RIJNSTREEK W it-Gele-Kruis vergaderde Bijzondere jaarvergadering R* K* Bond „St* Antonius" Ook in Oegstgeest zijn de blokhoofden BB geinstalieerd WOENSDAG 11 MAART 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA S ALPHEN AAN DEN RIJN In de Sint-Josephzaal werd Dins dagavond de jaarvergadering gehou den van de pl. afd. van Het Wit-Gele Kruis. Dc besprekingen werden geleid door de wrn. voorz., de heer A. F. Ruijssenaars. De vergadering werd o.m. bijgewoond door deken L. H. Nieuwenhuizen, Zr. Francisco en Zr. De Greeuw. De secr., de heer H. S. v. d. Putte, memoreerde in zijn» overzichtelijk jaarverslag de verlening van dc kon. goedkeuring op 5 December j.l. De gevoerde actie had tot resultaat, dat het ledental, dat aanvankelijk 350 bedroeg, tot 550. steeg. Begin Januari kwam Zr. Francisco in dienst, die de wettelijk geëiste diploma's bezit, van ziekenverpleging, T.B.C.-bestrijding en van zuigelingenverzorginig. Mede hierdoor kan in 1952 een consultatie bureau (St. Josephpensionaat) wor den geopend, waarvan de zeer be kwame kinderarts, dr. A. Kuijper uit Oegstgeest, leider is. Vanaf 1 Juni werden 93 babies ingeschreven en gemiddeld 33 moeders kwamen op elke zitting met haar kleintjes. In dit verband werd dank gebracht aan zr. Francisco, dr. Kuijper, zr. De Greeuw en de dames Ponsioen, die hieraan hun zorgen besteden. In 1952 bracht de zuster (wijkver pleging) 4747 huisbezoeken, om zie ken thuis te verplegen, alsmede pl.m. 400 bezoeken voor babies. Sinds 1 Januari besteedt het W.G.K. ook zorg aan T.B.C.-gevallen. De oprichting van een kleuterbureau en dc rheu- mabestrijding bevinden zich in voor bereiding. De voorz. hedacht dc ver diensten van wijlen de heer J. F. Allart. Vervolgens bracht de heer C. J. Winninghoff, penn., het financieel verslag uit, dat een nadelig saldo had ad ƒ2051.35. In de vacature, ontstaan door het overlijden van wijlen de heer J. F. Allart, werd de heei Jac. P. Smit ge kozen; tot voorzitter na aanbeveling van het bestuu., bij monde van de heer Winninghoff, de heer A. F. Ruijssenaars. Uit de gevoerde besprekingen bij de rondvraag bleek, dat katholieken, die parochieel onder ,,'t Zwaantje" horen, lid kunnen zijn van het W.G. K. te Alphen aan den Riin, legen een gereduceerd bedrag en daarvoor alle rechten kunnen genieten, behalve de wijkverpleging. Die wordt verzorgd door de zuster van die parochie. Er bestaan aldaar inderdaad plannen om een afd. van het W.G.K. op te richten, in samen werking met Koudekerk en Hazers- woude (dorp), maar éen feit is zulks nog geenszins. Tot zolang wordt de bewoners van Hoorn-Bontepaal aan. geraden lid te worden van het Al- phense W.G.K., waartoe men zich kan melden bij de heren H.-B. v. d. Putte, Prins-Hendrikstraat 45, C. J. Win ninghoff, v. Mandersloostraat 7, tel. 3037 en A. F. Ruijssenaars, Jan Nieu- wenhuizenstraat 19, tel. 2980. Het bo venstaande deelde de heer Winning hoff mee omdat er daaromtrent mis verstanden blijken te bestaan. J. A. JACOBSON BEGRAVEN. Dinsdagmiddag werd dc heer J. A. Jacobson, tot voor kort tandarts te Alphen a. d. Rijn, die bij een ernstig verkeersongeluk het leven liet «P Nieuw Eyk en Duinen te Den Haag ter aarde besteld. overledene, schetste het leven van zijn vader als een rijk leven, dat vol was van kleine gebeurtenissen, waar mee hij de harten va nvelen heeft verwarmd. Met een woord van dank voor het getoonde medeleven werd deze droe ve plechtigheid beëindigd. Speeltuinvcr. Bloemhof. Dins dagavond hield de speeltuinver. Bloemhof in Hotel „Centraal" haar jaarvergadering. De voorz., de heer J. P. Witte, leidde de bijeenkomst in, welke mede werd bijgewoond door de afgevaardigden van de Alphense Speeltuin Centrale e.o. De secr., de heer L. Kalshoven, me moreerde in zijn jaarverslag, dat de vereniging met 26 nieuwe leden is vooruitgegaan. De tuin wordt door ongeveer 665 kinderen trouw be zocht. 17 Maart werd opgericht het bouwfonds voor een nieuw clubhuis, dat inmiddels ruim 4000.rente loze aandelen heeft kunnen plaatsen. De penni, de heer G. J. v. Geen, noemde als ontvangsten 38.000.en als uitgaven ƒ3749.alzo een batig saldo van ƒ54.87. De controle-commissie, bestaande uit de heren J. van Wieringen en J. J. Zaunbrecher, brachten goedkeu rend verslag hierover uit. In de nieu we commissie werden benoemd de heer J van Wieringen en P. Zuidam. De periodiek aftredende bestuurs leden, de heren J. P. Witte. W. Schouten en J. M. de Heij werden herkozen, terwijl de heer Witte als voorzitter is gehandhaafd. Ver. voor Ziekenhuisverpleging. Onder voorzitterschap van de heer J. Koumans hield de R.K. Ver. voor Ziekenhuisverpleging in Hotel !,Toor" haar jaarvergadering. Ondanks enige achteruitgang in ledental gewaagde de penro., de heer C. L. P. Janmaat, toch van een gezonde financiële toe stand. De periodiek aftredende bestuurs leden werden herkozen De heer Van Niekerk was bereid gevonden de con trolecommissie te completeren. De ijverige penn. heeft 25 jaar de gelden beheerd. Reden om dank en waardering te uiten aan zijn adres, hetgeen de voorzitter dan ook met volle instemming van de aanwezigen van harte deed. L.TJS. In Hotel „Toor" werd Dinsdagavond de jaarvergadering ge houden van de pl. afd. van de L.T.B. onder voorzitterschap van de heer J. van Niekerk. Spr. herinnerde in zijn openingswoord o.m aan de natuur ramp van Febr. j.l. met de enorme materiële schade en de talloze slacht offers. Deze ramp heeft echter ook geleerd, hoe ons volk, hoezeer het ook verdeeld kan zijn, één is in of fervaardigheid en hulpverlening. Spr. was dankbaar, dat deze streken, hoe dreigend het er aanvankelijk ook uit zag, gespaard zijn gebleven. Hij dankte voor de hulpverlening ann de ruim 1000 stuks vee uit de rampge bieden. In zijn jaarverslag memoreerde de secr., de heer J. C. Vink, de opening van de Landb.huishoudschooi Konin gin Juliana te Alphen a. d. Rijn. de lopende landbouwcursus, de geklaag de kaasdag, alsmede de melk- en kaasprijzen in het afgelopen jaar. De penn., de heer Th. J. Straathof, gaf zijn financieel overzicht met een batig saldo ad M 80.55 De heren C. Salm en B. Kortmann hebben de boekingen en bescheiden in> orde be tonden. Het periodiek aftredende bestuurs lid, de heer F. Kempen, werd herko zen, terwijl het bestuur voorts werd uitgebreid met twee jongere leden, nl. de heren P. van Vliet en A. v. Niekerk. het jaarverslag bleek, dat de heren Jac. Lek en A. J. Nieuwenhuizen 25 jaar zitting hebben in het bestuur, terwijl binnen een jaar ook de heren N. A. Hoogervorst en v. d. Jagt 25 jaar aan de bestuurstafel zullen zit ten. In de jaren 1931 tot 1940 bleven de omzetten zweven tussen de 50 en 90 duizend gulden, in 1939 281000; in 1946 523000 en in het afgelopen jaar tot 697.952. De cijfers van dit jaar voor het vervoer waren: Vervoer per schuit, lc halfjaar, 21796 grote potten, 8262 kleine potten, 2644 bakjes. Betaal de vracht, voordelig verschil 197.38. 2e halfjaar: 5841 grote potten, 2152 kleine potten, 622 bakjes en 19337 emmers. Betaalde vracht, voordelig verschil 337.31. liet vervoer per auto, le halfjaar 1989 kisten kleine maat, 3494 kisten middelmaat en 198 kisten grote maat. Betaalde vracht voordelig verschil 326.95. 2e halfjaar: 496 kleine kis ten 1707 kisten middelmaat, 1159 kisten grote maat en 4814 potten. Betaalde vracht, nadelig verschil 151.Het totaal voordelig verschil van schuit en auto was samen 726.55. De balansstelling sluit met 10.505.04, terwijl bij de verlies en winstrekening de telling sluit met 20.092.96. Deze sluit met een winst saldo naar ledenrekening van Huldiging P. Feiten als zilveren K.A.B.-er De jaarvergadering, welke de Leidse R. K. Bond van Hotel-, Café-Restau- rant-personeel „St. Anton:us" hedennacht in het café van de heer Rooyakkers hield, droeg een zeer bijzondei' karakter vanwege het feit, dat op deze ver gadering de huldiging plaats vond van de heer P. Feiten, die zijn zilveren jubileum herdacht als lid van de K. A. B. Deze bijcenkomst; welke zeer druk bezocht was, deed nog eens duidelijk zien welk een plaats èn ,.St. Antonius" èn de voorzitter, de heer Feiten, inneemt in de Katholieke Arbeidersbewe ging. Dit bleek wel uit de hartelijke woorden, die op deze bijeenkomst wer den gesproken. De heer P. Feiten opende de 21ste K.A.B. weer in rechtmatig eigen jaarvergadering met de chr. groet j dom terug te krijgen, en sprak een hartelijk woord van Na lezing van de notulen der vo- welkom tot de dames, die deze ver- j rige vergadering werden enkele me- gadering bijwoonden, alsmede het i dedelingen gedaan, dagelijks bestuur van de K.A.B., afd. j Plet presidium der vergadering Leiden, de heren Snelderwaard, De werd hierna overgenomen door de Kruyff en Oostdam alsmede de j vice-voorzitter, de heer F. Goddijn, bondsvoorzitter, de heer J. F. Bijs- j zulks in verband met het feit, dat de terveld, de heren v. d. Bol en l heer P. Feiten 2f jaar lid was van Schenkeveld van de afd. Noordwijk. Spr. nam de gelegenheid te baat om de heer Oostdam te bedanken voor VOORSCHOTEN BURGER BESCHERMING KOMT IN ACTIE. gen Vele vrienden, oud-patiënten en Hulpverlening Op collega's uit dc verre omtrek bewe. "''"«"Si"? van comité, dat ge- zen hem de laatste eer vormd is uit alle plaatselijke vrou- Dr. R. K. W. Kuipers uit Den Haag wen verenigingen, sprak Dins'dag- memoreerde dc overledene als een I avond i*1 hotel „Centraal" de presi- 1652.45, De totale omzet was in het I Y®*® ei? langdurige werk, dat hij afgelopen jaar 697.952.—, of ruim' Sehad hceft om het gebouw van de 120.000.meer dan 't vorig jaar. Dan volgde bestuursverkiezing we gens periodieke aftreding van de he ren N. A. Hoogervorst en A. J. Nieu wenhuizen. Belden werden met gro te meerderheid herkozen. De heren Bosland, A. Keyzer en A. de Vos werden benoemd om zitting te ne men in de commissie van controle. Tot lid commissie van toezicht werd benoemd de heer C. Markman. De contributie werd vastgesteld als het vorig jaar. Eindexamen Cursus Tuinbouw- boekhouden. In de Tuinbouwschool vond de eindles en de diploma uitrei king plaats van de cursus Tuinbouw- boekhouden. In aanwezigheid van de heer A. J. Verkleij, leraar in alge mene dienst bij h^t Rijkstuinbouw- consulentschap Amstelveen en de leden van de Commissie van Toezicht stelde het Hoofd der cursus de heer P. L. A. v. d. Zon de cursisten nog eens scherp op de proef en de ant woorden werden vlot gegeven. Ver volgens nam de heer Verkleij, uit naam van de Rijkstuinbouw-consu- lent het woord. Hij feliciteerde de cursisten met het behaalde succes en wees hen er op dat het eer nuttig is zich alzijdig te bekwamen Hij dank te de heer v. d Zon voor zyn enthou siaste lessen, waarbij hij de cursis ten er op wees. dat een goede boek houding voor hen nu geen gesloten boek meer Ls Een der leerlingen dankte de leraar voor zijn lessen en offreerde hem sigaren De geslaag den zijn: N. Croen in 't Woud. Gijsb Fransen Czn C Hoogervorst Jr., J Hoogervorst NznGer v. d Hoorn, Jac. v. d. Hoorn G^n J M. P. v d. Jagt M. v. d Jagt A Keijzer, L. Sasser Czn., en A Zevenhoven, allen uit Ter Aar M v. d Hoorn Mzn, uit Mijdrecht, M Kleijn A C. Th. Lek en M. Plasmeijer allen uit De Kwakel NOORDEN Jaarvergadering KAB Maandag avond werd in de St. Jozefzaal de jaarvergadering gehouden van de KAB. Na het jaarverslag van penn. kwam de vergadering direct al in het geweer over de 30,— welke door de kas voor het gemaakte reisje bijgepast was, alsmede ook voor die 10,welke aan de R. K. toneel vereniging gegeven waren. St. Eloy had een ontvangsten van 375.69, tegen een uitgave van 366,80. De KAB had ontvangen 404.41, tegen een uitgave van 353,27, met een bezit van 422,09. Hei-wonnen Levenskracht noteerde aan ontvangsten 375,69, afgedragen warmvoelende ••ersronlijkheid, wiens herinnering in de harten van zijn pa tiënten en vrienden zal blijven voort leven. Ook voerde één der oudste vrien den het woord. Ir. L. H. Jacobson, zoon van de HET HUURVRAAGSTUK. In de Eerste Kamer heeft de minis ter verklaard, dat het in het voorne men ligt de volgende week mede- lingen te doen ovar het gehele com plex van regeringsmaatregelen t.a.v. de huurverhoging. De publicaties in de kranten zijn niet van regering ;wege geïnspireerd en zijn te wijten aan grote indiscre tie door de betrokkenen gepleegd. De publicaties aldus spr. kan ik niet anders dan betreuren en de mentaliteit die de berichtgevers heeft bezield is beschamend voor de inte griteit der betrokkenen en werpt een smet op de goede naam van de Nederlandse ambtenaren. STAND STAATLOTERIJ. De kansen voor de houders van nog niet uitgelote nummers worden steeds gunstiger, nu ook Dinsdag de 50.000 nog in de trommel is geble ven en van de andere „hoge" prijzen slechts negen die ruimte hebben ver laten Onder de 2500 nummerse die nog getrokken moeten worden komen de volgende prijzen voor: 1 prijs van 50 000. 2 van f 5000, 5 van f 2C00, 3 van 1500. 12 van f 1000. 25 van f 400, 80 van ƒ200 en 611 „eigen geldjes". DE 50.000— ERUIT In de 518e Staatsloterij, vierde klasse, vijftiende lijst, is een prijs van 50.000.gevallen op lot no. 14950. dente van de landelijke federatie voor vrouwelijke vrijwillige hulpver lening, mevr. Sjollema, over het doel en de werkwijze van deze organisatie Mevr Sjollema moest direct ver tellen, dat de pl. commissie reeds ouder is dan de federatie en mis'- sco'en ook reeds verder, want de methode van werken hier is ook het ideaal van de federatie, die spr. niet met letters maar met de woorden „vrouwelijke hulpverlening" aange duid wil zien. Deze woorden zeggen nrecies wat men bedoelt. En we wil len allen graag goed hulp verlenen, Gesproken werd over de landelijke- en provinciale s*amenstelling, waarin alle richtingen vertegenwoordigd zijn alsook over het nodige contact nret de gemeentelijke afdelingen. Als sprekend voorbeeld, waar men uit stekend werk kan doen, werd ge noemd de Bescherming Burgerbevol king en dan speciaal in de sector dienst sociale verzorging. Aan het einde van haar causerie wees spr. op de waarde van het gezin, de leiding van de vrouw in dienst der wereld vrede. LEIDERDORP Zwarte lijst De middenstands- vereniging: ,,Door eendracht sterk", heeft besloten om een zwarte lijst van wanbetalers in te voeren. TER AAR Coöp. Bloemistenver. en Tuin- bouwexpeditie. Maandagavond hield de Coöp. Bloemistenver en Tuinbouwexpeditie G.A. te Ter Aar haar jaarvergadering in café Kramer te Papenveer. Het afgelopen jaar is gunstig geweest voor de bloemen- kwekers; de aanvoer is met ruim 120.000 opgevoerd. Het veilingper centage is met J4 verlaagd. Moes ten de leden van de Bloemistenver- eniging voor 1 veilingprovisie meer betalen dan de leden van het C.A.V.. dit is nu teruggebracht tot een M De voorz. noemt dit een kleine stap in de goede richting. Uit de K.A.B. Deze gaf na een korte me- de'ing hierover het woord aan de bondsvoorzitter, de heer J.F. v. Bijs- terveld, die begon met te zeggen, dat het voor de K.A.B. wel niet zo heel bijzonder is zilveren jubilarissen on der hun leden te hebben. Hij wierp vervolgens een terug blik in de geschiedenis van de bond „St. Antonius" en schetste hoe het j veertig jaar geleden in het bedrijf Volgende week zalookin Voor.j noodwachtws too? ?e KtvT i JSSü? i een Italiaanse kcllner, die ondanks en wel Maandagavond m dehiJ midden jn net ,even stondi Geldig van Woensdagavond tot- Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur. WEINIG VERANDERING Veranderlijke bewolking en op ae meeste plaatsen droog weer. Tijdelijk tot matig of zwak af nemende wind hoofdzakelijk tussen Noord en West' Vannacht en morgenochtend over het alge meen iets' kouder en hier en. daar mist. Morgen overdag on geveer dezelfde temperatuur als' vandaag. 12 Maart; zon op 7,02, onder 18.39; maan op 5,43 en onder 14.38 uur. Wisselend weer Het K.N.M.I. deelt mede: Dagen lang werd het weer in Nederland bepaald door een gebied mei hoge barometerstanden, waarvan het cen trum over de Britse eilanden zwierf. Zaterdag lag het boven Ierlana, Zon- dag boven Midden-Engeiand Maan dag boven Schotland. Dinsdag was het weer in Midden-Engeland en vanochtend in Ierland teruggekeerd. Dat deze laatste positie door zijn afstand van Nederland voor ïdoi vtu. yiu. toch zijn katholieke beginselen wist 7rTL conferentie hebben burgemeester C.tJ houden en uit te dra «en grote J. v. d. Hoeven en de heer F. R. M. I Sinhiiten? k de eSaaed is ons tamel«k ongunstig is, bleek zo Meltzer uiteengezet hoever men is h^d fcvervolfie£ aa^ de lvel Zaterdaê als vandaag. Op beide en wat men wil bereiken De orga- de I STd° ,ü°St" vnlledip pereed om direct bond „St. Antonius," 1 flank van het hoeedruktren.ed ~>n nisatie is volledig gereed om direct met de oefeningen voor de noodwach- ters aan te vangen, voldoende in structeurs en materiaal zijn aanwe zig, ofwel wordt het laatste aange schaft. Een belangrijke taak van de noodwachter zal ook zijn zijn buurt bewoners te overtuigen van bepaal de maatregelen te nemen voor tijden van gevaar en het moreel hoog te houden. Een ramp als die van het Bezuidenhout in Den Haag, had van veel geringer omvang kunnen zijn wanneer een behoorlijke organisatie aanwezig was geweest en de bewo ners het honfc koel hadden gehouden. De noodwachter zal dus zijn buurt bewoners rijp moeten maken voor zelfbescherming, en hij zal tevens een speciale training ontvangen om hulo te kunnen bieder. Verwacht werd, dat de benodigde 140 noodwachters in de gemeente vrij snel aanwezig zouden zijn. De films die Maandag avond vertoond zullen worden zijn zeer instrurltef en recht on de man af en zullen ieder duidelijk maken waar het om gaat. Raadscandidaten K.V.P. Gister flank van het hogedrukgeo.ed een storing over de Noordzee naar het Zuiden, hetgeen met een krachtige Noordwestelijke wind en enkele buien gepaard ging. Bij de Zuidpuni van Groenland bevindt zich thans een zeer diepe depressie. Deze veroor zaakt over het Westelijk deel van de Oceaan flinke stormen. De invloed van deze depressie heeft zich nu tot het zeegebied tussen IJsland en Schotland uitgebreid Het ziet er naar uit, dat ook Nederland binnen de i,n ,„i invloedsfeer van deze depressie zal aan moede^ de vrouw! ^at was ook j ko.me?' °P ™k<='e dagen met voor Piet Feiten zo. maar ondanks dat heeft hij zich toch altijd in het bijzonder geïnteresseerd voor ver be- tering der sociale toestanden in het OCt WCCT 111 iü!/UrOP3 hotelbedryf. Toen de Arbeidswet in 1919 werd 1 tot 1937 duren alvorens er enige re- noemde enkele namen uit die eerste jaren en onder hen was al gauw Piet Feiten, die al spoedig met Uylings er op uittrok om leden te winnen. Hij kwam daarna in Amersfoort, waar hij in het bestuur kwam en ook in het hoofdbestuur zitting nam. Van Amersfoort kwam hij naar Leiden. Hoe de toestanden toen in het bedrijf waren, wordt al het best hierdoor ge kenmerkt, dat de opvoeding van de kinderen van de mensen uit het be- urige n&chtrust Daarmee was men j nog vele jaren ten achter bij de ove- j rige bedrijven, maar er is sindsdien avond heeft de pl. afd. van de KVP gelukkig heel veel veranderd, zo candidaten gesteld voor de gemeen teraad. De voorz., de heer L. A. Mooy, gaf in zijn openingswoora aan, waarop naar zijn mening de KVP bij de komende verkiezingen zou kunnen rekenen. Waarschijnlijk zal de KNP geen candidatenlijst in dienen en met deze stemmen mee zouden de vijf raadszetels behouden kunnen blijven. Op het gebied van gemeentepolitiek behoeft er tussen de leden van de KNP en die van de KVP geen verschil van mening te be staan. De raad zal voor de komende verkiezingen met 2 personen uitge breid worden en sprekei wekte allen op hun stem aan de KVP te geven. De woningpolitiek en de Gezinspoli: tiek eisen een krachtige fractie. Dooi het bestuur werden de zit tende raadsleden, de heren L. A. Mooy, G. Schrama, G. v. d. Hulst, N. Lamboo en C. Fortanier weer can- didaat gesteld. Uit de vergadering naar voren gebracht: Eysink Smeets; dr. A. Kruger, A. W. v. Leeuwen; J. R. v. Lierop, F. Meer- hoff; H. L. P. Peeters; W. Zoetemelk W. Zonneveld en P. P. Wittebrood. De candidatenlijst zal 14 namen be vatten. Zondag 29 Maart zal de gros lijststemming plaats vinden. Tot leden van de commisie van 337,99, nog in kas 211,36. Hulp j werden nog de volgende personen in Nood, ontvangen 4.61, uitgekeerd naar voren gebracht: drs. J. R. 25,—, in kas f 179,89. Concordia heeft dit jaar verzekerd f 29.500, en er is totaal verzekerd 179 000 In het bestuur werden Th. Ver steeg, A. Kwakkenbos' en M. de Jong resp. met 26, 26 en 25 stemmen her kozen. Daarna sprak de diswictbestuurder de heer Van de Meer over .Honderd advies werden benoemd: A. W. C. v. jaar Kromstaf" Dongen; P. Niersman, M. Lakeman, Voor de leden van de KAB zal de A. N. v. Adrichem, J. Koot en L. den bode, voor hen die dat wensen, ook I Hollander. Tot pl.v. leden J. van wekelijks de contributie innen van Alphen en N. Bakker, de KVP. Hiermede hoopt men dat 'n groot aantal arbeiders' lid zullen wor den van de KVP. In verband nvet verandering van werkzaamheden had J. de Jong be- danlkt als correspondent voor de me- taalbewerkersbond. Tot zijn opvolger is J, Vork benoemd. In de rondvraag werd nog ge vraagd om meer bekendheid te ge ven aan de brochure over de werk- loosheidwet. Toegezegd werd, dat iedere corr. in hun eigen vakafd. dat te zullen behandelen. Jaarvergadering Wit Gele Kruis. Aan het jaarverslag van de secr.- penn. ontlenen wij he* volgende: In komsten 3283,66, uitgaven 2496,67. Aantal uitgeleende artikelen 174, huisbezoeken wijkzuster 795. Aan het consultatiebureau werden ingeschre ven 41 kinderen met 402 bezoeken. Voor zuigelingenzorg 315 bezoeken bij 71 babies. De begroting over 1954 sloot met een bedrag van f 2214,65. In verband met de vaccinatie van de kinderen en het tbc-onderzoek neemt het Wit-Gele Kruis ook dit jaar keer een belangrijke plaats in. In de controlecommissie werden be noemd de heren C Baas en J. Hoo- geboom. Besloten weid om een be drag van 100,— beschikbaar te stel len voor de afdelingen Oude Tonge en Achthuizen, daar deze afdelingen met de ramp alles verloren hebben. In de rondvraag kwam het bouwen van een nieuw wijkgebouw ter spra ke. Om er zelf aan te bouden behoort echter de eerste 10 jaren tot de on mogelijkheden. Er zal contact opge nomen worden met de gemeente. zelfs dat spr. gegronde hoop heeft, dat de komende B.P.O. voor het ho tel-, café-restaurantbedrijf hét eerst ingevoerd zal kunnen worden. Ook wat de Leidse afdeling voor haar leden en de vrouwen en de kin deren der lede*, gedaan heeft, liet spr. in grote trekken de revue pas seren en daaraan heeft Piet Feiten meegewerkt en spr. dankt God, dat de katholieke organisatie mannen heeft als Piet Fel een. Daarom dankte spr. de jubilaris hartelijk voor zijn veel en voorrteffe- lijk werk en hij drukte hem harte lijk de han i. hem tevens overhandi gend een diploma van de K.A.B. en de zilveren K.A.B.-speld. Namens de K.A.B. sprak de heer Snelderwaard de heer Feiten toe, hem dankend voor het pionierswerk i weer. temp. HELSINKI half bew. —12 C. OSLO nevel —1 STOCKHOLM zw. bew. —3 KOPENHAGEN nevel 0 LONDEN onbewolkt 4 WARSCHAU zwaar bew. —2 MüNCHEN gehedl bew. —3 AMSTERDAM zw. bew. 5 BRUSSEL regen 3 PARIJS licht bew. —o NICE zwar bew. 6 BERLUN nevel 1 ZüRICH onbewolkt 3 WENEN half bew. 0 de Jong, wilde aan hetgeen gespro ken is niet veel toevoegen. Hij zeide uit de rede van de bondsvoorzitter veel geleerd te hebben en vooral wel dit, dat de kellners hun eigen orga nisatie hebben opgebouwd en on danks hij slechts kort zijn functie vervult, heeft hij hart gekregen voor de kellners, omdat zij midden in het volle leven staan en zich daarin la ten leiden door de katholieke begin selen. .««i ..w. .Tenslotte dankte de heer F. God door hem voor de organisatie ver- j y®°r de prettige samenwerking rieht. in "et bestuur. Spr. zeide, dat hij wel Spr. feliciteerde ook de afdeling eens bang geweest is, dat het secre- van „St. Antonius' 'met zulk een tariaat van de K.A.B. oorzaak zou voorzitter en hoopte, dat men hem worden van een mindere activiteit naar waarde zal weten te handha- 1 als vo^rzittpr van st Antnni,,*" ven. Namens de afd. Noordwijk sprak de heer Schenkeveld, oud-lid van de Leidse afdeling. Spr dankte deze af deling voor hetgeen zij voor Noord wijk in de loop der jaren heeft ge daan om een eigen afdeling te wor den. Spr .dankte in het bijzonder de heer Feiten, hij feliciteerde hem hartelijk met zijn jubileum. De geest adviseur, kapelaan J. W. Ten gemeentehuize werd gisteravond een belangrijke bijeenkomst gehou den tijdens welke de installatie van de Blokhoofden voor Oegstgeest plaats vond. De bijeenkomst werd geleid door burgemeester Du Boeuff, die zijn voldoening uitsprak over de belang stelling nu binnenkort de wervings actie een aanvang neemt. De heer Hagendoorn, hoofd van de B.B. voor Leiden en Oegstgeest zette het doel der B.B. op duidelijke wijze uiteen, waarna hij een overzicht gaf van de werkwijze. Het is niet alleen in oorlogstijd noodzakelijk dat een goed georgani seerde hulpverlening aanwezig is, doch ook bij andere rampen. Dit is ervaren bij de storramp van 1 Fe bruari. De organisatie B.B. heeft tot taak alle Nederlanders te leren de zelfbeschermingsmaatregelen toe te passen en met behulp van de ver schillende diensten van de over heidsorganisatie de uitwerking van eventuele luchtaanvallen of andere rampen tot een minimum te beper ken. Spreker noemde de organisaties Roode Kruis, Brandweer, Politie. In verschillende functies kan men zich aanmelden en dienst doen. Spr. besloot met te zeggen dat als bin nenkort de werving van vrijwilligers begint en een beroep wordt gedaan op aller medewerking, men niet mag achterblijven. Het gaat om bescher ming van eigen gezin, huis en haard. Laten we hopen, dat het vrede blijft en wij van ramoen verder gespaard blijven, doch zolang men daar niet zeker van is, is het minste wat wij kunnen doen en ook moeten doen: „Zorgen voor een goede bescherming van ons zelf en van onze buren". De heer A. F. de Rooij wijkhoofd van wijk 7, zeide dat deze wijk ver deeld is in 13 blokken. Vervolgens gaf spr. aan de hand van verschil lende kaarten een duidelijke uiteen zetting over de werkwijze in ieder blok. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt, waarna de blok hoofden en assistent-blokhoofden met een toepasselijk woord door de bur gemeester werden geïnstalleerd. Bij de sluiting dankte burgemees ter Du Boeff de heer Hagendoorn, alsmede de heer Van Rooy en de heer Van der Voort voor de vele werkzaamheden aan de voorberei ding verbonden. Rectificatie. Abusievelijk is gis teren vermeld dat de Harmonie Triumph de heer Baars bij zijn veer tig-jarig ambtsjubileum een serenade bracht. Dit moet zijn de NZHMV- Harraonie. als voorzitter van „St. Antonius", doch met voldoening constateerde spr., dat hij zich hierin vergist had. En daarvoor dankte spr. hem har telijk. De heei Feiten dankte hierna voor de hem toegezwaaide lof en zeide al hef werk gedaan te hebben, omdat hij het als zijn plicht gevoelde zo te han delen. Spr. voegde daaraan een hartelijk dankwoord toe aan het adres van de secretaris-penningmees ter, de heer Joh. v. Asoerdt en van de vice-voorzitter, de heer F. God dijn. Et v/as voorts een telegram van gelukwens binnengekomen van kape laan Th Plaat, oud-geest, adviseur. De agenda. Na dit officieel gedeelte werd de afwerking der agenda voortgezet, waarbij allereerst het jaarverslag aan de orde kwam. De heer v. Asperdt gaf hierin een uitvoerig overzicht van al hetgeen in het afgelopen jaar is verricht. Daarin bracht hij een speciaal woord van dank aan het damesco mité, dat wederom zoveel goed werk heeft verricht. Naar aanleiding van het jaarver slag dankte de heer De Kruyff als plaatselijk agent van de Centrale Volksbank voor de wijze, waarop de secretaris-penningmeester van „St. Antonius" de belangen van deze in stelling behartigt. Het financieel verslag gaf een saldo aan van f 149.22. De voorz. bracht de heer v. As perdt hartelijk dank voor zijn admi nistratief en financieel beheer, het geen door de vergadering werd on derstreept met een hartelijk applaus. Het bestuursbeleid leverde geen bemerkingen op vanuit de vergade ring. De bestuursverkiezing werd aan gehouden tot een volgende vergade ring. De rondvaag leverde nog vele punten van bespreking op, waaruit bleek op welke wijze de leden met de afdeling meeleven. Aan het slot bracht de voorz. allen dank voor het welslagen van deze vergadering.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2