I -! f i T~! j4'-: Leidse K*AJB* is weer eigenaresse van haar gebouw aan de Steenschuur \mÉ i ri i y j 03 f,I Kunstleven in l eióen a voor restauratie tot een Ariënshuis" ligt reeds gereed voor en na deooriogjïs^g^^fj^J^ieen magistrale redevoering Vlotte jaarvergadering met Helpt allen GIRO 9575! VRIJDAG 20 FEBRUARI 1953 DE LLIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 RECHTSHERSTEL HEDENMORGEN VOLTOOID ij li "1 3J f .i.'i T'Uf"1 doch niet gebruikt. Op 9 October ech ter kwamen er Belgische vluchtelin gen in, die tot December bleven. De vrouwen sliepen in de grote zaal, lessen moesten echter doorgaan, zodat lessen moeten echter doorgaan, zodat de Belgische mannen genoodzaakt waren hun stroo matrassen 's avonds na tien uur neer te leggen en 's mor gens weer op te ruimen. Van 15 April tot 17 Aug. 1915 werd het gebouw voor het grootste gedeelte in beslag genomen door het reserve- bataljon van hat 4e Reg. Infanterie j en daarna tot Maart i919 geheel door i het Veldleger. Geduiende de mobili- satie-jaren vergaderde de Volksbond in gehuurde zalen Ondertussen be taalde het Rijk een behoorlijke ver goeding, eerst 50 gulden per week, later 8 gulden per dag. De kosten voor zaalhuur waren lager, zodat de Volksbond geld overhield en daar mede de aflossing en rente betalen kon. Van Rapenburg naar Steenschuur. Toen de mobilisatie ten einde was, kwam het geb' uw weer ter beschik king van de Volksbond. De toestand laat zich raden. Overal was het ge- j bouw beschadigd en een deel van het meubilair was uoor de soldaten op gestookt. De Volk-bond vroeg een schadevergoeding van 19.400, maar de commanderende officier wilde slechts 4.200 geven, waarmede de Volksbond geen gei oegen nam. Een/i taxatiecommissie bepaalde de schadq op ƒ18.780; uitbetc-fid werd ƒ18.800!! Dit hele bedrag zou nodig geweesj; j zijn om het gebouw in orde te bren*. J gen. Maar de jmsti. ndigheden hacr- den zich gewijzigd en de Volksbond I zag uit naar een andec gebouw. Het| ledental was inmiddels zó groot ge-1 worden, dat de grote zaal toch te i klein was voor vergaderingen. Het j stijgende aantal vak- en onderafde lingen vroeg bovendien een aantal kleinere zalen. j Daarom werd besloten een ruil aan I te gaan met De Leidse Courant, die in het gebouw Steenschuur 15 geves tigd was en te weinig ruimte had. Onze krant, royaal als altijd, betaal de 15.000 toe en verhuisde naar Rapenburg 10, terwijl de Volksbond zich op Steenschuur 15 behagelijk installeerde. De schuld van 20.840 kon de Volksbond toen aflossen en daarmede was een einde gekomen aan grote moeilijkheden. Het gebouw aan de Steenschuur werd op 29 De cember 1920 betrokken. De Volks bond had van deze ruil langer ple zier dan De Leidse Courant, want het gebouw Rapenburg 10 brandde in de strenge winter van 1927 uit, waarna de krant verhuisde naar de huidige panden aan de Papengracht. De Volksbond zette zijn werk aan de Steenschuur voort, totdat de be zetter er een einde aan maakte, zo als hierboven reeds is verteld. Maar nu is ook deze zwarte bladzijde om geslagen en ligt er weer een blank ongeschreven vel open. Hopelijk zal de Leidse K.A.B. daarop slechts goe de feiten betreffende restauratie en weder in gebruik-neming van het Ariënshuis behoeven te schrijven! Het Residentie Orkest Het gebouw Rapenburg 10, dat de Volksbond ruilde met De Leidse Courant en dat thans „Rehoboth" heet. (Foto's: „De Leidse Courant") Het gebouw van de Leidse K.A.B., Steenschuur 15, in zijn huidige gedaante. Plan UEDENMORGEN IS TEN OVERSTAAN VAN EEN NOTARIS te Leiden de laatste acte gepasseerd, waarbij de Kath. Arbeidersbeweging, afd. Leiden (de vroegere R. K. Volksbond) hersteld werd in haar rechten als eigenaresse van het gebouw Steenschuur 15. Eerlang zal dit gebouw door de K. A. B. weer in gebruik genomen worden. Reeds zijn er uitgebreide restau ratie-plannen ontworpen, die het gebouw weer voor zijn doel geschikt moe ten maken. Het „Ariënshuis" zo zal het gebouw in de toekomst genoemd worden zal ook ten dienste van het katn. openbare leven in bredere zin gesteld worden om de exploitatie zo efficiënt mogelijk te maken. De korte plechtigheid van hedenmorgen is het resultaat van zeer langdurig en moei zaam werken, waarvoor een woord van hulde toekomt aan de heer P. B. H. Oostdam, vice-voorzitter van de Leidse K. A. B., die jarenlang met onver- I drotcn ijver gewerkt heeft om de K. A. B. haar gebouw weer terug te geven, be K. A. B. en alle leden mogen zich hierover verheugen. De belangstelling voor het eigen gebouw is nooit gedaald; op iedere jaarvergadering moest het bestuur vragen hierover beantwoorden. Meestal heel vaag, omdat het stadium der onderhandelingen niet gedoogde, dat er bekendheid aan de vorderingen gegeven werd. j Bewogen geschiedenis Kt i j gaan. j Na drie jaar verhuisde de Volks-1 - ledenvergadering van „De Stil- De Oegstgeester affaire 2 Jaar met aftrek BEDDENPRAATJE. Marie, wat hebben we vannacht weer slecht geslapen, dat houden we zo niet vol. We gaan morgen bij ADR. VAN OOY, Breestraat 9 zo'n nieuw bed kopen als Kees ge daan heeft die komt tenminste elke morgen uitgerust op zijn werk, en die roept over de kwaliteit ervan. 't Kost slechts ƒ123.45, compleet met 2 kapokkussens, en15 jaar garantie op het binnenwerk!!! Ze hebben er zo'n geweldige sor tering, allemaal kwaliteitsbedden van bekende merken, je slaagt er dus altijd. 't Mag ook betaald worden met 25.ineens en 3.per week, nou, dat kan de kop niet kosten!! Afgesproken, morgen gaan we! 1 niet bewezen geacht, zodat verdachte (Advertentie) daarvan werd vrijgesproken. De arrondissementsrechtbank te 'sGravenhage heeft vanmorgen L J. S., koopman te Oegstgeest veroor deeld tot jaar met aftrek wegens valsheid in geschrifte, opzettelijk ge bruik maken van vervalste geschrif ten, waaruit nadeel kan ontstaan en oplichting meermalen gepleegd. De eis was 3 jaar met aftrek. Een punt van de dagvaarding werd nietig verklaard. Drie punten werden Stille Omgang, Leiden eu omgeving De Ned. Rooms Kath. Volksbond, afd. Leiden, zoals de K.A.B. vóór 1940 cn na de bezetting tot einde December 1947 heette, werd tijdens de Duitse bezetting geliquideerd. Overeenkomstig achter het bepaalde in art. 2 van het Besluit, inhoudende vaststelling van het Buitengewoon Besluit Verenigingen van Werkge vers en Werknemers (Besluit E 71) herkreeg de Volksbond zijn rechtsper soonlijkheid ingevolge een verkla ring, afgegeven door de Minister van Justitie op 2 Aug. 1947 en door de Minister van Sociale Zaken op 7 Aug. d.a.v. De wijziging van de statuten van de diocesane bond in 1947 bracht voor de boud „aar het „andHapenburglO De" van ƒ25.000.werd gesloten. Op 18 December 1899 werd het gebouw ge-I*1®4 ,v„er'™P; Ef' »llf=fn werd bin- deeltelyk in gebruik genomen, ter- Iva„n P™' wijl in de achterliggende tuin een Iten onder de.hame.r door geholpen, grote zaal werd aangebouwd, die een Jaar nadien gereed kwam. In 1906 werd op de grote zaal een verdieping gebouwd om de eigen Tekenschool onder te brengen. Hiervoor waren twee leningen, resp. ƒ8.000,— en 4.000,a 3 pet nodig. Door dit alles was de Volksbond in gTote financiële moeilijkheden ge- *EX a? raak De rente en aflossing gingen k naamsverandering mee in „Kath. Ar beidersbeweging m het Bisdom Haar lem", afd. Leiden. Dit is dus thans de officiële naam. Het Besluit Herstel Rechtsver keer (Besluit E *.00) opende voor de K.A.B. de mogelijkheid om van het perceel Stenschuur 15, Leiden, dat in 1942 door de commissaris van het Nederlandse Arbeidsfront werd ver kocht, rechtsherstel te vragen. Van deze mogelijkheid heeft de K.A.B. ge bruik gemaakt. Rechtsherstel-procedures zyn ech ter zeer ingewikkeld en verlopen steeds moeizaam, mede omdat het Besluit E 100 onder meer bepaalt, dot het rechtsherstel „naar recht en billijkheid" dient tot stand te komen. Deze begrippen veroorzaken vaak langdurige onderhandelingen. Het tekenen van de notariële acte, zoals hedenmorgen is geschied, waar bij een minnelijke regeling tot rechts herstel is geconstateerd, betekent het sluitstuk van deze onderhandelingen. De K.A.B. is dus van heden af offi cieel weer in haar eigendomsrech ten van het perceel Steenschuur 15 hersteld. Moge het „Ariënshuis" een goede toekomst tegemoet gaan! Van Mareslngel naar Rapenburg. In de bijna zestig jaar van haar bestaan heef! de Leidse K.A.B. reeds vaker moeilijkheden met haar ge bouwen gehad. Nadat de R K. Volks bond, afd. Leider, in 1894 was opge richt, werd in 1896 dus reeds twee jaar later het eerste bondsge- ven zijn krachten. Kort voor de eer- ,TO_ u+ *e wereldoorlog werd to het bonds- l maar tevens had de geestelijke di recteur. pater F. Versteeg O.F.M. ge legenheid gekregen een voortreffe lijke „vijf minuten-preek" te houden. De voorz. heette aan het begin van de avond de niet zeer talrijke aanwe zige leden welkom en stelde de ver gadering de nieuwe geestelijke direc teur, pater Versteeg, voor. Spr. her dacht met waarderende woorden het werk, dat de vertrokken pater S. Booms O.F.M. voor het Genootschap gebouw een bioscoop geëxploiteerd, maar de verwachte winst bleef uit. Na een jaar van grote verliezen werd de bioscoop opgeheven. De oorlog bracht het gebouw ver schillende bestemmingen. Van begin Augustus 1914 werd het ter beschik king gesteld van het Roode Kruis, hij wederom een geestelijke directeur mocht begroeten, gezegend met de echte Franciscaanse blijheid, die men zo van pater Booms gewend was. Noch de notulen, noch het jaarver slag boden moeilijkheden en de se cretaris, de heer D. Bergsma, die in het overzicht had kunnen vermelden, Het eerste gebouw van de Leidse R. K. Volksbond, Maresingel 1. dat het ledenaantal met 140 gestegen was, mocht verdiende pluimpjes in ontvangst nemen. Pater Versteeg, die hierna het woord verkreeg, had als onderwerp van zijn rede gekozen: „De Heilige Eucharistie". Dit thema, dat natuur lijk vele mogelijkheden inhoudt, be naderde spr. van een zeer speciale zijde. De Eucharistie heeft als basis het geloof, want zonder dit, heeft zij voor de mens persoonlijk geen be tekenis. Wanneer wij de grens van ons verstand hebben bereikt dan krij gen wij door ons geloof de genade om ons volledig te verlaten op God. Dit vertrouwen wordt gesteund door de hoop op een uiteindelijk zien, waardoor wij verbonden zullen wor den in Gods oneindige liefde. Het mysterie van de H. Eucharistie schuilt nu hierin, dat Christus ons daar een menselijk verdraagbare hoeveelheid van zijn oneindige ge nade, verdiend aan het kruis, toe meet. Speciaal belichtte spr. de H. Eucharistie in vergelijk met de ove rige sacramenten. De overige zes sa cramenten hebben alle min of meer een accidenteel karakter, maar de H. Eucharistie is onbeperkt. Het laatste gedeelte van zijn waar lijk magistrale redevoering wijdde spreker aan de plaats, die de H. Eucharistie hier in Nederland door alle eeuwen heen, ingenomen heeft en de bijzondere genade, die Chris tus zo vele malen zichtbaar aan Ne derland geschonken heeft, zoals b.v. het wonder van Amsterdam in 1345. De bestuursverkiezing, die na deze toesprak volgde, bood geen moeilijk heden. De heren H. H. D. Bergsma en A. J. K. A. Sommers werden bij acclamatie herkozen en i.p.v. de ver trekkende heer J. Burcksen uit War mond, werd diens plaatsgenoot de heer J. Weyers gekozen. De heren waren natuurlijk alle drie dankbaar voor het in hen gestelde vertrouwen en na een drukke rondvraag kwam de bespreking van de komende Om gang op tafel. De voorz. deelde mede, dat vo«>r de goede gang van zaken iedere deelnemer in de trein moest plaatsnemen, welks letter op zfo'n kaart staat aangegeven. Na een huis houdelijke opmerking van de secr., dat de leden adreswijzigingen moes ten doorgeven, wérd deze vlotte jaar vergadering door de geestelijke direc teur gesloten. Het was Willem van Otterloo, die op het 6e Abonnementsconcert van gisteravond met alle zwier de diri- geerstaf over het orkest zwaaide. Van Otterloo introduceerde een bewer king van Schubert's „Fantasie op. 103", die deze oorspronkelijk voor vierhandig klavier schreef, en door hem werd georchestreerd; ten einde dit mooie werk (dat maar zelden wordt uitgevoerd) meer onder de aandacht van de concertbezoekers te brengen. Gemakkelijk is dit niet ge weest; het resultaat evenwel mag er wezen, want de eenvoud, de soepel heid en charme heeft de compnist in dit (van kennis en zin voor coloriet getuigend) instrumentaal kleed, uit stekend bewaard. Met veel dank werd Van Otterloo's bewerking ontvangen. Hierna betrad de Franse pianiste Janine Dacosta het podium om de „variations symphoniques" van César Franck te vertolken. Al meermalen hebben wij deze hoogst begaafde jonge pianiste gehoord en haar be wonderd om haar prachtige toon, al gehele muzikaliteit en beheersing van 't instrument. Er is hier in 't ro mantische werk minder sprake van solo-instrument, als wel van één van de vele orkesttimbres, afwisselend zelfstandig of in combinatie met de volle orkestklank optredend. Er wor den aan de vertolker zware eisen gesteld, maar de pianiste heeft 't al tijd weer boeiende werk, zonder een enkel tekort gespeeld. De volle waar dering, die men spontaan uitte heeft zij door haar gave reproductie ten volle verdiend. Tenslotte een won der-mooie inter pretatie van de 5e Symphonie ven Tschaikowsky. Met een koraalachtig thema zet de introductie tot deel I in; tevens de kerngedachte van elk deel vormend. Eerste en laatste deel zijn in sonatevorm geschreven. Het „Andante Cantabile" is zeer lyrisch, de kerngedachte treedt weer op. Ook in de wals van het 3e deel. Deze be sluit er mede. Het 4e deel demon streert: zelfoverwinning en geeste lijke kracht. Het coda heeft 't karak ter van een hymne, e—i triomfante- lijk slot. j Van Otterloo dirigeerde meester lijk, ontplooide zijn kunstenaars- eigenschappen, zeker, beheerst maar ook temperamentvol en vurig; een juweel van expressie, nuancering en rhythmische precisie. Het orkest speelde in topvorm, ont wikkelde prachtige klanken. Men ge noot van voorbeeldig musiceren en dramatische vormgeving. De soleren de blaasinstrumenten muntten uit. Bijna eindeloos waren de uitingen van waarderen en bewonderen. J. KORTMANN. IN HET „VERBODEN OERWOUD" Dat de gedachte van het K. en O.- besfcuur, om? het filmwerk van de Noorse zoöloog Per Host aan de le den te tonen, heeft ingeslagen be wees het aantal bezoekers, dat gis teravond in het St. Antonius Club huis naar het „Verboden Oerwoud' was gelopen De film werd ingeleid door mevr. G. Baars-Jelgersma, die over de voortreffelijke verteltrant bleek te beschikken. Zij vertelden eerst één en ander over het leven van deze 44-jarige Noor, die reeds op zeer jeugdige leeftijd de ontdek- kingsdrang in zich voelde en hier laat zien wat hij in zijn boek „Wat j de wereld mij toonde", beschreef. Wij maken eerst kennis met het kleine eilandje Colorado een eldora do voor elke natuurvorser is, omdat daar een zeer uitgebreide besoherm- de fauna leeft, die veel geleerden en natuurkundigen trekt. In zeer fraaie en met eindeloos geduld gemaakte opnamen, laat hy het leven van de kleine Honing beer zien. op vernuf tige wijze toont hij de verbaasde toe schouwers de buitengewone intelli gentie van deze grappige dieren. Op dit eiland, waarvan hij weergaloze natuuropnamen geeft hoort hij van de Cuno- en Choco-Indianen, die le ven in de tropische wildernis' op de grens van Panama en Columbia, waar de primitieve stammen geen blanke dulden. Wat niemand ooit gedurfd en ge daan heeft doet deze ethnoloog. Met een bananenschip vaart hij de woeste Samboe rivier op, en weet met Ali- pio, een jonge ChoCo, die met de Pa- namezen handel drijft, vriendschap te sluiten, wat voor hem de sleutel naar dit oerwoud en de Witte India nen is'. Hij raakt zelfs op zijn drie ontdek kingsreizen vertrouwd met de medi cijnman die tevens opperhoofd is, waardoor hij in staat is het leven en werken van deze op zich gelukkige en vriendelijk van aard zijnde men sen te filmen. Zij helpen hem de ge vaarlijkste fascinerende opnamen te maken van slangen, kaayrrrannen, gordel- en allerlei vreemdsoortige dieren, die alleen met een telescoop te benaderen zijn. Betoverend is de exotische flora, welke als' een sprook- de majestueuse grootheid der schepping tentoonstelt. De talrijke bezoekers, die ook deze avond weer voor het Rampenfonds in hun zak tastten, zullen zeker geen spijt van hun'bezoek aan het St. An tonius Clubhuis gehad hebben. Burgerlijke Stand Geboren: Gerrit, z. v. G. Lotte en P. Groenheide; René Karei Francis- cus, z. v. K. Straatman en F. Kroeze; Geertje, d. v. D. P. van Breenen en M. Balkenende; Johanna, d. v. J. Veldhuijzen en C. van der Keur; Ge rard Willem, z. v. G, van Tol en J. C. Fakkel; Eva Cornelia, d. v. C. P. Wijn en E. S. Schwarz; Adriana, d. v. L. de Hoog en C. Puttenstein; Anto nius Martinus, z. v. A. M. Es en H. Lourens; Cornelis Adrianus Jozef, z. v. F. J. A. van Beukering en C. van der Vlugt; Johanna, d. v. E. A. Vos kuil en C. M. Gorree. Ondertrouwd: A. Nijhuis en W. Verwer; H. W. Verver en J. A. Zon neveld; H. J. H. Mentink en W. Si- monis; C. A. Vreeburg en H. J. v. d. Hoorn; S. Langeveld en A. M. Ver- weg; C. Penseel en S. Boom; D. H. Wiinnobel en C. A. Oomen. Overleden: A. Lindenburg, man, 74 jaar; M. A. Leurs, wed. van Klaver, 81 jaar; H. de Wit, dochter, 1 dag; J. van der Lelie, wed. van Selier, 77 jaar; L. M. Braxhoven, wed. van Van der Pompe, 91 jaar. UITBREIDING STADSTIMMER- WERF AANBESTEED. Hedenmorgen werd op het Leidse stadhuis openbaar aanbesteed het bouwen van een timmerwinkel met bergruimte op de Stadstimmerwerf, het verbouwen van de bestaande tim merwinkel tot schaftlokaal en bou wen van de bestaande schilderswerk plaats tot waslokaal e. a. Er waren 18 inschrijvers, van laagste tot hoog ste: Oudshoorn en Evers, Leiden, f 45.090,Kool en Zoon, Warmond, 46.000,Van Riet, Leiden 49.854; J. Olivier, Leiden, 50.020; Burgy. Oegstgeest. 50.680,—. Pennings, Den Haag, 52.000,Huurman, Leiden, 52.112,Bontenbal en Zn., Zeven huizen, 52.500,—; Cornet, Leiden, 52.948,De Lange en Van dei- Plas, Den Haag, 53 200,—; Erades en Inniger Leiden, f 53.500,Zit man, Leiden, 53 900.—; Bouten en Harteveld, Leiden, 54.407,Van Duyn, Oegstgeest, 59.000,—; Strijk, Oegstgeest, 59.137,Mulder, Oegst geest f 59,400,Van der Gaag, Delft f 60.241,Tromp, Alphen aan den RJjn 60.900,— VERBOUWING SCHOOL PAUL KRUGERSTRAAT AANBESTEED. Hedenmorgen werd op het Leidse stadhuis aanbesteed het verbouwen van de O. L. school aan de Paul Krugerstraat en het inrichten tot U. L. O.-school het bijbouwen van entree, toiletten en bergruimten met bijbehorende w°rken. Er waren 14 inschrijvers, van laag ste tot hoogste: Schar.p, Den Haag, f 62.000,Huurman, te Leiden f 64.777,—; Zitman, Leiden, 65 480; De Lange en v. d. Plas, Oegstgeest, 66.200,Van Riet, Leiden ƒ66,390; Strijk, Oegstgeest. 66.631,—; Burgy, Oegstgeest, 67.230,Mulder, .Oegstgeest, 67.700,—; Kool, War mond, 68!000,Oudshoorn en Evers, Leiden, 68.775,Pennings, Den Haag, 69 000,Bontenbal, Zevenhuizen, 69.500,Tromp Al pen aan den Rijn 69.900,Van Duyn, Noordwijk, 73.000, Aetherklanken ZATERDAG. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. 8.40 Orgelspel. 9 00 Voor de huis vrouw. 9.05 Gram. (Om 9.35 Water standen). VPRO: „Tijdelijk uitge schakeld", causerie. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.35 Piano recital. 12.00 Gram. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen). 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Omroeporkest 14.00 Radioweekjour- naal. 14.25 Orgel en zang. 14.45 Boek bespreking. 15.00 Accordeonmuziek. 15.30 „Van de wieg tot het graf", cau serie. 15.45 Lichte muziek. 16.15 Sportpraatje. 16.30 Kamerorkest en solist. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Koorzang. 18.40 Reportage. 19.00 Ar tistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Pas separtout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. VARA: 2C.00 Nieuws. 20.05 Gramofoonmu- ziek. 20.15 „Beurzen open, dijken dicht". 21.45 Gram. 22.00 Socialistisch commentaar. 22.15 Gevarieerde mu ziek. 22.40 „Onder de pannen", hoor spel. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Litur gische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Koorzang. 12.00 An gelus. 12.03 Gram. 12.3012.33 Land en tuinbouwmededelingen'. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katho liek nieuws. 13.20 Franse liedjes. 13.50 Gram. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Ama teuruitzending. 15.15 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.55 Promena de Orkest en soliste. 16.30 De Schoon heid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Gevarieerde muziek. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Pianoduo. 18.40 Regeringsuit zending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.20 Parlementsoverzicht. 19.30 Gram. 20.00 „Lichtbaken", causerie. 20.15 „Beurzen open, dijken dicht". 21.45 Gram. 21.55 „Veronica", hoor spel. 22.45 Avondgebed en Liturgi sche kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2224.00 Gram.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2