Êk Nog steeds wordt gezocht naar verdwenen lessenaar Gemeenteraad Oegstgeest verhoogt de subsidie aan Kruisverenigingen 4MHHm ZATERDAG 14 MAART 1953 DE LIOSE COURANT VIERDE BLAD - PAGINA 2 De Schola Cantorum van Oegstgeest jubileert HILLEGOM Ook de wachtgeld- en werkloos- K.V.P. Voor de ?o«tTming|h^rz^ering werd ~ig(On; voor de Gemeenteraad heeft de Ad- Het mag nu wel als bekend wor den verondersteld dat de parochie van Kerkwerve nog al eens met iets bijzonders voor de dag pleegt te ko men. Nu kan het bestaan van een parochiële Schola Cantorum niet zo zeer als een bijzonderheid worden aangemerkt, want ongetwijfeld ver heugen diverse parochies zich over het bezit van een dergelijke instel ling. En evenmin behoort een kope ren bestaansfeest tot de bijzonderhe den, die een uitgebreide vermelding waard zijn. Waarom dan nu aan het 12 1/2-jarig bestaan van deze Schola Cantorum aandacht wordt geschon ken? Wel, misschien omdat het de Schola van Kerkwerve is En die Schola vindt het blijkbaar een hele prestatie, dat zij het zolang heeft volgehouden in een parochie, waar het nog al eens pleegt voor te komen, dat organisaties en instellin gen een kotrte tijd opbloeien en dan ter ziele gaan. Ook de jubilerende Schola heeft ups en downs gekend, maar mag zich momenteel gerust la ten zienen horen! Het initiatief tot het oprichten van een Schola Cantorum werd in loop van het jaar 1939 genomen door rector A. Sanders, toen kapelaan in Oegstgeest. Vanzelfsprekend was het parochiële zangkoor daar niet erg over te spreken; men voelde zich het gras min of meer voor de voeten weggemaaid. Des'ondamks kwam de Schola er toch. Kapelaan Sanders nam de leiding op zich en verzeker de zidh aanvankelijk van de steun van een aantal katholieke Leidse KOLEN voor alle doeleinden CREYGHTON Hooiqr.46 Tel. 20114 studenten, waarbij zioh later ook in gezetenen van de parochie voegden. Enkele bekende namen van Schola- pioniers mogen hier misschien aan de vergetelheid worden ontrukt: ir. Van der Laan, dr. Van der Zanden, Wim Quint. Bewonderaars' uit de parochie schonken een prachtige, grote smeedijzeren, met leer beklede lessenaar, mej. v. d. Laan beijverde zich om de Gregoriaanse nruziek op groot formaat te noteren, de Schola sloot een compromis met het zang koor en begon haar taak. viescommissie het volgende advies gesteld: 1. W. F. van Dam, 2. J. G. Stokman, 3. Th. Bakker, 4. J. H. Ver- steege, 5. F. C. van Lierop Jzn., 6. J. A. Topper, 7. C. P. A. Beijersber- gen, 8. P. Turkenburg, 9. C. van- Roo- den, 10. C. Meskers, 11. A. van Lith, 12. P. van Horick, 13. J. Hulsebosch, 14. F. v. d. Voorn, 15. P. van Rooden, 16. F. R. Out. KATWIJK Veiling-plannen. Naar we ver nemen bestaan- er bij het bestuur der Groenteveiling plannen tot het ma ken van overdekte ruimten ten dien ste voor de exporteurs, die voor het gereed maken der producten erg om verpakkingsruimten verlegen zitten, niet alleen in de wintermaanden doch evenzo bij erg warm weer als de groenten te veel aan de zon moeten worden blootgesteld. Ook aan de bruggen over de veilingsvaart wil men enige practische wijzigingen aanbrengen. In de eerstvolgende le- I denvergadering zullen deze voorstel- I len aan de orde gesteld en het nodi- I ge crediet hiervoor worden aange- vraagd. Deze vergadering zal in April weer gaan gebruiken, doch het ding I worden gehouden. bleek spoorloos verdwenen. En het k-at'WITK aan nFN RTTN mooiste was. dat niemand er ook KA 1 WIJK AAJN UÜIN K1JJN der de loupe genomen. De wachtda- gen voor de werkloosheidsverzeke ring hebben veel tegenstand onder vonden. De beslissing hierover is nu in handen van de bedrijfsverenigin gen gelegd, evenals voor de wacht geldverzekering. Mogelijk wordt het nu dus zo, dat de wachtdagen alleen gelden, als men de 3e dag niet meer werkloos is. De vacantiebons zullen in de uitkering betrokken worden doch slechts voor 2/3. De aftrekrege ling wordt gewijzigd. Indien een hele dag is gewerkt, wordt die dög na tuurlijk niet uitbetaald doch verder vindt geen aftrek plaats tenminste indien op die dag niet meer dan 1% maal het normale dagloon is ver diend. Van wat meer verdiend is, wordt 80% gekort. Indien men 3 maanden in de D.U.W, heeft gewerkt, wordt de uitkering naar de DUW- loon berekend. Een ramp kan ons treffen in oorlog en vree. Laat ons dus paraat zijn en doet allen mee. B.B.-Raad voor de A-kring Leiden. maar iete vanaf bleek te weten en ook niemand, er enig idee van had, waar hij mogelijk gebleven kon zijn. Na kapelaan Loerakker kwam de Bridge drive. De resultaten van de onderlinge bridgedrive competitie van d Bridgeclub „De Brug" waren als volgt: groep rood: 1. Burggaaff- leiding aan de tegenwoordige diri-Krondoffer 47 punt. 2, van Leeu- gent, mr. J. van de Poel, die met be-1 wen-Luyten 40 p. 3-4. Echtpaar F. kwaamheid en energie de Schola tot j Yan der Valk 38% p. 3—4. de haar huidige status heeft weten op te i Hermans 38% p. 5—6. J. Parlevliet- voeren, waardoor zij zich een plaats Y,an Schie 37% p. 5 6. N. PaLlevliet- heeft weten te veroveren in het hartï™?™?.!7 "U' SSSfiSSST van vele parochianen en niet het De opzet van kapelaan Sanders Wijst. minst in het hard van pastoor Loyaard, getuige de aanschaffing van een nieuwe lessenaar, bijbehorende grote muziek, een aantal nieuwe to gen en een opbergkas't. De Schoia is eveneens het zorgenkind geeste lijk en materieel van Alderwegen een kort propagan distisch woord. Bij deze gelegenheid werd opgevoerd het toneelstuk „Ini een andere wereld", een blijspel in 3 bedrijven. De toneelvereniging „Zui vel" uit 's-Gravenhage maakte met dit stuk een goed debuut in Voor schoten. De regie berustte bij de heer G. Kokshoorn, die eer had van zijn werk, want de spelers en speelsters stuk voor stuk waren voor hun di verse rollen geknipt Ontegenzegge lijk hebben de dwaze verwikkelingen» op het toneel de toeschouwers een genoeglijke avond bezorgd. Het was een aardige geste, dat na afloop van het spel de spelers en speelsters een presentje kregen aangeboden. Een verloting om aardige en vaak „sma kelijke" prijzen was het besluit van was eigenlijk, een jdngensöchola te vormen en deze jongens later, wan neer zij hun stemverandering achter de rug hadden, wederom in de „Gro te Schola" in te schakelen. Door zijn vertrek uit de parochie, kon hieraan echter geen uitvoering worden gege ven. De leiding kwam vervolgens in handen van Willem Mizée, maar toen ook deze zijn taak neerlegde, kwam er een beetje de klad in en kwijnde de Schola. Het waren de krachtige schouders van kapelaan Loerakker, die dit dieptepunt moes ten overwinnen en de Schole weer een stoot in de goede richting gaven. Onder zijp leiding kwam er weer le ven in en werd ook .het ledenaantal groter. En nu zal er dan op Zondag Lae- tare feest worden gevierd. Zeer be- j scheiden overigens, slechts met een gezongen plechtige H. Mis' en een in- maker 34% p. 8, Parlevliet-Booy 30% p. 9- Bauw-Ruckert 29 p. 10, Mevr. Bauw-Bauw Jr. 25% pnt. &aail Groep groen: 1. SchuitemakerA. donatiegeld werd gesteld op 1. Parlevliet 24% punt. 2. Echtpaar Ja- -- - - german 24 p. 3. Echtjaar Kruyt 21 pt. 4. Planje-van Beelen 17% p. 5. Huiberts-van Paridon 15% punt. 6. van kapelaan Van Kesteren-Bos 13 p. 7. dames Hui- berts-van Polanen 10 p. STOMP WIIK E H.b.O. Gisteren hield de R.K. E.H.B.Ö. „St. Joannes de Deo" haar jaarvergadering. Dr. J. P. Perquin de avond, en de instructeur P. den Boef waren utaocdmji at» verhinderd. In het openingswoord WASSENAAR van de voorzitter, M. Venne, werd bijzonder welkom geheten de secr. TTU, v.w district Z.-Holland, de heer hoo^spanningsruimte van het elec- P. Willemse. Het verslag van de se- triciceitsbearjjl aan de J_,ange Kerk- cretaresse mej. A. v. Boheemen ver-] aam maken nee noodzakelijk, dat meldde 25 leden en 24 cursisten. Het a g ^onuag ae stroonuevering aan ge- financieel verslag van de penning- ^eei wegnaar gedurende enxele meesteresse mej R. v. Maren sloot mea zai WQrdeg stopgezet. Deze met een batig saldo van 84,29. onaer'ore^ingen ^uiien piaats hebben In de kascommissie werden geko->s m0rgens van half acht tot half zen de dames A C. v. d. Bosch en tien en >s middags van 12 uur tot 3 H. M. v. d. Helm. Een belangrijk uur punt was de werving donateurs. Door De werkzaamhedeI, houden ver- de gemeente is subsidie toegezegd, band met net vervangen van het Hiertoe werf ^parochYe in 11 w«- °"^hïtellarSmA^'eSi gr°ote?Tvei" NOORD WIJKERHOUT St. Deusdedit. Voor de eerste maal na de viering van net 40-jarig tieme bijeenkomst des avonds, waaryn d leden van g D,us- rector B Paap een muzikaal ge,Hu-1 dedi[ we(£ in vergadering bijeen ge. streerde lezing zal houden over Hoe. eest en het aas nu6weer volop het wel en met moet in de koor-€rnst Drie belangrijke onderwerpen zaI1§" n.l. de wachtgeld- en werkloosheids- En wanneer u nu de oprichtings-1 verzekering, het collectief arbeids- datum in de gaten hebt gehouden,! contrac. en de D.U.W. zijn behandeld zult u hebben gem'erkt, dat de Scho-1 door de bondsbestuurder Elferink. la al heel wat langer dan 12 1/2 jaar De heer Elferink besprak aller- bestaat. Waarom dit dan nu herdacht j eerst uitvoerig de nieuwe C.A.O., die wordt? Wel, dat is nu weer het bij-, na moeizame onderhandelingen tot zondere van Kerkwerve. Of zullen we de bijzonderheid zoe ken in het feit, dat Schola en Zang koor elkaar broederlijk de hand heb- Men wilde toen ook de mooie, ben gereikt en momenteel gezamén- smeedijzeren lessenaar, die enkelelijk polyphonie aan het instuderen jaren óp non-actief had gestaan, zijn....? In Nieuwer-Amstel overweegt men om de discussies in de gemeente raad op een wire-recorder te gaan opnemen. Dit om het werk van de samenstellers van het verslag te ver gemakkelijken. Tevens hoopt men dat vergissingen bij gebruik van een v.'ire-iecorder uitgesloten zullen zijn. Om te proberen hoe de wire-recor der bevalt, zullen tijdens de ge meenteraadsvergadering van Maan dagavond de gesprekken op de band worden vastegelegd. De 26-jarige E. J. uit Venlo, die in Beieren een priester-opleiding volgt, wordt tezamen met een medestudent reeds enige dagen vermist. Zij waren samen een skitocht gaan maken. KOSTBARE VONDST TE MUSSELKANAAL. Te Musselkanaal onder de gemeen te Onstwedde (Gr.) is een hoeveel heid gouden en zilveren sieraden, ongeveer vijftig stuks, gevonden. Om trent de herkomst van deze voor werpen tast men in het duister, politie acht het niet uitgesloten, dat zij van misdrijf afkomstig zijn of aan overledenen hebben toebehoord. De gemeentepolitie van Onstwedde, bu reau te Stadskanaal, verzoekt ieder, die inlichtingen kan verschaffen, zich tot haar te wenden. 3ia*te GOLF De 51-jarige gemeente-arbeider bij de plantsoendienst S. van E. uit Hilversum is Donderdagavond van zes meter hoogte uit een boom ge vallen, toen hij deze aan het snoeien was. Met een schedelbasisfractuur werd het slachtoffer in de R.K. zie kenverpleging opgenomen, waar hij enkele uren later is overleden. De heer H. de Ridder, aanspre ker te Nijkerk, is gisteren ten ge volge van een aanrijding om het le ven gekomen. Hij was op weg naar een begrafenis en stapte tussen Hoevelaken en Nijkerkerveen uit 'n autobus, liep achter deze bus langs en werd gegrepen door een perso nenauto uit Hoevelaken. De heer De Ridder was op slag dood. Gisteravond kwam de Raad der ge meente Oegstgeest in openbare ver gadering bijeen. Afwezig mevr. Kra mers en de heer de Neef. Bij de opening hield de voorzitter een toespraak naar aanleiding van de Nat. Ramp van 1 Febr. Er werd een wijle stilte in acht genomen- ter over denking van de slachtoffers. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van de Centrale van Kath. Militaire tehuizen om toeken ning van subsidie. B. en W. stellen voor het verzoek te behandelen bij de begroting 1954. Aldus besloten. Overeenkomstig het voorstel van- de commissie voor de financiën en onderwijs wordt de rekening van de Zwemvereniging Poelmeer over 1952 vastgesteld zoals zij is aangeboden. De voorz. deelt nog mede, dat het hoofdbestuur der Posterijen heeft be richt, dat aanleiding is gevonden over te gaan tot de invoering van een la tere lichting van de brievenbus bij het postkantoor en wel van Dinsdag tot en met Zaterdag om 0.50 uur. Het verzoek der fotohandelaren T. Veldhuizen en A. C. Mieog om ver gunning tot het geopend zijn van hun winkel ook des Dinsdagsmiddags wordt ingewilligd. Het voorstel van B. en W. tot het verlenen van inwilliging van het uit werken van plannen voor de aan-leg van sportvelden wordt na een paar opmerkingen goedgekeurd. Eveneens werd goedgekeurd het voorstel tot toekenning van een sub sidie aan de Bijz. Lagere Landbouw school te Rijnsburg, alsmede het voorstel inzake stratenaanleg in „Buitenlust". Voorstel van B. en W. tot verhoging subsidie Kruisverenigingen, naar aan leiding van ingekomen verzoeken. Beide Kruisverenigingen hebben voor het jaar 1950 een begrotingstekort. Het Wit-Gele Kruis van 980, het Groene Kruis van 1015. De ontvang sten van particulieren (contributies of bijdragen voor verstrekte dien sten) zijn tot het vereiste peil opge voerd. Het Wit-Gele Kruis heeft 569 leden. Het Groene Kruis 1312 leden. Volgens een nieuwe methode stellen B. en W. de subsidie-bedragen aldus voor: Wit-Gele Kruis 1000.het Groene Kruis 2550. Thans genieten zij respectievelijk een subsidie van 320 en 1250. Verder stellen B. en W. voor aan de subsidie de voorwaarde te verbin den, dat indien de rekening der ver enigingen over enig jaar sluit met een batig saldo van 500 of meer, de helft van- dat saldo moet worden ge reserveerd en gestort in een bestem mingsfonds, om daaruit te zijner tijd uitbreiding der werkzaamheden te kunnen bekostigen. Het voorstel werd goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot afwijzing van het verzoek om subsidie van de Bisschoppelijke Nijverheidsschool te Voorhout over 1951 van 245.89. Voor buitengemeenten bestaat geen wettelijke subsidiërirgsplicht voor de leerlingen welke die school bezoeken. De commissie voor de financiën en het onderwijs heeft zich als volgt uitgesproken: één lid meent, dat uit billijkheids overwegingen het subsi die kan worden verleend, het andere lid is van mening, dat slechts de wet telijke bepalingen moeten gelden, een mening die B. en W. delen. De heer Kerkhof kan zich met het prae-advies niet verenigen. Ook de heer Bergmeyer zou uit billijkheids overwegingen het verzoek willen in willigen. B. en W. namen het voorstel terug. Het zal in een volgende vergadering opnieuw worden behandeld. Voorstel van B. en W. tot adoptie van de gemeente Baarland en Oude- lande. In een bijeenkomst van burge meesters dier gemeenten is overeen gekomen dat 1per inwoner voor daadwerkelijke hulpverlening be schikbaar wordt gesteld. Voor Oegst geest bedraagt dit f 11.631. Totaal zal I 65.000 beschikbaar komen. B. en W. stellen verder voor dit bedrag van 11.631 beschikbaar te stellen ten laste van het fonds saldi-reserve, dat thans 189.000 bedraagt. Goedge keurd. stand is gekomen en nu wacht op goedkeuring door het college van Rijksbemiddelaars. De belangrijkste verbetering, welke is bereikt, is de loonsverhoging. Het weekloon voor de 23-jarigen en ouderen zal volgens de nieuwe CAO 50,45 plus 1.6% voor de premie WW, bedragen. Dus ongeveer 51,Voor de arbeiders van 17 t/m 22 jaar is een verhoging volgens een glijdende schaal bereikt tot 1.45 voor de 22-jarigen. Nieuw is ook de diplomatoelage. Voor een diploma van een avondcursus, be draagt de toelage 1,— voor alle leeftijden. Voor een diploma van een tuinbouwdagschool bedraagt de toe lage 1.voor de arbeiders van 17 t/m 22 jaar en 2.per week voor de ouderen. Men moet s too oen er voorrang geven aan hel verkeer od de andere weg. zaamheden moet woraen uitgevoerd, Pastoor Sistermans reitó met een als 8c:n spanning staat op de ap- toepasselijk woord de diploma's uit Puluur. Vandaar de twee onder, aan de heer A. v. Kiin en de dam--1 brekingen in de levering van electri- Emma Bennis. Toos Bennis, *J. v. d. sche stroom- Bosch, Riek v. d. Helm, C. v d. Kr:ft, Openbare raadsvergadering. Op Lida v. Leeuwen en Rie Luiten. De Donaerdag 19 Maart a.s. zal aes mor- commissaris van materiaal, de heergens te kwart over negen een open- J. de Groot, werd herkozen. De pen- i bare raausvergadering woruen gehou- ningmeesteresse mej. R. v. Maren den. O.m. staat op de agenda ae her steld i zich niet meer herkiesbaar. In uenking van het zilveren jubiieum haar plaats werd gekozen mej. R. i jn dienst van de gemeente van de Kromhout, VOORSCHOTEN Toneelavond van de Nat. Reserve heer K. van Boeijen, gemeente-secre taris. Zaterdagavond en Zondagavond wende men zich voor medische hulp spoedgevallen tot de artsen A. H. Rampenfonds.^ Het oefenver-1 Bertels, Lange Kerkdam 33 tel. 2697 band „Voorschoten" yan de Nationale Reserve heeft, ofschoon het niet in de actieve hulpverlening bij de natio nale ramp kon worden betrokken, en dr. H. D. Boer, Wittenburgerweg 188, tel. 9124. Van a.s. Zaterdagavond tot toch een aandeel in de bestrijding volgende week Zaterdag heelt apo- van de gevolgen van de watersnood tbeek De Burcht J°han de Witt- willen hebben. Hierom werd gister- atraat 9' 'ei' ,3809' avond"> nactu' en avond onder auspiciën van het Oefen- ^onaagsaienst. verband een toneelvoorstelling geor ganiseerd. De opbrengst komt geheel ten goede aan het Nationaal Rampen- 1 fonds. Er daar veel ingezetenen naar de zaal waren gekomen, waar teve veel te genieten viel van een moo,. toneelavond kon, zoals drs. H. A. Korthals meedeelde een bedrag van 325.aan het Rampenfonds worden overgemaakt. Aan het begin van de avond sprak de Inspecteur van het Oefenverband, adjudant J. A. de Laurier een kort welkomstwoord. De avond werd bijgewoond door veel plaatselijke autoriteiten zoals burge meester C. J. v. d. Hoeven, wethou der J. van Dodeweerd, de gemeente secretaris, de heer J. de Bres, leden van de Raad, kolonel b.d. T. Beerts, de secretaris van gewestelijk district van de Nationale Reserve mr. van Mechelen. In de pauze sprak kapt. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER PERSONEEL 2 Cevraagd net meisje om opgeleid te worden tot ser veerster. Werktijd van 12 tot 3 uur en van 5 tot 8 uur. Zondags vrij. Aanmel den: 's j», onds na 8 uur, Breestraat 157. 9019 Biedt zich aan R. K, meisje, 19 jaar, liefst voor de dag. C Buuwmeester, Sluis 4, Nieuwe Wetering. 2 Gevraagd met 1 Mei een arbeider goed kunnen de melken bij M. Mooren Wo'ulbrugge, Veenderdijk 7 f2? Terstond gevraagd R.K. aankomende boerenknecht bij A. M. Straathof, Heren weg 9, Leimuiden. 7961 Voorstel van B. en W. medewer king te verlenen bij de bouw van een zeslokalige Montessorischool. Wordt na enkele opmerkingen goedgekeurd. Bij de rondvraag vestigde mevr. Smits-Witvliet de aandacht op de ge vaarlijke kruispunten aan de Gevers straat. B. en W. zullen e.a. bestuderen en de volgende raadsvergadering me dedeling doen. Hierna ging de raad in comité-ge neraal. a heropening stellen B. en W. voor te besluiten, van het Rijk (de Rijkswaterstaat) tegen betaling van de uitgekeerd aankoopsommen c.q. onteigeningsvergoedingen, onder hands aan te kopen de gronden, die het Rijk ten behoeve van de voor genomen uitvoering volgens het oude tracé van de Rijkswegen 4 en 4b heeft aangekocht, met de bepaling, dat aan het Rijk bovendien 50 pet. zal wor den vergoed van de kosten van reeds uitgevoerde, voor het nieuwe tracé niet meer benodigde werken, een en ander tot een totaal-bedrag van ƒ47.800. (Voor toelichting zie de afzonderlijke publicatie). Kerkzangers gevraagd. Voor de plechtige Requiemmis, die Maandag ochtend te 10 wordt opgedragen, ge lieven heren koorzangers, die gele genheid hebben, het parochiële koor te willen versterken. 2? Net Meisje gevraagd Liefst van buiten, voor dag en nacht of voor de dag. Br. onder no. 9020 bureau van dit blad. Net R. K Meisje biedt zich aan om in winkel op geleid te worden voor 1 of 5 dagen per week. Brieven onder no. 9022 bureau van dit blad Aankomende Schippers knecht gevraagd. Br. onder no. 9030 bureau van dit blad. 3? Gevraagd: R. K. Leer ling- Verkoopster, branche mode-artikelen, niet bene den 16 jaar. Br. met opgave van leeftijd onder no. 9027 bui eau van dit blad. Gevraagd een leerling om opgeleid te worden en een nette loopjongen voor bakkerij loopwerk. Banket bakkerij A P. Kraaij, de Kemnenaerstraat 20, Oegst geest. tel 26858. 9026 5? Nette Jongen. Gevraagd nette jongen, leeftijd tot 16 jaar. Aanmelden onder no. 9032 bureau van dit blad. In gezin zonder kinde deren gevraagd meisje voor d. en n. Aanmelden Mevr. Antal, Leidseweg no. 217, Voorscnoten. 7979 Naaister gevraagd met goede refer., voor een halve dag per week Zich aanmel den na 7 uur 's avonds Ho ge Rijndijk 91. Leiden. Net meisje gevraagd bij P. van Eeden, Voorstraat 16, Noordwijk (Binnen). 5? Gevraagd een net R. K. meisje, leeftijd 1516 jaar voor de dag of d. en n. bij Mevr. J H van Haaster, Oostdorper weg 40, Wasse naar 7969 Biedt zich aan een net Dagmeisje, oud 16 jaar. Br. onder no. 7926 aan agent L. Crt. te Oude Wetering. Uffift||UAD|||| Raspoedels, roetzwart, nunmunuik bruine Pinchertjes, zeer S? Woningruil. Aangebo- kleino Terriers. Zingende den te Voorschoten, Wijn- kanaries, broedpoppen, gaardelaan groot ruim vrij sierduiven, prima zaden, huis, 7 kamers, 2 W. C., Rashonden, duiven, kana- zolder, voor- en achtertui^ ries gevraagd. Scheren, 34 50 per maand voor Trimmen in de juiste jno- dito te Leiden. Br. onder no. 9003 bureau van dit olad. q? Biedt zich aan een R.K Huishoudster. Br. onder no 9015 bureau van dit blad. Biedt zich aan een net R. K. Meisje, leeftijd 16 jaar. Geslaagd voor linge rie-naaien, zoekt voor twee hele en vier halve dagen naaihuizen per 1 April. Br. onder ito. 9033 bureau van dit blad. Biedt zich aan nette R. K. BI leniistknecht, leef tijd 23 jaar in het bezit van diploma. Br onder no. 9099 bureau van dit blad. Gevraagd met 1 Mei Boerenarbeider of Knecht, goed kunnende melken. Aanmelden J. J. den Hol lander, Zijldijk 30, Leider dorp. 9008 Gevraagd per 1 Mei R. K. volwassen Boeren knecht, goed kunnende melken, bij J. Clemens, Hellegertspolder 2, Sassen- heim. 9014 S* Werkster gevraagd 2 x per week, van 8.30 tot 12.30 uur. Mevr v. d. Meer. Ho ge Rijndijk 152, Leiden Te lefoon 24316. 9018 TE HUUR <2* Bromfietsverhuur. Wij hebben weer de nieuwste modellen 1953. Verhuur p. dag of langer. Bespreek tijdig! Het bekende adres v. d Meij, Maredijk 159, Telefoon 21280, Leiden. DIVERSEN 2 Juffrouw vraagt ver stelwerk of nieuw eenvou dige kinderkleding. Billijk tarief. Br onder no. 9024 bureau van dit blad. 2 Amusementsclub. R. K. Jongelui, met belangstel ling voor toneel-, muziek of zang, melden zich schrif telijk: Plantsoen 29. 7936 2 Kinderwagenreparaties Kappen overtrekken be kleden, spuiten, verchro men regenzeiltjes. Belt 26545 of briefkaart en wij komen vrijblijvend bij U oo/ buiten Leiden, Lange- zaal. Stille Rijn 7. Teief 26545 in nieuwe Kinderwa gens steeds een geweldige sortering dellen, ook aan huis. Teu- nissen, Levendaal 28, tel. 22053, Leiden. 9017 2 Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint, nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek Donkersteeg 3. 2 Hoe kom ik aan een Rijoewijs? voor auto of motor. Bij ons: vlug en goedkoop! Meest uitge breid lesmateriaal. Gedipl. instr. 5 - per lesuur. Leidse Autorijschool, Ma redijk 159. teL 21280. 2 Gem. Betal;ngscondi- ties: mantels, herencos- tuums, demi's, dames- en herenregenjassen, voor so lide personen op gem. beta lingsvoorwaarde. Vraagt inlichtingen. Br. onder no. 6990 bureau van dit blad. 2 Alt op de Mare heeft een prima damesrijwiel met remnaai f 65, Simplex herenrijwiel, trommel-rem men als nieuw 125. heren- rijwiel met remnaaf als nieuw 110.—. Nieuwe meisjesfiets remnaaf en kettingkast 119.9031 2 Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur Gedipl. instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks. Morsstraat no. 60a Tel. 26584. 2 Mantelcostuum 85. Heeft u stof? maakloon 45, zonder vest. Moder niseren, oppersen, repara tie, gemakkelijke betaling desgewenst. Ruime keuze storfen. Moderne coupe. Prima afwerking. Lamboo, Kleermakerij, Katwijk aan den Rijn. 6997 2 Hennetjeskuikens! ge makkelijk groot brengen met electr. lampje. Sexga- rantie 98 met Rijksdo cument. Uw garantiebewijs Broederij Groeneveld Op- fokbedrijt Erk. 1538. Valk- boumanweg Telef. 25590. Haantjeskuikens 10 cent per stuk. 9013 2 Raadgevend-, Bemid- delings kantoor K. W. Wijk Gep. Insp. v. Pol, Rechts kundig Adviseur. Thorbec- kestraat 78 Leiden, tele foon 22503 belast zich met het opstellen van brieven, requesten, sollicitatiebrie ven, verzcek- en bezwaar schriften TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs oedraagt 1.50, uitsluitend tegen contante betaling.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 12