grow laid] NIEUWE NEDERLANDSE STAATSLENING Wat doet het Roode Kruis met de overtollige goederen? Motte GOLF Roofmoord bij Eindhoven Zestiende lijst van Watersnood-slachtoffers Geen papiertje Kerkganger door een afknappende lantaarnpaal dodelijk getroffen Weer een ander wijkgebouw voor het Wit Gele Kruis MAANDAG 23 FEBRUARI 1953 DE LEIDSE COURANT CERoTE BLAD - PAGINA 2 200 millioen tegen 33/4% Blijkens een heden gepubliceerd procpectus heeft de minister van fi nanciën besloten tot de uitgifte te gen de koers van 99 pet van een 3 3/4 pet Nederlandse staatslening, gTOOt 200 millioen» waartoe hij krachtens de Leningwet 1949 gemachtigd is. De lening heeft een looptijd van ten hoogste 40 jaren, gerekend van 1 April 1953. Onder voorbehoud van versterkte of algehele delging zal, te beginnen in 1955, jaarlijks per 1 April 2 1/2 pet op de lening worden afge lost. De rente gaat in op 1 April 1953, de dag waarop de storting op toege wezen schuldbewijzen dient plaats' te vinden. De coupons verschijnen half jaarlijks op 1 April en 1 October. Schuldbewijzen in de nieuwe le ning zullen worden afgegeven in stukken van 1000.en f 500. terwijl deelneming in de lening in de vorm van schuldregisterinschrijvin gen kan gestohieden tot bedragen van tenminste 100.000. De inschrijving staat open op Donderdag 5 Maart 1953 van 9 tot 16 uur, bij het agent schap van het ministerie van finan ciën te Amsterdam. Inschrijvingen kunnen uitsluitend worden ingediend door bemiddeling van banken of commis'sionnairs in effecten, leden van de bedrijfsgroep effectenhandel, bij wie prospectussen en inschrij vingsformulieren moeten zó tijdig worden opgegeven, dat zij door de bank of commissionnair op de in- tichrijvmgsdag bij het agentschap van ministerie van financiën vóór 16 uur kunnen worden ingediend. De toewyzing geschiedt door de DRINKWATER BRANDSLANG De waterbuizen, die aangebracht waren in de kapotgeslagen dijk bij Stellendam, bleken voorlopig onher stelbaar en hiermede zou het achter land, bestaande uit Melissant Oud dorp Middelharnis, Sommelsdijk en Stad aan 't Haringvliet voor dezelfde tijd zonder water komen te zitten. Men heeft er nu wat op gevonden. Met een 500 meter lange brandslang heeft men nu een noodverbinding over het gat in d- dijk tot stand ge bracht, waardoor het water op het pompstation te Sommelsdijk opge pompt kan worden. Hierdoor kun nen de eerste vier steden thans reeds drinkwater tappen. r tad aan 't Ha ringvliet is nog niet zo ver. maar hoopt zeer binnenkort ook de water- kraan weer te kunnen gebruiken. minister van financiën, zo spoedig mogelijk na de sluiting van de in schrijving. Het recht wordt voorbe houden inschrijvingen geheel of ge deeltelijk niet in aanmerking te ne men. Bij ©vertekening geschiedt de toewijzing systematisch. MAASTRICHTSE MIDDENSTAND ZONDER CARNAVAL IN MOEILIJKHEDEN Daar het afgelasten van de carna valsfeesten de Maastrichtse midden stand ongeveer 1 1/2 millioen schade zal kosten, wordt momenteel over- wogen hoe men de gedupeerden, die door deze gang van zaken in ernsti ge financiële moeilijkheden zijn ge raakt ,te hulp te komen. NIEUW PROBLEEM: Pastoor L. H. Wanna "f" Zaterdagavond is overleden de zeereerw. heer L. H. Wanna, pastoor van Obdam. Pastoor Wanna werd geboren te Leiden, 18 December 1882 en priester gewijd 14 Augustus 1907. Na kapelaan te zijn geweest te Leimuiden en Lisse, werd hij be noemd tot rector van het pensionaat te Monster. Vervolgens werd hij be noemd tot pastoor te Ilpendam en daarna, in 1932, te Obdam. De uitvaart zal Woensdag a.s. plaats hebben. Het totaal van de goederen, dat aanwezig is, is dermate groot, dat ook wanneer na heel scherpe sorte ring alle evacué's geholpen zullen zijn, er nog zoveel over is, dat het hoofdbestuur van het Rode Kruis eerst overleg met de regering yvii plegen alvorens er een bestemming aan te geven. De ministerraad heeft al goed ge vonden. dat alles wat tot de lomper gerekend kan worden, ten bate vaD de slachtoffers wordt verkocht Het sorteren van het buitenge woon grote overschot zal straks door beroepsmensen geschieden. Die goe deren liggen nog her en der in het land verspreid, maar er wordt nu naar centralisatie gestreefd, ook al om totnutoe in beslag genomen ruim ten weer aan haar oorspronkelijke bestemming terug te geven. Naar Amsterdam. Teneinde deze centralisatie te be- geen gedragen kleding meer te stu ren. Verscheidene landen zullen er in verband met het deviezenvraag- stuk voorts de voorkeur aan geven, om hetgeen aan geld is bijeenge bracht in het eigen land eerst in goe deren van bepaalde aard om te zet ten en er dus schenkingen in natura van te maken. Waarschijnlijk zal het internationale Rode Kruis in dit ver band de totalisator worden. Winkelen zonder geld. Mr. H. F. van I eeuwen zal op 31 Maart zijn functie als directeur van De Twentsche Bank neerleggen, maar heeft zich bereiJ verklaard, een be noeming tot adviseur der bank te aanvaarden. De beiaardier Jacob Vincent, vader van de bekende Ned. zangeres Jo Vincent, is gisteren in de leeftijd van 84 jaar te Utrecht overleden. De motoren- en rijwielfabrlek Eysink te Amersfoort, die verkocht zou worden, is momenteel weer aan het draaien. Men zal nieuwe model- len invoeren en met inmiddels ver- Er is te Rotterdam, waar 11.000 kregen kapitaalsuitbreiding hoopt evacue's verblijven een soort wa- men de fabriek nieuw leven in te renhuis opgericht, waar de getroffe nen kunnen winkelen. Zij kunnen daar tegen afgifte van hun verstrek te bonnen een keus trachten te ma ken. Per dag zijn hier reeds acht da gen lang ongeveer 1100 mensen ge holpen, waarvoor een legertje van 120 man vakkundig personeel in de weer is, Totnutoe kon men, wat de kleding betreft, mensen „met grote maten" maar zeer beperkt van dienst werkstelligen, zal men beginnen zijn. Maar gisteren heeft het Rode voorzoveel mogelijk de goederen te Kruis laten weten, dat er voor de verschepen naar de vroegere van Vollenhovenbrouwerij te Amsterdam. Maar niet alles kan daarheen, want er zouden vijfvouden van de daar aanwezige ruimte nodig zijn om alles behoorlijk te kunnen opélaan. Voor de expeditie van deze goederen zor gen arbeiders van de havenarbeids reserve te Rotterdam, op basis van vrijwilligheid. Ook in het buitenland liggen nog pakhuizen vol, mede omdat de goe deren in Nederland niet meer gebor gen kunnen worden en ook niet meer nodig zyn. Daarom is aan het buitenland verzocht in ieder geval Brand vernietigde schoenfabriek MOBILTSATIEVRIJSTELL1NG VOOR GEMEENTEPERSONEEL Ter voldoening aan een de&betref- De schoenfabriek van de firma Th. Th. van Boxtel te Kaatsheuvel is Zaterdagnacht door brand totaal ver woest. Alle machinerieën en voorra den gingen verloren. De schade be draagt ruim een ton, die gedeeltelijk door verzekering wordt gedekt. De lonen van het personeel, vijf- en-twintig man, zijn door bedrijfs schadeverzekering gedekt. De fabriek was van betonpalten en hout gebouwd. De brandweer werd om kwart voor twee door sirenegeloei gealarmeerd voor zware brand. Voordat men kon De 74-jarige landbouwer M.H. van ingrijpen, was het bouwwerk al bijna K. die een afgelegen boerderij aan j geheel in vlammen opgegaan. Ma de Hurksestraat te Eindhoven be- j chines, grondstoffen en de gehele woonde, is Zondagmorgen het slacht- verzendklare voorraad schoenen gin- offer geworden van een roofmoord. &en verloren i Er wordt een bedrag van 200 ver- °or^?aj Xan ^rand *s --- j mist. Van de dader ontbreekt tot nu f1"*5. bekend. Gedacht wordt aan fend verzoek van de Minister van J ejk spoor Het parket in Den kortsluiting. Oorlog heeft de minister van binnen- j Rosd, heeft ter plaatse een onder landse zaken aan de gemeentebe sturen geschreven: Zowel militaire als civiele belan gen maken het noodzakelijk zo spoe dig mogelijk te kunnen beschikken over 'n hernieuwd en volledig over zicht van dienstplichtig personeel, hetwelk in geval van oorlog, oorlogs gevaar of andere buitengewone om standigheden niet of voorlopig niet behoeft te voldoen aan een buitenge wone oproeping in werkelijke dienst. Met het oog daarop dienen thans ook voor de daarvoor in aanmerking ko mende leden van het gemeenteperso- neel, niet behorende tot het vaste beroepspolitie- en brandweerperso neel, onverwijld en met toepassing van het m'obilis'atie-vrijstellingsbe- sluit van de mobilisatie-vrijstellings beschikking, aanvragen om vrijstel ling van opkomst in geval van mobi lisatie te worden ingediend. Het verdient aanbeveling bij de be zoek ingesteld. Toen de echtgenote van de land bouwer om ongeveer halfnegen uit de kerk kwanr, zag zij haar man dood op de vloer in de huiskamer liggen. Er is door de dader kennelijk naar geld gezocht, want uit een kast wordt een bedrag van 200 gulden vermist. Het slachtoffer is waars- schijnlyk met 'n zwaar voorwerp op de hoofd geslagen. Hij had tevens verwondingen aan de hals, welke verwondingen waarschijnlijk zijn toe gebracht met een broodmes, dat later op de tafel werd aangetroffen. Aan genomen moet worden, dat roof het motief van de gruwelijke daad is ge weest. POGING TOT MOORD. Zaterdagmiddag heeft een 29-jarige musicus in een perceel aan de Mo lenstraat te Den Haag getracht zijn oordeling van de noodzaak tot het vriendin uit Amsterdam van het le- aanvragen van vrijstelling reeds ven te beroven door haar de keel thans rekening te houden met de dicht te knijpen. Medebewoners realiteit dat in geval van nood in de schoten toe en wisten de musicus te burgelüke functies slechts over een j overmeesteren, die naar het politie- gedeelte van het huidige personeels-1 bureau is overgebracht De juffrouw kwantum zal kunnen worden be- is in overspannen toestand ter obser- schikt.. Het gedeelte van het dienst plichtig pers'oneel, hetwelk dan zijn werkkring werkzaam moet blij ven, zal tot de geringst mogelijke omvang moeten worden terugge bracht Ook voor bedoeld gemeente- personeel zal onder de huidige om standigheden vrijstelling slechts kun nen worden overwogen indien het personeel betreft die in de krijgs macht een zodanige plaats' innemen of een zodanige functie vervullen, dat tegen het verlenen van vrijstel ling geen grote bezwaren bestaan. vatie in de Ramaerkliniek opgeno men. De musicus, die een contract in Den Haag had gekregen, was daar bevriend geraakt met een ander meisje, hetgeen zijn eerste vriendin een doorn in het oog was. Daar W. tenslotte geen keuze kon maken, wie de uitverkorene zijns harten zou zijn. was het Amsterdamse meisje naar Den Haag gekomen om met hem over deze kwestie te spreken. W. had tevoren een paar borrels gedron ken en had haar in benevelde toe stand naar de keel gegrepen. genote van Jan Goedegebuure; Wes- dorp, Aaltje, geb: 25 12.85 echtgeno te van Willem Wielaard; Goedege buure, Jan, geb: 26.9.68 te Stavenisse; Stoutjesdyk, Wilhelmina, geb: 20A R8 van Oeveren. Johanna, geb: 5.9.67, weduwe van Johannes Stoutjcsdijk; Steendijk, Cornelis Pieter, geb: 2.1.86 ïan.nï,|„er'D Ad"anus den Braber, Cornelis Leendert, geb: geb: 10.7 50; Roks. Johannes Come lu2.,9. Moerland. Leendert, geb: 5° ,9or"e1'5' 22.12 85; Potappel, Pieter Jacob, geb- 28.1.99; Paulus, Cornelia Petronella 3 7 14^ FIJNAART. Geborgen: Verhagen, Johanna Hendrika So phia, geb; 2 7 21; van Mourik, Cor nelis Johannes, geb: 30.7.51. HALSTEREN. Antoni, geb: 511.49. OUDE TONGE. Geborgen: Knops, Willem, geb: 4.9.38, STAVENISSE. Geborgen: de Graaf, Cornelia, geb: 8.3.77, echt- KORTGENE. Aanvulling en rectificatie 6e lijst, blz. 1. dd 10.2.53. Jacobs, Augustine, geb. 5.2.15, we duwe van Keydeniers Gegroet Bureaucratius Dan de cel in Een Schoonhovens echtpaar, dat vanaf hun trouwdag nu 5 jaar gele den, rustig een gedeelte van een wo ning aan de Scheepsmakershaven be woonde, is thans noodgedwongen ver huisd naar de politiecel, omdat de hoofdbewoner hun de huur o-pzegde en de rechter dit bekrachtigde, daar het gezin niet over een huurmachti- -ging beschikte. Het gezip, dat menteel uit man, vrouw en twee kin deren van 4 en 1 jaar bestaat, is nu gedwongen 's' nachts in een po litiecel te overnachten en overdag rond te zwerven of bij kennissen te huizen en dit alles terwijl er in Schoonhoven nog twee huizen volko men leeg staan. Maar voor deze twee woningen staat een enorme muur vol nog niet ingevulde formulieren, geëscorteerd door stempelende ambtenaren. POLITIE VRAAGSTUK IN STUDIE. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft aan de oplossing van het politievraagstuk een con structieve gemeentelijke bijdrage wil len leveren en aan de ministers van Einnenlandse Zaken en Justitie een ontwerp gezonden van een concept politiewet. Het ontwerp is het resul taat van een constructief beraad in gemeentelijke kring. blazen. De „Oranje", die begin van dit jaar in de Rode Zee een aanvaring had met de „Willem Ruys", zal on voorziene omstandigheden voorbe houden, morgen te ongeveer 2 uur te Amsterdam aankomen. Doordat zij tussen de deuren van de autobus bekneld raakte en de chauffeur hiervan niets merkte en verder reed. is de 59-iarige weduwe A. J. B. uit Haarlem Zaterdag onder het achterwiel van de bus geraakt en kort daarop aan de verwondingen bezweken. Door het breken van een staal draad is Vrijdag de 61-jarige J. M. Twinckler uit Gorinchem, die bij Wilton-Feijenoord te R'dam werk zaam was. door de laadbak van een dragline getroffen en gedood. Nijmegen herdacht gisteren de Amerikaanse luchtaanval van 22 Fe bruari 1944, waaraan de gehele bin nenstad ten prooi viel en die zo als later bleek op een vergissing berustte. De schade van dit bombar dement hoopt men het volgend jaar voor 3/4 hersteld te hebben. Vo~oï de HAAGSE POLITIERECHTER. Scharrelaar. Bij verstek behan delde de Haagse Politierechter de zaak tegen een 72-jarige Leidse lom penkoopman. „Deze man scharrelt met lompen langs de deur en als hij de kans krijgt steelt hy wat hij kan", zeide officier van Justitie. Ditmaal had hij te Wassenaar .vasgoed uit een schuurtje gestolen en te Leiden ver kocht. Het geld werd omgezet in ster ke drank. Conform de eis werd ver dachte veroordeeld tot twee maan den gevangenisstraf. Plunderaar Een huisschilder en een rijwielhersteller beiden uit Den g, stonden terecht voor de Haag se Politierechter, omdat zij te Leider dorp uit een gesloten kajuit van een zeiljacht kussens enz hadden gesto len. De toegang hadden ze zich ver schaft door verbrexing van een slot. Vroeger waren ze .amen al eens met de Justitie in aam-aking geweest De toezichthjuder ^an de jongens be- nleitte een lichte strai De officier van Justitie vond de feiten vrij ernstig maar wilde er re kening mee houden dat de schilder in vangenisstraf. De politierechter deed nog geen uitsprak, maar beval per soonlijke verschijning van ver dachte. Kwajongenssteek. Voor de Haagse Politierechter stond terecht 'n 20-jarige rijwielmonteur uit Koude kerk aan de Rijn, die samen met een niet verschenen machinebankwerker uit Alphen aan den Rijn in de nacht van 27 op 28 Juni een rare streek had uitgehaald. Komende van Boskoop hadden zij op een landweg maar liefst drie bruggen opgehaald, waar door enerzijds het gevaar bestond, dat het verkeer tegen de onverlichte bruggen reed, anderzijds dat men in het water reed. De verdachten had den die avond bier gedronken, maar ontkend werd dat zy dronken waren geweest. De rechter vertelde, dat een bromfietser bijna de dupe van de „grap" was geworden De officier v. Justitie requireerde tegen de monteur drie maanden voorwaardelijk en 30 boete of 15 dagen en tegen de bank werker drie maanden waarvan een maand voorwaardelijk Het werd ten slotte voor de W. drie maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk en voor L. vier maanden voorwaarde lijk. HOE wordt het weer? M f Wi (Geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Opgemaakt te 10 uur). AANHOUDEND ZACHT. Overwegend droog weer met veel bewolking maar morgen en kele opklaringen, Matige tot zachte wind tussen West en Zuid. Morgen overdag dezelfde tempe raturen als vandaag of iets ho gere. 24 Febr.: zon op V38 en onder 18.10 maan op 13.30 en onder 5.59 uur. ONGEVAL TE LISSE Zondagmorgen gingen de heer en bestuurder kwam er zonder lestel af, mevr. Ruigrok en een zoon naar de doch de auto was aan de voorzijde R.K Kerk ter bijwoning van de H. I geheel ingedrukt. Mis van 7 uur, toen een ernstig on- Mevr. R., die begrijpelijkerwijs geluk hen trof. zeer overstuur geraakt, werd bij een Een personenauto, bestuurd doorder omwonenden binnengebracht, de heer S. uit Scheveningen, komen- j De politie maakte van het ongeluk de uit de richting Haarlem en gaan- 1 procesverbaal op. De burgemeester, de naar Leiden, reed op de Hereweg mr- Th. M. J. de Graaf, legde per ter hoogte van het Arbeidsbureau, soonlyk een bezoek van deelneming toen de chauffeur waarschijnlijk by de fam. R. af. tegenligger werd verblind, hij met een wiei het trot- door een tej waardoor toir opreed en tegen een electrische lantaarnpaal terecht kwam. De lan taarnpaal knapte af en trof de heer R.. De slag was zo hevig, dat de heer R. ter plaatse overleed. De zeer spoedig aanwezige dokter stelde de dood vast. Het slachtoffer word nog van het H Oliesel voorzien Het stoffelijk overschot werd naar Huize Pius overgebracht. De zcon van de heer R. bekwam een bloeduitstorting aan zijn knie terwijl mevr. R. ongedeerd bleef. De In de H. Missen van 8.30 en 10.30 uur werd voor de zielerust van de overledene gebeden. SASSENHEIM Priesterwijding Eust. de Ridder. Op Zondag 15 Maart a.s. zal pater Eustachius dé Ridder O.F.M. in de kloosterkerk te Weert, de H. Pries terwijding ontvangen uit handen van mgr. Kramer O.F.M., bisschop van Luan. Op Maandag 6 April, 2e Paas dag hoopt hij in de parochiekerk te 9 uur zijn Eerste Plechtige H. Mis op te dragen, 's Middags, zal er van 34.30 uur receptie zyn in het KSA- gebouw. Een fietsongeluk. Toen de kleine 10-jarige Joop v. d. Aart Zaterdag avond ter hoogte van de Engelen brug om wilde zien om veilig de ry- weg te kunnen oversteken, gleed hij met zijn fiets van het hooggelegen fietspad, waardoor hy ten val kwam en een been op 2 plaatsen brak. Dok ter Haase, die spoedig ter plaatse NOORD WIJK OVERBRENGING STOFFELIJK OVERSCHOT DEKEN BORSBOOM. Het stoffelijk overschot van deken J. H. W. Borsboom, dat Woensdag morgen na de Plechtige Requiem mis van 10 uur op de R.K. Begraaf plaats te Noordwijk ter aarde zal worden besteld wordt Dinsdagmid- was, verleende de. eerste hulp,* waar- dag om ongeveer 5 uur in de St. Je-1 na het slachtoffertje vervoerd werd roenkerk opgebaard. 'naar het Academisch Ziekenhuis te In verband met een bepaling in Leiden. het testament var. deken Borsboom I zal er geen lijkrede worden gehou- RIJP WETERING De heer J. H. L. Urlus slaagde Pastoor Th. Kwakman aan de Rijksuniversiteit te Gronin-1 gen voor het artsexamen 1ste ge deelte. Voor het diploma Boekhouden van de Ass. van leraren slaagde mej. A. M. C. de Witt. Pastoor Th. Kwakman van Rijp- wetering, wiens gezondheidstoestand reeds lang slecht is, moest gister avond van de H Sacramenten der Stervenden worden voorzien. Zoeterwoude-Leiderdorp Bij de opening van de jaarvergade- aevunaeriicctraf I Ks£Sc adde voorz., de heer v. Hofwegen, zyn te- hem twee maanden gevangenisstraf I voorwaardelijk en f 15.— boete of 10 dagen tegen de rijwielhersteller een zelfde voorwaardelijke straf en 30.- boete of 15 dagen Dt- verdachte be toogde dat zij wilden emigreren en daarom vroegen zij al'ten boete. Oon- torm de eis werden de verdachten veroordeeld. leurstelling uit over het verloop van de besluiten der vorige jaarvergade ring, ten aanzien vai. de verandering wijkgebouw, maar verheugde zich met nieuwe plannen te kunnen ko men, waardoor hel preventieve werk van zuigelingen- en kleuterzorg weer mogelijk zal kui-nen worden. Vergiftigd. Niet verschenen voor de Haagse Politierechter was een juf- I Het jaarverslag van de secretares- trouw uit Roelofarendsveen. Zij was se, mevr. v. d. PoelVerberg, gaf gedagvaard omdat ze dieren van haar een beeld van het vele zegenrijke buurman had vergiftigd Zij had blijk baar last van de kippen van haar buurman en strooide daarom met phosphor ingesmeerd brood in de tuin waar het pluimvee was. De die ren vlogen er op at, aren en stierven Voor het opzettelijk en wederrechte lijk. doden van een dier requireerde de officier van Justitie een week ge- werk, waarbij hulde werd gebracht aan zuster Germana voor haar tal rijke bezoeker, en haar goede zorgen vor het materiaal. De penn., de heer Hogenboom, gaf het financieel verslap over het afge lopen jaar, inkomsten ƒ2435.71 en uitgaven ƒ2368.79. alzo een voorde lig saldo van ƒ66.92. Ü).e uiand.vilij.fle auantuten aan Jiappie 3tap.pij (2) 71. Bas Brom en zijn mannen had den wel erg veel haast, maar toch gunden zii zich wel even tyd om te kijken, hoe groot de belangstelling voor de krant wel was. Bas Brom grynsde en gaf Pieter Primeur een klap op zijn schoude: „Alsjeblieft, Primeur! Onze krant gaat er weer in al koek! Dat hebben we aan onze kleine Koppie te danken, jongens!" En toen duwde hij Pieter Primeur en Kees Knip, die gauw even een ifoto van de drukte had gemaakt, zijn auto in. Hij klapte het portier achter zich dich\ zette de motor aan en voort stoven zy in razende vaart. Iedereen vloog verschrikt opzij voor die hardrjjdende auto waarvan de voorruit versierd was met het uit grote letters bestaande woord „Pers". Zeker een belangrijk bericht, dach ten de mensen. Dwars door de stad reed Bas Brom naar de buitenrand en toen een lange weg af tot hy ein delijk bij het Wilgen Bos kwam. Daar was het een drukte van belang. Er stonden wel dertig politieauto's en een heleboel motorfietsen. Bas Brom zette zyn auto er by en de drie man nen stapten vlug uit. Pieter Primeur liep direct naar Brigadier Pakse toe, die bij de ingang van het Wilgen Bos stond, omringd door een aantal agen ten „Nou, waar is de boef? En waar is Koppie?", vroeg Pieter Primeur. Brigadier Pakse schudde treurig het hoofd „Weg!", zei hij. Als leden van de nieuwe kas-com missie werden benoemd de heren De Vriend, Booms en Broxterman. De aftredende bestuursleden mevr. Voost en de heer Omtzigt werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Het wijkgebouw. Het belangrijkste agendapunt „Re organisatie van Wit-Gele Kruiswerk o.a. Zuigelingenzorg met Consultatie bureau en Kleuterzorg" werd door de voorz. ingeleid, waarbij werd aan getoond, dat dit preventieve werk een eis was van de tegenwoordige tijd. In het bestaande wijkgebouw kan dit niet geschieden Nu echter de mo gelijkheid is ontstaar. een gedeelte van perceel Hoge Rijndijk 33 te be trekken en als wijkgebouw in te rich ten, waardoor aan behoorlijke eisen wordt voldaan, meende het bestuur met dit voorstel te moeten komen. De plannen zijn door de Inspectie van de Volksgezondheid goedgekeurd en met de daarvoor te verwaahteri Rijks- en Provinciale subsidie hoopt het bestuur de finantiëie verantwoor ding te kunnen dragen. Voor de noodzakelijk aan te brengen verande ringen en inrichting van het gebouw worden de kosten begroot op 1700. welk bedrag gevonden kan worden door 700.van het bestaande bouwfonds te lenen en 1000.— welk bedrag als een renteloze lening voor de tyd van 10 jaar ter beschikking wordt gesteld. Door het bestuur werd voorgesteld tot deze reorganisatie te besluiten en met de eigenaar van het perceel een overeenkomst aan te gaan voor de tijd van 5 jaren, Verschillende vragen omtrent een verantwoorde exploitatie werden door de voorz beantwoord, waarna het bestuursvoorstel werd aangeno men Betreffende het renteloze voor schot van f 1000.— ontstond een wel wat onverkwikkelijk, niet ter zake dienend debat Enkeit meenden aan de voorschot gevende partij „De Spe lers" bepaalde eisen te moeten stel len, welke niet tot de competentie gan de vergadering behoorden. Ten slotte werd besloten dit finantiëie be sluit goed te keuren Hierna volgde sluiting der vergadering.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2