ILV.S. nam revanche op Wassenaar Meerburg won de eerste thuiswedstrijd Zonderlinge toestanden in de Zuid Holl. Athletiekbond akkertjes' Wim Slijkhuis won Bosloop van de Bataven MAANDAG 16 FEBRUARI 1953 PE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA Boekte 4-2 zege in het Kerkehout Cp een glad terrein in het Kerkehout hebben gistermiddag Wassenaar en U.V.S. eikaars krachten gemeten. De wedstrijd eindigde in een verdiende revanche voor U.V.S. op de indertijd in Leiden geleden nederlaag, nadat de thuisclub vol optimisme de leiding genomen had Dat eerste Wassenaar- doelpunt ontstond in het eerste kwartier van de wedstrijd, toen de Leidse bezoekers nog even moeite hadden o m op het gladde veld hun juiste vorm te vinden. In dat eerste kwartier leek het er op, alsof beide ploegen volkomen aan elkaar gewaagd waren. Om beur ten trok zy ten aanval. De UVS-aan- vallen waren iets gevaarlijker dan van de groen witten, maar na 14 mi nuten was het toch Wassenaar, dat de leiding nam. P. Remmerswaal passeerde in zijn eentje de UVS- achterhoede en loste een schot, dat door doelman Van Duyl nog wel ge keerd werd, maar dat door de toe stormende .midvoor .Weezenaar, in een definitief doelpunt werd omge zet (10). De gelijkmaker liet niet lang op zich wachten. In de 26e mi nuut dreef een snelle aanval van de UVS linkervleugel, VerkuylenBlom een grote kluwe spelers bijeen voor het Wassenaar doel. De bal werd weggewerkt, maar kwam voor de voeten van de naar binnen gezwenk te rechtsbuiten, Cor v. d. Zeeuw. Hij maakte keurig gebruik van de om standigheid, dat doelman Oostrum's uitzicht volkomen belemmerd werd en de kogel, die hij afvuurde, ver dween onhoudbaar langs de paal in het net (11). In een enthousiast offensief van de intussen op toeren gekomen UVS-voorhoede veranderde deze gelijke stand in een 13 voor sprong. Eerst was het linksbuiten Verkuylen, die, na goed samenspel met Blom, Oostrum passeerde met HPSVI/FC 1—1 een zuiver schot (12) en even later kopte dezelfde speler een voorzet vqn De Wolf in. Terwijl het leer gevaar lijk dicht in de buurt van het doel zweefde, probeerde Dirkse het ge vaar nog te keren. Maar via zijn schoen belandde het leer in het Was senaar-doel (13). Daarbij bleef het in de eerste helft, al kwam het Was senaar doel nog enkele malen in ge vaar. In het begin van de tweede helft scheen Wassenaar zich te herstellen van de gevolgen van het Leidse of fensief. Linksbuiten Uittenbogaard kreeg een goede kans, maar schoot jammerlijk naast. Maar meteen werd de UVS-voorhoede weer gevaarlijk. Vlak voor het Wassenaar-doel trapte twee Leidse voorwaartsen over de bal. UVS bleef de sterkere. Welis waar trokken af en toe de groen wit ten, goed samenspelend, ten aanval, maar de bauw witte achterhoede was niet gemakkelijk te passeren. In de 17e minuut vergrootte UVS de voor sprong tot 14. Rechtsbuiten De Wolf maakte heel handig de bal vry voor midvoor Kantebeen. die even doorliep en daarna onhoudbaaar in de uiterste hoek inkogelde (14). Er volgde nog meer aanvallen op het Wassenaar-doel. Vooral rechtbuiten v. d. Zeeuw bracht keer op keer in razend tempo de bal in het doelge bied van de thuisclub. Die aanvallen leverden wel veel corners op, maar geen doelpunten. Aan de andere kant versoheen Uittenbogaard enkele malen gevaarlijk voor het UVS-doel, ook zonder directe resultaten. In de allerlaatste minuut echter werd de stand toch nog 24. P. Adam had 'n Als de scheidsrechter de beide ploegen in het veld roept blijkt, dat HPSV volledig is, terwijl LFC een tweetal invallers heeft, nJ. voor kee- t TT,TC. per Missaar en r.buiten G. Nachte- hoAsehop op het UVS-doel genomen, geiler, voor wie Schier en Bijl de Pe bal werd weggewerkt maar kwam ploeg aanvullen. Direct na de aftrap neemt HPSV de aanval over en belaagt het doel der kanaries Een schot van de mid voor de HPSV-ers beukt de lat. Hier na komt LFC in de aanval en neemt het doel van HPSV terdege onder sdhot, doch de keeper schijnt uit het goede hout gesneden, want de goede schoten, op zijn doel afgevuurd, weet hij met succes te keren Hierbij blijkt, dat hij niet over geluk heeft te kla gen, want enkele zeker schijnende doelpunten vinden een been in de weg, als hij reeds geslagen is. Wan neer er bijna 15 min. gespeeld is, wordt een goede aanval der kanaries hem toch noodlottig, daar hij de bal wegtrapt tegen r.binnen Van Kam pen, die hem direct daarop omspeelt en zijn club de leiding geeft (0—1). Met LFC steeds in de meerderheid verstrijkt zo het eerste half uur. Een kwartier voor de rust krijgt HPSV een corner te nemen. De bal komt goed voor doel, en na wat heen en weer getrap verdwijnt het leer via de goed spelende linksback Pijnaker in het doel (11), waarmede de rust ingaat. Na de rust hetzelfde spelbeeld, met LFC, als beter spelende ploeg steeds in de meerderheid. Wanneer de tijd bijna verstreken is, komt heel LFC nog eens terdege opzetten, waarbij zeer goede kansen ontstaan, die ech ter door slecht afwerken verloren gaan. Zo kwam Van Kampen onge veer 4 min. voor het einde geheel vrij voor de keeper, maar het zeer zwakke schot weet deze te keren Dan pro beert W. Nachtegeller het nog eens, doch zijn harde kogel gaat juist over de lat. Direct daarop fluit de scheids rechter voor de laatste maal en heeft LFC onnodig een kostbaar punt moe ten afstaan. Van de Engelse velden zwemmen. Preston Norh End veroverde de leiding Dank zij een benauwde, maar ver diende 10 zege op Sheffield Wed nesday heeft Preston North End de leiding in de eerste divisie van de Engelse league van West Bromwich Albion, dat door Liverpool met 30 werd teruggewezen, overgenomen. Beide ploegen hebben 35 pnt, maar een beter doelgemiddelde heeft Pres ton voor de eerste maal in dit sei zoen bovenaan de ranglijst ge bracht. De wedstrijd tegen Preston kreeg voor de ploeg uit Sheffield een wel bijzonder bittere bijsmaak, daar Derek Dooley, de midvoor van Shef field, met een gebroken been van het veld moest worden gedragen. In de tweede divisie liet Huddersfield Town de kans om op de eerste plaats te komen, glippen. Thuis verloor het met 30 kansloos van Blackburn Rovers. Sheffield United dat zijn ont moeting tegen Huil City wegens de zware sneeuwval zag afgelast, blijft hierdoor met 42 pnt aan de top. De uitslagen luiden: le divisie: LiverpoolWestbrom- wich Albion 30; Manchester City Newcastle United 21; Preston North EndSheffield Wednesday 1 0; Stoke CityCardiff City 00. 2e Divisie: BarnsleyLincoln City 11; BrentfordBury 22; Hud dersfield TownBlackburn Rover 0 3; LeicesterLeeds United 33; Swansea TownNottsforest 21. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld in de vijfde ronde van de F.A.Cup, luiden: BlackpoolSout hampton 11; BurnleyArsenal 0 2; ChelseaBirmingham City 04; EvertonManchester United 21; Halifax TownTottenham Hotspur i 03; Luton TownBolton Wande-1 rers 01; Plymouth ArgyleGates head 01; Rotherham UnitedAston Villa 1—3. Wereldrecord 200 m. schoolslag VOOR KNUD GLEIE De Deense zwemmer Knud Gleie heeft zich als eerste op de nieuwe wereld- recordlijst van de 200 meter schoolslag (orthodox) geplaatst. Zoals men weet is met ingang van 1 Januari 1953 een scheiding van kracht tussen de school- siag en de vlinderslag. Als limiettijd voor de 200 meter schoolslag had de inter nationale zwemfederatie, de FINA, de tijd van 2 min. 38.0 vastgesteld. Gleie won te Kopenhagen dit num mer tijdens de internationale zwemwed strijden in 2 min. 37.4 sec. Aangezien de Deen de eerste zwemmer is, die onder de limiettijd bleef, zal hij eerste wereld recordhouder op de nieuwe lijst zijn. Ragnhild Hveger won de 100 meter rugslag dames in 1.18.1 voor de Engelse zwemster Helen Yates, die 1.19.0 no teerde. Daphne Wilkinson, een ander Brits zwemstertje won de 400 meter vrije slag in de goede tijd van 5.24.2. Mette Ove Petersen (Denemarken) was tweede in 5.36.9. WIELRENNEN. Op „Duinhorst" werd door de rennersvereniging „Spartaan" een na tionale cycle-cross over een afstand van 10 ronden van 2700 m. gehouden voor professionals en amateurs. Bij de deel nemers bevonden zich o.m. de amateurs A.( v. d. Voort ('s Gravenzande) en de prof A. de Korver (Rotterdam). De uitslag luidt: 1. A. van 't Hof (Haarlem) 1 u. 9 min. 31 sec.; 2. A. Voorting (Haarlem) op 2 min.; 3. H. Kuitwaard (Velsen); 4. H. de Vos (Den Haag); 5. Veldhoven (Poeldijk). Bij de nieuwelingen, die 8 ronden n oesten afleggen won de Hagenaar C. Kamelink in 58 min. 38 sec. bij rechtsbuiten R. v. Ulft, die met een ver, doch zuiver schot, doelman Van Duyl passeerde. GDA-RKAW 1—2 Het spel van de Leidschendammers tegen Loosduinen heeft de Dambe- woners nooit goed gelegen, omdat GDA over het algemeen stug spel levert. Ook gisteren, vooral na de rust, was dit weer het geval. Na de aftrap kwam AW onder druk te staan en het gladde veld was oorzaak dat de Leidschendammers dc bal op het nippertje konden wegwerken. Maar geleidelijk kwamen de gasten er beter in en gaven aan keeper Wa genaar druk werk. Bij een van de aanvallen maakte GDA in het straf schopgebied hands met gevolg een penalty, .welke genomen werd door Cor van Dorp, die naast schoot. Na deze gemiste kans blijft AW dapper doorspelen en toen Henk van Oosten na eên solo-ren voor het doel kwam, liep keeper Wagenaar wel uit, maar miste, en Van Oosten kon zonder be zwaar het eerste doelpunt maken. (01). Tot aan de pauze ging het spel aan beide zijden vrijwel gelijk op, maar in de laatste minuut kreeg AW de overhand. Door een mooie voorzet van Frans Hakkaart kwam de bal voor het doel. Gerard Schol ten liep vlug in en zonder dat Wage naar er aan de pas kwam ging de bal weer in het net (02). Na de thee bracht GDA door stug spel meer spanning in de wedstrijd. De Leidschendammers worden enige tijd ingesloten maar keeper Van Rijswijk kon de bal steeds wegwer ken. Evenals voor de rust bij GDA, maakte AW nu ook hands in het strafschopgebied. De penalty werd genomen door Aad Kooien. De Leid- schendamse keeper kon echter de bal houden en stootte de bal terug met gevolg dat 't leer terecht kwam voor de voeten van Middendorp, die terug schoot en scoorde. (12) Na meer dere valpartijen, bleef de stand toch ongewijzigd. AW mag met voldoe ning terugzien op de 12 uitslag, daar zij het tegen GDA nooit verder heeft gebracht dan een gelijk spel. EEN 2-0 ZEGE OP CROMVLIET In een uiterst spannende wedstrijd, waarbij aan weerszijden fel is gestre den, is het Meerburg gelukt zijn eerste thuiswedstrijd te winnen. Het door de gladheid zeer zwaar bespeelbare terrein deed veel afbreuk aan het spel, doch het enthousiasme, zowel van Meerburg als van Cromvliet, zorgde er voor, dat de spanning geen ogenblik verflauwde. Deze spanning bereikte het hoogtepunt toen Bas de Jeu 25 min. na de rust met een pracht doelpunt Meerburg een 20 voorsprong had bezorgd nadat P. Ramaker 10 min. eer der, met een niet minder fraaie kopbal voor de leiding had gezorgd. Tever geefs beukte Cromvliet daarna op Meerburg's veste en stelde krampachtige pogingen in het werk om de achterstand in te lopen, doch alles tevergeefs. Een tegenpunt was echter ten volle verdiend geweest. De eerste helft kenmerkte zich door een felle strijd om een voor sprong. Beide ploegen trekken beur telings ten aanval, waarbij Meerburg aanvankelijk iets in de meerderheid is. Reeds in de eerste minuten lost N. Romijn een venijnig schot dat wel geen doel treft maar toch een belofte inhoud voor het verdere verloop. En inderdaad, er is veel en goed gescho ten maar de Cromvliet-keeper bleek uit het goede hout te zijn gesneden want, met uitzondering van de beide doelpunten, waarbij hij vrij uit ging, wist hij de talrijke schoten, die op hem afgevuurd werden, alle te hou den. Collega Pelk aan de andere kant kreeg heel wat minder te doen, on danks het feit, dat het soms voor het Meerburg-doel aardig kon spannen. Zo zag Meerburg op een gegeven moment drie maal achtereen een cor ner tegen zich nemen Hoewel telkeiv- male uitstekend voor doel gegeven werd het gevaar bezworen en uit de aanval, die hieruit voor Meerburg ontstaat, krijgt J. Zandbergen een vrjje schietkans doch hij schiet naast. Twee min. later herhaalt zich deze kans, hij richt nu beter, doch de kee per werkt corner. Dan is weer de beurt aan Cromvliet. Een mooie aan val wordt opgezet, de Meerburg-ver dediging uiteen gespeeld en de mid voor verschijnt alleen voor Pelk. De de buitenkant van de paal gaat. Het verwachtte doelpunt blijft uit en rust komt met 00. De tweede helft vangt aan met twee ploegen, die verbeten de strijd voortzetten om het eerste doelpunt. Cromvliet laat zich nu ter dege gelden en schept zich verschei- dené kansen. De schoten zijn echter slecht gericht en in laatste instantie weet Pelk zich te handhaven. Als er weer een aanval is afgeslagen, neemt Meerburg de bal over en trekt ten aanival, waarbij de gebr. Zandbergen de uitstekend verdedigende links back van Cromvliet omspelen. Van uit de hoek volgt een zuivere voorzet en het is P. Ramaker, die de bal met zijn hoofd hard in het doel plaatst buiten bereik van de keeper (10). Er is dan ongeveer 15 min. gespeeld. Cromvliet komt steeds meer opzet ten, doch de Meerburg-achterhoede weet alle gevaar te bezweren. Na 10 min. krijgt Bas de Jeu, die juist weer in het veld was teruggekeerd nadat hij zich even had laten verzorgen wegens een botsing, de bal op links toegespeeld. Hij stormt naar voren, passeert een speler en vanaf de lijn jaagt hij de bal met een kanjer van een schot over de hoog opspringen de keeper in de uiterste hoek (2—6). Een even fraai als onverwacht doel punt, gescoord vanaf 35 meter. Met nog 20 min. speeltijd zet Cromvliet ze had zich echter goed opgesteld en J alles op alles. De linksbuiten snelt stond juist in het hoekje, waar de bal kwam en wist aldus het gevaar te bezweren. Dan zigzagt J. Zandber gen plotseling door de Cromvlietver- dediging en met deze op zijn hielen lost hij een vliegend schot, dat rake lings over de lat giert. De laatste 10 min. voor de rust is Meerburg fel in de aanval. Er volgen schoten van J. Zandbergen en Ramaker en van deze laatste nog een kopbal, die juist langs vrij op doel af en nog net op het nip pertje weet de terug stormende P. de Jeu hem de bal voor de voeten weg te trappen. Twee min. later herhaalt zich dit weer nu met de midvoor. Er volgt zelfs een periode, waarin Meer burg vijf min. lang paniek-voetbal speelt. Zy weet zich weer te herstel len en het spel te verplaatsen. Door dat de spelers de bal soms veel lang bij zich houden gaan alle kan sen verloren. De tijd verstrijkt zonder dat Cromvliet het nei weet te vinden en het einde komt met een kostbare 20 overwinning voor Meerburg. Ten bate van het Rampenfonds. De opstelling van de elftallen voor de a.s. Woensdagavond te 7.30 uur op het L.F.C.-terrein te spelen wedstrijd KNVB XIGewestelijke Politie XI- tal is als volgt. Gewestelijk Politie XI. Doel: Kok (ADO.); achter: Mol ('t Goo) en Broekman (APGS); midden: van Dam ('t Gooi); Wielinga (H.PSV) en van der Bom (Huizen ZMC.); voor: Evertsen (APGS); Baams (UW); iwenburg 2—0; I. W. Turk—A. Turk 0—2 d'Uporto (Den Helder); van der' klassp: H Hp,,vp,man—T Brouwer Meulen (Den Helder) en Koole (DCL). KNVG XI van de Afd. Leiden. ,Jngaaraen—senna u—z. Doel: Bauw (Quick Boys); achter: J. 2e klasse: H. A. Visser—J. M. de de Wolf (UVS) en Verdoes (Quick Bruyn 20. Boys); midden: Logeman; J. Devilél Stand hoofdklasse A: Th. Zwetsloot en F. v. d. Zeeuw (allen UVS); voor: 47'> Th- Ultenbogaard 4—6; C. Zijl- Choufour (Roodenburg); Sira (LFC) st™ 27^ Verhoeven (Lugdunum); K d-Blom (beiden UVS) je j^sse; j, Brouwer 47 De totale bruto-opbrengst van de-|janssens 4—6; F. Schild 4—6. ze wedstrijd komt ten goede aan het 2e klasse: Hier gaat W. C. van Laar Nationaal Rampenfonds. onbedreigd aan kop. De uitslagen van Zaterdag waren: Hoofdklasse groep 1: C. ZijlstraTh. Zwetsloot 11; Th. UitenbogaardJ. v. d. Zwan 11; G .v. d. VlistJ. v. d. Meij 0—2. Hoofdklases groep 2: J. v. DoornN. Anker 20; J. SlingerlandA. v. d. Zwan 20; J. J. H. MerkensW. Leeu le klasse: H. HeuvelmanJ. Brouwer 02; J. PesschierW. Klein Sr. 02; C. H. OostergoM. Brinks 11; G NachtegaalC. J. Janssens 02; J. van WijngaardenF. Schild 02. DSO—ALPHIA 3—4. Het eerste elftal van Alphia wist het gisteren klaar te spelen om de zeer lastige uitwedstrijd tegen DSO te winnen. Het is een van begin tot eind spannende ontmoeting ge worden met Alphia als technisch beste ploeg. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op en na ongeveer 10 minuten spe len wist de DSO-linksbuiten van een mistrap van de Alphia-rechtsachter te profiteren om met een hard schot zijn elftal de leiding te bezorgen (10). Het was toen Alphia, dat een licht overwicht verkreeg en keiharde schoten van de rechtsbinnen en rechtsbuiten suisden naast het doel. Het was de Alphia-midvoor, die op listige wijze een hard schot inzond, waarmee hij de stand op gelijke voet bracht. Vijftien minuten voor rust wist de linksbuiten van DSO een voorzet te lanceren, waaruit de Al- phia-spil hands maakte in het be ruchte gebied. Uit de toegestane strafschop maakte DSO 21. Even voor de rust ontving de Alphia-mid voor de bal en wilde deze naar de rechtsbuiten plaatsen. De DSO-ach- terhoede stelde zich daarop in en gaf plots voor de Alphia-midvoor een open ruimte. Deze bedacht zich toen geen moment, en loste een keihard schot dat de gelijkmaker betekende (2-2). Na de hervatting nam Alphia het spel geheel in handen en wist de thuisclub in de verdediging te drin gen. Reeds na enkele minuten kreeg de Hertog een goede kans, maar door de gladheid faalde hij. Na een kwar tier kreeg de Alphia-linksbuiten een pass en na fel doorzetten wist hij Alphia de leiding te bezorgen (23). DSO kreeg het steeds zwaarder en de Alphia-achterhoede stond zelfs op de helft der thuisclub, maar door kunst en vliegwerk wisten de gastheren doelpunten te voorkomen. Uithol, die in de eerste heuft zijn dekking nog al eens vergat, was er nu veel beter in, terwijl C. v. Laar en Iden- burg er prima in waren. Tien mi nuten voor het einde wist de Alphia- midvoor opnieuw te scoren door on verwachts in te schieten (2—4). Even hiervoor werd de DSO-linkshalf naar de akleedkamer gestuurd. De gastheren deden toen een wanhopi ge poging om de achterstand in te lopen en drukten Alphia terug. Even voor het einde kwam zo'n aanval en Bouthoorn poogde deze te onder scheppen, maar viel. De rechtsbuiten kon toen ongehinderd naar het doel snellen en Kramer keihard passeren (3—4). Hiermee kwam het einde. Er schijnt in de organisatie van het district Zuid-Holland van de Kon. Ned. Athletiek Unie iets niet te kloppen. Dat althans moesten we constateren, toen in de Zaterdagmiddag in de Turk te Leiden gehouden jaarvergadering aan het adres van mevr. TielemanBakker door de districtssecretaris werd gezegd, dat het Leidse Sportief geen opdracht had gehad tot organisatie van de Zuid- Hollandse kampioenschappen. Dit geschiedde naar aanleiding van het feit, dat Sportief een verzoek had ingediend bij het districtsbestuur om het nadelig slot van de gehouden wedstrij den voor zijn rekening te nemen. Dit verzoek werd natuurlijk niet zonder meer zo maar in de vergadering ge bracht. Een langdurige kibbelarij per brief was daaraan reeds voorafgegaan. De mededeling, dat Sportief nimmer een opdracht had gekregen tot het or ganiseren van deze wedstrijden, deed natuurlijk wel heel vreemd aan en terecht repliceerde mevr. Tieleman daarop door te vragen waarom haar vereniging dan niet beboet werd voor het organiseren van een niet goedgekeurde wedstrijd. En de kwestie werd nog ingewikkelder toen men hoorde, dat het district 100 had bijgedragen in het tekortWaar op vanuit de vergadering aan het adres van het bestuur werd verweten, dat men het eigen reglement niet kende, want in gevallen van een tekort bij officiële wedstrijden in opdracht dient het dis trict 50 bij te dragen 't Is allemaal even zonderling en dat spreekt nog duidelijker als men weet, dat de opdracht aan Sportief is uitge gaan van de Districts Technische Com missie, terwijl het Districtsbestuur er geen zeggenschap over heeftMaar de voorzitter van het districtsbestuur is dezelfde als de voorzitter van de Dis tricts Technische Commissie; Ra, ra, wat is dat? 't Was daarom helemaal niet zo onre delijk, dat de voorz. tenslotte toezegde, dat er nog wel eens over gepraat zal worden tussen bestuur en Sportief. Overigens had de vergadering niet zo bijster veel om het lijf, ook al duurde zij onredelijk lang, wat mede wel ge volg was van eindeloze stemmingen. Enige discussie ontstond er nog over de bijdrage, welke er aan het Nationaal Rampenfonds zou worden gegeven. Het bestuur had naar later bleek reeds ƒ25,afgestaan, maar bij de behande ling van het financieel verslag over het afgelopen jaar stelde een der afgevaar digden voor het saldo van ruim ƒ300, hiervoor af te staan. De voorz. kon hier mede niet accoord gaan, want al viel er niet te discussiëren over schade in de rampgebieden en te verlenen hulp, spr. wilde toch liever niet alle reserve weg geven. Tenslotte stelde hij nog 100, voor, waarop uit de vergadering de sug gestie werd gedaan dit bedrag beschik baar te stellen voor getroffen atletiek verenigingen. Deze suggestie lokte even wel weer een andere uit, nl. dat men de getroffen zusterverenigingen toch wel kon helpen door het beschikbaar stel len van athletiek-ingrediënten. In die geest werd tenslotte besloten. De diverse jaarverslagen werden ver der zonder bemerkingen goedgekeurd, waarna de urenlang durende verkiezin gen aan de orde waren. De heer H. C. Heyneman werd tot secretaris herkozen, terwijl tot commis sarissen werden herbenoemd of benoemd: de heren J. Langerak, G. C. van 't Klooster (beiden aftredend), C. D. Klein- veld (R'dam) en mevr. C. E. Tieleman Bakker (Leiden). Deze verkiezing geschiedde nadat de vergadering met 132—105 stemmen had besloten het bestuur uit te breiden van vijf tot zeven personen. Een voorstel van Parthenon (Dordrecht) om de func ties van secretaris en penningmeester te splitsen, werd met 124113 stemmen verworpen. Tot secretaris van de districtstech- nische commissie werd de heer H. J. Brabers gekozen met 116 stemmen te gen 109 op de heer J. Koumans. In deze commissie werden voorts benoemd de heren J. Guldemond (147), H. J. Hof meester (115) en mej. G. Hoek (100 stemmen). 't Was ruim 9 uur alvorens de verga dering gesloten werd. SCHAKEN. HOOFDKLASSE KNSB. Kralingen ILSG I 5x4x. Zaterdagmiddag speelde LSG I te Rotterdam tegen Kralingen I. Er werd begonnen met één punt achterstand doordat Van den Oord remise had ge maakt en Mulder verloren in de voor uit gespeelde partijen. Kort na de aan vang blunderde Demmendal. Stand 2]/2y2\ Prof. Van der Woude stond beter, maar de stelling werd afgeslo ten en er was niet meer dan remise te behalen. Van den Berg kreeg een ge wonnen eindspel, doch in tijdnood over zag hij eeuwig schaak. Eveneens in'grote tijdnood ging Bekker ten onder! Stand 4J^1 Yi in 't nadeel van LSG En zo- wél De Groot als Van Steenis stonden bedenkelijk. Het dieptepunt van tegen slagen was echter voorbij. De Groot be vrijdde zich en wist zelfs een eindspel met een pion méér te bereiken, hetwelk werd afgebroken en zal worden voort gezet. Van de uitslag van deze partij zal een gelijk spel afhangen. Van Stee- nis geraakte zelfs een toren achter, doch met dame en vrijpionnen wist hij zulke tegendreigingen te toveren, dat zijn te genstander, in tijdnood, remise aanbod. Idema had geen moeite met te winnen en Van der Nat zorgde voor het tweede Leidse winstpunt. De gedetailleerde uitslag werd: 1. Mr. W. H. Sandifort (Krai.)Dr. C. B. van den Berg (LSG) Vj— y2\ 2. W. Versnel Dr. B. V. Bekker 1—0; 3. Mr. E. Mul derProf. dr. W. v. d. Woude y2yy, 4. Drs. T. ten KateTh. v. d. Oord Jr- Vï— Vi\ 5- W. Chr. Goris—P. Mul der 10; 6. C. J. R. SammeliusDr. A. A. Idema 0—1; 7. D. D. v. d. Geet—W. G. Demmendal 10; 8. F. A. van San ten—Mr. A. de Groot xx; 9. Dr. J. M. A. WindW. H. van der Nat 01; 10. J. SchenkJ. v. Steenis y2y. H. CHR. S.V. 2PHILIDOR 6x—3x. Voor de competitie van de KNSB werd in de tweede klasse C de wedstrijd tus sen de Haagse Christelijke Schaakver eniging II en Philidor (Leiden) gespeeld. Eén partij werd afgebroken, zodat de voorlopige stand 63 voor Den Haag werd. LEIDSE DOVEN SCHAAKCLUB „REVANCHE". Zaterdagavond j.l. werd een zesde wisselbekerwedstrijd tussen beide Do- venschaakclubs VDP (Voorburg) en Revanche (Leiden) te Voorburg ge speeld. Leiden won voor de derde ach tereenvolgende maal met 6y2J/£ er. 1 afgebroken partij. Einduitslag is ver moedelijk 73. Deze beker „Leivoor" is nu definitief in het bezit der Leidenaars. hangerig, koorts! Druk de infectie grondig de kop in Neem éér* of twee 'AKKERTJES*,kruip onder de wol> en in'korte tijd bentUweeropgeknapt/" he!pen dir&Gtf (Advertentie) EILJARTEN. Metz Ned. Kampioen hoofdklasse bandstoten a zeer spannende strijd is de Hage naar Henk Metz er in geslaagd zijn titel als nationaal kampioen hoofdklasse bandstoten te continueren door met iets beter algemeen gemiddelde als eerste te eindigen vóór de Rotterdammer Piet van der Pol. De eindstand van het tournooi luidt: Metz 8 830 300 2.76 Van der Pol8 881 320 2.75 Sweering 6 802 276 2.90 Eichelsheim 2 773 298 2.59 Het tournooigemiddelde was 2.75, te gen 3.29 in 1952. NED. KAMPIOENSCHAP 2e KLASSE 38/. Te Apeldoorn werd het tournooi om het kampioenschap van Nederland 2e klasse 38/2 gehouden. Het eindklassement luidt: L. Koppel 10 1721 H. van der Horst 8 1635 R. Lunenburg A. C. H. Agema B. van Veen A. Weckseler M. van Bracht 1438 1455 1494 1347 1332 10.6 75 Royal Sanders-beker voor SVV Er bestond voor de Bosloop in de Leidse Hout, gistermiddag door de Ka tholieke Athletiekvereniging „De Bata ven" ter opening van het Leids Athle- tiekseizoen georganiseerd, zeer goede deelname, vooral in de gecombineerde C- en D-klasse en in de juniorenklassen, maar ook de A- en B-klasse was goed bezet, als men rekent, dat men door de deelname van Wim Slijkhuis weinig kans had op de overwinning. Toch heeft Wim Slijkhuis de overwin ning lang niet cadeau gekergen. Zoals gebruikelijk liet hij ook deze middag het initiatief lang aan concurrenten over en wist toen op tweederde van het lang riet gemakkelijke parcours zacht ge worden door het krachtige zonnetje langzaam naar voren te komen om de leiding over te nemen. Zijn clubgenoot v. d. Weijden bleef hem evenwel op de voet volgen en slechts met 0.2 seconde verschil eindigde hij achter Slijkhuis als tweede. De Holland-man A. v. d. Lin den eindigde als goede derde. De B-klasse, die gelijk met de A-kl. het 5000 meter lange parcours liep. kwam er ditmaal niet aan te pas, want de NAC-er J. v. d. Berg kwam eerst na de zesde A-klasser binnen. In de gecombineerde C- en D-klasse legde de Schiedamse vereniging SW beslag op de Royal Sanders wisselbeker, uitgeloofd voor de vereniging, welke met vijf lopers de hoogste plaats bezet. Iiv de C-klasse was Noord-Holland de baas, want Waterland bezette met C. Eraak en K. Kok de eerste en de derde plaats, terwyl de Estafette-loper J. Klooster tweede werd. In de D-klasse wist H. van Gerven van Warmunda de overwinning uit het vuur te slepen uit een groep van meer dan 30 lopers. Zeker een mooie prestatie. De uitslagen luiden: Klasse A (5000 m.): 1. W. Slijkhuis, Trekvogels, 15 min. 10 sec.; 2. H. v. d. Wijden. Trekvogels, 15 min. 10.2 sec.; 9. A. v. d. Linden, Holland L„ 15 min. 16.8 sec.; 4. W. Schrama, Estafette, 15 min. 26.2 sec.; 5. J. v. d. Voort, Trek vogels. 15 min. 28 sec. Klasse B (5000 m.): 1. J. v. d. Berg, NAC; 2. P. Pronk, AV Edam; 3. C. Stolker, Trekvogels; 4. C. Noordermeer, NAC; 5. R. J. Muurlink, A AC. Klasse C (3500 m.): 1. C. Braak, AC Waterland; 2. J. Klooster, Estafette; 3. K. Kok, AC Waterland; 4. W. v. Gent, Warmunda; 5. J. Smit, SW. Klasse D (3500 m.): 1. H. van Gerven, Warmunda, 10.33; 2. B. Kuyer, KNAU, 10.33.4; 3. J. Borst, Olympus, 10.36.8; 4. C. Boon, DEM, 10.41.6; 5. L. v. Riet, Wilhelmus, 10.50.0; 6. H. Parlevliet, BI. Zwart; 7. J. Kortekaas, Warmunda. Junioren A (1500 m.): 1. H. Jansen, AAC, 4.32.0; 2. P. Snel, Estaf., 4.37.2: 3. A. v. d. Laak, Estaf., 4.37.5; 4. P. Christiaanse, NAC, 4.41.0; 5. v. d. Poel, KNAU; 6. D. v. Noort, SW; 7. B. Aars man, Athlon; 8. J. M. Wiebes, Estaf.; 9. J. Schoo, Warmunda; 10. R. Th. de Moei, AAC. Junioren B (1000 m.): 1. R. Konijn, DOVES Heiloo, 2.58.0; 2. G. Westgeest. BI. Zwart, 2.58.0; 3. C. Wijker, DOVES. 3.01.2; 4. B. Langeveld, Wilhelmus, 3.05.6; 5. G. A. Beekveldt, Estafette; 6. V. Poppelaars, Holland H; 7. A. Togni, Wilhelmus; 8. J. Visser, DOVES; 9. J. Scheers, AV Edam; 10. Deutekom, War munda. 12.02 73 10.82 91 8.86 75 8.07 68 Geen enkele deelnemer komt in aan merking voor promotie naar de eerste klasse. De degradatiebepalingen waren voor dit tournooi buiten werking ge steld op grond van het feit, dat een der biljarts niet tijdig van nieuwe banden was voorzien. LEIDSE BILJARTBOND. De uitslagen van de Leidse Biljart bond zijn: le klas: TOP 1Carambole 2 35; UVS 1Rijnegom 1 44; Spoortje 1— Spijkerbak 2 44. 2e klas: Vriendschap 1Royal 1 80; TOG 1DVH 1 44; Morschpoort 1 't Centrum 26. 3e klas: Spoortje 2Drie Pottekens 1 6—2; TOP 2—De Valk 1 4—4; Morsch poort 2Spijkerbak 3 62; De Sport 1 -TOG 2 6—2. 4e klas: De Heul 2—DVH 2 2—6; 't Zuid 2Vierkantje 1 62. 5e klas: Zuid 3De Sport 2 26; De Valk 2Spijkerbak 4 62; Spoortje 3 Royal 2 62; UVS 2Drei Pottekens 2 8—0. 6e klas: UVS 3Spoortje 4 26; De Valk 3—MBO 2 2—6; Vriendschap 2— ierkantje 2 62. 7e klas: UVS 4Centrum 3 44; Morschp. 5Vriendschap 4 44. Wedstrijden voor de week van 16 tot 20 Februari: le klas. Maandag 16 Febr.: Caram bole 2Spijkerbak 1; Rijnegom 1Ca- rabole 1; 't Centrum 1't Spoortje; Spijkerbak 2—TOP 1. 2e klas, Maandag 16 Febr.: DVH 1— Rijnegom 2; Royal 1*t Zuid 1; De Heul 1Vriendschap 1. 2e klas. Dinsdag 17 Febr.: 't Centrum 2—TOG 1. 3e klas, Woensdag 18 Febr.: Drei Pot tekens 1Spoortje 2; De Valk 1TOP 2. Spijkerbak 3Morschp. 2; TOG 2 De Sport 1. 4e klas, Dinsdag 17 Febr.: TOP 3 Carambole 3; Rijnegom 3De Heul; DVH 2—TOG 3. 4e klas, Vrijdag 20 Febr.: MBO 1 't Zuid 2. 5e klas, Woensdag 18 Febr.: De Sport 2—De Valk 2; Royal 2—UVS 2; Drei Pottekens 2Morschpoort 3; Spijker bak 4't Spoortje 3. 7e klas. Donderdag 19 Febr.: 't Cen trum 3Vriendschap 3; Morschpoort 5 Royal 3; Vriendschap 4De Heul 3. Voor de 6e klas zijn deze week geen wedstrijden. Het bestuur van de Nederlandse Cricket Bond heeft besloten de compe titie-indeling van de Eerste klasse A en de Eerste klasse B voor het seizoen 195? ongewijzigd te laten. De clubs hebbei dus dezelfde indeling als in 1952.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 8