Het ontslag bij arbeids overeenkomsten Massale materiële steun uit Drenthe naar het noodgebied Verdronken Stavenisse blijft troosteloze aanblik bieden Alleen bij giften Rampenfonds December in de detailhandel 50ikóte êtaarn aan MedetCand De prins in de leeuwenkuil Schaderegeling huisraad reeds in beginsel klaar De schaderegeling voor huizen en boerderijen Vier dagen verlof voor militairen Premie woningverbetering wordt tijdelijk gestaakt AKKERTJES VRIJDAG 20 FEBRUARI 1953 DE LEIDSE COURANT l'WEEDE BLAD - PAGINA J TWEEDE KAMER De verhouding bedrijfsrechtspraak-officiele rechtspraak Minister Donker heeft gistermid dag in de Tweede Kamer het wets ontwerp tot wijziging van de bepa lingen omtrent het ontslag bij ar beidsovereenkomsten verdedigd. De minister achtte het verbod van ontslag bij ziekte en militaire dienst zeer zeker moreel van betekenis. Al gemeen werd de behoefte gevoeld om wijziging te brengen in de regeling voor de opzeggingstermijn. Men moet het nu maar eens met de voorgestelde regeling proberen. Professor Meijers is niet ingescha keld, omdat het niet de bedoeling is, dat elk deel van het burgerlijk recht door hem zal worden herzien. Inscha keling zou betekend hebben, dat de herziening van het ontslagrecht had moeten wachten tot het nieuwe Bur gerlijk Wetboek de beide Kamers had gepasseerd en de investerings maatregelen waren getroffen. Aan mejuffrouw Tendeloo ant woordde de minister, dat de rechter zeker bevoegd is, een ontslag, waar voor het gewestelijk arbeidsbureau toestemming heeft verleend, later te beschouwen als kennelijk onredelijk gegeven. Men kan ook bij de rechter proberen het ontslag vernietigd te krijgen als een ontslag is gegeven na een lang dienstverband van bijv. 25 of meer jaren. De gedachten wisseling over de rechtspraak in arbeidszaken moet, meende de minister, worden voort gezet bij het ontwerp inzake de Kan tongerechtsprocedure, dat bij de Ka mer aanhangig is. Het zal mogelijk zyn een aantal verbeteringen tot stand te brengen. De minister was van oordeel, dat de burgerlijke rech ter niet voldoende geëquipeerd is voor de behandeling van arbeidsza ken. Op die grond kan het Buitenge woon Besluit Arbeidsverhoudingen (BBA) n:et worden gemist.. Het is de vraag, of het gewenst is, bij de wet bedrijfsrechtspraak voor te schrijven. De gewone rechtspraak zal nooit kunnen worden gemist. Beide vormen moeten echter behoor lijk zijn toegerust. De minister gaf de voorkeur aan de gewone rechter, eventueel voorzien van deskundige bijzitters. Het leek hem niet mogelijk van c'e colleges, die bedrijfsrecht spraak uitoefenen rechtelijke macht te maken. Wettelijke basis is dus aan de bedrijfsrechtspraak niet te geven en deze zal dus nooit een wettelijke rechtspraak kunnen worden. De minister achtte het BBA op het ogenblik nog van veel belang. Toe passing er van is bijvoorbeeld nu weer nodig in de rampgebieden op de zelfde gronden als in 19451946. Er zijn daar groepen van arbeiders, o.a. steenzetters en rietvlechters, aan wie te hoge lonen worden geboden, om dat deze werkkrachten schaars zijn. Langs de weg van het vergunnin genstelsel van het BBA krijgen grote aantallen gevallen waarin ontslag kwesties spelen een vlotte behande- Herbouwplicht is weer verkoopbaar Sedert 15 Mei 1949 werd slechts bij hoge uitzondering goedkeuring ver leend aan overeenkomsten tot over dracht van een bijdrage in de oor logsschade met betrekking tot een totaal verwoest pand (verkoop van herbouwplicht) De minister zal in het vervolg deze overdrachten in de regel weer goed keuren. Daarbij zal bovendien niet meer worden verlangd, dat de over neming geschiedt tegen een niet ho ger bedrag dan dat, waarvoor het pand in het grootboek voor de weder opbouw is ingeschreven. Degene, die de bijdrage overneemt, zal bij besteding overeenkomstig de bepalingen van de wet op de mate riële oorlogsschaden financiële tege moetkomingen in de vorm van cre- diet of aanvullende bijdrage ontvan gen. Ter voorkoming van teleurstelling is het nodig, tevoren ij het gemeente bestuur, dan wel bij de betrokken directie van de wederopbouw en de volkshuisvesting in de provincie, in lichtingen in te winnen. ling en een vlotte afwerking. Daar naast kan de rechter ingrijpen, zodat er een soort na-contróle is in een be perkt aantal gevallen. Wellicht zou het aanbeveling ver dienen het BBA een wettelijke status te verlenen. En de rechterlijke pro-rr cedure zal moeten worden aangepast aan was toegevoegd," dat deze 'artike- aan de eisen van een goede en vlot ien nieuw en van prima kwaliteit Rijks-haarkammen en -scheerkwasten Het Tweede Kamerlid, de heer Cornelissen heeft aan de minister van financiën de volgende vagen gesteld: Is het de minister bekend, dat door het Rij-ksinkoopbureau per circulaire nr 45, Jan./Febr. 1953, een aanbie ding van de volgende artikelen is gedaan: 47.000 stuks haarborstels a 0,50 per stuk, 100.000 stuks haar kammen a 0,60 per stuk, 51.000 stuks scheerapparaten a 0,15 per- stuk, 84.000 stuks scheerkwasten a 0,65 per stuk, 134.000 stuks tanden borstels a /0.15 per stuk, 104.000 stuks kleerborstels a i 0,60 per stuk, waar- werkende arbeidsrechtspraak. waren? Kan de minister ook mede- Bij de replieken diende de heer delen ten behoeve van welke instan- VAN RYCKEVORSEL (KVP) een ties deze artikelen waren aange- motie in om art 1639-s (de gevallen I kocht? waarin beëindiging der dienstbetrek- k de rede. welke voor de verkoop king kennelijk onredelijk geacht zall wordt gegeven, nl. „wegens ophef- kunnen worden) niet in werking tejqn8 van een rijksmagazijn", in die doen treden vooraleer het bepaalde zin °P vatten, dat de bemoeiingen in het BBA tot een sluitend geheel met deze artikelen door de RIB wor- is gemaakt met dit art. 1639-s. I den gestaakt? Zo ja, waarom? Mei. TENDELOO (PvdA) diende' Is de mening te weerleggen, dat amendement in, beogende tijdens grote hoeveelheden van bepaalde ar- tikelen zijn aangekocht welke klaar blijkelijk niet meer nodig zijn en nu schorsing van de tenuitvoerlegging van een vonnis tot herstel der dienst betrekking het loon te doen doorbe talen. Dit amendement is mede on dertekend door leden van de AR, CH en KVP. Minister Donker had formele- en materiële bezwaren tegen de motie- Van Ryckevorsel. Hij wilde de tekst ^moeten worden afgezet tegen een prijs, die op een niet te aanvaarden manier de bona fide handel bena deelt? DODELIJK ONGEVAL. De provinciale voedseloommissaris in Drenthe deelt mede, dat het volgen de vee spontaan door de Drentsche boeren ter beschikking werd gesteld van him collega's in de geteisterde gebieden: 76 vaarskalveren. 103 pinken, 36 vaarzen, 18 koeien, 3 volbloed stieren, 3 veulens, 219 biggen, 70 opfokzeugen, 3 opfokberen, 18 zeugen, 15 varkens en 1 schaap. Voorts werden de volgende landbouwgoederen ter beschikking gesteld: 460 ton hooi (hoewel er in Drenthe geen kilogram hooi over is), 1100 ton stro, 750 ton voederbieten, 380 ton voeraardappeien, 200 tor, goedgekeurde pootaardappelen, 50 ton goedgekeurde zaaihaver, 400 ton krachtvoeders en 70 ton kuil- en persvoer. Wanneer deze hoeveelheden per spoor zouden worden verzonden naar de roodgebieden, zouden voor dit transport 334 wagons nodig z|jn. 50 pCt huizen onherstelbaar Bij een bezoek aan de gemeente Stavenisse schrikt men nog steeds van de troosteloze verwoesting, die men daar aanschouwt. Bij eb kan men nauwelijks vijf straten zonder laarzen bereiken Het ergst zijn de Kerkstraat, Holenpad en Wilhelmi- nastraat geteisterd, waar in totaal nog geen tien te herstellen woningen Toen bij het afla.ien van veertien nog resten, van het amendement-Tendeloo af- betonplaten op het terrein van Wil- wachten alvorens er zijn oordeel over ton-Feijenoord te Schiedam de lading Het is geen hoge schatting, wan- te geven. ging schuiven, kwam de 36-jarige neer wordt geraamd, dat 50 procent Tenslotte zei de minister nog, op! chauffeur G. F. van der Vlies uit i van de Stavenisser huizen onherstel- een opmerking van de heer Lemaire, Zwijndrecht onder enkèle platen te- baar zijn verwoest, dat de bevoegdheden van de publiek-1 recht. De man was onmiddellijk °nlr Hsar wprk rechtelijke bedrijfsorganen bij de in- dood. stellinesregeling zal kunnen worden Een 34-jarige bouwvakarbeider gegeven. i kreeg een duw van een der platen, Vanmiddag komen de artikelen van I waardoor een schouder ontwricht het wetsontwerp aan de orde. werd. kan het opruimingswerk in Stave nisse sneller verlopen. In de haven liggen schepen gereed om bij ongun stig weer de tweehonderd mannelijke personen en enige vrouwen omiid dellijk te kunnen inschepen, daar Stavenisse niets meer kan riskeren. Tot nu toe werden nog maar 43 lij ken geïdentificeerd. Het zijn slechts degenen, die naar de dijken zijn ge slagen. Van de mensen die onder het puin liggen, is nog niemand gevon den. BELASTINGAFTREK Niet aan het Rampenfonds afge- dragerf giften komen niet voor be lastingaftrek in aanmerking. De door de minister-president toegezegde fa ciliteit geldt uitsluitend voor de al gemene nationale hulp en niet voor bijzondere hulp aan andere instellin gen en familieleden. Giften in natura kunnen er tevens onder vallen als ze aan het Roode Kruis beschikbaar worden gesteld. PROTEST TEGEN VEILEN VAN GROENTEN UIT DE NOOD- GEBIEDEN. De coöperatieve tuinbouwveiling Barendrecht en omstreken g.a. heeft in haar gisteren gehouden jaarver gadering het besluit van de rege ring, dat groenten afkomstig uit de geinundeerde gebieden geveild mo gen worden en in consumptie ge- bracht, ernstig afgekeurd. En wel uit een oogpunt van volks gezondheid; omdat deze producten totaal ongeschikt zijn voor menselijke consumptie en omdat deze producten de handel en speciaal de export be derven. De coöperatieve tuinbouw veiling Barendrecht e.o. zal niet an ders dan onder protest de richtlijnen door de regering gegeven opvolgen. BETER DAN IN 1951 In tal van branches in voedingsmiddelen en duurzame consumptiegoederen .\aren de geldomzetten gedurende Decembei jl. hoger dan die van dezelfde maand in 1951. In aanmerking nemende, dat December 1951 vijf Zaterdagen telde, terwijl in December 1952 slechts vier Zaterdagen voorkwamen, dan kan het omzetverloop in deze branche niet :nbevredigend worden genoemd. Neemt men de omzetten in November en De- ember te zamen dan blijkt, dat dc veikopen in verband met de in December vallende mestdagen in deze maanden van 1952 niet belangrijk afweken van die in de overeenkomstige maanden van 1951. Uiteraard dient bij de beoordeling van de gegevens in aanmerking te worden genomen, dat de prijzen van tal van voedingsmidde len in de loop van 1952 zijn gestegen, terwijl daarentegen bij vele duurzame consumptiegoederen sprake was van prijsdaling. Minder gunstig was de omzetbe- weging in vele winkels in genotmid delen. Zowel in November als in De cember 1952 waren de geldomzetten in o.a. het banketbakkersbedrijf en het chocolateriebedrijf lager dan die in de corresponderende maanden van 1951 zo deelt het Economisch Insti tuut voor de middenstand mede. In de voedingsmiddelensector omzetdaling welke in de detailhandel in tabaksfabrikaten werd geboekt. In deze branche waren de geldomzetten in December ^.1. 9 pet. beneden het peil van die in de overeenkomstige maand in 1951. Ten dele moet deze vermindering van de geldomzet wor den toegeschreven aan de prijsdalin gen. In het banketbakkersbedrijf en in het chocolateriebedrijf gaven de reikten de omzetten alleen in het omzetten t.o.v. December 1951 een kruideniersbedrijf niet 't niveau van December 1951. In de detailhandel in zuivelproducten werden in Decem ber 1951 en 1952 omzetten van gelijke omvang behaald. Daarentegen ver toonden de geldomzetten in de de tailhandel in aardappelen, groenten en fruit, in het bakkersbedrijf en in de detailhandel in vis, een toeneming met resp 4 pet, 3 pet. en 2 pet. Voor het slagersbedrijf kon het indexcij fer over December j.l. nog niet wor den berekend. Bij de duurzame consumptiegoe deren kon worden geconstateerd, dat in het rijwielbedrijf de omzetten 10 pet. hoger waren dan die in Decem ber 1951. Voor de kantoorboekhandel, de detailhandel in sportartikelen en de detailhandel in meubelen en aan verwante artikelen bedroeg de be haalde omzetvermeertering resp. 7 pet., 4 pet. en 3 pet, terwijl in de detailhandel in glas, aardewerk, por selein en huishoudelijke artikelen en in de handel in ijzerwaren en ge reedschappen de omzetten van De cember 1951 werden overtroffen met 1 pet. De geldomzetten in de detailhandel in textiel waren in December j.l. ge lijk aan die in de gelijknamige maand van 1951. De omzetbeweging in genotmidde len kon niet onverdeeld gunstig worden genoemd. Belangrijk was de De dikste boom van Nederland, welke staat op de terreinen van het buiten lloudringe te De Bilt, wordt geveld. De boom, welke bij het laatste hevige onweer zijn kruin totaal verloor, bleek geen levensvatbaarheid meer te be zitten. De omtrek is 7.34 meter; de woudrens is circa 250 jaar oud. teruggang te zien van resp. 3 pet. en 2 pet. (Voor deze branches bedroeg de omzetdaling t.o.v. de gelijknamige maand in 1951 in November j.l. resp. 11 pet. en 7 pet.) Vergelijkt men de indexcijfers over December 1952 met die over No vember 1952, dan constateert men, met name in genotmiddelen een sterke omzetvermeerdering. Uiter aard moet deze toeneming van de geldomzet worden toegeschreven aan de extra aankopen van het publiek voor de in December vallende feest dagen. Ook in enige voedingsmidde lenbranches en in die in duurzame consumptiegoederen werd een niet onbelangrijke omzetsvermeerdering genoteerd. Ook daar werk de P.Z E M. reeds aan herstel en slaagde er door mid del van een noodtransformator in, de Sloofdijk, de Molendijk en Voor straat van electrische verlichting te voorzien. Dagelijks komen enkele tientallen geëvacueerde inwoners het meest nodige uit hun woning of wat daar van overbleef, halen, maar het merendeel keert moedeloos te rug, omdat of de woning geheel ver nield, of onbereikbaar is. Vervoer is er hoegenaamd niet, zodat deze mensen hoogstens papieren en ach tergelaten geld kunnen meenemen, daar een tocht langs de Oudelandse d|jk slechts een eenmanspad. niet toelaat veel bagage mee te sjouwen. Werkploegen zijn ook hier bezig met de opruiming van cadavers, maai het werk kan door de verwoesting min der vlot worden uitgevoerd dan in de andere plaatsen op het eiland. Woensdag werden er voor het eerst aan dt Scheldsedijk, waarvan de kruin over een lengte van 1800 m. is weggeslagen, en waardoor de eb en I De heer Elbert zeide, dat deze chè- vloed in het dorp vrij spel hebben, que van duizend dollar een begin is voorbereidingen tot herstel getrnf- van een actie, die zal bewijzen, dat Alleen wanneer de dijkpn dicht zijn,! de melk van menselijke naastenlief- de nog altijd door de aderen van vrije mensen stroomt. De heer Elbert heeft met een he licopter over de rampgebieden gevlo gen en verklaarde van dit molen- wiekyliegtuig uit nooit zoiets vrese lijks in z|jn leven te hebben gezien. Daarom zullen de „lions" over de gehele wereld hun uiterste best doen om het leed te verzachten. De Ame rikaanse ambassadeur, de heer Selden Chapin knikte instemmend b|j deze verklaring. Behalve de heer Elbert en zijn echtgenote waren bij dit plechtige begin van een wereldwijde hulpactie enige internationale verte genwoordigers van „lions internatio nal" uit Frankrijk en Zweden, als ook enige bestuursleden van de „Lions Clubs" uit Den Haag en Rot terdam aanwezig. Prins Bernhard heeft in deze leeu wenkuil ook de hulp van dezë inter nationale organisatie uit naam van het Nationaal Rampenfonds dankbaar aanvaard. Ongevaarlijk en voordelig Prins Bernhard bevond zich gister avond in een „leeuwenkuil", een on gevaarlijke, want „de opperleeuw", de heer Edgar H. Elbert uit Chica go had het beste met hem voor en daarmee met het rampenfonds. De prins, als voorzitter van het Natio naal Rampenfonds, ontving van deze „opperleeuw" een cbèque van dui zend dollar als klein begin van een grote sneeuwbalactie die „Lions In ternational" voor de Nederlandse rampgebieden gaat beginnen. Daze „leeuwen-internationale" vormt in deze wereld tienduizend clubs, die tezamen ongeveer 450.000 leden tellen. De leden zijn gerequi- reerd uit denkende, democratische mensen uit alle landen, die iets en bij voorkeur veel voor hun me demensen over hebben. REGERING IN „TOP-VORM" Geborgen en geïdentificeerd: Hoetelmans, Cornelis Adrianus, geb. 20.1.07; Laanen, Adrianus Cor nelis Maria, geb. 8.10.34; Langen- berg, Adriana, geb. 29.9.19, echtgeno- Hte van Joh. van Meer; Maas, Michiel, slachtoffers van de watersnood ter J ten zou immers maanden verloren 1.5.49 te Halsteren; van Meer, hand genomen. Reeds binnen enkele kunnen gaan en de slachtoffers zijn i Adriaan,_ geb. 23.5.70 te Halsteren; BASIS F. 6.000.- PER GEZIN? Met voortvarendheid heeft de re- juist is te wachten totdat deze wel gering de schadevergoeding aan de overzien kan wo.den. Met dit wach- 14e LIJST VAN SLACHTOFFERS „WATERSNOOD". DUSSEN (Hank). Geborgen en geïdentificeerd: Verbeek, Jacobus Cornelis, geb. 11.4.47. HALSTEREN. dagen is een beginselprogramma voor de vergoeding van huisraad te ver wachten, dat vrijwel onmiddellijk in werking kan treden. het meest gebaat met snelle hulp- I Paulus, Cornelis, geb 30.12.77 te Hal- verlening. steren; Raats, Johanna Maria, geb. Daarom heeft de regering bepaald, 4.9.09 te Halsteren, echtgenote van dat zij iedere getroffenen weer in Johannes Paulus; van Tillo, Petrus staat wenst te stellen zijn huis in te Antonius, eeb. 11.9.31; Maas, Mari- richten. Zij gaat niet van de stelling nus> ge^. 20.11.14. uit, hoeveel de schade bedraagt, maar I Aangifte van rampschade aan ge-i goeden onder aftrek van een bedrag bouwd onroerend goed kan, behalve I van 5G,schade tot 50,wordt bij de rampschade-bureaux, ook wor- niet vergoed. Eventuele uitkeringen den gedaan bij het gemeentebestuur wegens verzekeringen zullen in min- van de plaats van inwoning. De ge-1 dering van de schadevergoeding meentebesturen zijn in het bezit van worden gebracht. Herstelbare schade aangifteformulieren. Zij zenden de schade-aangiften door naar de ramp schade-bureaux, waar deze worden geregistreerd. Bij elk der rampschade-bureaux is een ambtenaar van de „afdeling vaststelling" van het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting gedetacheerd. Deze is belast met de leiding van de taxatie van de scha de aan gebouwd onroerend goed in zijn rayon. De taxatie wordt ver richt door een groot aantal taxateurs, die door het Ministerie van Weder opbouw en Volkshuisvesting zijn aangetrokken en die, waar mogelijk, reeds met hun werkzaamheden zijn begonnen. Niet wachten met herstel. Tot goed begrip diene dat zij, die herstelbare schade aan gebouwd on roerend goed hebben geleden, met het herstel niet behoeven te wach ten tot de taxatie is verricht. Hun wordt integendeel aangeraden het herstel ten spoedigste ter hand te nemen. Het is dan evenwel van het grootste belang, dat zij alle rekenin gen, voorzien van een zo nauwkeurig mogelijke omschrijving van de werk zaamheden of eventueel van leve ranties, zorgvuldig bewaren om t.zt te kunnen bewijzen wat hersteld is. Zo mogelijk definitief herstel. De schade zal worden vergoed aan De regering gaat naar men ver wacht van het standpunt uit, dat alhoewel de totale schade nog lang redeiyker wy2e nodig heeft met te overzien valt, het minder om een nieuw Jhuis in'Jte richl|n. A]s grond bedrag Is hiervoor een bedrag van 6000,— pei gezin gedacht. Dit bedrag zal dus alleen worden uitbetaald aan die gezinnen, die alles verloren hebben Wanneer gedeel telijke schade opgelopen is, zal na tuurlijk gedeeltelijke uitbetaling van dit bedrag plaats vinden. Alhoewel het Nationaal Rampen fonds tot taak neeft deze noden in de gedupeerde gebieden te lenigen, heeft de regering bepaald, dat in ge val het saldo van het Rampenfonds ontoereikend voor deze bedragen zou zijn, zij zich galant stelt voor het mankerende bedrag. boven 1.000,zal tot een nader te bepalen percentage worden vergoed. De wettelijke maatregelen voor de schadevergoedingsregeling zijn in voorbereiding. De kosten van noodherstel, nood voorzieningen en schadebeperkende maatregelen kunnen onder zekere voorwaarden ook worden vergoed. Deze maatregelen dienen evenwel tot het uiterste te worden beperkt; alle krachten moeten zoveel moge lijk direct op het definitief herstel worden gericht. Niet breken zonder overleg. Met nadruk wordt onder de aan dacht gebracht, dat afbraak van be schadigde panden zonder overleg met de hoofdingenieur-directeur van de wederopbouw en de volkshuisves ting in de provincie, de financiering van het herstel in gevaar kan bren gen. Men ga dus niet over tot af braak alvorens hierover het advies in te winnen van genoemde functio naris. Herstelbare schade aan boerderijen zal in het algemeen op dezelfde wij ze worden behandeld als schade aan woningen; voor geheel verwoeste en zeer zwaar beschadigde boerderijen zal e en schadevergoedingsregeling worden ontworpen, gelijk aan de „financierings- en premieregeling j oorlogsschade boerderijen". KATH. UNIVERSITEIT. Door het episcopaat is als opvolger Aan militairen, die hun woon plaats hebben in de geteisterde ge bieden of wier gezinsleden aldaar woonachtig z|jn, zal in de periode van 18 Februari tot 6 April een bui tengewoon verlof worden toegekend van vier dagen. Voor zover de dienst het toelaat, zal dit verlof in eenmaal moeten worden opgenomen. Voor het verlof zal eenmaal vrij-vervoer worden verstrekt. Met ingang van gisteren zullen voorlopig geen aanvragen om premies voor woningverbetering en woningsplitsing meer kunnen worden ingediend. Ten gevolge van het feit dat gedurende de wintermaanden boven de premies nog een subsidie van de DUW werd verstrekt, is de toevloed var» aanvragen in deze periode zo groot geweest, dat de beschikbare middelen voor het ver lenen van de premie en van het subsidie niet toereikend blijken. In de tegen woordige omstandigheden, nu dringender zaken zullen moeten voorgaan, kan op aanvulling van deze middelen op korte termijn niet worden gere kend. Naar thans te verv/achten is, zal een aantal aanvragen dat gedurende de laatste tijd werd ingediend en waaromtrent van de zijde der directies van de wederopbouw en de volkshuisvesting in de provincies geen toezeg gingen zijn gedaan, voonopig afgewezen worden. Aan de afgewezen aanvra gen zal bij een eventuele hervatting van het verlenen van premies al of niet gepaard aan vei lening van een DUW-subsidie in het algemeen voorrang worden verleend. Het oovenstaande is ook van toepassing voor de „ton- nenregeling". de hand van een taxatie van de her- van de heer A. C. de Bruyn benoemd stelkosten van overheidswege, .Het tot lid van de Raad van Bestuur der I ligt in de bedoeling de geschatteSint Radboudstichting de heer H. J. schade tot f 1.000,geheel te ver-1 Kuiper te Utrecht. I Een bonzend hoofd van de pijn. die maar geen einde neemt. Een snel maar zeker werkend middel om er in tien -minuten af te zijn: neem één of twee 1 ...die helpen direct! J LANDBOUWER ONDER EEN VALLENDE BOOM De 45-jarige landbouwer J. W. S. te Zelhem is om het leven gekomen, toen hij met een collega bezig was met 't hakken van poppels. Men had een staalkabel aan de boom vastge maakt, om deze naar beneden te kunnen halen. Toen aan deze kabel getrokken werd en de 20 meter ho ge boom viel, struikelde S. en kwam onder neervallende takken terecht. Hij is kort daarna overleden aan zijn verwondingen.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5