kers van Heemstede, die zonder bezwaar de Vasten- en Onthou dingswetten kunnen nakomen, zullen zoals de Bisschop stellig verwacht van deze dispensatie geen gebruik maken. Voor Goede Vrijdag echter is uitdrukkelijk bij. het verlenen van deze dispensatie een uitzondering gemaakt. Op die dag gelden dus ook voor Heemstede de Vasten- en Onthoudingswetten. eerste deze onderscheiding, omdat ook hij zijn naam aan de Keukenhof heeft willen verbinden. Aan prins Bernhard, die momen teel in Amerika vertoeft, zal de on- gezelschap een wandeling door do tuin, waarbij de tulpen in de kas uiteraard grote belangstelling onder vonden. Tot slot van deze middag verza melde men weer in het restaurant om thee te drinken. Hiermede is Keukenhof haar vier de jaar ingegaan deze keer aan de zijde van Flora 1953. HILLEGOM PRIESTERWIJDING VAN JAC. BERK. Zondag zal fr. Jacobus Berk uit de handen van mgr. A. G. Vuccino titu- lair-aartsbisschop van Apro, in de kloosterkapel van de paters Assump- tionisten te Bergeijk de H. Priester wijding ontvangen. Op Zondag 19 Juli te 10 30 hoopt de Neomist in de St. Josephkerk zijn Eerste Plechtige H. Mis aan God op te dragen. Van 34 is er die middag receptie Hofstraat 32. Stille Omgang. In hotel Sister mans werd gisteravond de 37e jaar vergadering van de afd. gehouden. Voorz. Q. Smit, herdacht mgr. B. v. Leeuwen, oud-directeur van het Ge nootschap. De penn. sloot z'n boeken met 'n kassaldo van 114.82. Het Ju bileumfonds is gegroeid tot f 76.50. Vervolgens werd de Bedetocht be sproken. Verzocht werd ruimte te la ten voor de parkerende bussen. Kap Suyker zal ditmaal te 1.15 de H. Mis in de Eoomkerk opdragen. Tot bestuurslid in de vacature P. Warmerdam, die 37 jaar bestuurslid is geweest, werd benoemd de heer J. Lempkens. De heer Warmerdam werd onder applaus tot ere-bestuurs- lid benoemd. Vervolgens hield de heer L. C. Schrijvers een lezing met lichtbeelden. Bemonstratietuin. Bij de ingang van de demonstratietuin, tegenover „Treslong", is een verlichting aange bracht. Op de zuilen, terzijde van de ingang, is aan beide zijden een licht- ornament aangebracht in de vorm van een Tulp. Langs de gehele voor zijde is 'n verlichting. Het hek is bo vendien een eind teruggezet, waar door meer ruimte als parkeerterrein voor auto's is vrijgekomen. Jacoba v. Beieren bewonderde het onderscheidingsteken van de minis ter-president. In het midden mevr. Drees. LISSE Woningbouwver. „Volksbelang" „Volksbelang" hield haar jaarverga dering in net K.A.B.-Gebouw. De heer van der Lans, voorzitter wees op de verheugde stroom van nieuwe leden en deelde mede, dat de eerstf 2 blokken van de étagewoningen aan de Broekweg zijn bewoond. Hetzelf de is het geval aan de Irenestraat. De bouw van de 36 woningen zijn Bemexwoningen, zal doorgang vin den. Dt heer Zaneveld bracht ver volgens zijn jaarverslag uit. De ver eniging heeft thans 388 woningen in exploitatie.In 1952 is aan huur ont vangen 70.199.34; aan contributie 2007.80; stamkapitaal 400 en aan voorschotten van de gem. f 614.536.66 De totaal inkomsten waren derhalve 687.143.80. De uitgaven hebben bedragen aan onderhoud 15.691.91; aan alg. kos ten 2.267.15; aan rente f 114.87; aan bouwsommen 613.678.77; aan ge meente in rek.-courant 53.011.90 en aan stortingen Coöp. Boerenleen bank 54.895.totaal 739.659 60. De aftredende bestuursleden, de heren M. van der Lans, voorz. en M. Hordijk, secr. werden zonder stem ming als zodanig herkozen. Bloemschikcursus. Door de Alg. Vereniging voor Bloembollencultuur, afd. Lisse, wordt wederom 'n bloem schikcursus georganiseerd. Deze cur- j gen voor verhoging van de zedelijk sus vangt voor nieuwelingen aan opcultureel en stoffelijk peil. De Zon- 31 Maart a.s. en voor de meergevor- j dags-ust te handhaven, de woning- oude. De heer Fortanier deelde ook nog mede, dat de vereniging thans _beschikt over een uitstekende jeugd leiding met 10 leiders. Minder pret tig was het dat de kas een tekort liet zien. POLITIEKE COCKTAIL In het gebouw voor Christelijke Belangen is een avond georganiseerd door de A.R., C.H.; P.v.d.A. V.V.D. waarop elk van hun voor mannen kon vertellen, wat zij als de juiste gemeentepolitiek zagen. Bur gemeester C. J. v. Hoeven, die voorz. fungeerde, las een brief van de K.V.P. voor, waarin deze mede- deelde, dat met alle waaMering voor het streven (het wekken van politie ke belangstelling) niet mede te kun nen werk, mede op advies van het hoofdbestuur. Dr F. S. Pels (P.v.d.A.) zeide dat zijn partij zwaar streeft het volk op hoger niveau te brengen. De werk- gelegenheidspolitiek is primair en 'n meerderjarig investeringsprogram ma is noodzakelijk Hij wenste bij zondere aandacht voor de bouw van arbeiderswoningen, pas daarna par ticuliere woningbouw. Op cultureel gebied heeft de gemeente ten grote taak. De heer drs H. A. Korthals (VVD) af alvast een voorproefje van wat ons in de raad te wachten staat en bleek geprikkeld door enkele uitla tingen van dr Pels, hij wilde niet in debat treden maar historische feiten rechtzetten. Verder meende spr., dat de gemeente de kleinste gemeente is, waarvan we iets kunnen maken. We moeten uitgaan van de grote belang rijkheid van de mens, daarom geen gecentraliseerd bestuur en geen te grote inneming van Den Haag. De industrialitatie moet niet alleen uit gemeentelijk oogpunt worden beke ken en de gemeente moet een eigen belastinggebied krijgen. De heei Dekker (CHU) vond ook voor de gemeente de normen in de H. Schrift De gemeente dient te zor GEMEENTERAAD WASSENAAR Tariefsverhoging van H.T.M. niet erg hartelijk ontvangen Zwembadplan goedgekeurd door G. S. Behalve de 20 gewone agendapun ten kwamen in de gisteren gehouden vergadering van de Wassenaarse ge meenteraad nog twee andere belang rijke kwesties ter sprake, n.l. de a.s. tariefsverhoging van de H.T.M. en de plannen voor de bouw van een zwembad. Wat de tariefsverhoging betreft, de heer L. G. Oosterling (Prot. Chr.) stelde het College van B. en W. hier over enkele vragen. Spr. betoogde, dat deze verhoging vooral voor de kleinere ambtenaren en arbeiders een zware extra belasting betekent, en vroeg en W. er bij de H.T.M. op aan te dringen, dat de loongrens, be neden welke men gebruik kan maken van de z.g. werkmanskaarten tegen gereduceerd tarief, eveneens met 25 pet. verhoogd zal worden. In het al gemeen vond spr. de tarieven op de Wassenaarse lyn hoog, vooral wan neer men ze vergelijkt met die, wel ke in de omgeving van bijvoorbeeld Haarlem en Rotterdam berekend worden. Ook mr. C. A. van Gorcum (P. v. d. A.) drong aan op een nader con tact met de H.T.M.-directie over de naar zyn mening al te hoge tarie ven. Het zwembad. Het tweede extra-punt van bespre king was het zwembadplan. De goed keuring van Ged. Staten is verkre gen en desgevraagd deelde de voorz. mede, dat aan de N.V. Sportfondsen verzocht is, met veel spoed de stuk ken gereed te maken, die nodig zijn voor het aanvragen van de Rijksgoed keuring. De voorz. las vervolgens nog een telegram voor van de gemeenteraad van Abbenbroek, waarin dank ge- derde op Woensdag 1 April 1953. LEIDSCHENDAM Zegening van de arbeid. Tot sluiting van het winterprogram heeft de KAB haar leden aangespoord tot bijwoning van en deelneming aan de „Zegening van de Arbeid" welke tevens bestond uit de zegening van de werktuigen. Niet alleen de leden van de KAB namen aan deze plech tigheid in de parochiekerk deel, maar ook zagen wij velen van de LTB, rijksambtenaren, industriëlen -n kantoorbedienden. Hierdoor ver reeg de feestdag van St. Jozef een ndrukwekkend karakter. Pastoor Van der Ven gaf vanaf 't ltaar uitlegging van de symboliék van de plechtigheid waarbij er op gewezen werd, dat de arbeid niet alleen verricht wordt om het loon, maar ook om de roeping. De mens heeft een taak, die ten goede moet komen aan de gemeenschap. Als lichtend voorbeeld stelde spr. de H. Jozef. Na het daarvoor bestemde ge bed en onder het zingen van een loflied ter ere van St. Jozef, had de zegening van de werktuigen plaats. Tot slot van de plechtigheid werd rog een kort Lof gecelebreerd. KATWIJK AAN ZEE Damnieuws. Uitslag van de 8ste ronde van de borden wedstrijd: 1ste klasse: Jac. van der PlasP. Meij- ogel afgebr.; A HerbertJ. van 'er Plas 02; Chr. HeemskerkT. an Beelen 0—2; LJsbr. de WiltG. 'luimgraaff afgebr. 2de klasse: D. leijvogelG. D. Buys afgebr.; Nic. Ie JongA. Kuyt 02; P. van Duy- venvoordeD. Barnhoorn 20; Jac. van RijmB. van Rijn 11. nood zo spoedig mogelijk op te hef fen en wat betreft het onderwijs te streven naar gelijke ontwikkelings mogelijkheden. Hij vestigde de aan dacht op sociale zorg, het verschaf fen van nuttig werk en verder de soberheid betrachten. Elke religie is in wezen totalitair, aldus de heer C. D. v. Oosten (A.R.) en legt beslag op de totale mens'. Dat gaat ook op voor de gemeente politiek. Deze dient zich ook niet te beperken in dit opzicht tot het hand haven van de Zondagsrust en het ambtgebed. Hij pleitte sterk voor het opwekken van Burgerszin in alle vormen en constateerde, dat de ver schillen tuss'en de politieke patijen in gemeentelijk opzicht niet zo groot zyn, de achtergrond vanwaar uit al les gebeurt is echter belangrijk. Hij vroeg loyale toepassing van de fi- nancieële gelijkstelling van het on derwijs. R.K. Jongensschool eerste bij ver- kersexamens. Bij de op 10 Maart jl. gehouden Verkeersexamens voor de hoogste klassen van de lagere school, uitgeschreven door Veilig Verkeer te Utrecht en landelijk ge organiseerd, kwam de R.K. Jongens school met de beste resultaat voor de dag nl. 'n gemiddeld aan fouten van 0.3. De overige scholen brachten het er als volgt af: Openbare Lagere Scohol 1,12; R.K. meisjessohoil 1,31; Gereformeerde School 1,85; Ds Fort- gensschool 2,6; Hervormde School 3,43. P. v. d. A.-Candidaten. De defi nitieve candidatenlijst van de P.v.d.A. voor de a.s. gemeenteraadsverkie zingen luidt: 1. Dr P. S. Pels; 2. O. R. 1. Viveen; 3. G. Mol; 4. C. v. d. Werf; 5. Mevr. H. A. S. RomijnOostveen; 6. G. E. Verstegen; 7. Mevr. A. Sto ker; 8. H. J. M. Harms; 9. Mevr. G. Westerbroek; 10. B. Hoogwerff Kroon 11. D. Oostergo; 12. A. H. van Deth; 13. J. Rotman. A.R.-candidaten. Door de A.R. zijn als voorlopige candidaten ge steld door de gemeenteraadsverkie zingen: E. Bakels; J. v. Dodeweerd; J. de Graaff; O. Groeneveld; G. Los'; C. D. v. Oosten; A. Plan je; mr J. v. Santbrink; H. Stapper; C. v. d. Werf. In een openbare raadsvergadering tijdens een samenkomst van het ge- meentepersoneel en op een druk be zochte receptie is gisteren het feit herdacht, dat de gemeentesecretaris de heer K. van Boeijen, 25 jaar ge leden in dienst van de gemeente Wassenaar kwam als verificatuur van de gemeentefinanciën. In de raadsvergadering, die ook werd bijgewoond door de echtgenote dochters en schoonzoon van de jubi laris, door vrienden en door leden van het secretarie personeel, werd allereerst het woord gevoerd door burgemeester dr. S. F. A. C. M. ba ron Van Wijnbergen. Het arrJbt van gemeentesecretaris in een bewerkelijke gemeente als Wassenaar is zwaar, zeide spr. Toen de jubilaris in 1946 tot secretaris werd benoemd, heeft hij de leiding van de werken ter secretarie vast in handen genomen en gehouden met een grote dagelijkse inspanning en een sterk verantwoordelijkheids gevoel. Het grote vertrouwen, dat de heer Van Boeijen geniet, zowel van de gemeenteraad, B en W als van de burgemeester, berust vooral op de grote kennis van zaken van de jubilaris, zijn nauwkeurige wijze van werken en zijn perfecte objec tiviteit van oordelen. Als aanden ken aan deze jubileumdag bood de burgemeester de heer Van Boeijen een fiets aan. De heer W. Boender, het oudste lid van de gemeenteraad, dankte de heer Van Boeijen voor de wyze, waarop hij steeds de leden van de raad terwille is. Spr. prees vooral de voortreffelijke houding van dc heer Van Boeijen in de vyf moei lijke oorlogsjaren. De heer van Boeijen zeide in zijn dankwoord, dat volgens de gemeen tewet de taak van een gemeentese cretaris in de Raad, B. en W. en dc burgemeester in alles wat het be stuur der gemeente aangaat, steeds behulpzaam te zijn. Met andere woorden, de functie van gemeente secretaris is een dienende functie en dat is steeds spr.'s richtlijn geweest. 's Middags, tijdens een bijeenkomst van het secretariepersoneel en van hoofden van andere diensten, werd het woord gevoerd door mr. I. Hec- ringa, die de jubilaris een polshono- ge aanbood namens het personeel en door de heer A. J. Bolten, directeur van gemeentewerken. Tenslotte volgde een drukbezochte receptie. 's Avonds ontvingen burgemeester en mevrouw van Wijnbergen de le den van de gemeenteraad te hunnen huize, ter ere van de jubilerende ge meentesecretaris. bracht werd voor de hulp, die Was senaar biedt. Van de eigenlijke agenda leverden enkele punten stof tot spreken op. Het voorstel tot het stichten van een derde openbare school in de omge ving van Deyleroord gaf de heer L. F. C. van der Vis (V.V.D.) gelegen heid, de nog steeds hangende Nuts- schoolkwestie ter tafel te brengen. Spr. vroeg, of het niet gewenst zou zijn, eerst de beslissing van de Kroon in de Nutsschoolkwestie af te wach ten. De heren Boender (P. v. d. A.) en A. J. van Bemmelen (K.V.P.) zei den het voorstel van B. en W. te steu nen en wethouder K. Huibregtsc noemde een aantal cijfers, waaruit duidelijk bleek, dat de behoefte aan uitbreiding van de openbare scholen in Wassenaar dringend noodzake lijk is. Electrisch net. De kwestie van de omschakeling van de spanning in het olectriciteits- net van 130 naar 220 Volt kwam aan de orde. Aan de Raad was voorge steld, een overeenkomst aan te gaan met een 10-tal Wassenaarse installa teurs. De heer W. Boender meende, dat deze tarieven aan de hoge kant zijn. Hy vond het niet juist, dat voor deze werkzaamheden do plaatselijke in stallateurs worden ingeschakeld. Zij vormen een overbodige schakel, om dat 80 pet. van de te verrichten werk zaamheden niet door die installateurs zelf kan geschieden, maar weer aan derden moet worden uitbesteed. Wethouder ir. H. W. van der Voort herinnerde er evenwel aan, dat dc inschakeling van dc plaatselijke in stallateurs is geschied op uitdrukke lijk verzoek van e gemeenteraad. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met de stemmen van de heren van Gorcum en Boenier tegen. Besloten werd voorts, de gronden aan te kopen, die voor het bouwen van 87 woningwetwoningen in het Kerkehout benodigd zyn. Op een vraag van mr. L. G. Hor- ten6ius (Prot. Chrj antwoordde wet houder mr. dr. J. Hazenberg, dat nu eindelijk alle hindernissen, die het bouwen van deze woningen in de weg stonden, zyn opgeruimd. Nu kan dus met de bouw worden begonnen. De heer A. C. Duyvestijn (K.V.P.) zeide, dat als de eerste woningen in Augustus a.s. klaar zullen zijn, er precies drie jaar verlopen zijn tus sen het vorige bouwplan (Dominé's laantje) en dit plan. Spr. drong er met klem op aan ervoor te zorgen, det steeds plannen gereed zijn, zodat ieder jaar een aantal woningen zal kunnen worden gebouwd. Aanbesteding wegverbctering. Te 's Gravcnhage is aanbesteed het verbeteren van het wegvak van km. 10.300 tot km. 12.830 van dc weg AmsterdamSassenheimHaagsche Schouw's Gravcnhage (Rijkswe- gcnplan 48 no. 4) in dc gemeente Wassenaar. De laagste inschrijver was de N.V. Aanneming en Wegen bouw Maatschappij voorheen aF. J. Heijmons, Rosmalen met 1.147.800. De hoogste inschrijving was van de N.V. Aanneming tnaalschnppij voorheen J. M. Strijland te Uithoorn met 1.325.000,—. KATWIJK „Bescherming Bevolking". De „Bescherming Burgerbevolking" hield een oriëntatiebijeenkomst in de trouwzaal van het raadhuis, waar een uiteenzetting werd gegeven van het doel van de B.B. en dc organisatie. Tot plaatsvervangend hoofd van deze organisatie werd de heer B. Brasser, inspecteur van politie, door de burge meester geïnstalleerd. Tot Wijkhoofd te Katwyk aan Zee is aangesteld ka pitein L. van der Plas en de heer J. Pluimgraaff. Te Katwyk aan den Ryn zal als zodanig fungeren de heer H. A. van den Anker. Katwijk aan Zee krijgt 16 blokken met ieder 20 man, en Katwyk aan den Rijn 4. Katwijk zal tot een B-Kring behoren. De burgemeester gaf nog enkele in lichtingen over een en ander. De burgemeester deed nog een beroep op de bevolking om de B.B. te steu nen. Aan de techn. hogeschool te Delft slaagde de heer J. Haasnoot voor het examen civiel-ingenieur. KATWIJK AAN DEN RIJN Roodc Kruis-colonne. In het raadshuis had een bijeenkomst plaats van hiervoor uitgenodigde dames met de bedoeling te komen tot oprichting van een helpsterrcolonne van het Roode Kruis «fd. Katwyk. Luitenant kolonel E. E. Meulman gaf een uit eenzetting over wat de taak is van deze helpsters. Hierna gaven alle aanwezigen zich voor deze colonne op. Commandante van deze afdeling is dr. D. Hinrichs. K.D.B. Uitslagen van de 7de ronde van de Bordenwedstrijd: Jac. KoelewijnG. Frekc 20; P. van DuyvenbodeH. J. Koelewijn 20; G. KoelewijnJac. Freke 0—2; A. A. VooysFr. Spierenburg 1—1; J. Hou werH. Durieux 20; C. van Kla verenAm. van Beelen 02; Jac. Heemskerk—Ab. van Beelen 20. 8ste ronde: G. F'rekeAm. van Bee len 02; H. SpierenburgJac. Heemskerk 20; Fr. SpierenburgJ. Houwer 20; Jac. KoelewijnP. van Duyvenbode 20. Overige partijen uitgesteld. De Burgemeester gaf het sein Dat ieder nu paraat moet zijn. B.B.-Raad voor de A-kring Leideo.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7