Chefariite 4 HET POLITIE-VRAAGSTUK SCHREEUWT OM REGELING MINISTER LUNS OVER HET KOREA-PROBLEEM Kolen duurder na 1 April Haarlem is kant en klaar om Florabezoekers te ontvangen Jo Vincent Heffing op winst te zwaar Belastingpolitiek verhindert ontplooiing van werkgele genheid en besparingen Dader van de roofmoord op Strijpse boer gegrepen WOENSDAG 4 MAART 1953 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 „Binnenland" in Eerste Kamer Gistermiddag is de Eerste Kamer begonnen met de behandeling van de begroting van binnenlandse zaken. De heer REYERS (C.H.) vroeg in trekking van het tijdelijk politiebe- sluit 1945 en wettelijke regeling van het politievraagstuk. Aan de oplos sing daarvan is nog niets gebeurd, zodat, volgens de heer Reyers, de vraag is gewettigd waar de schoen wringt. De burgemeesters zijn wet telijk verantwoordelijk voor de open bare veiligheid. Ze moeten dan ook de ongeschonden beschikking krij gen over de machtsmiddelen, die zij nodig hebben voor de uitoefening van hun plicht. Spr. wilde weten wanneer er nu iets tot stand komt ten aanzien van de bezoldiging der hogere ambtena ren. Hij zou het waarderen als de minister tegelijkertijd een herzie ning van de salarissen van het lager personeel zou willen bevorderen. Ook achtte hij nadere regeling en verlenging van de vacanties voor ambtenaren gewenst. Ook de heer TJALMA (A.R.) be sprak het politievraagstuk. Hij vond ae tegenwoordige toestand hoogst on bevredigend. De heer SCHIPPER (A.R.) was van oordeel, dat het georganiseerd overleg voor het overheidspersoneel thans niet juist is geregeld. Hij be pleitte een snel werkend beroeps- recht voor arbeidscontractanten. De heer VAN LIESHOUT (K.V.P.) was teleurgesteld omdat het interde partementaal overleg over de be strijding van slechte lectuur nog niet tot resultaten heeft geleid. Hij ver heugde zich daarentegen, dat er ein delijk iets zal gebeuren met de cen trale commissie voor georganiseerd overleg al was hij verwonderd dat dit nu eerst het geval zal zijn. Ook hij bleek van mening dat een be roepsinstantie voor arbeidscontrac tanten te verwezenlijken moet zijn. Ook de heer DE VOS VAN STEENWIJK (V.V.D.) drong er, bij de verdere beraadslaging over de begroting van binnenlandse zaken, op aan, dat het politievraagstuk wordt opgelost. Volgens hem moet de burgemeester uitsluitend het hoofd van de politie zijn. Hij sprak er zijn verwondering over uit, dat minister Luns aanwezig is geweest bij de uitslag van de stemming te Delft, daar gehouden met betrekking tot de Europese in tegratie. Aan dergelijke stemmin gen kan naar het oordeel van de heer De Vos van Steen wijk, niet de minste waarde worden gehecht. De heer DIEPENHORST (A.R.) verklaarde niet overtuigd te zijn van de juistheid van de door de minister gekozen koers in de kwestie der F 221'ers. Het zoeken van een uitweg verdient volgens hem overweging. De heer VAN WALSUM (P. v. d. A.) achtte het niet zonder gevaar een regeling voor de wijkraden te tref fen zoals bij de grensrogeling voor Utrecht wordt voorgesteld. Hij wilde wachten op de resultaten van de studie der commissie-De Quay. De grondslag voor een regeling van het politievraagstuk zag de heer Van Walsum in het concept voor een ontwerp-politiewet van de vereni ging van Nederlandse gemeenten. De heer BRANDENBURG (C.P. N.), die zei dat de tegenwoordige kieswet aan de behoefte voldoet, wilde de burgemeesters door de be volking laten kiezen en sprak zich uit tegen bescherming van de bur gerbevolking. Hedenochtend zal de minister de sprekers beantwoorden. 4 beroemde genees-24c lijst slachtoffers middelen iegen griep watersnood Chefaiinc ,,4 werkl krachtiger, snel* Het informatiebureau van het Ne- ler en doeltreffender, want elk tablet 1 derlandaehe Roode Kruis heeft giste- bevat vier geneesmiddelen, stuk voor stuk in de hele wereld beroemd. 'n 4(je doet wonderen (Advertentie) KOMKOMMERS F 1.23 PER STUK Aan Huissens veiling werden gistermorgen de eerste komkom mers (500 in getal) aangevoerd door kwekerij Madoka. De prijs bedroeg 1.23 per stuk. De kom kommers werden bestemd voor export naar Duitsland. Eervolle voorwaarden [stdi^m^^nnmg'cn t^nade Geen onderscheiding De Nederlandse minister van bui- zal vinden in de ogen van hen, die ren een 24e lijst van geborgen en ge- identificeerde slachtoffers van de watersnood uitgegeven, luidende: FIJN AART. de Geus, Pieter Adriaan, geb. 25.2.41; den Hollander, Cornelis Hendrik, geb. 25.4.23. HALSTEREN. van Akkeren, Christiaan Cornelis, geb. 4.11.76; de Keijzer, Johanna Phi- lomenia, geb. 30.3.42; de Krom, Jo hanna, geb. 23.11.37; Laanen, Maria Petronella, geb. 12.11.30; Suyker- buyk, Anna C., geb. 28.7.32. KLUNDERT. Brandt-Bolier, Marie, geb. 15.9.97, weduwe van H. Brandt. NIEUW-VOSSENMEER. Kooien, Adriana Francisca, geb. 10.3.34; van Someren, Cornlis, geb. 24.10.47. STEENBERGEN. Schuurbiers, Adrianus Cornelis, geb. 26.1.51; Schuurbiers, Christianus Petrus Antoniuc, geb. 31.1.47. Philip's rijdende tentoonstelling tenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft Dinsdag in de politieke commissie van de Verenigde Naties verklaard, dat de Verenigde Naties krachtig op haar „rechtvaardige en eervolle" voorwaarden voor een wa penstilstand in Korea moeten blij ven staan. Minister Luns zeide dit naar aan leiding van de Indische resolutie, ogenschijnlijk uit zijn op de totale vernietiging van de menselijke vrij heid en waardigheid. De hoop, dat de Sovjet-regering een nieuw standpunt in het Koreaan se probleem zou innemen, is de bo dem ingeslagen door Wisjinski's toe spraak van Maandag, aldus de mi nister. „Waar wij hebben geluisterd is dezelfde oude redeneeracrobatiek die de Algemene Vergadering in om te bewijzen dat zwart wit is en Voor dc veronderstelling, dat de inwerkingtreding der gemeenschap pelijke markt zou kunnen leiden tot een verlaging van de huidige kolen- pryzen in de nabije toekomst hier te lande, bestaat geen aanleiding, zegt de minister van economische zaken in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer. De Nederland se kolenprijzen liggen op een lager niveau dan dat waarop de maxi mumprijzen, die door dc hoge auto riteit van de Europese kolen- en staalgemeenschap voor de andere landen der gemeenschap zullen wor den vastgesteld, zullen komen te liggen. Tot het begin van het nieuwe ko- lenjaar per 1 April zullen de prijzen in elk geval geen wijziging onder gaan. De nieuwe egalisatieprüs per 1 April zal uiteraard evenals in het verleden afhankelijk zijn van de kostprijs der in het binnenland ge produceerde kolen en de voor de in te voeren kolen te betalen prijzen. Omtrent de kostprijs van onze na tionale kolenproductie is nog over leg gaande. De invloed, die van de kostprijsverhogende factoren kan uitgaan op de egr Jisatieprijs, is slechts beperkt Het gaat hierbij om het verhogen van dc egalisatieprijs met ten hoogste drie tot vier pro cent. Dc minister acht de conclusie gewettigd, dat een eventuele prijs verhoging per 1 April slechts van een beperkte omvang zal zijn. December van het vorige jaar, tegen het verzet van de communisten in, heeft aangenomen. De minister zei- de, dat de overweldigende meerder heid een rechtvaardige en eervolle basis voor het beëindigen van de vijandelijkheden had aangeboden, maar het aanbod werd van de hand gewezen. Mr. Luns voegde er aan toe, dat dat de aanvallers in Korea onschul dige slachtoffers zijn, terwijl de ver dedigers van de Koreaanse vrijheid en veiligheid afschuwelijke oorlogs- opstokers zijn". SNELLERE VERBINDING AMSTERDAM—CURA?AO De mogelijkheid van nieuwe KLM- moed bij watersnood Aantal decoraties zou te groot zijn De regering heeft overwogen of het aanbeveling verdient een waters noodmedaille in te stellen, uit te rei ken aan hen, die zich bij de waters nood 1953 opbijzondere wijze heb ben onderscheiden. Zij heeft echter besloten niet tot de instelling van een dergelijke medaille over te gaan. Dit besluit doet niets te kort aan de grote waardering, welke de rege ring heeft voor het werk van allen, die bij de ramp op enigerlei wijze Gistermiddag werd door Burgemeester Mr. Am. J. d'Ailïy van Amsterdam, „Philips rijdende tentoonstelling", die een plaats heelt gevonden aan de rand van het Museumplein te Amsterdam, geopend. Deze tentoonstelling brengt het publiek in kennis met de techniek en wel in het bijzonder met de electrotechniek met haar toepassingen voor de mens. Na de opening heeft de burgemeester een kleine uitvoering van de heteluchtmotor in wer king gesteld, die stroom leverde voor een amateurzender, waarover Am sterdams burgemeester een gesprek voerde met een redacteur van het ANP te Den Haag. Burgemeester d'Ailly stelt officieel de hete luchtmotor in werking. de Algemene Vergadering nogmaals verbindi^ vjm sterdam via hulp hebben verieend. zijn vaste wil moet bevestigen „om sterk en eensgezind te blijven in een rechtvaardige zaak". Het is nooit te laat om te hopen dat een eerlijk gebaar, zoals de Ver enigde Naties in naam van 54 lan- Haar voornaamste motief is zelfs, Santa Maria (Azoren) naar Caracas, j Curasao, en Paramaribo wordt thans dat het aantal van hen, die hulp heb- ernstig bestudeerd. j ben verleend, en de wijze waarop Deze verbinding zou dan met in- ieder van hen zich ten volle heeft ge- gang van de winterdienstregeling geven, het practisch onmogelijk ma de kortste zijn tussen Amsterdam en ken tot een verantwoorde onder- het Caraïbisch gebied. scheiding te komen. Do plannen gaan bestaan om 3) Vele bewoners van het getroffen diensten per week via deze zuide- J gebied hebben niet minder dan dege lijke route in exploitatie te nemen, nen, die van elders te hulp snelden, Nu aan de hand van globale inven- naast de £nelIe diensten via Mon- bewijzen van grote persoonlijke moed tarisatie in het eehele land is eeble treal en Havanna naar Curagao in en menslievendheid gegeven. Zij allen ken, dat de aardappelpositie geen re- da UJn Amsterdam-Montreal-Mon- verdienen de dank van het Neder- den tot bezorgdheid geaft, verstrekt het bedrijfschap voor aardappejen weer machtigingen voor de uitvoer van aardappelen. Verder kan dezer dagen intrekking verwacht worden van de maximummprijzen voor con sumptie-aardappelen, nu er geen kans op ongemotiveerde prijsstijging meer bestaat. Ook andere beperken de maatregelen van de handel in aardappelen, zoals een verbod van aanvoer van droge aardappelen uit het rampgebied worden ingetrok ken. De Nederlandse zangeres Jo Vin cent, die Vrijdag 6 Maart 55 jaar wordt, heeft het voornemen te ken nen gegeven, in de loop van dit jaar haar loopbaan als zangeres te beëin digen. Tot eind 1953 stelt zij zich nog be schikbaar voor medewerking aan con certen, daarna hoopt zij zich uit sluitend op de zangpaedagogie toe te leggen. In de loop van het jaar zal zij ver scheidene afscheidsconcerten geven. De Eerste Kamer heeft Dinsdag avond zonder discussie of stemming een wetsontwerp aangenomen tot verhoging van het bedrijfskapitaal der Stichting Waterloopbouwkundig Laboratorium te Delft met f 500.000. Indien het voor het verdere onder zoek in verband met de watersnood ramp noodzakelijk is, zal de regering niet aarzelen hogere bedragen aan te vragen voor de uitbreiding der Delftse laboratoria. Belastingherziening binnen raam van begroting De Minister van Economische Za ken, prof. Zijlstra, vertrouwt, dat het de regering mogelijk zal zijn, binnenkort haar standpunt terzake van de gewenste herzieningen op be lastinggebied bekend te maken. De omstandigheid, dat de bronnen, waaruit het risico-dragend kapitaal plegen te vloeien, thans in verhou ding minder opleveren dan voorheen hetgeen wil zeggen, dat de belas ting op de winst in de onderneming thans te zwaar is maakt het naar het inzicht van de minister noodzake lijk, om maatregelen te treffen, waardoor het besteden van de winst in de onderneming zelve groter wordt. De minister maakt het voorbehoud, dat een verlichting van de hier be doelde belastingdruk mogelijk moet zijn binnen het raam van de begro ting. De vraag is hoever hiertoe be lastingvermindering wenselijk is, zal binnenkort het onderwerp van over leg tussen de regering en de Staten- G en er aal uitmaken. terreyMexico-City. I landse volk. Van de tienduizenden bezoekers, die de komende weken rond zullen dwalen op de grote bloemententoon stelling „Flora 1953" te Heemstede, zullen er zonder twijfel zeer velen naar Haarlem trekken om daar kor tere of langere tijd te vertoeven. Daarom zal vooral het centrum van Haarlem gedurende de Floratij 3 fees telijk versierd en in de avonduren op bijzondere wijze verlicht worden. Vele historische gebouwen (o.a. de Oude St. Bavo, Bakenesserkèrk, het Stadhuis, Vleeshal en de Amster damse Poort), alstaede enkele ge bouwen van latere datum (kathedra le basiliek en het Paviljoen, vroegere paleis van koning Lodewijk Napo leon) zullen in.floodlight worden ge zet, winkelstraatverenigingen zorgen voor een fraaie versiering en illumi natie in haar straten, langs 'enkele grachten wordt een guirlande-ver lichting aangebracht, terwijl ook di verse hofjes in een niet al te s'cherp licht worden geplaatst. De entree vanaf Heemstede wordt gevormd door een monumentale poort op het Rede L. A. J. H, van Heyst 'Uitgaande van de natuurrechtelij ke beginselen en de wens van de overgrote meerderheid onzer bevol king (minstens 65 der Volksver tegenwoordiging) heeft de particu liere ondernemer tot plicht door laag kostenpeil de rendabiliteit van zijn bedrijf op te voeren. De Regering echter moet hem de mogelijkheden laten deze zware taak naar behoren te verrichten. Dit thema heeft de heer L. A. J. M. van Heyst, voorzitter van- de Katho lieke Werkgeversvereniging behan deld tijdens zijn opening van de al gemene leden vergadering, welke Dinsdag 3 Maart te Amsterdam is gehouden. Daarbij is de heer van Heyst uitvoerig ingegaan op de on gegronde belemmeringen welke de Overheid van heden aan de onder nemers oplegt en waardoor zij in plaats van de bestrijding der Werk loosheid primair in handen van het particulier initiatief te leggen, juist in eerste instantie aan zichzelf trekt en daarmede „de Troonrede op haar kop zet". Na voorop te hebben gesteld, dat de werkloosheid de laatste jaren van structurele aard blijkt te zijn, betoog de de voorzitter, dat de secondair gestelde overheidswerken met spoed en met voortvarendheid worden uit gevoerd en niet minder dan onge veer 300 millioen gulden zijn hier voor reeds beschikbaar, maar de maatregelen tot ontlasting van het bedrijfsleven om private investerin gen mogelijk te maken, worden van maand tot maand uitgesteld en stui ten af op budgetaire bezwaren, een budget, dat men wel direct met 300 millioen kan verzwaren voor het doen van overheidsinvesteringen. Wanneer dus enerzijds dt Regering faalt in het scheppen van mogelijk heden tot rendabele industrialisatie voor de particuliere ondernemers, dan werkt zij ook allerminst de mo gelijkheden tot het doen van Uit deze mededelingen van de mi nister van Economische Zaken mag worden afgeleid, dat binnenkort voor stellen van de regering met betrek king tot belastingherziening mogen worden tegemoet gezien en dat het zwaartepunt van deze voorstellen zal worden gevonden in een verlaging ringen in de hand: de nivellering en van de winstbelasting. Waar evenwelfiscale belasting d?r hogere inkomens de belastingdruk op ondernemingen verhindert dat ten ene male. De «eliik moet ziin. nnverschillie of deze! schadelijke werking der vermogens belasting sluit hier in kwade zin vol komen op aan. Zelffinanciering onmogelijk. De andere bron, waarvan voor de ;elijk moet zijn, onverschillig of deze j schadelijke^ ondernemingen in de vorm ener naamloze vennootschap of op andere wijze worden gedreven, zal derhalve ook de belasting op het inkomen niet onberoerd kunnen blijven. Omdat ook een gedeelte van de middelbare en hogere inkomens al thans in het verleden voor bespa ringen vrij kwam voor investering, zal ook dit element niet buiten be schouwing kunnen blijven. De minis ter laat zich hierover nog niet nader uit, zodat dus zal moeten worden af gewacht. elke voorstelling thans de Staten-Generaal spoedig zullen be reiken. uitbreiding van de werkgelegenheid de risicodragende kapitalen uit vloeien, was de zelffinanciering in I toch al uiterst hoge tarief van in komstenbelasting toegepast wordt op de bedrijfsinkomsten. Voor particuliere familiezaken, welke niet de N.V.-vorm hebben, geldt hier de gewone inkomstenbe lasting. Bij een zaak van enige om vang wordt dus al spoedig het hoog ste tarief van 7080% bereikt. Waar blijft de spaarzin en ondernemerslust, als men weet, dat meer dan 2/3 van zijn inkomsten zullen moeten wor den afgedragen? Om daarenboven vaak besteed te worden op een wij ze, welke vaak in schrille tegenstel ling is met de wijze, waarop het geld is verdiend. Voor N.V.'s geldt de huidige ven nootschapsbelasting; de bezwaren hiertegen zijn genoegzaam bekend, doch de voorzitter somde ze nog maals kort op. Overheid slikt kapitaal op. Daarop liet de voorzitter de geld politiek der overheid de revue pas seren. In 1952 werd bij openbare emissie door industriële ondernemin gen aan aandelen voor 17 millioen gulden geëmitteerd. Op de obligatie- markt werd door de bekende vloed van gemeenteleningen slechts 10% sommen, die vooral via het kapitaal dekkingsstelsel door pensioen en verzekeringsmaatschappijen en so ciale fondsen als collectieve bespa ringen de geldmarkt beïnvloeden, grotendeels in handen van de Over heid. De Regering zal vol'gens de de mocratische beginselen in overeen stemming met de wens van de meer derheid van ons volk: 1. een actieve industriële internationale politiek moeten voeren, waardoor het onze industriële producten mogelijk zal worden een evenredig deel van het nationale en internationale afzet gebied te veroveren. 2. Teneinde een ruimere toevloei ing van risicodragend kapitaal aan het particuliere bedrijfsleven moge lijk te maken, zal de Regering de zich steeds uitbreidende overheids bemoeienissen en de daarmede sa menhangende overheidsuitgaven en overheidsinvesteringen tot verhou dingen terug moeten brengen, die door de overgrote meerderheid van ons volk als normaal worden be schouwd. Om dit te bereiken is óók nu, of juist nu, principiële en ingrijpende belastingherziening noodzakelijk, waarbij op de eerste plaats wordt ge dacht aan: de verlaging van de hoogte en de progressie in de inkomsten-, vermo gens- en successiebelasting; verlaging van de té zwaar druk kende extra-inkomstenbelasting en vennootschapsbelasting om dezelfde reden zou voor de vennootschapsbelasting de principieel onjuiste beperkte verliescompensatie moeten worden afgeschaft; een voortgezette aanpassing van het fiscale winstbegrip aan gezonde door het particuliere bedrijfsleven bedrijfseconomische opvattingen en opgenomen. Deze overheidsleningen belastingvrijdom van een primair di beliepen tesamen meer dan 700 mil lioen gulden. Over de laatste zeven jaren is van het totaal als obligaties geëmitteerd bedrag ad 5.800 mil lioen, 4.200 millioen, dus ruim 70 voor rekening van de Overheid ge komen. Zo komen ook de enorm grote vidend zijn nodig om de financie ringsmogelijklieden te vergemakke lijken en te saneren. Tenslotte achtte de heer van Heyst nodig, dat de mogelijkheid tot vor ming van onbelaste reserves voor nieuwe investeringen zouden worden geschapen. Houtplein, waarop gasflambouwen zullen branden. Het stationsplein, de entree van de andere zijde krijgt een internationale vlaggenparade, waar door de ontluisterde fabrieksgevel, die het plein uitermate ontsiert, aan het oog onttrokken wordt. Door de stad zullen overdag en des aivonds enkele treintjes rijden, („Het GUippertje," dat in Leiden tij dens de zorr/er dienst doet) en van particuliere zijde wordt ook een en ander ondernomen om de bezoekers de nodige attracties te bieden. Op cultureel terrein Op cultureel gebied zal Haarlem Lichtstad zich eveneens' presenteren. Geregeld worden er in de Oude St. Bavo orgelconcerten gegeven en bij voorbeeld ook buitenlandse organis ten zullen gelegenheid krijgen het beroemde orgel, dat van 1770 dateert te bespelen, als zij dat te voren aan vragen. In het Teylermuseum wor den een exoositie ingericht van bloemschilder ij en en -tekeningen; een tentoonstelling van stadsbeelden uit het oude Haarlem wordt georga niseerd in de Hoofdwacht en heden daagse schilders expos'eren m mu seum „Het huis van Looy". Voor het eerst zal het ook moge lijk zijn het Frans Halsmuseum des avonds te bezoeken. Daar wordt een speciaal arrangement van de schut tersstukken van Frans Hals' opge steld. In de avond kan ook het stad huis worden berichti°d met de fraaie Burgerzaal, welke door de Graven van Holland is gebouwd. De kelder van het stadhuis konvt vrij voor het Poosjene1len-theater van Don Ver- meire, die voorstellingen geeft in verschillende talen. Behalve in het waaggebouw zal ook in de Vleeshal op de Grote Markt een taveerne („De Hyacinth") worden ingericht, gedreven door Amsterdamse werk studenten. De Vishal brengt 'n dieo- zee-show met ultra-violette verdich ting. Verwacht wordt, dat vele bezoe kers enkele dagen in Haarlem zullen blijven zodat ook gezorgd is voor voldoende logiesgelegenheid De Haarlemse hotels' hebben 450 bedden ter beschikking, particulieren 2000. Daarenboven is er nog gelegenheid tot logies te Zandvoort en Wijk aan Zee en "daar Noordwijk zijn hotels vroeger zal ooenen, zijn ook daar nog 1000 hotelbedden en 1000 bedden van particulieren beschikbaar. Met het afschieten van een lioht- kogel zal burgemeester Cremers'Vrij dagavond 13 Maart Haarlem Licht stad officieel ontsteken. ONWILLIGE VEEHOUDER VEROORDEELD Bij het tbc-vrijmaken van Oost- Gelderland heeft slechts een enke ling geen gevolg gegeven aan de op grond van de wens der aldaar wo nende veehouders opgelegde ver plichting, alle reactiedieren uiterlijk 1 November '52 te verwijderen. De betrokken veehouder is nu in kort geding te Arnhem veroordeeld tot het opruimen van de reageerder op straffe van 100.per dag gedu rende welke hij nalatig is en tot be taling van de kosten van het geding. Zelfs zijn vrouw ontvluchtte hem Na een intensieve speurtocht is het de Eindhovense polite gelukt de da der van de roofoverval te Strijp op 22 Februari te arresteren, het is een 27-jarige loswerkman, die reeds meer dere misdrijven op zijn strafregister heeft staan. Zoals men zich zal herinneren, is de particuliere bedrijven. Niet uitge-1 op de bewuste Zondagmorgen te keerde winsten' werden als reserves 1 Strijp een bejaarde boer met bijlsla- voor nieuwe netto-investeringen in gen van het leven beroofd en werd het bedrijf gehouden. Overmatig er uit de boerderij een bedrag van hoge belastingen en vooral het stel-1 220 gulden geroofd. tje binnengestapt en onder het voor daar zijn overjas geheel bebloed was, trok hij deze uit en stopte hem met de bijl en het mes in zijn tas. Ter wijl hij naai huis fietste smeet hij de tas in een beekje, waar deze echter bleef drijven. De man heeft zich toen wendsel van eierenhandel, was hij uitgekleed, is naar de tas toegezwom- doorgedrongen tot in de huiskamer, men heeft deze begraven in een waar hij de gehele toestand in ogen- j naburig weiland, schouw kon nemen. Hij ontdekte, datThuisgekomen vertelde hij zijn het geld in de lade van de daar aan- vrouw, wat er gebeurd was en be- wezige kast bewaard werd en dat val haar zijn kleren te wassen. Zijn de vrouw 's Zondagsmorgens naar vrouw is kort daarop het huis uitge- de kerk ging waardoor de oude boer vlucht omdat zij naar zij aan de alleen thuis bleef. I politie verklaarde niet langer met Op Zondag 22 Februari stapte de de bruut kon samenlevn. onverlaat tijdens kerktijd de boerde- j De politie kwam op het spoor van rij binnen en-begon met de oude de misdadiger door verklaringen van boer over eieren te praten. Toen de de buren, die vertelden, dat hij de be- oude man zich even van hem afwend- wuste Zondagmorgen zonder overjas de, haalde hij een bijl uit zijn acte- thuis gekomen was en dat die mor- tas te voorschijn en sloeg de boer gen was te drogen werd gehangen, daarmede de schedel in. Ten over- De man heeft een volledige beken- sel van de huidige fiscale wetgeving I De loswerkman, die reeds enige 1 vloede stak hij hem daarna nog met tenis afgelegd en zal voor de officier maken deze wijze van financiering maanden door middel van roof in een broodmes enige keren in de hals. van justitie worden geleid. Voorlo- practisch niet goed meer mogelijk, I zijn levensonderhoud voorzag, was Uit de lade greep de onverlaat hetpig is hij in het huis van bewaring d.w.z. dat het op de privé-inkomsten I enige dagen te voren het boerderij-! aanwezige geld 220 gulden en I te Den Bosch ingesloten.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6