L Gentse studenten zamelden geld in voor Rampenfonds De Alexanderkazerne ontving Leidse Titus Brandsma-U.L.O. unstleven in Leiöen Studenten spelen voor de burgerij Leidse ambtenaar naar het geadopteerde Nieuwe Tonge Leidse inzameling van geld is de f 145*000 gepasseerd WOENSDAG 18 FEBRUARI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTF- BLAD - PAGINA S Aanbieding op Leidse stadhuis 'n Praatje bij de haardi Zeg Jan, laten we morgen,, net als zus Annie, ook zo'n prachtig wollen WILTON KARPET van maar II. 119.gaan kopen bij ADR. VAN OOY Jr.. Breestr. 109 Ik was er weg van, ik schatte dat kleed op fl. 200.wat viel die prijs me dus mee! En we hebben 't karpet zo hard nodig Je noeft het niet in ééns te betalen, 'tkan ook met fl. 20.— bij aankoop en fl. 3 per week dat zal wel gaan. Laten we 't dus maar doen (Advertentie) 40 pet. (f 2.524) voor Nederland Ook in België, dat zelf zij het in mindere mate door de water ramp getroffen werd, heeft de Ne derlandse ramp grote indruk ge maakt. Allerwege werden inzame lingen van geld en goederen gehou den. De studenten van de Gentse Universiteit bleven niet achter en aangezien zij door bijzondere banden met Leiden verbonden zijn, gaven zij hun hulpverlening aan Nederland een Leidse accent door het ingeza melde geld persoonlijk in Leiden te komen aanbieden. Deze aanbieding werd gecombineerd met een studie bezoek van de Gentse Philologische Studentenvereniging „De Germanis ten" aan Leiden en vond gistermid dag in de burgerzaal van het Leidse stadhuis plaats. Aangezien burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot wegens droeve familie-omstandigheden verhinderd wss en wethouder J. C. van Schaik nog steeds ziek is, nam wethouder St, Menken als loco-burgemeester de honneurs waar. Geëscorteerd door de wethouders A. J. Jongeleen en D. van der Kwaak ontving hij het ge zelschap Gentse studenten, waarbij zich een aantal Leidse collega's had den aangesloten. Ook de rector-mag- nificus, prof. dr. J. J. L. Duyvendak, en de secretaris van het college van Curatoren, dr. K. Wiersma, waren bij de ontvangst aanwezig, evenals enige Gentse hoogleraren en de heer J. Couvreur, gezantschapsraad van Bel gië in Nederland. De loco-burgemeester wees op de banden, die de universiteitssteden Gent en Leiden met elkaar verbin den en herinnerde er in dit verband aan, dat de grote Thorbecke, toen hij in 1830 tot hoogleraar in Leiden be noemd werd, vijf jaar aan de Gentse Universiteit college had gegeven. De heer Menken weidde vervolgens uit over de betekenis van Leiden, ook als industriestad, en vertelde enige bijzonderheden over het Leidse stad huis. Daarna sprak de heer M. Galle, voorzitter van „De Germanisten", die een enveloppe met f 2.524 aanbood voor het Rampenfonds. Dit bedrag was 40 van de collecte-opbrengst. Er was 20 naar Engeland gezon den en de overige 40 waren be- stemd voor de Belgische noodgebie- den. De loco-burgemeester aanvaardde de enveloppe met grote dankbaar heid en als bewijo van snelle hulp oveihandigde hij het geschenk on- Rehabilitatie van de colonne „Rijnland" De burgemeester van Heenvliet verzocht ons de volgende rehabili tatie te willen opnemen. Ons is van geruchten in deze geest niets bekend. „Naar mij is medegedeeld, zou het gerucht de ronde doen, dat de Colon ne „Rijnland" van het Roode Kruis, welke tijdelijk te Nieuwesluis (ge meente Heenvliet) gestationneerd is geweest, aldaar niet voldaan zou hebben. In het bijzonder zou de comman dant, majoor H. J. Keegstra, verant woordelijk worden gesteld voor on regelmatigheden te Heenvliet, ge pleegd onder de vlag van het Roode Kruis. Ik stel er prijs op te verklaren, dat zowel de Colonne „Rijnland" als ma joor Keegstra in de gemeente Heen vliét uitstekend werk hebben ver richt. Loco-burgemeester Menken, met de burgemeestersketen omhangen, onder het genot van een glas wijn in ge sprek met de heei Galle, die het geschenk had aangeboden. (Foto: „De Leidse Courant"). middellijk aan wethouder Van der Kwaak, penningmeester van de plaatselijke hulpactie. Daarna werd de erewijn rondge diend en maakten de gasten een rond gang door het stadhuis. Postpakketten kunnen in Leiden ingeklaard worden Tot voor kort was het niiet moge lijk postpakketten in Leiden te doen inklaren, daar dit moest geschieden op de vaste inklaringsbureaux te 01- denzaal Roosendaal, Rotterdam of Amsterdam. In tal van gevallen levert dit wei nig bezwaar op, bij voorbeeld wan neer alle formaliteiten vlot schrifte lijk kunnen worden vervuld. Wanneer zich echter moeilijkheden voordoen, is Let soms lastig en, voor zendingen van dikwijls weinig waar de, naar verhouding kostbaar deze moeilijkheden tot een goede oplos sing te brengen. De Kamer van Koophandel te Lei den heeft echter een haars inziens bevredigende oplossing voor dit pro bleem gevonden. Zij is n.l. tot de slotsom gekomen^, dat het aanbeve ling verdient gebruik te maken van het feit, dat de N.V. Van Gend en Loos te Leiden aan de Haagweg een douanekantoor exploiteert. Degenen, bedrijven zowel als particulieren, die er prijs op stellen hun postpakketten uit het buitenland te Leiden in te klaren, moeten daartoe hun afzen ders verzoeken de pakketten te adres seren als volgt: AanN.N p/a N.V. Van Gend en Loos, Douaneloods, Haagweg, Leiden, met Vermelding van de zinsnede „Inkla ring dient te Leiden te geschieden". Mochten er desordanks moeilijk heden rijzen, dan zal de Kamer het op prijs stellen deze te mogen ver nemen. „Mijn doel is", zo vertelde de heer Th. Scholte, directeur van de R. K. U.L.O.-school „Titus Brandsma" ons gistermiddag in de cantine van de Alexanderkazerne te Den Haag de jongens iets te laten zien van de mogelijkheden, die de maatschappij, waar zij straks in zuilen staan, hun biedt". En dit. plan is gisteren voor een deel werkelijkheid geworden, dank zij een vruchtbare samenwerking tussen de hoofden der diverse scholen en de overheid. De huidige minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft enige maanden geleden aan de hóófden der scholen de ge^genheid geboden leerlingen van de examenklassen een inzicht te doen krijgen in de moge lijkheden van het leger. Deze brief paste volkomen in het plan van de heer Scholte en enige weken terug kwam een vertegenwoordiger van de leger- voorlichtingsdienst spreken over de prestaties, die er in het khaki-pak be haald kunnen worden. „Laat hen zien, wat het leven biedt" Na deze theoretische voorlichting kost, dat met meer dan vier cijfers kreeg de school van het Ministerie geschreven wordt, van Oorlog, in samenwerking met het Ministerie van O. K. en W„ de uitnodiging eens een bezoek te ko men brengen aan een der Ned. ka- zerne,s, en deze excursie werd na we derzijds overleg op gisteren bepaald. Ook andere scholen in Leiden heb ben reeds een dergelijke uitnodiging ontvangen. Zo zal de Ambachtsschool van dc Haagweg morgen naar Utrecht vertrekken voor een bezoek aan d e Kromhoutkazerne en ook voor de U.T.S. is een excursie in de maak. Dus voor de Titus Brandsma-school was gisteren de grote dag aangebro ken. 's Morgens om half negen stap ten de leerlingen van de hoogste klassen, hevig benijd door de overige bewoners der school, in twee grote legerbussen, om eens te ontdekken, wat er nu allemaal achter dat huis je met die soldaat ervoor te beleven valt. De beide Ministeries hadden j voor de jongens geen slechte keus gedaan, want de Alexanderkazer ne in Den Haag, waar in de scha duw der duinen de luchtdoelartil lerie gelegerd is, vormt voor ieder jongenshart een land vol myste ries en ontdekkingen. De commandant van het aldaar ge legerde regiment Rhenen, de kol. M. C. Kok, ontving het Ondertussen was de keuken op volle toeren aan het werk en vormde een programmapunt, dat iedere echte Hollandse jongen op zijn juiste waarde weet te schat ten. Hoe groot wordt dan daarbij de sensatie, wanneer je als tafel heer een meneer krijgt met alle maal sterren op zijn kraag, die je voor de veiligheid maar generaal noemt, of -- nog mooier wan neer je de leraar Frans tegen over je een plakje kaas op zijn boterham ziet leggen, zonder dat daarbij onregelmatige werkwoor- Viool-recital Jean Louis Stuurop Ten bate van het Nationaal Ram penfonds en van het Sanatorium Den nenheuvel concerteerde de jonge vio list Jean Louis Stuurop in samenwer king met de voortreffelijke pianiste Boukje Land gisterenavond in de Gehoorzaal, die voldoende, maar niet overdreven bezet was. In een groot en zwaar programma leerden wij een jonge violist kennen van uitzonder lijke begaafdheid. Nauwelijks '16 jaar staat daar voor ons een dood-gewone jongen van H.B.S. of gymnasium, die rustig de zaal inkijkt, de viool onder dé kin plaatst, wanneer zijn partnier aani 't klavier de „Sonate G gr. t." van Valentini-Respighi aanvangt. Stuurop komt uit de School van Os car Bach en alle eer doet hij zijn leermeester aan. Als de eerste indruk die wij van hem kregen bewaarheid wordt, dan zal, zo hopen wij, een violist uit hem groeien, een wiens persoonlijkheid zich fier verheft, die niet verblind door eerbewijs, bewust zal zijn van de genade, die in hem is neergelegd en wortel heeft gescho ten. Een reeds uitstekend ontwikkel de muzikaliteit en voortreffelijke krachtige toongeving boeit de aan dacht, als hij de melodiebogen, de rythmen, met feilloze zekerheid in intonatie speelt. In Boukje Land had hij natuurlijk een ideale tegenspeel ster. Ent hoe zal hij „Grave en Fuga A kl. terts" voor vioolsolo van de den gemurmeld worden. De maal tijd werd een groot succes we hoorden zelfs fluisteren van 24 boterhammen en het hoogte punt werd wel bereikt toen na de nieuwsberichten van een uur de K.R.O. een reportage gaf over de belevenissen van 's morgens. De middag was voor de practijk gereserveerd. De jongens za gen een bedieningsgroep van 10 man aanmarcheren, die een stuk geschut van 90 m.m. in stelling brachten en even later mochten ze zelf aan de vuurmond draaien en prutsen. De high-speedwagens die hierna volg den, zullen nog wel lang het onder werp van het gesprek blijven. Prinsheerlijk in de zware tractors gezeten, werd een tocht dwars door de duinen gemaakt. „Meneer Dingers werd helemaal wit, toen we dat steile duin afre den," verkondigde een uurtje later de helfo van een tweeling vermkt, toen het gezelschap weer in de can tine gearriveerd was. Maar z'n broer kon slechts een zwak glimlachje te voorschijp brengen, toen hij aan dat duin terugdacht. Na een afscheidswoord van de ka pitein en een dankwoord van de heer Scholte, waarin deze benadrukte dat door dergelijke excursies de burgers buiten de kazerne meer waardering krijgen voor het werk van de mili tair, sprak het hoofd legervoor- lichtingsdienst een dahkwoord tot de kolonel voor de buitengewone gast vrijheid en organisatie. Daarna re den de bussen weer voor. Tijdens de terugtocht werden de indrukken druk besproken. Niemand wilde meer naar „Pluim" luisteren, die iedereen een ingewikkelde bere kening van kanonnen, kogels en snelvarende schepen trachtte uit te leggen, maar de grappenmakers von den een dankbaar gehoor. „Is dat jullie stadhuis?" werd een Voorschotenaar gevraagd, toen bij de Leipziger Cantor Bach benaderen: met moed, met de eenvoud der begena digden, met een open hart en be wustzijn; waarbij in dc toonsoort, en variatieovergangen meermalen persoonlijke en bijzonder fraaie in tuïties opleven. Af en toe schampt de klank wat af op het blijkbaar niet zo fraaie instrument, waar tegenover staat, dat er talloze détails prachtig zijn. Onvermoeid gaat Stuurop voort met „Sonate F gr. t." van Mozart. Wat wij in zijn Bachspel ontwaarden, zien wij ook in zijn Mozartvertolking: vastheid van karakter, zin voor dy namische verscheidenheid. Mis schien peilt hij Mozart nog niet op volle diepte, best mogelijk maar Bach weet wat hij kan en het echte, dat noch hand noch instrument voortbrengtis er in ruime mate. Boukje Land vertolkte Mozart ver rukkelijk. Eigenlijk zou hiermede ge noeg gespeeld zijn, maar nog volgden Poème van Chausson, een prachtige, maar zeer moeilijke compositie van virtuose allure; dan de romantische Ariëtte van Henriette Bosmans; van de onovertroffen colorist Szyrfia- nowski diens „Fontaine d'Arethuse" en La Clochette de Finale uit het 2e vioolconcert van Paganini. Men komt in de ban van het rustig, en zeker spel van deze ras-muzikale jongen, die geleid en gesteund door zijn grote meester (in combinatie met zijn ar tistieke smaak) behoed wordt voor de verleiding van succes; voor de geroe pene werend alles wat in de kunst onwaar is. Men kan uitweiden over de techniek, over toonvorming, over" stoere streek; mei kan dit alles sa menvatten in 't begrip „uitzonder lijk". Boukje Land is een grote kunstenares; samenspelend of bege leidend als geen ander. Dienend en in volkomen overgave, met verfijnd toucher en zuivere muzikaliteit. Heeft men volkomen haar aandeel begre pen? Zeldzaam wat zij deed voor de kunst en voor haar jonge broeder in de kunst. Staande ovatie! bloemen voor de pianiste, geschenk voor de violist, die ten slotte als toegift een Rondo (vermoedelijk van Mozart) speelde. J. Kortmann. Ten bate van Rampenfonds Begrijpelijk was her voor de leden van het Studenten Toneel Gezelschap en de Toneelvereniging van Vrou welijke Studenten te Leiden een grote teleuistelling, dat in verband met de nationale ramp practisch de gehele diesviering afgelast werd, ook de op voering van het diesstuk „Adventure Story'dat zij onder regie van Arend Hauer en echtgenote hadden inge studeerd. Het geld van de reeds ge kochte kaarten werd, na aftrek van enige onkosten, overgemaakt naar het Nationale Rampenfonds 1500.-) Om deze teleurstelling op te heffen is besloten de opvoering toch d-oor te laten gaan, maar dan ten bate van het Rampenfonds. Op Maandag 2 Maart zal in de Leidse schouwburg een opvoering worden gegeven voor de Leidse burgerij, waarop een nachtvoorstelling voor de studenten aansluit. Door deze aansluiting kun nen diverse kosten aanmerkelijk la- ger gehouden worden. Wanneer de schouwburg voor beide voorstellingen uitverkocht raakt, zal er naar schat ting een bedrag van f 1800— aan het Rampenfonds overgemaakt kunnen worden. Met ingang van morgen zul len de kaarten door meisjesstudenten aan de huizen worden aangeboden. Ooa aan de kassa van de schouw burg zullen de kaarten vanaf morgen verkrijgbaar zijn. Deze kaarten voor de burgerii-voorsteiling kosten 5. of 2.50, die voor de nachtvoorstel ling f 2.50 of 1.50. „Adventure Story" is geschreven door <fe Engelse auteur Terence Rat- tigan en heeft Alexander de Grote tot hoofdfiguur. De vertaling is van Arend Haucr. Gelukkig hebben de studenten deze keer niet hun oog laten vallen op een typisch studen ten-stuk, zodat het spel voor iedereen vrij gemakkelijk te begrijpen is. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Kerkelijk Voor bereidend examen de heer A. D. H. Huijsman, Zoctermecr. Woensdag 18 Febrauri. Op Oudejaarsavond is er ingebro ken in 'n woning aan de Van Slinge- landtlaan. De buit bestond uit een costuum en twee horloges. En tien dagen geleden vond een inibraak plaats aan de Mare, waarbij een foto toestel en 100 gulden werden ont vreemd. De Leidse politie heeft thans de dader achterhaald: de 19-jarige Leidenaar D. K. Hij is in het poli tiebureau opgesloten. In het verslagje van gisteren over het 75-jarig bestaan van de fa. J. G. van Deene is niet vermeld, dat het voltallige personeel met zijn da mes 's morgens om elf uur reeds aan wezig was om gelukwensen aan te bieden. De oudste onder hen, de heer Isaac van Meurs, bood de heer ingang van het dorp eenvarkenshok I en mevr. Van Wely—-v. Deene een gepasserd werd. Dit nu is een grapje, dat alle inzittenden wisten te waar deren en de bus werd van louter ple zier half afgebroken. Wat soldatenhumor betreft, zouden het allemaal al model militairen zijn, maarbij de kazerne hoort ook onvermijdelijk het exercitieterrein. Oliebollen vonden veel aftrek Weer een transport naar Vlissingen heeft reeds contact opgenomen met de getroffen gemeente Nieuwe Ton ge, die zoals bekend door Lei- ,o gezelschapden» Leidschendam en Rijswijk ge- met koffie en sprits. Met een kort adopteerd wordt. Het eerste resul- woord werd het doel van de dag uit- taat van dit contact is, dat Leiden eêngezet. „Onbekend, maakt onbe-1 een ambtenaar van de secretarie mind" meende de kolonel „en dooruaar Nieuwe Tonge zendt om aldaar jullie een kijkje te gunnen in onze °P secretarie te helpen bij de ve- wereld, zie je wellicht een kans voor administratieve werkzaamheden, later liggen, die je anders achteloos *n verband met de ramp ver voorbij gelopen zou zijn". richt moeten worden. Vermoedelijk Hierna hield kapitein A. Schouten 1 zal dczc ambtenaar reeds morgen een voordracht over de luchtdoel artillerie, tijdens welke inleiding de heer Bruschke, leraar wis- en na tuurkunde, de kans schoon zag om enkele cijfers te vragen voor een paar proefwerkvraagstukken. Na deze woordenvloed konden de jongens eens met eigen ogen bekij ken, wat er zoal te beleven valt in een kazerne. Ze werden in groepjes verdeeld en zwierven door de lucht vliet ónder de vlag van het Roode Kruis iets geschied is, waardoor de goede naam van deze organisatie ge schaad zou kunnen zijn, draagt ma joor Keegstra noch de Colonne „Rijnland" daarvoor enige verant woordelijkheid. Integendeel. Gaarne betuig ik majoor Keegstra n de Colonne „Rijnland" ook langs e weg mijn tevredenheid. De burgemeester van Heenvliet, W. H. Sprenger. naar Nieuwe Tonge vertrekken. Begin volgende week zal een de putatie van het Leidse gemeentebe stuur naar Nieuwe Tonge gaan om de schade op te nemen en te verne men waaraan de meeste behoefte be staat. In overleg met Leidschendam en Rijswijk zal dan zo spoedig mo gelijk hulp verleend worden. Wethouders naar Vlissingen. Ondertussen wordt Vlissingen niet vergeten. Gebleken is, dat er in de je in de keuken, kwamen tot de ont-getroffen Schelde-stad nog grote be- hoefte is aan kleding, vooral onder- kleding. Ook aan schoenen en laar zen is er gebrek. Bovendien heeft men levensmiddelen en zeep nodig. Met deze artikelen werd hedenjnid- dag een grote vrachtwagen volgela den, die morgenochtend vroeg vér- trekken zal. Dit derde transport naar Vlissingen zal worden begeleid dooi de wethouders St. Menken en A. J. Jongeleen. Aanvankelijk was ook; Het gemeentebestuur van Leiden i burgemeester jhr. mr F H van Kin- «1»^ I schot voo?nemens dit transport te vergezellen, maar droeve familie omstandigheden verhinderen dit. Ruim 20.000 oliebollen. De oliebollendag van gisteren is een groot succes geworden! De leer lingen van beide Leidse huishoud scholen hebben niet minder dan ruim 20.000 oliebollen verkocht, zo wel op straat als aan de huizen. De prijs bedroeg een kwartje per zakje van drie stuks. Van de opbrengst blijft, na aftrek van enige onkosten, een bedrag van ruim 800 gulden over, dat aan het Rampenfonds zal worden afgedragen. Deze sympathie ke actie is mogelijk geworden door het spontane aanbod van een Leidse Voor zover in de gemeente Heen- doel-operatiekamer, namen een kijk- dekking, dat een soldatenbed er heel anders uitziet, dan het kamertje bij moeder thuis en belandden in de modellenkamer. Dit vertrek had eerst recht aller belangstelling. Men zag niet alleen een volledige ge- schutsstelling op schaal uitgebeeld, maar de modelletjes waren zelfs ge prijsd, zodat de jongens tot de ont dekking kwamen, dat zo'n auto met merkwaardige banden een bedragje oliebollenbakker, die slechts een ge deeltelijke vergoeding voor zijn on kosten vroeg. prachtige vaas aan, waarin de data, het firma-embleem en de naam ge graveerd waren. Hedenmorgen vervoerde schipper Groenewegen voor de H.C.W. een aantal ijzeren buizen, bestemd voor de B.P.M. In de Zyl is de schuit in aanvaring gekomen, met het gevolg, dat de buizen 47 in getal, een hal ve meter dik en 15 meter lang in het water terecht kwamen. Onmid dellijk werd een hulpploeg uitgezon den om de buizen weer op te vissen. Vermoedelijk zal er een duiker nodig zijn voor de bergingswerkzaamheden, A.s. Vrijdagavond houdt de Ned. R.K. Middenstandsbond, afd. Leiden, een bijeenkomst in „In den Vergul den Turk", aanvangend om 8.15 uur. Mr. P. A. Blaisse, K.V.P.-lid van de Tweede Kamer en deskundige op het gebied van de buitenlandse eco nomische aangelegenheden, komt een inleiding houden, die ongetwijfeld in teressant zal zijn. Reden waarom het bestuur stellig een grote opkomst verwacht. Gisteren is in het pand Hogewoerd 65 het bedrijf in houtwaren, klein- meubelen, enz. van de „Hobo" her opend. Er was veel belangstelling en de talrijke bloemstukken gaven dc keurig ingerichte zaak een feestelijk cachet. In de nacht van Zondag op Maan dag, klokslag om 12 uur, is de Leid se Duinwater Maatschappij begon nen met het vernieuwen van de wa terleiding in de Brcestraat. Ónder het felle licht der schijnwer-pers werd de straat opengebroken, werden er geulen gegraven cn legden de werk lieden nieuwe buizen in de grond. Wanneer 's morgens dc Leidenaars op straat komen, is er niet veel meer te zien van de ravage, die 's nachts wordt aangericht. Overdag wordt er alleen maar onder de trottoirs ge werkt om de huizen aan te sluiten op de nieuwe leiding. STADSKOK. Burgerlijke Stand Geboren: Marion, dr. van' A. van der Zeeuw en C. Kuivenhoven; Jo hannes Theodorus Maria, zn van M, H. Baak en A. van Diemen; Her- mijntje, dr van A. de Wit en H. M. F. Verkuil; Robert, zn van W. Sloos en J. M. Nievaart; Nicolaas Antonie, zn van L. de Groot en W. Guijt; Jo nathan, zn van N. Schouten en C. v. Amerongen; Johnny, zn van J. F. W. Beerenfenger en G. C. M. de Joode; Gerard Marcel zn van F. van Ginkel en H. E. E. Lauterbach; Pieter, zn van B. Schmidt en J. van den Berg; Frouwkje Pieternella, dr van A. A. Konstapel en H. Lindekamp; Corne- lis zn van K. Kuijt en A. M. Koster. Gehuwd: H. Montagne en M. C. van den Berg. Overleden: S. M. Th. Kienhuis, dr. 25 jaar. Tot Zaterdag 14 Februari 1953 was ontvangen: Daarna is ontvangen: Giro's Bank Kas Collecte Scholen (kleuterschool Rapenburg Zodat tot Dinsdag 17 Februari 1953 is ontvangen 2.591,— 915,— 1.240,62 83,91 141.100,35 4.830,53 145.930,88 Laatste Berichten BEZOEKPROGRAMMA H. M. DE KONINGIN. Het secretariaat van H. M de Ko ningin meldt, dat de berichten die de vorige week in de pers zijn versche nen omtrent een voorgenomen be perking van de bezoeken van H. M. de Koningin, niet geheel juist waren. H. M. is voornemens het bestaande bezoekprogramma voor dit jaar zo veel mogelijk te handhaven, al zullen de getroffen gebieden zeer veel van haar aandacht vragen Uiteraard zul len hierdoor uitgebreide provinciale en streekbezoeken aanvankelijk wor den beperkt. DE VERJAARDAG VAN PRINSES MARIJKE De zesjarige Prinses Marijke werd hedenmorgen dóór haar moeder uit de kleuterklas op Soesïdijk gehaald om het cadeau in ontvangst te ne men, dat oen deputatie van de ver- bindingsgroep van de Koninklijke Landmacht onder leiding van majoor A. H. Mohr, ten paleize kwam aan bieden. Het was een prachtige minia tuurspeeltuin, compleet met draai molen, schommel, draaiorgel, dat echt speelde en lantarens, die echt kon den branden. Het Prinsesje was enthousiast over dit cadeau en be gon direct aan de knopjes te draaien, die de speeltuigen in werking stel den. Niet alleen zij vond dit prach tig, ook Prins Bernhard was vol be langstelling, zo zeer dat hij zei: „Dit is eigenlijk niet voor kinderen maar voor ons". MARKTBERICHTEN WOERDEN, 18 Februari. Kaas. Aanvoer 20 partijen, prijzen: le soort 2,31—2,34, 2c soort 2,272,30, zware tot 2,37 Handel matig. LEIDSCHENDAM, 18 Februari. Groente. Selderij 910, spruiten I 35—39, spruiten II 15—16, prei 4<849 boerenkool2028, uien 3637.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3