RIJNSTREEK groene taie GOLF Se wondvdifke aumtwun aan Xoppie .'Koppij (2j vrijdag 13 maart 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Revolutlonnair plan voor Amsterdam Nieuw stationsgebouw geeft doorkijk op het en IJ krijgt een tunnelingang Geen voetgangers en wielrijders meer op het Stationsplein Het vrije uitzicht op het U, dat in 1880 door de bouw van het Centraal Station van dr. P. J. H. Cnypers is verdwenen, is voor de Amsterdamse architect Dick Greiner het motief geweest, een schematisch plan te ont werpen om althans enigermate de oude toestand te herstellen. In grote lijnen komt zijn plan op het volgende neer: Het Centraal Station moet verdwij nen en op dezelfde plaats komt een modern lichtkleurig nieuw, met een gevelfront van een halve kilometer. Het gebouw bestaat uit drie afzonder lijke delen, een voor het westelijk en oostelijk treinverkeer verbonden door een middenstuk, dat een 200 meter brede en 8 meter hoge onderdoor gang heeft: Het vrije uitzicht op het IJ. Dit middenstuk, recht tevenover het Damrak, stelt de architect zich voor uitgevoerd in glasconstructie. Het railemplacement zal vier meter hoger dan het huidige komen te lig gen en het stationsgebouw zal een hoogte krijgen van pl.m. 40 meter. Het postgebouw, nu gehuisvest in de oostelijke aanbouw, is geprojecteerd aan de westkant. De architect heeft geen stationsgebouw ontworpen, doch alleen maar een schets gemaakt. Ruimte 2 X groter. Het nieuwe voorplein van het sta tion wordt 20 a 30 meter breder dan het oude, met een totaal oppervlak, inclusief dat van de onderdoorgang (20.000 vierkante meter) van 52.500 vierkante meter. (Het tegenwoordige is 21.000 vierkante meter). Aan de beide zijden is ruimte voor vijf a zes trambanen. Ook de kade fronten zullen een verandering on dergaan en de beide toegangsbruggen moeten worden verbreed. Door deze en nog andere veranderingen ontstaat dan meer ruimte voor het verkeer. Ook is een verbreding van de De Ruyterkade, ten voordele van het doorgaande verkeer, gescheiden van de los- en laadgelegenheid voor de beurtvaart, in het plan opgenomen. Financiële moeilijkheden. De boven elkaar geprojecteerde één geheel vormende (niet technisch uitgewerkte) afzonderlijke wielrij ders- en voetgangerstunnel loopt on der het middenstuk door naar de overkant van het IJ. De in- en uit gangen voor de wielrijderstunnel zijn op de Prins Hendrikkade bij de Haar lemmerstraat en de Oosterdokskade. De voetgangers en reizigers kunnen via twee toegangen aan de stadskant van het stationsplein de overkant van Aetherklanken ZATERDAG HILVERSUM I. 403 m- 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00J24.00 VARA het IJ en het station bereiken. Op deze wijze blijft het Stationsplein vrij van de voetgangers en wielrij ders, die alleen via de tunnels op de plaats van hun bestemming kunnen komen. Het tunnel.ichaam zal van het stationsgebouw af in de vaargeul in het IJ tot 10V* meter onder N.A.P. moeten worden gebracht. De heer Greiner heeft zijn plan, dat in de periode 19451947 is ontstaan, gis teren- aan de pers getoond. Burge meester d'Ailly heeft er reeds kennis van kunnen nemen. De ontwerper ziet geen technische maar wel finan ciële moeilijkheden voor de verwer kelijking van zijn idee. provincialen van orden en congrega ties en vele vooraanstaande persbon-' üjkheden uit het kerkelijke en we reldlijke leven. GEDETINEERDE IN MIJN OMGEKOMEN De grote brand van de vorige week in de üjstenfabriek te Amster dam heeft gisteravond een tweede slachtoffer geëist. In het Binnen gasthuis is de 16-jarige A. Lowier, die tijdens de ontploffing ernstig ge wond werd, aan zijn verwondingen overleden; van een derde slachtof fer is de toestand nog ernstig. Het vierjarig zoontje van de fa milie Keekstra, uit Dokkum, In' de mün „Julia" te Eijgelshóven is gisteravond de 38-jarige bankwer ker M. Fokkema uit Groningen, die verbleef in de rijkswerkinrichting te Eijgelshóven, om het leven gekomen, doordat hy op de 365 meter-verdie ping naar beneden viel in een zgn, opbraak, een tus'senschacht in de mijn. Hij overleed spoedig daarna bt~ ter plaatse aan rijn Verwondingen. W^'^aKmlddag met .Un etep on De heer Fokicerwa was gehuwd en'een vrachtauto geraakt en vader van een kind. Een gaskachel van Franse ma kelij, die door iet G.E.B. niet goed gekeurd was, is gisteren oorzaak ge worden van de dood van een 72-jari- go man te Amsterdam. Een brand meester trof de oude man dood in een stoel en het bleek, dai hij over leden was door het uitstromen van z.g. afgas. Op de Westermarkt te Amster dam struikelde gisteravond een 56 jarige vrouw. Zij kwam onder de motorwagen van lijn 17 terecht en werd op slag gedood. Bij het spelen op straat kwam gistermorgen een zesjarig jongetje uit Rotterdam-Zuid achter 'n vracht auto vandaan en werd gegrepen door een passerende wagen. In zorgwek kende toestand werd hij naar het KOELRUIMTE THUIS. „Provifresh" te Leiderdorp heeft een practische oplossing gevonden om huismoeder aan een koelruimte te helpen, waarvan het beginsel berust op koeling door watërverdampjng. De kosten van dit koelkastje, door de fabrikante „koelkelder" genaamd zijn ongeveer een kwartgedeelte van de kleinste in de handel zijnde me chanische koelkast. Als voordelen kunnen worden genoemd: geringe plaatsruimte; uiterst eenvoudig m gebruik (af en toe wat water bijvul len); geen kosten voor gas of elec- triciteit of ijs; behoorlijke opberg ruimte. Dezelfde firma brengt een nieuwe constructie bloempot, „Uti" genaamd. Eeide zyn in de stand van het Rijk*- ONDERWIJS-CONGRES TER GELEGENHEID VAN 100 JAAR KROMSTAF. Ter gelegenheid van de viering van Honderd Jaar Kromstaf zal op 29 April in de grote zaal van Tivoli te Utrecht een onder wijs-congres wor den gehouden voor leerkrachten en ouders. Drie sprekers zullen de verhouding van school tot gezin Kerk en maat schappij schetsen. Hiertoe zijn uit genodigd Antoon van Duinkerken, pater dr. Perquin S.J. en het Twee de Kamerlid J. Peters. Medewerking verlenen de heer Henk Schaer voor declamatie, het bekende koor de Hel- mondse St Jozef zangertjes onder lei ding van de beer Driessen en de dansgroep van het Doofstommenin- stitput uit St. Michielsgestel. Het congres is niet bedoeld als een bijeenkomst van de leerkrachten al leen; ook de ouders zullen hierbij zeer nadrukkelijk worden ingescha VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 en 7.30 Gramofoonmuziek. 8,00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramofoonmuz. 8.30 Orgelspel. 8.55 Voor de huis vrouw- 9.00 Gramofqonmuziek, (Om 1.35 Waterstanden). VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie.1 keld. Dit blijkt reeds uit de onderwer- 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 pen, die zullen wprden behandeld. Voor de arbeiders in de continube-1 £>it congres, waaraan het gehele Ka- drijven. 11.30 Pianorecital. 12.00 tholjeke onderwijs in Nederland van Dansmuziek. 12.30 Land- en tuin-1 kleuterschool tot en met universiteit bouwmededelingen. 12.33 Orgelspel. I za] deelnemen er waaraan priesters, 13.00 Nieuws en commentaar. 13,20 i religieuzen en lekep hun medewer- Metropole Orkest en solist, 13.50 Ra- dioweekjournaal. 14.15 Hawaiian king zullen "ve:lèneh, zal het bewijs leveren van de eenheid van dit on- muziek. 14.35 Fries programma, 16.00 derwijs, van de groei zowel in Accordeonorkest. 15.30 „Eerst den ken, dan doen," causerie. 15.45 Gra mofoonmuziek. 16.15 Sportpraatje. 16.30 Kamerorkest. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 13.15 VARA- Varia. 18.20 Filmland. 18.40 Rege ringsuitzending: Zoeklicht op de Wes terse Defensie. 19.00 Artistieke Staal kaart. VPRO: 19.30 „Passepartout," causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tyd," causerie. 19.55 „Deze week," causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gramofoonmuziek en of actualiteiten. 20.15 „Beurzen open Dijken dicht". 21.50 Socialistisch commentaar. 22.05 Weense muziek, j vloed als in omvang in de afgelopen eeuw. - In het Comité van Voorbereiding zyn alle groepen van universiteit tot kleuterschool vertegenwoordigd. Het werkcomité heeft als voorzitter mgr, mr. Fr, Op de Coul, directeur van het Katholiek Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding, als vice-voorzitter Joh H M. Derksen, voorzitter van het K.O.V., en als se cretaris en penningmeester resp. mr. F J. A. van Dieren en frater Inno- centius. De financiële basis voor het con gres wordt gelegd door een ge- .40 „Onder de pannen," hoorspel, j vraagde bijdrage van de religieuze 23.00 Nipuws. 23.1524,00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7,10 Gramo foonmuziek- 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Geestelijke liederen. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gramofoon muziek. 11.00 Voor de zieken. 11-45 Residentie-orkest 12.00 Angelus 12.03 Gramofoonmuz. (12.3012.33 Land en .tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en ka tholiek nieuws. 13.20 Amusements muziek. 13.50 Zang en piano. 14.00 Booekbespreking. 14.10 Wij maken een Paasgroep. 14.20 Engelse les, 14.40 Oratorium vereniging. 15.00 Kroniek en Letteren en Kunsten. 15.40 Strykensemble. 16.00 Zang en piano. 16.20 „De vliegende Hollan der", causerie. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Instrumentaal ensem ble en solist 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Dansmuz. 18.45 Buitenlandse correspondenties. 19.00 Nieuws. 19.10 Gramofoonmuz. 19.20 Parlementsoverzicht 19.30 Gramo foonmuziek. 20.00 „Lichtbaken," cau serie. 20.15 „Beurzen Open. Dijken 22.00 „Veronica," hoorspel, ifï Avondgebed en Liturgische ka- °3.00 Nieuws. 23.15 Nieuws -ranto. 23.2224.00 Gramo- <ek. congregaties en /an diverse instel, lingen op onderwijsgebied, terwijl het Katholiek Centraal Bureau en de leerkrachten-organisaties zich voor een bepaald bedrag garant hebben gesteld. REC,7PTTE BiJ VIERING PAUSKRONING De 14e verjaardag van de pauskro ning van Z. H. Paus Pius XII is Don derdag in de vooravond gevierd met een officiële receotie op het Aposto lisch Internuntiatuur te Den Haag. Reeds van 4 uur af was het in de Carnegielaan, waar de Haagste ver keerspolitie uitstekende voorzienin gen getroffen had, een komen en gaan van auto's van diplomaten en officiële persoonlijkheden. Onder hen bevonden zich de aarts- blssdhop-coadjutor, mgr. dr. B. J. Al- frink, de bisschop van Haarlem, mgr. J P. Huibers', de ministers Beel, Cals, Witte, Van Tiel, de oud-minis ters Rutten, Weyer's, Bongaerts en Peters, leden van de Raad van Sta ten en Staten Generaal. Het konink lijk Hof was vertegenwoordigd door mevr. Van Tuyll van Serooskerke en andere vooraanstaande pers'oonlijkhe" den. Voorts kwamen ter receptie het gehele corps diplomatique, behalve de vertegenwoordigers van de Sovjet Unie en satellietstaten, de burge meesters van Amsterdam en Den Haag, vele kerkelijke prelaten en de komende Jaarbeurs tentoongesteld, i avond is overleden. Eeuwfeest hiearchie Vier kardinalen en 27 bisschoppen Het Episcopaat heeft tijdens de gisteren gehouden Bisschoppenconfe rentie de plannen voor de eeuwfeest viering van het honderd jaar bestaan Kerkelijke Hiërarchie op enkele practische en ondergeschikte wijzi gingen na, geheel goedgekeurd. Al- sê HMMUdt«n hesdvaartsdsg'rai i te Delft' opziekenhuis vervoerd, waar" hij gister- worden opgedragen, wordt iets Mer. De kerkcollecte, waarom de Stich ting 1853-^-1953 heeft verzocht, nu de radio-actie i.v.m. de watersnood werd stopgezet, wordt in alle ker ken van Nederland gehouden op Zondag 19 April. De plechtige H. Mis van Requiem, die de actie Honderd jaar Kromstaf zich op Vrijdag 15 Mei had gedacht, zal in verband met gerezen moei lijkheden, bezwaarlijk doorgang kun nen vinden. Verder schijnt de belangstelling in het buitenland voor de eeuwfeestvie ring buitengewoon groot te zyn. Reeds hebben 4 kardinalen en 27 bisschoppen in beginsel hun komst toegezegd. Verwacht mag echter worden, dat het aantal deelnemende bisschoppen aanmerkelijk groter zal worden. alphen aan den rijn Huldiging jubilarissen. De zjn van het gezegde: „Wat in het vat zit, verzuurt niet", hebben een 14-tal werkers in dienst van de Betonfa- briek F. P. Bos en Zoon te Alphen aan den Rijn moeten ondergaan. Zij hebben alle gedurende de bezettings jaren hun 25-jarig arbeidsjubileum bii deze onderneming herdacht. Er is toen *vel het een en ander met woorden gewaardeerd, doch het tra ditionele jubileumgeschenk, een gou den horloge moest uiteraard door de omstandigheden tegoed worden ge houden. Maar nu meende de directie de tyd gekomen om de destijds ge dane belofte na te kernen, nu er weer dat kostbare uurwerk is te verkrij gen. Donderdag-vond werd dan ook hieraan voldaan. In de nieuwe can- tine van het bedrijf aan de Woubrug- seweg kwamen de jubilarissen met of zonder huisgenoten en temidden van personeelsleden bijeen. De directeur, de heer F. P. Pos sprak hen in kort toe en bood elk der juhilaris§#p het-gebruikelijke geschenk ter waar dering van hun trouwe plichtsvervul ling en ter herinnering aan deze mijl paal aan. Het waren de volgende jubilaris sen: P. Roos en C. J. Schijf te Wou- brugge en de volgende Alphenaren: J van Zomeren, C. Riinsburger. W. v. d. Wagt, W. C v Eljk. D. Hober- brug, A. Donker. P. v. Esmond, A. Hesseling, C. Kom. G. de Wit, L. v. Beek en Ia. van 't Wout. Tijdens het gezellig samenzijn' wer den verversingen aangeboden. 40 Jaar in dienst Donderdag her dacht de heer H. Heljne, vernisstoker by de N.V Varossieau en Cie te Al phen aan den Rijn zyn 40-jarig ar beidsjubileum. In een bijeenkomst in de Show room werd hij ontvangen en toege sproken door de directeur, de heer Wersch. Spr, uitte grote waardering voor de capaciteiten van de jubilaris, die hy in dienst van de N.V. heeft ge steld. Hij overhandigde als stoffelijk blijk van waardering een geschenk onder couvert, alsmede een waarde vol boekwerk en een plant. Namens het personeel sprak de heer G. v. Zomeren die erop wees, dat het werk van de jubilaris in het bedrijf een bijzonder stempel draagt. Hy herinnerde aan het gezegde van de Amerikaanse millionair Rockefeller: het bereiken van succes ligt hierin, het gewone werk ongewoon te doen. Dti beeld heeft de heer Heijne letter lijk en figuurlijk steeds gegeven. Het personeel schonk hem een electrisch scheerapparaat. C. Heykoop in het «IJver. Don derdag j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer C Heykoon als vertegen woordiger bij de Handelsonderneming „Aurora" te Alphen aan den Rijn in dienst trad. De heer Heykoop werd daartoe om 10 uur in de voormiddag met zijn vrouw en dcchter in de feestelijke kring van iirectie en vol tallig personeel binnengeleid, waar allereerst de heer C v. d. Bijl na mens de directie de jubilaris in ge voelvolle en hartelijke woorden hul de en dank bracht vooi zijn trouw en ijver en zeer grote verkoopkracht be toond Als gr ite blijk van waardering werd hem de gebruikelijke envelop pe met. inhoud overhandigd en aan zijn vrouw een pracMig bouquet. Daarna sprak de heer Geel tot de jubilaris. In t artelijke woorden wees hij er op, dat de heer Heykoop niet al leen een gewaardeerd medewerker in het bedriji is, maar ook, door zijn vele cliënten in dc gehele Rijnstreek zeer op prijs word' gesteld Namens het genele personeel werd hem daarna een prachtige klok aan geboden. Nadat de.heei Gerritsen nog gesproken had namens de collega's, sprak de heer Heykoop een hartelijk dankwoord tot slot Opheffing twee bedrijven. Naar wij vernemen zullen binnenkort twee van ouds gevestigde winkelbedrijven te Alphen aan den Rjjr worden opge heven Het filiaal van de fa: Wijn- bergh 8e Co., het bekende levensmid- delen-grootbedrijf iat bijna 40 jaren in de Van Mandersloostraat is geves tigd, wordt, als wij goed zijn ingelicht met ingang van Juni '953 te Alphen aan den Riin worden opgeheven De Radio' en Muziekhandel van de firma Peltenburg', hoek Van Mandersloo straatvan Boetselaerstraat. even eens een enkele ti=ntallen jaren ge vestigde zaak zal ook binnenkort in Alphen aan den Ryn plaats maken voor een andere gegadigde De eige naar van deze zaak gaat zich metter woon te Leiden vestigen waar hij de zaak van zijn vader onder dezelfde naam fa. Peltenburg, zal voortzetten, bodegraven Kath. Vrouwenbeweging Dc zaal in het parochiehuis was matig bezet, toen de presidente, mevr. Moons, deze jaarvergadering opende. Het jaarverslag getuigde toch van voldoende acties'. Behalve een Sint Nicolaasfeest en een uitstapje naar Haarlem e o. werd. nog herinnerd aan het Triduum, door kap. Voortwist gehouden; de inleiding over het ge zin door de bekende radio-spreek ster, mevr. KI a ren beek—Van Klave ren en last not least een excursie naar de boerderij van de presidente om kennis te maken met de kaasbe reiding. Het financieel verslag sprak van een batig saldo. Pastoor Janus had graag een in leiding gehouden over de bidpractijk in het gezin, en enkele opvoedings perikelen. In een gezellig praatje onderstreepte hij nog eens het bid den in het gezin en wees op de ko mende wereldbidda'g voor vrouwen, op 25 Maart a.s. Mevr, De Groot—Kemp sprak een woordje over de werkwjjff van de Vrouwenhulporganisatie ter plaatse. Zij deed een beroep op de aanwezi gen, kleedjes te willen borduren of haken voor de menden in de nood- gebieden. Er moeten ook meer meis jes komen voor het reinigen van de huizen. Voorgesteld werd, van de zomer een reisje te gaan maken, waartegen niemand bezwaar had. De dames Moons, Keuken en Van Veldhuizen werden in het bestuur herkozen. Daarna kwam er no-g een magere rondvraag, gevolgd door het slot- en dankwoord van de presidente. boskoop Groslijst KVP Door de advies commissie U thans de groslijst opge steld voor de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Deze luidt: 1 K. P. A. Houdijk; 2. J. L. Verbey; 3. J. G. Romijn; 4 J. G. Mens; 5. L. G. van der Zon; 6. J. W. Westgeest; 7. H. G. van Leeu wen; 8. R. J. Brand; 9. G. Neder- hof; 10. H. Redegeld; 11. H. J. A. Vermeulen Dc stemming voor de definitieve volgorde zal plaats hebben op Zon dag 29 Maart a.s. in het R, K. Vere nigingsgebouw aan de Rozenlaan. Kosterschap van vader op zoon In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer M. G. Stigter, die ruim 25 jaar het kosterschap in de R. K. Kerk heeft vervuld, is roet ingang van 23 Maart a.s. benoemd de heer J. W. Stigter. Dc nieuwe functionaris is' een zoon van de vorige koster. Hij zal dus in vele opziahten niet vreemd tegen over zijn arbeid komen te staan. hazerswoude Terug uit Korea. Met de tórpe- dobootjager „Piet Hein" is de heer Voskuil, Zonneveldstraat, uit Korea in het vaderland teruggekeerd. hoogmade Coöp. Boerenleenbank De alge mene vergadering werd gehouden in café v. d. Eng, waarbij 21 leden aan wezig waren. De directeur, de heer H. P. Zwetsloot, kon in z'n openings woord constateren dat de werkzaam heden van de bank over het 2e jaar van haar bestaan, belangrijk uitge breid zijn. De notulen van het jaar verslag werden onveranderd goedge keurd. De winst over 1952 heeft be dragen 2832, welke aan de reserve is toegevoegd. De balanstellingen be dragen in activa en passiva 184-688 per 31 December j.l.. Op dezelfde da tum was het tegoed van de spaarders 148.183,84 en verschuldigd aan lo pende rekeninghouders 26.732,82. Het effecten bezit bedroeg 11.100. Het debetsaldo bij de Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven be droeg 109.684,19 benevens een jaar deposito Van 21.300 en participatie rekening van 10.000. Aan rente werd bijgeschreven op spaar- en lo pende rekeningen 2.856,25. De al gehele omzet heeft 2 283.347,42 be dragen. De omzet op de lopende re kening heeft bedragen 678.084,34. Bij de bestuursverkiezing verkre gen de heren C. C. Hoogeveen en S. G. van Tol de meerderheid van de stemmen. Dc scheidende directeur dankte de beide heren voor het aan vaarden van hun benoerrring en sprak de hoop uit, dat ook onder hun leiding de bank verder uitgroeien mag. De pastoor dankte hem voorts voor het vele werk door hem verricht en sprak de hoop uit, dat de directeur in de toekomst weer als lid van het bestuur zou terugkeren. De heer G- J. van Leeuwen werd als lid van de Raad van Toezicht herkozen. Hierna gaf de heer Elfering, in specteur van de CCB, een uiteenzet ting over het te voeren rentebeleid en enkele practische wenken inzake het girale geldverkeer en de spaar rekeningen. Hierbij toonde spr. aan, dat Voor de verdere ontwikkeling van onze bank het aantrekken van spaargelden zeer gewenst is. Hierna dankte de directeur de aan wezigen en sloot de vergadering. leiderdorp 40-jarig HuwclijKsfcest en Zaken- Jubileum. Op 27 Maart a s. zal het 40 jaai geleacn zijn, dat dc heer en mevrouw Jansen- -Jongeneel in de echt werden verbonden Tezelfder tijd vestigde de heer Jansen zich in een melkhandel destijds nabij de Doesbrug. Toen omstreeks 1932 Lei derdorp zich snel begon uit te brei den, betrok de heer Jansen een nieuw pand meer in het centrum en gele gen aan dc Hoofdstraat hoek Ko ningstraat en is daar, mede door zijn altijd opgeruimd humeur een geziene figuur. Ongetwijfeld zal het de heer en mevr. Jansen--Jon jeneel niet san belangstelling bij dit dubbele jubi leum ontbreken. Om het persoonlijk damkampioen schap. In de tweede ronde om het persoonlijk kampioenschap werden de volgende uitslagen verkregen: Hoofdklasse A: A DorsmanJ- v. d. Zwan 20; J J. Hassefras—J van Sandijk 1—1; W. van Heusden—A. v d Zwan 02. Hoofdklasse B' J van HeusdcnD. Hassefras 02; G NagtegaalL. van Fgmond 11, C. DeegenaarsC. de Koning 20. L. van Egmond—G. Nagtegaal 11; C de KoningL, van F.gmnnd 11 le klasse; J P. Heck—J. Goedhart 20; C. van Teylingen—A. van Kla veren 2-4; W Verbeek—P Rietkerk 2r—0. 2e klasse: J MeyersJ Colijn 20. nieuwveen Vergadering P.V De Wltpen". Gisteravond hield de P V. „de Wit- pen" in de zaal van t.eliveld een le denvergadering in verband met het a.s. vliagseizoen. Tot leden van de inkorf- en klokkencommissic war den benoemd de heren J. Meijer en J van Leeuwen Ah puntenftelsel werd aangenomen dat op de Vite&se- en Fondsvluchten wordt begonnen voor de eerste duif met 100 punten. Voor de prijsduiven wurdt het aantal als volgt aangehouden. Vitesse 1 op 4, (Advertentie) Fond 1 op 3, jongen duiven 1 op 4, r.avluchten 1 op 4 De eerste africh- tingsvluchtcn worden gehouden op 5 April vanaf Schoonhoven. Ook wer den er mededelingen gedaan over de invoering van contributiekaarten. Vervolgens werd er meegedeeld, dat de leden die deel willen nemen aan het afdelingsconcouTs dit kunnen doen voor eigen rekening. ter aar Uitslagen van de gespeelde Dam- en Schaakwedstrijden door Nooit- Gedacht om het Kampioenschap van Ter Aar, die tevens gelden voor de onderlinge bordencompetitie. Dammen: J. CosterusJac. v. d. Starre 1—1, W. van Vliet^Jan v. d. Starre 02; Jac. v. d. StarreJ. Costerus 11. Schaken: J. de GrootJ. W. T. de Bruyn 01. zoeterwoude Geslaagd. Voor het examen vara costumièrc is geslaagd: Mien van Steen, leerlinge van de H. Hart- school alhier. Vaoï de HAAGSE POLITIERECHTER. Gejutte balk. Bij Katwijk aam Zee vonden enkele jongens een aan gespoelde balk. Ze waren met dit vijf meter lange geval aan het slepen toen een melkhandelaar uit Katwijk aan Zee er langs kwam met zijn wagen. Deze had wel zin in een kachelhoutje en kocht de balk voor een paar kwar tjes. Hy nam de balk vervolgens mee. Hiervoor werd hij thans bij verstek door de Haagse Politierechter ver oordeeld tot 20.boete of acht da gen. Eigen rechter. Omdat hy ira het rampgebied werkte was de grondwer ker T. uit Voorschoten niet versche nen bij de Haagse Politierechter. De ze werd nu bij verstek veroordeeld tot 15.boete omdat hij een kind had geslagen, dat aan het belletje trekken was geweest. Inwoningaruzie. Voor een inwo- ningsruzie stond een dame uit Zoe- terwoude terecht voor de Haagse Politierechter. Zij had op 1 November een atuk bonrd, dai tegen een gat in de zolder waa aangebracht, losge- rukten had dus vernieling gepleegd. Conform de eis werd ze veroordeeld tot 30.boete of 15 dagen en veer tien dagen voorwaardelijk gevange nisstraf. Onder invloed. Do Leidse kell- ner, die op 21 October op de Prin- sessekade onder invloed van sterke drank op de fiota zat, werd deswege door de Haagse Politierechter ver oordeeld tot 20.boete of acht dagen. HAAGSE RECHTBANK Niet mals. Een jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek legde de Haagse rechtbank op aan een hulsvrouw uit Oegstgeeit. Te gen haar was zevon maanden gevan genisstraf geëist omdat ze by ken nissen sieraden en geld zou hebben ontvreemd. De verd. ontkende hard nekkig. De aanwijzingen waren sterk dat had de verdedigster toe gegeven, maar deze meende toch dat verd. moest worden vrijgesproken. 87. Koppie raapte al zijn moed bij elkaar en klopte aan de deur. „Ja", riep een gtero en Koppie itapte naar binnen. De kapitein keek even op maai toen hij zag dat het de koks jongen was, oraatte hij gewoon door. „We kunnen jammer genoeg niet meteen weg", zei hi,1 gewoon in goed Nederlands, „want we hebben pech met een van de machine®" „Maar we moeten weg" bromde Jantje, „ze zullen ons wel probei en op te zoe ken. Ik kon maar net van het vlieg veld wegkomen De hele politiemacht zat achter me aan We kunnen hier niet blijven liggen, Kong De kapi tein knikte en zei' „Weet ik wel. De machine zal direct wel weer klaar zijn. Er wordt hard aan gewerkt. En ik heb twee man boven op do uitkijk laten staan. Zodra di_ machine weer loopt, duiken weKoppie zette de fles tussen de twee mannen door op tafel. De kapitein bromde wat en. trok meteen de kurk er af. Koppie keek vlug naar de kaartentafel. waar op het kistje met de grote Wa-Li-Lo •tond. Zou zijn plan lukken?

Leidse Courant | 1953 | | pagina 9