DUINSTREEK groene tale Ruim 75 millioen gulden Robots zullen in de toekomst rond de aarde „patrouilleren" Eer&te exemplaren aan „3)e Stamp Praten of sterven ZATERDAG 7 MAART 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 HILLEGOM Vrouwenbeweging. Gisteren avond hield de afd. Gilde haar jaar vergadering. In haar openingswoord wees de presidente op de R.K. Lees kring, die reeds 14 zestallen telt. De secr. kon melding maken van de toename met 70 leden. De penn. sloot met 'n batig saldo van 335. Bij de bestuui-sveijkiezing werden de dames Van Zeist, Van Trigt en Van GennipQalema herkozen. NOORDWIJK Rampej^fonds. Tijdens de vier feestavonden, welke voor de leden van K.A.B. zijn gehouden, zijn verlcyfingen gehouden ten bate van liet Nationaal Rampenfonds. In to- ta^'l is op deze avonden de som van S'570.54 bijeengebracht. Loslopende honden. Nu de bloem bollengewassen zich allerwege weer gaan vertonen, wordt or nogmaals de aandacht gevestigd op het verbod van loslopende handen in onze ge meente in de periode van de maan den Februari tot en met Mei. De po litie zaj streng toezien op de nale ving van dit verbod. De Zondagsdienst zal deze week worden waargenomen door dr. de Graaf. De Duinrandapotheek is ge opend van 11.301.uur en 4.30 5.30 uur. Geboren: Wilhelmina G., d. van P. L. v. d. Deijl en W. G. Cramer; Theodorus Chr. M. J., z. van J. Q. Vink en C. J. v. Dijk; Leonardus P. C., z. van L. P. v. d. List en I. A. Groenewoud; Hendrik W., z. van G. J. Lindhout en N. Smit; Cornelis F., z. van N. H. Vegt en J. T. Lieshout; Adriaan, z. van J. J. Schmoll en M. J. Dol; Adrianus J. M., z. van H. A. v. Ruiten en M. J. C. v. d. Voort; Pie- ter J., z. van C. Smit en J. de Mo- nije; Cornelia H. M., d. van C. F. Koeman en J. A. v. d. Slot. Overleden: Johannes H. W. Bors- boom 75 j.; Wilhelmina A. Alkema de 54 j.; Frans H. v. Sanje 63 j., geh. met H. v. d. Griend; Hubertus Korte- kaas 54 j., geh. met C. Kaptein. NOORD WIJKERHOUT K.A.V. In café „de Zwaan" ver gaderde de K.A.V. Uit het jaarver slag bleek, dat door enkele leden dikwijls de was gedaan is bij leden, wier gezin vermeerderd was. Ook zijn er bij verschillende leden een flink aantal kousen gestopt. Uit het jaarverslag van de penn. bleek, dat' er nog een klein batig saldo in de kas is. De voorzitster dankte voor de goe de opkomst tijdens de H. Mis voor de slachtoffers van de St. Ignatius- vloed. Zij wekte nog op indien mo gelijk, een geldelijk offer te geven. Mevr. Kolkman, die; aan den lijve heeft ondervonden wat het zeggen wil te moeten vluchten, heeft in een speechje de aanwezigen nog aange spoord te offeren. Vervolgens werd het insigne aan de nieuwe leden uitgereikt. Met gro te meerderheid van stemmen werd de voorzitster herkozen. Na clé pau ze declameerden de Knoeipotten. STOMP wrjK Stille Omgang. De afd. Stomp- wijk van de Stille Omgang, op 2-2- '53 bij besluit van de leden afge scheiden van de afd. Leiden, waar door Stomp wijk een zelfstandige af deling werd, hield haar vergadering in de zaal van het Blesse Paard. Voorz. A. Luiten releveerde dit feit in zijn openingswoord en hoopte, dat de leden hun volle medewerking zullen geven teneinde de a.s. bede vaart in goede orde te doen verlo pen. Na voorlezing van notulen en het verslag van de vergadering in Amsterdam hield kapelaan W. Mie- dema een beschouwing over het H. Mirakel en God's Liefde tot ons. Een beschouwing, waarin hij zeer rijke gedachten aangaf, waard om over wogen te worden om tijdens de Stil le Omgang over te mediteren. Ook pastoor Sistermans sprak nog een behartigenswaardig woord over de Stille Omgang, begonnen door 4 mannen te Amsterdam en nu uitge groeid tot een massale zwijgzame bedevaart rond het Sacrament dei- Liefde. De bedevaart begint met een Plechtig Lof in de eigen parochie kerk op Zaterdag 14 Maart om 10.30 uur. Na afloop van het Lof lopen de pelgrims in stilte naar de Bles, waar de bussen klaar staan. Zij die per fiets naar de kerk komen sluiten zich na het lof lopend bij de anderen aan. Fietsen kunnen gestald worden in j de „Bles". De eriskosten voor de buS| bedragen 2.per persoon. Tot en met 11 Maart a.s. kunnen op vertoon van de contributiekaart 1953 bij J. Kappetein nog buskaarten gehaald worden. In verband met de regeling van ontbijt enz. wordt men verzocht tegelijkertijd op te geven wat men denkt te gebruiken. De contributie is vastgesteld op ƒ1,per jaar voor personen van 18 jaar en ouder, van 16—18 jaar 0.50 en van 1416 jaar kosteloos. De laast genoemde personen mo gen mee onder geleide van hun va der. De afgestempelde contributie- kaart geldt tevens voor plaatsbewijs in de bus en voor kerkkaart. Gelieve de contributiekaart dus niet te ver geten en zorgvuldig te bewaren. VALKENBURG ADOPTIE VAN OUDELAND EN BAARLAND. In samenwerking met nog 9 an dere gemeenten n.l. Hillegom, Krim pen a. d. IJsel, Nieuwerkerk a. d. IJsel, Nootdorp, Oegstgeest, Voor schoten, Vriezen veen (O), Zoeter- meer en Zoeterwoude, zal Valken burg de plaatsen Oudelande en Baar land op Zuid-Beveland adopteren. Hiervoor is een werkcomité samen gesteld uit de heren: burg. W. M. v. d. Harst, weth. S. Poot en N. Ouwer- sloot, ds. Nijhuis, de heren J. Varke- visser en M. P. v. Stijn. Veel is er reeds gewerkt en geofferd door de Valkenburgers. Met zekere trots mo gen we melding maken, dat reeds de vierde dag na de noodlottige Zondag, Valkenburg reeds 93 evacué's huis veste. De ingezetenen wisten echter wat het is om have en goed te ver liezen en geëvacueerd te worden. 10 Mei 1940 herleefde weer in aller harten. Een ieder dan ook, die met originele ideeën en daden mede wil werken, om deze actie te doen sla gen, kan zich (bij een van de comité leden melden. VOORHOUT Schaakclub „Het Witte Paard". Deze week speelde „Het Witte Paard" I "haar laatste competitiewedstrijd te gen NZH III uit Rijnsburg. 't Werd een grootse overwinning. Met 100 werden de Rijnsburgers naar huis gestuurd. Alzo een waardig slot voor de Voorhouters, die hun bordpunten hierdoor aanmerkelijk zagen stijgen. A.s. Woensdag zal in 't clublokaal (café Welgelegen) de beslissingswed strijd gespeeld.worden tussen de he ren Th. Kraakman en C. Venne om 't club'cmpioenschap. Ook zal op die avond nog begonnen worden met een halve competitie. Niet-leden, die interesse hebben om hier aan deel te nemen worden dan verzocht om 8 uur aanwezig te zijn. Geb.: Cornelis M. A-, d- v. J. C. Geerlings en H. M. Clemens; Petro- nella M. Th., d. v. A. M. Koomen en P. M. v. d. Berg (Lisse); Cornelis H. M., z. v. Chr. v. d. Geer en C. F. Berbee. WARMOND Zwanenburgerpolder. In hotel Slager werd gisteren een vergade ring van de stemgerechtigde inge landen van de Zwanenburgerpolder gehouden, De voorzitter, de heer A. Nederburgh, sprak bij de opening over de watersnoodramp. Het batig saldo bedroeg 1.386,01. De begro ting voor 1953 werd vastgesteld op 5559,96, met een omslag van 17 per h.a. Medegedeeld werd, dat de herziene keur door Ged. Staten op 16 September is goedgekeurd, maar nog niet is afgekondigd. Naar aanleiding van klachten over het voorkomen van schrik draad op voor het publiek toegan kelijke plaatsen heeft het bestuur besloten het hebben en plaatsen van schrikdraad op gedeelten der kaden en het kerkpad te verbieden. Het besluit is ter goedkeuring aan het provinciaal bestuur toegezonden. De voorzitter, die aftredend was, werd met bijna algemene stemmen herko zen. ZOETERMEER Raadsagenda. De raad vAn Zoe- termeer is bijeengeroepen ter verga dering op Vrijdag a.si des namiddags te 2.30 uur. Op de agenda staat o.m\: Verzoek van het Christelijk school bestuur om medewerking te verlenen voor uitbreiding van de school aan de Jan Hoornstraat. Belegging over tollig kasgeld aankoop grond Delftsewallen G. v. Dorp vas'tstcl- ling grondprijs Molenstraat adop- tie van de gemeente Baarland en Oudelande verlichting openbare lagere school wijziging gemeente begroting en begroting woningbe drijf. RESTAURATIE „ONS GENOEGEN" VORDERT SNEL! Wanneer men de feestzaal van Ons Genoegen" betreedt, nu tijdens de restauratie kan men haast niet geloven dat Zaterdag 14 Maart alles weer zover is, dat de zaak kan draai en. Toch staat het vast, dat volgen de week Zaterdag de filmband rolt, Van de noodzaak tot restauratie is gebruik gemaakt om tevens enkele dingen in de zaal te veranderen, die in de practijk reeds' gewenst waren gebleken. Er wordt nu een plafond in de zaal aangebracht, dat de sfeer ongetwijfeld zal verhogen. Het was de exoloitant reeds gebleken, dat bij toneelvoorstellingen de toeschouwers op de achterste rijen soms in nade lige po&'itie verkeerden. Dit euvel is nu op tweedelige wijze ondervangen. De achterste 8 rijen zullen op een oolooende verhoging worden ge plaatst en de hoogte van het toneel zal worden opgevoerd. Schoolexamens Veilig Verkeer. De schoolexamens voor Veilig Verkeer zullen dit jaar worden afge nomen op Dinsdag 10 Maart a.s. Oo deze dag zullen de leerlingen van de onenb. lagere school, de R.K. Meisjesschool, de R.K. Jongens school en de Chr. school aan de Jan Hoornstraat het theoretisch gedeelte afleggen. Het practisöh gedeelte zal worden afgenomen op Zaterdag Maart a.s. Door de Chr. school in de Dorpsstraat wordt dit jaar niet deel genomen, aangezien de voorbereidin gen voor dit examen zijn gestag neerd. In verband hiermede zullen dit jaar 111 leerlingen aan het exa men deelnem'en, tegenover 144 in 1952. Tussen het theoretisch en prac- tisch gedeelte in zullen er nog enke le practische lessen op de weg wor den gegeven door de rijkspolitie. was tot gisterenavond bij het Nationaal Rampenfonds bin nengekomen.. Dit is ten opzichte van Don derdag een vermeerdering met 3 V: MILLIOEN GULDEN Voorts zal de „De Ommelanden" de pensioenvoorzieningen voor alle be trokken leden van de bond binnen een bepaalde termij in orde moeten brengen. Het toezicht op de naleving van de uitspraak blijft gedurende een tijds duur van zes maanden in handen van arbiters. Voor een doelmatige regeling van mogelijke practische kwesties, die nog kunnen rijzen bij de uitvoering der beslissing hebben arbiters een commissie aangewezen, bestaande uit de heren A. W. Bie- wenga Wzn., te Garsthuizen, H. H. Garrelds te Groningen en J. Tuin te Groningen, die daartoe ter plaatse namens arbiters zal optreden. De kosten van de behandeling der zaak zijn ten laste gebracht van par tijen, ieder voor de helft. Hoe de mensen elkander denken te vernietigen Vaoï de Rondom „De Ommelanden Arbiters doen uitspraak Zoals men zich zal herinneren heeft het Christelijk Nationaal Vak verbond in Nederland te Utrecht eind Januari tot arbiters benoemd om uitspraak te doen in de geschil len tussen de coöperatieve melkpro ductenfabriek „De Ommelanden" en de stakende leden van de Algemene Nederlandse Agrarische Bond de he ren professor dr A. H. M. Albregts, wonende te 's-Gravenhage, professor mr. W. F. de Gaay Fortman, wonen de te 's-Gravenhage, professor mr M. G. Levenbach, wonende te Amster dam en tot secrettaris mr A. Borst, wonende te Amsterdam. Deze arbi ters zijn tot een beslissing gekomen, die vandaag ter kennis van partijen is gebracht. In de uitvoerig gemotiveerde uit spraak hebben arbiters overwogen, dat er in het verleden door beide strijdende partijen ernstige fouten zijn gemaakt. Arbiters spreken even wel het vertrouwen uit, dat deze fouten zich in de toekomst niet zul len herhalen. Partijen hebben arbi ters verzekerd, dat zij zich onvoor waardelijk aan de uitspraak zullen houden en voor overleg met elkan der zullen openstaan. De beslissing komt in grote lijnen op het volgende neer. De staking j wordt onmiddellijk beëindigd. Ruim 60 leden van de bond moeten v/eer in het bedrijf worden tewerk gesteld. I De overige leden, die destijds in sta. king zijn gegaan worden ,symbo- lisch" herplaatst voor drie dagen, doch „De Ommelanden" is niet ver plicht ze dan te werk te stellen. Wel moet gedurende een half jaar aan vulling van het personeel zoveel mo- l gelijk uit deze personen geschieden. Dc eerste exemplaren van de Engelse uitgave van „De Ramp" „The Battle of the floods" zijn gereedgeko men. In 100 pagina's wordt in dit boek verslag gegeven, in woorden en in foto's, van de ramp, die Nederland heeft getroffen. Het boek zal in Engeland worden verkocht ten bate van bet Rampenfonds van Enkeland en Nederland. Het boek zal voor 7/6 d. te koop zijn; het heeft dus ongeveer de prijs van de Nederlandse uitgaye. De eerste exemplaren kwamen per vliegtuig naar Londen, en werden daar Sir Rupert de ia Bere de burgemeester van Londen in het Mansion House aangeboden. Links ziet U dc Engelse uitgave van »De Ramp." HAAGS GERECHTSHOF. Stuurde z'n moeder. Voor ver duistering was een Leidenaar bij verstek door de Haagse Politierech ter veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. Bij de behandeling in hoger beroep was verdachte niet verschenen, zijn moeder weL Deze vertelde dat haar zoon in Zierikzee werkte en niet weg kon. Men moet komen als men opgeroe pen wordt, meende de procureur-ge neraal. Hij vroeg en kreeg verstek Gezien het feit dat verdachte zo wei nig belangstelling voor zijn eigen zaak toonde zag de procureur gene raal geen aanleiding tot verlaging van de straf en hij vorderde dan ook bevestiging van de vier maanden. Arrest 18 Maart a.s. Verkeerde tactiek. Een kantoor bediende uit Voorschoten vertelde de Haagsche Politierechter dat hij op 22 Juni te Wassenaar een verkeerde tactiek had toegepast, toen hij door een agent was aangehouden omdat hij onder zodanige invloed van drank zou hebben verkeerd, dat hij zijn fiets niet naar behóren kon besturen. Toen de agent hem n.l. had gevraagd of hij in staat was om te fietsen had hij „nee" geantwoord, in de hoop dat de agent zou zeggen: „Ga dan maar lopen". Dit was ander uitge komen. De verdachte vertelde dat hij van een trouwpartij van iemand van zijn kantoor kwam. Hjj zou niet geheel brandschoon zijn geweest, maar ook niet dronken. Reeds tien km. had hij gefietst op een geleend karretje dat te hoog was. Dit zou de oorzaak van zijn raar manouevreren zijn geweest De volgende morgen immers kon hij ook niet goed op de fiets komen. De officier van justitie eiste 25.boe te. Het werd 10. Speelclub. Bevestiging van de 3000 boete of 150 dagen en zes maanden gevangenisstraf voorwaar delijk requireerde de proc. generaal bij het Haagse Gerechtshof, tegen de 45-jarige repetitor N. W. L. uit Oegstgeest wegens het deelnemen aan een verboden vereniging. De verd. was penningmeester geweest van de speelclub Aristo. Hij was in beroep gekomen, om dat er z.i. geen rekening mee was ge houden, dat hij na de waarschuwing van de politie met de spelerij was opgehouden. Van de bestuurders was hij de enige geweest met twee dag vaardingen (voor verschillende da ta). Hij zou geen hoofdpersoon zijn geweest. „Maar U had de kas en daarvan is niet veel teruggevonden", zei de proc. generaal. Verd. betoogde dat men niet alleen aan hazardspel deed, maar ook aan liefdadigheid. Zo had men plm. ƒ1200 geschonken aan het studentensana torium Davos, 2 tot 3000 gulden aan de Ver. Groesbeek en ook nog geld aan het R.K. Weeshuis te Scheve- ningen. ONPRACTISCHE BOMMENWERPERS Zoals men 50 jaar geleden militai re ballongroepen voor verkennings- docleinden gebruikte, zo zal men in de toekomst op een hoogte van 500 mijl rondom de aarde surveilleren. 1-Iet menselijk vernuft is n.l. reeds zover, dat het op papier een raket als kunstmatige satelliet om de aar de kan laten cirkelen. Dit zou n.l. geschieden als het projectiel zich op een hoogte van 500 mijl met een snelheid van 4.6 mijl voortbeweegt. En men kan nog verder gaan door het tot een hoogte van 22.200 mijl te laten stijgen, waardoor het zich als een vast punt aan de hemel zal ver tonen. Zover is men, wat dit laatste al thans betreft, voorlopig nog niet, maar gezien de evolutie van de tech niek is men op een punt gekomen, dat de eerste mogelijkheid reeds tot de waarschijnlijkheden behoort. Dit projectiel zal dan een z.g. meertraps- raket zijn, die met een volledig in strumentarium in de planetenbaan kan worden gebracht. Het gewicht van een dergelijke raket zal kunnen variëren van 16.8 tot 90 ton. Hier mede is dan een uiterst belangrijk strategisch doel nl. een surveillering van onze planeet bereikt. De evolutie van het projectiel tot raket is onverbiddelijk. Het vlieg tuig en speciaal de bommenwerper zal strategisch gezien verdwijnen als een onhandig en niet accuraat appa raat. Het geleide projectiel is dan geen wapen of transportmidel meer maar een systeem, dat het directe aandeel van de mens in de oorlogs voering zal elimineren. En dit is ten- Robert Allen, de correspondent van dq New York Post, meent te weten, dat de atoomspionnen Julius en Ethel Rosenberg de kans hebben ge kregen, zich van de electrische stoel te redden, als zij alles vertellen wat zij over de spionnage van de Russen weten. Dit aanbod, waardoor hun dood straf zou worden omgezet In levens lange gevangenisstraf, zou hun zijn gedaan met medeweten en instem ming van president Eisgenhower. Reeds eerder zou hun volgens Allen al een dergelijk aanbod zijn ge daan. Toen hadden zij het afgewezen. slotte de grondslag van de wapen- évolutie: het te niet doen van het in stinct tot zelfbehoud en de vermin dering van de angst bij hot beoefe nen van het oorlogsbedrijf. Het ro botwapen betekent een omwenteling in de kunst van oorlogvoeren. De mens wordt gedwongen een stelsel te ontwerpen waarbij de machine zal moeten denken. De moeilijkheid bij het geleide projectiel is nog het besturingssys teem. De navigatiebesturing is thans de meest belovende vonn. Hierbij navigeert het projectiel zich zelf op een zelf genomen bestek. De moge lijkheid tot het uitbreiden van de oorlogsvoering is thans aanwezig en wacht slechts op de technische uit werking der problemen. En die ligt misschien dichter bij dan men denkt. Spanning in Lahore Te Lahore, een stad in de Pendsjaap, in Pawistan, heerst een gespannen toestand als gevolg van ordeversto ringen, ontstaan na een demonstra tie tegen aanhangers van de Mo hammedaanse Ahmadia-sccte. Deze secte is vijftig jaar geleden gevormd; zij stelt zich ten doel dc Koran in het licht van de moderne tijd uit te leggen. Vele orthodoxe Mohamme danen achten dit een ketters streven. Woensdagavand ontrukte een beto ger in een moskee ren onderhoofd commissaris van politie zijn revol ver en schoot hem ter plaatse dood. Hierna werd een uitgaansverbod van zonsondergang tot zonsopgang afge kondigd. Donderdag werd dit uit gaansverbod eerder, namelijk over dag te amstreeks twaalf uur, inge steld. In nadere berichten uit Lahore wordt gemeld dat de toestand aldaar ernstig is. Verscheidene personen werden gedood, toen de politie tot driemaal toe het vuur moest openen op de monstranten die, in een aaneenge sloten massa oprukkend, leuzen ne pen tegen de Pakistaanse minister van buitenlandse zaken, Mohammed Zafroellan Khan, die tot de Ahmadia- secte behoort. De betogers poogden verscheidene malen brand te stichten; drie gebou wen zijn in de as gelegd. De 40 jarige Indisch jurist S. S. A. uit Den Haag, eertijds voorzitter van Aristo, verscheen als getuige. De proc. generaal schetste de verd. als de centrale figuur, de man die over het geld ging. Hij zag alle re den tot een hoge boete, temeer om dat verd. op zyn zachts uittgedrukt een niet zeer nauwkeurig financier was. Het was een tamelijk'e knoei boel vond de proc. generaal. De verdediger, mr. de Louwere, merkte op dat men niet aan het on derzoeken was of er een wanbeheer in de vereniging zelf gevoerd was. Voorzitter A. was door het Hof tot 100.boete en een maand voor waardelijk veroordeeld en pleiter meende dat naar verhouding zijn cliënt te zwaar gestraf was. Het Hof zal 18 Maart a.s. arrest wijzen. HAAGSE ECON. POL. RECHTER. Dat ging niet Een hovenier uit Wassenaar stond tc recht voor de Haagse Economische Politierechter omdat hij dahlia's, asters, cinia's, chrysanten e.d. had gekweekt zonder vergunning. Er is nu vergunning, zei verdachte en hij legde een bundel papieren op de groene tafel. Inder daad klopte alles nu als een bus. Getuige J. J. Bosman van het Be drijfschap merkte echter bijtijds op, dat die papieren niet van verdachte waren, maar van diens zoon. Deze had dezelfde naam en voorletters. „Dat is niet netjes van je" zei de rechter. De verdachte ontkende echter per tinent de rechter een rad voor de ogen te hebben willen draaien. Dc officier van justitie merkte op dat verdachte ook vorig jaar al be boet was. Ditmaal was de eis 75.— en de uitspraak 50.boete. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 6 Mrt. Groente. Waspeen I 1526, idem II ƒ10—20, Rode kool ƒ7.20—12.90, Gele kool 8.3012.60, Groene kool 1423.Breekpeen 47.40, Spruiten I ƒ37—49, iem II ƒ17—21, Kroten I 5—9, idem II 35, Uien ƒ4547, Knolselderie ƒ1132. TER AAR, 6 Mrt. Groente. Wit lof I ƒ0.39—0.49. idem 2 ƒ0.28— 0.35, idem stek ƒ0.080.21, Spruiten 0.27—0.38, idem B ƒ0.16—0.18, Uien 0.320.46, idem drielingen 0.23 0.26, idem afw. ƒ0.11, Waspeen ƒ0.10 0.17, idem B 0.080.09, Aardap pelen ƒ0.10—0.13. Prei ƒ0.35—0.41, Kroten ƒ0.050.10, Glasandyvie 0.79, Rode kool 0.10, alles per kg. Selderij 0.05 per bos. ROELOFARENDSVEEN, 6 Mrt. Bloemen. Rose Copland 0.52 0.85, Crown imperial 0.420.58, W. Pitt ƒ0.66—0.82. White Sail ƒ0.50— 0.71, Krelage ƒ0.49—0.62, Golden Harvest ƒ0.681.Olympiade ƒ0.80 —0.92, Carara ƒ0.56—0.64, Zenober ƒ0.50—0.62. La Reine 0.40—0.46, Red Pitt 0.640.79, White Virgini 0.58—0.64, E. Eddy 0.60—0.75, Cor- del Huil ƒ0.72—1.10, Prunus ƒ0.60— 0.80. Zeeman 0.58—0.66, Weber ƒ0.54—0.72, Amidonettc 0.56—0.62, Campfire 0.680.82, Red Champion. ƒ0.701.30, Dubbele tulpen ƒ0.51 0.84, Moederdag ƒ11.10, John Gay ƒ0.70—0.76, Kink Alfred ƒ0.48— 0.56, Kosters 0.300.45, l'Innocen- cc ƒ0.38—0.47, Helios ƒ0.34—0.41, Rembrand ƒ0.48—0.61, Whrestlcr ƒ0.38—0.49, Early Glory ƒ0.41—0.52, Anemonen ƒ0.38—0.62, BI. druifjes 0.10—0.22, Freesia's 0.30—0.07, Sneeuwklokjes ƒ0.13—0.16, Irissen 0.80—1.59, Hyacinthcni 0.290.96, Crocussen 0.180.30. Groente. Witlof I ƒ43—48, idem II ƒ24.—34, Sjalotten ƒ37.—, Spruiten ƒ24—36. DIVERSEN! <2* Openlijk dank aan God voor verkregen gunst na gehouden Novene van de drie Weesgegroeten ter ere van St. Jozef. 7676 2 Verloren 28 Februari bruine huishoudportemon- naie met geld. Tegen goede beloning terug te bezorgen. Verpleeghuis Clematis. Rijnsburgerweg 157, Leiden 2. H.H. Automobilisten!! Wij hebben nog plaats voor het stallen van uw auto. Inlichtingen Autorijschool „Rijnka" Oosterstraat 2c., Luxe verhuur. Stalling. Tjjd. teb 25866. 6929 fKinderledikantjes van 5.— af, ameublementen, dressoirs, theekasten, thee wagens, kasten, sthuifta fels, 4 fauteuils met kloos tertafel, kleed, opklapbed- den, ledikanten, babyboxen tafelstoelen, matrassen. Koopt inboedels. zolder- opruimingen. Pluym, Ho- gewoerd Tel. 21266. 7711 2 Electr. Wasmachines f 3.per week stofzuigers f 2.50 per week. Eigen fi- nanc. Vrijblijvend inlich tingen. Br. onder no. 6924 bureau van dit blad. <2 Prima Kuikens fokt men zelf gemakkelijk op met Electr lampje. Kui kens nu vry bij ons ver krijgbaar, maar het broed- seizoen wordt vroeg geslo ten, volgens rijksregeling. Benut nu de gelegenheid; voor prima kuikens naar Groene veld! 2 Amusementsclub R. K. Jongelui kunnen in best. cult, club Initiatief nemen voor nuttige en aangename vrije tyd bestoding. Schrift, aanm. Plantsoen 7083 no. 29. 2 Mooie Gotische huis kamers, zware eiken uit voering. Slaapkamers in alle prijzen. Fauteuils- en bankstellen prima gestof feerd. U vindt een pracht collectie b(j Woninginrich ting Henk Regeer Haar lemmerstraat 105 en 101 tel. 26602 Leiden. 7700 2 Kinderwagcnreparatles Kappen overtrekken be kleden, spulten. verchro men, regenzeiltjes. Belt 26545 of briefkaart en wij komen vrijblijvend bij U ook buiten Leiden, Lange- zaal. Stille Rijn 7. Telef. 26545 in nieuwe Kinderwa gens steeds een geweldige sortering 2" Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet. Nieuwe ver warmde lesauto's, 5 per lesuur. Gedipl. instructeur met 22-jarige rijles-erva- ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a Tel. 26584. Leune is goedkoper verhemden 4.75 met Trubenys boord in wit, groen, blauw, beige en reserve boord 6.50, Ame rikaanse dassen f 3.75, Weekend shirts alle kleu ren f 6.95. Leune, Janvos- sensteeg 67 tel. 22415. 7564 2 Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint, nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek Donkersteeg 3. 2* Hennetjeskuikens! Van af Dinsdag wederom ver krijgbaar. Sexgarantie 98 pet. Rijksdocument wordt bijgevoegd. Uw garantie bewijs! Vroege kuikens, de sterkste de beste en vroeg eieren rapen! Broederij Groeneveld. Rijkserk. 1538, Valkbou- manweg TeL 25590, Haan tjes 10 cent 7691 2 Wij repareren gebroken porselein, Saksiche groe pen, antieke borden, beel den koperwerk, tin enz. Inkoop alk soorten porse lein antiek, meubels, goud, zilver, enz, Brem met, Haar lemmerstraat 99, ingang Goe Gerritsteeg 1, tele foon 22791. 2* Ombouwen voor Op- klapbedden vanaf 17.50. Mooie modellen, eigen handwerk, blank eiken 2- petsoons vanaf 45.Ook leverbaar met bergruimte Laat ons uw meubelen maken of repareren. Fa. Wassenaar, Janvossensteeg 00, Telefoon 20143. 6884 2 Leldsc Wasmachine- verhuur Mfj Modern, Roo- denburgerstraat 3? en Mar grietstraat 7. Tel. 22880. Stipte bezorging Ontsmet ting te Uwent van onze Hoover door gedipl. per soneel 125 en 220 volt. Tel. no. 22880. 2 Woninginrichting Henk Regeer, Haarlemmerstraat 105 en 101, tel. 26602 Lei den, is nog steeds het juiste adres voor het repareren en stofferen van uw stoe len en fauteuils. Eigen stof- feerderij. Prima vakwerk- Vraagt pry's. 7699

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3