Regeling voor Fries onderwijs op Friese scholen in voorbereiding Koop verdronken aardappelen KOLEN Oppositie tegen Europees leger-verdrag Lev Mekhlis overleden Frans-Britse besprekingen leiden tot overeenstemming £ied aan deze tijd Rumoer om de vonnissen inzake Oradour De aarde beefde in Perzië Overval in Oost-Java DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 JIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIC >110110110110110110 Mouwen omhoog, het land moet droog OIIOIIOIIOIlOllOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIICDIICDIIOIIOIIOlS Vandaag stropen alle leden van de padvinders-beweging in Ne derland hun mouwen op om allerlei karweitjes op te knappen ten bate van het Rampenfonds. Kabouters, welpen padvindsters, gidsen, verkenners, voortrekkers, pioniers, leidsters en ieirers trekken er in uniform op uit om tenminste één gVlden voor het Rampenfonds te verdienen. Deze actie is geheel in de styi van de bekende v-orjaarscampag ne „een heitje voor een karweitje" gehouden, alleen met dit ver schil, dat nu alle baten de getroffenen ten goede zullen komen en thans alle onderdelen van padvindsters- en padvindersorganisaties meedoen. In de meeste plaatsen van ons land zullen de jongens en meisjes van huis tot huis trekken en hun diensten aanbieden Zilver poetsen, ramen zemen, houtjes hakken, schoenen poetsen, Kleden kloppen en andere taken die het werk van de huisvrouw op Zaterdag zo kun nen verlichten, rusten vandaag op de schouders van de jongelui, di e onder het motto: „Mouwen omhoog, ons land mjet droog", van plan zijn stuk voor stuk minstens één gulden voor het Rampenfonds te verdienen. OWel hebben de Nederlandse padvindstersraad en de Nederlandse padvindersraad, die deze actie organiseerden, er met nadruk op ge- p: wezen, dat onder geen beding werkjes, die in verband staan met de U ramp, tegen betaling mogen worden uitgevoerd, maar hierdoor is jij geen enkel misverstand te vrezen. Dat is bij de voerbereiding van U deze actie wel gebleken. TWEEDE KAMER De Tweede Kamer heeft gistermid- wijziging der Kweekschoolwet, zome- Smaak en kwaliteit zijn onveranderd gebleven Deskundigen zijn de verdronken gebieden van Nederland in gegaan en hebben de aardappelen, die in vele niet ondergelopen maar drassig gewor den gronden lagen opgeslagen, aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen Hun conclusie is, dat deze aardappelen nog volledig geschikt zijn voor con sumptie en dat zij in smaak en kwaliteit niets verschillen van hun „droge' soortgenoten. Wel wordt er op gewezen, dat deze aardappelen niet erg lang houdbaar zijn en dus zo spoedig mogelijk verbruikt zullen moeten worden. Hiervoor roepen zij de medewerking van het Nederlandse publiek in. Wanneer deze aardappelen gekocht en gegeten worden, zullen duizenden guldens schade voorkomen worden. Men dient er rekening mee te houden, dat de aardappelen er onooglijk uitzien, want er zitten grote kluiten grond aan. Wanneer men hen echter voor het schillen goed wast en niet meer dan voor een dag tegelijk koopt, zullen zij op tafel niet van andere aardappelen te onderscheiden zijn. WATERSNOOD EN DE ZIEKENFONDSEN. Personen, die getroffen zijn door de watersnood en onder de regeling hulpverlening oorlogsslachtoffers 1940 —1945 vallen, wordt ongeacht of zij geëvacueerd zijn aangeraden zich onverwijld bij een algemeen ziekenfonds in hun verblijfplaats te laten registreren. De algemene ziekenfondsen geven in de personen, die zich ter re gistratie aanmelden, alle verstrekkin gen, waarop ook de verzekerden bij jdie ziekenfondsen recht hebben. dag de behandeling over de nieuwe stoomwet voortgezet. Er moest nog worden gestemd over art. 9, volgens welk artikel bij algemene maatregel van bestuur kan worden bepaald, dat voor ketelkeuringèn een vergoe ding is verschuldigd. Het artikel werd aangenomen met 47 tegen 31 stem de een acte Fries M.O., waarvoor geen wetswijziging nodig is In 1948 meende de Kamer de moge lijkheid te hebben geopend Esperanto op de lagere school te onderwijzen. Achteraf bleek dit niet het geval te zijn, vandaar de voorgestelde tech nische wijziging. De stemming over men. Vóór stemden de KVP en de de artikelen en de eindstemming over PvdA; tegen de zes andere partijen Het wetsontwerp werd vervolgens z.h.st. goedgekeurd. Daarna kwam opnieuw de toelaat baarheid ter sprake van het amende ment dat Donderdagmiddag bij de be handeling van 't wetsontwerp tot wij ziging van de Inentingswet 1939, dooi de heer Zandt (St. Ger.), was inge diend. De heer Zandt merkte op, dat dit voor hem de enige gelegenheid was, de door hem beoogde wijziging aangebracht te krijgen. De voorzitter herinnerde de heer Zandt aan art. 119 der grondwet, volgens hetwelk een initiatiefvoorstel kan worden ingediend. Hij stelde vervolgens voor het amendement on toelaatbaar te verklaren. Dit voor stel werd aangenomen. De heer ZANDT diende daarna een motie in, waarin de wenselijkheid werd uitgesproken, dat er jaarlijks een overzicht wordt gegeven van de gevallen van postvaccinal encepha- het ontwerp werden aangehouden. Omstreeks zes uur werd de verga dering gesloten. UITKERING AAN EVACUÉ'S Binnen enkele dagen kunnen de burgemeesters een mededeling ver wachten van het Nationaal Rampen fonds. Zij worden daarin gemachtigd aan de in hun gemeente vertoevende evacué's, die dit wensen, een bedrag uit te keren van tien gulden per vol wassene, van vijf gulden voor kinde- DamesVooral nu Hamea-Oelei voor Uw handen (Advertentie) Carnaval afgelast Middenstand in moeilijkheden Afgevaardigden van de Kamer van Koophandel, de Middenstandsvereni ging, de Middenstandsbank, de So ciale Dienst, de Handelscredietbank, de Horecabedrijven, het Bouwinstel- lingsfonds en de belastingen zijn Donderdagavond bijeen geweest in het gebouw van de Kamer van Koop handel te Maastricht ter bespreking van de liquidatiemoeilijkheden, waar mede sommige middenstandszaken in de kring Maastricht 1 kampen hebben als gevolg van het afgelasten der carnavalsfeesten. Het onderzoek zal worden gecoördineerd, doch om litis. De motie vroeg een wettelijke trent de vorm van hulpverlening kon regeling, overeenkomstig de inhoud l nog niets worden besloten. van zijn amendement. Staatssecretaris Muntendam ver klaarde, geen behoefte te hebben aan een wettelijke verplichting, daar reeds op basis van vrijwilligheid worct gfiaan, hetgeen in de motie wordt gevraagd- De heren Mol (KVP), Oud (WD) en Van Lienden (PvdA) opperden bezwaren tegen de motie, doch de heer Zandt handhaafde haar. De mo tie werd daarna verworpen met 61 stemmen tegen en 10 voor. Vóór stemden jkvr. Wittewaal van Stoet wegen (CH), en de heren Van Lier (PvdA), Van Baal (AR), Van Dis en Zandt (St. Ger.), Stuf kens (PvdA), v. d. Zaal (AR), Scheps (PvdA) Schmal (CH) en Fokkema (AR). Het wetsontwerp tot wijziging van de inentingswet 1939 werd toen z.h.s. goedgekeurd met aantekening, dat de heren Zandt van Van Dis geacht wil den worden te hebben tegengestemd. Daarna heeft de Kamer de behan deling van het wetsontwerp tot wij ziging van de Lager Onderwijswet 1920 voortgezet. Minister Cals beant woordde de gisteren gemaakte op merkingen. Hij betoogde dat er geen enkele be paling in de wet voorkomt, dat de voertaal op de lagere school Neder lands moet zijn. Maar het leek hem overbodig te bppalen, dat er op een lagere school Nederlands moet wor den gesproken. Hij zei, van mening te zijn, dat het gebruik van Fries als voertaal en het onderwijs in Fries op de lagere school in de wet behoren te worden opgenomen. Regelingen daartoe zijn zowel ten behoeve van de lagere school, als ten behoeve van de Mulo in voorbereiding. De minister zei voorts, het voorne men te hebben de Instelling van een acte L.O. Fries te bevorderen door HERBOUW SCHOLEN IN RAMPGEBIED. De minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft een schrijven gericht tot de hoofdinspec teurs zowel van het lager onderwijs, van de onderwijzersopleiding als van het buitengewoon lager onderwijs, alsmede aan de bouwkundig hoofd inspecteur van het lager onderwijs, de inspecteurs van het lager onder wijs in het door overstroming getrof fen gebied en de schoolopzieners van het kleuteronderwijs in dit gebied, waarin hun verzocht wordt de stuk ken betreffende restauratie cq. her bouw voor alle doeleinden CREYGHTON Hooiqr.46 Tel.20114 Engeland kreeg zijn zandzakken Toen gisteravond de zon onderging hadden de acht landen waarop de Britse regering een beroep had ge daan om onmiddellijk tien millioen zandzakken te leveren, reeds meer dan de helft van dat aantal afgele verd. Uit Italië, Zwitserland, Duits land en de Scandinavische landen werden zij bij tienduizenden tegelijk per vliegtuig aangevoerd. Frankrijk en België verzonden ze per schip over Het Kanaal. Vyf en een half millioen waren er gisteravond al bijeen. Honderddui zenden zijn nog onderweg, o.a. var. het Amerikaanse leger in Duitsland dat ook al zoveel zandzakken aan Nederland heeft geleverd. Het Britse Rijnleger houdt twee millioen zand zakken in reserve. Mochten de Britse zeeweringen het niet houden in de komende dagen, dan zullen zij dade lijk per vliegtuig worden gezonden. Nederland, dat alle beschikbare van scholen in het door de zandzakken voor de verdediging van overstroming getroffen gebied met voorrang boven alle andere te be handelen. Het voor de uitvoering van genoemde werken vereiste bouw volume zal de minister zo spoedig mogelijk beschikbaar stellen. Ook de overige leden van het rijksschooltoe- zicht zijn van dit schrijven in kennis gesteld. VOORTVLUCHTIGE KWAM ZICH MELDEN De 32-iarige Amsterdamse verte genwoordiger H. O., die sedert Zater dag voortvluchtig was, heeft zich bij de Haarlemse politie gemeld. Vol gens de opgave van de technische uitgeverij, waar hij werkzaam was. zou de vertegenwoordiger zich met een bedrag van 15.000 uit de voe ten gemaakt hebben. Het onderzoek is thanss in volle gang. Vast staat, dat hij aanzienlijke bedragen heeft verduisterd. De protocollen In West-Duitsland heeft de oppo sitie tegen het Europees leger ver drag nieuw voedsel gekregen door hetgeen bekend is geworden omtrent de inhoud van de door Frankrijk voorgestelde aanvullingsprotocollen. Deze komen hierop neer: 1. Frankrijk eist het recht, des gewenst zijn op het Europese vaste land gestationneerde troepen te ver plaatsen naar de overzeese gebieds delen, zónder voorafgaande toestem ming van de Atlatische opperbevel hebber. 2. Frankrijk wenst in de minister raad van de Europ«se Defensie Ge meenschap een stemmethode, die on afhankelijk is van het aantal divi sies, dat het voor de EDG op de been houdt en waarbij het een zeker overwicht op Duitsland behoudt 3. Frankrijk wil nieuwe onder handelingen beginnen over de sta- tus van de geallieerde bezettings troepen in West-Duitsland. De leider der West-Duitse socia listen Ollenhauer heeft reeds ver klaard: „Deze protocollen brengen een do delijke slag toe aan het idee van een geïntegreerd Europees leger". Gewagend van het Franse verlan gen om in noodgevallen eigenmach tig in Europa gestationneer troepen naar overzee te verplaatsen, zei hij: „Ik kan mij niet voorstellen, dat de andere leden der EDG bereid zijn om een zodanig tegen nun eigen belang indruisende wijziging te aanvaar den." Nederland en België, zo ver volgde hij, zouden met het oog op hun overzeese gebiedsdelen precies hetzelfde kunnen eisen. En mocht dit worden ingewilligd, dan zouden uitsluitend de Duitsers extra belast worden. zijn eigen kust nodig heeft, blijft toch niet achter bij het bieden van hulp aan Engeland. De K.L.M. heeft aangeboden alle ruimte die er aan boord van haar vliegtuigen over is, te gebruiken voor het vervoer van zand zakken die door andere landen aan Engeland worden aangeboden. Gisteravond lagen er in Antwer pen 600.000 zakken gereed om naar Engeland te worden verscheept. Radio Moskou meldde Vrijdag avond het overlijden van Lev Zaha- rowitsj Mekhlis, een der twee Joodse leden van het centrale comité der Sovjet-Russische communistische par ty. Verklaard werd, dat Mekhlis „na een langdurige ziekte van ernstige aard" is overleden. Mekhlis was, buiten Stalin's zwa ger Kaganovitsj, de enige Jood, die nog een hoge partijfunctie vervulde. Dit dankte hij aan de persoonlijke gunst van Stalin, die hy in 1937, by de zuivering onder de officieren van het rode leger, verwierf. Mekhlis krijgt een staatsbegrafenis die door een regeringscommissie zal worden geregeld. Hij wordt begraven onder het Rode Plein, tegenover de muren van het Kremlin. DE „MIRIELLA" IN VENETIë. Het Italiaanse tankschip „Miriella" is Zaterdagochtend te Venetië met olie uit Perzië aangekomen. Ook een „samenzwering" De „Pravda Oekraïne" meldt, dat zich onder het personeel van de hoge school van Odessa een „gemene groep Joodse burgerlijk-nationalisti sche Zionisten" bevond, „doch deze is thans ontmaskerd". Gebleken was, ren boven vijftien jaar en van ƒ2.50 I dat zich in de bibliotheek van de af-' voor kinderen beneden vijftien jaar. De burgemeesters is verzocht met de uitbetalingen te wachten tot de des betreffende circulaire is ontvangen. De bedoeling is, de geëvacueerden in staat te stellen de meest noodza kelijke artikelen aan te schaffen zo als scheer- en naaigerei, tandenbor stel. zeep e.d. De burgemeesters kunnen de decla raties hiervoor indienen bij het mi nisterie van maatschappelijk werk, dat ze centraal kan beoordelen. Uit keringen hiervoor mogen onder geen voorwaarde worden gedaan uit de op brengst van locale irzameiingen. deling „werken over economische en financiële aangelegenheden" verschil lende „geschriften van de hand van de vijand" bevonden, artikelen van „de grootste vijanden van de Sov it- staat en van huurlingen van het Amerikaanse imperialisme". o__. De „Pravda Oekraïne" is van me-1 nieuwe invoerregelingen en "hiermee ning, dat het feit, dat deze „verderfe- verband houdende aangelegenheden, lyke boeken zich in de bibliotheek Van welingelichte zijde wordt nog der hogeschool bevonden", een ge- vernomen, dat over alle belangrijke Uitbreiding steun aan E. V. G. Na afloop van de tweedaagse besprekingen, welke de Franse premier, René Mayer, en zijn m'nisters van buitenlandse er economische zaken, Bidault en Buron, met hun Britse ambtgenoten te Londen hebben gevoerd, is een communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat volledige overeenstem ming is bereikt over de leidinggevende rol, welke beide landen in de orga nisatie en de verdediging van de vrye wereld moeten spelen Men is tot de siotsom gekomen, dat een voortdurende en volledige steun van Engeland aan de Europese Verdedigingsgemeenschap (E. V. G.) van essentiëel belang is voor de vestiging van deze organisatie en.bygevolg voor het versterken van het Atlantische bondgenootschap. MAJESTEIT Zy is gegaan naar 't land in nood als mens naar medemensen met heel haar moederlijke hart en moederlijke wensen. Zij ging naar 't eigen volk in nood met troost, zy ging niet later dan toen haar hart haar dwong te gaan naar d' aartsvyand: het water. Zy ging nu niet als een vorstin van hoge praal omgeven, Zy ging met waterlaarzen aan naar d' overstroomde wegen. Zo ging een vorsteiyke vrouw naar allen, die nu leden met een meelydend moederhart en koninklijke bede. Noem my Mevrouw, geen Majesteit, Met deze harde feiten, met al dit leed is het geen tyd om nu te majesteiten. Hier is het leed, waarvoor ik kom, Zo'n ontzagwekkend weten, dat ik U in dit diepe leed wel nimmer kan vergeten. Met laarzen aan, een hoofddoek om Zo goed als alle vrouwen stond zy in het verdronken land, eens bloeiende landouwen. Daar groeide toen de majesteit, die Zij niet wilde wezen omdat boven de koningin het vrouw-zijn was gerezen. TROUBADOUR. De Elzas in verzet len voor de gezimien van de veroor deelden. Men is van mening dat de betrokken Elza-*sers hadden moeten worden vrij gesprotten en dat de ware schuldigen de commandant van de SS divisie „Das Reich" generaal Lammerding, en het hoofd van de compagnie, die de slachting aanricht te, kapitein Kahn moeten worden opgespoord en voorgeleid. (Een woordvoerder '*an het Britse ministe rie van buitenlandse zaken heeft in middels meegedeeld, dat de Britse autoriteiten nog geen beslissing heb ben genomen over het Franse ver zoek om uitlevering van generaal De veertien F.lzassers, die te zamen met zes Duitsers te Bordeaux ver oordeeld zijn wegens hun aandeel in de uitmoording van het Franse dorp Oradour-sur-Glane in Juni 1944, hebben tegen hun vonnis beroep aan getekend. De vonnissen tegen de Elzassers, die indertijd by het Duitse leger wa ren ingelyfd, hebben een storm van verontwaardiging in de Elzas ver-1 oorzaakt. Parlementaire afgevaardigden en burgemeesters van de grote steden in i Lammerding, die in Dusseldorf in de dit gebied -esprakei. te Colmar, wat I Britfe zone van Duitsland zou wo men zal doen. I Kerkklokken werden geluid als pro- i De prefecten in de Elzas zyn op test tegen de uitspraak. Er is een h.un standplaats teruggekeerd, nadat actie begonnen om geld in te zame-zy te Parys met de regering overleg I hadden gepleegd over maatregelen 1 i om de orde in hun gebied te hand- j haven. Men vreest, dat in de komen de dagen demonstraties zullen worden genouden. In de Nationale Vergadering heeft de Gaullistische algevaardigde uit Straatsburg Kaufmann om een debat over de vonnissen verzocht, die hy „schandelyk en onwaardig voor het land" noemde. De Elzassische afge vaardigde en voormalige minister Pfilmin deed in een telegram een beroep op minister van defensie Ple ven om „in naam van de rechtvaar digheid en het nationale belang" de uitvoering van de vonnissen onmid- dellyk op te schorten. De staatslieden hebben van ge dachten gewisseld over de wyze, waarop Engeland het beste zyn steun in militair en politiek opzicht aan de EVG kan uitbreiden. Van Franse zijde werden voorstellen gedaan voor het vestigen van een zo nauw moge- lyke samenwerking tussen Groot- Brittannië en de EVG; in het byzon- der wat de politieke kant betreft. Deze voorstellen zullen, zo wordt in het communiqué gezegd, binnenkort verder worden besproken door diplo matieke vertegenwoordigers van bei de landen. Bijzondere aandacht werd besteed aan de financiële zyde en de materiële behoeften van de campagne in Indo China. Voorts is van gedach ten gewisseld over economische pro blemen, in het byzonder die, welke betrekking hebben op de betalings balans van de twee landen. De Britse regering gaf te kennen, dpt zy reke ning met de positie van Frankryk zal houden by het overwegen van volg is van „het uit het oog verlie zen van de noodzakelijke politieke waakzaamheid door de directeur van deze afdeling en de betrokken orga nen der communistische partij". wereldproblemen, waaronder de oor log in Korea en de mogelijke gevol gen van de „deneutralisering" van Formosa, overeenstemming is bereikt Engeland beloofde mper hulp aan de Franse Uniestrydkrachten in Indo- China, zulks in overeenstemming met de besluiten van de jongste byeen- komst van de Navo-raad. Verder heb ben de Franse staatslieden de toezeg ging gekregen, dat Engeland led«r Frans voorstel om de looptyd van het De Paus verzocht geen gratie Naar aanleiding van een tegen spraak in de „Osservatore Romano", tegen de beschuldiging als zou Z.H.. de Paus ongevoelig zyn geweest voor de verzoeken een tengunste van de atoomspionnen de Rosenbergs te in terveniëren, onstond de mening, dat de Paus om gratie zou hebben ver zocht te Washington. President Eisenhower liet echter bekend ma ken, dat hij van de Paus geen ver zoek om gratie had ontvangen. Bly- kens een communiqué van de Apos tolische Delegatie te Washington blijkt het volgende het geval te zyn geweest: „Op verzoek van de Heili ge Stoel heeft de Apostolische Dele gatie zidh in December vorig jaar in verbinding gesteld met het Ameri kaanse ministerie van Justitie en meegedeeld, dat de Heilige Vader van verschillende zijden het verzoek had ontvangen om ten behoeve van de Rosenbergs te interveniëren. Zijne Heiligheid heeft het nodig geoordeeld uit overwegingen van naastenliefde en in overeenstemming met zijn apostolische zending de Amerikaanse burgerlijke autoriteiten hiervan op de hoogte te stel'en." Hieruit biykt dus, dat de Paus zich reeds tot het Amerikaanse ministe rie van justitie heeft gericht nog vóór dat de Rosenbergs zelf op 10 Januari hun verzoek om gratie De watersnood in België Prins Frederik van Merode, voorz. van het Roode Kruis in België, heeft Vrijdagavond over de watersnood in België onder meer medegedeeld, dat naar schatting 10.300 gezinnen, teza men ongeveer 50.000 personen getrof fen zyn. 49 plaatsen hadden van de watersnood te lyden; in twintig is de schade echter slechts gering. België's koninklijke familie Het officiële blad van de Belgi sche socialisten „Le Peuple" oefent critiek over „de invloed, die de prin ses van Retie, de echtgenote van •"f I ÏSnt Wn leiding van de krantenartikelen de Apostolische Delegatie in Was hington biykt tevens, dat de Paus geen enkel verzoek om clementie heeft ingediend. Oud-president Tru man, die in December nog aan het bewind was, heeft in de mededeling van het Vaticaan aan zyn ministe rie destyds geen verzoek om gratie gezien. Een dorp verzwolgen Een zware aardbeving in Noord- oost-Perzië heeft 17 dorpen verwoest. Het dorp Toeroed aan de Kaspische Zee is grotendeels verdwenen in een reusachtige spleet, die in de aardkorst was ontstaan. De Perzische regering heeft meegedeeld, dat meer dan 1000 dorpsbewoners zijn gedood. Slechts 500 inwoners van Toeroed hebben de ramp overleefd. Het merendeel van hen is gewond. Omdat de geteisterde streek in een afgelegen gebied van Perzië ligt, zyn de inlichtingen over de ramp schaars. Toeroed ligt juist aan de grens van de reusachtige zoutwoestyn, die zich over heel Centrsal Perzië uitstrekt. De sjah van Perzië, minister-presi dent Mossadeq en diens politieke vyand Kasjani hebben tydeiyk al hun geschillen terzh'de geschoven en een beroep op de Perzen gedaan de handen ineen te slaan om hulp te bieden. Mossadeq beval het leger alle mogelyke steun te bieden. Troepen zyn uit Teheran vertrokken en alle garnizoenen, die in de buurt van Toeroed liggen, zijn naar de getrof fen gebieden gedirigeerd. Kasjani heeft een beroep gedaan op de ryke Perzen een fonds voor de getroffenen te stichten. De sjah heeft alle sociale instellingen ingeschakeld De Perzische regering verwacht volledige rapporten over de ramp te krygen, zodra de troepen uit Tehe ran, die met radiomateriaal zyn uit gerust. in Toeropd ziin over de reis van koning Boude wijn naar Zuid-Frankryk. Het tweede vertrek van koning Boudewyn naar de Rivièra wordt thans algemeen beschouwd als vol komen gerechU aa-digd door 'sko- nings gezondheidstoestand. Een socialistisch leider, die inder tijd tot de leiders van de aanval op koning Leopold behoorde, verklaar de, dat er geen sprake was van een nieuwe koningskwestie,, Het verle den is vergeten", zo zeide hy. De eni ge kwestie, die geregeld diende te worden was de persoonlyke status van de prinses van Retie, de stief moeder van konin Boudewyn. Woensdagavond is een overval ge pleegd op de koffie- en rubberon derneming „Bendokerep" te Bentju- luk in het Barijuwangische (Oost- Java), waarby de administrateur, de heer G. J. Timmermans werd gedood. De heer Timmermans was door de aanvallers door schoten levensge- vaarlyk gewond en is dezelfde nach* in het ziekenhuis in Djember over leden. Mevrouw Timmei*mans kro pen

Leidse Courant | 1953 | | pagina 8