Ontwerp van architect Peutz blijkt meest belovende en gaafste te zijn Toch zullen er nog verschillende wijzigingen nodig zijn 20th Century Fox schakelt over op de drie-dimensionale film De inwoners van het dorp lagen krom voor de belasting WOENSDAG 18 FEBRUARI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 4 PROVINCIEHUIS VOOR ZUID HOLLAND Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben indertijd aan vijf ar chitecten een opdracht gegeven tot het maken van een ontwerpplan voor het nieuwe provinciehuis. Op 15 Sep tember 1952 hebben deze vijf archi tecten, de heren Van den Erve, Kllj- nen, Oud, Peutz, en Pot, hun plan nen ingediend. Een commissie, be staande uit jlir. ir. P. F. O. R. Sickinghe, ir. G. Friedhoff, ir. J. Leu- pen en ir. S. van Ravestijn, heeft de ingezonden ontwerpen beoordeeld. In een rapport, dat thans is ver schenen, worden achtereenvolgens de verschillende plannen besproken. De commissie komt tot de conclusie, dat zij geen der ontwerpen zonder meer voor uitvoering kan aanbevelen. Uitverkorene. Zij meent echter, dat architect Peutz het meest gave project heeft ingediend, dat de belofte inhoudt, dat de ontwerper in staat zal zijn tot een uiteindelijk waardevol ontwerp te ge raken. De commissie beveelt het col lege van Ged. Staten- daarom aan, om aan architect Peutz opdracht te ver lenen de definitieve plannen voor het Provinciehuis op te maken in nauwe samenwerking met Ged. Staten. Het is hierbij niet onwaarschijnlijk te achten, aldus de commissie, dat het definitieve plan, mede om financiële redenen, in zekere mate zal verschil len- van het nu ingediende project. In een voordracht aan Provinciale Staten delen Ged. Staten mede, tot de overtuiging te zijn gekomen, dat het rapport weloverwogen en de con clusie aanvaardbaar is. Ged. Staten menen echter, dat het geraden is, al vorens tot een definitieve opdracht te besluiten, ir. Peutz uit te nodigen een nieuw schetsplan te maken, ten einde te kunnen beoordelen of zulk een plan aanvaard kan worden. Daarom stellen Ged. Staten voor, aan ir. Peutz op te dragen, een nieuw schetsplan te maken, waarbij als richtlijn moet worden aangehou den een totale bouwsom van circa twaalf millioen gulden. Het huidige plan-Peutz zou namelijk aanmerke lijk uitgaan boven de bij de begroting voor 1953 zeer voorlopig op dit be drag geschatte bouwkosten. Ontwerp-plan van architect Peutz. In haar uitgebreid rapport zegt de commissie van advies voor de beoor deling van de ontwerpen van een nieuw Provinciehuis over het ont- werp-plan-Peutz het volgende: De situatie van dit plan» met een representatieve vleugel, waarin de woning van de Commissaris der Ko ningin, van 17 m. hoogte in flauw gebogen gevellijn langs de rooilijn van de Benoordenhoutseweg en een werkgedeelte langs de Koninginne gracht van 21 m. hoogte, is eenvou dig en overtuigend. De Statenzaal is waarneembaar achter de representa tieve hoofdingang opgetrokken. De gehele opzet getuigt van een vaste hand, die het gecompliceerde bouwprogramma in een eenvoudige en uitmuntend bruikbare hoofdvorm wist vast te legegn en bovendien ruimtelijk een zéér fraaie ontwikke ling biedt. De uitwendige vormgeving is niet op hetzelfde hoge niveau gekomen en mist warmte en spanning. De hoge toren, zwak van conceptie, is een element, dat niet gemist kan worden. Toch vraagt de Commissie zich af, of de aanwezigheid daarvan eigenlijk niet een innerlijke zwakte van de architectuur demonstreert. Het Haag se stadsbeeld heeft zeker grote be hoefte aan verlevendiging, maar of deze toren daartoe op de juiste wijze bydraagt, is twijfelachtig. Representatieve gedeelte. De indeling van het representatieve gedeelte met de centrale hal, de bre de staatsietrap naar de Statenzaal in de as, is van een prachtige klassieke opzet. De salie des pas perdus is in dit ontwerp gevormd door de ruim te, die het statietrappenhuis om geeft, waardoor een bijzonder fraai aaneenrijging van representatieve ruimten wordt verkregen, zij het dan ook dat de eigenlijke salie des pas perdus van iets te bescheiden afme tingen is, in verband met hetgeen het programma vraagt. De aaneensluiting met de feestruimten voor kleinere ontvangsten is op fraaie en overtui gende wijze verkregen en terecht heeft de ontwerper gemeend met de ze combinatie van ruimten voor de salie des pas perdus te kunnen vol staan. De Statenzaal is eenvoudig en vast van vorm; de ligging en toegangen tot de tribunes met wachtruimten zijn op klare wijze in het plan geprojec teerd. De kamers van de Commissaris der Koningin en de griffier op de hoek van de Benoordenhoutseweg en de Koninginnegracht aan de kop van de werkvleugel, zijn architectonisch juist en fraai gesitueerd. De hierbij aan sluitende, op de beletage in de vleu gel langs de Benoordenhoutseweg ge legen kamers van de leden van Gede puteerde Staten, zijn eveneens goed gelegen, doch voldoen niet aan de in het programma gestelde afmetingen. In de parterre van het werkgedeelte zijn de afdelingen rijbewijzen en pas- Wat lezers schrijven N.Z.H.V.M. OPENT SERVICE-DIENSTREGELING. Wellicht zullen de geachte lezers van dit dagblad bij het lezen van bovenstaand opschrift zich verwon derd afvragen: Wat gaat de N.Z.H. V.M. nu weer beginnen? Ja, inder daad deze maatschappij is sedert eni ge tijd bezig met proefnemingen op diverse lijnen, om hun reizigers steeds meer service te geven bij het personenvervoer langs de weg. Overi gens begint het er al aardig op te lij ken, dat deze proefnemingen met spe ciaal daarvoor geselecteerde chauf feurs steeds vaster vormen gaan krijgen. Er zijn echter enige moeilijk heden ontstaan bij de uitvoering van boven omschreven plannen. De reizi gers vormen hier het obstakel. Want wat is nu het geval? De buspassa giers zijn helemaal niet tevreden over dit nieuwe snufje van bovengenoemde maatschappij. Het komt n.l. voor, dat er reizigers zijn die geen gebruik wensen te maken van deze nieuwe vindingen. De geselecteerde chauf feurs het zijn er slechts enkele weten dit en zij weten precies dat er bij bepaalde haltes mensen staan, die van deze service niet gediend zijn en rijden dan die halte maar voorbij. Ondergetekende was er reeds ver scheidene malen getuige van, dat dit gebeurde. Het best doorgevoerde staaltje van deze service-dienst maakte onderge tekende met nog 14 andere passa giers Donderdagavond j.l. mee. Om 18.10 stonden wij tp wachten op de service-bus van 18.18 uit Noordwij- kerhout. bij halte Bontekoe te Voor hout. Allen stonden zo'n beetje bij elkaar te praten over die fijne ser vice-voorzieningen die de N.Z.H.V.M. vaak voor ons in petto had. Dit alles gebeurde, gepaard gaande met een gezellige sneeuwbui en koele avond wind, vandaar dat ieder van ons de kraag van zijn jas goed dicht deed. 18.20 uur. „Eindelijk, daar is de bus", verzucht er iemand. Maar 't was niet meer nodig hij was al voor- bij. De bus was volgens de service- l dienst en de geselecteerde chauffeur De technische diensten zijn onder- I vol; ze zeiden 't wel niet terwijl gebracht in het werkgedeelte op de er slechts vier personen een staan- 3e en 4e verdieping, terwijl op de 3e plaats hadden, dit was bij het voorbij verdieping van deze vleugel vóór het, rijden duidelijk te zien. De N.Z.H.V. - poorten om een grote publieke hal gegroepeerd, welke in die afmetingen niet gevraagd en niet gewenst is. Door de achtergevel van de parterre van deze vleugel niet uit te bouwen, kan hier een publieke ruimte van gewenste afmetingen worden verkre gen. Technische diensten. voor het werkgedeelte bestemde trappenhuis, de helft van een der af delingen van de griffie een plaats heeft gekregen. Hoewel de scheiding tussen griffie en technische diensten in dit plan dus minder ver is door gevoerd dan in de andere ontwerpen is geschied, acht de Commissie dit toch geen onoverkomelijk bezwaar. Aan het parkeervraagstuk is niet voldoende aandacht besteed. De ga rage is te ruim van afmeting en met eenvoudiger voorzieningen zou kun nen worden volstaan. De ruime woning is helder van op zet, de meer representatieve erf de huiselijke vertrekken liggen fraai ge scheiden; het contact met de repre sentatieve vleugel van- het provincie huis is weloverwogèn, zodat de ont vangstruimten van de woning op van zelfsprekende wijze bij grotere ont vangsten kunnen worden ingescha keld. Onder de woning van de Commis saris is in het sous-terrain een wel z-eer uitgebreide keukezw-afdeling, bedoeld van representatieve ontvang sten, geprojecteerd. M. zegt: Er mogen 6 staanplaatsen gebruikt worden. Alleen op Maan dagmorgen, zo zegt deze service-af deling, zijn 14 staanplaatsen toege staan. Na dit gebeuren belde onder getekende om 18.22 uur kantoor Lei den op, met de vermelding, dat deze dienst zo goed functionneerde, maar of ze toch maar een andere bus wil den sturen, daar ik anders 't Hoofd kantoor in Haarlem zou verwittigen. Die bus kwam om 1S.00 uur, toen wij allen reeds waren ingestapt in de bus die de normale dienstregeling onder houdt en van Noordwijkerhout af kwam. En nu myn conclusie aan de N.Z. H.y.M. Zouden de heren dezer maatschap pij niet wat beter kunnen toezien op nakoming van de dienstrooster en in ieder geval naar beschaafder perso neel uitzien voor deze service-dienst? Want wat de chauffeur mij toevoegde, na terugkomst uit Leiden, op mijn vraag waarom hij was doorgereden, vond ondergetekende verre van fat soenlijk. Moge dit schrijven er aan mede- „Dieptefilm" zonder bril met minimum aan technische kosten nings-schema te voorkomen, worden exploitanten, waar ter wereld ook, fnet de grootste spoed voorzien van normale Twentieth Century Fox films, die momenteel gereed zijn of spoedig gereed komen. Nederlandse exploitanten ontvingen reeds een overzicht van dit indrukwekkend geheel. „Cinemascope", aanvankelijk „Ana- morphosecope" geheten, neemt film op met een gewone standaard-camera waarop een speciale lens wordt be vestigd. Zoals gezegd, zal het projec tiedoek aanzienlijk moeten worden vergroot en hol moeten staan, daar het een diepte van 1.50 m. dieM te hebben. De filmprojectors (er zijn er twee nodig, zoals ze thans in gebruik zijn) worden voorzien van een bij zonder objectief, dat de fotografische afwijkingen corrigeert en voor de nodige diepte zorgt. Twentieth Cen tury Fox maakt verder bekend, dat ,;Cinemascope" de huidige opname kosten nagenoeg niet verhoogt. Het is te verwachten, dat de aanvullende installaties voor de bioscopen geen onoverkomelijke kosten met zich zul len brengen. De voorziening met deze installaties zal zeer spoedig krachtig ter hand worden genomen en ge tracht zal worden te bereiken, dat Europa het materiaal gelijk met Amerika kan krijgen. Bij de demonstraties gebruikte Twentieth Century Fox een doek, dat 19 meter breed en 71/2 meter hoog was. Ter vergelijking diene, dat het doek van het New Yorkse Broadway- theater normaal 15 meter breed is en bijna 8 meter hoog. Een theater als Roxy in New York zou een scherm nodig hébben van 24 meter breedte en een overeenkomstige hoogte. Het nieuwe scherm zal, in gebogen vorm, een diepte van ongeveer 1.50 meter moeten hebben, genoeg om de sensatie van „opgenomen te worden in de handeling" te bewerkstelligen, zonder lastige lichteffecten van één uiteinde van het scherm naar het an dere. De grotere afmetingen hebben op het menselijk oog het merkwaar dige effect, dat men meer geboden krijgt, dan men in één oogopslag kan verwerken. Men neemt het beeld nu waar van links naar rechts of rechts naar links, niet meer van boven naar beneden of omgekeerd. „Cinemascope" is een wereldsen satie or> bioscoopgebied, geïntrodu ceerd door Twentieth Century Fox. Het is wenselijk en nuttig, de Neder landse exploitanten reeds thans te verzoeken, rekening te willen houden met deze revolutionnaire omwente ling, de grootste sinds de introductie van de sprekende film. Twentieth Century Fox maakt, bij monde van haar president, Spyros P. Skouras, bekend, dat de maatschap pij in de nabije toekomst de gehele productie volgens een volkomen nieuw en revolutionnair systeem zal maken. Deze omwenteling ten aan zien van opnametechniek, geluid en beeld, heeft de naam „Cinemascope" gekregen. „Het is de mening van mr. Skouras en mij", zo verklaarde Darryl F. Za- nuok, vice-president in charge of production van Twentieth Century Fox, „dat in October van dit jaar de filmindustrie 'n periode zal inluiden, gelijk aan die van 1927, toen wij van de „stomme" film op de „geluids" film overschakelden". „Cinamascope" is een uitvinding, gebaseerd op een rectificatie-principe dat het mogelijk maakt, film in kleur op te nemen en te projecteren op een scherm, ruwweg twee en een half maal zo groot, als de momenteel in gebruik zijnde projectiedoeken, ten einde griezelig realistische diepte en bewegingsobservaties te creëren. Het effect kan worden vergeleken met de waarnemingen, die men als pu bliek doet, wanneer een of meerdere personen op een toneel aan het werk zijn en daarbij de diepten van de planken voor hun bewegingen benut- .ten. De rechten voor „Cinemascope" werden door mr Skouras aangekocht van prof. Henri Chretien te Parijs. De technische perfectie van dit wer kelijk wereldschokkende procédé werd door New York's technische leider van Fox, Earl I. Sponable, in de studio opgevoerd, samen met Sol Haprin, Fox' camera expert. De be slissing, op „Cinemascope" over te schakelen, waarbij verwacht mag worden, dat de bioscopen over de ge hele wereld aanvullende installaties zullen aanschaffen, resulteerde in tal van demonstraties en conferenties. De eerste film, die volgens het „Cinemascope"-procédé zal worden gemaakt, is „The Robe" (De Mantel) gebaseerd op Lloyd C. Douglas' ver maard gelijknamige boek. De aan- vangsopnamen voor deze film zijn ni vastgesteld op 16 Februari, daar eerst diverse sets moeten worden opge bouwd teneinde aan de eisen van nieuwe dimensies tegemoet te komen „The Robe" is tevens de eerste van. 11 kleuren Cinemascope producties, spoedig over de gehele wereld uit te brengen, met 1 October als interna tionale start. De maatschappij is voornemens, over een week of acht demonstraties voor de Amerikaanse bioscoop exploitanten te geven, waar bij o.a. één of meer acten van „The Robe" zullen worden vertoond. Teneinde stagnatie in het verto- werken, dat alle N Z.H.V.M.-reizi- gers krijgen wat hun toekomt, daar betalen ze toch voor! Dan pas zal de service volledig zijn en zal er ook gunstig over de maatschappij geoor deeld worden. EEN BUS-PASSAGIER. Zo was Wassenaar TENGEVOLGE VAN de in 1494 ge- houden informatie moest Wasse naar twee jaar daarna ruim 187 pon den betalen tegen Voorschoten ruim 71, Oegstgeest 34, Voorhout 35, Noordwijk 336 en Leiden 5263. Gewoonlijk werd ook de pastoor voor de commissie geroepen; in Was senaar lezen wij daarvan niet; we weten wel wie er in die dagen pas toor was. Het was Jacob Hark, die er in 1475 benoemd werd en die in 1509 werd opgevolgd door Jacob Dirkse. van Gouda. Deze Hark wordt ook Hoek genoemd en dan volgens de gewoonte van die tijd, verlatini- seerd, de Angulo of Angularius. Hij was Leidenaar van geboorte en ka nunnik en déken van 't kapittel van Naaldwijk, daar gesticht door Willem van Naaldwijk in 1307. Deze kapittel stichtingen werden zeer talrijk in de 14de en 15de eeuw; in het begin van de 16de eeuw telde Nederland onge veer 70 kapittels en de m-eeste kapit tels na 1100 werden gesticht door plaatselijke heren. Tot de verplich- ook zijn opvolger werd. Deze opeen hoping van ambten in een persoon was een euvel, dat in de latere mid deleeuwse Kerk veelvuldig voor kwam. Vice-cureit Jacob Dirksz., sinds 1504 in de parochie werkzaam, werd bij de dood van pastoor Hoek in 1509 zijn opvolger. Tijdens zijn pastoraat had in 1514 weer een informatie plaats naar de belastbare draagkracht van dorpen en steden. Het was de laatste informatie in Holland gehouden ter vaststelling van de verponding en het was ook de meest uitgebreide. Want de comm'is- sie kreeg de opdracht meer nauw keurig en uitgebreid te informeren, o.a. ook naar het aantal communi canten. Zo weten wij dat in dat jaar 1514 de parochie Wassenaar 700 com municanten telde. Deze keer was ook pastoor Jacob Dirksz. bij degenen, die gedagvaard werden; met hem kwa men zowel de schout van Wassenaar als die van Suyck of Zuydwijk, een heerlijkheid die tot Wassenaar tingen van de kanunikken behoorden !*oor?f' ,Er waren in dat JaaI\. "1 de dagelijkse koordienst en ook dehnertsteden, waarvan er 48 behoor-- dagelijkse conventuele H. Mis, maar de meeste kanunnikken achtten zien hoogstens gebonden aan de koor- dienst en trokken de financiële voor delen daaraan verbonden. Opeenhoping van ambten. Kanunnik Hoek, sedert 1483 deken van 't Naaldwykse kapittel, sinds 1475 pastoor van Wassenaar, overleed op 11 Novemfber 1509. Hij was een ge leerd doctor in de theologie en De Hoop Scheffer schrijft over hem: „Een man die onder de geleerden van zyn tyd hoog stond aangeschre ven en een vurig voorstander der rechtzinnigheid was, in alles buigen de voor het onbeperkt gezag der Kerk, krachtig verdediger van hare aflaten en volyverig, om afwykende gevoelens by wien hy ze ook aan trof, ter kennis van den ketter-mees- ter te brengen." Natuurlijk kon pas toor Hoek niet zijn pastoraat te Was senaar persoonlijk waarnemen; we zien dan ook hoe hy een vice-cureit heeft; eerst een Jacob Cat en later j een Jacob Dirksz. van Gouda, die1 Landelijk tafereeltje in den tot de armen, „die meest om ael- m'issen gaen ende gelden luttel of niet mitten buyren". Sinds de laatste verponding waren er 23 woningen afgebroken. Ook hadden zij schul den moeten maken en wel moesten zij 14 rijnlandse guldens pea* jaar aan rente betalen; die schuld had men moeten aangaan om de on kosten van de inhuldiging van de nieuwe heer van Wassenaar te kunnen betalen en om de lo pende schulden te kunnen betalen, „omme die stoppinge van den gaten en andere lasten van ommeslagen die geweest zijn." Ook toen .betalen! In totaal bracht de belastingom slag op 1600 schellingen; de rijkste van hen betaalde 44 schellingen. Wie 20 schellingen betaalde werd tot de vermogenden gerekend, maar er wa ren inwoners, die 10 tot 15 betaalden, en „die meer schuldigh zyn dan zy in 2, Zoetermeer 3, Voorhout 9 en War- wij hen klagen over het wegtrekken van vermogende mensen, „overmits dat de ryekdon? ende eygenaer ver- trect". Het ambacht was in die dagen 2180 morgen groot, „mit duyn, veenen en de anders". Maar van al dat land wa den slechts 65 1/2 morgen eigendom van de inwoners van het dorp; de rest behoorde aan „alrehande per soenen buyten denselven dorpe". Dat betekende dat de totale aanslag in de verponding vrijwel alleen moest het Oude Wassenaar, gezien vanaf de Zijdeweg. worden opgebracht door de eigenaars van die 65 /12 morgen land. Poorters van de stad Leiden hadden er 76 morgen en „van den alderbesten lande"; volgens het oude, zeer onbil lijk geworden belastingrecht waren zij vrij van betalen. Oorspronkelijk was alleen het leengoed, waarvoor de bezitter herendienst doen moest, en het bezit van de kerk vrij van be lasting geweest. Langzaam aan was evenwel een recht ontstaan, dat adel en geestelijkheid de vorst geen be lasting schuldig was en dit voorrecht had zich ook uitgestrekt over de poorters. Met als gevolg, dat het be drag dat een dorp moest «betalen steeds over een kleiner aantal mor gen verdeeld moest worden en dat juist de meest vermogenden, de eigenaars van veel land, vrij van be lasting waren. Ook poorters van den Ha~»? en Scheveningen hadden land in Wassenaar. Natuurlijk was het cmootste deel in handen van adellijke he^-en; Aelbert van Raephorst bezat 125 morgen en vrii: „die ook niet en geeft, noöh noyt niet gegeven en heeft". Floris van Cralingen op hui ze Zuywiik had 45 morgen en Claes van der Bouchorst 12. De kerk had in Wassenaar geen land, noch waren er kloosters, die enig land er bezaten. Verdeling. De gedagvaarden verdeelden het Wassenaarse land in drie soorten: het beste werd 3 rijnlandse guldens ge acht waard te zijn aan huur. Behalve de belasting drukten op het land de onderhoudskosten van de dyk by Snaarndam, de Rijndijk en enkele sluizen; in totaal moest daarvoor 2 stuivers per morgen betaald wor den. Als uiteindelijk gevolg van deze informatie moest Wassenaar het jaar daarop 125 ponden betalen aan belas ting aanmerkel k minder dus dan in 1496. Ter vergelijking diene, dat Voorschoten werd aangeslagen voor 132, Oegstgeest voor 70, Warmond voor 76, Leiderdorp voor 80 en de, stad Leiden voor 4404 pond. Tot slot van de belastinggeschiede nis van Wassenaar vermelden we nog wat deze plaats moest betalen in de lentebede van het jaar 1316. Voor Zuydwijk betaalde het toen 9 pon den en voor Voorschoten en Wasse naar samen 33. Vergelijken we daar mee, wat andere plaatsen betaalden: Koudekerk 2, Leidèrdorp 2, Alphen de werelt hebben". Ook nu horen mond 5 ponden, dan blijkt hieruit, dat Wassenaar in dat jaar reeds een vrij aanzienlijke plaats was. Aetherklanken DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramo- foonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoon- muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Koor en orgel. 9.25 Voor de huisvr. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gramofoon- muziek. 10.35 „Moet je horen". 10.50 Voor de kleuters. 11.00 „Lucia de Lammermoor", opera (acte I). 11.00 „De vrouw in gezin, maatschappij en staat", causerie. 12.00 Zang en piano. 12.25 „In 't spionnetje", 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gra mofoonmuziek. 12.50 ,,Uit het be drijfsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen of gramofoonmuziek. 13.20 Lichte muziek. 13.50 Gramofoonmuz. 14.00 „Paul Vlaanderen en het Jona than Mysterie", hoorspel. 14.00 Alt en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Gramofoonmuziek. 16.15 „Van Pepi- ta's en Mantilla's". 16.30 Pianoduo. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Militaire causerie. 17.40 Gramofoonmuziek. 17.45 Regeringsuitzending: J. J. v. d. Laan: „Nieuw Guinea's Australische buurman". 18.00 Nieuws. 18.15 Sport- problemen. 18.25 Amusementsmuziek. 18.55 Reportage of gramofoonmuziek. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Discogram. 19.40- Rondetafel- parlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philharmonisch orkest. 21.05 Man nen koor. 21.15 „De kleine prins" hoorspel. 22.30 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30 Gramofoonmuziek. 23.4024.00 Zang en orgel. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 14.00—24.00 NCRV KRO: 7.00 Nieuws, 7.10 Gramofoon muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgen gebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gra mofoonmuziek. 9.00 Voor de huisvr. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gra mofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gra mofoonmuziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Lunch-concert. (12.3012.33 Land- en tuinbouwmededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Residentie orkest. NCRV: 14.00 Gramofoonmuz. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gramo foonmuziek. 15.30 Radio Philharmo nisch sextet. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Strijkkwartet. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gramofoonmuziek. 18.00 Viool en piano. 18.25 Gramofoonmuziek. 18.35 „Op de stelling". 18.45 Gramo foonmuziek. 19.00 Nieuws en weer berichten. 19.10 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal ant woord. 19.30 Gramofoonmuziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gramofooymuziek. 21.50 „Jezus Christus en de wereld religies", causerie. 22.10 Gramofoon muziek. 22.15 Sopraan en piano. 22.35 Gramofoonmuziek. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws en SOS-be- richten. 23.1524.00 Gramofoonmuz.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 8