Bloemenhulde aan Koningin Dekens-order naar België B.B* van de Bollenstreek oefende in Noordwijkerhout ZATERDAG 7 MAART 1953 DE LEIDSE COURANT JKRDE BLAD PAGINA 1 FLOWER-FESTIVAL BEGONNEN De eerste manifestatie van het .Flower-festival 1953", waarin de Flora, Keukenhof en Het Centraal Corso-comité samenwerken, heeft gisteren plaats gehad. Zoals wij reeds enige tijd geleden mededeelden lag het in de bedoeling om dit voor Nederland zo belangrijke voorjaarsfeest te beginnen met een bloemenhulde aan koningin Juliana, die de Flora-tentoonstelling zal ope nen. abdij van Berne te Heeswijk hei^ft in den Bosch het dr. van Beurden huis plechtig geopend. De diocesane Bossche middenstand ziet hiermee een lang gekoesterde wens in ver vulling gaan want het administratief apparaat is nu in een eigen huis on dergebracht. Levenslang geëist wegens moord Op 20 Juni van het vorige jaar vond in een woning aan de Wille- brordusstraat te Rotterdam een vre selijk misdrijf plaats. In de -woonka- mc van de familie Burg ontving de dochter, Annie B., op de avond van deze dag de 30-jarige los-werkman A. T. B. B. had Annie in de loop van de middag ontmoet. Het gevolg van deze ontmoeting was, dat de kennis making des avonds verder voortge zet zou worden. Spoedig na zijn komst in het huis heeft B. evenwel het meisje vermoord. Daarna ver trok hij, zonder enig spoor na te la ten. De politie stond voor een raadsel. In het begin van September meldde B zich aan bij de Rotterdamse poli tie en vertelde, dat hij de moord be dreven had. Gistermorgen stond B. in Rotter dam terecht. Tijdens zijn verhoor vertelde hij huiselijke moeilijkheden te hebben. Hij had gedacht, door het aankno pen van connecties met een meisje, wellicht tot trouwen te kunnen ko men en dan bevrijd te zijn van de moeilijkheden. Toen hij evenwel bij het meisje op bezoek was en een worsteling ontstond, kreeg hij angst, omdat hij een voorwaardelijke ver oordeling had lopen. B. was be- HYPOTHEKEN en roor alle aadero sakeD op het gebied ran on roerende goederen Bouw-en Makelisrsbedrfjf v.d. Drift Oude Vest 29 Leiden Telet. 20513 (Advertentie) Deze bloemenhulde heeft gisteren - .- plaats gevonden „p het paleis te j «eet:d dahet meKJe hem zou aan- Soestdijk. Jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, burgemeester van Hille- gom en voorzitter van de Flora 1953 en de Algemene Ver. voor Bloembol lencultuur overhandigde koningin Juliana de bloemen. Rechts op de foto taat de heer H. J. Voors, de secr.- enn. van Bloembollencultuur. VRAGEN OVER BELASTING AANSLAGEN Het Tweede Kamerlid, de heer Lu cas, heeft aan de Minister van Finan ciën schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Is het waar .dat in de laatste tijd herhaaldelijk aan een belasting plichtige een gehele reeks van be lastingaanslagen. betrekking hébben de óp verschillende soorten van be lastingen en op verschillende, soms reeds lang vervlogen, belastingja ren, vlak na elkaar en soms' op de zelfde post wordt toegezonden, b.v. een aanslag in de personele belas ting, de definitieve aanslagen vermo gensheffing ineeen en de vermogens- aanwasbelasting, vermogensbelasting 1945 en vermogensbelasting 1946? 2. Zo ja, acht de minister het uit storten van een dergelijke lawine van aanslagen over afgelopen jaren, welke in één jaar voldaan moet wor den naast de voor dit jaar normale belastingen, tactisch en is' hij van mening dat voldoening hiervan re delijkerwijze van een belastingplich tige mag worden geëist? 3. Is de minister bereid de belas tingadministrateur er op te wijzen, dat het in deze jaren, nu de belas tingen toch reeds' zwaar drukken, gewenst is er naar te streven, dat niet door ontactisch handelen onno dige psychologische weestanden wor den opgeroepen? Het ministerie van Oorlog heeft dezer dagen bij de Belgische industrie een order geplaatst voor dekens ter waarde van 3 millioen gulden. De verontwaardiging in Nederlandse textielkringen hierover is uitermate groot meldt de „Tel.". Men is daar van oordeel dat de Nederlandse regering in dit „stille seizoen" ndmmer deze millioenen-or- der aan de eigen industrie had mo gen onttrekken. Men is van plan er op aan te dringen, dat een herhaling hiervan zal worden voorkomen. De Nederlandse regering heeft zich hij het plaatsen van deze order la ten leiden door het feit, dat de Bel gische offerte lager was dan de laag ste Nederlandse inschrijving. Men is echter in textielkringen de mening toegedaan, dat daarover overleg had kunnen worden gepleegd tussen het ministerie en de Nederlandse indus trie. Dit klemt te meer, daar de Belgi sche regering nimmer heeft geaar zeld, de eigen industrie te steunen, en haar de gelegenheid te geven ach teraf haar prijzen te verlagen. Zoals wij reeds eerder hebben gemeld, be steedde het Belgische leger over het eerste kwartaal van '52 slechts 3.6 pet. van zijn aankopen» in de sector kleding en andere uitrusting bij de Nederlandse industrie. Beduidend minder dan de 18 procent, welke de Nederlandse overheid niet bij de eigen industrie aan orders plaatste. DE RAI-TENTOONSTELLING. Morgen Millioenen-opdracht voor Nederland van Amerika De Amerikaanse luchtmacht in Europa heeft aan de Avio Diepen N.V. wederom een belangrijke op dracht gegeven voor het zgn. groot onderhoud van transportvliegtuigen van het type Douglas C 47. Zoals men weet heeft de op het vliegveld Ypenburg gevestigde Avio Diepen N.V. al gedurende meejr.dan een jaar contracten gehad voor het groot onderhoud van C 47 toestellen van de Amerikaanse luchtmacht in Europa. De vliegtuigen worden in de werkplaatsen op Ypenburg geLeeü gereviseerd. Met de nieuwe opdracht, die veel groter is dan de voorgaande, is een bedrag van verscheidene millioenen guldens gemoeid. De betaling zal in dollars geschieden. Verwacht wordt dat het bedrijf waar 450 personen werk vinden nog meer zich zal kunnen ont wikkelen. KATH. JEUGDBEWEGING EN „HONDERD JAAR KROMSTAF. De wijzigingen in de viering rond „Honderd Jaar Kromstaf" hebben als gevolg, dat de via pers en enquê te-formulieren gedane mededelingen over de oorspronkelijk opgezette brengen bij de politie en om die veroordeing te voorkomen, meende hij haar het leven te moeten ont nemen. De officier wilde geen risico ne men, hoewel het psychiatrisch rap port verdachte sterk verminderd toerekeningsvatbaar verklaarde. Ver dachte werd schuldig verklaard san moord en hoorde levenslange ge vangenisstraf tegen zich eisen.. Uitspraak op 19 Maart. OVERVERMOEIDE CHAUFFEUR REED AUTOBUS AAN Voor de Zutphense rechtbank heeft terecht gestaan de 23-jarige chauffeur J. K. te Barneveld, wie ten laste werd gelegd dat hij op 13 No- vee-auto te Ugchelen onder de ge meente Apeldoorn, hoogst onacht zaam roekeloos en onvoorzichtig, zonder enige reden naar de linker zijde van de weg is gereden, terwijl uit de tegenovergestelde richting 'n autobus naderde (een bus met perso neel van de A.K.U.), welke geheel rechts reed. Er ontstond een aanrij ding waarbij twee inzittenden van de bus' vrijwel op slag werden gedood. Een derde werd zodanig verminkt, dt hij korte tijd later overleed. Er werden nog twaalf of dertien gewon den uit de ruïne van de bus gehaald, sommigen van hen zijn er nu nog ernstig aan toe. Ter zitting bleek dat de chauffeur na dertig uur hard werken achter het stuur in slaap gevallen was. Zijn werkboekje zou op last van zijn pa troon onjuist zijn ingevuld. De officier van justitie, mr J. C. Donker, eisJte een gevangenisstraf van een maand met twee jaar ont zegging van de bevoegdheid om mo torvoertuigen te besturen. Twee maanden gevangenisstraf en ontzegging van het recht om motor rijtuigen te besturen voor de tijd van twee jaar eiste de procureur-ge- neraal bii het Haags gerechtshof te gen W. J. Bovendien gelastte hii de arrestatie en voorgeleiding van H.'s vader, verdacht van meineed. Verdachte was in eerste instantie veroordeeld tot zes weken gevange nisstraf omdat hij in Maart 1952 een fietser met een auto op de Liinbaan zou hebben aangereden en na de aan rijding was doorgereden. De verde diger, mr. Aubel, had als getuigen a décharge H.'s ouders opgeroepen. De procureur-generaal vroeg de raads man of deze het wel dienstig achtte deze getuigen voor te brengen met het oog op de mogelijkheid van meineed. Mr. Aubel stond er op, dat zijn getuigen werden gehoord, daar hij hen gewezen had op de ernst van de eed. Beide ouders verklaarden, dat hun zoon die bewuste morgen thuis was geweest en dat de auto hun erf niet verlaten had. De procureur vroeg proces-verbaal op te maken van deze verklaring Van de vader, vember 1952 als' bestuurder van een ze werd gearresteerd. Op liet terrein van de St. Bavo-1 doel is om de commandanten te le- stichting hebben de vrijwillige ren omgaan met veel materiaal en brandweerkorpsen van de gemeen- om teamgeest en goede samenwer- ten Noordwijkerhout, Sassenlieim, king te bevorderen tussen de ver Voorhout en Noordwijk plus de ge stichte brandweer van genoemde stichting een oefening gehouden in het kader van de Bescherming Bur gerbevolking. Terreincommandant was de heer Stikkelbroeck. comman dant van de Noordwijkerhoutse vrij willige brandweer. Hij werd terzijde gestaan door de heer G. J Boven, kringcommandant van de brandweer B B. en de heer Cramer, technisch adviseur brandweer B.B. De bedoeling van de oefening was het leren werken in z.g. aanjaag ver band. Dit werd de manschappen uit gelegd door de heer Cramer. Het immers zeer waarschijnlijk worden grootse jeugdmanifestatie op 16 Mei, „acht dat by een oorlogsramp de a.s. als vervallen moeten worden be- j:_ - 1 nt„ a.s. als vervallen moeten worden be schouwd. Het uitvallen echter van deze meer spectaculaire uiting in het kader der vieringen houdt niet in, dat de jeugd niet bij alle gebeurlijk heden toch een zeer belangrijke plaats zal innemen! Op welke wijze dit geschieden zal. wordt nog nader bekend gemaakt. Er zyn plannen in een laatste sta dium van voorbereiding, waarin aan waterleiding zal uitvallen. Indien dan een brand uitbreekt op grote af stand van open water, zal deze grote afstand moeten worden overbrugd en wel zodanig, dat het water toch met voldoende druk in de brand kan worden gespoten. Eén pomp zal dan bij het open water moeten worden geplaatst en op bepaalde afstanden zal dan telkens een andere pomp het water opnieuw onder druk moeten de gehele katholieke jeugd van Ne-1 brengen, zodat uiteindelijk de ploeg, derland een waardige en haar toeko- ^ie bet eigenlijke blussingswerk ver mende plaats zal ten deel vallen. richt een voldoend aantal slangen i--Xu°5 wordt §e50cht naar moge- kan uitleggen en de nodige hoeveel- lijkheden aan al degenen, die zich water in de brand kan spuiten reeds definitief voor de jeugdmani- festatie via de hun toegezonden en quête-formulieren hadden opgege ven, een compensatie 'te verstrekken voor de lasten en zorgen, die zij zich hebben getroost. „Honderd Jaar Kromstaf" zal voor de katholieke jeugd van Nederland een afzonderlijke en zeer waardevol le betekenis krijgen. varkenshoeder" door de Wagenaar- stichting bekroond met de „opera- prijs 1949". Hij zal een prijs van f 1.250.ontvangen, buiten de toe- j j lage van ƒ250,—, die hy ontving RAI-gebouw te Amsterdam, is reeds voitooiin„ van zijn werk. ioor 82.939 belangstellenden bezocht. De Hek libretto> gfbaseerd on het De tentoonstelling van motoren, scoo ters. bromfietsen en rijwielen Amsterdam, is reeds honderdduizendste bezoeker, die mor- --- - Ten wordt verwacht, zal een rijwiel J sprookje van Andersen, worden geschonken. Prenen. Deze werkwijze stelt natuurlijk bij zondere eisen. Er moet teamgeest zijn en overal een goede communi catie tussen de ploegen onderling, zowel als tussen de commandopost en de onderscheidene ploegen. Voor deze communicatie werden bij de oefening ordonnansen gebruikt. Na de instructie gaven de korpsen van Noordwijkerhout en Noordwijk een korte demonstratie en toen moest de wagen van Sassenheim naar het open water. Voorhout fungeerde als doorgever en uiteindelijk bracht de St. Bavo-ploeg het water in de ver onderstelde brand. De duisternis stelde natuurlijk bij zondere eisen en gaf nogal eens moeilijkheden, hoewel hier en daar schijnwerpers geplaatst waren. Na dat ruim anderhalf uur geoefend was, gingen allen naar de toneelzaal van de St. Bavostichting. De burgemeesters van Noordwij kerhout, Sassenheim en Voorscho ten, die de oefening hadden gadege slagen met de heer Gerth v. Wijck, kringcommandant Zuid-Holland I 3B, begaven zich ook naar de zaal. Genoemde autoriteiten trokken zich met de leiders van de oefening en de mjc vuutlwul-ll commandanten en ondercomman- opera, getiteld „De prinses en de danten .der deelnemende korpsen in _j«r'een kamer terug om het resultaat van de oefening onder de loupe te nemen. De heer Gerth van Wijck vertelde allereerst, dat deze oefening de eer ste van een serie was, die men ach-i tereenvolgens denkt te houden. Elker gemeente zal in dit jaar 2 maal een Sinds enige maanden mag Katho liek Nederland zich verheugen in een uitstekend geoutilleerd Centraal Reis- en Passagebureau, gevestigd Keizersgracht 229 Amsterdam C., dat als reistechnische instantie op treedt ten dienste van de Ned. Reis- vereniging voor Katholieken en de Centrale Reiskas. Het Zomerprogram 1953 kwam dezer dagen van de pers. Het werd gepubliceerd in het maand blad „Met ons op reis" der Ned. Reisvereniging voor Katholieken en in „Van Honk" van de Centrale Reiskas. Beide publicaties bevatten een keur van reizen en bieden elk wat wils. De componist Jan Mul zag zijn oefening moeten meemaken. Het £ied aan deze tijd DE BALIEKLUIVER Hij staat niet, hij zit niet hij loopt niet, hij ligt niet, hy hangt heel lui over de brug; zo nu en gaat er omlaag naaï het water iets bruins en zelfs dat gaat niet vlug. Hij kykt naar een visser en altijd iets is er voor hem op het water te zien en zonder gedachten staat hij daar te wachten op ooh hij weet zelf niet op wien. Heel zelden beweegt hij, zo nu en dan veegt hij zijn snakkende pruimlippen af; bij arbeid zwartgallig mijdt hij steeds angstvallig de moeheid, want werk vindt hij straf. Zo nu en dan kijkt hij eens om en dan blijkt hij verbaasd over wat hij dan ziet. In zweet van gehaastheid te werken is dwaasheid hij luiert en pruimt, anders niet. Hij meent niets te derven en Stalin kan sterven, het leven is toch maar een sof, want gaat Stalin henen en hy is verdwenen, noudan krijg je meneer Molotov. TROUBADOUR. VOORSCHOTEN Jaarvergadering L.T.B. De L. T. B. hield haar jaarvergadering o. 1. v. de voorz., de heer G. v. d. Hulst in het R.K. Verenigingsgebouw In schillende brandweerkorpsen, die in tijd van nood zullen moeten samen werken. De heer Boven, verklaarde, dat de oefening z.i. geslaagd was. Na tuurlijk zijn er fouten gemaakt, maar dat was te verwachten. Cen trale bevelvoering bleek juist, als mede het systeem van ordonnansen. Bij elke oefening zal de plaatselijke brandweercommandant cerreincom- mandant zijn, Nu was het dus de heer Stikkelbroeck en deze besprak in het kort de gemaakte fouten. Uitvoerig werd daarna nog onder ling van gedachten gewisseld. Tenslotte begaf het gezelschap zich weer naar de zaal waar de man schappen zich, mede dank zij de goe de zorgen van broeder kok en zijn assistenten uitstékend amuseerden. Hier voerden genoemde heren ook nog het woord. De heer v. Boven prees de manschappen en vooral de ordonnansen. KATWIJK AAN DEN RIJN Ouöer-comité. De functies in 't onlangs opgerichte Ouder-comité zijn verdeeld als volgt: L. F. Arkesteijn voorz., mevr. A. M. Rake-Schelfhout secr., mevr. Van Leeuwen-Swartjes penn. In verband met de toekomstige uitbreiding der school dienen belang hebbenden onder meer bij deze comi té-leden op te geven welke van hun kinderen op 1 Sept. a.s. de school Kerkstraat zullen bezoeken. Ter aanvulling van een vroeger bericht betreffende het in gebruik nemen van het nieuwe postkantoor in de Rijnstraat Zuid zij vermeld, dat de tegenwoordige bewoners van „Het Wachtje" in het „Molenblok" niet alleen een woning doch een ca fé met bovenwoning zullen krijgen. De tijd is dus niet meer ver dat in de treurige toestand aan het post kantoor voorzien zal worden. Voor het diploma A.V.V. tweede gedeelte slaagde te Amsterdam mej. Tr. van Veen alhier. Voor zover het betreft de patiën ten van doktoren Hueting, Bergman en Van der Laan te Katwijk aan den Rijn en Rijnsburg, wordt de Zon dagsdienst waargenomen door dok ter Van der Laan, Rapenburg 1, tel. 2810., LISSE „Hollands Glorie" Woensdag 18 Maart wordt de ten toonstelling van Handel, Nijverheid en Ambacht „Hollands Glorie" in ge bouw Hobaho aan de Grachtweg in L»*se officieel geopend door burge meester Th. M. J. de Graaf. Deze expositie overtreft in omvang en variatie die van 1949 verre; thans beslaan de vele stands een opper- Keukenhof krijgt goede treinverbinding Ten gerieve van de bezoekers van - - - de bloemententoonstelling „Keuken- Utin openingswoordI deelde de v» hof 1953" zal in de periode van Vrij- i ^tter mede, dat het m vrnwel dag 20 Maart tot en met Donderdag bedrijven vry goed gaat, 14 Mei (Hemelvaartsdag) een aantal treinen van de normale dienstrege ling te Lisse stoppen. Het betreft de treinen die van Amsterdam C.S. ver trekken om 9.40, 10.40, 11.40, 13.10, 14.41. 15.41 en 19.11 uur. Deze trei nen 'zullen te Lisse stoppen respec tievelijk om 10.09. 11.09, 12.09, 13.39, 15.07, 16.07 en 19.37 uur. Bovendien zai uitsluitend op Zaterdagen en Zon en Feestdagen de trein, welke om 16.11 uur van Amsterdam C.S. ver trekt, om 16.40 uur te Lisse stoppen De in de tegengestelde richting rij dende treinen, welke om 10.40, 12.10 13.40, 14.40, 15.40 en 18.10 van Den Haag H.S. vertrekken, zullen te Lis se stoppen om respectievelijk 11.03, 12.33, 14.03, 15.03, 16.03 en 18.33 uur. Bovendien zal uitsluitend op Za terdagen en Zon- en Teestdagen de trein, welke om 16.40 van Den Haag H.S. vertrekt, om 17.04 uur te Lisse stoppen. Deze afwijking van de normale dienstregeling geldt echter niet op de Zondagen 12, 19 26 April en 3 Mei, evenmin als op Zaterdag 18 April. Op deze data zullen namelijk extra stoptreinen van Amsterdam naar Den Haag H.S. v.v. rijden. klakte van 5500 vierkante meter. Onder de geëxposeerde artikelen bevinden zich koelkasten, manufac turen, voedingsmiddelen, dranken, speelgoed enz., terwijl verschillende attracties, zoals een modeshow en n doorlopende filmvoorstelling een be zoek aan „Hollands Glorie" nog aan trekkelijker maken. Een gezellig ingerichte Ober Bayern biedt aan 75'J personen een zitplaats, waarbij het radio-orkest „De Alpen werd gisteravond op initiatief van en- Band" voor muzikaal vertier zorg- kele jongelui een muziek- zang- en declamatie-avond gehouden ten bate van het Rampenfonds. Weth. K. Hüi- bregts'e, voorzitter van het comité van aanbeveling, sprak op deze avond een openingswoord. Spr. vestigde de aandacht op enkele verblijdende te- bedrijven vrij goed gaat; het tuin bouwbedrijf is echter onkwetsbaar. De getroffenen van de watersnood werden herdacht en voor de slacht offers werd een „Onze Vader" ge beden. Het jaarverslag en de notu len van de secretaris, de heer A. Q. Doeswijk werden voorgelezen en goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer C. Moer kerk blijkt dat de afdeling beschikt over een flink batig saldo. Na het huishoudelijk gedeelte geeft de heer Van Ommen van het assurantiekan toor van de L.T.B. een uiteenzet ting over het doel en de werkwijze van de verzekeringen van de L.T.B. Hierna werden 2 geluidsfilms ver toond n.l. de film „Staakt het vu ren" en „Kunstmatige inseminatie". Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. Moerkerk herkozen. De medische Zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit week einde voor spoedgevallen waarge nomen door dr. M. v. d. Stoel, Veur- seweg 26. Geboren: Ingrid Sylvia Maureen, d van F. L. Harsveld en C. C. Hod- selmans; Lucas Jacobus Franciscus, z. van Q. J. Kouwenhovenen J. M. van der Bijl; Quirinus Johannes Bar- tholomeus, z. van Q. J. Kouwenhoven en J. M. van der Bijl; Arie, z. van Z. Kruijswijk en A. C. van Dijk; Arie Alexander, z. van H. Oudshoorn en C. Van der Linden. Ondertrouwd: A. Van der Zalm en B. Kuiper; L. Segaar en A. Grif fioen. Overleden: Antonia Helena Engels 65 j.; Siepe Weert 75 j. WASSENAAR Rampenfonds. In „Deylerhuis" draagt. Een geillumineerde gracht, water partijen en fonteinen zullen het ge heel een indrukwekkend aanzien geven. De opening van deze, door net Comité „Lisse Vooruit" georganiseer de tentoonstelling zal om 4 uur 'smiddags plaatsvinden. LISSE (de Engel) GEZINSHULP KOMT IN ACTIE Reeds lang werd in de parochie aan de Beekbrug behoefte gevoeld aan een speciale vereniging, om de moeders, die door ziekte of zwakte niet meer in staat zijn haar huisge zin behoorlijk te verzorgen, bij te staan, of zo nodig, tijdelijk te vervan gen. Op innitiatief van pastoor Roel- vink, werd uit de St. Vinctienus- en Elis&bethvereniging een nieuwe or ganisatie gesticht, die uitkomst zal trachten te brengen in deze noodtoe stand. Deze vereniging, die onder de naam van R.K. Gezinshulp „De H. H. Engelbewaarders'? reeds het vori ge jaar gesticht was en waarvan het bestuur, gevormd wordt door de heren: B. v. d. Aart, voorz, N. Wil- lems, secr. G. v. d. Berg, penn. J. Floris en H. Boekei, begon met voort varende ijver haar werkzaamheden, die helaas vertraagd werden door 't terugtrekken der hulpverlenende da mes, die aanvankelijk haar medewer king hadden toegezegd. Gelukkig meldden zich weer niewe leden en met de dames: mej. Mens uit Oegst- geest, gediplomeerd gezinsVerzorg- ster. Gré v. d. Laan, R. Zwetsloot en T. Meeuwissen zal het bestuur klaar staan vanaf 15 Maart, om aan elke aanvraag te voldoen. kenen ondanks de grote tr.isére, die de overstromingsramp over land en volk gebracht heeft, zoals b.v. de grote eendracht, waarin ons' volk samenwerkt om tot herstel van de schade en tot leniging van de nood te komen. Deze eendracht demon streert zich ook op deze avond, waar op de R.K. Oratoriumvereniging ..Stella Maris" zal optreden in een Hervormd wijkcentrum. Na dit inleidend woord, werden en kele klassieke muziekwerken op gra- mofoonplaten ten gehore gebracht, afgewisseld met declamaties' door leerlingen van het Rijnlands Lyceum en het optreden van ..Stella Maris". De volgende, week Woensdag, 11 Maart zal in „Zmderhout" een twee de avond voor hetzelfde doel gege ven worden, dan met filmvertoning in plaats van het optreden van Stella Maris. Medische dienst. Gedurende het a<3. week-end wende men zich voor medische hulp in spoedgevallen tot de artsen R. S. ten Cate, Hugo de Grootstraat 1, tel. 3027 en J. C. de Neef, van Heeckerenstraat 7, tele foon 4018. Apothekersdienst. Van Zater dagavond tot de volgende week Za terdag heeft de Wassenaarse Apo- heek, Schouwweg 32, tel. 2402 avond-, nacht- en Zondagsdienst. Wat rijdt, dat slijt. Repareert op tijd! Verbond voor Veilig Verkeer

Leidse Courant | 1953 | | pagina 10