Moeilijk bevochten zege van Meerburg op Olympia (1-0) Militair tournooi te Ankara League-kampioenschap en F.A.Cupte zware opgave Drie halve finalisten verloren Geen Nederlanders in de Ronde van Italië MAANDAG 16 MAART 1953 UE LEILoE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA In de gisteren gespeelde wedstrijd, een van de beste tot nog toe ge speelde en zo flagrant in tegenstel ling met die van verleden Zondag, is het Meerburg gelukt, Olympia in eigen huis een nederlaag toe te bren gen, ondanks dat zij, vc ral in de tweede helft, door de fouten die de scheidsrechter maakte, aJi.w. tegen twaalf man vocht. Waarom hij b.v. twee goals van Meerburg afkeurde was voor ieder op het terrein een raadsel en als zelfs de bevoordeelde ploeg, In dit geval Olympia, na de wedstrijd zijn teleurstelling uit spreekt over de leiding, een mening, die door het publiek gedeeld werd, getuige het geloei, dat meestal volg de op zijn fluiten, moet er o.i. toch wel het een en ander haperen aan de leiding. Hoewel bij rust de stand nog blank was, heeft het in de eerste helft niet aan spanning ontbroken. Reeds in de tweede minuut suist er een schot van Th. Zandbergen over de lat. Tien min. later begaat de scheids rechter zijn eerste fout, als de Olym- pia-midvoor de bal in zuivere bui- xenspelpositie krijgt. De achterhoede aarzelt, de midvoor snelt op Pelk af, doch schiet recht in zijn handen. Even later breekt J. Zandbergen door de verdediging heen maar is genoodzaakt de uitgelopen keeper te passeren, wat maar ten dele gelukt en de bal gaat corner. In deze pe riode van de strijd komt de mooiste aanval van de middag. Hendrikse haalt de bal op en geeft een goede pass naar rechts, waar J. Zandber gen nu eens precies op zijn plaats staat. Als oen losgesprongen veer flitst hij langs zijn wanhopig spur tende bewaker, plaatst de bal afge meten voor doel waar Th. Zandber gen van buiten het doelgebied de bal met zijn hoofd opvangt. Een formi dabele kopstoot volgt en deze had beter lot verdiend dan rakelings over de lat te strijken. Bij een aan val op het Meerburg-doel kan Owel nog juist de bal van een vijandelijke voet afschieten voor deze gevaarlijk wordt. Rust komt met 00. De eerste 20 min. na de rust zijn geheel voor Meerburg. Aanval op aanval golft op het vijandelijke doel af en het is een lust Th. Zandber gen met P. Zandbergen te zien swit chen en keer op keer door de verde diging snijdend wat door J. Zand bergen en Hendrikse op rechts in gelijke mate geschiedt. Dit wisselt af met lange centers over de hele vleugel. Schoten suizen over, naast en in handen van de keeper. Er ontbreekt nog een goede stootkracht, die dit alles kan uitbuiten. Toch hangt er een doelpunt in de lucht en dit komt dan ook. Als bij een Meerburg-aanval een scrimmage voor het doel ontstaat, blijkt een der spe lers van Olympia hands gemaakt te hebben en Meerburg krijgt een strafschop te nemen. Owel achter de bal, een knal, en Meerburg heeft de leiding (01). Er is dan 10 min ge speeld in de tweede helft. Meerburg gaat door. Uit een voorzet van Th. Zandbergen volgt een schot van Nederland-België 1-1 De eerste wedstrijd van het inter- inationaal militaire voetoaltournooi r.e Ankara, die tussen Nedeuand en Eeigië, were op een /.eer slecht en modderig terrein gespeeld. Onmiddeiiijk na de aftrao maakte Bennaars gebruik van een weifeling ar. de Belgische verdediging door Ne- aer and de leiding te bezorgt n. (1-0) D Belgen waren echter niet van zir.s de wedstrijd cadeau te geven en w?ldra hadden zij zich volledig hei- stc.d Zij namen het spel geleidelijk in handen, maar in de a'werking van oe aanval mankeerde het goede schut. Voorai midvoor Vliers bracht jTr»ef slecht schieten nogal eens een kans om zeep Na de rus' gaf de wedstrijd het- Kü'fde beeld De Be,gen waren ster ker en meestentijds ir de aanval, maar doelpunten bleven uit. Toch kon Vaers tenslotte uit een vrije schop «do stand op 11 brengen Hierna bleven de Belgen in het offensief, maar verde» dan enkele schoten tegen Jat cn paal kwamen zij niet en toen de Ita iaanse scheidsrechter Agento- Jio voor de laatste maal floot, moch ter de Nederlandse mihtairer met het gelijke spel best tevreden zijn. Nederland-italië 3-5 De tweede wedstrijd is voor het Nederlands elftal in ên nedenaag ge ëindigd. Italië sloeg N'. dér land met 53. ruststand: 3- -0 voor Italië. Frankrijk sloeg Egypte met 52 (rust 41). AFDELINGEN KNVB BIJEEN Zaterdag kwamen te Utrecht de afgevaardigden van de afdelingen van de KNVB in halfjaarlijkse ver gadering bijeen. De leiding berustte b(j ir. H. F. Hopster, voorzitter van de commissie voor de afdelingen. Bij de besprekingen is gebleken, dat de afdelingen het op prijs stel len ook betrokken te worden bij het overleg tussen de Vereniging van eerste klassers en de Federatie van de 2e, 3e en 4e klasse clubs ten aanzien van de competitieindeling der eerste klasse clubs (het vraag stuk der 4 x 14 eerste klassers). Men is n.l. van oordeel, dat de afdelin gen bit deze kwestie belang hebben in verband met de promotie en de gradatie en het handhaven van de pyramidevorm der competitie. Vervolgens is nog geruime tijd ge sproken over het voorzitterschap van de KNVB, welke debatten niet door ir. H. F. Hopster werden bijge woond. Hendriks: corner. Deze wordt prach tig voor doel gezet en belandt over alle spelers heen bij de goed opge stelde Th. Zandbergen, die met een venijnige knik van zijn hoofd de bal in het doel deponeert. Goal? Neen, zegt de scheidsrechter en geeft een vrije schop. Voor ieder een raadsel. Meerburg gaat onvermoeid verder cn enige minuten later breekt do rechtervleugel door tot in het doelgebied. Gezamenlijk werken P. Zandbergen en Hendrikse de bal in het net. Neen, zegt de scheidsrech ter weer en geeft een vrije schop, 1 meter buiten het strafschopgebied en recht voor de goal. De scheids rechter schijnt ten koste van alles to willen verhinderen dat Meerburg zyn voorsprong vergroot. Olympia komt steeds meer opzetten, daarbij" geholpen door de scheidsrechter, die terecht en ten onrechte vrije schop pen uitdeelt tegen Meerburg. En dan heeft Olympia werkelijk pech als bij een corner de bal reeds bui ten bereik van Pelk wordt inge schoten en het is de prachtig ver dedigende Owel, die zijn safe van de vorige week herhaalt en de op knie hoogte ingeschoten bal in volle ren uit de verlaten doelmond trapt. Meerburg komt nu onder zware druk doch houdt stand. In de laatste ogen blikken wordt Pelk met de ba] in zijn handen boven op de rug ge sprongen en tuimelt met bal en al in het doel. Alles wat Meerburg is houdt de adem in en vreest, dat de scheidsrechter zijn blunders hiermee zal bekronen en een doelpunt zal geven. Een hoorbare zucht stijgt op als hij een vrije schop geeft tegen Olympia. cw—WASSENAAR 3—2. Door een 32 nederlaag, gister middag in Rotterdam tegen CW ge leden, is Wassenaar op de onderste plaats terecht gekomen. Het begin van de wedstrijd was weer hoopvol genoeg. In de gewijzigde voorhoede nam voor het eerst na geruime tijd Jaap Remmerswaal de rechtsbuiten plaats weer in. Zijn broer Piet speel de linksbuiten, van Ulft, van Steen en Prosman vormden het binnentrio. Ondanks de tegenwind begon Wasse naar met een krachtig offensief, dat na enkele minuten reeds succes op leverde. Van Ulft gaf een pass naar midvoor van Steen en diens schot j verdween onhoudbaar langs de CW- doelman (01). Nog voordat het eer- ste kwartier verstreken was, had Wassenaar zelfs een 02 voorsprong. Weer was het een pass van van Ulft die door van Steen werd opgevangen. Hij liep met de bal door tot aan de lijn, gaf een lage voorzet naar Pros man, die met een welgerichte kopbal scoorde. Langzamerhand begonnen de gastheren, gesteund door de ster ke wind. zich te herstellen. En het duurde niet lang voordat de midvoor van de Rotterdammers, de Boer, met een fraai schot Oostrum passeerde. Kort voor de rust produceerde de zelfde speler het tweede CVV-doel- punt en met een 22 gelijke stand werd de eerst helft afgesloten. De tweede helft bracht al vrij spoe dig het derde doelpunt voor de thuis club. Weer was het midvoor de Boer, die met een prachtig schot Oostrum passeerde (32) Wassenaar gaf zich nog niet gewonnen Aanval op aanval werd op het Rotterdamse doel on dernomen, maar tot doelpunten kwam het niet. Toen halverwege de tweede helft succes voor de groen-- witten nog steeds was uitgebleven nam CW weer het heft in handen. Aan het harde werken van de Wasse- naarse achterhoede en aan het steeds keurig ingrijpen van doelman Oostrum was het te danken, dat de Rotterdamse overwinning tot 32 be perkt bleef. ROODENBURGEXCELSIOR 1—3 Het blijft voor onze stadgenoten slecht gaan en ook nu werd weer verloren. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op met de gasten iets meer in de aanval. Ondanks enkele kansen voor Roodenburg was de voorhoede niet doortastend genoeg om succes te hebben. Excelsior deed het beter en nog voor de rust was de stand 02. Ook in de 2e helft bleven de gas ten sterker, en ondanks heftig ver zet van de thuisclub wist Excelsior de stand zelfs tot 03 op te voeren. Eindelijk gelukte het Polanen een goed tegenpunt te maken (1—3), maar verder kwam de thuisclub niet. ALPHIA—DONK 5—0 Door een fikse 50 overwinning heeft Alphia revanche genomen voor de destijds geleden nederlaag. Het werd de Oranje-witten niet bijzonder lastig gemaakt, want wat de gasten te zien gaven, was maar povertjes. De thuisclub behoefde zich dan ook niet bijzonder in te spannen en de overwinning had nog groter kunnen zijn als niet enkele goede kansen waren gemist. Reeds na drie minu ten wist v. Laar zijn elftal de leiding te geven en de thuisclub wist het spel meestal op de vijandelijke helft te houden. Het was weer v. Laar die b(j een aanval geheel vrij staan de de bal in het Goudse net joeg. Een enkele keer ondernam Donk een aanval maar deze hadden weinig te betekenen. Rust 20. Na de hervatting wist de Hertog reeds na 3 minuten met een keihard schot de voorsprong te vergroten. Donk verslapte hierna nog meer en de wedstrijd verloor nog meer aan aantrekkelijkheid. Het was de Her tog die nog tweemaal het Goudse doel wist te doorboren en hiermee de hattrick verrichtte. Scheidsrechter Dusee leidde prima. Als elk volbrengt zijn burgerplicht Wordt het B.B.-werk mooi en licht. B.B.-Raad voor de A-kring Leiden. Hoewel de onderhandelingen over de televisie-uitzending van de wed- strijd NederlandDenemarken zijn mislukt, heeft de Nederlandse Tele visie Stichting opnieuw een schrij ven gericht tot het bestuur van de KNVB, waarin toestemming ver zocht wordt de wedstrijd Nederland- Zwitserland, welke Zondagmiddag 22 Maart a.s. in het olympisch sta dion tc Amsterdam wordt gespeeld, per TV té mogen uitzenden. In deze brief wordt van de zijde der NTS betoogd, dat de KNVB van een TV- reportage geen schade kan onder vinden, omdat het stadion inmiddels is uitverkocht. Daarom acht men de eis van betaling van 500.aan televisierecht voor deze uitzending niet gemotiveerd. Verwacht wordt, dat Dinsdag of Woensdag een beslissing over dit nieuwe verzoek van de televisie stichting zal vallen. Alphia n trok Zondag met slechts 7 spelers naar Den Haag. Door een misverstand over de wijze van de reis stonden de 4 andere spelers tever geefs op de overige 7, die per auto waren gegaan, bij het station te wachten. Zij meenden, dat de wed strijd blijkbaar niet doorging en gin gen naar huis. Een veteraan, die als grenswachter zou fungeren, veran derde in Den Haag van functie, leen de vlug de nodige voetbal-uitrusting en verleend als speler hulp. Maar het mocht toch niet verhinderen, dat het Alphia-elftal zeer gehavend in het veld kwam. Het kostte Laakkwartier dan ook niet veel moeite om met elf man 22 maal te scoren, waarbij Al phia tenslotte toch de eer wist te redden. ASC—DOCOS 1—0 Ook nu weer werden de Haagweg- bewoners weer geïnspireerd door de rood-zwarte kleuren, zodat uitein delijk ASC de handen dicht mocht knijpen met een schamele 10 ze ge. Een blik op de ranglijst zou an ders doen verwachten. Nu moet di rect worden gezegd, dat het spel der rood-zwarten allerminst uitblonk Het had weinig om het lijf en ware de 6chotvaardigheid der Docos-men- sen evenredig geweest aan hun en thousiasme, dan was de schaal naar een andere zijde doorgeslagen dan uiteindelijk het geval werd. De ASC- voorhoede ging wederom mank aan de zelfde euvelen, als die zii een week geleden tegen Graaf Willem demonstreerde. Bovendien vormde de Docos-verdediging met Van Lith aan het hoofd steeds weer een on overkomelijk struikelblok. Pas de tweede helft gaf wat beter spel te zien, waarbij beurtelings voor Docos en ASC zich goede kan sen voordeden, die echter steeds weer door de verdedigingen te niet gedaan konden worden Eerst een tiental minuten voor het einde viel de beslissing. Een wijziging, doordat Van Nierop, na reeds geruime tijd op halve kracht gespeeld te hebben, was daartoe misschien nog de oor zaak, want invaller De Wit gaf nog wat kleur aan het matte spel der ASC-aanval. Van Dorp kreeg hier door de kans om een goede voorzet te lanceren, die door Vink met een hard schot werd benut. In de reste rende tijd heeft Docos nog haren op snaren gezet om althans één Ver diend puntje te oogsten. Rietbergen c.s. gaven echter geen kans meer Voor de aanvang van de wedstrijd werd een ogenblik stilte betracht ter nagedar tenis aan het vorige week overleuen ASC-erelid, de heer A. Th. N. Jansse. Van de Engelse velden De inspanning om èn in de league èn in de competitie om de F..A-cup een zo goed mogelijk resultaat te bereiken, blijkt voor de meeste clubs te groot te zijn en een nadelige in vloed op de conditie te hebben. Niet minder dan drie van de vier halve finalisten voor de cup, Black pool, Tottenham Hotspur en Everton leden een nederlaag en wanneer de halve eindstrijden van Zaterdag a.s. geen beter spel opleveren dan het geen de candidaten voor de begeerde trophee in deze league-wedstrijden, lieten zien, dan krijgen de fijnproe vers niet erg veel te genieten. Alleen Bolton Wanderers, dat Stoke City op eigen terrein sloeg, produceerde een redelijke partij voetbal. Black pool, dat vier van zijn sterren thuis had moeten laten speelde tegen Shef field een bescheiden tweede viool. Het enige winstpunt voor Blackpool was, dat Stanley Mortensen, die de geblesseerde Allan Brown verving, de eerste keer de beste, dat hij na zijn operatie aan een voetbal-knie weer in het eerste elftal stond, uit stekend voldeed. Tottenham, dat voor de zesde maal in veertien dagen in het veld kwam, kon geen dash, geen stootkracht vol doende opbrengen om het bezoeken de Chelsea te weerstaan. De 32 overwinning was voor de buren van de spurs juist genoeg om de laatste plaats van de ranglijst te kunnen ver laten, mede dank zij een beter doel- gemiddelde dan Derby County, dat met de nederlaag te Cardiff voor de zevende maal in de laatste tien wed strijden werd geslagen. Blunstone, door Chelsea voor 8500 pond sterling van Crewe overgenomen, had het ge noegen reeds in zijn eerste wedstrijd LISSE—TEIJLINGEN 4—2. LiSse begon met een krachtig of fensief en de Teijlingen-defensie kreeg het zwaar te verantwoorden. Wel ondernamen de bezoekers enige gevaarlijke aanvallen, doch hoe goed deze ook waren opgezet, zij leverden niets op. Juist in een periode, dat Teijlingen meer in de aanval was, ontstond het eerste doelpunt, daar v. Kesteren met een hoog schot de Teijlingen-doelman kansloos pas seerde (10). Even kreeg de Lisse- achterhoede volop werk, maar dit duurde slechts kort. Door goed door zetten van midvoor Bon, vergrootte deze speler de voorsprong. Opnieuw kreeg Teijlingen enige goede kansen, maar op h"-t kritieke moment was er geen schutter te vinden om het werk te voltooien, waardoor de rust aan brak met een 2—0 voorsprong voor Lisse. De tweede helft begon veelbelo vend voor T»ylingen, daar al spoedig P. van Elk succes had en kort hierna volgde de gelijkmaker door rechts binnen v. Beek. Hierbij ging de Lisse- doelman Ruigrok niet vrij uit. De vreugde van de gelijkmaker was ech ter niet van lange duur, daar v. Kes teren zijn zwoegen beloond zag met een fraai doelpunt, hetgeen Teylin- gen opnieuw een achterstand be zorgde. Dit doelpunt had een inzin king van Teijlingen tot gevolg en toen na enige minuten Koek er 42 van maakte, was Teylingen een gesla gen ploeg. Het spelpeil zakte nu zien derogen, vooral de bezoekers bleven beduidend beneden hun vorm. Een kwartier voor het einde werd de linkshalf Jac. v. d. Poel van Lisse, na een botsing, met een brancard van het veld gedragen, waarschijn lijk heeft hij een beenbreuk. Als in valler werd nu v. Dijk opgesteld. In de resterende tijd kregen beide ploe gen nog verschillende goede kansen om te doelpunten, doch de stand orv- derging geen wijziging meer. in de eerste divisie te scoren. Len Duquemin, Tottenham's mid voor, die in de ochtenduren in het huwelijk was getreden en van zijn ploeggenoten als onderdeel van hun huwelijkscadeau het aanvoerderschap voor een keer kreeg toegewezen, kreeg geen gelegenheid zijn nieuw bakken echtgenote op de tribune een doelpunt te offreren. Everton', de halve cup-finalist uit de tweede divisie, schonk West Ham United diens eerste overwinning se dert Januari. Met Bolton ging het aanvankelijk ook niet erg goed. Met nog een kwartier te spelen stond de ploeg met 10 achter, maar in het laatste kwartier ontketende de voor hoede een reeks aanvallen, waaruit tweemaal met een kopbal uit een hoekschop kon worden gescoord. Met een 21 zege op Manchester United kwam Burnley nog steviger aan de kop van de eerste divisie met een punt voorsprong op Wolver hampton Wanderers, die tegen Midd lesbrough met verder dan tot een ge lijk spel kwamen. Bovendien heeft Burnley twee wedstrijden minder ge speeld dan de Wolves. Met Tom Fin ney in prachtige vorm won Preston North End met 40 van Portsmouth. Samen met West Bromwich Albion, dat Charlton zijn eerste nederlaag in twaalf wedstrijden toebracht, staat Preston thans twee punten achter op de leider Bromwich. De gunners moesten in New Castle na een span nende wedstrijd met een gelijk spel (11) genoegen nemen In de tweede divisie heeft Shef field United zijn kansen op een te rugkeer naar de eerste divisie aan merkelijk vergroot door een 2—1 ze ge op Birmingham. Sheffield United leidt thans met 4 punten voorsprong op Huddersfield Town. De uitslagen luiden: Eerste divisie: BurnleyManches ter United 21; Cardiff CityDerby County 20; LiverpoolSunderland 20; Manchester CityAston Villa 41; Middlesbrough-Wolverhampton Wanderers 11; Newcastle United Arsenal 22; Preston Northend Portsmouth 40; Sheffield Wednes dayBlackpool 2—0; Stoke City Bolton Wanderers 12; Tottenham HotspurChelsea 23; West Brom wich AlbionCharlton Athletic 31. Tweede divisie: Birmingham City Sheffield United 12; BuryHud dersfield Town 1—1; FulhamNot tingham Forest 01; Leeds United Lincoln City 21; Leicester City Brentford 2—3; Luton TownBarns- ley 60; Notts CountyDoncaster Rovers 43; Plymouth ArgyleHull City 12; Rotherhan UnitedBlack burn Rovers 00; Southampton Swansea Town 14; West Ham Uni ted—Everton 31. DCOSJC 0—2. Het enige dat wij van het gemoe delijk partijtje voetbal in Haarlem tussen DCO en SJC kuraien vertel len is: „Wel gewonnen, doch niet bevredigd", want zowel DCO als SJC bleven in deze wedstrijd stukken on der de middelmaat. Nu bracht SJC beide puntjes mee naar Noord wijk, doch als ze in Haarlem waren geble ven, hadden wij ons zonder enige verzuchting er bij kunnen neerleg gen. Over de gehele eerste helft van deze ontmoeting lag een matheid, waaruit beide partijen zich maar zel den los wisten te maken en het ge leek meer op een gemoedelijk „on der-onsje" als op een competitiewed strijd. Er werden nog wel enkele kansen geschapen, doch de thuisclub bleek over weinig schutterscapacitei- ten te beschikken, terwijl de DCO- keeper de twee werkelijk goede kan sen van Joop Zalm en P. Vink mees terlijk wist te verwerken. Na rust kwam er iets me^r leven- Ned. Kampioenschappen gaan voor! Voor de eerste maal in de geschiedenis van de wielersport is een volledige Nederlandse ploeg uitgenodigd deel te nemen aan de Ronde van Italië, wél ke van 14 Mei tot 2 Juni wordt gehouden. Aangezien de Nederlandse kam pioenschappen op de weg door de Koninklijke Nederlandse Wieken Unie zijn vastgesteld op 17 Mei aa heeft Pellenaars zien gewend tot de sport commissie van de Unie met het verzoek vrijstelling tot deelneming te ver krijgen ten behoeve van een aantal renners, die voor de ronde van Italië in aanmerking komen Naar bekend, beschouwt Pellenaars het deelnemen ?an de Ronde van Italië als een noodzakelijke voorbereiding van de Neder landse ploeg voor de Tour de France. Op dit verzoek van Pellenaars, is naar wij vernemen, afwijzend door de sportcommissie van de KNW.U. beschikt. Pellenaars is niettemin toch naar Italië vertrokken om de wegwedstrijd MilaanSan Remo bij te wonen en contact op te nemen met de Italiaanse wielerofficials. Volgens inlichtingen, verkregen van de sportcommissie van de K.N. W.U. zijn de motieven van het af wijzen van het verzoek van Pelle naars vatu verschillende aard. Indien renners van deelneming aan de na tionale kampioenschappen voor pro fessionals op de weg zouden- worden vrijgesteld, wordt de titelwedstrijd gedegradeerd tot een tweede rangs race, hetgeen men beslist wil voor komen. Een verschuiving van de da tum der kampioenschappen is niet meer mogelijk, daar diverse regelin gen reeds schriftelijk zijn vastge legd. Nederland is altijd een groot voorstander geweest van een vaste datum van de nationale kampioen schappen in de diverse landen. Het vorig seizoen is men daar van afge weken, o.a. in Italië en het congres van de U.C.I. te San Sebastian de zer dagen gehouden, heeft dan ook het besluit genomen- elk land in dat opzicht weer vrij te laten. Boven dien zijn de definitieve data van de Ronde van Italië pas op het congres van San Sebastian bekend geworden en op dat ogenblik stond de dag van het Nederlands kampioenschap allang vast. In N.W.U.-kringen acht men- het onbegrijpelijk, dat wijzigingen van data in landen als Italië en Frankrijk wel worden goedgekeurd door de U.C.I., maar een overeenkom stig verzoek voor de ronde van Ne derland werd afgewezen. De sportcommissie betreurt de gang van zaken ten zeerste, maar, door de U.C.I. voor een voldongen feit geplaatst, ziet zij ook geen kans meer om een oplossing aan tet geven. Het resultaat zal zijn, .dat geen enkele Nederlandse renner, laat staan een min of meer officiële ploeg dit sei zoen zal kunnen deelnemen aan de Ronde van Italië. in het spel, waarbij SJC iets meer in het offensief was, doch de DCO-kee- per bleek uit het goede hout gesne den te zijn en wist steeds resoluut in te grijpen. Door het enigszins op dringen van SJC forceerde DCO eni ge gevaarlijke doorbraken, welke wel enige verwarring in de SJC-verdedi- ging brachten, doch ook daar bleven doelpunten uit. Na ruim een half uur spelen had SJC eindelijk succes, toen J Groenewoud uit een hoekschop de score open (01). Dit betekende de grondslag voor de overwinning want nu begonnen de SJC'ers met man en macht aan te vallen en als 6 min. voor het einde P. Groenewoud on houdbaar 02 deponeert is DCO een geslagen elftal, zodat met deze stand het einde van deze zeer matige wed strijd wordt bereikt. De SJC-i;eserven wonnen met 50 van LFC II. LUGDUNÜM—GR. WILLEM 2—1 In een slechte wedstrijd toonde groen-wit weinig strijdlust en wer den vele kansen gemist. Na een strijd van gemiste kansen wist na engeveer 20 min. Graaf Willem bij een doelworsteling de leiding te ne men (01). Vlak daarna wist Ver hoeven de achterhoede der gasten te omspelen en eindelijk gelijk te maken (11). Ondanks vele aan vallen bleef de stand tot rust on veranderd. In de tweede helft was de thuisclub sterk in de meerder heid maar ook nu werden de vele kansen niet benut. Filippo wist de stand op 21 te brengen en ondanks verwoede aanvallen van beide par- tijen kwam het einde met ongewij- j zigde stand. CONCORDIA—WARMUNDA 3—2. .n een zeer matige wedstrijd is het Concordia gelukt een kleine over winning te oehaxen hoewel een gelijk spel zeker de verhouding juister had aangegeven. Warmunaa had zoals gebruikelijk de zaken wat kalm aangepakt, daar de stand op de ranglijst vooiiopig nog geen zorgen baart Het was na or.gcveer een half uur spelen, dat Jaop Zwaan van verre afstand keurig inschiet, waarbij keeper van Looy machtelooos toekeek (01). Zonde' spanning verloopt de eer ste helft waarbij de gastheren nog wel eens gelegenheid krijgen om keeper Witteman te be:agen, doch het duurt tot vlak voor rust, dat J. van Winsen fioaai mistrapt en daarbij Ilederiks een schone kans geeft de ge'ijkmaker te scoren, welke tiij prompt benut (11). Na de thee geeft Warmunda de toon aan, doch veel gevaar schuilt niet in hun aanvallen, daar Kuys nog steeds verstek moet laten gaan, zo- dal het verband in de aanvalslime wel grotendeels zoek is Het is zijn remplagant de Hoog die achter een verre pars sprint en de bal eerder dan de weifelende v Looy bereikt waardoor .Varmunda onnieuw de iei- dmg ver >vert (1—2). Direct daarop is het alweer gelijk want een fout in de achterhoede van de gasten bestraft Concordia onbarm hartig 2—2. Nadat eer. Warmunda doelpunt terecht wegens hands werdt afgekeurd is het Concordia, die de overwinning behaalt als Wit teman esn corner voor de voeten van Schrama slaat, die prompt retour neert en doelpunt (32). Met deze stand komt het einde, van deze wei nig sensationele wedstrijd. Van de zijde van Pellenaars is nog gewezen» op het feit, dat verscheide ne beroepsrenners ook op 3 Mei niet aan de wedstrijden in het buitenland kunnen deelnemen, aangezien de K. N.W.U. de Nederlandse renners ver plicht heeft uit te komen in de ju bileumwedstrijd van 3 Mei. Zo zal Jan Nollen niet kunnen starten in LuikBastenakenLuik en Wout Wagtmans zal zjjn belofte om te rij den in de Grote Prijs van Montpel- lier niet gestand kunnen doen. Pel lenaars verklaarde voor zijn vertrek naar Milaan nog het volgende: deze afwijzing van de K.N.W.U. op mijn verzoek zal een onaangename indruk in het buitenland maken. Afgezien van het feit, dat de beroepsrenners een groot gedeelte van hun inkomen zullen moeten missen doordat de deelneming aan de Ronde van Italië vervalt, ben ik van oordeel, dat een verantwoorde voorbereiding voor de Tour de France ook aardig in de knel komt. Ik acht de dubbele ver plichting door de K.N.W.U. opgelegd aan de beroepsrenners om èn deel te nemen aan de jubileumwedstrijden van 3 Mei èn aan die van de kam pioenschappen van 17 Mei niet al leen onjuist, maar in hoge mate on billijk. De Ronde van Nederland nog geen beslissing De sportcommissie van de K.N.W. U. heeft een verzoek van Kees Pel lenaars om een licentie te verkrij gen voor de organisatie van de Ron de van Nederland 1953 afgewezen. De K.N.W.U. acht dit verzoek inoppor tuun, aangezien men wel in de dag bladen heeft gelezen dat de Ronde van Nederland 1953 geen doorgang zal vinden, maar dat men geen offi cieel bericht van de licentiehouder over deze aangelegenheid heeft ont vangen. Zodra de sportcommissie een dergelijk epistel heeft gekregen en de motieven van het niet doorgaan van de Ronde dit seizoen haar dus bekend zijn, zal men zijn standpunt definitief bepalen. Naar men weet had Pellenaars een verzoek ingediend om een vergun ning te verkrijgen voor het organise ren van de Ronde van Nederland 1953. Pellenaars is van oordeel, dat met steun van de industrie de Ronde van Nederland zeer goed kan slagen er als data had Pellenaars gedacht een periode, die zc dicht mogelijk achter de aankomstdag van de Tour de France (26 Juli) zou aansluiten. DE RONDE VAN ALGIERS. De Ronde van Algiers is gewonnen door de Belg Derycke, die de tien étappes aflegde in de totaaltijd van 64 uur 8 min. en 22 sec. Van Est werd twaalfde. Het eindklassement luidt: 1. De rycke (Belg.) 64.08.22; 2. Impanis (Belg.) 64.09.26; 3. Neyt (Belg.) 65.10.42; 4. Meunier (Fr.) 64.14.57; 5. Mirando (Fr.) 64.15.43. Onze landge noot van Est bezette de 15e plaats met een tijd van 64 uur 44 min. en 59 sec. JHR. VAN DEN BERCH VAN HEEMSTEDE TREEDT AF Op de 27e algemene vergadering van de Kon. Ned. Wielren Unie, wel ke Zondag 22 Maart te Utrecht wordt gehouden, treedt de voorzitter jhr. I L. van den Berch van Heemstede af Jhr. van den Berch van Heem stede heeft het voorzitterschap van de Unie bekleed sedert de oprich ting van deze wielerorganisatie op 26 Januari 1928. Swit-combinatie. Gisteren werd als oefening voor de teamwedstrijd van A.S.C. „Olympia", welke op Tweede Paasdag te Hoofddorp wordt gehouden, een teamtraining gehou den. Hiervoor werden drie teams sa mengesteld nl. een A-, B- en C-team. A-team moest 80 k.m., team B 60 k.m. en team C 40 k.m. rijden. De tijden werden omgerekend tot 80 k.m. De uitslag werd: 1. team A in 2 uur 3 min. 29 sec. met R. Wallet, W. Vreeswijk, C. Plasmeyer, J. Rietho ven Jr., B. Kruit en J. Vermeulen. 2. Team B in 2 uur 7 min. 40 sec. met A. Prangers, J. Sicking, H. v. d. Lub- be, J. de Vroome, H. Lindeman, J. Hogervorst. 3. Team C in 3 uur 15 min. 8 sec. met A. Kruit, Th. de Vroomen, J. v. d. Hoorn, P. Koel man, J. Bakker en C. Knapen. HANDBAL, Het aantal inschrijvingen voor de we reldkampioenschappen dames handbal beperkt zich nog steeds tot vier landen, nl. Duitsland, Oostenrijk, Frankrijk en Nederland. Zuid-Slavië heeft dezer da gen meegedeeld geen ploeg te kunnen zenden. De mogelijkheid bestaat nog, dat Zweden en Hongarije inschrijven, maar de handbalofficials van Nederland gelo ven niet, dat dit inderdaad zal gebeu ren. Men Is van oordeel, dat een in schrijving van vier landen voor een wereldkampioenschap eigenlijk niet vol doende is om van deze wedstrijden een succes te kunnen maken. Het bestuur van het Nederlands Handbal Verbond zal binnenkort bijeenkomen om zich te beraden over de srtuatie.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6