DUINSTREEK Leidse Jongeren in de K.V.P. bespraken gemeente-politiek Leidse inzameling van geld is de f 152*000 gepasseerd B. v. d. Meer en C. Kortekaas ontvingen „Pro Ecclesia1' DE LEIDSE COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA 3 Ftactie voor Jeugdparlement samengesteld Met het oog op de a.s. gemeente-1 grotendeels door de raad bepaald raadsverkiezingen heeft het Leidse wordt. Hoe gemakkelijker de raad Jeugdparlement besloten zijn zitting is, hoe gemakkelijker B. en W, zijn. van a.s. Donderdag te wijden aan het Voor de J.O. K.V.P. had mej. C. P. onderwerp „Gemeente-politiek". Een 1 M. van Niekerk zitting gehad jn de commissie van voorbereiding steldecommissie, die het rapport samen- hierover een rapport samen, dat die nen zal als uitgangspunt voor de dis cussies. Over dit rapport hield de Jongeren-organisatie in de K.V.P., afd. Leiden, gisteravond een bespre king in „Centraal" aan de Breestraat, waarbij ook de heer A. van Dijk, voorzitter van de K.V.P -fractie in de Leidse gemeenteraad, was uitge nodigd. Voordat onder leiding van voorzit ter H. Molkenboer met de bespre king van het rapport begonnen werd, hield de heer Van Dijk een korte in leiding over de gemeentepolitiek waarin hij wees op het grote belang hiervan en op de belangrijke taak van de raadsleden. Het zijn de laat- sten, die de voorstellen moeten goed keuren, welke B, en W. hebben voor bereid. Nadat de heer Van Dijk gewezen had op het grote gevaar van te ster ke centralisatie, waarbij het Rijk de gemeenten aan banden icgt, weidde hij uit over het werk in de commis sies. dat vaak nog belangrijker is en zeker veel meer tijd vraagt dan het werk in de gemeenteraad zelf. Ten slotte schetste de heer Van Dijk in grote lijnen de taak van het gemeen tebestuur, verdeeld over de werk zaamheden op het gebied van socia le zaken, onderwijs, financiën en openbare werken. In het hierop volgende debat, o.a over de verhouding tussen raadsle den en het college van B. en W.. be nadrukte spr. dat deze verhouding Twee moties van Leidse Militaire Pensioenbond De afd. Leiden van de Algemene Militaire Pensioenbond heeft op de Dinsdag 1.1. gehouden ledenvergade ring twee moties aangenomen, dio ter kennis van het hoofdbestuur ge bracht zullen worden. De moties luiden: REDELIJKE TOESLAG. De Afd. Leiden in ledenvergade ring bijeen op 17 Februari 1953 in zaal Hooglandsekerkgracht 43, gelet op de berichten in de pers inzake verbetering var. de pensioenen en, mede gelet op de zeer grote ach terstand in de gezinnen van de ge- pensionneerde militairen van Land en Zeemacht dringt er bij het Hoofd bestuur op aan de regering met klem te verzoeken snel een redelijke toe slag (d. w. z. een toeslag die reke ning houdt met de zeer hoge levens standaard en de daardoor zeer grote achterstand) voor de lage en middel bare pensioenen; constateert dat in geen enkel op zicht op redelijke en sociaal-recht vaardige wijze is tegemoet gekomen aan hun bescheiden wensen, ten aan zien van een meer menswaardig be staan óók voor hen, die land en volk vele jaren trouw en met toewijding en vaak onder de moeilijkste omstan digheden hebben gediend, verklaart, dat in de kringen der mi litair gepensionr.eerden grote onrust is gewekt in verband met de voorge nomen huurverhoging, verhoging van brandstof, enz. enz. Spreekt als haar vasté wil uit, geen wettig middel onbeproefd te zullen laten om verb* tering te brengen in de uitzonderlijke moeilijke levens positie der militaire gepensionneerden besluit, deze motie ter kennis te brengen van het Hoofdbestuur de plaatselijke pers en gaat over tot de orde van de dag. RECHTSHERSTEL. De Afd. Leiden van de Algemeen Militaire Pensioenbond in ledenver gadering bijeen op 17 Fabruari 1953, in zaal Hooglandsekerkgracht 43. gelet op de persberichten betref fende het Rechtsherstel van het be- roepspersoneel beneden de rang van tweede luitenant bij de Koninklijke Landmacht; betreurt het: dat het aan deze groep beroeps militairen uitzonderlijk gehandhaaf de onrecht tot op heden niet onge daan gemaakt is; verklaart: dat deze groep van beroepsmilitai ren het als een smet op hun eer en vaderlar-derschap zullen olijven aan voelen, zolang dit door de bezetter gegeven ontslag door de Nederland- sche Regering niet ongedaan zal zijn gemaakt; dringt er nogmaals bij het Hoofd bestuur op aan de Regering met klem te verzoeken, deze voor de hierboven genoemde groep zo kwet sende situatie op te heffen door als nog te bepalen, dat het ontslag van wege de vijand verleend, geacht nimmer van kracht te zijn geweest evenals bij de Koninklijke Mari ne heeft plaats gevonden met uit zondering van hen, die op grond van hun gedragingen tijdens de bezetting, na de bevrijding niet voor indeling bij de Koninklijke Landmacht in aanmerking zouden zijn gekomen. Besluit deze motie ter kennis te stelde. Zij gaf een uiteenzetting over de tot stand koming van het rapport, waarna de vergadering verschillende facetten hiervan, zoals de beroeps keuze, aan een bespreking onder wierp, naar aanleiding waarvan de fractie haar standpunt voor de ko mende bijeenkomst van het Jonge- renparlement bepalen kon. Tenslotte werd de nieuwe fractie van de J.O. K.V.P. voor het Leidse Jeugdparlement als volgt samenge steld: B. Schellekens (voorzitter), mej. C. van Niekerk, H. Molken- boer G, Prinsen, P. Noordman en N. van Zijp. Op de bijeenkomst van a.s. Don derdagavond om kwart over zeven in het stadhuis (kamer 125) zal de heer J. G. Lamers het voorzitterschap van het Jeugdparlement overdragen aan de heer J. A. M. van Zonneveld, die onlangs is afgetreden als voor zitter van de J. O. K.V.P.-fractie, De ze bijeenkomst is voor belangstellen den toegankelijk. „Sanctus Augustinus" viert 6e lustrum Op 6, 7 en 8 Juni 1953 zal de Ka tholieke Studentenvereniging Sanc tus Augustinus" haar 50-jarig be staan vieren. De lustrum-commisie is ais volgt samengesteld: B G P. Rogmans, praeses; F. N. M. Bierens, vice-praeses; mej. A. C. A. Bol, ab- actis; F. P. A. Boeker, questor; W. A. M. de Lestrieux Hendrich. assessor I; R. Hli. R. Wentges, assessor II. In verband met het feit, dat de vereniging haar plaats in ds Civitas Academica heeft gevonden en haar taak vooral vindt in de religieuze en culturede vorming van haar leden, heeft de lustrum-commissie gemeend dit in de viering van het lustrum tot uiting te moeten doen komen. Zij zal, buiten de gebruikelijke feestelijkhe den, op 6 Juni bijeenkomsten van de vakkringen der vereniging organise ren, alsmede op 7 Juni enige bijeen komsten, waaraan ook andere corpo raties in de Leidse Civitas hun bij drage zulen leveren. In de Honoraire Lustrum-Commis sie hebben zitting genomen mgr. Paolo Giobbe, Apostolisch Internun tius, mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, jhr. mr. F. H. van Kin schot, burgemeester van Leiden prof. dr. J. J. L. Duyvendak, rector magnificus van de Leidse Universi teit, deken A. H. M. J. Homulle, prof. dr. H. L. M. van Rooyen. O.SC stu dentenpastoor, en rector A, A. M. Sanders. Tot Dinsdag 17 Februari 1953 was ontvangen: 145.930,88 Daarna is ontvangen: Giro's 921,64 Bank 996, Kas 4492,01 CoMecte Scholen 18.45 6.428,10 Zodat tot Donderdag 19 Februari 1953 is ontvangen 152.358,98 Vrijdag 20 Februari. Hier volgt een belangrijk bericht voor de paroch'.anen van de Hartebrug 4 De lijdensmeditatie, die hedenavond j bKtuu7*bellVt'enW"he"eft*''Jnormaaf ötn ning in de Hartcbrugkerk. In verband met deze wijziging vangt de bijeenkomst van het So ciaal Charitatief Centrum heden avond gewoon om 8 uur aan in „De Doelen" aan het Rapenburg. In ver band met bovengenoemde lijdens- medidatie was de aanvang naar 9 uur verschoven, maar dat blijkt nu niet nodig geweest te zijn, zodat het om half acht door pater E. Peeters, j Augustijn, gehouden zou worden, uur te beginnen. Zoals bekend spreekt pater Versteeg over de Pa- gaat niet door. Pater Peeters begintrijse priester-arbeiders. volgende week Vrijdagavond met zijn meditaties, waarvan de laatste gehouden zal worden op Goe de Vrijdag. Daarom is er heden avond om zeven uur kruisweg-oefe- Wilt U iets weten We ontvingen bovendien een bericht van de R.K. Gymvereniging „Spor tief, die mededeelde, dat de meis jes van de club van hedenavond 7.45 uur, die bovengenoemde lijdensmedi tatie wilden bijwonen, zich kunnen aansluiten bij de meisjesclub van he denavond 8.45 uur. Nu de meditatie niet doorgaat, is dit bericht overbo dig. Maar wellicht geldt het ook voor de volgende weker, zodat wij het toch maar publiceren. Er is hedenmorgen in de stad iets Vraag: Wat betekenen al die ver schillende letters op de nummerbor den van auto's. En welke letters ho- - ren bij de verschillende rijbewijzen? belangrijks geoeurd, dat ongetwijfeld Antwoore: De onderscheiden ken-) aan de aandacht van de Leidenaars tekent worden als volgt verklaard:ontsnapt zou zijn, wanneer wij er NG, NK, ND, NP: personenauto's, êeen melding van maakten, ambulances, jeeps, etc.; NA, vracht- Met dreunend en sissend geweld is auto's, autobussen niet breder dan namelijk vanmorgen de laatste paal 2.20 m.: KB. NP, idem, v. d. leden i geslagen voor de R.K. Ambachts van het Koninklijk Huis; CC, con- i school, die aan de Van Zwietenstraat, sulaire ambtenaren; CD, corps diplo-1 tussen Boerhaavelaan en Marienpoel- matique; CDI, Internationaal 'ge-1 straat, verrijzen zal. Niettegenstaande rechtshof; FH, fabrikanten, handela- het slechte weer van de laatste ren, importeurs van en in motorrij-1 maanden is er ijverig doorgewerkt, tuigen: GN, motorrijtuigen niet be-zodat hedenmorgen de laatste van de horende tot het Nederlandse waeen-1 208 betonnen heipalen de laatste tik park; KL, KN t/m KZ, Koninklijke! °P zn kop kon krijgen Binnenkort Landmacht; KM, Koninklijke Marine za* de officiële plechtigheid van de LM, Koninklijke Luchtmacht; NE, eerste steen-legging plaats vinden. NH. NL, NR, motorrijwielen met ofi Dan hoort u er wel meer over. zonder zijspanwagen, motorcarriers, i Tenslotte moet u nog weten, dat invalidenwagens met geen groter ge-! de ^cer S. M. Stolp, accountant, we- wicht dan 400 kg.; HH, rijwielen met Sens doorgaande groei van het kan- hulpmotor, welk deelnemen aan 'het t?or "a.^rLeeü a.l}cJer Pand moest uit- verkeer in landen waar zij als mo- i Z15n Hu heeft_zijn kantoor thans ver- torrijwiel worden aangemerkt; ZZ, motorrijtu'gen (geen zware) die niet voldoen aan wettelijke eisen, waar van het rijden afhankelijk is gesteld van een ontheffing van de wegbe- heerder. 2. Wat de rijbewijzen betreft het volgende: Rijbewijs A: voor motor rijtuigen op twee wielen, met of zon der zijspanwagen en andere motor rijtuigen op drie wielen, waarvan het ledig gewicht niet meer bedraagt dan 400 kg. Rijbewijs BE: voor motor rijtuigen, ingericht voor het vervoer van ten hoogste 8 personen, de be stuurder daaronder niet begrepen, en andere motorrijtuigen, niet inge richt voor het vervoer van personen, waarvan het ledig gewicht, vermeer dert met het laadvermogen, niet meer bedraagt dan 3500 kg. Rijbewijs CE: voor motorrijtuigen, niet inge richt voor het vervoer van personen, waarvan het ledig gewicht, vermeer, aert met het laadvermogen, niet meer bedraagt dan 3500 kg/Rijbewijs DE: voor motorrijtuigen, ingericht voor het vervoer van meer dan 8 per- j sonen, de bestuuder daaronder niet begrepen. Rijbewijs F: voor motor rijtuigen bedoeld onder A en BE welke aan bepaalde, in verband met een lichamelijk gebrek van de be stuurder noodzakelijke, in het bewijs omschreven eisen voldoen. Vraag: Mijn zoon is 1 April 1945 naar de lagere school gegaan en zit nu in de 8e klas. Mag ik hem op 1 I plaatst naar Schelpenkade 40, hoek Stadhouderslaan. STADSKOK. ROTTERDAMSE HOGESCHOOL. Aan de Economische Hogeschool te Rotterdam slaagde voor het candi- daatsexamen in de economische we tenschappen de heer P. J. J. Vlas veld uit Leiden. NOORD WIJK Oud-deken Borsboom Oud-deken J. H. W. Borsboom, die sinds enige dagen in bet St. Elisa- beth-ziekenhuis tc Leiden is opgeno men, heeft te middernacht de H. Sacramenten der Stervenden ontvan gen uit handen van deken J. P. A. Brinkman. Deken Borsboom was in een hart-benauwenis geraakt, doch kon de H. Sacramenten met volle be wustzijn ontvangen. In de toestand van de zieke was hedenmorgen geen verandering gekomen. VOORSCHOTEN Ook hier was men paraat. In een algemene bekendmaking heeft bur gemeester C. J. v. d. Hoeven een uit eenzetting gegeven van hetgeen in Voorschoten is gedaan, direct nadat de waterramp was geschied. Reeds op de Maandag na de ramp konden een bestelwagen, een vracht wagen en een verhuiswagen, allen stampvol, opgehaalde kleding, schoeisel en dekking in Den Haag afleveren. Ontelbaar velen meldden zich aan voor hulpverlening en ook materialen o.a. boten, koevletten. vrachtwagens en auto's electrische agregaten enz. werden aangeboden. Er was een ontvangstcentrum in gericht voor evacué's en bij particu lieren was plaats ingeruimd voor 500 personen. Noch van het een, noch van het ander is gebruik ge maakt. In totaal bevinden zich momen teel 53 evacué's in Voorschoten. Het zijn allen mensen, die bij familie of kennissen gehuisvest zijn. Postzegclverkoop gaat goed. De postzegelverkoop in het postkantoor aan de stand van de V.H.V. mag zeer bevredigend genoemd worden tot nu toe. In 3j^dag werden 1100 postzegels verkocht, wat een bedrag van 110. voor het Rampenfonds betekent. Bovendien droeg een gever, die on bekend wenst te olijven, een bedrag van 15.af aan de dames, die in de stand zaten, om aan het Rampen fonds af te dragen. Zaterdagmiddag om 1 uur sluit de verkoop van deze extra stand. Na tuurlijk zijn aan het loket dan nog de postzegels te koop. Het ligt wel in de bedoeling van het bestuur van de V. H.V. om tegen het eind van de ver koopactie nogmaals een stand in het postkantoor in te richten. Veilig Verkeer maakte een ver- keerstafel. Dinsdag 24 Februari a.s. 's middags om half vier zal de verkeerstafel van de vereniging Vei lig Verkeer, officieel in gebruik wor den genomen. Deze verkeerstafel is ontworpen door de heren van Aurich en Robbertsen van de Rijkspolitie in Voorschoten, terwijl dc leerlingen van drie scholen aan de bouw heb ben meegewerkt. Gedurende de han- demarbeidlessen op school werden n.l. diverse onderdelen voor deze ver keerstafel door de leerlingen van de hoogste klassen gemaakt. Reeds nu is te zien, dat dit werkstuk kan wed ijveren met het beste, dat er op dit gebied bestaat. Speciaal de vervaar diging van de automatisch werkende Aurich veel hoofdbrekens gekost. De tafel is voorlopig opgesteld op de zolder van het gemeentehuis, waar een keurig verkeerslokaal is inge richt. STOMPWIJK Luxe auto te water Door tot nu toe nog onbekende oorzaak raakte een bestuurder van een kleine luxe auto op de Stomp- wijkse weg de macht over zijn wa gen kwijt en kwam, na enige meters op de waterkant gebalanceerd te hebben, in de Stompwijkse vaart te recht. Direct toegeschoten tuinperso- neel kon het nog drijvende wagentje naar kant toe trekken, waarna ae be stuurder," zij het met een nat pak. uit de wagen verwijderd kon wor den. Hij had verder geen letsel opge lopen. LEIDERDORP Loop der bevolking. Aantal in woners op 31 December 1951: 2399 m, 2467 vr. totaal 4866 Aantal gebo ren kinderen: 63 ïri. 54 vr. totaal 117. Aantal overleden personen 12 m. 6 vr. totaal 18. Aantal gevestigde per sonen 226 m. 224 vr. Aantal vertrok ken perSbnen 164 m. 162 vr. Aantal inwoners op 31 December 1952: 2512 m. 2597 vr. totaal 5109. Het aantal emigranten bedroeg 98. waarvan 55 m. en 43 vr. als volgt over de verschillende landen ver deeld: Indonesië: 2 m.; Australië: 13 m. en 8 vr.; Zuid-Afrika: 8 m. en 3 vr.; Nieuw-Zee'.and: 2 m. en 1 vr.; Verenigde Staten van Noord-Ameri- ka: 6 m. en 2 vr.; Canada: 24 m. en 29 vrouwen. Geb.: Jostfna. d. v. A. Schouls en A. v. Wetten; Franciscus Jacobus Pe trus, z. v. L. J. v. d. Berg en P. Steenbergen; Johannes Theodorus Melchior, z. v. J. Th. v. Bemmelen en M. W. van Schie; Frédéric Alex ander Hendrik, z. v. E. J. v. Arkel «n J. S. M. v. d. Linden; Alida Johan na, d. v. D. v. Hemert en J. Glasber- genij Jacobus' Leonardus, z. v, G. A. v. Amster en H. P. v. Doom; Anne ke, d. v. J. Brcnsgeest en G. Souve- rein; Elisabeth Maria, d. v. H. C. Hofstra en L. Benckhuijsen; Leen- dert Johan z. ,v. A. V. v. Velzen en H. C. Vol water; Jannetje Jacoba Pe- tronella. d. v. M. P. J. v. Es en E. d. Oude; Dirk, z. v. P. v. d. Wal en T. Stravers; Robert ComeliS, z. v. J. d, Wit en A. M. Haksteeg; EÜisabeth, d. v. M. Roest en D. v. d. Zwan. Ondertr.: F. Stikkelorum, 27 j. en H. Wissel, 24 j.; H. Gravekamp, 22 j en P, Th. Nagtegaal. 20 j.: S. Schal- kers, 27 j. en J. K. Polhuijs, 26 j. Getr.: Fr. Stikkelorum cn H. Wis'- sel. Overl.: W. d. Haas wednr. v. T. P. Ockeloer. 65 j.; G. Verfioogt ir/an v. M. Keijzer, 33 j. ZOETERWOUDE Mouwen omhoogDe St. Christoffelgroep heeft met karwei tjes 49.83 bijeengebracht voor het rampfonds. Dit komt neer op onge- verkeerslichten heeft de heer van veer 2.per man. „Stille Omgang" Roelofarendsveen De plaatselijke afdeling van de „Stille Omgang" te Roelofarendsveen hield gisteren een bijzondere verga dering. Niet alleen bestond de afd. 30 jaar, maar in verband daarmede mochten de voorz. en de secr., de he ren B. v. d. Meer en C. W. Kortekaas, die zoveel jaren hun beste krachten aan de „Stille Omgang" hebben gege ven, uit handen van pastoor Schoen maker de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice ontvangen. Voor een groot aantal aanwezigen o.w. de pastoors Schoenmaker en Ligthart, kapelaan J. Poel en het hoofdbestuurslid L. v. d. Broek uit Amsterdam sprak de heer v. d. Meer een welkomstwoord, waarna het woord aan de heer v. d. Broek was. Deze spr. uitte op de eerste plaats de waardering van het hoofdbestuur voor de wijze, waarop Roelofarends veen e.o. jaarlijks aan de bedevaart deelneemt. Spreker ging uitvoerig in op de ramp. die ons land heeft getrof fen en wekte de deelnemers op, om dit jaar heel bijzonder te bidden voor hen, die hun leven in de rampnacht verloren. Vervolgens werd het woord ge- brengen van het Hoofdbestuur van April van school halen, de Algemeen Militaire Pensioenbond Antwoord: Hij zal het einde vanj en de plaatselijke pers en gaat over de cursus (tot 1 Sept.) moeten af-| tot de orde van de dag. I wachten. De heren B. v. d. Meer en G. Korte kaas met hun pauselijke onderschei ding. Foto v. d. Horst. voerd door pastoor Schoenmaker, die grote waardering had voor het werk van de „Stille Omgang" in Roelof arendsveen. Het godsdienstig leven in onze parochie bloeit. Dit hebben wij voor een groot deel ook te dan ken aar. de Stille Omgang. In dc 30 jaren van haar bestaan hebben voorz. B. v. d. Meer en secr. C. W. Korte kaas in bestuursfunctie het genoot schap gediend. Wij zijn daarvoor dankbaar. Gaarne heb ik mijn mede werking gegeven om voor deze voorz. en secr. een onderscheiding te ver krijgen. Het heeft Z. H. do Paus be haagd het ere-kruis „Pro Ecclesia et Pontifice" te verlenen. Pastoor S. Ligthart las hierna een pauselijke bul voor, waarna pastoor D. Schoenmaker deze overhandigde en de versierselen allereerst bij voorz. B. v. d. Meer en daarna bij secr. C. W. Kortekaas opspelde. Vervolgens sprak pastoor Schoen maker woorden van gelukwens, waarin hij ook de aanwezige familie betrok. Namens het hoofdbestuur sprak de heer v. d. Broeke zijn gelukwens uit. Voorz. B. v. d. Meer sprak ontroerd een dankwoord. Met een kort woord sloot secr. C. W. Kortekaas zich bij deze woorden aan. Na de pauze deed voorz. allereerst enkele mededelingen betreffende de bedevaart op 14 Maart a.s. In beide parochiekerken L het Lof te 11.15 uur des avonds. Om 11 uur vertrekt een autobus vanaf Nieuwe Wetering naai* de kerk te Roelofarendsveen. Naar Amsterdam vertrekken de bus sen te pl.m. 12 uur. Voorts bracht voorz. dank aan de spr. van deze avond. Het parochieel zangkoor van „St. Petrus Banden" zong het „Po- pule meus", dit ter inleiding van de door pastoor S. Ligthart te houden herdenking der slachtoffers van de ramp en als betuiging van deelne ming met de zwaar getroffen zuster - afdelingen van de Stille Omgang in 't bijzonder. Pastoor Ligthart, die in zijn jeugd vlak achter een zeedijk heeft gewoond, noemde het moeilijk hierover iets te zeggen. De mensen achter de dijken voelen zich veilig en zijn nimmer bang geweest voor de zee. En juist daardoor zijn er zoveel slachtoffers. Onvoorbereid gingen zij de dood in. Daarom moeten wij met klem voor de katholieken, maar voor al ook voor de niet-katholieken bid den. weer (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond Opgemaakt te 10 uur). AANHOUDEND ZACHT. Overwegend zwaar bewolkt met hier en daar wat lichte re gen of motregen en plaatselijk nevel of mist. Matige tot vrij krachtige Zuidwestelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. 21 Febr.: zon op 7 44 en onder 18.05; maan op 10.30 en onder 3.28 uur. Het cueet in Eaïopa weer temp. HELSINKI onbewolkt —10 C. OSLO zwaar bew. —10 STOCKHOLM onbewolkt —10 KOPENHAGEN zwaar bew. 2 LONDEN mist 4 AMSTERDAM mist 4 H BRUSSEL geheel bew 6 PARIJS zwaar bew. 5 BORDEAUX mist 6 NICE zwaar bew. 8 WARSCHAU geheel bew. 1 BERLIJN motregen 3 FRANKFORT motregen 3 MüNCHEN zwaar bew. 4 zürich nevel 1 WENEN zwaar bew. 7 „GEEN GOUD ZO GOED".... dai zeggen al due geslacnicn van Akker'* Kioosterbalsem Hei heerlijk verwarmende wrijlmiddel bij rheumatiek cn spierpijn, waarvan dc geneeskrachtige bestanddelen door de huid en de daarondei liggende pijnlijke weefsels dringen Bovendien Is Akkers Kloosterbalsem een heerlijkewond- balscm die snel gcneesi, wonden zuivert en nieuwe huldvormlng bevordert In vele gezinnen Is daarom een pol Akkcr's Kloos terbalsem een huisapotheek op zich zelL (Advertentie) Laatste Berichten Naar wij van bevoegde zijnde ver nemen is een initiatief genomen om de door de Koningin in haar rede van 8 Febr. geuite gedachten tot na dere verwezenlijking te brengen. Hare Majesteit gewaagde naar aan leiding van de uit de gehele vrije wereld ondervonden hulpverlening van het leggen van een beginpunt voor een verbroedering der mens heid die tot ver over de grenzen van het vade^and zijn weerklank vond. Waar dc natuurramp, die Neder land getroffen heeft, tol een overwel digende demonstratie van Europese verbroedering uitgroeide cn tot ver daarbuiten spontane reacties van in ternationale naastenliefde opriep, is zo werd ons megedeeld in bre de kring hier te lande en ook in het buiten'and dp hoot gerezer rlat dpze verbondenheid in diepe nood be waard moge blijven om in dienst te worden gesteld voor de opbouw ener betere en vrije same.- Wing Het ligt in de bedoeling op korte termün tot nadere nuHieatie omtrent dit initiatief ove. te gaan. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 20 Februari. vee. Aanvoer: 7 stieren 75 melkkoeien, 150 vette koeien, 114 varekoeien, 12 vette kalveren, 266 nuchtere kalve ren, 50 vette schapen, 50 weidescha- pen, 1100 vette lammeren, 23 varkens (zeugen), 4 paarden en 14 geiten. Totaal 1865 stuks. Prijzen: slachtstie- ren f 800—1100 per stuk. per kg. slachtgewicht 2.202,60' melk koeien f 8751175 per stuk; vette koeien 8001200 per stuk, f 2.20 2,95 per kg. slachtgewicht; vare koeien 550850 per stuk. vette kal- veuen per kg. levend gewicht f 2.00 —2.40: nuchtere kalveren 35—42 p. stuk 0.851.per ke. levend ge wicht; vette schapen 100125, lam- schapen 125—150, vette lammeren f 75102 en geiten f 1535 oer stuk. Handel: stieren flauw, melkkoeien rustig, vette koeien stug, varekoeien vrij goed, vette kalveren traag, nuch tere kalveren stug, schapen cn lam meren slepend. Kaas. Aanvoer 25 partijen Goudse kaas. Prijzen: Goudse extra kwaliteit f 2,36. Ie soort 2,302.34: en 2e soort 2,252.29 per kg. Handel flauw. LEIDSCHENDAM, 19 Febr. Fleren Op de veiling van deze week wa ren aangevoerd: 16100 kiopeneieren waarvoor genoteerd werd: 400 no. f 17 00—17.60 6500 no. 1 f 15.80— 16.05. 2400 no. 2 f 14.55—14 90: 5100 no. 3 f 13 95—14.30: 140O no. 4 f 14.10 —14.30; 300 no 5 f 12 65—12 85. Ver der waren ter markt* 16 kinnen 2.75 tot 5.30, 15 konijnen f 1.256.05 oer stuk. ROFLOFAF^NDSV^FN. 19 Febr. Bloemen. White Virgine 0.46 0.52; Sonja 0.43—0.49: KreWe 0 40— 0 54; Rose Conland 0.580 73; Victo- ri 0 400.53: Crown Imnerial 0.38 0,52: Wnite S-il 0 37—0.57: Ibis 0,49 0,66; Pink Gem 0,520,59; v. cl. Forden 0 53—0 33; F. Fddv 0 62—0,73; Weber 0.50—0 57: W Pitt 0,60—0,69; Albino 0 520,74; Golden Harvest 0 810.39: Crater 0,650,71; Oosten rijker 0,450 60; Her Grace 0.60 0,68; Prunis 0.700,75; Bartieon 0,59 —0,65; Cordel Huil 0 70—0.75; Dub bele tulpen 0.48—0.69: King Alfred 0,36—0,45; Helios 0.30—0,37: Early Glory 0.320,44; 1' Innocense 0,36 0,41; BI. Druifjes' 0,080,19; Kastan je takken 0,15—0,29.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3