Verdrevenen keren terug, politie bestrijdt hardleerse automobilisten HUZAREN- BEGRAFENIS Gidsen in Alphen aan de Rijn zijn niet langer dakloos meer Congres van koorzangers Toegang naar Vriezekoop eindelijk openbare weg MAANDAG 16 MAART 1953 DE LE1DSE COURANT CERoTE BLAD - PAGINA 2 Lachende boeren te Ouderkerk Het wordt een eentonig bericht, dat vertelt, hoe er telken; meer dijken gedicht, polders gedroogd worden en mensen weer terugkeren naar hun dorp of stad, waarvan zij op zo ruwe wijze afscheid hadden moeten nemen. Voor de bevolking van de Alblas- serwaard Is deze terugkeer bijna een feit; er zijn verschillende dijkgaten gedicht en rondom het zwaarstgetrof- fen plaatsje m dit gebied, Wijngaar den, komen de eerste poldervlakken al weer druipend onder de zeespie gel vandaan. En van alle zijden trekken de men sen terug naar hun huizen. Vele be woners van dt Alblasserwaard had den een gastvrij onthaal gevonden in Sliedrecht, waar ook het weinige vee, ■dat gered kon worden, een onderdak vond Maar met de mensen trekt ook het vee weer terug naar hun eigen grond om de oude vertrouwde toe stand zo spoedig mogelijk te herstel len. Dit zal voor Wijngaarden nog wel even duren, want er is daar vrij veel schade aan de huizen en het is nog niet te bekijken, wanneer de water tank-auto zijn laatste ritje gereden zal hebben, omdat het dorp dan weer leidingwater krijgt Terwijl het merendeel van de door de watersnood getroffen boeren met angst en spanning de tijd afwacht, dat het vernietigende zoute water hun akkers en weilanden verlaten zal hebben, zijn de veehouders van de Kromme, Geer en Zijde te Ouder kerk niet meer zo hee' erg verbeten op het water Want nu het water weggelopen is, blijkt dat hun wei landen bedekt zijn met een vrucht bare laag slib die eer overvloedige grasoogst zal bevorderen. Ook op Goeree-Overflakkee vor dert het herstel langzaam maar ge staag. Door het dichten van enige dijkgaten aan de binnendijk kan men daar thans beginnen met het droog- malen van de polder Noordland. waardoor een groot gedeelte van Nieuwe Tonge droog kan komen en tevens een begin kan worden ge maakt met de droging van Oude- Tonge Maar dit wil nog niet zeggen, dat de toestand daar veilig is Voor zeer lage vloeden is de binnendijk een verdediging doch er zal nog heel AetherH* «ken DINSDAG. Televisie uitzendingen. KRO. 20.15—22.30 „Mercadet" spel. HILVERSUM I. 402 M. wat werk moeten worden verzet voor dat men kan spreken Van een water verdediging, waaraan men mensen levens durft toevertrouwen. Ten slotte komt er nog een bericht je, waaruit blijkt hoe slecht men begrijpt, welke schade aan Nederland is toegebrachi De A. N. W. B. had de automobilisten dringend ver zocht over de Moerdijk kalm te rij den, daar de weg no& uiterst zwak was; de automobilisten denken er echter over het algemeen anders over en nu gaat men het niet opnieuw verzoeken, maar enkele politie-agen- ten zullen mei het feilt wapen van boekje en potlood dit euvel gaan be strijden. 34e lijst slachtoffers watersnood Het informatiebureau van het Ne derlandse Roode Kruis heeft de 34e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers „Watersnood" uitgege ven. DEN BOMMEL. Ottevanger, Herbert, geb. 24.6.94. KRUTNINGEN. Lödiers, Johannes Cornelis, geb. 17.9.93. NIEUWVOSSEMEER. Wijmans, Helena Elisabeth, geb. 22.11.46. NIEUWERKFRK. van Dommelen, Francina, geb 18.11.84; Ki't, Martina A geb. 23.12.50. Kik, Adriaan L. geb 5.1.50 Koon- man, Jan II geb 5.2.46 Ter Riet, Ge rard Johctvnes, geb. 24. i 44; van Steyn-Smit, Wiegertje, get 7.7.80; Stoutjesdtfk, Johannes, geb 1.3.77; van de Zande, Neeltje. geb 12.7.82; OUDDORP. Hameeteman, Krijn. geb. 8.8.73. STELLENDAM. v OostenbruggeKoese,- Lena, geb. 4.1.80 i'ïoost, Gerrit Marinus, geb, 9.8.52' H^hoven, Gerrit Aren, geb 14.11.32 Vluchtschepen voor de regering 1 personen in een staat van diepe ver doving aan. Zij werden onmiddellijk naar het ziekenhuis gebracht. Het twee maanden oude zoontje Willem pi en het veertien maanden oude doch- Het Tweede-Kamerlid de heer Wel- tertje Johanne van het schippersge- ter heeft aan de minister-president j z[n Remeysen bleken bij aankomst het volgende meegedeeld: in het ziekenhuis reeds overleden te Is het waar, dat de Nederlandse j zijn. Bij de 25 jarige moeder. Johan- regering nu al geruimen- tijd twee van Wm. Muller Co. gecharterde vluchtschepen, de .Willem I" en de „Willem II", vaarklaar laat houden in de haven van Hellevoetsluis, elk met een gezagvoerder en een kernbeman ning aan boord? Zo ja, is de regering bereid de Kamer mededeling te doen omtrent de bedoeling van genoemde maatregel? „Routine - onderzoek" Onverwacht succes en pech Het was een gewoon routine-onder zoek, waarvoor de douane-beambten te Werkhout de perse nen-auto uit Amsterdam verzochten om even langs de weg te gaan staan De 30-jarige automobilist zal met minder onbevangenheid het onder zoek tegemoet gezien hebben, want in hei vakje van zijn dashboard had hij een pakje goud met een koers waarde van ongeveer 5000lig gen. Het pakje werd prompt gevon den en de man werd overgeleverd aan de Amsterdamse politie, die nu gaat uitzoeken of deze man wellicht in verbinding staat met een organi satie van politieke delinquenten, die zich de laatste tijd intensief bezig houdt met smokkelen Gasvergiftiging op Ned. Rijnschip in Duitsland Twee kinderen overleden Op het schip Rossini" van de Ne- derlandsche Rijnvaartvereniging: te Rotterdam, dat op het ogenblik te Duisburg ligt zijn twee personen door giftige gassen om het leven ge komen. Toen de schipper Vrijdag het woonverblijf binnentrad trof hij vier na Remeysen, en haar 20-jarige broer de heer Buis konden de levensgees ten weer opgewekt worden. Zij gaan thans vooruit. De Duitse justitie heeft een onder zoek laten instellen om de doods oorzaak definitief te laten vaststel len. Aangenomen wordt, dat de kinde ren door gevaarlijke gassen, die uit het ruim in het woonverblijf door drongen, vergiftigd zijn. De vader van de kinderen was niet op het schip. Ontvluchte militair ontzwom de politie Een Bolswarder beroepsmilitair had de lastige gewoonte, dat hij na verlof steeds weigerde naar zijn gar-1 qizoen terug te keren. Tot vijf maal j toe moest hij daartoe door de politie i worden garresteerd en opgebracht. Ook gaf hij geen gevolg aan de op- I roep om met 1 Februari bij de ramp te helpen. In afwachting van het vonnis van de krijgsraad bevond hij zich te Ossendrecht in voorarrest, maar hij wist te ontvluchten en werd spoedig te Bolsward gesignaleerd.' Toen hij op straat door de gemeente- politie van Bolsward werd aange-1 houden, ging hij er vandoor Maar de J politie zette een achtervolging in. De militair dook van het Hoog Bolwerk j de gracht in en zwom naar de over kant. Tijdens zijn vlucht ontdeed hij j zich van de meeste kleren. In een nek-aan-nek-race achtervolgde de politie hem dwars door de weilan- den totdat hij ook over de brede I Kloostervaail bij Hartwerd zwom Hiervoor deinsde de politie terug. Nabij het dorpje Burg werd. waar de militair prachtisch in Adamscostuum arriveerde, werd hij door een boer van droge kleren voorzien. Hier gaf hij zich gewillig aan de politie over, j die inmmiddels versterking had ge- kregen en Burgwerd per fiets had bereikt. De militiar is op transport i gesteld naar Leeuwarden. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramo- foonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoon- muziek. 8.45 Idem. 9.00 Mox-genwij- ding. 9.15 Sionsliedercn. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.S0 Waterstanden. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: Mevr. Dr. D M, E. A. J. Stork-van der Kuyl: „En kele sociologische beschouwingen over Drenthe en zijn bewoners: De Drentse boerin in bedrijf en gezin". 11.30 Voor de zieken. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouwme- dedelingen; 12.33 Voor ons platte land; 12.40 Gramofoonmuziek; 12.50 Reportage van de opening van de 60e Jaarbeurs in Utrecht door Z.K.H. Prins Bernhard; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gramofoonmuzieit; 13.20 Metropole Orkest; 14.00 „Zeg eens Amerika14.30 Gram.muz. 14.40 Schoolradio; 15.00 Gram.muz.; 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. muz. en reportage. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muz.; 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano spel. 18,30 R.V.U.: D. van der Meu- len: „Arabië: Toekomst", 19.00 Paris vous parle. 19.05 Hammondorgelspel; 19.20 Reportage of gramofoonmuziek. 19.25 Pianorecital. 20.00 „Beurzen Openl Dijken Dicht". 20.05 Nieuws. 20.10 Gevarieerd programma. 21.20 Lichte muziek. 21.40 Mededelingen, 21.45 Lichte muziek. 21.55 Dansmuz. 22.35 Buitenlands overzicht. 22.50 Gramofoonmuziek. 23.00 Nieuws; 23.15 New York calling. 23.20—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 M. 7.0C*—34 00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gramo foonmuziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Morgen gebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gra mofoonmuziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Gramofoonmuziek. 9 45 „Lichtbaken", causerie. 10 00 Voor de kleuters 10.15 Gi'amofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolra dio. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole orkest. 12.30 Land- en tuinbouwme- dedelingen. 12.33 Gramofoonmuziek. 12.55 Zonnewijzer. 13 00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsmuziek. 13.55 Gra mofoonmuziek. 14.00 Kamerorkest en solist. 14.55 Gramofoonmuziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zestig' Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regei'ingsuit- zending: Dr. E. M. Newton: „Handel en bedrijf in de Nederlandse Antil len". 18.00 Hammondorgelspel. 18.20 Sportpraatje. 18.30 „Dit is leven", causerie. 18.45 Gramofoonmuziek. 18 52. Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 1910 Gramofoonmuziek. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gramo foonmuziek. 20.30 Lijdensmeditatie; 21.30 Omroeporkest en solist. (In de pauze: Gramofoonmuziek). 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws 23.15—24.00 Gramo foonmuziek. Etl politie zondev gevoel j Er was Zondag alle reden voor de VOOT humor I GJdsen om te Jubelen Lange tijd wa- ren ze verstoken van een eigen ho- De Huzaren van Boreel, die te me# Maar gisteren kregen ze er een Amersfoort, hun .«rnlzoensstad, deze met recht trots laatste dienstdagen doorbrengen en reeds het pasje voor groot verlof bij i op kunnen zijn. Dit eigen home be de administrateur hebben zien liggen i vaf, njet minder dan drie splinter- TZ- e hutten, z« het ooh voor.op* wijzen en haar te ver'ossen van de provisorisch ingerichte. ,steen des aanstoots", die de laatste tijd vele gemoederen In en om Amers foort in beroering brengt. Hadden enkels vijanden van de Kei" enige weker geleden voorge- stelo om de Kei" naar het noodge- bied te sturen teneinde er een dijk mee te laten dichten, de huzaren wilden de „Kei" een waardige be grafenis bezongen en daarom togen zijn Zaterdagnacht me schoppen ge wapend in marscolonne naar de „Kei' en begonnen daar met toewij ding een groot gat te graven. Het begon er al aardig wat op te lijken, toen een dienstdoende agent de pret kwam vergallen en de huzaren beval de werkzaamheden onmiddellijk te staken De huzaren lieten de begrafe nis halverwege in de steek, maar de politie, hiervnede niet tevreden, ar resteerde vier van hen De vest mocht naar de kazerne t^rug doch de ma rechaussee met nóg minder gevoel voor humor lichtte gedurende de nacht ongeveer 50 man van hun krib en voerde dezen gevankelijk naar het kamp Waterloo. Zware straf gebist voor meineed Optreden van de advocaat gelaakt Tegen de 28-jange monteur, die enige tijd geloden ten gunste van zijn vriend een valse verhlaring onder ede had afge'egd werd Zaterdag j.l. door de Amsterdamse Rechtbank een gevangenisstraf van 1 jaar met af trek geëist. De man had zijn vriend, die aangesproken werd in onderhoud? plicht voor z:jn kind. rer wille willen zijn en voor zijn verklaring later 400,— ontvangen De monteur gaf dit feit Zaterdag voor de rechtbank toe. De officier van justitie laakte het optreden van de advocaat in deze kwestie, die de valse verklaring ge bruikt had De ad- ocast, die ook nu als verdediger optrad nam de offi cier van justitie deze uitspraak zeer kwalijk en deelde het hof mede, dat hij het geval voorgelegd had aan de raad van toezicht var de orde der advocaten, die hem geen enkele laak bare handeling had verweten. AUTOMATISERING TELEFOON NETTEN NIEUWVEEN EN TER AAR. Op Dinsdag 24 Maart a.s. te 13 uur zullen de netten Nieuwveen en Ter j Aar worden geautomatiseerd. De netnummers van deze netten zullen i zijn: Nieuwveen 01723 en Ter Aar j 01722. Gelijktijdig hiermede zullen de te- lefoonaansluitingen van Zevenho- j ven worden overgebracht naar het automatische net Nieuwveen en die het automatische net Ter Aar. Deze hutten zijn ingelicht op de j n Langêraar naar zolderverdieping van de voormalige nfit Tpr £ar ambtswoning van de heer H. S. v. d. Putte, eertijds hoofd van de R-K, school, aan de Paradijslaan, naast de bewaarschool, Deze woning is, nadat ze nog enkele jaren door de heer W. Helversteyn was bewoond, gedeelte lijk verbouwd voor leslokalen van genoemde bewaarschool en deels be nut voor 'de vrouwelijke jeugdbewe ging. De Lydiagroep was er maar wat trots op. De vreugde van de leid sters en de leden werd uitgezongen en geuit in spel en toespraken waar toe des middags in de Sint-Joseph- zaal een feestelijke bijeenkomst was belegd. Hierbij waren aanwezig deken L. H. Nieuwenhuizen, de aalmoezeniers van de vrouwelijke en mannelijke jeugdbeweging, respectievelijk kape laan F. C. Verheul en L. Biemans, guido E. v. Tol, districtscommissa- resse te Leiden, het kerkbestuur en bestuur van de mannelijke jeugdbe weging, alsmede leidsters van de Ned Gidsenbeweging. Na opening met gebed, zeggen van de-wet door de Kabouters vlaghijsen en zeggen van de wet door de Gid sen, sprak de groepleidsters, mej. Sj. Zwartjes de zeer vele aanwezigen toe. Zij releveerde de moeilijke tijd wegens het ontberen van een eigen tehuis, hoe toen de voorbereidingen op kamp en bivak buiten moesten worden getroffen. Dit gemis deed zich vooral gevoelen toen de gidsen deken, de aalmoezeniers, besturen en een deputatie uit alle gidsenkringen zich naar de hutten en zegende eerst de kamers en daarna de voorwerpen. In een korte toespraak uitte de de ken zijn vreugde erover,, dat einde lijk ook de vrouwelijke jeugdbewe ging kan beschikken over een eigen home. Hij feliciteerde de aalmoeze nier, de leidsters en de meisjes. Te ruggekeerd in de zaal, waar de aan wezigen onderwijl vergast werden op een kort verhaal van het laatste bivak, in woord en zang, richtte de deken zich tot allen met een korte toespraak, waarin hij de meisjes-be weging een stukje zon van de paro chie noemde Hierna ging men de hutten bezichtigen. NOGMAALS DE WEEKMARKT. Een aantal bewoners van het Tous- saintplein en omgeving hebben in een schrijven aan de raad geageerd tegen de opzet om op genoemd plein de wekelijkse markt te doen houden. Naast de bezwaren, die de onderte kenaars van het schrijven hieraan verbonden zien vestigen zij ook de aandacht op enige mogelijkheden voor vestiging van de markt b.v, het Concordiaplein en het parkeerter- van het Nutsgebouw met de In de concertzaal van café-restau rant Brinkmann te Haarlem hield de afdeling Noord-Holland van de Ned. St. Gregoriusvereniging een belang rijke vergadering, waarop de viering van het 75-jarig bestaan van de lan delijke vereniging besproken en uit gelegd werd. Bij deze afdeling is ook het dekenaat Noordwijk ingedeeld, zodat ter vergadering afgevaardig den aanwezig waren van de kerkko ren uit de Bollenstreek. Het kerkkoor van de Sint Jeroens- parochie uit Noordwijk was als eni ge vergezeld van een parochiegeeste lijke in de persoon van deken J. P. A. Brinkman. Dr. A. J. M. Kat, directeur van de Kathedrale Koorschool te Haarlem, opende de vergadering en het stem de hem kennelijk tot voldoening, dat de opkomst zo bijzonder groot was. Hij meende daaruit te nogen con cluderen, dat er een goede geest heerst onder de kerkkoren. Het koor van de St. Janskerk uit Haarlem zong daarop twee gezangen voor jongenskoor, gecomponeerd door de directeur, de heer Martin Hersman, en twee motetten voor ge mengd koor. Uit het applaus van de afgevaardigden bleek wel, dat dit op treden hogelijk gewaardeerd werd, en dr. Kat prees in zijn dankwoord de bijzonder verzorgde zang van dit koor. Hij bracht vervolgens het drie daags congres ter sprake, dat in de week na Pasen zal worden gehou den in Amsterdam ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Sint Gregoriusvereniging. Dr Kat sprak de verwachting uit, dat directeuren, organisten en zangers van kerkkoren zoveel mogelijk op dat congres aan wezig zouden zijn althans op de slot dag (Zondag na Pasen), want iedere kerkmusicus en-zanger kan dan weer veel opsteken. Ei zal namelijk Gre goriaans, volkszang, klassieke poly- phonie en moderne kerkmuziek worden uitgevoerd en de liturgie kan zich zo op haar mooist en in alle facetten ontplooien. Tevens zullen er in die dagen voordrachten wor den -gehouden over kerkmuzikale onderwerpen. Van dit congres kan er weer' een nieuw en levend enthou siasme vaardig worden over de kerk zangers. Pater Peet besprak daarna de de tailpunten van het congres in Am sterdam en hij weesop de deelne mende koren uit ieder bisdom. Op de slotdag zingt het kathedrale koor uit Haarlem tijdens de pontificale hoogmis in de Sint Willibrorduskerk buiten de Veste en het koor van de Sint Antonluskork te Aerdenhout- Bentveld verzorgt de zang in de Begijnhofkapel onder leiding van Olivier Koop. Tijdens de Loven in de verschil lende kerken zullen op dit congres weer andere koren zingen en zo ver zorgen b.v. de Minnestrelen van Hubert Cuypers een lof in de Sint HOE wordt het weer? (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). RUSTIG WEER. Vannacht plaatselijk nacht vorst en in het Westen van het land hier en daar mist. Morgen overdag over het algemeen zon nig weer met iets hogere maxi mumtemperaturen Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke rich tingen. 17 Maart: zon op 6 51, onder 18.47; maan op 7.08 en onder 22.17 uur. Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor- gen 7 uur luiden: weer temp. HELSINKI onbew. —2 C. OSLO niet ontvangen STOCKHOLM nevel —1 KOPENHAGEN mist —1 LONDEN mist —3 AMSTFRDAM onbew. 1 BRUSSEL mist —1 PARIJS licht bew. —2 BORDEAUX onbew. NICE zwaar bew. 9 WARSCHAU 9 BERLIJN onbew. 1 FRANKFORT onbew. 1 MUNCHEN onbew. —1 ZURICH zwaar bew. —1 WENEN onbew. 5 Agneskerk. Tijdens de H.H. Missen voeren de koren miscomposities uit in verschil lende stijlen en een bijzonderheid is het, dat ook de kerkelijk goedge keurde mis van de niet-katholieke Hollandse componist Henk Badings zal worden uitgevoerd. Ten aanzien van de voordrachten werd nog opgemerkt, dat dezen niet alleen de zang, maar ook de orgel bouw en het orgelspel zullen belich ten. Van de rondvraag werd veelvul dig gebruik gemaakt en een der af gevaardigden vroeg om aandacht te schenken aan de mogelijkheid, dat ook directeur-organisten in de ge legenheid zouden zijn de pontificala H, Mis op de slotdag welke om twaalf uur zal beginnen bij te wo nen. Dr. Kat antwoordde daarop, dat de pastoors zich die Zondag moeten te vreden stellen met een minimum aan kerkmuziek, opdat deze mensen om twaalf uur in Amsterdam konden zijn. De parochie zou dan later des te meer kunnen profiteren van de opgedane ervaringen der kerkzan gers op het Amsterdamse congres. u, kamp wel konden beschikken daarachter gelegen speelweide, over hutten, die zij zelf mochten in- v^n schiijven is uiter- richten. Gelukkig duurde het dakloze aar? om de markt nogmaals in dis tijdperk niet erg lang. De mededeling j cusie te biengen in de raad. dat er weer een eigen hut werd Aanbesteding. Hedenmorgen voorbereid viel als een lekker maal- werden ten raadhuize aanbesteed het tijd in een lege maag, zei deze groep- maken van een dam en de verbete leidster, die met al haar energie de ring van een brug aan een over de moed onder de leden erin heeft we- Giswetering, als onderdeel van de ten te houden. Mej. Zwartjes deelde toegangsweg naar de nieuw te bou- mee, dat de gidsenbeweging groeien- I wen Chr. Prot. School in plan West. de is en Alphen a. d. Rijn reeds overj Hoogste inschrijf ster fa de Jong te beschikt, 2 kaoouterkrin- Lemmen 14.900 en de laagste C. A. 5 groepen gen, 2 gidsen kringen en 1 pioniers- kring. Na deze toespraak begaven de V knel< SfCaite GOLF 1 k - I Den Een spoorwegarbeider uit Horst (L.) werd Vrijdag op het station van zijn woonplaats door een personen trein gegrepen en vrijwel op slag gedood; het slachtoffer was gehuwd en vader van 6 kinderen. Een 59-jarige automobiliste uit Dordrecht verloor Zaterdagmiddag de macht over haar stuur, toen zij zich op weg naar Dordrecht bevond. Do auto geraakte in een sloot en toen omwonenden het slachtoffer uit de wagen gered hadden, waren de Ford's levensgeesten reeds geweken. De hoofdcondueteur, die Dins dagmorgen op het Centraalstation te Amsterdam op een rijdende trein sprong en tussen trein en perron be kneld raakte, is Zaterdag aan de be komen verwondingen overleden. Een negen-jarig jongetje uit Haag, dat met enkele vriendjes ondanks de waarschuwingen van de chauffeur voortdurend op een auto sprong, die voor kleine transporten heen en weer moest rijden, kwam Zaterdagmiddag onder de achterwie len van de auto terecht en overleed ter plaatse. De bevolking van Krabbedijke, die na de watersnood uit de gemeente geëvacueerd is, zal op 21 Maart op eigen risico naar hun woonplaats mogen terugkeren. Langeveld te Alphen a. d. Rijn met 13.195. Gunning is aangehouden. Succes voor Alphense honden. Op de Setter Gordon Pointermatch te Utrecht wist de heer W. Kleijn met zijn hond de Ierse Setter Hurdle Ford's Conla een eerste prijs uit muntend te behalen, zijn hond werd tweede van de totale clummatch Met de tien maanden oude Hurdle Ford's Florence haalde de heer Kleijn een eerste prijs met kwalificatie zeer MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 16 Maart. Vee. Aanvoer 1574 totaal waarvan 930 vette koeien en 644 varkens. Prijzen: vette koeien f 2,85- 2,95, 2,70—2,80 f 2,20—2 40 en varken* 1.89, f 1.87 1.85 per kg levend gewicht. Vette koeien aanvoer ruim nandel redelijk, prijzen als vorige week, prima's bo ven notering; varkens aanvoer kor ter, handel vlot, prijzen hoger enkele prim's boven notering. Gemeenteraad Leimuiden De raad van Leimuiden kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Bakhuizen. Afwezig met kennis geving de heer N. P. Koot en B. Loosbroek. De voorz. deelde de bezetting van de stembureaux voor de gemeente raadsverkiezingen mede: Bureau X: J A. Bakhuizen, voorz., G. A. Tas- seron en Th. II. Obdeyn, leden; J. W. de Ren, pl.verv. lid. Bureau 2: voorz. B. Loosbroek, leden W. Vonk en C. A. W. Buikx, pl.verv. lid H. J. A. Bouwman. Hierna kwam aan de orde het voorstel om Stad aan 't Haringvliet te adopteren. De gemeenten Wad- dmxvëen, Nieuwveen, Rijnsater- woude en den Ham zullen deze ge meente ook adopteren. In de ge meente Waddinxveen zal aan de raad voorgesteld worden om 1. per inwoner uit de gemeentekas be schikbaar te stellen. De burgemees ter gaf een indruk van hetgeen voor deze gemeente kan gedaan worden. Het g2at er om de getroffen mensen iets te geven, wat niet aan die ge meente verstrekt wordt. Een ver enigingsgebouw is b.v. ernstig ge troffen, een bibliotheek is geheel vernield, muziekstukken van een zangvereniging zijn vernietigd. B. en W. stellen voor om ook f 1.per inwoner beschikbaar te stellen. De heer Buikx vond het offer groot. Spr. is bevreesd, dat de be schikbaar gestelde gelden van de rijksuitkering zullen worden afge trokken. De heer Vonk stond ook afwijzend tegenover het voorstel. Hij had lie ver gehad, dat de raad over deze adoptie eerder ingelicht zou zijn. De voorz. zeide, dat de adoptie een advies geweest is van de Ver. van Ned. Gemeenten. Na deze toelichting ging de raad met het voorste] van B. en W. ac- coord. Men vindt het 't beste om het geld beschikbaar te stellen aan de gemeente Stad aan 't Haringvliet, dan kunnen de pl. middenstanders do nodige dingen leveren. De heer Tosseron zou ook een boe ken inzameling willen houden. Hier mede kon de raad ook accoord gaan. Ontsluiting Vriezekoop Aan de orde komt dan het voor stel van B. en W. inzake de ontslui ting van Vriezekoop. De familie Timmers is ten slotte bereid gevon den de benodigde grond en het over pad beschikbaar te stellen voor een bedrag van 8000.Met het pol derbestuur is overeenstemming be reikt omtrent de verdeling der kos ten inzake het omleggen van de brug en de weg. De voorz. las de voorlopige koop akte met de dames Timmers voor, welke de goedkeuring van de ver gadering wegdroeg. De heer Vonk vroeg hoe het stond met de vraag duiker of brug. De heer v. Poelgeest heeft geen bezwaar te gen een vaste brug. De raad is be vreesd, dat de kosten van een brug veel hoger zullen liggen dan de kos ten van een duiker. Aan de orde komt dan het voor stel van B. en W. tot het verlenen van een subsidie in de ten laste van de Grote Heilige Geestpolder k o- mende kosten in verband - met de restauratie van de molen. B. en W. stellen voor om geduren de 25 jaar een subsidie te verlenen van 160.per jaar. De voorz. heeft groot respect voor dit polderbestuur, dat het aange durfd heeft een zo groot bedrag te investeren, om deze molen te be houden. De raad kan zich met het voorstel van B. en W. verenigen. „St. Odilia". De a vont van half vasten werd door de R.K. Blinden- bond afd. Leiden e.o. benut om de jaarlijkse propaganda-avond te hou den. Hoewel het programma deze keer bijzonder aantrekkelijk was, was de zaal van mevr. Sneeboer slechts half gevuld. De secretaris van „St. Odilia", de heer v. Schaik, sprak een openingswoord, waarin hij bekend maakte, dat in ons land plm. 5000 blinden zijn van 21—65 jaar. Hiervan moeten de meesten in "Ugen onderhoud voorzien. De steun van do overheid wordt geleidelijk beter, maar is nog lang niet voldoende. De R.K. toneel ver. TA VENA uit Gouda voerde deze avond op de be kende klucht van Maarten v. d. Vlugt ,.'t Is een schandaal, gene raal". Een muziekgezelschap en Teun Koster uit Boskoop (zrnger) verleenden medewerking. Een col lecte bracht 45,50 op. Vrouwelijke vrijwilligers. Van daag is een colonne Vrouwelijke vrijwilligers naar het noodgebied vertrokken om daar 14 dagen hulp te verlenen. Het gezelschap bestaat uit 7 dames. De heer P. J. Hoogervorst, amb tenaar ter secretarie, is benoemd tot klerk van de afd. financiën te Alk maar.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2