Duinstreek Zal pater Hörhammer in Wijkhoofden zeggen hun mening Aanmelding als vrijwilliger Grote belangstelling voor de kap-, mode- en bontshow Leidse inzameling van geld is de 164*000 gepasseerd WOENSDAG 11 MAART 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Leidse oud-militairen onderscheiden Eretekens voor Orde en Vrede door de burgemeester uitgereikt Voor de laatste keer in georgani seerd verband werd gisterenavond in de burgerzaal van het Leidse stad huis door burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot eeu groot aantal eretekennen voor Orde en Vrede met bijbehorende jaargespen uitge reikt aan oud-militairen, die na de oorlog in Indonesië gediend hebben. Zoa^s gebruikelijk sprak de burge meester over moed, beleid en trouw, v£iarna hij de onderscheidingen per soonlijk uitreikte. Het Leidse Politie- muziekgezelschap luisterde de plech tigheid op en na afloop werd er kof fie geserveerd. Het ereteken werd uitgereikt aan: C. Annard, Wald. Pyrmontstraat 27; J. C. Baak, aan boord woonschip „Fata Morgana, Kalvermarkt t.o. 8; F. A. Beek, Vondellaan 19; A. Beek man, Hoge Morsweg 31; J. Bekooy, Willemstraat 17; D. van Bentveld, K^m, Onneslaan 27; C. van den Berg, Morslaan 15; W. F. L. van den Berg, Herensteeg 16; J. J. A. v. Berge He negouwen. Calandstraat 4; P. A- D. v. Berge Henegouwen, Aalmarkt 12; W. T. A. A. A. Bergers, P. de la Courtstraat 24; D, Bink, Donkersteeg 9a; P. W. de Boer, Witte Singel 86; C. Bonnet, Acaciastraat 25; P. Brand horst, Conradstraat 4; D. Brandt, A. Verweijstraat 29; G. A. Brandt, Oranjegracht 32; J. A. Cannoo, Hoge- woerd 103a; H. H. B. Caspers, Leu venstraat 12; L. Castelein, Oost- dwarsgracht 19; H. J. Chaudron, Tul- penstraat 21; J. Ciere, Oranjegracht 32a; J. A. Cornelissen, Munniken- straat 25; H. P. G. van Deursen, Hoogl. Kerkgracht 39a; A. Duk, Vol molengracht 13; A. van Arkel, Kore vaarstraat 27; K. van Eijgen, Minne broersgracht 12; J. A. van Geel, de Wetstraat 8; N. van Groeningen, Morsstraat 31; C. L. Groenink, Rijns- burgerweg 108; E. d'Haan, 3e Bin nenvestgracht 16; H. J. van Haas trecht, Hugo de Vriesstraat 61; J. F. Hageman, Pieterskerkgracht 3a; L. J. Harting, Nieuwe Rijn 85a; M. Holle man, Tasmanstraat 72; G. van Hooi donk, Maredijk 109; J. van Hooven, aan boord „Gouda 477" ligpl.Heren- gracht t.o. nr. 83; N. C. Hop, van Bemmelstraat 1; H. J. Houtman, Zoe- terwoudseweg 116; J. Jonk, Korte Mare 10; G. J. W. Jonker, Meerbur gerstraat 8; G. M. Kalmeijer, Kanaal- weg 161; M. J. van Kampen, Caland straat 34; J. A. Kikkert, Anna van Saksenstraat 7; Jhr. P. B. v. Kinschot, Witte Singel 32; C. van Kleef, Mun- nikenstraat 89; L. Klein, Middelste gracht 28a: G, Kokkedee, Willem de Zwygerlaan 87; W. H. v. d. Kraan, Kooipark 16; M. Kuivenhoven, Stiel - jesstraat 39; N. van Leeuwen, Voor straat 28; W. van Leeuwen, Leede straat 2; L. M. Lensen, Veilingkade 42; A. Leupe, Kortenaerstraat 95; C. Ligtvoet, Boerhaavelaan 41; G. Me- kel, Trompstraat 47; A. A. Melsen, Utr. Jaagpad 49. C. J. A. Meyer, Cobetstraat 9; J. W. Naeff, Boerhaavelaan 20; D. F. van Nes, Bakh. Rozeboomstraat 30; W. J. Nieboer, P. de la Courtstraat 69; H. Niepoth, Levendaal 166b; H. Nonkes, Lombokstraat 77a; C. J. L. Nijssen, Leliestraat 17; A. Ploeg, Kloksteeg 14; L. Polane, Kooipark 8; H. T. Planteydt, Hogewoerd 84; W. Pouw, Prinsenstraat 116; P. J. Pronk, Lam menschans weg 187; G. Pijnaker, Pas teurstraat 22; F. Redel, Levendaal 87; W. H. Rietbergen, Hooigracht 98; D. Ringelberg, Waardstraat 25; F. de Roos, Soembastraat 62: J. C. Roosen, Kort Galgewater 1; J. Schellckens, Stille Rijn 10; W. Schellingerhout, Leliestraat 38; E. J. C. Schipper, Rijnsburgerweg 10; J. Schneider, Le vendaal 166c; J. K. Schönfeld, Rijn en Schiekade 3; H. W. Schuchhard, Mgd. Moonsstraat 26; G. M. Seijn, Oranjegracht 43; H. Singerling, Doe lensteeg 15; J. Sjardin, Zoeterwoud- sesingel 75; J. H. Smits, Rapenburg 96; A. F. Sneep, Gerrit van der Laanstraat 8; A. M. Speulman, Jan van Houtkade 40a; H. Spies, woon keet achter perceel Haag weg 160; Mevr. C. T. E. SpoormakersVan der Meer, Tomatenstraat 37; C. Steenbergen, Balistraat 59; J. Sterk, Breestraat 169; J. Strijd, Nieuwe Rijn 104; F. Swagers, Nic. Beetsstr. 35a; H. J. Teeuwen, Tulpenstraat 2; W. C. van der Tuin, Lusthof laan 3a; A. L. Versteeg, Rapenburg 4; A. de Vrind, Raamstraat 7; D. v. d. Weij- den, Os en Paardenlaan 23; C. Wij ling, Atjehstraat 65; H. H. Zonderop, Van 't Hoffstraat 17; E. R. Zuider duin, Wasstraat 11; W. Zwanenburg, J. W. Frisostraat 37; J. Zwart, Nieuwstraat 1. Leidse Universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men wis- en natuurkunde (I) de beer P. J. Rauwerda Leiden; voor het doctoraal examen Biologie de heer P. Sevenster, Leiden. PAX CHRISTI-BEWEGING H.T.M. verhoogt ook Leidse tramtarieven Zoals reeds gemeld, zal de H.T.M. met ingang van 1 April a.s. haarw- 1 1 t rieven van de buitenlijnen, o.a naar I Leiden een volle zaal vinden? Leiden worden verhoogd. Een ï-etour Den HaagLeiden (Haarlemmerstraat) gaat f 1.10 kos ten (thans 85 cent), een er.kele reis 80 cent (thans 60 cent). Een retour, Wassenaar (3 Papegaaien)Leiden (Haarlemmerstraat) kost straks 65 cent (thans 50) en een enkele reis 45 cent (thans 35). Wanneer men i niet tot de Haarlemmerstraat, doch slechts tot de Rijnsburgerweg rijdt, zijn de retours 20 cent en de enkele reizen 10 cent goedkoper dan naar de Haarlemmerstraat. De extra-beta ling voor RijnsburgerwegHaarlem merstraat blijft dus 10 cent, wanneer men tenminste verder reist dan de Rijnsburgerweg of van verder komt (b.v. Haagsche Schouw, Wassenaar, enz.) 'Losse enkele reizen Rijnbur- gerwegHaarlemmerstraat of omge keerd komen van 10 op 15 cent. Voor j deze stadslijn zijn geen retours ver krijgbaar. Bescherming Bevolking INTERESSANTE FRANSE AVOND VOOR DE K. en O.-LEDEN Vele leden van K. en O. hebben gisteravond in de kleine Stadsgehoor zaal genoten van een Frans program ma, met smaak samengesteld door merv. A. Spijker, van schilderkunst, beeldhouwkunst, oudheidkundig on derzoek en litteratuur. Een veelheid van onderwerpen, die door een zorg vuldige groepering toch een sluitend geheel werd. Voor de pauze werd eerst een beeld gegeven van de grotschilderingen in Zuid-Frankrijk, aangebracht door prae-historische mensen. Daarna volgde een film over de Franse schil-[worden. ifï Veel minder dan Aanvankelyk waren de wüken dus. Sarheid T $er- open-darag gedacht, dat men het centrum 3^»der stad verdeelde en de buitenwü- ken afzonderlijk indeelde, doch men De heer B. J. Huurman wenst blokploegleiders uit de geworven vrijwilligers IV. Een nieuw gezichtspunt inzake de organisatie van de leiding in- de Be scherming Burgerbevolking troffen we aan bij de heer B. J. Huunnan, hoofd van Wijk VI in de A-Kring Leiden der B.B. De heer Huurman vertelde ons nog geen haast te hebben gemaakt met de aanstelling van blokploegleiders van zfjn wijk. Hoewel door en door gefourneerd Leidenaar, weet hij te weinig van de bereidheid der inwo ners in de wijk, welke aan zijn zor gen is toevertrouwd, om zo maar zon der meer te gaan verzoeken als blok- ploegleider op te treden. Liever wenst hij eerst te zien welk „mate riaal" er uit de werving voorkomt Een standpunt, dat alleszins begrij pelijk is. Intussen houdt de heer Huurman zich aanbevolen voor suggesties uit buurtverenigingen of woningbouw verenigingen in wijk VI om voor de ze functie geschikte personen naar voren te brengen, omdat hij en zijn assistenten dan weten, dat men ter zake kundige en vertrouwde perso nen in de B.B. krijgt. Het adres van de heer B. J. Huurman is Vinken- straat 6 of Heerengracht 12, terwijl zijn assjstent-wijkhoofden zijn de he ren W. Zwart, Apothekersdijk 5 en van Eek, Johan de Wittstraat 5. Wijk VI wordt als volgt begrensd: alles wat ligt boven het Galgewa ter, de Apothekersdijk, de Mare cn Westelijk van de Haarlemmertrek vaart met alles wat er aan gemeen te Leiden is tot Oegstgeest, welke ge meente, zoals reeds gemeld, Wijk VIT vormt. De spoorlijn zou, globaal bezien, een goede grensscheiding hebben ge vormd voor een indeling in wijken, doch het aantal inwoners der ge meente boven de spoorlijn is te ge ring om daarvan een aparte wijk te maken, terwijl menOegstgeest ook lie ver als 'n geheel wilde behouden. Het euvel van de spoorbaanobstakels hoopt men intusser binnenkort op geheven te zien, indien de trein met Mei hoog gaat rijden, zodat dan alle verkeer door de viaducten geleid kan Tal van verenigingen hebben zich de laatste dagen beijverd in convocaties en circulaires aan hun leden folders bij te sluiten met de opwekking zich aan te melden als vrijwilligers voor de Bescherming Burgerbevolking. Reeds zijn er ingezetenen, die zich als zodanig willen opgeven. Dit kan men deze week doen op hei hoofdbureau van de B.B., Langebrug 56. De grote wervingsactie is van 1622 Maart. Dan is daarvoor gelegenheid in de verschillende wervingsbureaux in de wijken der stad. Een opgave van deze bureaux volge deze week nog in onze courant. Voor de Vrede Voor de rede van de Duitse pater Hörhammer, met Nederlandse ver tolking door de bekende spreker Hans Velu zijn geen kaarten uitge geven. De toegang is immers gratis. Maar het gevolg is, dat het comité van voorbereiding volslagen in het duister tast over de belangstelling, die het katholieke volksdeel voor deze spreker zal tonen. Zal katholiek Leiden en omgeving doof blijven voor de wekroep van de Katholieke Vrede? Zal enze stad en ons gewest in be krompen zelfgenoegzaamheid on verschillig zijn voor de stroming, die door Europa gaat? Zal een spreker van formaat, uit München naai- hier overgekomen, slechts een half be zette zaal vinden? Zal Leiden, dat de eer heeft deze spreker daags na Den Haag en daags vóór Amsterdam te ontvangen, een nietig figuur moeten slaan temidden van de grote steden? Neen, dat zal niet gebeuren. Van de duizenden, die vier dagen gele den de Stille Omgang deden, zullen er honderden zijn, die het woord van de Vrede willen aanhoren. Zij LEIDSE TECHNISCHE CLUBS scheppingen zeker niet de mindere van de veel besproken, veel verguis de maar ook veel bewonderde Picas so. Braque heeft in zijn Parijse tijd in 1808, met de grote Spanjaard kennis gemaakt. Ook hij herontdekte het ku bisme, maar meer dan bij anderen bleef een speels elelment bij hem de boventoon voeren. Zeer mooi komt dit in de film uit bij de schepping van een beeldhouwwerk van twee aan het strand gevonden platte stenen. Liederen van Giraudour en Baude laire, op muziek van Jaubert en Du- parc, voltooiden het programma voor de pauze.. Daarna herleefde de zeventiende eeuw in een fraaie documentaire van Versailles, het park en het paleis van de Zonnekoning met de vele beeld houwwerken van mythologische figu ren en een overvloed van fonteinen. De gesproken tekst dichterlijk en van een groot beeldend vermogen, vol deed hier wel het test. Ondeugende volksliederen. „Dans les prisons de Nantes" en „Le roi a fait battre tambour" vormden de overgang tot opnamen van twee brie ven van madame De Sévigné. is van deze gedachte teruggekomen, omdat rampen in het dicht aaneenge- bouwde centrum veel meer zorgen vragen dan de meer uit elkaar lig gende huizen in de buitenwijken. Daarom heeft nen zoveel mogelijk getracht het centrum der stad in de buitenwijken te doen ineenvloeien, waardoor men een betere verdeling van> het werk kan verkrijgen. De bedoeling is als wervingscen trum voor Wijk VI te bestemmen het politieposthui'" aan de Steenstraat, omdat straks V.V.V. weer een plaats in of bij het nieuwe station zal ver krijgen. In het aangrenzende politie posthuis is voorlopig ruimte genoeg voor de aanmelding. Als voormalig Luchtbeschermer werd de heer Huurman voor deze nieuwe functie van wijkhoofd aan gezocht en altijd temidden van huizen huizend weet hij natuurlijk alles van bouw en inrichting af, om, indien nodig, handeiend te kunnen optreden, zodat de B.B. in hem zeker een techniscsh bekwaam wijkhoofd zal bezitten. De Vereniging van Technische Clubs voor de Kappersbedrijven afd. Leiden vierde gisteren haar eerste lustrum met een wedstrijd in de mid daguren en een kap-, mode- en bont show in de avond. Plaats van samen komst was het St. Antoniusclubhuis aan de Mare, waar in de grote zaal^ een decoratief middelpunt was ge vormd door de Haagse architect Pe ter Lether. De wedstrijd in de middaguren om vatte de afdelingen dames-dagkap sels, haute-fantasie en herenkapsels. In de eerste afdeling won de heer H. van 't Wout de eerste prijs met 67 punten (wisselbeker). De heer Van 't Wout is afkomstig uit Noordwiik, );d dus van de afdeling Leiden. Twee de werd de heei J. Barentsma uit Katwijk met 65 punten en derde de heer J. v. Veen uit Leimuiden met 60 punten. In de haute-fantasie werd de heer G. v. d. Horst uit Alphen eerste De heren J. Barentsma en J. van Veen werden hier resp. tweede en derde. Bü de hererkan.^ls wor de heer H. de Mo' uit Katwijk de eerste prijs (wisselbekeimet 218 punten. De hen*: J. G Spruyt uit Leiden en G. v. d Boem u.t Aiphen werden hier resp. tweede en derde met 214 en 205 punten De wJsselbeker in deze afdeling kwam voor de derde maal in Lejdse handen. In de avonduren werd twee maal gedemonstreerd door kappers uit Rotterdam, Den Haag en Amster dam. Zij lieten dag- en avondkap sels zien, waaronder het nieuwe rnup-de-feu-kaDsel, dat op het ogen blik in Parijs zo'r forure maakt. Maar ook de vrije variaties op he nog steeds geliefde korte kapsel en de panache waren de moeite waard. De heer J. de Vree, Haute Couture de La Haye, bracht met drie manne quins oorspronkelijke modellen, voor een deel geïnspireerd op de tulplijn van Dior. Er waren enkele mooie toiletten onder, zoals het witte avond toilet voor een jong meisje, de licht groene fantasie-tailleur in Lijon-zijde AMATEUR-FOTOGRAFEN BEKEKEN BONDSCOLLECTIE. en de grijs en zwart gestreepte cock tailjurk met wijde pofmouwen en rok en de diep-ingesneden décolleté. Voor het bont was de firma M. v. Essen verantwoordelijk. Zij toonde een reeks korte jasjes in uitstekende kwaliteiten, stola's, capes, écharpes (combinaties van stola's en capes) en accessoires in bont voor de zo- mergarderobe, dit laatste ultra-mo dern, practisch, maar niet in alle ge vallen even elegant. De hoeden wa ren van de fa. De Groot-Van Egmond Het welkomstwoord werd gespro ken door de voorzitter van de afde ling Leiden, de heer H. A. G. v. Bel len. In de middaguren bood de Leid se kappersvereniging Hulp en Vriendschap een bloemstuk aan. De commentaren bij de mode- en bontshow werden geleverd door de heer J. Gisolf, voorzitter van het hoofdbestuur. De muzikale omlijsting was van The Rhythme Club. De belangstelling voor deze show was groot, vooral uit de kringen van het vak. Deze foto, overgenomen uit de Prov. Noord-Brabantse Courant, laat pater Hörhammer zien, terwijl hij er gens in een huiskamer een kleine vergadering toespreekt. zullen de verwachtingen van de grootste optimist nog overtreffen. De avond staat onder auspiciën van de Raad van Maatschappelijk en Cultureel Overleg, die verwacht, dat zeer vele leden van de bij deze Raad aangesloten verenigingen on organi saties deze unieke avond, door mu ziek opgeluisterd, zullen bijwonen. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Hendrica, d. van A. A. Lepelaar en J. M. Melet; Cor nelia. d. van G. de la Rie en W. Pe tit; Dirk Jan Nicolaas, z. van N. van» der Heijden en J. E. C. van Raay; Cuinera, d. van C. Oskam en M. C. Knoppert; Leendert Gerrit, z. van P. Bokhorst en M. H. Faas; Cornelia Maria, d. van L. Z. Hoogendoorn en J M. Loos; Jacoba, d. van A. Varke- visser en G. van Duijn; Gerrit, z. van G. Ouwehand en W. van Rijn. Overleden: J. Soomer wed. van Verbruggem 81 j. NATUUR- EN GENEESKUNDIG CONGRES In het groot auditorium der Uni versiteit in Leiden wordt op 7, 8 en 9 April a.s. het 33e Nederlands Na tuur- en Geneeskundig congres ge houden. De vereniging „Het Neder- landsch Natuur- en Geneeskundig Congres" is opgericht in 1887. Zij diende vroeger als spreekbuis voor wetenschappelijke werkers aan de universiteit en aan de periferie en betoogt thans een overkapping te zijn voor wederzijds verstaan en samen werken en voor de strijd tegen de spe cialisatie. Het congres wordt geopend door dè algemene voorzitter, prof. dr S. T. Bok. Alles voor de schoonmaak I Balatum 2 M. breed 3.10. Overgor dijnen vanaf 2.75. Vitrages, Kar petten, Tafelkleden, Bedden, Dekens alle soorten Ledikanten, lakens, slo pen. Cocos- en Wollen lopers eet., te veel om op te noemen. Enorme keuze in costuums. Regenkleding (ook wol) en Dimesconfectle, Betaling vanaf 150 per week. Geen Bank. Geen Borg. Geen infor- matiekosten. Dit kan alleen ADR. VAN OOY Jr., Breestraat 9, Leiden. Een naam om te onthouden!! (Advertentie). In Rijksmuseum van Oudheden. In het Rijksmuseum van Oud heden te Leiden sprak gisteravond dr. H. Brunsting, conservator van 't museum, over dc Bataven, die tus sen 50 cn 12 vóór Christus in ons land gekomen moeten zijn. Dus niet 100 v. Chr., zoals oude- jaartallen- boekjes leren; dit jaartal is wille keurig genomen, omdat men dacht, dat na do Kimbrische vloed van om streeks 130 en na dc daardoor ver oorzaakte zwerftochten van Kimbren en Teutoncn, ook ons land wel on bewoond zou geweest zijn, zodat er in 100 alle plaats was voor nieuwe gasten. Volgens de Romeinse geschied schrijver Tacitus kwamen de Bata ven uit het land van de Chatten, een volk aan de bronnen van dc Wcscr, oostelijk van Keulen, vanwaar ze met ruzie waren weggetrokken. Dc Romeinen, die juist in die tijd, in de laatste 50 jaar vóór onze jaartelling, bezig waren met het veilig stellen van hun pas verworven levensruimte in Frankrijk en met het consolide ren van hun grens aan dc Rijn, slo ten een vriendschapsverdrag met hen en promoveerden ze tot een „Wacht am Rhein" nabij de mon ding. Daar bewoonden ze, met de Cannanefaten, het land tussen de- Rijn (inclusief Kromme- cn Oude Rijn) en de Waal, het eiland der Ba taven, met nog een strook langs de rivier in N. Brabant. De bekende opstand onder Julius Civilis in 70 n. Chr. bracht uiteinde lijk niet veel wijziging. Bataafse soldaten vinden wc in de Romeinse legioenen op de meest uiteenlopende plaatsen van het Rijk, zelfs nadat in do derde eeuw hun moedereiland door andere volkstammen, die zich Franken noemden, bezet was. Het oude volk is toen blijkbaar verspreid over N. Frankrijk; een deel zal ook in de Franken zijn opgelost. Aan de hand van lantarenploatjes behandelde spr. nog enkele opgra vingen van Bataafse woonplaatsen m de Betuwe en in Z. Holland, als mede verschillende oude en jonge afbeeldingen van Germanen cn Ger maanse woningen. WASSENAAR Teraardebestelling W. Th. F. den Hollander. Onder zeer grote be langstelling heeft gisteren in Wasse naar op de R.K. Begraafplaats In Loco Pascuae de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk over schot van de heer W. Th. F. den Hol lander, commissaris van dc Leidse Melkinrichting „De Landbouw", Dir. van de Haagse Melkinrichting en zuivelfabriek 't Roomhuis cn van restaurant-taveerne „Old Dutch" in Den Haag. In de Parochiekerk van De Goede Herder werd een Plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door pas toor H. M. van Spanje met assisten tie van pater J. J. M. Eggers uit Den Hag en van kapelaan H. Roozenburg. Na de absoute op de begraafplaats werden door deputaties van het per soneel van 't Roomhuis, van De Landbouw en van Old Dutch kran sen bij de groeve gelegd. De begrafenisplechtigheid werd bij gewoond door vele directeuren van melkinrichtingen en zuivelfabrieken uit de omgeving, door vertegenwoor digers van organisaties op zuivelge bied en door deputaties van vereni gingen van melkhandelaren. Een zoon van de overledene, dc heer H. J. C. den Hollander dankte voor de betoonde belangstelling. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 11 Maart. Kaas. Aanvoer 10 partijen Prijzen: eerste soort 2.222,25, tweede soort 2,18 —2,21, extra kwaliteit 2,31 per kg. Handel traag. Woensdag 11 Maart. Vandaag is het 40 jaar geleden, dat de heer A. W. van Steenbergen in dienst trad bij A.W. Sijthoff's Uitg. Mij. N.V. Omringd door zijn fa milie werd de jubilaris hedenmor gen hartelijk gehuldigd. Eerst sprak de directeur hem toe, die veel waar dering had voor de grote ambitie, waarmede dc heer Van Steenbergen zijn werk verricht: het opmaken van pagina's voor wetenschappelijke boe ken. Na hem ook gehuldigd te hebben voor zijn activiteit bij de leerlingen opleiding, bood de directeur een ge- De Leidse Amateur Fotografen vereniging hield Maandagavond haar, clubavond in de Doelen, waarop een j schenk onder couvert aan, een bloem- bondscollectie besproken werd. Een stuk, het diploma van de Ned. Mij. nieuwe wijze van bespreking werd J voor Nijv. en Handel, waaraan t.z.t. thans gevolgd. Iedere aanwezige de bijbehorende penning zal worden koos een paar foto's uit de vollectie gevoegd. De procuratiehouder van en gaf daarover zijn zienswijze, het technisch bedrijf vertelde, dat de waarna een onderlinge geanimeerd jubilaris niet minder dan 320.000 pa- gesprek over de foto volgde. Deze gina|s heeft opgemaakt. Tenslotte De heren van dc K-A.V. „De Bata ven" mogen de buitentraining van hedenavond om 7.15 uur op de sintel- baan niet vergeten. S.v.p. tijdig aan wezig zijn. En voor de jongemannen van dc St. Petrusparochie is er morgen avond om 8 uur een bijeenkomst in het gebouw Garcnmarkt 36. Er zal gesproken worden over het Huma nisme, een belangrijk onderweg, dat een grote belangstelling waard is. Zondag a.s. zal het 40 jaar gele den zijn, dat de heer A. L. Friesema in dienst trad op het veeteelt-bedrijf van de fam. Zwetsloot aan de Haar lemmerweg. Als boerendaggelder heeft hij drie generaties gediend, eerst de heer W. J. Zwetsloot, daarna de heren W. J. Zwetsloot en thans de gebrs. Zwetsloot. We hebben er zo'n idee van dat er Zondag Groenoord- straat 33 wel wel iets te beleven valt! Op 16 Maart a.s. keren met de „Waterman" in het vaderland terug de Leidse militairen J. C. Baak, woonschip Kalvermarkt, en A. Thie- me. Storm Buysingstraal 19, dia als vrijwilliger in Korea dienst hebben gedaan. Gistermorgen om kwart over acht viel dc 38-jarige chauffeur G. de J. uit Haarlem, bij werkzaamheden in het magazijn van de L.B.F. aan de Mare. Hij brak zijn rechter arm en werd door de E.I..D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Onder de titel: „IIoc begrijpt u meer van de muziek?" zal mej. Lien Sibbes in Leiden een serie van vier avonden geven om belangstellende cursisten te helpen bij het bewust ge nieten van de muziek. Op Utrechtse Jaagpad 11 zal zij sonates spelen van Bach tot Badings en daarbij de no dige toelichting geven. De cursus avonden zijn 13 Maart, 1 April. 29 April en 20 Mei. De Leidse afdeling van „Herwon nen Levenskracht" vraagt de afde lingssecretarissen van de vakbonden v/aar hun ledenlijsten blijven. Zij dienen met spoed naar Gasstraat 56 gezonden te worden. STADSKOK. nieuwe wijze bleek zeer goed te vol doen, gezien de algemene deelname en de critische en opbouwende be merkingen. Er waren inzendingen in de klasse: beginner, gevorderden en sprak een der collega's over de gro> te liefde van de heer Van Steenber gen voor het grafisch bedrijf en over de vriendschappelijke houding van de jubilaris, vooral ten opzichte hoofdklasse; uit de grote verschillen van zijn zieke collega's. Ook van de van het peil der foto's in dezelfde j jubileum-commissie ontving de ju-i Kas klasse, bleek wel hoe uiteenlopend j bilaris een geschenk onder couvert Collecte Scholen de kwaliteit der foto's in de verschil-' en bovendien een zelfgemaakte her lende verenigingen is. inneringsalbum. 1 Zodat tot Maandag 9 Maart 1953 is ontvangen Tot Zaterdag 28 Februari 1953 was ontvangen: Daarna is ontvangen: Giro's Bank 393,62 2657,81 2121,52 64,

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3