Sober arrangement verhoogde de aantrekkelijkheid van deze show Koningin opent „Flora 1953" Twaalfde lijst van W atersnood-slachtoffers Merkwaardige uitspraak ambrella Flora 1953 en De Keukenhof HOE Weldra ieder z'n luchtscootertje PERSONEN IN EN UIT LEIDEN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN GOLF WOENSDAG 18 FEBRUARI 1953 nE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Bloemlust III te Lisse SCHITTERENDE INZENDINGEN gLOEMLUST III DRAAIT! Gistermiddag om even over twee begon de derde en laatste show en het mag dan zo zijn, dat de heer Van der Lee in verband met de ramp met een minder uitbundig ontwerp van de teken tafel is gekomen de watervallen, spuitende fonteinen, rustieke bruggetjes e.d., ontbraken het maakte de sihow ongetwijfeld niet minder. Integendeel! Het meer sobere arrangement verhoogde de aantrekkelijkheid en maakte het geheel meer overzichtelijk. En misschien voldoet deze aanieg de stichting wel zo goed, dat men wind weder en omstandigheden dienende in het volgend seizoen niet eens meer zoveel met heesters en andere materialen gaat werken. blad, Joseph Kafka, rood met gele rand en vele anderen. D. W. Lefe- ber, Lisse, toont daar zijn bijkans on overtroffen parade met enorme, schit terend scharlaken rode bloemen. Hyacinthen zijn er niet zo erg veel: twee erkende specialisten H. de Graaff Zn. en Gebrs. Segers, uit Lisse krulstn hier de degens. Maar narcissen zijn er te kust en te keur. In deze afdeling sleept de Prijzen voor Sassenheim In ieder geval zei de voorzitter, de heer C. J. Segers, bij de opening, dat hij persoonlijk nog nooit zo'n mooie tentoonstelling in het Bloem- lustgebouw had gezien. Het was in ze kere zin ook aan de heer Segers te danken, dat men met een meer sober arrangement voor de dag kwam. Want nadat de Bloemlust-voorzitter had gezegd, dat hei eerst in de be en Co. N.V. te Sassenheim. Hyacinthen: Wisselbeker voor de beste inzen ding hyacinthen bestaande uit 20 soorten H. de Graaff, en Zn N.V. Lisse. Idem bestaande uit 10 soorten H. dp ^Taff en Zn. N.V., Lisse. Idem hyacinthen bestaande uit 8 soji ien, decoratief opgesteld H. de Graaff en Zn. te Lisse. Tulpen: Wisselbeker voor de beste inzen ding tulpen, bestaande uit 30 soorten Jac. Uittenbogaard en Zn., Oegst- geest. Idem, bestaande uit 20 soorten Jac. Uittenbogaard en Zn., Oegstgeest. Idem, bestaande uit 10 soorten Jac. Uittenbogaard en ZnOegstgeest. Wisselbeker voor de beste inzen ding van 20 soorten Darwin-, late-, breeder-, Leliebl., en Parquittulpen Gebrs. Nieuwenhuis N.V., Lisse. Wisselbeker beschikbaar gesteld voor de beste inzending van 6 soor ten tulpen bestaande uit Rood Rose, IIoGeel, Wit, Lila of Paars en Gerand, fa. Warnaar en Co. Sassenheim^ niet i Jac. Uittenbogaard en Zn., Oegst- minder dan drie wisselbekers in de wacht, waarvan twee definitief. Men zegt, dat men er in Sassenheim hard doeling had gelegen ir. Louwes (die j over denkt een niciuve afdeling te plotseling is overleden. Red.) de - show ook wel eens de daffodil-show. de, dat men onmiddellijk na de ramp zich had afgevraagd, of de show nu v/el door kon gaan. De één meende van niet en een ander dacht dat men gewoon door moest gaan. Uiteindelijk was besloten de tentoonstelling te laten doorgaan. een grote stroom bezoekers naar j Maas te Hillegom. Lisse komen, ora al dat moois met eigen ogen te komen aanschouwen! De inzendingen. Men noemt de derde Bloemlust- show ook wel eens de daffedil-show. En er waren dax ook heel wat nar cissen. Maar deze keer domineerden de tulpen toch. Men zag daar de exotisch getinte ideal darwins van de fa. Grullemans uit Lisse, de groep van Gebrs. Nieuwenhuis, Lisse, met tal van leliebloemigen, waarin o.a. de teer-rose Mariette de fijn gevorm de kelk omhoog hief met de spitse May Time, de uitdagend-rode Old Glory, de befaamde Queen of Sheba en vele anderen. Jac. Uittenbogaard Zn., Oegstgeest, laat schitterende kwaliteit tulpen zien, o.a. de dubbele Prof. Boerhaave met bloemen als pioenrozen, de bonte Cordell Huil, de glimmend-zwartblauwe Queen night. Verbluffend mooi zijn de elegante tulipa's die men vooral aantreft in de stand van Rijnveld N.V., Hille- nitief. gom. Tulpen, waarvan de „ouders" j Idem, bestaande uit 10 soorten, de eens in Koerdistan en de steppen f? Warnaar en Co. N.V. te Sassen- vond de Kaspische Zee stonden en i heim. hier zijn veredeld. Schitterende Wisselbeker, voor de inzending exemplaren zitten daar tussen: de 1 narcissen, waarbij rnoet worden vol- zeer grote roserode Sun Pearl, de j daan aan diverse eisen voor: Trom. rode, wit-gerande Fair Lady, de wit- pet, Groot-kromge Klein-kronige. te. ietwat rood gestipte Albas, de gele dubbelbloemige Jonquille Poetaz en Berlioz, met het fraai gemarmerde I Poèticus-narcissen de fa. Warnaar laten bouwen om de wisselbekers, de medailles, de getuigschriften en wat er op bloemententoonstellingen en keuringen nog maar meer te winnen valt, op te bergen.... Het was trouwens een bijzonder mooie collectie. De edel gevormde gele trompettten als Dominater, Moonrise, Joseph Mac Leed; de bi- color Patria en de prachtige gele gr. kr. Galway en Golden Triumphator als uitblinkers. Zeer mooie narcissen liet o.a. ook T. Vos Zn., Sassenheim, zien. Hiervan vielen Jules Verne, de parmantige Spencer Tracy, de fraai gevormde witte trompet Scapa en Golden Marvel sterk op. Het zou te ver voeren alle inzendingen te be schrijven. Het is een weelde van kleuren en soorten als nooit te vo ren. En er zal dan ook stellig weer geest, Wisselbeker voor de beste ge mengde inzending, waaronder 8 soorten Hyaci_t<hen 8 soorten Tulpen en 8 soorten narcissen, comb. Jonk-, heer—van Saase te Hillegom. Wisselbeker voor de beste collec tieve Inzending bolgewassen, comb. Jonkheervan Saase, te Hillegom. Wisselbeker voor de beste collectie Tulipa's bestaande uit 10 soorten F. Rijnveld en Zn. te Hillegom. Huisbroei: Medaille beschikbaar gesteld door HM. de Koningin C. van Groen te Lisse. Wisselbeker beschikbaar gesteld door de gemeente Lisse J. Faas te Lisse. Bloemschikkunst en Bindwerk uit sluitend voor amateurs: 1. Mej. M. Segers te Lisse; 2. de heer van der Leur te Hillegóm; 3. mei. M. Meskers te Lisse: 4. de heer Verdegaal te Lisse en 5. de heer Bekroningen. Narcissen: Wisselbeker, vóór de beste inzen ding narcissen, bestaande uit 30 soorten, de fa. Wan aar en Co N.V. te Sassenheim; definitief. Idem, bestaande uit 20 soorten, de fa T. Vos en Zn., Sassenheim, defi- H. M. de Koningin heeft aan de di rectie van de nationale bloementen toonstelling ..Flora 1953" medege deeld, dat zij de openingsplechtig heid op Vrijdag 13 Maart a.s. te Heemstede zal verrichten en dat zij dit besluit heeft genomen in verband met de wenselijkheid, dat manifesta ties van het economische en cultu rele leven normaal doorgang vinden. DUSSEN. Aanvulling 4e Verlieslijst, blz. 1, d.d. 7.2.'53. Geborgen en geïndentificeerd: Rijken, Leonardus, geb: 17.1.82. FIJNAART Geborgen en geïdentificeerd: Van Ham, Hubertus, geb: 3.10.73. HALSTEREN. Geïdentificeerd: Paulus, Cornelis, Marinus, Maria, geb: 21.7.46; Stoffels, Cornelia, geb: 12.11.06. echtgenote van Cornelis Hoetelmans. NIEUWE TONGE. Geborgen te Nieuwe Tonge: Van der Valk, Cornelia A., 28.3.45; Koote, Francina, geb: 13.9.14. NIEUWERKERK. Geïdentificeerd te Zierikzee: Kik, Mattheus Andreas, geb: 9.6.06; De Graaf, Cornelia Marina, geb: 3.6 15,te Zierikzee, echtgenote van Mat theus Andreas Kik; Kik Wilhelmina, Maria, geb: 3.2.49; Kik, Cornelis, Ma rinus, geb: 18.7.47. OOSTERLAND. Provisorisch begraven aan de vluchthaven Zijpe: 'He ij boer, Jannetje, oud 21 jaar. RILLAND-BATH. Geborgen en geïdentificeerd: Nijssen, Mattheus, geb: 8.8.31. STAVENISSEN. Geïdentificeerd: Potappel, Leendert, geb: 27.3.82; Potappel, Clasina Johanna, geb: 9.8. 85; van Pieter Johannes van Oeve- Frans vliegtuig in Berlijn neergestort Ei- zijn gisteravond zes mensen om het leven gekomen, toen een vlieg tuig enkele minuten na het opstijgen van het vliegveld Tegel in de Fran se sector van Berlijn in een vrille raakte. Vijf kilometer ten Westen van het vliegveld stortte het toestel neer. Voor zover gisteravond laat be kend, was het toestel een tweemotorig Frans militair koeriersvliegtuig. Het zal moeilijk zijn de oorzaak van de ramp vast te stellen, omdat het toe stel vernield is en alle zeven inzit tenden om het leven zijn gekomen. Eén inzittende werd levend uit het vliegtuig geslingerd, doch overleed onderweg naar het ziekenhuis. ren, geb: 15.8.84; Van Oeveren, Ma rina Johanna, geb: 17.3.18. Het Ned. Roode Kruis kan in ver band met de omstandigheden waar onder de gegevens van deze verlies lost worden verzameld, niet de vol ledige garantie geven voor de be trouwbaarheid. Het is dus mogelijk, dat een enkele wijziging achteraf noodzakelijk zal blijken. Het Roode Kruis vraagt knaapjes Kamperveen, een buurtschap bij Kampen, kan momenteel als kam pioen in de liefdadigheid uitgeroepen worden, want in dat plaatsje schonk men niet minder dan 263.20 per ge zin, hetgeen neerkomt op ruim 63. per inwoner. De Amerikanen, die hier in Neder land zo uitstekend werk hebben verricht zijn gisteren naar hun on derdelen in Duitsland teruggetrok ken, maar zij hebben voordat zij Ne derland verlieten nog eerst een col lecte gehouden, die een aanzienlijk bedrag bijeenbracht. In Zwitserland slingert zich nog altijd een voor het Nederlandse Ram penfonds georganiseerde geluksket- ting rond Deze had op 15 Febr. reeds meer dan VA millioen Zwitserse francs opgebracht en de slinger slin gert nog voort. Ondertussen doet het Roode Kruis 'n beroep voor kleerhangers, teneinde de ontvangen kleding goed te kun nen opbergen. In de grote steden is de jeugd reeds begonnen met een „knaapjes-actie". Ook vraagt het Roode Kruis lectuur voor de nood- gebieden. Pakjes met tijdschriften e.d. kunnen portvrij gepost worden, in dien het adres luidt: Roode Kruis, tijdschriftendienst Den Haag. Het Roode Kruis begint thans een inzicht te krijgen in de enorme voorraden, die Nederland in ie eerste dagen van de ramp geschonken heeft. Het heeft besloten om de goederen, die on bruikbaar zijn, te verkopen, teneinde niet onnodig ruimte in beslag te la ten nemen. De opbrengst zal ten goede komen aan de slachtoffers. OUDE TONGE EN OOLTGENS- PLAAT BEREIKBAAR Oude Tonge is op het ogenblik, zij het met veel moeite, bereikbaar. Ook in Ooltgensplaat kan men weer ko men. F.100 STORTEN IN RAMPENFONDS Alhoewel het rechtsgevoel van ie dere Nederlander eist, dat elemen ten, die zich vergrijpen aan de goe deren van of bestemd voor de slacht offers van de watersnood, zo snel en streng mogelijk gestraft worden, heeft de Haagse kantonrechter Dins dag jJ. een uitspraak gedaan, die in breder kringen niet bijster veel waar dering heeft kunnen oogsten. Een hoofdcommies van een der departementen, die zich tijdens de rampdagen niet alleen geheel be schikbaar had gesteld voor hulpver lening, maar tevens grote hoeveel heden goederen uit zijn persoonlijk bezit aan de slachtoffers heeft afge staan, moest zich op die dag verant woorden voor de rechtbank, beschul digt van het verduisteren van een paar wollen handschoenen. De man was tijdens de rampdagen bezig geweest goederen te sorteren in een opslagplaats van het Roode Kruis te Den Haag. Nadat hij tussen een aantal afgekeurde goederen een paar wollen handschoenen gevonden had, die niet meer voor uitgifte in aan merking kwamen, had hij zijn eigen leren handschoenen ter beschikking gesteld van de slachtoffers en de af gekeurde wanten aangetrokken. Enige ondergeschikten van d€ hoofdcommies, die deze handeling ge zien hadden, waren naar de politie gestapt en hadden de man doen arr- steren. De politierechter veroordeelde de hoofdcommies tot een maand voor waardelijk en de bijzondere bepa ling, dat hij 100 zal moeten storten in het Rampenfonds. Afgezien van het feit, of het fijn voelend is om iemand, die zoals onomstotelijk is komen vast te staan reeds een groot bedrag aan de slachtoffers geschonken heeft, te dwingen, een nieuwe gift te geven, had de rechter moeten bedenken, dat een veroordeling voor deze man een ernstige hinderpaal voor zijn loop baan kan betekenen. Daar diefstal toch het element van verrijking dient te dragen en ver dachte allerminst zichzelf heeft wil len verrijken, vraagt men zich af, of een veroordeling hier op zijn plaats is en zo de man dan toch juridisch schuldig mocht zijn, ware een schul dig verklaring zonder oplegging van straf of een behandeling met gesloten deuren piëteitvoller geweest. DE BESTE SCOOTER (Advertentie) LISSE Aanbesteding» Vandaag ia aan besteed de herprofilering van gedeel ten van de Rijksweg HaarleirrSas senheim tussen de palen 26.500 en 27.200, 29.900 en 30.600 en 31.900, ge legen in de gemeenten Lisse en Hil legom, met bijkomende werken. Laagste inschrijf ster was de fa. C. Lampert Zoon. te Haarlem met 112.700, hoogste J. B. Chrisitiaanse te Amsterdam met 140.000. NOORD WIJKERHOUT Jaarvergadering E. H. B. O. Dinsdagavond hield de pl afd. van de E.H.B.O. haar jaarvergadering In zijn openingswoord sprak voorz. Bamnoorn waarderende woorden tot dokte* Van Praag, de leider van de Op een persconferentie, dierheden- cursussen vooï het vele werk, dat - -* ky vrjjwiuj.g voor {je vereniging doet. Uit het jaarverslag van secr. Verde- gaal stippen we aan, dat het afge lopen jaar gunstig is geweest zowel rein van de Flora, is medegedeeld, dat de samenwerking tussen Flora en Keukenhof allerplezierigst is. De spandoekenkwestie schynt thans te fjnanciëel gebied ais op het ge- zyn opgelost. Men is overeengeko- van werl£ door de le_ den. de secr. deelde nog mede, dat de Vereniging dit jaar haar 25-jarig be- men op spandoeken en borden de weg naar de Flora en die naar Keu kenhof beiden aan te geven. HILLEGOM K.A.B. De afd. Hillegom hield gisteravond in het eigen gebouw aan de Hoofdstraat een Kaderavond. Voorz. A. v. Rooden wees in zijn openingswoord op het belangrijke van deze vergadering te behande len onderwerp: „De Ondernemers- raden". Het onderwerp laat twee zij den zien: de sociale en de materiële kant. De arbeiders dienen beide kan ten te kennen en daarom' verheugt het spr. dat de heer Spit bestuurslid j voor van de metaalbewerkersbond, bereid drong dokter Van Praag er bij gevonden werd het onderwerp te be-reeds gediplomeerden op aan de her- lichten. Nadat de heer Spit het ur- j halinpscursus te volgen met het oog gentie-programma van de KAB had i op de verlenging van het diploma, toegelicht behandelde hij zijn onder- J werp op duidelijke wijze. De gedachtenwisseling na de inlei- j ding was zó belangrijk dat de heerj Spit vermoedelijk op 13 Maart a.s. j weer te Hillegom zal komen om over: de invoering van de ondernemings- v-an het jaar is toch wel een 1 zeldzaamheid. Op het pluimveebe- drijf van de heer J. B. van Deursen loopt een krielkip rond met 6 kui- staan mag herdenken. Uit het verslag van de penningm., de heer T. War merdam ontlenen wij dat de ont vangsten 782,14, de uitg. 778,71 be droegen, een batig saldo aldus van 3,43 De vereniging heeft 30in het rampenfonds gestort. Bij de bestuursverkiezing werden bij enkele candidaatstelling herkozen mej. A. Broot en de heer P. Barn- hoorn. Medegedeeld werd dat 2 nieu we verbandkisten. 7 paar spalken en een dreg zijn aangeschaft. Aan dokter Van Praag werden enige gramofoonplaten aangeboden uit dank voor het vele werk. dat hij afd. doet Bij de rondvraag de VOORHOUT VROEG VOORJAAR? Een kloek met kuikens in deze raden te spreken. KATWIJK Dammen. Uitslagen van de Kat- wijkse Damclub K.D.C..: Fr. Spieren burg—G. Koelewijn 20; Jac. Freke P. van Duyvenbode 20; A. A. VooysH. Durieux 20; H. J, Koe lewijnJac. Koelewijn afgebr.; H. SpierenburgJ. Houwer 02; Ab van BeelenH. Voorzaat 20; Am. van BeelenJ. Heemskerk 2—0; C. van KlaverenC. Frekz 20; Uitge stelde wedstrijden: Jac. FrekeH. J. Koelewijn 20; H. DurieuxP. van Duyvenbode 0—2. Ambtenarenwacht Voor 't rayon Katwijk-Rijnsburg-Valkenburg is in gesteld een zgn. „Ambtenaren wacht" Dit is zoveel als een aanknopingspunt voor de ambtenaren der Directe Be lastingen en Accijnzen. Op geregelde tijden is in genoemde „Wacht" gele genheid contact te krijgen met deze ambtenaren voor besprekingen van allerlei aard. Het adres is Oegstgees- terweg 3, Rijnsburg, tel. 2630. LEEDSCHENDAM Vrouwen naar nood gebied. Gis termorgen vertrokken enkele leden van de Leidschendamse Vrouwenor ganisaties als vrijwillige helpsters naar de noodgebieden om daar be hulpzaam te zijn bij het bereiden van maaltijden voor de werkers aan de dijken. Via Rotterdam vertrokken zij in teamverband naar Dirksland waar zij in een school zijn onderge bracht. Daarna zijn zij hun werk zaamheden in Nieuwe Tonge begon nen. kens. Zal het een teken zijn van een vroeg voorjaar? Maatschappelijk werkster. Na 'n vacature van bijna een vol jaar, door het vertrek wegens huwelijk van mej. Videier als maatschappelijk werkster, is per 1 Febr. 1953 in haar plaats benoemd mej. Kortekaas uit Lisse. Deze heeft zich te Voorhout gevestigd in de Prof. Nol en sla an.. De a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Momenteel zijn besprekingen gaande tussen de besturen van de C. H. Unie en A. R.-party ter plaat se, om weer met 'n gezamenlijke lijst uit te komen, tijdens de a.s. gemeen teraadsverkiezingen. Sympathiek gebaar. Een kaart club van 5 personen, „De Dwarsdrij vers", heeft de Vastenavondpot van 40,11 ter beschikking van het ram penfonds gesteld. wordt het weer? (Geldig van Woensdavond tot Donderdagavond. Opgemaakt te 10 uur). IETS MEER WIND. Matige, later tijdelijk krachti ge Westelijke wind. Aanvanke lijk nog listig of nevelig weer, later overwegend zwaar bewolkt. Af en toe enige regen of motre gen en weinig verandering in temperatuur. Het w-tth. in SnAojxa Ten Westen van de Britse eilanden nadert een storingsfront, dat verge zeld gaat van enige regen, maar waarachter minder vochtige lucht van polaire oorsprong wordt aange voerd. Dit front zal West-Europa morgen in de loop van de dag berei ken, waarbij de wind wat aanwak kert. weer term HELSINKI geheel bew. —3 OSLO zwaar bew. —2 STOCKHOLM zwaar bew. —2 KOPENHAGEN onbewolkt 0 LONDEN regen 8 AMSTERDAM motregen 4 BRUSSEL motregen 3 PARIJS motregen 4 BORDEAUX geheel bew. —1 NICE onbewolkt 3 WARSCHAU sneeuw 0 BERLIJN nevel 2 FRANKFORT motregen 1 MüNCHEN sneeuw —2 WENEN driftsrieeuw —1 ZURICH nevel —5 Westelijke winden Het K.N.M.I. deelt mede: In de afgelopen 24 uur trok het hogedrukgebied op de Oceaan ten Zuidwesten van de Britse eilanden zich verder in de richting van de Azoren terug. Langs IJsland trok een nieuwe depressie in de richting van midden Noorwegen. Tussen deze beide druksystemen staat een brede Westelijke luchtstro ming, welke zachte en vochtige lucht over de Britse eilanden en de Noord zee naar onze omgeving transpor teert. Deze zachte en vochtige lucht, waarin in Ierland en Schotland op vele plaatsen maximum temperatu ren van ongeveer 12 graden voor kwamen, werd bij het stromen over het betrekkelijk koude water van de Noordzee en het koude landopper vlak zo ver afgekotld, dat zich op uitgebreide schaal nevel en mist vormde. Vlug, veilig, voordelig Mario de Bernardi, een van de be- bekendste piloten van Italië, heeft een „armelui's vliegtuig" gebouwd, dat wanneer het aan de lopende band gebouwd kan worden, minder zal kos ten dan een auto. In April zal het eerste toestel van dit type zijn eerste vlucht maken. Nog dit jaar hoopt de Gevestigd in de week van 9 tot en met 14 Februari. E. M. H. von Baum- hauer, zonder, Cobetstr. 8; Wed. H. J. ScholtenBeumer, zonder, Van 't Hoff- straat 50a; C. H. van Bodegom, J. van Goijenkade 28; P. H. E. M. Brand, Ra1- penburg 24; K. Cremers en fam., ser geant-majoor, Meerhof 16; J. J. Douwes en fam., insp. verz. mij., Cobetstr. 95; C. M. van Duuren, N. Beestenmarkt 5; T. M. Duijndam, buffetjuffr., Haven 40; A D. van Enter, Rapenburg 103; C. M. veld, J. v. Goijenkade 6. Vertrokken in dc week van 9 tot en met 14 Februari R. G. A. Ammerlaan, Thorbeckestr. 74, Ambt Delden, Azelo Pensionaat Fr. Maristen; C. Balder, Ra penburg 59, Alkmaar, Dr. Schaepman- straat 2; A. van Barneveld, Lange- brug 6, Oegstgeest, Duivenvoordestr. 14; J. J. Bergsma, Rijnsb.weg 29a, Rheden Gld., De Steeg, Hoofdstr. 4; C. Bor Blankestein, P. Heinslr. 8, Maurik, Bui tenweg 51; F. J. W. Blom, L. Rijndijk 5 van Gent, W. Singel 88; E. van Ommen Delft, Lange Geer 48a; H. M. Boer, Bil- Haacke en_fam., Meerhof 32; M. de derdijkstraat 2, 's Gravenhage, Pavil- Haas, J. v. Goijenkade 27; L. Hagens, verpleegster, Rijnsb.weg 10; D. Haten- boer en fam., adj. dir. apparatenfabr., V. d. Brandelerkade 22; A M. Bakhuis Van Herk, Tesselschadestr. 25; H. C. Hsu, kok, Pietersk. Choorsteeg 26; A. J. de Jong, verpleeghulp, Plantsoen 73; M. K. L. de Kam, gezinshulp, Hartmanstr. 33; W. J. Kamp, W. Singel 94; A. H. H. M. HoltzKellenaers en fam., Wasstr. 62; M. J. J. Kessler, W. Rozenstraat 66; J Kranendonk, Rapenburg 12; J. Krol, Joh. de Wittstr. 36; H. Kroonenberg en fam., chef-inkoper lederwarenfabriek, Leeuwerikstr. 21; J. Leering, bootbou wer, Morsweg 168; E. M. Leur, Witte Singel 94; K. H. Liem, Dahliastr. 22a; K. L. Liem, Dahliastr. 22a; H. Lodder, Rapenburg 4; G. Lokhorst, Morsweg 180a; T. J. van Leeuwen, loonslachter, Groenhovenstr. 14; A G. Lucas en fam., bouwk. ingenieur, W. Rozenstr. 36; A. van der Made, vertegenwoordiger, Zeemanlaan 57; P. van Mourik, ver- joensgracht 30; J. de Boer, J. v. Goijen kade 14, Amsterdam, J. Luykenstr. 49; M. J. Bredewold en fam., L. Mare 53, Utrecht, E. Meysterlaan 62; W. van DamBrokkaar, Kortenaerstr. 63, Al- blasserdam, Randweg 68; A. M, Dam mes, Pieterskerkstr. 8, Amsterdam, Oostzaanstr. 57h; W. E. Dexel, Ring- kade 4, 's Gravenhage, Wielewaalpln. 2; G. M. Fleurbaaij, Fagelstr. 28, Schiedam, Pl. Eendragt 31b; T. van der Ham— Gebert en fam., Oosterdwarsstr. 10a, Noordwijk, IJmuiderstr. 43; M. H. Groe- newegen. W. Singel 75, Rotterdam, Ma- thenesserlaan 483b; A. Paardekooper— Haarland, N. Beetsstr. 54, Wassenaar, Oostdorperweg 35; C. KriekDe Haas, VerL Nassaustr. 11, Voorschoten, Leid- seweg 7; J. den Hollender en fam., Haar lemmerstraat 287, Australië; A. de Jong, Rijnsb.weg 159, Noordwijk, P. Heinstr. 67; B. Kalverboer, Rapenburg 59, Schel linkhout, Dorpsstr. 136; R. A. Kinds, Rijnsb.weg 31f, Zuidlaren, Midlaren pleegsterW. Singel 27; P. M. M. Oort-|C73; W. Knol, Balistr. 63. Canada; N. meijer. verpleeghulp, Mezenstr. 2; C. 'LegulJt, Morsweg 180a, Canada; J. W. Pannekoek, bakkersknecht, BoerhJn. 8; van Leusen, Rapenburg, Velsen, Van W. Schaling, W. Rozenstr. 4a; F. A Tuyllweg 34; L. van der Luit, Caland- Schallenberg, los werkman, Fokkestr. straat 53, Voorschoten, Bijdorpstr. 44; 11; L. Schönau, secretaresse. Groenho- M. C. van der Meer, H. Rijndijk 152, venstraat 19; F. J. M. van Seben, Klok- Amsterdam, Rivierenlaan 18 hs; E. M. steeg 17; A. M. J. H. Seuter, Haagweg Nieuwpoort, Plantage 4, Zwolle, Lelie- 36; J. H. Smit. Haagweg 56; C. Verhaa- straat 80; H. de Planque, Plantage 12, gen—Steeneveld en fam., Wasstr. 29; D. Ridderkerk. Oranjestr. 101; G. Keller- H. Sterk, verpleegster, Stationsweg 31; huis—Poorthuis, Rapenburg 59, Delft. bouwer het op de markt te kunnen brengen. De Bernardi, die eens het interna tionale snelheidsrecord op zijn naam heeft gehad, noemt zijn vliegtuigje een „luchtscooter". Het moet een snelheid van 144 km. per uur behalen en ziet er uit als een kruising tussen een eendekker en een helicopter. Tet heeft twee propellers. De ene zit aan de neus en wordt door een motor aangedreven. Boven op de romp zit een horizontale propeller die niet wordt aangedreven en waarvan de constructeur verwacht dat hij dienst zal doen als een veiligheids-appa raat, dat als parachute zal werken wanneer de motor uitvalt. De beweging van het vliegtuig doet het grote horizontale schroefblad snel rondddraaien en dat zal de daalsnel heid van het vliegtuig remmen tot minder dan 25 Ion. per uur. De horizontale propeller kan tijdens het vliegen naar believen worden vastgezet of vrij gelaten en stelt de lichte luchtscooter in staat te lan den op een terrein van ongeveer 13 bij 8 meter. De Bernardi vertelde, dat zijn vliegtuig niet zoals een helicopter stil in de lucht kan hangen, maar het kan in zeer laag, veilig tempo vliegen. De motor is geconstrueerd naar het voorbeeld van de motoren, die in de Italiaanse motor-scooters worden gebruikt. Het vliegtuig, dat is gebouwd van stalen buizen, linnen en hout, is licht genoeg om te worden gebruikt als zweefvliegtuig. Haarl.weg 63a, Warmond. Sweilandstr. 43; J. Van veld, Haarl.str. 216. Wassenaar, Langstr. 35; L. Versteeg, Rapenburg 105, Zwitserland; P. C. J. Versteeg, Hoge Rijndijk 156. Oegstgeest, Wilhelmina- park 9; F. Visser, Langebrug 6, Oegst geest, Duivenvoordestr. 14; J. Völke, Rijnsb.weg 10, Amsterdam, 1ste Ooster parkstraat 179; Wed. H. H. Woltper—De Vries, Cobetstr. 4, Noordwijk, J. Catsstr. 49; H. L. Wedeven en fam., Thorbecke- straat 39, Leeuwarden, Corellistr. 27. C. H. van der Tak, huishoudster, Rijn kade 12; G. E. Vlassenroot, R. en Schie- kade 42; H. Vogt, wegwerker NS, Acaciastr. 3; T. L. Voortman en fam., Ie luit KL, Meerhof 7; M. B. E. Wassink, med. dra. arts, Rijnsb.weg 135; A Wie- cberink en fam., laborant, Nwe Rijn 7a; E. P. T. ZitmanWielinga en fam., Nwe Rijn 28; J. H. Winkler, H. de Vriesstr. J. H. Wljtenburg en fam., rijks- Koornmarkt 35; C. J. Roijer, Rapen burg 4, Amsterdam, Keizersgracht 467 M. M. J. Schrauwen, Boerhaavelaan 21, Oss, Molenstr. 72; M. C. Schuurman, Vreewijkstr. 10. Oegstgeest, Willinklaan 10; A G. Stam, Middelstgracht 143, Hilversum, Lijsterbeslaan 29; Jonkvr. D. A. Storm -van 's Gravenzandc, Zocterw.- singel 97, Amsterdam, Stadionweg 58II; J. W. Timmers, Groenoordstr. 34, Dor- ambtenaar, Meerhof 18; A. E. Zijder- drecht, Burg. de Raadsingel 13; G.' Tulp, In de Jan van Schaffelaarkazerne geconstateerd. Alle maatregelen om uitbreiding van de ziekte te voorko men, zijn getroffen. Post voor uit Korea naar Neder land terugkerende militairen, dient, wil zij in de tussenhavens kunnen worden uitgereikt, uiterlijk op 27 Fébruari in Nederland ter post te worden bezorgd.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2