Skelet van Floris de Vijfde inderdaad in Rijnsburg lag unstleven m Leiöen katholieke Pax Christi-beweging Mr. de Herder bezocht Kouderkerk ZATERDAG 7 MAART 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Vereniging „Oud Leiden" Interessante mededelingen gedaan Er was gisteravond in „De Laken hal" enorm veel belangstelling voor de voordracht met lichtbeelden over de opgravingen in de Abdijkerk te Rijnsburg door de heren W. Glasber gen en dr. B. K. S Dijkstra.Onder de aanwezigen bevonden zich de Cora- mlssari der Koningin in Zuid-Hol land, mr. L. A. Kespcr, burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, de heer II. L. du Boeuff, burgemeester van Oegstgeest, de heer P. N. Höweler, burgemeester var. Rijnsburg, en het Rijnsburgse kerkbestuur. Na een inleidend woord van de voorzitter, ar. A. Kessen, verleide de heer Glasbergen iets over het oud heidkundig bodemonderzoek, dat in 1949 en 1951 te Rijnsburg plaats vond. Spr. wees er op, dat wordt aan genomen, dat Petronella van Sak sen in 1132 in de onmiddellijke om geving van de huidige Hervormde kerk een abdij heelt gesticht. In het einde van de 16e eeuw was van deze abdij practisch niet meer dan een ruïne over, welke in 1811 op last van de toenmalige regering werd gesloopt. liet is volgens spr. zeer waarschijnlijk, dat de huidige kerk in ver verledtn tijden een groot westblok had met 2 torens, waarvan er thans nog één staat. De tegen- wooraige spit van de toren moet in later jaren zijn aangebracht. I Bij het door de heer Glasbergen in opdracht en ten dele onder leiding van pro;, dr. A. E. var. Giffen uit Groningen ingestelde onderzoek heeft hij nog sporen aangetroffen van het oude kerkgebou v. Behalve dat men in de grond o.n zeer oude ver sierde tegels aancrof, die vermoede lijk hebben dienst gedaan voor de gravenkapel uit .-mstreeks 1300, en een grafveld werd blootgelegd, wer den op lager niveau de sporen dui delijk van een Romaanse koorpartij. Bij het bodemonderzoek in 1951, dat heid van het Muiderslot is vermoord. Aan de hand van de meer dan 20 verwondingen, die »nen na een gron dig onderzoek van het skelet heeft aangetroffen. gaf dr. Dijkstra een re- contructie ven de moord Volgens hem moet ce graaf bij de alieretrste di or G?:ajd van Velzen gepleegde aarslag reod« bewusteloos zijn ge weest. Van Veizen die de graaf van voren moet. zijn aangevailcn, moet hem 8 siagen en 4 schampslager, hebben toegebracht. Uit alles valt af e leiden dat deze man het op het kloven van de schedel va. Fons de Vijfde hai oorzien. Ofschoon Her man van Woerden in deze aanslag op net leven van F!oris de Vyfde was betrokken, hij "iel de graaf van achteren a^n moet de doo'eiijke slag door Gerard v. Velzen zijn toe gebracht Het ijk van de graaf, dat na de moord naar Alkmaai is over gebracht, is later ie. Rij.iSDurg be graven. Zowel de heer Glasbergen als dr. Dijkstra verduidelijkten hun lezing met een aantal interessante licht beelden. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Indisch recht mej. J. C. v. Slin gerland den Haag en de heer G. Loopstra Leeuwarden. Voor 't candidaatsexamen Godge leerdheid de heer G. Lokhorst Leiden. Voor het doctoraaal examen genees kunde de dames: C. R. H. v. Royen ren Haag, M. v. d. Vlis, Vlaardingen, idem de heren: C. H. G. Botermans den Haag, M. B. Rost v. Toningen Aerdenhout, P. C. v. d. Toorn, Scheveningen en N. D. Verhoef Lei den. voor het semi arts examen de heren G. A. Haak den Haag, A. H. Keijser Voorburg, W. H. de Savor- nin Lohman Santpoort; voor het arts examen mej. G. M. C. E. Ammerlaan Leivschendam, idem de heren P. J. v d. Spek Zoetermeer, J. M. C. Tom- brock Heemstede. GOUDEN DOCTORATEN Op 11 Maart as. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat aan de Leidse Uni versiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap de heer Mr Th. Muller Massis, geboren te Warns- vcld en thans domicilie houdende te Amsterdam. Op 13 Maart zal het vyftig jaar geleden zijn, dat aan de Leidse Academie promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap de heer rrT N. Feckerra, geboren te Auiuin (Fr.) en thans wonende te Ooster beek. jeugdige pian': meesterstukjes uit pianolitteratuur n.L Trois Images van Debussy, wiens Ten bate van het Nationaal Ram- impressionisme hier ten volle leeft, penfonds concerteerden enige leden „Cloches a travers les feuilles", hier van Sempre Crescendo gisteravond was de stemming het beste. Hom* in de Stadsgehoorzaal. Jaap Stotijn mage a Rameau, (het eresaluut aan verleende hierbij zijn hooggevvaar- Rameau en de oud-Franse muziek) deerde medewerking als hoboïst. en de virtuoze comoositie „Poissons Wij kregen een gunstige kijk op de d'or", geïnspireerd op het bewonde- prestaties van de kopstukken van ren van Chinees lakwerk. Met alle genoemd muziekensemble. De z aal respect voor wat de heer Greve mu- zich voornamelijk uitstrekte in dewas maar ten dele gevuld, maar had zikaal begaafd technisch reeds heeft richting van het dwarsschip der voor- uitverkocht behoren te zijn ge- I bereikt, menen wij toch' dat hij wat malige abdijkerk, stootte men op en- zien het doel waarvoor gewerkt hoog gegrepen heeft, kele grafkuilen, waarin tal van ske- j werd en goed gewerkt bovendien. Werklozen gaan de Langebrug dempen Naar ons uit Den Haag gemeld wordt, zal binnen zeer korte tijd een aanvang gemaakt worden met dem ping van de Langebrng. Zoals bekend is de Langebrug vroeger een gracht geweest, die tussen 1595 en 1668 ge leidelijk werd overkluisd. De laat ste jaren deden zich herhaaldelijk verzakkingen voor, zodat het zware verkeer niet meer over de Langebrug mocht rijden. Thans wordt door aan leg van een riolering de overkluizing overbodig gemaakt. Dit werk zal als werkverruimingsobject, dus door werklozen, worden uitgevoerd. In de zelfde situatie verkeren ook de Pa pengracht en Hooigracht, die beide eveneens van een riolering voorzien zullen worden. Door deze werkzaam heden zal een groot aantal Leidse Y^eekagenda VOOR LEIDEN Woensdag, 11 Maart: De NRKM, afd. Leiden, organiseeert een „Eigen Sprekers"-avond in „In den Vergul den Turk". Aanvang 8.15 uur. Donderdag, 12 Maart: Pater Man fred Hörhammer uit München, spreekt om 8 uur in het St. Anto- nius Clubhuis aan de Mare over de Pax Christi-beweging. Leidse adreslijst 1953 van r.K. instellingen Door het secretariaat van de Raad van Maatschappelijk en Cultureel Overleg (samengesteld uit de R.K. werklozen gedurende lange tijd werk organisaties van Leiden), is een hebben. I Adreslijst 1953 van R.K. instellingen, I organisaties en verenigingen te Lei- Bouwbedrijven namen jden ulteefreven - Overzichtelijk gerangschikt vindt werklozen aan men hierin de adressen van boven genoemde instellingen e.d. in> de ru- Op 28 Febr. stonden bij het Ar- brieken kerkelijk, sociaal-economisch, beidsbureau Leiden ingeschreven sociaal-charitatief, onderwijs, jeugd- 1877 geheel werklozen, terwijl daar- beweging sport cultuur, diversen, enboven 23 personen -laatst waren TaaSe h« aantl mge£ "revonen j B°vend,en voor allen die weer, thans met 54 in hoofdzaak door toenemende activiteit in de bouwbe-b*bbeni omdat men er alles letten zijn gevonden. Het was dr. Dijkstra, die hierna enkele interessante mededelingen deed over deze skeletten, vermoede lijk afkomstig van de leden van het Hollandse Gravenhuis. In totaal heeft men 16 skeletten gevonden. Een onderzoek heeft reeds uitgewe zen, dat 12 skeletten de stoffelijke resten zijn van manspersonen, waaronder vermoedelijk Floris de Vierde en Jan de Eerste, terwijl ook de stoffelijke resten van twee vrouwspersonen zijn geborgen. Het staat nog niet vast of men de twee overige skeletten moet toeschrijven aan een lid van het mannelijk of vrouwelijk geslacht. Skelet van Floris de Vijfde. Nadat dr. Dijkstra nog het een en ander had vereld over de middelen waarvan men zich bedient by het anihropologisch onderzoek: het vast stellen -'an gos'arht, .eeftijd, lengte en icnaamsbouw wees bij er op, dat het thans vüft staat, dat éen var de ge- onden skeiePen moet worden toe- ge. chreven aar Flor:-: de Vijfd®, die in 1296 door oe edelen in de r:aby- De „Triosonate no. 5 in g gr. t." van I Tenslotte waren onze verwachtin- Handel vormde de inzet,'5 geschreven sterk gespannen toen de violist voor 2 hoboën en klavier, gespeeld Adriaanse met Van der Ben aan de door Jaap Stotijn, Wansink, even eens hobo en van der Ben, klav.er. Alles wat deze brillante muziek van de uitvoerenden eist, is vol toewij- vleugel Ravel's Tzigane zou spelen. Als men weet hoe ontzaglijk moei lijk dit stuk is, dan mag men toch volle bewondering uitspreken ding en in voortreffelijke eenheid voo*j files wat aan klank-verbij- ingewilligd. Naast de meester-hobo- ist Stotyn ontwaren wij de hoboïst Wansink, die te Utrecht serieus stu die maakte van dit instrument, en in dit ensemble een uitstekend fi guur maakte. Hoewel kamermuziek ir. de grote zaal heel slecht tot haar recht komt, zijn wij toch goed te spreken over het quintet. D. gr. t. van J. C. Bach, waarbij de h-ren van Oordt fluit, Wansink hobo, Adriaanse, viool, Smit Sibinga, cel lo en Greve, klavier speelden, en met durf en bezieling werd er ge speeld. In 't begin nog wat in de verf, werd ensemble en voordracht vrijer en beter. Hoort men zo'n Mo- zart-kwartet voor fluit, viool, al en i Had van gisteravond een bericht uit cello, door de heren van Oordt, Alphen aan den Rijn. Dit bericht Locher, Muller en Smit Sibinga moet indruk hebben gewekt, dat voordragen dan was 't opvallend, J beide auto's volkomen vernield wa- wat zo nu en dan muzikaal bereikt ren. Hoewel de wagen van de heer werd. Jaap Stotijn speelde de „Drie Yan Halem er erger aan toe was dan Landelijke Miniaturen" van Van den I die van de heer Langezaal, heeft Sigtenhorst Meijer. Bij voorkeur laatstgenoemde met zijn „volkomen zondering, aan vaardighe'd en voor dracht bereikt is, want 't is een zeer moeilijk te realiseren stuk muziek. Men bracht hun staande hulde en onvermoeid biseerden de heren de „Tigane" en 't slaagde nog mooier ep zekerder. Naast de academische stu die zo te musiceren als deze avond gedaan werd, is terecht naar waarde gesohat en toegejuicht. J. KORTMANN. TWEE LEIDENAARS VERSPEEL DEN EEN AUTO Onder deze kop gaven wij in ons De L eidse avond nadert De reeds aangekondigde tournee van de voorvechter der Pax Christi- beweging is inmiddels gestart. Ver schillende steden in het Zuiden heeft hij al afgereisd. Zijn redevoeringen trokken overal opmerkelijk succes en hij vond telkens een talryk gehoor. In het begin van de volgende week zal hij achtereenvolgens spreken in Eindhoven (Maandag), Arnhem (Dinsdag), 'sGravenhage (Woens dag) en eindelijk Donderdag de 12e Maart zijn redevoering in Leiden houden. Pater Hörhammer O. Cap., 1 die expresselijk uit München naar I ons overkomt, zal spreken over het doel en de taak der internationale Pox Christi-beweging, en over de middelen om dit doel te bereiken. De bezielende woorden van deze bekende redenaar zullen ook in Lei den grote belangstelling en een volle zaal trekken! Want wat is in deze dagen een meer actueel onderwerp dan de vrede! In deze dagen, na de dood van Stalin en de benoeming binnen 24 uur van een opvolger, is de wereld in grotere reikhalzing dan ooit naar de vrede. Zal onder de nieuwe dictator de vrede kunnen gehandhaafd blijven? En hoe zal de vrede zyn? En wie zullen de dragers van die vrede moeten zijn? Zal door de machtsovername in het grote Russische rijk de wereldvrede ons meer nabij komen, of zal hij verder van ons vandaan gaan? Al deze be klemmende en wereldomvattende vragen stormen in een bonte rij op ons af. Wij voelen ons in deze dagen onzeker over de toekomst. Wij willen voorlichting hebben, wij wensen een deskundige aan het woord, die ons een zekere weg in de branding der onzekere toekomst zal tonen. De Pax Christibeweging van Ne derland is van mening, dat pater Hörhammer in staat is een bevre digend antwoord op alle bovenstaan de vragen te geven. De komst van deze pionier van de internationale vredesbeweging is dus uiterst actueel. Het actie-comité verwacht dus een massale belangstelling van heel Lei den en oro'ednr op Don-'erdar 12 Maart a.s. in het St. Antonius Club- I huis te Leiden. Aanvang 8 uur. Toe- I gang gratis. schrijft deze componist voor hobo- selo en Stotijn speelt deze melodi sche prachtstukjes met een zeldzame klank-verbijzondering. Wij herinne ren ons Stotijn, de Pieterskerk, en de Landelijke Miniaturen door hem daar voorgedragen. Speelde hij nu volmaakt, toén was alles, dank zij de zeldzame accoustiek van het hoge kerkgebouw, nog aanmerkelijk mooier. De Gehoorzaal flatteert het geluid nu eenmaal niet. De zaal daverde terecht van de toejuichingen en Stotijn biseerde het laatst van de Miniaturen. Bloemen voor de meester, die zo'n reproduc tie vermag te geven. De nog heel Zaterdag 7 Maart. Gistermorgen om negen uur kreeg de 53-jarige afbramer B. N., wo nend aan het Utrechtse Veer, in de kettingfabriek aan de Hoge Rijndijk een vallende afbrandtafel op zijn linker onderbeen. Dat been brak en do man moest door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht wor den. Gisteravond werd het twaalf en een half-jarig bestaan gevierd van de Leidse Analistenschool. De aan vankelijk gedachte luister bleef ach terwege wegens de nationale ramp. In Het Witte Huis te Oegstgeest vond gisteravond een drukke receptie plaats en daarna was er een gezel lig samenzijn van docenten, leerlin gen en oud-leerlingen. Namens hen werd het schoolbestuur een elec- trische klok aangeboden. STADSKOK. vernielde auto" gewoon zijn zaken reis naar Hengelo voortgezet en kwam de heer Langezaal tegen de avond normaal van zijn reis thuis. De hele vernieling van de auto van de heer Lan°ezaal bestond slechts uit een min of meer beschadigd ach terspatbord, veroorzaakt door de aanrijding van de hem achterop rij dende wagen. Blijkbaar in de eerste opwinding en wellicht door het vroege uur, is deze zaak niet in de juiste propor ties weergegeven. W. TH. F. DEN HOLLANDER f. Te Wassenaar is gisteravond over leden de heer W. Th. F. den Hollan der, in leven directeur van de zuivel fabriek „De Landbouw" te Leiden, eigenaar van de melkinrichting en zuivelfabriek „Roomhuis" te 's-Gra- venhage, alsmede sedert kort direc teur van het restaurant „Old Dutch" te Den Haag. drijven. Het aantal werkloze wen nam eveneens' iets af en be droeg op 23 Febr. 165. MCR. BUIS HOUDT INZAMELING VOOR HET RAMPENFONDS. De Katholieken van Leiden heb ben verleden jaar het Apostolisch Vicariaat van hun stadsgenoot, Zijne Hoogwaardige Excellentie, mgr. J. Buis, geadopteerd. Ziehier wat Mon seigneur uit Borneo schrijft: De verschrikkelijke overstro ming die Nederland geteisterd heeft, zal onze zaak hier en vele andere goede zaken wel lelijk achteruit zet ten. Het wordt inderdaad de omge keerde wereld. Ik ben n.l. een actie over de ge hele kolonie begonnen, onder Chris tenen en niet-Christenen, voor de slachtoffers in Nederland en Enge land. Dit zal wel enige maanden in- snanning vergen, maar ik hoop toch 20 a 30 duizend bij elkaar te zamelen. Er wonen in dit land, naast mijn arme inboorlingen, meer dere Chinese zakenlui, die gewoonlijk nogal royaal zijn bij derfeliike ram pen. Het geld zal naar Nederland worden overgemaakt door de Consul Generaal te Singapore met wie ik een 'drukke correspondentie voer. De Gouverneur heeft het bescherm heerschap van de actie op zich ee nomen en ik het voorzitterschap. Het wordt de grootste geldinzameling die Borneo ooit gekend heeft. Wij hopen binnen een paar maanden ermee klaar te zijn. Moge God deze daad van naasten liefde zegenen en moge de belang stelling voor mgr Buis' arme missie er later des te warmer om zyn. JAARVERSLAG 1952 VAN DE R.K. AVONDTEKENSCHOOL. Uit het jaarverslag 1952 van de Avondtekrnschool van de Ned. R.K. Volksbond, afd. Leiden, blijkt, dat de cursus 19511952 werd beëindigd met 184 leerlingen, waax-van er 115 uit Leiden afkomstig waren. Aan de nieuwe cursus werd slechts deelge nomen door 143 leerlingen, waarvan 90 uit Leiden. Het bestuur vraagt zich af waar aan deze daling moet worden toe schreven en meent, dat de oorzaak gezocht moet worden in de omstan digheid, dat het aanvullend diploma jas na het 5e leerjaar gegeven mag worden, in plaats van na het 4e, zo- ïls tot verleden jaar het geval was. .Vu moeten de leerlingen, die na 3 aar het eerste diploma behaald heb- )en ,nog 2 jaar de cursus volgen; ve en zijn daartoe blijkbaar niet in de gelegenheid, want 32 leerlingen meldden zich niet meer aan voor het 4e en 5e leerjaar. de gehouden tentoonstelling van werkstukken werden op 31 Maart 1.1. 66 diploma's uitgereikt. den kan, dat in Leiden het nraedi- caat R.K. draagt van Wit-Gele- Kruis tot volksdans. De Raad van Overleg heeft geheel katholiek Leiden met deze uitgave een grote dienst bewezen, ook de kath. gezinnen, voor wie het practisch is een dergelijke adreslijst in bezit te hebben. Aan alle secretariaten van R.K. verenigingen is een koste loos exemplaar toegezonden. Bijbe stellingen a 50 cent kunnen gedaan worden bij het secretariaat van de R.M.C.O., Dijkstraat 3, Leiden, tel. 22761, giro 504763. TVPFM 10 v,n9er syst. rcil blind rhythm. CtTFSVfï 4 talen (13°leHer' t 3» W grepen p. minuut) Gegarandeerd in 2—3 maanden klaar. Aanvang dagelijks Kon Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26558 (Advertentie.; weer/ (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). WISSELEND BEWOLKT. Wisselend bewolkt met aan vankelijk enkele verspreide buitjes. Matige tot krachtige, la ter afnemende wind uit Noorde lijke richtingen. Vannacht en morgenochtend hier en daar lichte vorst. Morgenmiddag on geveer dezelfde temperatuur als vandaag. 8 Maart: zon op 7.11, onder 18.32? maan op 2.43 en onder 9.38 uur. 9 Maart: zon op 7.09, onder 18.33; maar. op 3.47 en onder 10.32 uur. Minder somber weer Het K.N.M.I. deelt mede: In de luchtdrukverdeling boven West-Europa komen thans aanzien lijke wijzigingen voor, die tot gevolg hebben, dat drogere en tegelijkertijd koudere lucht naar Nederland gaat stromen, waardoor het weer tijdens het weekeinde een minder somber karakter zal krijgen. De afgelopen 24 uur is namelijk het hogednxkpebied. dat de laatste dagen het weer hier te lande beheerste, ta melijk snel naar het Zuiden getrok ken. Boven Ierland kwam daarente gen een nieuw hogedrukgebied tot ontwikkeling en aangezien tegelijker tijd de luchtdruk in Scandinavië daalde, ontstond er boven de Noord zee een krachtige Noordwestelijke luchtstroming. Deze voert vrij koude lucht aan, welke vanochtend het Noorden van Nederland bereikte Het binnendrin gen van deze lucht ging gepaard met zware bewolking, waaruit plaatselijk, vooral in het Midden en Zuiden van het land motregen viel. LEIDERDORP Om het schaakkampioenschap. Op Dinsdag 19 Maart vangen de wedstrijden aan om het persoonlijk kampioenschap schaken van Leider dorp. Deze wedstrijden worden ge organiseerd door de Leiderdorpse open. Gespeeld wordt in 2 gi-oepen Schaakclub en staan voor iedereen n.l. Ie en 2e klasse. Aanmeldingen kunnen plaats vinden t.m. 16 Msart a.s. aan het secretariaat: Lindelaan 16, Leiderdorp. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. De raad zal op Bur<*erli*ke Stand Geboren: Arie Jan, z. v. A. J. van - Exter en N. Veerman: Maohiel Jo- i 10 Maart 1953 te 20.00 uur zet Maria, z. v. J. C. van Nobelen en *en gemeentehuize bueenkomen. Op R Valken: Cornelia Theresla Maria, Ke 0g<*jIa sta?' o a': Verhoging van d. v. P. A. Luijten en A. M. A. van I™ en bouwvoorschotten voor Eeden;*Franciseus Theodorus, z. v. de bouw van 12 woningen aan de Tuijthoff en B. E. de Wekker; I Zwetkade; Crediet voor het plaatsen Cornelis, z. v. H. A. Nijgh en A. van ^an y het kegxn van den Oever. de Wxllebrórdusstraat, hoek Hoge De nieuwbenoemde burgemeester van Koudekerk aan den Rijn, mr. J. P. de Herder, heeft gisteren met zijn echtgenote een bezoek gebracht aan de gemeente. Op het gemeentehuis maakte het a.s. burgemeestersecht paar kennis met het secretarieperso- neel. In de raadzaal werd een kaart van de gemeente bestudeerd. V.1jlt. wethouder Van Vegten, mr. De Her der, mevr. De Herder, loco-burge- meester Molema en mevrouw Mole- ma. De raad krijgt Maandagavond ge legenheid met het echtpaar De Her der kennis te maken. Als installatie datum is voorlopig bepaald de 21e Maart. Overleden: J. M. Reas, wed. van Van Sermondt, 84 j.; W. Groenen boom, wedn., 90 j.; J. Hoogewoning, huisvr. van Brandse, 70 j.; Th. Koo- ter, wedn., 85 j. C.H. en A.R. gaan weer samen. Zoals bekend zullen de Anti-Revo- lutionnairen en Christelijk-Histori- schen bij de komende gemeenteraads verkiezingen in Leiden weer met een gemeenschappelijke lijst ui tarnen. De Prot. Chr. fractie bestaat momen teel uit tien leden. Tijdens een vergadering van de Leidse C.H.U. is de C.H.-candidaten- lyst vastgesteld. De C.H.-candidaten zullen de oneven plaatsen op de Prot. Chr. lyst bezetten in de volgende volgorde: 1. W. van der Kwaak, 3. J. van Iterson, 5. L. Questroo, 7. B. de Kier, 9. B. J. Buurman, 11. J. C. Elstgeest, 13. mevr. F. W. Singerling- Stokhuiyzen, 15. H. van Cittert, 17. F. Voorzaat, 19. G. van der Vliet. Als re- serven zijn aangewezen de heren J. Breuker, W. J. Arentzen en M. I. Smit. Ook de Leidse A.-R. heeft verga derd en de candidatenlijst samenge steld. De A.-R.-candidaten zullen de even plaatsen bezetten in de volgende volgorde: 2. C. J. Woudstra, 4. A. Knetsch, 6. H. D. M. Knol, 8. S. M. Stolp, 10. J. Ravestein, 12. J. Prins, 14. J. G. Lamers, 16. G. Kuypers, 18. H. C. F. de Greef, 20. A. van Hoek. Aangezien de Chr. partijen, in» te genstelling tot de K.V.P., geen gros- lijststemming kennen, is de defini tieve candidatenlijst hiermede dus bekend. Wanneer de Prot Chr. frac tie weer met tien leden uit de stem bus komt, zullen twee huidige raads leden niet terugkeren. Voor de C.-H. neemt de heer B. J. Huurman de plaats in van de heer J. C. Elsgeest en voor J. G. J. Hordijk (A.-R.) komt de heer J. Rovestein in de raad. Mocht de Prot. Chr.-fractie met elf leden- uit de stenjbus komen, dan keert de heer Elsgeest (C.-H.) toch weer in de raad terug. Pas op de 13e plaats staat een dame, zodat het uitgesloten geacht kan worden, dat in de Prot. Chr.-fractie het vrouwe lijk element zijn intrede doet. Doktersdienst. A.s. Zondag 8 Maart zal de dienst worden waarge nomen door dr. van Bockel, Kors Mastenbroek, Sneep, Veldhuyzen. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der Apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 7 Maart 13 uur tot Zaterdag 14 Maart 8 uur Rijndijk; Crediet voor het op hoogte brengen van de Geerweg; Adoptie van de gemeenten Oudelande en Baarland; Bespreking bouwen van een woning voor het hoofd van de lagere landbouwschool aan de Hoge Rijndijk; Woningverbetering. Poldervergadering. In de verga dering van 'ngelanden van de Zwet en Grote Blanhaart Polder werd de rekening over het jaar vastgesteld aan inkomsten o^ I 3i67,20 aan uit gaven op 3205 87, bat'g saldo /26133. De begroting voor 1953 werd vastge steld aan inkomsten en uitgaven op 7652,56, waarbij de omslag voor de Zwet op f 20— en op 6e Grote Blan- haar* op f 22 50 werd bepaald. Tot leden van de commissie tot na zien van de rekening werden benoemd de heren C. J van Swieten, G. v. d. Ham en J. van Rijn Wzn. De slechte 'ozing van het water in de Grote Blanhaart werd besproken waartoe het bestuur bij de Provin ciale Waterstaat zal aandringen op verbetering van dé watering langs de Prov. weg en van de niet goed functionnerende duikers. Besloten werd het pe-1 van de Blan- haartpolder in de wintermaanden plm. 20 cm. te veriagen Ook werd in de brede gesproken over het onder houd van de kaden, waaromtrent de voorzitter nu reeds een buitengewone schouw in de maand Mei aankon digde. ZOETERWOUDE (H. R.) K.V.P. Overeenkomstig de re gelen voor de voorbereiding van de gemeenteraadsverkiezingen werd gisteravond in het parochiehuis een ledenvergadering gehouden, voor de bekendmaking van de gestelde can- didaten en ter bespreking van het eventueel geven van een advies. De voorz. was tevreden over de op komst, wat wel moest worden ver klaard door de komende gemeente raadsverkiezing; hy wilde daar toch ook in zien een grotere belangstel ling voor de politiek, en noemde ook de uitbreiding van het ledental (60 nieuwe leden in 14 dagen) een gun stig verschijnsel. Hierna volgde de bekendmaking van de gestelde candidaten voor de groslijst. In alphabetische volgorde: W. de Groot, J. A. v. d. Hulst, H. J. van Mil, mevr. Neuwalh—Sanders, A. M. Schinkel, W. Tijssen, J. P. van der Velde, C. R. van Velzen en J. Wesseling. Op voorstel van het bestuur werd zonder stemming besloten, voor de groslijststemming geen advies tc ge ven. Nadat van de gelegenheid ge bruik gemaakt was enkele candida ten aan te bevelen, werd medege- waargenomen door. de Apotheek van I deeld dat er gestemd zal worden Driesum Mare 110, Tel. 20406; de Zui- der-Apotheek Lammensdhansweg 4 Tel. 23553; Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek Wilhelmina- park 8 TëL 26274. volgens het puntenstelsel, door het plaatsen van de no's 1 tot en met 6 op het stembiljet voor de candidaten en dat de stemming zal worden ge houden op Zondag 29 Maart a.s.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2