RIJNSTREEK Khartoem juicht EENZAAM IS HET GRAF De eerste paal geslagen voor 264 woningen aan Kanaalweg „Het Heilige Experiment" Leidsc middelbare scholieren vulden meer dan 1000 kistjes MAANDAG 16 FEBRUARI 1953 0E LLIDSE COURANT EERoTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Bezoek aan Oud-Alblaa. Zater. dag hebben bestuursleden van de drie plaatselijke boerenstandsorganisaties een bezoek gebracht aan de gemeen te Oud-Alblas in de Alblasserwaard. Zoals men zich zal herinneren be hoort ook deze gexneente tot de nood- gebieden. Uit die .treek werden reeds op de bewuste Zondagavond en ver der in de loop van de Maandag een kleine duizend stuks vee te Alphen aan den Rijn bij de veehouders on dergebracht. In een onderhoud, dat men daar met de burgemeester heeft gehad, toonde deze zich uiterst dankbaar vor het feit, dat Alphen aan den Rijn zo snel hulp had geboden, niet alleen door het vee op te nemen, doch vooral ook door een groot deel der dieren zelf per auto te doen eva cueren. Zoals bleek waren de veehou ders van de Alblasserwaard zeer er kentelijk voor de prima organisatie. Het water is te Oud-Alblas al 30 cm. gezakt. De mogelijkheid is niet uitge sloten dat een groot deel van de be volking uitgezonderd de zieken en ouden van dagen in de loop van de komende week wellicht reeds Dins dag a.s. naar hun woongebieden mogen terugkeren. Dinsdag j.l. heeft de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. L. A. Keeper, aldaar een bezoek gebracht en de toestand opgenomen. Aanbesteding expositiezaal. De zer dagen vond de aanbesteding plaats van werkzaamheden, verband houdende met de inrichting van een expositie-zaal in de benedenverdie- ping van liet Alphens museum aan echtg. van L. van Nood. de Rijnkade no. 11. Een en ander on- I der architoctuur van do heer W. j ALKEMADE Brouwer. Laagste inschrijver was de Bampentonds, In tolaal Hlans fa W. v. d. Bijl, Alphen aan den Rijn, v00r hat Bampenfonds byeen aan wie het werk werd gegund, tracht 30.648,53. De gemeente telt Reeds deze week hoopt men met de 8000 lmv en 160o „linnen. De verbouwing te beginnen en tegen collecte bedroeg: was duurt onverminderd voort. Zo wel Boot I als het team Van Dijk wisten hun partijen te winnen. Duin- ker en Verruijt zorgde ervoor niet verder achter te geraken en ver sloeg Oosthoek met 104. De zuivel handelaren kregen tegen de sterke Boot I ploeg geen kans en leden een 102 nederlaag. In de ontmoeting Samsom IIBoot II welke voorlo pig eindigde in een 75 overwinning voor de Boot reserves. Met een 122 overwinning op Boot n zorgde het team Van Dijk er voor de fraaie kans op de titel te behouden. Automatiek-piraten. Wat luid ruchtige jongelui hebben Zaterdag avond bij een stoeipartij in de auto matiek-hall van de heer J. Peterse in de Raadhuisstraat het een en an der stuk gemaakt Terzake van ver nieling zal tegen hen proces-verbaal worden opgemaakt. Geb.: Maria Cornelia Gemma, d. v. A. Boone en A. M. G. v. d. Sandt; Lena Maria, d. v. L. W. de Raat en G. Filius; Clazina Jacoba Gerarda, d. v. G. Rietveld en M. C. Versluis; Edward Thomas Maria, z. v. Corne- lis J. van der Burg en E. A. de Ruijter. Ondertr.: Johannes M. Vonk, 30 j., en Maria Arnolda Spaan, 18 j. Getr.: Wilhelmus C. Beuk, 22 j., en Anna Chr. ven Frankfoort, 25 j.; Theodorus Colla, 23 j., en Agatha Johanna J. Witjes, 23 j. Overl.: Hendrik Oppelaar, 64 j.; Wilhelmina Lammers, 52 j., echtg. van W. R. Renzenbrink; Jan P. Zui- dc-rvaart, 79 j.; Cornelia J. M. Kra mer, 90 j.; Niesje van Varick, 73 j., eind Maart hiermede klaar te zijn. Men hoopt het museum dan tegen Pa sen officieel te openen. Padvinders werkten voor noodge- bieden. Dc plaatselijke gezamen lijke Padvinders-organisaties ver richtten Zaterdag hun werkjes voor het rampenfonds en bereikten daar- Oudewetering Roelof arendsveen N.-Wetering Rijpwetering Oud-Ade Kaag 1373.19 5966.23 1573.20 2179.75 2656,10 2221,— Total 15969.47 mede een bedrag van 1043,23, welk De kerken hebben bijgedragen bedrag Zaterdag is afgedragen aan 14.297.06. Verenigingen 282,—. burgemeester Witschey ten behoeve ROWOnP van het fonds voor hulpverlening UUSKUUP aan de geadopteerde gemeente Zuid- Mouwen omhoog.... De Bos- land. koopse Padvinderij heeft zich Zater- Be^ted—zjjden. D. 6e J drijtedamwodsfrijden zijn voortgeze £en^ padvinders(sters), kabouters, om het kampioenschap van Alphen verkennwj en welpen d(, mouwen aan den Rijn. De spanning, die ertot opgestroopt ten bate van het Nat. dusver aen de kop van de ranglijst Rampenfonds. j De werkzaamheden, die door hen I zijn verricht, zijn téveel om op te sommen, naast de kleinere karwei tjes liepen er ook met een sinaasap pelwagen te sjouwen. Toen 's avonds de balans werd opgemaakt, bleek, Te Khartoen, de hoofdstad van dc dat zij heus niet voor niets de mou- Soedan, zijn gisteren parades en j wen omhoog hadden gedaan. feesten gehouden ter viering van het Brits-Egyptische accoord, dat de Soe dan uiteindelijk de onafhankelijk heid zal geven. Sir Robert Howe, de Britse gouverneur-generaal, prees het „staatsmanschap en de wijsheid" van generaal Naguib, die had gehol BakhuyzenG. Bosman 11; D. W. de ZeeuwTilleman 20. Door deze overwinning ls het 2e tiental van de Damclub „Boskoop" ongeslagen kampioen in de 2e klasse van de onderlinge damkring DVG (Door Vrienden Gesticht). LANGERAAR Haags Matrozenkoor. Op veler lei manieren tracht men hulp te ver lenen aan de door de watersnood ge troffen gebieden. Na alle reeds ge voerde of nog te voeren actie's was er in het Parochiehuis een uitvoering waarvan de baten ten goede komen aan het Nationaal Rampenfonds. Ka pelaan A. Saers zeide in zijn openings woord dat deze avond oorspronkelijk bedoeld was als een onderdeel van de actie 100 jaar Kromstaf. De ramp welke ons land troi, heeft deze opzet echter naar achteren geschoven, en daarom zal de opbrengst thans zijn bestemd voor leniging van de grote nood. Het optreden van het bekende Haagse Matrozenkoor had velen naar het parochiehuis getrokken, waar de grote zaal geheel bezet was. En het was de moeite waard dit prachtige jongenskoor onder leiding van Theo van Flferen te horen zingen. Heerlijk beschaafd klonk de zang, zuiver en fijn doorvoeld werden de verschillen- lende nummers met een verbluffende techniek uitgevoerd. Het eerste ge deelte was ernstig gehouden. Gezon gen werd het Ave Maria en enkele Duitse en Franse liederen en een driestemmig Sanctus In dit gedeelte genoten wij vooral ook van de mooie jongens sopranen. Na enige afwisse ling in het programma ging het scherm voor een tweede ontreden van het Matrozenkooi op. Het was een lust. voor het oog de jongens opgesteld te zien in blauwe broek witte blouse met wit gestreepte blau we kraag. Het tweede gedeelte is meer populair gehouden. Gezongen werd o.a. ..Een scheeoje in de haven lag" „Hoor de muzikanten" en het techn'sch hoge eisen stellend „La i bona". Tot slot het inni? mooie wie gelied van Brahms. In alle nummers kon men genieten var. het beheerst zingen. De ragfijne pianissimo's en het altiid beschaafde forto, dat was alles telkens opnieuw een bewijs van het hoge peil, waarop dit koor staat. Het optreden was een waar succes. Na de pauze speelden de verken ners junioren hun toneelsnel „Ome Keersie" en een scholier uit Middel- harnis, Andre Saers vertelde iets over de verschrikkingen van de nacht van 1 Februari. Een verloting in de pauze had me de ten doel de opbrengst van deze avond zo hoog mogelijk op te voeren om de medemens in nood te hulp te komen. LEIMUIDEN R.K.S.V.O.L In het café van de heer J. Keijzer werd de algemene i aarvergadering gehouden Het finan- tiëel verslag wees een nadelig saldo aan van 58,07. Dit kan uit de re serve aangevuld worden. De be stuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende bestuursleden A. Mooren, C. P. Beuk, L. H. van Vel- zen en C. van Velzen allen herko zen werden. Een opengevallen be- ituursfunctie der dames werd aan Het bedrag dat de gidsen, padvin- ders(sters) en kabouters hadden ver- diend bedroe? f 279 4r dat van de gevuld door de verkiezing van mej. verkenners en welpen f29* 25. Een A. Beuk. De contributie werd onver totaalbedrag dus van 573.70. i anderd vastgesteld. Besloten werd in Dammen. Het tweede tiental van j het vooriaar een uitvoering te geven. c de Damclub „Boskoop" heeft zich Tijdens de rondvraag werden de'ge- "e* Jarfn on"e 8®sch" over overe meer(jere getoond van het Wad- wijzigde oefentijden besproken, die de Soedan tot een oplossing te bren-dinxveense tiental „TOG I" door met zo spoedig moge1 ijk herzien zullen £en- j 164 te winnen. Men verwacht algemeen, dat thans Gedetailleerde uitslag: Boskoop 2— ook de besprekingen over het Britse TOG 1. H. van Klaren—A. van Ar- garnizoen in de zone van het Suez- denne 20; J. van TolJ. Droog kanaal spoedig zullen beginnen. Dat 2—0; H. Trimp—M. Jasoers 02; H. worden. Aan de dames werd verzocht alle knotsen zo spoedig mogelijk in te leveren. De geest, adv., kapelaan Zondag, sprak hierna met een kort woord de leden toe Tot slot werd een \a\: '-V.- i4*-s f;-^iL ;0 - jVv; 7i-■^■7f'r-S .."bi 'rirv Dj.** is het tweede geschilpunt tussen En- BenchuyezenD. v. d. Starre 80; H. gratis verloting aangekondigd, die geland en Egypte. j GlazenbergA. Jan maat 20; G.op voorstel der vergadering werd ge- De Britten hebben sedert 1882 LuytenA. Compeer 11; A. N. van j wijzigd in een verlotfn? ten bate van troepen bij het Suez-kanaal en se-1 TolJ. A. Steenbergen 2-0; W. A. - de slachtoffers van de watersnood, dert 1936 is hun verblijf daar neer- van OtterlooH. v. d. Kroeg 2—0; K.Na de mededeling, dat a.s. Dinsdag gelegd in oen verdrag, dat tot 1956 geldt. In October 1951 heeft Egypte dat verdrag evenwel opgezegd en hoewel koning Faroek sindsdien is verbanr.en en generaal Naguib de macht in het land heeft, blijven de Egyptenareh bij hun eis van totale evacuatie door de Britten. Engeland zo neemt men aan zal nu trach ten om zijn luchtbases in ieder geval te behouden en in ruil voor de terug trekking van het garnizoen van Egypte de belofte te verkrijgen, dat het zich zal aansluiten bij een ge meenschappelijk defensiepact voor de Middellandse Zee. Liever een Amerikaanse gevangenis Gerhard Eisler, tot voor kort pro- pagaodachel van Oost-Duitsland en daarvoor leider van de Amerikaanse communisten, is volgens het West- Bcrlijnse blad „Telegraf" naar West- Berlijn gevlucht. Eisler viel' eind vorig jaar in on genade en zou zich nu door zijn vlucht aan arrestatie door de Oost- Duitse politie hebben willen onttrek ken. Hij heeft echter ook nog een jaar gevangenisstraf In Amerika te goed, wegen illegale acties, en daar om wordt hij nu door de Amerikaan se autoriteiten in West-Berlijn ge zocht. Om zijn straf in de V.S. te ontko men hy was tegen borgstelling vrijgelaten vluchtte hij met het Poolse schip „Batory" naar Europa. Toen het schip in Engeland lag, poogden de Amerikaanse autoriteiten vergeefs van Engeland zyn uitleve ring te verkrijgen. Eisler reisde door naar Berlijn, waar premier Grote- wohl hem ter begroeting op beide wangen kuste. Eisler had Duitsland in 1933, direct nadat Hitier aan de macht was ge komen, verlaten. Hij trok naar Ame rika, waar hij onmiddellijk een ac tief aandeel in de communistische propaganda nam. Slecht één keer liet hij een ander geluid horen dan de propaganda-machine van het Kremlin: Dat was, toen Rusland in 1939 een verbond met het Duitsland van Hitier sloot. Eisler keurde dit scherp af. alle oefeningen vervallen, werd de bijeenkomst gesloten. Bijeenkomst K. A. V. In ver band met de Nationale Ramp werd de Vastenavondviering van de Kath. Aifoeiders Vrouwen niet gehouden. Toch waren de dames vorige week in het Parochiehuis bijeen. De presiden te, mevr. A. v. d. Driftv. d. Geel', leidde de bijeenkomst in met enkele huishoudelijke mededelingen. Daarna sprak mej. Stringa van het hoofdbe stuur. De district-leidster vestigde allereerst de aandacht op de taak van de vrouw in verband met hulp aan anderen. Nu zovele landgenoten in nood verkeren, ligt hier een groot ar beidsveld open. Hierna behandelde spreekster het gezinsegolsme. NIEUWKOOP K.A.V. In de zaal van de heer G. van Koert hield de K.A.V. haar jaarvergadering. Aangezien de be- stuursfuncsties nog niet waren bezet, trad de voorzitter van de K.A.B., de heer A. v. Houten ook hier voorlo pig als leider op. Na het keurige jaarverslag van de heer E. H. van Dam en het verslag van de penn. (batig saldo 2.80) werden in de financiële commissie benoemd: de da mes: E. Kuyf v. d. Burg en W. Kuyf v. d. Voorn. Op een gezellige wijze werd hierna de bestuursverkiezing gehouden, waarvan het eindresultaat was: voorzitster mevr. C. v. Leeu wenVork, secretaresse: mej. Annie Eys en penningsmeesteresse: mevr. A. van Dam-Blom. Enige door de dames vervaardigde kledingstukken en stukjes werden hierna verloot on der de moeders met meer dan drie kinderen. Na enige practische punt jes met elkaar besproken te hebben, sprak de geestelijke adviseur-pas toor Vloothuis. De heer E H. v. Dam wees ln een korte toespraak op de noodzaak van de katholieke politieke partij nl. de K.V.P. ook voor de vrouwen. Is zijn slotwoord deelde voorzitter Van Hou ten van de K.A.B. mede, dat het le denaantal van de K.A.V. nu 48 be droeg. NIEUWE-WETERING Landarbeiders en Rampenfonds. Naar aanleiding van de oproep door de Stichting voor de Landbouw om een daad te stellen tot verlichting van de ellende der getroffenen in het rampgebied, heeft het hoofdbestuur van de R. K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" aan haar leden verzocht ook een offer te willen brengen en daartoe als volgt geadviseerd. Voor vaste arbeiders de waarde van een vacantieloon plus een uurloon, aldus vastgesteld op 10.per persoor. Voor losse arbeiders beschikbaarstel ling van pl.m. 10^- aan vacantie- bonnen. Hiertoe kunnen op Woens dag 18 Febr. des avonds tussen 7 en 8 uur vacantiebonnen worden inge leverd bij de heer J. Struive, Voor weg 105. ROELOFARENDSVEEN Mouwen omhoog. Bovenstaande actie heeft ook bij ue Veenjeugd weer klank gevonden. Aardappelschillen, boodschappen doen enz. brachten de somma op van 107.—. ZOETERWOUDE Aanbesteding Bij de Zaterdag gehouden aanbesteding tot het bou wen van een woonhuis aan de Noord- buurtseweg voor rekening van de heer A. J. v. d. Poel waren ingeko men de volgende inschrijvingen: N. Overdevest Zoeterwoude 18.665, firma Strijk Oegstgeest f 18.340,—, firma v.d. Haar, Stompwijk 16.149,- A. J. van Bennekom, Zoeterwoude f 15.887,Firma Tettero, Leidschen- dam 15.500,—: Firma Huurman, Zoetermeer 14.945,—, Firma Schou ten Leidschendam 14.890,De Er ven A. Paardekooper, Zoeterwoude f 14.343,—. In het bestek was de bepaling op genomen dat een Zoeterwoudsche in schrijver aan wie bij een aanvaard bare inschrijving het gegund zal wor den, zijn inschriifsom met 300. zou vermeerderd woeden. De begroting van de architect, de heer J. van Vliet te Leidschendam was 15.000, Leiden houwt verder Plannen voor nog 446 woningen Onder deze koepel bevindt zich het graf van Christus, dat eeuwen lang een trefplaats is geweest voor al degenen, die in Hem de Red der der Wereld erkenden en aie de plaats wilden eren, waar deze redding bevochten was. De internationale vertroebelingen, die door alle eeuwen heen de pelgrims tochten naar deze H. Plaatsen zeer moeilijk gemaakt hebben, zijn oorzaak, dat dit graf van Christus momenteel een verlaten graf is. Terwijl men vroe ger uren moest wachten, eer men een blik kon werpen op de steen waar het lichaam van de Goddelijke Zaligmaker drie dagen gerust heeft, klinken nu de voetstappen van de eenzame zwerver, die tot dit gebied heeft weten door te dringen hol in de doodse stilte, die er in en om deze H. Plaats hangt. Het comité „Pro Palestina" heeft enige weken geleden Nederland opge roepen, op de eerste dag van het a.s. Paasfeest een geestelijke pelgrimstocht naar Christus' verlaten graf te maken. Dit comité heeft toen verzocht oim de intenties, die men zeker zou aanbe velen, wanneer men in werkelijkheid bij dit Goddelijk Graf zou neerknie len, op te sturen naar zijn centrum: „Bureau Apostolaat der Hereniging, Boxtel". De enveloppen, die hier ontvangen worden vóór 18 Februari a.s. zullen verzonden worden naar Palestina en daar tijdens een plechtige H. Mis in de grafkelder op Paasmorgen, aan God worden aangeboden. Een geestelijke bedevaart naar de plaatsen, waar Christus door Zijn on dergang onze redding bevestigd heeft, ligt binnen het bereid van iedereen er. de goede wil, die daarmede door ons getoond wordt, zal de eenzaamheid van Christus' graf op Paasmorgen kunnen veranderen in een jubelende overwinmngedageraad. Zaterdag heeft de wethouder van openbare werken, de heer A. J. Jon- geleen, op een terrein nabij de Ka naalwél, dat parallel loopt met de Van de Sande Bakhuijzenlaan, de eerste paal van de ruim 2600 gesla gen, waarop straks 264 woningen zullen worden opgetrokken. Al deze woningen maken vrijwel deel uit van het militaire bouwcontingent (250 woningen), dat Leiden is toege wezen. Het ligt in de bedoeling, dat er van deze 250 woningen pl.m. 100 aan militairen (land- en zeemacht) worden toegewezen, terwijl nog 150 militaire gezinnen elders in de stad in een nieuwe woning zullen worden ondergebracht. De woningen, waar van de eerste vermoedelijk reeds in Juli kunnen worden betrokken, zijn in exploitatie gegeven aan de Wo ningbouwvereniging „Ons Doel". Alvorens wethouder Jongeleen verging tot het slaan van de eerste paal, werd in het clubhuis van de Buurt- en Speeltuinvereniging „De Professorenwijk" een bijeenkomst gehouden, die o.m. werd bijgewoond door de directeur van Gemeentewer ken, ir. D. Boogerd, luit. ter zee le klasse J. L. Grijpma, kapitein G. Peetsold als vertegenwoordiger van de garnizoenscommandant, de heer J. R Schüller, lid van de commissie van openbare werken, enkele chefs van gem. takken van dienst, de he ren P. D. Beversluis en J. v. Harte- veld, resp. voorzitter en vice-voor- zitter van „De Professorenwijk" en vertegenwoordigers van diverse zus terverenigingen. De voorzitter van „Ons Doel", de heer H. M. Nooteboom, wees er in zijn inleidend woord op, dat dit bouwplan op buitengewoon snelle wijze is tot stand gekomen, waarvoor hij de diverse samenwerkende in stanties hartelijk dankte. De heer Jongeleen die nog eens de voorgeschiedenis ran deze bouw plannen naging, wees er op, dat Leiden aanvankelijk 100 woningen uit 't militaire bouwcontingent kreeg toegewezen. Dit zijn er 250 geworden. Wat de verdere gemeentelijke bouwplannen betreft, deelde spri mede, dat behalve de 99 woningen, waarvoor de Raad in zijn zitting van hedenmiddag een crediet zal moeten verstrekken, de Raad in de vergade ring van 9 Maart a.s. een plan krijgt voorgelegd voor de bouw van 329 woningen achter de Maresingel. Van particuliere ?ijde zijn de plannen be kend van in totaai 117 woningen. Spr. hoopte, dat de particuliere bou wers in de toekomst even vlot gaan werken als de gemeente. Hierna begaf het gezelschap 2ioh naar het bouwterrein, waar wethou der Jongeleen de eerste paal sloeg. Weer terug in ,,'t Profje" heeft de luit. ter zee le klasse de heer J. L. Grijpma, er op gewezen, dat nu de eerste paal is geslagen, voor hem de moeilijkheden voorbij zijn. Ruim 1}< jaar heeft hij zich acl.ter het plan ge zet om ook in Leiden defensie-wo ningen te bouwen. Toneelstuk van alleen mannen Van het tweede stuk, dat door Er- win Piscator bij de Haagse Comedie werd geregisseerd, werd gisteravond in de Koninklijke Schouwburg de eerste voorstelling gegeven. Voor die tweede gastregie van Pis cator was de keuze gevallen op „Het Heilige Experiment", een stuk van Fritz Hochwaelder, de Oostenrijkse toneelschrijver, die sinds Hitler's aan de macht komen, in Zwitserland woont. Evenals „Het voorste Legioen", dat vóór de oorlog door Cees Laseur met het „Centraal Toneel" werd gebracht, ls „Het Heilig Experiment" een stuk voor alleen mannen, rondom de Orde der Jezuieten. De schrijver voert ons naar Para- guay in het jaar 1767. De Jezuieten hadden 150 jaar tevoren een aanvang gemaakt met het uitdragen van het Christendom onder de Indianen. Om hun levenspeil omhoog te brengen en hen voor gevaren te behoeden slavernij en uitbuiting door Spaanse kolonisten, drankzucht en andere werden onder de algehele leiding der Jezuieten nederzettingen gesticht. Er ontstond een Jezuietenstaat, welke in de 18de eeuw en daarna tot vele te genstellingen en moeilijkheden leidde. In „Het Heilige Experiment" rai wordt de laatste faze van de strijd der Jezuieten om het behoud van hun staat geschetst. Een visitator komt namens de Spaanse koning: hoewel geen der tegen de Jezuieten uitge brachte beschuldigingen kan worden waar gemaakt, is het besluit al geno- men. Een staat in de staat is te ge vaarlijk. Hij moet verdwijnen Willem Deering vervaardigde het decor: de Kamer van de pater-pro- vinciaal, die verder uitziet in het Jezuieten-college te Buenos Aires. De rol van de paterr-provinciaal werd vertolkt door Paul Steenbergen, van de overige paters noemen we Frans van der Lingen, Gerard Hart kamp en Henk van Buuren. Bob de Lange zag men als de visi tator van de Spaanse koning. Jan Re- tel als een calvinistische Rotterdam mer, die voor de paters zaken drijft, Henri Eerens als de bisschop van Buenos Aires. Voorts waren er nog vele rollen van Spanjaarden en In diaanse staatshoofden. De vertaling van het stuk was van Victor E. van Vriesland. De première werd gegeven ten bate van het Nationaal Rampenfonds. Het ls jammer, dat er niet van een geheel gevulde schouwburg kon wor den gesproken-, zoals men toch bij de premières der Haagse Comedie gewend is. De voorstelling werd onder meer bijgewoond door mr. J. Reinink. secr- generaal van het ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen. Er is aan het slot zeer lang en har- telijk geapplaudisseerd. De spelers en de regisseur Erwin Piscator, wer den vele malen teruggeroepen. Tal van bloemen onderstreepten de hulde. Voor de slachtoffers Waarde is minstens 10.000 De oproep van het Roode Kruis om sigarenkistjes met kleine prac tische gebruiksvoorwerpen te vullen voor de slachtoffers van de water ramp is ook op de Leidse middelba re scholen verstaan. Onmiddellijk sloegen de jongens van het R.K. Ly ceum aan de Mariënpoelstraat en de meisjes van het St Agnes-luceum aan de Oude Vest de handen in een en in voorbeeldige samenwerking maakten de jongens en meisjes meer dan 200 kistjes klaar. Zaterdagmor gen mocht het St. Agnes-luceum enige leerlingen afvaardigen om de kistjes per autobus naar het gebouw van de G.G. en G.D. aan de Mare te brengen. Op bovenstaande foto ziet men, dat de kistjes uitgeladen wor den. Ook de andere middelbare scholen Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik Martinus, z. van J. Boot en J. van Rijswijk. Cornelis Hendrikus Maria. z. vai. C. van Werk hoven en M. Th. van der Kamp; Gijs- bertus Charles, z. van Th. van Wetten en H. R. Verstraten; Johannes Arie, z. van B. de Zwijger en H. J. Sieiag, Jozef Roelof Antonius Maria, z. van Th. van der Velde en A. M. Korte- kaas; Simon Hendricus, z. van S. B. Sassen en J. Klijn; Wilhelmus Fran- ciscus Petrus, z. van F. W. van der Maden en C. J. A. Ammerlaan; Leo- nardus Johannes, z. van J. Parlevliet en A. van der Vaik. Gehuwd: P. Feitkamp en J. H. Kloeke. Overleden: S. A. Broerse man 83 jaar, M. J. Zandvliet dochter 8 jaar; J. Cornelisse wed. van Van Zijp 81 j. kwamen in actie, zowel de Chr. Kweekschool als het Chr. Lyceum, de Gem. H.B.S. het Gymnasium en de H.B.S. voor Meisjes. Met de beide kath. Lycea brachten zij meer dan 1.000 kistjes bijeen, waarvan de waarde op minstens tienduizend gul den. geschat kan worden, omdat de meeste kistjes een inhoud ter waar de van tien gulden of meer hadden. Het merendeel der kistjes had een typisch vrouwelijke inhoud: spelden, noolden, klosjes garen, draad, enz. Maar er waren ook „mannelijke kist jes" bij met scheergerei, enz. Een voor een kwamen de deputa ties der scholen Zaterdagmorgen de kostbare last aan de Mare afleveren. Wethouder St. Menken, die daarbij aanwezig was stond verstomd over het prachtige resultaat. Er zullen 500 kistjes naar Vlissingen getranspor teerd worden. De rest wordt ter be schikking van het Roode Kruis ge steld. (Foto: „De Leidse Courant").

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2