RIJNSTREEK Duinstreek Belgische wapenverzameling in het Leidse Legermuseum Meisjes uit Roelofarendsveen werkten in Oude Tonge Reuze lantaarn op Kaasmarkt Gaat de Rijkspsychologische Dienst naar Rijnsburger weg? H. B. Hupkes J. H. van der Werf CEBUTO Flink Meisje DINSDAG 17 MAART 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA 3 Kol. Hartman werd Belgisch erelid Zondag werd Leiden bezocht door liet bestuur en 40 leden van de Bel gische Vereniging van Liefhebbers van Wapens en Wapenrustingen. De bedoeling van dit bezoek was in de eerste plaats enige luister bij te zetten bij de gereedkoming der op stelling van de waardevolle wapen verzameling van wijlen mr. Georges de Bruyne te Antwerpen. De burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, heeft het gezelschap in zijn functie van waar nemend voorzitter van de Stichting Het Neder landsch Legermuseum Generaal Hoefer" en van de Stich ting „Vrienden van het Legermu seum" met een hartelijk woord be groet. De voorzitter der Belgische Ver eniging, de heer R. Malengret Le brun, en de algemeen secretaris, de lieer A. Leysens, hebben de begroe tingstoespraak van de burgemeester in het Frans en Vlaams beantwoord, waarbij zij de kortgeleden overle den directeur, kolonel M. C. van Houten, gedachten. KoéII ook bij de O.? Stand na de eerste dag: 500 Het is bij de Nederlanders in de regel zo: wanneer er iets op touw wordt gezet, wil men gaar ne eerst de kat uit de boom kij ken. En de Leidenaar, als goede Nederlander, is van hetzelfde slag. Dat althans moeten we constateren na de eerste dag, waarop de aanmelding als vrij williger voor de B.B. werd open gesteld. De reactie op deze eerste dag was zeer verschillend. Er waren bureaux, waar het best liep, er waren er, die veel minder aan meldingen kregen. Maar met de genen, die zich reeds eerder ge meld hadden, was gisteravond een resultaat van 500 aanmeldin gen bereikt. Lang niet slecht, maar zo moet het doorgaan iede re dag, wil het vereiste aantal voor Leiden-Oegstgeest worden behaald. De algemene post, welke ki de stemkamer van het stadhuis is gevestigd, liep gisteren uitste kend. Daar kwamen ongeveer honderd aanmeldingen binnen. De kat is nu uit de boom Hopen we, dat tal van ingezete nen van Leiden en Oegstgeest zich vandaag opgeven aan on derstaande adressen: Na de koffie werd een bezoek ge bracht aan de nieuwe zaal, waar thans de collectie De Bruyne is op gesteld. Deze opstelling werd door allen zeer geprezen. Na de bezichtiging der zaal gaf de nieuw benoemde directeur, kolonel b.d. C. A. Hartmans, een kort over zicht van hetgeen door de heer A. Leysens, algemeen secretaris der Belgische Vereniging, en door hem was gedaan om de overdracht der Belgische collectie mogelijk te ma ken. Vervolgens deed de heer R. Ma lengret Lebrun mededeling van het benoemen tot erelid van kolonel Hartmans, wegens zijn vele verdien sten op het gebied van wapenkunde en voor de vele zorgen en moeite, door hem voor een waardige opstel ling der verzameling-De Bruyne ge geven. Kolonel Hartmans dankte voor zijn benoeming tot erelid en gaf de verzekering steeds gaarne bereid te zijn de leden der Belgische Vereni ging alle gewenste inlichtingen te geven op wapengebied en meer in 't bijzonder op het gebied van vuur wapens. De burgemeester deelde mede, dat het bestuur der Stichting „Vrienden van het Legermuseum" had besloten de heren Malengret Lebrun en Leysens, tot ereleden der stichting te benoemen. Na afloop van de verdere bezich tiging van het museum, verenigden allen zich met de burgemeester aan een lunch in het Schuttershof, waar na een bezoek gebracht werd aan „De Lakenhal". Aan de perfecte organisatie van de pl. Gezinszorg is het te danken, dat Alkemade bU de eerste gemeen ten was, die een aantal meisjes konden mobiliseren om ingeschakeld te worden bij de vrouwelijke hulp colonnes ten behoeve van de nood- gebieden. Deze uitzending ging uit van de Stichting Diocesane Kath. Gezinszorg. Na 14 dagen arbeid in de nood- gebieden arriveerden deze meisjes vorige week weer in Roelofarends veen. Bij de sociale werkster mcj. van Leeuwen kwamen zij bijeen om enkele van hun belevenissen te ver tellen. Een voorspoedige reis bracht deze zes meisjes t.w. Dora Hoogen- boom, Leni Hogenboom, J.Pd. en Rie v. d. Meer uit Roelofarendsveen, Rie Droogh en Ine Zoet uit Oude Wetering en Lenie v. d. Meis uit Leimuiden naar het zwaar getroffen Oude Tonge. Hier werden zij gehuis vest in een gevorderde kappers zaak, waar zij de eerste dagen op strozakken op de grond sliepen. Er werd gewerkt van 8.15 tot 12.30 uur en van 2 tot 5.30 uur. De avond werd gezellig met elkaar doorgebracht. Het dorp Oude Tonge telde 2000 in woners waarvan thans plm. 150 mannen zijn teruggekeerd. Met 302 In de werkplaatsen van de Sted. Lichtfabrieken te Leiden wordt momen teel gewerkt aan de montage van een reuzegrote lantaarn, die binnen enige dagen geplaatst zal worden op de Kaasmarkt. De kop van deze lantaarn '^oSm'sten waaFvafL. Maart beeft een doorsnede van twee en een halve meter en wordt geplaatst opi waren gei en ïccrr zijn c c een lantaarnpaal van tien meter hoog, midden op de Kaasmarkt. De licht- bion wordt gevormd door twaalf T. L.-buizen van elk watt, samen sterk ge noeg om het hele plein te verlachten, zodat de andere lantaarns overbodig worden. Op bovenstaande foto ziet men een monteur bezig met het mon teren van de T. L.-buizen in de lantaamkap. (Foto: „De Leidse Courant") grote wonden, welke hier zijn ge slagen, wel volkomen duidelyk vast gesteld. Alleen het hoogste gedeelte is nog maar droog. De dyken zijn nog niet hersteld. Dat deze meisjes de volle ernst van deze ramp duide lijk is geworden, blijkt wel dat zij Dinsdag 17 Maart. Verleden week moet er een foutief bericht onder Alphen aan den Rijn gestaan hebben. L»at kan in de beste couranten gebeuren, zelfs in „De Leidse Courant". On. kort te gaan, i het is niet waar, dat de Alphense zaak van Peitenburg wordt opgehe ven en dat de heer Feitenburg Jr. naar Leiden komt om zijn vader in de zaak aan de Breestraat op te vol- qt a t~vt-itttc T TTTi'PKr ni 4 ,n,J gen. Alles blijft gewoon bij het STADHUIS LEIDEN^ van p tot^ 12.30 0ude. zowel in Leiden als in Alphen. uur en van 14 tot 17 uur. WIJK I: Oud Hortuszicht, Witte Singel, van 19.30 tot 22 uur, Zaterdags van 14 tot 17 uur. WIJK II: School Stadhouderslaan van 19.30 tot 22 uur. Za terdags van 14 tot 17 uur. WIJK III: H.B.S Burggravenlaan van 19.30 tot 22 uur. Za terdags vai. 14 tot 17 u. WIJK IV: Politiepost Haven van 19.30 tot 22 uur. Zater dags van 14 tot 17 uur. WIJK V: R.K. Jongensschool, He- Het viscollege van de machinefa briek Overrijn heeft zijn laatste wedstrijd in dit seizoen gehouden, er gens in Sassenheim. De vangst was matig en de eerste prijs ging naar E, Mark, die bovendien drie extra prij zen in de wacht sleepte. De overige prijzen waren voor H. W. Schuchard Jr., J. Velthuyzen, J. Selier (met extra-prijs), D. van Duuren, Baars en J. Kanbier (met extra-prijs). De Leidse KJ.M.V. houdt morgen avond om 8 uur in Het Gulden Vlies een ledenbijeenkomst, waarop twee j leden twee geheel verschillende on- UV7 ,^terdaSS van mengd Zwemmen en De Verhou ding Arbeider-Middenstander. Twee onderwerpen, die zeker de belang stelling van alle leden waard zijn, re den waarom het bestuur op een flinke opkomst rekent. Aan de Muziekschool der Maat schappij van Toonkunst te Leiden is benoemd tot leraar orgelspel de heer Adriaan Blankenstein, organist van de Hooglandse Kerk. De heer Blankenstein deed in 1951 cum laude het eindexamen orgelspel aan het conservatorium te Amsterdam en is in het bezit van het diploma der Ned. Orgelcommissie. Zijn leraren waren dr. Anthon van der Horst en Jacob van Bijster. Donderdag 19 Maart concerteert het Residentie Orkest onder leiding van Willem van Otterloc in de Stadsge hoorzaal. De solist is de bas-bariton Herman Schey, die Mahler's „Kinder. tot 17 uur. WIJK VI: Politiepost Steenstraat van 17 tot 22 uur. I WIJK VII: (Oegstgeest) Raadhuis, WiLhelminapark van tot 12.30. van 14 tot 17 en van 19.30 tot 22 uur. B.B.-hoekje Levende verbinding tussen regering en uoife Een regering heeft tijd noch mid delen om een direct contact te on derhouden met iedere burger van het land. De verbindingen moeten lopen via het apparaat van de staat en zijn daardoor, omdat het staats apparaat een onpersoonlijk ding is, onpersoonlijk van karakter. Hier zit een gevaar in, namelijk dat de rege ring onbewust beslissingen zou kun nen namen, welke wel eens in strijd zouden kunnen zijn met de speciale belangen van bepaalde bevolkings groepen. Dit gevaar was zeker niet denk beeldig bij de organisatie Bescher ming Bevolking. Immers, de kern van de B.B. bestaat wel uit 200.000 vrijwilligers, maar in feite is het toch zo. dat de maatregelen, welke op dit gebied genomen zullen worden, alle 10 millioen Nederlanders raken. Het is daarom, geloven wij, toe te juichen, dat uit de burgerij zelf het voorstel is gekomen voor de B B. een meer directe en levende verbinding tot stand te brengen tussen de rege ring en ons volk. Deze verbinding is gevonden in de Stichting Bevorde ring Bescherming Bevolking. Alle bevolkingsgroepen zijn hierin verte genwoordigd. Voor deze Stichting heeft de burgerij de extra garantie gekregen, dat er voor haar hoogste goed eigen huis en haard, zo goed mogelijk gewaakt zal worden. Van de andere kant mogen al degenen, die belast zijn met de voorbereiding van de B.B. van deze extra garantie verwachten, dat zy op hun beurt, by de werving van de vrijwilligers, op het volledige vertrouwen van geheel ons volk kunnen rekenen. Dat zulks moge blijken uit een zo groot mogelijke aanmelding als vrij williger. totenlieder" zal uitvoeren. Willem van Otterloo opent het concert met een uitvoering van de derde Sym- phonie in één deel van de Neder landse componist Bcrtus van Lier. Na de pauze zal het orkest onder Van Otterloo een uitvoering geven van de Eerste Symphonie van Johannes Brahrns. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht: de dames'lp. A. A. v. d. Ploeg te Den Haag en J. J. Marsman te Scheven-ingen en de heren H. B. Eldering te Oegstgeest en H. J. Koerts te Leiden. VOORSCHOTEN BESCHERMING BURGERBEVOL KING VRAAGT VRIJWILLIGERS. Gisteravond is in het Gebouw voor Chr. Belangen de Bescherming Bur gerbevolking in het licht getreden met een propdganda-avond Nadat de organisatie in stilte is opgebouwd en instructeurs Jjn opgeleid is overge gaan tot werving /an vrijwilligers. Burgemeester C. J v. d. Hoeven zei in zijn openingswoord dat het in deze kokende en gistende wereld on verantwoordelijk zou zijn geen maat regelen te nemen. De laatste oorlog heeft geleerd, dat net mogelijk is de omvang yan rampen te beperken en dat door eert goed opgebouwde B. B, veel leed kan worden voorkomen. De noodwachter, die geen militair is, beeft eén verantwoordelijke taak en zo ook eenieder in geval van oorlog. Er is in de B B. voor velen plaats Ruimtegebrek aan het Rapenburg Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth Johanna, d. van Brugman en E. J. van der Blom; Johapnes Jacobus, z. van C. van der Klaauw en H. H. Roodakker; Wouter Simon, z. van G. A. de Graaf en D. Sysers; Teuna Hendrika, d. van J. Ouwehand en H. Hoekman; Erik Jan, v*an E. Zürcher en H. D. Bulten: Lodewijk Rudolf, z. van G. J. Philip- sen en J. M. van Diemen; Johannes, z. van J. van der Zwart en N. Aatje; Antonius Hermanus Maria, z. van J. Ch. M. van Seggelen en G. Wellin- ger; Maria Clazina, d. van G. Sijpe- stein en N. van den Hoek; Johannes Abraham, z. van A. H. Labordus en M. Rysbergen; Antoon, z. van A. Sie- ra en C. W. van Berkel; Antonius Pe trus Alexander, z. van J. P. F. ten Broek en W. Hinnen; Jettie, d. van G. Vermunt en M. M. Kooiman; An na Maria Josephs, d. van H. H. Omt- zigt en M. G. M. van den Berg; Ru- dolf Jan- Nicolaas. z. van J. H. Onos J. van Gorsel; Anna Petronella Maria, d. van J. G. Turk en A. J. Bruines. Gehuwd: J. P. van den Haak en M. Smits; F. Th. J. Goddijn en M. A. J. Prinsen; N. D. Verhoef en M. de Vlieger. Overleden: L. A. van Haestregt man 59 j.; J. Lunenburg wedn. 84 j.; J. Zaalberg wedn. 84 j. De ruimte, waarover de Rijkspsy- chologishe Dienst te Leiden en het Psychologisch Instituut van de Leidse Universiteit, die samen gevestigd zijn in het perceel Rapenburg 32, be schikken, is voor beide instellingen te klein om tot een volledige ont plooiing van kracht te kunnen ko men. Het perceel van de Rijkspsy chologische Dienst kan alleen ge bruikt worden voor de eigenlijke onderzoeken, terwijl het personeel thuis de rapporten moet schrijven. De toeneming van de werkzaam heden noopt bovendien tot een uit breiding van het personeel met drie psychologen, een psychologisch as sistent, een typiste en enige assis tenten. Door deze uitbreiding zal de staf van rapporteurs bestaan uit ne gen personen, die per jaar ca. 40.000 onderzoeken zullen moeten verrich ten. Daarom is bij de Tweede Kamer ingediend het wetsontwerp lot ziging van hoofdst. V der rijksbegro ting voor het dienstjaar 1952. (Huis vesting Rijkspsychologische Dienst). Onder voorbehoud van goedkeuring door de Staten-Generaal en, voor wat betreft de onttrekking van dit pand aan de woonruimte, door bur gemeester en wethouders van de ge meente Leiden, is door bemiddeling van de Rijksgebouwendienst voor 'n koopprijs van 38.000,het pand Rijnsburgerweg 96 te Leiden aange kocht, in welk pand alleen de Rijks psychologische Dienst zal worden ondergebracht, zodat het pand Ra penburg 32 geheel door het Psycho logisch Instituut van de Universiteit in gebruik kan worden genomen. De kosten van eerste inrichting, waaronder begrepen zijn vernieu wing van de electrische installatie, uitbreiding van de centrale verwar ming, vloerbedekking en stoffering, alsmede verf-, timmer- en metsel werken, worden door de Rijksge bouwendienst geraamd op ca. 15.000. Voorts zal voor de aanleg van een telefooncentrale en voor meubile ring nog ca. /ll.OOO nodig zijn. ook voor vrouwen Het filmpje „De les var. Londen" toonae aan, dat, ter wijl Londen 300 maa. zwaarder ge bombardeerd was dan Rotterdam, de schade daar slechts 5 maal zo groot was. De heer K. D. Gerih van Wyk, Kringhoofd B Bgaf een schema van de organisatie en wees er op. dat de gemeenten in de toekomst zullen samenwerken by een ramp. Grote mobiele colonnes staar gereed, een colonne brandweer bestaat bijv. al uit 48 brandweerauto's een der 11 colonnes zal in Wassenaar worden gestationneerd Vrijwilligers konden zich daarvoor opgeven. Nodig voor een goede B. B. zijn: Goede leiding, geoefendheid, materieel en mannen. De laatsten kunnen zich nu melden. Deelnemen aan de B B. is een ver antwoordelijke taak De films „Nog niet te laat" en „Buurmans Buur man" waren zeer suggestief. WASSENAAR BEZWAREN TEGEN PROVINCIALE WEG NAAR SCHEVENINGEN. Zaterdag had ten stadhuize te Den Haag in aanwezigheid van mr. F. M. A. Schokking en daarna ten raadhui- ze van Wassenaar in aanwezigheid van dr. S. baron van Wijnbergen de onteigeningszitting plaats van Prov. Staten inzake de aanleg van de pro vinciale weg tussen Scheveningen (einde van Alkemade laan) via de oude golflinks en Meyendell naar de Wassenaarse slag. Deze weg is een onderdeel van de weg, die verder door zal lopen naar Noord-Holland. Er waren talrijke personen, die ter zitting bezwaren kwamen uiten te gen het voorgenomen tracé. Deze be zwaren kwamen vooral van de zijde van de ver. voor natuurbescherming, die krachtig opkwam tegen aantasting van de natuur in de gebieden op de Oude golflinks, bij Meyendell, Kijf hoek en Bierlap. Voorts waren er de eigenaars van verscheidene buiten huizen, die hun bezwaren kwamen uiten. Al deze bezwaren zullen met het advies van de commissie worden overgegeven aan de minister van Ver keer en Waterstaat. ook getuigen zijn geweest van het vinden van slachtoffers, waarvan nog niet allen direct geïdentificeerd kunnen worden. Vourts zijn zij aanwezig geweest bij een voorlopige begrafenis. Bekende geestelijke Natuurlijk maakten zij hier ook kennis met de waarnemend pastoor Van Ingcn, voorheen kapelaan te Leiden. Deze draagt dagelijks de H. Mis op in de pastorie, waar twee ka mers tot kapel zijn ingericht. Ty perend is hiervoor wel, dat kapelaan Van Ingen een geïmproviseerd al taar op vier pnk-sledcn heeft moe ten opbouwen. Dagelijks komen de meisjes hier de H. Mis by wonen. Een van de eerste taken was ook het schoonmaken van de pastorie van pastoor Hofstede, die vroeger kapelaan was tc Roelofarendsveen. Merkwaardig was, dat de meisjes niet het schoonmaken enkele an sichtkaarten vonden, waarop de kerk van St. Petrus Banden te Roe lofarendsveen. Wel een bewijs, dat Roelofarendsveen de herder van Oude Tonge nog na aan hét hart ligt. Met het schoonmaken van de huizen mogen de meisjes niet be ginnen aleer de eigenaar in zijn huis is geweest. Desondanks blijft het een verantwoordelijk werk omreden vele voorwerpen van waarde ach terblijven. Door het water en voor al ook door het zoute water is veel van het meubilair verloren gegaan. Slik en uien Wat bruikbaar is wordt gereinigd en alle aanwezige kledingstukken endergaan een grondige wasbeurt. Op de vloeren der huizen treft men een dikke slikslaag aan bezaaid met uien, hout, stro enz. hetwelk alles met het vernielende water binnen stroomde. De bewoners zien dan ook zwaar tegen deze werkzaamheden op en zijn meestal dermate terneer geslagen dat zij niet aan deze werk-, zaamheden kunnen beginnen. Het voornaamste doel van de meisjes is de woningen z.g. si ik vrij te maken, zodat de bewoners zc hierna zelf grondig schoon kunnen maken. De vele herstelwerkzaamheden hebben pén voordeel n.l. dat zij de bewo- neVs veel afleiding geven. Met enige verbazing vernomen wij, dat het uitdelen van kleding stukken uit het kledingmagazijn niet erg royaal was. Oude kleding was er genoeg, maar nieuw is er nog weinig verstrekt. Zo mochten do mannen keuze maken uit één broek of één hemd en voor de vrou wen werd één paar kousen ver strekt. Wat de B.B.-Actie nastreeft en doet Is U beschermen met have en goed. B.B.-Raad voor dc A-kring Leiden. Laatste Berichten President T'to heeft een ko.t be zoek gebracht aan het „British Mu seum". Hij onderhield zich daarbij met Sir Thomas Kcndrick, een van de directeuren. Tito sprak hierbij Engels. Het bezoek werd een half uur eerder gehouden dan oorspron kelijk het plan was geweest. Journa listen werden bij de rondgang niet toegelaten. Ook thans waren strenge veiligheidsmaatregelen getroffen. Later zou Tito, die zich in burger kleding had gestoken, de Towcr be zichtigen. Op het program stond een lunch met koningin Elizabeth op Bucking ham palace. Leidse plannen voor concours hippique De Stichting Nederlandse Hippi sche Sportbond heeft de agenda be kend gemaakt van de door haar goedgekeurde aanvragen voor con coursen hippique. O.a. staat daarin vermeld, dat er op Zaterdag 6 Juni a.s. in Leiden een concours hippique zal worden gehouden. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling de Leidse Sportweek, die begin Juni wederom gehouden zal worden, te besluiten met een groot concours hippique, waarvoor de Leidse Sportraad reeds contact heeft opgenomen met enige deskundigen op dit terrein, die dc voorbereidingen ter hand genomen hebben. Het staat echter nog niet definitief vast. dat het plan inderdaad zal worden uitge voerd. Besprekingen met de Hippi sche Sportbond zijn nog gaande. Voor de Vele bewijzen van deelneming, betoond tij dens de ziekte en na het overlijden van onze dier bare Zuster. Behuwdzuster en Tante JOHANNA JOSEPHINA VARKEVISSER Uit aller naam, A. P. VARKEVISSER Voorschoten, Maan lif53. Leidseweg 570. 8023 Met ingang van heden wordt de praktijk van ARTS Rfjpwetering voortgezet door ARTS Spreekuur van 8.309 uur ZWITSERSE DAMES- EN HERENHORLOGES C. DE KEMP BOTERMARKT 12 Gevraagd in gezin met kinderen v d. of d. en ji. flinke Zelfstandige hulp in cië huishouding boven de 20 jaar, v. g g. v. Meerdere hulp aanwezig. Aanmelden na.ljalf acht P. L. Ahsmann Hoge Rijndijk 118, Leiden. AUTOREIZEN PASEN PINKSTEREN Een greep uil on*e massa kaus I 2 dagen Valkenburg-Ardennen F 41.— 2 dagen Luxemburg F 50.— 2 dagen Kónlgiwinier F 54.— 2 dagen Elfel Ahr'Rljn F 45.— Th dag Ellel/Ahr Rijn F 69.- 2'b dag Limburg/Ardennen F 59.— 3 dagen Luxemburg F 69.— 3 dagen Elfel Ahr Rijn F 65.— Dagtochten degelijk* naar Bollenvelden en FLORA 4 degen Eilel'Ahr Rijn F 86.— 4 dagen Perlj*/Ver*ailleJ F 98.- 5 dagen Perij* Versailles F 119.- 6 dagen Perij* Veraeille) F 145.- 6 dagen Luxemburg F 1 35. 6 dagen Rijn Eifel Ahr F 116. 7 dagen Ober-Bayern F 164.— 9 dagen Tirol F 209.- 11 dagen Rivlère F 305.- 14 dagen Spanje F 379.— Inllchllngan en programma's bij CEBUTO REISBUREJtUX LEIDEN Do«futr..t 32 T.l.loon 25971 LISSONE-LINDEHAN LEIDEN, BrMilriü 36, T.1.1, 30345 Adverteert in dit blad GEVRAAGD: 8013 liefst boven 20 jaar in ge zin van '1 personen. Aan melden 's avonds na 7 uur.- Rijnsburgerweg 141. Abonneert U op „Sursum Corda" 2* Aangeboden Graszoden en Ligustrum bij grote en kleine hoeveelheden. J. J. Philippe, Ambonstraat 12, Leiden, Tel 31512. 9055 Wegens vertrek aange boden damesfiets, merk Magneet met lamp enz. als nieuw 60.125 volt sleestofzuicei prima 40. Philip's Radio 3 golfb. 75, vloerkleed 2 x 3 m. 35. Na 7 uur Korte Hoefstra.it no. 59. 9048 2* Dames! Moet uw oude vilt- of strohoed vervormd worden. Doe het nu, nog voor Pasen! bij uw Modiste C. de Grout van Egmond. Haarlemmerstraat 145147 Legden, Juliznastraat 51 tc Alphen aan den Rijn. 9054 In „De Houthal" schoon' maak vindt iedere knutse laar wat Wij gaan uitbrei den en moeten ruimte ma ken In Leidens meest be kend knutselaars-eldorado kan iedere knutselaar nu Erofitercn. Prijzen aagü! 9011

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3