L Rijnstreek Bescherming Burgerbevolking gaat deze maand starten Installatie Wijkhoofden in de A-kring Leiden-Oegstgeest GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN kunstleven in eiöen Helpt allen GIRO 9575! Leidse inzameling van geld is de fL 159*000 gepasseerd marktberichten MAANDAG 2 MAART 1953 DE LE1DSE COURANT EERSTE Bl.AD - PAGINA 3 Deze maand staat voor Leiden en Oegstgeest in het teken van de grote wer- vings-actie van vrijwilligers(sters) voor de Organisatie Bescherming -Bevol king. Wil deze organisatoe voor haar eventuele taak berekend zijn, dan moet zij in deze gemeenten, die gerangschikt zijn in de A-kring, kunnen rekenen op ongeveer 2100 vrijwillige krachten. Ofschoon ieder weldenkend mens hoopt, dat de mensheid voor een volgende wereldbrand gespaard blijft, kun nen er zich toch rampen voordoen wij behoeven nog maar te denken aan de watersnoodramp, die ons land in het begin van de vorige maand heeft getroffen welke het gewenst maken, dat onmiddellijk een zo groot moge lijk aantal georganiseerde hulpkrachten wordt ingezet Wie weet hoe hij dan helpen moet is meer waard dan honderd goed willenden, die niet weten koe zij dit zullen doen. Tijdige opleiding en organisatie verhoogt de veilig heid van de gemeente, van de eigen straat en van het eigen gezin. Vandaar dan ook, dat de organisa tie J3.B. er toe over is gegaan om op ba^is van vrijwilligheid een groot aantal hulpkrachten aan te trekken. Momenteel zijn dat er in ons land reeds circa 70.000, die het niet alleen een plicht, doch vooral een eer een daad van oprechte vaderlandsliefde achten opi hun krachten aan dit werk te mog^si geven. In Leiden en Oegst geest zullen in de komende weken plm. 2100 ingezetenen dit voorbeeld moeten volgen. Teneinde deze stroom van vrijwil ligers mede te kunnen opvangen en aan de organisatie mede leiding te geven, zijn Zaterdagmiddag in de Burgerzaal van het Leidse Stadhuis in tegenwoordigheid van een groot aantal notabelen uit beide gemeenten de zeven wijkhoofden in de A-kring geïnstalleerd. Het waren de heren A. v. d. Neut, W. Th. Breedeveld, O. A. M. Bik, B. J. Huurman, A. P. de Rooy, J. van Riet en L. Zitman. Voor deze laatste, die verhinderd was, was het plaatsvervangend wijkhoofd, de i heer Stigter verschenen. De burgemeester van Leiden, jhr. j mr. F. H. van Kinschot, sprak in zijn j kwaliteit als voorzitter van de A.- kring een inleidend woord, waarin hij de B.B. schetste als een organi satie, die vanuit de burgerij wordt opgebouwd. Gezien de offervaardig heid en de bereidheid tot dienen, die de Leidse burgerij in de eerste Fe- bruari-dagen bij de watersnoodramp aan de dag heeft gelegd, verwacht hij, dat zij ook thans haar taak zal verstaan. Het hoofd van de B.B. in deze kring, de heer S. W. Hagedoorn, gaf* een uiteenzetting van de organisatie hoe deze in Leiden en Oegstgeest is gedacht. In totaal komen er in deze gemeenten zeven wijken, die elk plm. 15.000 bewoners omvatten. Iedere wijk wordt wederom onderverdeeld in 15 blokken aan het hoofd waar van een blokhoofd met ongeveer 1000 bewoners. Voor ieder blok moe ten uit de bewoners 20 vrywilligers- (sters) worden gerecruteerd, die in diverse functies moeten samenwer ken. Op deze wijze komt men aan een totaal aantal van 2100 hulp krachten. Als taak van de wijkhoof den ziet spreker een goede binding van alle vrijwillige krachten. Ten slotte weidde de heer Hagedoorn uit over de betekenis van een doelmatig georganiseerde B.B., die bij alle eventuele rampen direct in actie kan komen. In het verleden is gebleken, aldus spreker, dat goed georganiseer de beschermingsdiensten de ergste rampen kunnen voorkomen en de gevolgen van een aanval met meer dan de helft beperken. In dit ver band wees spreker op de luchtaan vallen in de laatste wereldoorlog op Londen. Nadat de burgemeester van Leiden de wijkhoofden had geïnstalleerd, dankte de heer D. C. Kok, die in voorgaande jaren bij de Luchtbe scherming een actieve rol speelde en van wiens adviezen men ook thans heeft geprofiteerd, de burge voor de wijze, waarop hij deze installatie had verricht: sober, Iers van het hechte gebouw van de eenvoudig, doch getuigend van gro- B.B., hoopte, dat de eendrachtige sa- te hartelijkheid en waardering. Spre-menwerking, die zich thans tussen ker wees er o.m. op, dat uit de ge- j beide gemeenten openbaart, een schiedenis van Leiden valt af te lei- symbool zou zijn van de sfeer, waar denaars blijk zullen geven -goede burgers te zijn, die begrip hebben voor de plicht, die hen wacht. Mr Tilenius Kruythoff, promotor van de Stichting B.B., ging vervol gens nog uitvoerig in op de grote be tekenis van de organisatie Bescher ming Bevolking en achtte de wijk hoofden in deze organisatie de rug- gegraat van de B.B. Zij, die zich straks als vrijwilliger zullen opge ven, moeten volgens spreker vol doen aan de eisen van paraatheid, kameraadschap en bezieling De B.B. is er, aldus mr Tilenius Kruythoff, om zelf, onze medemens, ons land en onze stad te beschermen. Burgemeester van Oegstgeest: hier vallen de grenzen weg De burgemeester van Oegstgeest, de heer H. L. du Boeuff, sprak een slotwoord, waarin hij er op wees, dat bij dit werk, althans voor een ogenblik, de gemeente-grenzen weg vallen. Straks, zo voegde hij er na drukkelijk aan toe, zette wij als in gezetenen van Oegstgeest weer een dikke streep onder deze grenzen. Een uitspraak, die onder de aanweaigen grote hilariteit verwekte. Burgemeester Du Boeuff, die even eens de wijkhoofden zag als de pij den, dat vrijwilligers in tal van tij den van nood blijk hebben gegeven goede burgers te zijn. Spreker is er van overtuigd, dat ook thans de Lei- in Leiden en Oegstgeest ook in de toekomst wensen samen te werken, met behoud van haar gemeentelijke autonomie. De heer C. J. Wesseling 25 jaar bij P. en C. Vandaag viert de heer C. J. Wes seling, sous-chef van dc fa. Peek en Cloppenburg te Leiden, zijn zilveren jubileum in dienst van P. en C. Ter gelegenheid hiervan werd hem heden morgen, omgeven door echtgenote en kinderen, een hartelijke huldiging bereid, waarbij practisch het voltal lige personeel tegenwoordig was. Eerst werd het woord gevoerd door de heer M. Meyer, bedrijfsleider, die er op wees, dat de heer Wesseling het belang van de firma steeds op de voorgrond heeft geplaatst en dat hij een groot aandeel heeft in de pret tige contacten met de cliënten. Zo is de juibilaris een der steunpilaren ge worden van het bedrijf, hetgeen hij hopelijk nog vele jaren zal zijn, al dus de heer Meyer, die met de ge lukwensen van de directie een en- loppe met inhoud aanbood, bestemd voor een buitenlandse reis. Mevr. Wesseling ontving bloemen. Namens het personeel sprak de heer A. Genang, die uiteenzette, waarom aan de wens van de jubilaris dit jubileum in stilte voorbij te laten gaan geen gevolg kon wor den gegeven. Het personeel wilde immers gaarne getuigen van de col legialiteit en de vriendschappelijke samenwerking van de jubilaris, die als leider van jubilea en personeels- avonden, als contactman van het per soneelsorgaan en als tussenschakel bij het overleg tussen leiding en per soneel zich steeds zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Zowel het bedrijf als 't personeel heeft hiervan de vruch ten geplukt. Uit dank voor dit alles bood de heer Genang een ontbijt- en theeservies aan. Spr. betrok ook me vrouw Wesseling in zyn hulde. Namens de gepensionneerden sprak de heer W. van Vliet, eveneens onder aanbieding van een geschenk. De jubilaris verklaarde in een geestig dank /cord, dat hij zich al tijd een echte ..Pekiaan" gevoeld heeft en dat het onder de „P. en C. vlag" goed werken is. De afgelopen 25 jaar hadden hem redenen tot gro te dankbaarheid gegeven. Spr. dank te zowel de directie als het personeel voor de aangeboden geschenken. Daarna werd de koffie rondgediend en zette men het prettig samenzijn nog een uurtje voort. Gevestigd ia de week van 23 tot en met 28 Febrnari. C. A. M. J. Beurze. l.L verpleegster, Nwe Beestenmarkt 3a; A. Blankers 't Hooft, onderwijzeres, Ho- gewoerd 14; J. Broerse en fam., mili tair, Zaanstr. 13; A. L. van Bruggen, W. Rozenstr. 2a; A. van Duijvenbode, Plantsoen 1; A. M. A. van Elewout. 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; C. Fries, koopman in metalen, Uiterstegracht 164; J. A. T. M. Geers, verpleegster, Rijnsb. weg 10; P. T. van Gerven, gezinsver zorgster, Morssingel 8; W. van der Graaff en fam., ad.i. commies gem. secr., Lorentzkade 52; M. de Groot, gezins verzorgster, Rapenburg 59; R. A. de Haas en fam., arts, Paviljoenshof 25; T. W. SpieringsVan der Ham en fam., Veilingkade 7; C. Heerikhuisen, soc. ver zorgster, Rapenburg 59; J. A. Hokke- ling, Jerares NO, R. en Schiekade 115F; M. RijlaarsdamHoogervorst, Morsstr. 9; D. M. Kempers, h. i. d. huis houding, Haarl.str. 187; A. J. F. A. Kerst, Druivenstr. 3; H. J. L. Keulaerds, R.K. priester OFM, Haagweg 13; G. C. J. Kie- rneney en fam., arts. Meerhof 31; A. P. van der Klugt, verpleegster, Haarl.- straat 256; W. Kras, arbeider NS, Haag- weg 8; Wed. C. van der VoortKulk, Plantsoen 1; C. J. van der Laken en fam., amanuensis, Waardstr. 2; H. M. van der FitsVan Leeuwen, Kraaier- straat 16; J. Mantel. Rapenburg 59; M. M. Mulders, dienstbode, Rijnsb.weg 158; C. Noordegraaf en fam.. typograaf. Vei lingkade 4; A. J. RietveldNijssen, Tes- selschadestraat 16a; W. Colders, Witte Singel 40; A. Plomp, verpleegster, Zee manlaan 11; G. Pluis, verkoopster, Bree- straat 97; S. A van der KampRamak en fam., De Ruijterstr. 25; A. D. J. Saeij, Veilingkade 2; M. M. BusSaeij, Vei lingkade 2; J. W. Semeyns de Vries van Doesburgh, Hooigracht 57; A. G. Sjoer, Rapenburg 59; H. Stapert, dienstmeisje, Rapenburg 59: C. Strumpel en fam., serg. majoor. Zaanstr. 19; L. F. J. M. Theunissen, Wasstr. 31; H. J. M. Tielens, Noordeinde 52; Titing Marijam, echtg. van Steenbergen en fam., Balistr. 59; J. P. H. van der Togt, kinderjuffr., Bree- straat 84; H. M. Troost, chauffeur, Mirakelsteeg 21; T. J. van Vegten, land arbeider. Uiterstegracht 36; A. Vijfwin kel, corrservatiewerkman, Morsweg 75a I. J. VelthuisVijsel en fam., Meerhof 20; C. C. ter Haar RomenyWachter, Rapenburg 40; A. J. A. M. Warning, Nwe Rijn 80a; J. W. Westenborg, 1.1. instr.maker, Fagelstr. 26; H. Wester kamp, 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10; J. G. A. Wolfs, Vondellaan 8. Vertrokken in de week van 23 tot en met 28 Februari. D. A. W. Bisdom, Pieterskerkhof 36. 's Gravenhage. Banka- slraat 8; R. E. Blom, Rijnsb.weg 21, Al phen a. d. Rijn, Raadhuisstr. 38; A. KoppenBonte. Breestr. 23, Velsen, v. v Vondellaan 48; R. J. Bouricius, woon schip L 1049 a. d. Morskade, 's Graven hage. Riouwstr. 96b; M. WetselaanBuis er: fam., Utr. Jaagpad 79, Zuid Afrika; W. M. M. Damen, Hogewoerd 135, Roer mond, Kapellerlaan 51; Wed. Thieme Dasenem, St. Buysingstr. 19, Oudenbosch, Beatrixlaan 13; J. van Duin, Roodborst- straat 40, Oegstgeest, Koninginnelaan 17; F. W. Eckenhausen, Vóndellaan 24, Oegstgeest, Laan van Arenstein 29; D. van Egmond, Gerecht 7, Westzaan, Over toom 62; Th. H. van der Fits, Kraaier- straat 16. Alkemade, Boekhorsterweg 13; J. A. H. J. Gallé. Schelpenkade 8, 's Gra venhage, Van Stolkweg 23; J. M. W. de Greeff. Rijnsb.weg 189, Oegstgeest, Rhijng.str.weg 33a; J. C. H. Haring, Ten Katestr. 19, Bloemendaal. Rijperweg 7: E. E. van der Harst. Nieuwsteeg 31, Voorburg, Oosteinde 206; J. van den Heuvel. L. Morsweg 14, Haarlem, Pavil joenslaan 7; W. F. Hofkes, Oude Rijn 172a, 's Gravenhage, Spreeuwenlaan 50; P. van Houten, Morsstr. 34, 's Graven hage, Dibbetstr. 13; M. A. van den Ing. Zijlsingel 10, Hazerswoude, Molenlaan 29; J. P. Kennis en fam., Bronkhorst- straat 9, Canada; M. de Kleijn, Kruis straat 36, Breda. Molenstr. i8; P. de Koning en fam., Timorstr. 27, Oisterwyk, Burgtakkerdreef 73; D. Kuiper, Rem- brandtstr. 27, Hazerswoude, Voorweg 8d; C. A. Kuiter. L. Morsweg 57, Groot Brit- tannië; L. Landman. Lorentzkade 37, Eloemendaal. Esschenlaan 19; W. Lange veld. Haarlstr. 274a. Alphen a. d. Rijn. Prinsenlaan 25; J. M. Lans, Thorbecke- straat 25. Groesbeek, Nijmeegsebaan 78; Louwrier en fam., Kneppelhoutstr. Australië; M. J. L. van Marwijk, Coornhertstr. 4a. Rotterdam, Klein Cool- straat 38a; M. A. van EgmondDe Mooij, Leliestr. 13a, Westzaan, Over toom 62; J. Munting en fam., Rijnsb.- veg 2, Oegstgeest, Fr. Hendriklaan 23; J. Olthof, Fagelstr. 35, Amsterdam, Siadionweg 53 II; M. G. Oosterom, Oude Vest 35, Waddinxveen, Brugweg 71; H. Pelt, Boerhaavelaan 2. 's Gra venhage, Nwe Haven 35; A Peters en fam., Da Costastr. 5, Canada; H. Philipse. Langestr. 2a. Zandvoort, Kostverloren- straat 129; R, Plantsen en fam., Mors weg 44, Goes, Bergweg 92; Th. J. J. van der Pluijm, Trompstr. 1, Zuid Afrika; A. M. BijlRietveld, Rijnsb.weg 144, Nederlandse Antillen; J. G. Rodenburg wed. Verwoerd, H. Morsweg 114, Alphen Rijn, Pr. Hendrikstr. Beek—Dc Roo, Schoolstr. 6, Warmond, Byleveldlaan 19; Wed. M. Vlaardinger- broekVan Rosse, Vondellaan 3, Zoe terwoude. Rijndijk 7; N. Schellinger en fam., Vreewijkstr. 24, Arnhem, Drie Gasthuizen K 40; M. E. C. v. Schooten Burgerlijke Stand Geboren: Johanna, d. v. J. Koppe en M. C. Onvlee; Wynand, z. v. W. van den Berg en A. M. H. Gerrits; Johanna Catharina, d v. M. Dubbel de man en P. Pooijer; Maria, d. v. J. J. Tisseur en A. van Laar; Philippus Adrianus, z. v. P. A. Dool en A. van Schoonderwoerd den Bezemer; Eli sabeth, d. v. C. Boersma en J. C. v. Stipriaan. Overleden: W. Freeke, man, 36 jr.* K. en O.-voorzitter herdenkt pater Dolle In het zojuist verschenen Maart nummer van het maandblad voor IC. en O. troffen wij het volgende sympathieke „In Memoriam" aan voor pater Dolle van de hand van de voor zitter H. de Wilde. Het luidt als volgt: Tot ons diep leedwezen moeten wij het overlijden melden van Pater Dolle, die in de eerste, moeilijke ja ren van K. O. bestuurslid was en aan wie wij bijzonder veel dank ver schuldigd zijn. Pater Dolle wa£ een man met een rustige autoriteit, een bezonken oor deel en een ruime opvatting, met wie wij graag, hartelijk en vriend schappelijk samenwerkten. Hij heeft tot 1 Januari 1948 toen hij werd benoemd tot Rector te Apeldoorn zijn beste krachten gegeven aan de opbouw van K. O., aan zijn per soon en aan zijn werk bewaren wij de beste herinneringen. Ik persoonlijk heb in hem een vriend verloren, die ook na zijn uittreden uit K. O. nog regelmatig kwam kijken naar ons werk en die niet verzuimde wan neer hij in Leiden was bij mij aan te lopen, om zich met mij nog eens te vermeien in herinneringen aan die goeie opbouwtijd, toen we de meest onwaarschijnlijke reizen moesten on dernemen, om toneelstukken en ge zelschappen te gaan keuren en op zoeken, Harmonie Kapel „Werkmans Wilskracht" Onder directie van kapelmeester Ger. Dik. heeft „Werkmans Wils kracht" Zaterdag een buitengewoon geslaagde uitvoering gegeven. De voorzitter van het gezelschap, dc heer J. Bij, sprak een welkomst woord tot de beschermheer, de heer W. Schrandt cn mevr., tot genodig den, afgevaardigden, pers, donateurs en tot de grote schare belangstellen den De gehoorzaal was afgeladen vol.. De voorzitter vertelde het een en ander over het wel en wee van dc vereniging. Want duidt het niet op welzijn, wanneer deze in staat is met behulp van vrienden het instru mentarium aanzienlijk te vernieu wen, zodat het mogelijk was een ge hele bezetting klarinetten en saxo foons te kopen? Nog meer goed nieuws: de nieuwe fagot is in aan tocht (op een kleine betaling uit de kas na) schenking van twee buiten gewone vrienden, die dan ook na drukkelijk welkom werden geheten. Het is een aanzienlijk geschenk, waarvoor geen dank te groot is. De leden van het Harmonie-orkest waren met hun wakkere dirigent buitengewoon in hun schik en speel den zo uitstekend, als wü in geen jaren hoorden, hetgeen blijkbaar te danken was aan de nieuwe instru menten De beschaafde ronde toon van klarinetten en saxofoons was opvallend en de toewijding even groot als het enthousiasme. De vele luisteraars stimuleerden door hun belangstelling het musiceren. De „Imperial echoes march" van Safro- ni vormde een gelukkig begin. Meer kennis en conditie werd er gevraagd voor Ranecke's Testouver ture „Friedensfeier". Het glorieuze geerde de kapelmeester de „Kaiser wals" van Joh. Straus, en wat men te horen kreeg was naar de aard van de componist onweerstaanbaar rhyt- raisch en met contrasten van le vensvreugd en weemoed in de melo die. Dan vierde het orkest hoogtij met de ,,Fest Polonaise" van Svendsen Pala cn de van vinding getuigende Klankcn-weelde-marsch van J. H. Brouwer, die (als wü 't goed hoor den) in de zaal aanwezig was. Het programma van „Werkmans Wils kracht" zou niet volmaakt zyn zon de Za-De-mars van de hond Ger. Dik. Deze was er dan ook nu, en hoe dikwyls ook gespeeld, doch deze al tijd nog fris, opgewekt cn muzikaal aan. De keurig gespeelde piccolo-so lo in het Trio kreeg terecht vol ap plaus. De kapelmeester werd eens fyn in bloemen gezet, wat hü ook verdiende. Een mooie mars als uit leiding van dit geslaagd concert. Hierna: de Capriolen revue, welke „In dc stemming" presenteerde en naar 't zich liet aanzien was de goe de stemming in de zaal volop aan wezig. Een gezellig dansje na, by het dansorkest „The Melody Makers" onder leiding van Gé Hofink; dans- leiding de heer Van Wijk. J. Kortmann. Pater Dolle was niet oud. doch een j hoofdthema naar Mendelsohn, om- gevaarlijke ziekte sloopte hem te vroeg. Wy hebben zyn einde met ras se schreden zien naderen, doch de tyding van zyn overlijden heeft ons toch nog verrast. Wij zyn hem zeer veel dank ver schuldigd, méér, dan buitenstaanders kunnen vermoeden. Hij ruste in vrede. SCHOOLVOETBAL IN DE A.S. PAASVACANTIE Gedurende de a.s. Paasvacantie organiseert de KNVB, afdeling Lei den, commissie voor school voetbal. voor wat Leiden betreft betreft in samenwerking met de Gemeente lijke Schoolsoortcommissie we derom school voetbalwedsta-y den. De wedstryden worden gespeeld in Leiden, Alphen han den Rijn, Kat- wyk aan Zee en Sassenheim cn wel op Dinsdag 7, en Woensdag 8 April. Gesoeeld wordt in drie groepen, n.l.: A. Lagere scholen: Deelnemen kunnen leerlingen, die vóór 1 Aoril 1953 de leeftyd van 12 jaar bereiken speeld en versierd door diverse in strumenten kwam fyn tot zyn recht Met korte, tactische gebaren diri- Schild, H. Morsweg 96a, 'sGravenhage, ty"" Klin Rijkhof van Coensstr. 45; B. W. Schip-j Zgn. Aprdscholen ^^tellen^^i^un elf tallen samen uit leerlingen, die op 20 Maart a.s. als leerlingen dei- school staan ingeschreven. B. Juniores. Elftallen van 7e en 8e klassen spelen in de groep elftallen van. jongens van 12 t/m 14 jaar Hiertoe behoren de VGLO-rcholen, de lagere klassen van ULO-, HBS-, Lycea, Gymnasia en Nyverheids- scholen. C. Seniores: Elftallen van jongens van 16 jaar en ouder. Op Donderdag 9 April worden voor de Leidsche scholen in de Leidse Hout de demi-finales en fi nales gespeeld tussen de Openbare-, x» T- i. Christelyke- en R. K. Scholen. Het ?,e«traü. 1' L Vooys, Rijnsb.weg ejncitournooi, tussen de winnaars 113a, Groot Bnttannie; G. C. de Vries, ll5t Morssingel 3. Rotterdam. Mathenesser-1van de tournooien uit bovenstaande laan 463; E. de Vries. Nwe Rijn 8, Rot- gemeenten wordt wederom te Lei- terdam. Schans 35a; B. J. Zondag, Zoe- den gespeeld op Zaterdagmiddag 11 terw.singel 34, Beverwyk, Relweg 51. April. per, J. v.'Houtkade 24a, Utrecht, Men- delsohnstr. 30; L. Schipper en fam., J. v. Houtkade 24a. Utrecht, Mendelsohn- straat 30; Wed. M. C. v. d. MeelSlie- rings, Timorstr. 27, Oisterwyk, Burg takkerdreef 73; C. Spier. Vreewykstraat 16a, Ver. Staten van Noord Amerika; M. Taal. W. Singel 96, Krommenie, Zui- derhofstr. 38; M. P. DekkerThomas en fam., M. Treublaan 17, Gilze ca., Julianastr. 93; E. Mens Fiers Smeding Timmers en fam., Papengracht 19, 's Gra venhage, J. Israëlsplein 7; P. S. Tol en fam., Prinsenstr. 29a, Edam, Nicolaas- hof 16; J. Tuns, v. Oldebarneveldstr. 35, Valkenburg Z.H., Marktvelt 5; W. F. M. Twaalfhoven. Noordeinde 37. 's Graven hage, J. v. Nassaustr. 45; N. Verbeek, Rapenburg 59, Oegstgeest, Duivenvoor- Maandag 2 Maart. Zaterdag was het 40 jaar geleden, dat de heer P. J. Rozier in dienst trad van de P.T.T. Thans is hy als chauf feur aan het kantoor te Leiden ver bonden. Hy heeft in die 40 jaar zyn plicht betracht op een wijze die voor velen een lichtend voorbeeld kan zyn, zei de directeur van het Leidse postkantoor, de heer J. H. Habermehl, toen hy de jubilaris Za terdagmorgen een bezoek bracht en hem de bedrijfsoon-.onde overhan digde. Namens de collga's bood mej. J. Doove, penningmeesteresse van het jubileumfonds, een enveloppe met inhoud. De jubilaris dankte geroerd voor deze blijken van sympathie. Hoewel hij getracht had deze dag on opgemerkt voorby te laten gaan, was het feit toch wereldkundig ge worden en kwamen vele collga's hem thuis gelukwensen. De heren-leden van dc R.K. Gym.- vcr. „Groen Wit" moeten er blik semsgoed nota van nemen, dat niet meer op Dinsdagavond, maar op Woensdagavond training hebben, om tien uur in de gym.zaal Pieterskerk hof (achterkant jongensschool Ra penburg). Nieuwe leden kunnen zich hier melden. Morgenochtend om half tien zal in de Hartebrugkerk een H. Mis wor den opgedragen tot intentie van de overleden leden van de Leidse K. A. V. De dames-leden worden verzocht hierbij aanwezig te zyn. De Hengelaarsvereniging D.V.V. hield gisteren haar laatste viswed- stryd in de Ringvaart. Het was wel een beetje fris aan het water, maai de vangst was redelyk. Na tweemaal een uur vissen werd 8.915 gram vis aan de schaal gebracht. De eerste prijs was voor W. Hamerling, die met 1.270 gram de wisselbeker krgeeg. De andere winnaars waren: P. Neule teboom 1115, G. Pouw 670, J. Hak- kert 665, C. v. d. Burgf 660, J. Leue- ring 550, W. van Es 530, A. Flippo 420. H. Neuteboom 425. J. Flippo 285. Op Donderdag 5 Maart zal ondór auspiciën van de Leidse Kunstkring „Voor Allen" optreden de beroem de violiste Janine Ondrade, die voor de Leidse muziek-minnaars al lang geen onbekende meer is. Aan de vleugel Gerard Hengeveld. Er zullen werken uitgevoerd worden van Per- golese, Schumann, Honegger, Chaus- son, Szymanowski en Ries. STADSKOK. RECHTZAKEN HAAGS GERECHTHOF De Pseudo student. Het Haags Gerechtshof bevestigde het vonnis, waarbij de Delftse boekbinder J. R. tot acht maanden gevangenisstraf .werd veroordeeld en ter beschik king van de regering werd gesteld. Hy had op 4 cn 5 September in Lei den, in een gehuurde rok gestoken, veel indruk gemaakt in diverse ca fé-restaurants, maar ook veel onbe taalde rekeningen achtergelaten. Zo bestelde hij zgn. als penningmeester van de Delftse Senaat een promo tiediner voor 85 personen. Zelf nam hij een voorproefje en hij liet de chan\pagne rykelyk vloeien, anderen gul rondjes gevend. Zonder betaling verdween hy, zy het dan ook in één restaurant met achterlating van zijn pandjesjas als pand. Ook zyn hotel betaalde hij niet, evenmin als' dc taxi die hem tenslotte naar Delft terug bracht. De veroordeelde was reeds eerder ter bes'chikking van de justi tie gesteld. KYNOLOGEN VERENIGING „RIJNLAND" Zaterdag werd te Utrecht de jaar lijkse clubmatch gehouden van de Ned. Club voor Dalmatisdhe honden. Op deze prettige en vlot georgani seerde byeenkomst, onder leiding van de heer F. dc Graaff, Hazers woude (voorzitter) en de heer A. v. hebben heden voor de K. V. Rus land met hun Dalmatiners traditie getrouw de clubeer hoog gehouden. In de jeugdklasse Reuen werd de eerste prys behaald door een fok- product van de bekende kampioen Winnall Lancer van mevr. C. de Graaff—Oppelaar uit Hazerswoude. In de open klasse Reuen zegevier de Lancer en werd beste Reu. De jeugdklasse tevens was een be lofte voor de toekomst van het ras in ons land. Eerste in deze fraaie en elegante klasse werd „Baldy van Meerburg", fokster-eigenaresse mevr. J. Heykoop te Leiden. Tweede werd „Ace of trumps of high Trees", fok ster-eigenaresse mevr. C. de Graaff Oppelaar. In de open klasse Reuen werd „Disirée van Winneweer", eig. mevr. J. Heykoop derde. De strijd om de eerste hond van de show was een volkomen Rijnlandse aangele genheid. De beste Reu kampioen, „Winnall Lancer", bleek „1. honneur aux Dames" te geven en de jeugdige „Baldy van Weerburg" van mevr. Heykoop ging met de hoogste eer strijken, beste van de show. beste in Nederland gefokte hond (Winnall Cub), beste jonge hond (Wouds hoornbeker) en beste op het conti nent gefokte hond (Distinction Cuip). Een prachtig resultaat van dit jonge, sierlyke beestje, dat kwam uit een fameuze worp van zeven tien puppies. De K. V. Rynland kan trots zijn op haar liefhebbers van Dalmatische honden. LEIDERDORP Bloedtransfusiedienst. Op Don derdag 5 Maart komt de Bloedtrans fusiedienst van het Roode Kruis bij 3ö0 personen bloed afnemen in het Dorpshuis. Alle opgeroepenen gelie ven te komen en personen van Lei derdorp en Zoeteiwoude-Ryndyk, die zich niet hebben opgegeven, kunnen dit alsnog doen. ALPHEN AAN DEN RIJN RECHTBANK VERLEENT AVIFAUNA DEFINITIEVE SURSEANCE VAN BETALING. De Amsterdamse rechtbank, onde* presidium van mr. B. de Gaay Fort man heeft vandaag naar aanleiding van het Donderdag jl. op de vergade ring van crediteuren uitgebrachte advies aan de NV. Br.timy (Avifau na) te Alphen definitieve surseance van betaling verleend voor 1 y jaar, met terugwerkende kracht ingaande op 24 November jl. Definitief werden benoemd tot be windvoerder mr, C. D. van Vliet en mr. A. T. E. Kastein teneinde met de schuldenaren het beheer over de zaken te voeren. Tydens de voetbalwedstrijd NSA— Hazerswoudsc Boijs, Zaterdagmiddag op het „Alphen"-veld gespeeld, trap ten J. v. G., van laatstgenoemde ver eniging en de N.S.A.-speler W. B. gc- lyktijdig naar de bal. Door onge- gelukkig toeval schopte van G. tegen het rechterbeen van B., dat tussen knie en enkel brak. Nadat dr. A. J. Zwartendijk de eerste hulp had ver leend, is het slachtoffer per zieken auto naar het Academisch Zieken huis te Leiden overgebracht. Nog meer voctbalnarigheid. Tij dens de voetbalwedstrijd, op het zelfde terrein Zondagmiddag ge speeld tussen Alphen 4 cn M.M.O. I uit Hoogmmade trapte dc M.M.O.- midvoor A. P. tegen het lichaam van de Alphen-speler A. M., die nadat dr. A. J. Zwartendyk geneeskundige hulp had verleend, per auto naar zyn woning kon worden overgebracht. Het letsel bleek niet van ernstige aard. Doorlichting op t.b.c. In ver band met de nationale ramp is wij ziging gekomen in data van bevol kingsonderzoek op t.b.c. Begonnen wordt op 27 April te Aarlanderveen, waar men 2 dagen nodig denkt te hebben. Daarna komt Alphen aan. de beurt. LEIMUIDEN Zaterdagavond omstreeks 9 uur voeren 3 personen uit Langeraar met een scheepje belader met hout in de Drecht richting Bildcrdam. Nabij het matergemaal van de Vriesekoopse- polderpolder ging een gedeelte van de lading aan het glyden, met het ge volg, dat de 2 jongste schippers in het water terecht kwamen. Beide personen wisten spoedig weer aan boord te komen. Enkele bewoners uit Vriezekoop, die het ongeval zagen, gingen er met d roeiboot naar toe en konden de slachtoffers van dienst zyn met droge kleren. Over het ver miste hout heeft men zich maar niet meer bekommerd Automatisering telefoon. Dc da tum van ingang van automatisering van het telefoonnet Leimuiden Ls thans officieel bekend geworden. Vanaf Dinsdag 10 Maart 13 uur zul len dc aangeslotenen hun gesprek ken zelf kunnen kiezen. Het net is bereikbaar onder het kengetal K172L Het net dat thans 130 aansluitingen telt, wordt die dag uitgebreid tot 145. Tot Maandag 23 Februari 1953 was ontvangen: Daarna is ontvangen: Giro's 1025, Bank 30,— Kas 2103,36 Collecte Scholen 68,08 Zodat tot Zaterdag 28 Februari 1953 is ontvangen: i 159.399,77 ROTTERDAM, 2 Febr. Vee. Aan voer totaal 1593 stuks, waarvan 868 vette koeien en 725 varkens. Pry zen: vette koeien f 2.34—2,94, 2,64—2,74 en f 2,10—2,30; varkens 1,80, 1,78 en 1.76 per kg levend gewicht. Vette koeien aanvoer ruimer, han del kalm, niet geheel pryshoudend prima's boven notering, varkens aan voer kleiner, handel redelyk, pryzea lager, zware moeilijk te plaatsen.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3