Men is al bezig aan bloemencorso Het blijft nog koud Trouwa uto's D. GAASBEEK TantlartsKENGEN loonstaien Verzamelloonstaten ZATERDAG 14 FEBRUARI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Het idee „bloemennamen" werd in fabriekskantoor geboren In de vakpers is een dezer dagen een berichtje verschenen over het bloemencorso in de bollenstreek waarover men links en rechts vragend de schouders en de wenkbrauwen- heeft opgehaald. Daarin werd name lijk gezegd, dat het corso-comité de heer Van Driel uit Amstelveen had opgedragen een corso te ontwerpen, waarin de namen van diverse bol- bloemen uitgebeeld zouden worden. En wat het uitbeelden van deze bloe mennamen betreft*, dit idee zou ont sproten zijn aan de brein van de heer Kiersch uit Amsterdam. Men mocht zich met recht over dat bericht verwonderen. Want zij, die het wèl en weer van het corso de laatste jaren van dichtbij hadden ge volgd; zij, die enige tijd geleden ook de heer Kiersch in „Treslong" te Hil- ïegom zijn plannen hadden horen ontvouwen, hadden de bloemist uit Amsterdam wel horen spreken over een corso, dat tot titel had „Souve nirs uit Holland", maar over het uit beelden van bloemennamen had de heer Kiersch niet gesproken. Er was één uitzondering dat was: Delfts Blauw. Nu loopt ge toevallig Nu loopt ge toevallig de heer Van Driel tegen het lijf. En die blijkt zo wel verwonderd als lichtelijk ont stemd over dit bericht, omdat het niet juist is. Om te beginnen wekt het de indruk als zou de artist uit Am stelveen nu moet gaan pronken met de veren van een ander én bo vendien komt het idee om bloemen namen in praalwagens uit te beelden niet van de heer Kiersch, zo zegt hij. En dan vertelt hij U hoe men deze vondst deed. Men mag het tussen twee haakjes inderdaad een vondst noemen. Want was het voorheen een toer om een originele wagen te ma ken, nu behoeft men slechts de „Clas sified list of tulipnames" voor zich te nemen en men krijgt de ideeën zo maar aan de lopande band: Golden Harvest, Queen of night, Her Grace, American Flag en ga-maar-door. Het gebeurde, zo zegt de heer Van HILLEGOM Federatie V.V.H. Alhier is opge richt een federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. Alle plaatselijke vrouwenorganisaties, die sociale hulpverlening verrichten zijn toegetreden. LEIDSCHENDAM COOP. TUINBOUWVEILING. 4 millioen overschreden. In de druk bezochte jaarvergade ring van de „Veiling Veur en Om streken" heeft de heer Bost verslag uitgebracht over het afgelopen ver enigingsjaar. Hieruit bleek dat de omzet van de veiling dat jaar de 4 millioen gulden heeft overschreden. Deze grote omzet werd voor een ge deelte veroorzaakt door het feit dat steeds meerdere veilingen hun pro ducten in Leidschendam gaan veilen. De exploitatierekening gaf een voordelig slot aan van ruim ƒ33.000. Dit maakte het mogelijk dat Yz% van de betaalde provisie kon worden terugbetaald en daarenboven nog 12.000,aan de ledenreserve kon worden toegevoegd. De kistenexploi- tatie leverde na afschrijving van het toegestane percentage een verlies op van 15.000,In 1952 kwam een pensioenregeling voor het personeel tot stand en de vergadering besloot de oud-veilingmeester tevens een pensioen te verzekeren. Woorden van dank werden gesproken aan de han del die op vlotte wijze afnam en ook betaalde. Ruim 60 van de aanvoer werd geëxporteerd. De veilingprovisie voor de eigen exploitatie werd voor 1953 vastgesteld op 2lA%. De bestuursverkiezing had tot re sultaat dat de heer Jac. J. van Veen werd herkozen terwijl ook de heer P. A. van der Ham zijn mandaat als commissaris hernieuwd zag. Na afhandeling van de agenda hield de heer C. Scheer, hoofd van de afdeling economische aangelegen heden van het departement van landbouw, een uiteenzetting over het borgstellingsfonds op grond der te genwaarderekening. K.A.B. In de gisteravond gehou den vergadering van de K.A.B. als onderdeel van het winterprogram heeft kapelaan M. W. Meiman een causerie geh raden over de sociale toestanden voorheen en thans. In het bijzonder gaf spr. een overzicht van de verbeterde stand sinds 1900. Met lichtbeelden gaf spr. een meer ge detailleerd beeld van de verouder de toestanden vergeleken met wat sindsdien door de sociale wetgeving is tot stand gebracht. De aanwezigen gaven blijk, dat zij deze nauwezette verhandeling op prijs stelden. Na afhandeling van dit agendapunt deelde de voorz. mede, dat de heer Th. Meester, voorzitter van de land- arbeidersbond, is benoemd tot gesa larieerd bestuurder van St. Deus Dedit. Dit hei*t tot gevolg dat de heer Meester ontslag zal nemen als tweede voorzitter van de K.A.B. Hoewel de nieuwbenoemde geluk ge wenst werd met deze benoeming vond de voorzitter het jammer, dat de heer Meester thans als tweede voorzitter zal bedanken. Tot slot van de vergadering werd door de leden van de fabrieks- en van de transportarbeidersbond een toetswedstrijd gehouden. De uitslag was dat de transportarbeiders de baas bleven met 11M punt tegen 10 3/4 punt voor de fabrieksarbei ders. Driel, eigenlijk allemaal in de wacht kamer van Johnson's Wasfabrieken te Sassenheim. Ik zat daar met de heer Boet uit Sassenheim te wachten en we voerden een gesprek dat uiteraard over het corso ging. Plotseling zei de heer Boot tot mij; Zeg van Driel, in bloemennamen zitten ook pracht ideeën voor corso-praalwagens!. En de heer Boot noemde daarbij o.a. de naam van Her Grace. „Daar"; zo zegt de heer Van Driel, „in de wachtka mer van Johnson's Wasfabriek te Sassenheim werd de idee dus gebo ren. Een idee, dat regelrecht van een bollenman kwam!" Men is al bezig Men weet U nog meer te vertellen. Onder andere, dat men zo hier en daar al bezig is met het bouwen der wagens. En dat is verheugend. Het is de laatste jaren meerdere malen voorgekomen, dat men eerst een paar dagen voor het corso besloot toch maar deel te nemen. En aan dat euvel schenen vooral de toch al zeer schaars deelnemende bollenfirma's te lijden.. Wie weet hoeveel keren er op is gehamerd, om het voorbereidende werk toch eerder ter hand te nemen omdat men een praalwagen die in alle opzichten af is, nu eenmaal niet even tjes kan maken. Dat vraagt tijd en voorbereiding. Dat is men nu blijk baar gaan inzien. En als alle deelne mers dit goede voorbeeld nu eens gingen volgen, dan kon het wel eens gebeuren, dat er met het Flower Festival een sto*-' door de bollen streek reed, zoals in het verleden nog nimmer is vertoond! VOORHOUT Men moet het zelf gezien hebben.... Donderdag in de vroege morgen stelde zich voor het gemeentehuis van Voorhout een colonne op van di verse auto'6 volgeladen met goede ren, ingezameld en geschonken door Vdörhout's bevolking, om deze te brengen naaar het dorpje Nieuw Vos- semeer, hetwelk door Voorhout is ge adopteerd. Onder leiding van burge meester De Graaff alhier, werd te Oegstgeest aangesloten, met nog een drietal ook volgeladen wagens t.w. Warmond, Rijnsburg en Oegstgeest geschonken goederen. Aldaar nam de heer Vermeulen van het Roode Kruis te Oegstgeest de leiding over met als doel Steenbergen. Dit was de plaats, waar de burgemeester van N. Vos- semeer was „ingekwartierd", daar zijn gehele gemeente was geëva cueerd. Na een iyange tocht over Utrecht 's-Hertogenbosch, etc. (de Moerdijkbrug was nog niet open voor alle verkeer), kwam de colonne, on geveer 3 uur nam. in Steenbergen aan en werden allen door burgemees ter Janssens van N. Vossemeer har telijk welkom geheten. De morele steun welke nu direct van Voor hout kwam, is het begin voor ons, aldus spr., om weer op te bouwen wat wij kunnen. „Stap maar in die modderauto daar", vervolgde spreker, „dat is mijn wagen, dan zal ik u allen mijn dorp laten zien." Met vijf luxe wa gens werd de tocht ondernomen. Een half uur rijden, laarzen passen en te voet verder. Zo zagen we de gaten, welke na 1 jaar nog niet dicht zullen zijn,. Men moet het eerst zien, alvorens mèn goed weet wat er in het overstroomde gebied is gebeurd. Het dorpje N. Vossemeer, inwoners aantal 1700, is tot de laatste mens verlaten. Het plan om het laatste traject te varen met amphibievaar tuigen, werd door de legerautoritei- ten afgeraden door de sterke stroom. Dus kwamen we aan de uiterste ein den van het dorp. Ongeveer 22 slachtoffers zijn nu geborgen. Mis schien nog 24 rusten onder wegge, slagen huizenmuren. Volgens de bur gemeester is 1/3 zwaar beschadigd, 1/3 licht beschadigd en 1/3 totaal verwoest. Aan het eind van deze tocht uitte spr. de verzuchting: „Het is triest, het is desolaat en bijna ho peloos. Het medeleven van onze soms onbekende naasten geeft ons echter de eerste ondersteuning, onvervaard door te gaan met de herstelling van de niet te schatten schade Zij nog opgemerkt, dat we bij de honderden Nederlandse en buiten landse militairen plotseling een plaatsgenoot ontdekten, n.l. Herman Bax, uit de Dinsdagselaan. Deze gaf een kort verslag van zijn belevenis sen aldaar. De vorige dag was nog een moeder met haar vier kinderen onder het puin vandaan gehaald. Dezelfde morgen nog een vrouw al leen. Nadat vriendelijk gastvrijheid was verleend in Steenbergen, werden de wagens gelost en de goederen opge slagen, om deze zo spoedig mogelijk aan de geëvacueerde N. Vossemeer- ders uit te delen. Een volledig baby pakket van een gezin uit Voorbout, kon aan een moeder van een pasge boren kindje, welke geen kleertjes meer had, reeds geschonken worden. Dit was gebeurt vlak na de ramp, van de reeds eerder toegezonden gaven. Burgemeester Janssens, een zeer voorkomend persoon vraagt nu, of het verwonderlijk is, dat grote mensen dan hun tranen laten vloeien, wanneer men zoiets beleven mag om te geven. Alvorens alles weer goed geregeld was, waarbij de T ijkspolitie van Voorhout in samenwerking met het Roode Kruis goede diensten bewees, werd de terugtocht ondernomen. Was de heenreis goed geslaagd, van de te rugreis kunnen we dit jammer ge noeg niet zeggen. Ernstige aanrijding bij Tilburg. Van de colonne zijn niet allen kunnen doorreden naar huis, omdat ter hoogte van Tilburg een ernstige aanrijding plaats vond tussen de be stelauto, bestuurd door de heer J. v. Gerven met als medepasagier de heer J. v .d. Nouland Pzn., beiden uit Voorhout, met een zware legerauto. Als ooggetuige konden we constate ren, dat de heer v. G. de Voorhout- se colonne op een gegeven moment passeerde, vermoedelijk om enige in lichtingen door te geven aan de voor ste rijder, de heer v. d. Meulen van het Roode Kruis. Door de gladheid van de weg (vaststaat dat niet harder werd gereden dan pl.m. 50 km.) kon de bestuurder zich niet meer vrij waren voor een tegenligger, de voor ste rijder van een colonne militai ren. Het bestelwagentje werd ge grepen en geheel in elkaar gedrukt. Bewusteloos zijn beide slachtoffers naar een ziekenhuis in Tilburg ver voerd. Geconstateerd werd dat bei den een hersenschudding hadden op gelopen. Na deze geneeskkundige verklaring konden de collega's van de Voor- houtse colonne, de thuisgenoten in Voorhout gerust stellen. De meesten zijn de nacht in Tilburg gebleven en vonden bij het Roode Kruis aldaar een onderkomen. Des morgens werd de reis weer aanvaard, terwijl van wege hetzelfde Roode Kruis de bei de slachtoffers werden vervoerd. Hun toestand is bevredigend, hoewel de eerste indrukken na het ongeval van dien aard waren, dat velen ge troffen werden om nu zo thuis te komen. Des middags 1.30 uur kwam men in Voorhout aan. VOORSCHOTEN Doktersdienst. D medische Zon dagsdienst wordt gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen waar genomen door dr. F. J. M. Tonino. Voorstraat 23, tel. 493. De dienst doende wiikzuster is zuster M. van Driel, tel. 888. WASSENAAR HULHEBLTJK VAN BURGERMEES TER IN RAMPENFONDS Op verzoek van de burgemeester is door het „Werkcomité Huldiging Burgemeester", dat onder de ingeze tenen geld heeft ingezameld voor 't aanbieden van een blijvend aanden ken ter gelegenheid van het zilve ren jubileum van Burgemeester van Wijnbergen van dit geld 'n aanzien lijk bedrag gestort in het Nat. Ram penfonds. Het comité vertrouwt, dat deze handelswijze de instemming zal hebben van alle ingezetenen die een bijdrage voor dit doel gaven. VERBETERINGEN AAN DE RIJKS STRAATWEG Zoals reeds eerder gemeld, heeft de gemeenteraad van Wassenaar een crediet van f 44.500.beschikbaar gesteld voor het verleggen van elec- triciteits- gas- en waterleidingen en rioleringen in de Rijksstraatweg, zulks in verband met enkele belang rijke wijzigingen en verbeteringen, die door de Rijkswaterstaat binnen kort te beginnen oo 1 Maart as. - in het profiel van deze rijksweg zul len worden aangebracht. De belangrijkste gedaantewisse ling zal het gedeelte tussen den Deyl en het Haagse Schouw ondergaan. Daar zal de weg worden verbreed. Er komen twee hoofd rijbanen van elk ruim 6 meter breedte en twee narelIelwegen van ongeveer 5 meter breedte voor het langzame verkeer. Midden tussen de hoofdrijbanen zal over een lengte van ruim 2 kilome ter een z.g. verkeersge'eide»* worden aangebracht en ook dc hoofdrijbanen en de parallelwegen zullen door ver hoogde bermen van elkaar worden ges-heiden. Ook op het gedeelte tussen de v. d. Oudermeulenlaan en de Kerkebos- laan zal in het midden van de weg een verkeerseiland worden aange legd. dat slechts bij de v d. Ouder meulenlaan een doorgang zal krij gen. Voor het verkeer uit Den Haag zal het linksaflaan bij de Kerke- boslaan dus onmogelijk worden ge- maaakt. Bovendien wordt langs de Rijksstraatweg tussen beide wegen «vpneens een DareRehvee aangelegd. Welke dame nam verkeerde fiets mee? De Wa&senaarse recherche zoekt contact met degene, die j.l. Dinsdag per ongeluk een verkeerde fiets heeft meegenomen uit de stal ling aan de Berkheistraat. Daar werd n.l. een andere damesfiets (merk Benzo) bij vergissing afge geven, terwijl een ander damesfiets (merk Rijnstroom) niet werd afge haald. De fietsen vertegenwoordigen een gelijke waarde en zijn van een gelijk model, zodat het niet uitgeslo ten is dat de vergissing nog niet opgemerkt is. Wie inlichtingen kan geven wende zich tot de recherche tel. 3333 toestel 8 (Bureau van Politie, van Zuylen van Nijeveltstraat). Medische dienst. Gedurende het a.s. week-end wende men zich voor medische hulp in snoedgevallen tot de artsen: J Baart de Ia Faille, van Zuylen van Nijeveltstraat 108, tel. 3018 en A. Doelman, Wittenburger- weg 114 tel. 9510. Apothekersdienst. Van heden avond tot de volgende week Zater dag heeft de Wassenaarse Apotheek, Sohouwweg 32 tel. 2403 avond- en Zondagdienst. ZOETERMEER 25 JAAR OP DEZELFDE SCHOOJL. Onder zeer grote belangstelling is het feest herdacht dat mej. Schvfral- bach 25 jaar op de R.K. Jongens school te Zoetermeer als onderwijze res is geweest De dag werd begonnen met een plechtige gezongen Mis, op gedragen door pastoor Voorhem, ge assisteerd door kapelaan Schut en pater Kauling. Daarna had er een in tieme huldiging plaat* op de pasto rie met school- en kerkbestuur al waar de pastoor een dankwoord sprak, hetwelk de jubilaresse diep ontroerde. Hij dankte haar voor al les was zij in de parochie in deze 25 jaar had gedaan zowel op onderwijs gebied als sociale zorg. Pastoor over handigde aan de feestelinge de pa rochiële onderscheiding, een gedenk penning met oorkonde. Tot nu toe is deze onderscheiding slechts aan 2 pa rochianen verleend. Daarna werd op school het feest verder gevierd. Iedere klas had een eigen nummer, hetzij een voordracht of gezang, dat telkens weer vreugde en ontroering bij de jubilaresse te weegbracht. Het was een morgen voor haar om nooit te vergeten. De school heeft werkelijk eer van haar werk gehad. De receptie des middags werd, ondanks het slechte weer, zeer druk bezocht. Buiten de pastoor en het kerkbestuur, die de jubilaresse overal vergezelden, zagen wij op de receptie burgemeester Vernede, die tot de feestelinge een hartelijke ge lukwens uitsprak, dr. Vegt en diverse personen uit alle lagen en gezindten uit onze gemeente, die hun belang stelling kwamen tonen. Ook aan ma teriële belangstelling ontbrak het niet. Prachtige bloemstukken en ca- deaux zullen haar deze dag niet licht doen vergeten. Uit dii alles mag toch wel blijken, dat de jubilaresse, die heel haar energie en capaciteiten 25 jaar lang aan Zoetermeer gaf, zeer gewaardeerd wordt. Zeer zeker is ze Hem dankbaar, Die haar in staat stelde, zoveel werk. zowel op on derwijsgebied als op maatschappelijk en godsdienstig terrein, zo te heb ben mogen en kunnen volbrengen. Dit liet de jubilaresse dan ook goed uitkomen in haar dankwoord aan al len, die voor haar deze feestelijke dag onvergetelijk hebben gemaakt. SPORT WEDSTRIJDEN AFGELAST. Alle wedstrijden voor de Leidse Voetbalbond, de Kon. Ned. Hockey- bond en de Kon. Ned. Korfbalbond zijn voor morgen afgelast. Het KNMI deelt mede: De koude luchtmassa's, die Donderdag met harde, Noordoosten winden over W. Europa werden getransporteerd, kwa men geleidelijk tot rust, maar hand haafden zich boven het gehele vas teland van West Europa, waarbij de temperaturen langzaam verder daal den. Kwam in de nacht van Donder dag op Vrijdag in ons land niet meer dan 3 graden vorst voor, tijdens de afgelopen nacht daalden de tempera turen, ondanks een grotendeels be wolkte hemel tot 5 a 6 graden bene den het vriespunt. Bijna overal in het land kwamen de laatste dagen sneeuwbuien voor, die over het alge meen weliswaar niet veel te beteke nen hadden, maar in het Noordoosten van het land de reeds daar aanwezi ge sneeuwlaag tot 5 a 10 cm. dikte deden aangroeien. Een storing, die zich gisteren tussen Schotland en HOE wordt het wéér? (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). AANHOUDENDE VORST. Plaatselijk enkele sneeuwbuien maar ook verspreide opklarin gen. Over het algemeen weinig wind. Vannacht lichte tot mati ge vorst. Morgen overdag lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. 15 Febr.: zon op 7.54 en onder 17.53" maan op 8.18 en onder 20.22 uui*. 16 Febr.: zor. op 7.54 en onder 17.55; maan op 8.32 en onder 21.51 uur. IJsland bevond, trok vannacht snel over Engeland naar het Zuiden en. bleef te ver Westelijk van ons land om merkbare invloed op het weer bij ons te kunnen uitoefenen. Een volgende storing bevindt zich bij Groenland, maar deze kan ons voor Zondagavond niet bereiken, zodat men voor morgen op aanhouden van het vriezend weer moet rekenen. In de komende nachten kunnen de tem peraturen tijdens opklaringen tot 5 a 10 graden onder nul dalen. Met grote vreugde en dank baarheid aan God, .delen wij U mede, dat onze zoon en broer Rein, frater Regalatus van de Orde der Minderbroeders, on Zondag Laetare. 15 Maart a.s. de H. Priesterwijding hoopt te ontvangen uit de handen van Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr. C. Kra mer O FM Bisschop van Luan (China), in de Min- derbroederskerk te Weert. Adres: Biest 43, Weert. Op eerstt Paasdag, 5 April a.som kwart over tien uur zal hij zijn eerste olechtige H. Mis opdragen in de parochiekerk van On ze Lieve Vrouwe Onbe vlekt Ontvangen (Harte- brug) te Leiden. In deze dagen van voor bereiding vragen wij U een harteliïk gebed voor de wiidel'ng. Familie J. A POLLMANN— PAUT.TDES Leiden, 15 Fefbr. 1953. Hoogstraat 4a. Receptie: Eerste Paasdag van 1 uur tot half drie in de pastorie Haarlemmer straat 106. 7083 Heden overleed, tot onze diepe droefheid na een kortstondige ziekte, voorzien van de Gena demiddelen der H. Kerk onze dierbare Vader. Behuwd vader. Groot- en Overgrootvader, Broer, Behuwdbroer en Oom de Heer THEODORUS VAN DER BURG in de leeftijd van 86 j. Namens de familie Leiden: Voorschoten, 14-2-'53. Erasmusstraat 15. De gezongen H. Uit vaartdienst zal gehou den worden a.s. Dins dag 17 Febr. te 11 uur in de Parochiekerk van ie H Laurentius te Voor schoten, waarna begra fenis op het R. K. Kerk- lof aldaar. Rozenxransbidden Zon dag- en Maandagavond ce 7.30 uur Erasmus straat 15. 7117 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de laatste H H Sacramen ten der Stervenden, on ze iniag gtliefde Moe der, Grootmoeder, Zus ter en Tante MARGARETHA HOOGERVORST Weduwe van JACOBUS VALENTIJN in de ouderdom van 75 jaar. Namens de fam. H. F. VALENTIJN, Langeraar, 13 Febr. '53. Westkanaalweg 15 De H. Uitvaartdienst '.ïl gehouden worden op Maandag 16 Febr. 's mor gens te half 10 in dc ^arochieket-k van de H. Nadrianus te Langeraar waarna de begrafenis or het R K. Kerkhof. 7091 NATUURLIJK! van DE GROOT Heden overleed tot on ze diepe droefheid, ge sterkt door de H. H Sacramenten der Ster venden onze geliefde Moeder Grootmoeder en Overgrootmoeder MARIA JUFFERMANS Weduwe van HENRICUS DUIVENVOORDEN in de ouderdom van ruim 86 jaar. Haai kinderen en kleinkinderen Noord w (j kerh out, 13 Febi. 1953. Kerkstraat 103. De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben op Dinsdag 17 Febr. a.s. des morgens te 9 uur in de Par Kerk van St. Victor te Noord wiikerhout, waarna begrafenis op het R- K. Kerkhof, aldaar 7103 Voor de vele bewijzen van deelneming en medeleven, betoond bij het overlijden van onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante JACOBA MARIA VAN DER BORN— VAN VLIET betuigen wij U onze harte lijke dank. J. G VAN DER BORN Leiden, Februari 1953. Langegracht lila. 7054 Voor de overstelpende be langstelling, betoond bij het overlijden van onze dierbare vrouw en moeder zie ik mij verplicht U langs deze weg onze hartelijke dank daarvoor te brengen. Uit aller naam, L. J. SCHRIJVERS Oud-Ade, Februari 1953. DANKBETUIGING Hiermede betuig ik mijn hartelijkste dank aan allen die bij het zo plotseling overlijden van mijn gelief de Echtgenote en Moeder EMILIA ALOTTISA MAHSLON blijken van belangstelling hebben betoond. C. J. v. LEEUWEN en kinderen. Zoeterwoude 14 Febr. '53. Vrouwtnweg 49. 7051 ARTS SPREEKUUR WIJZIGING voor fondsleden vanaf 16 Februari van 89 uur. Praktijk te Leiderdorp VERPLAATST NAAR Bruggestraat Spreekuur: Di., en Do 5 5.30 uur nam. Ma., Wo„ en Vrd. 10 uur v.m. Spreekuur te Leiden on veranderd. 7099 (NIEUW MODEL) 5 ct. per stuk 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V.De Leidsche Courant PAPENGFACHT 32—34 PERSONEEL 2 Heden Inschrijving voor onze accordeon- en gitaar- cui'sus. Instrumenten drie maanden gratis beschik baar Ook op gemakkelijke betalingscondities o. a ac cordeon f 10.— en gitaren 5.— per maand. Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5, tel. 24358 2099 2 Gevraagd: flink zelf standig meisje voor dag of dag en nacht lief voor kin deren. Mevr. v. d Lem, Ka naalstraat 46, Lisse. Tele foon K 2530—3201 7041 2 Biedt zich aan R. K. meisje, 15 iaar, voor dag of dag en nacht. Br. agent P. Wortman, Rijp wetering. 2 Gevraagd Bakkersbe- diende, leeftijd 1618 jaar of leerling. Bakkerij van Hensbergen. Zeestraat 7, Noordwijkerhout. 7102 2 Gevraagd voor 1 Mei R. K. boerendienstbode G. G. Tersteeg Boekhosster- weg 1, Oud-Ade. 71Ö8 2 Gevraagd een flink dagmeisje. A J Kniinen- burg, Riinzichtweg no 1, Oeesteeest. 7110 2 Biedt zich aan een werkster voor Maar. dag en Donderdag. Br. aeent P. Wortman, Rijpwetering. 2 Gevraagd een nette werkster voor Donderdag en Vrijdagmiddag. Aanm.- Witte Singel 95. 7088 2 Een jongen van 15 jaar biedt zich aan als slagers- leerling. Br onder no. 7065 aan het bureau van dit blad 2 Gevraagd net meisje of werkster voor twee och tenden per week Br. on der no. 6675 bureau van dit blad AANGEBODEN 2 Inboedel aangekocht: Ameublementen, opklap- bedden, schuiftafels, kas ten dressoirs divans, eiken ledikanten, rookstoelen, kleden, spiegels, toilettafel, divanbedden, enz. Koopt hele en gedeelten van in boedels, zolderopruimingen Pluvm Zonen, Hoge- woérd 41 Tel. 21260. 7030 2 Te koop. vier moderne stoelen met twee arm fau teuils f 65,—, zes leer be klede stoelen f 35, pracht vloerkleed met twee bij passende kleedjes f 05.—, poppen wagen 7.50, wrin ger 12.50. 2 pers. bed stel 35.—. 1 pers. 17 50. drie wieler fietsje f 5, Haard kachel 35. kindwanto f 9 Nieuwenburg, Hooigracht 55, (Geen winkelhuis). 2 2 pers. opklapbedden, 1 en 2 pers. ledik anten, Oud-Hollandse tafeltjes, armstoelen en hoekistoel- tjes grote uitschuiftafel. -neisjesrijwiel, 4 eiken stoe len, 2 pers spiralen, Lits- jumeaux tafeltje, 2 stoelen en nachtkastje, modem enz. v. d. Pluym Jr. Mors- straat 54. Tol. 30008 In- en verkoo. 6702 'S' Aangeboden: betonnen dubbele bakken, geheel compleet a 1.50 per raam. Betonnen paaltjes voor en kele bakken 1.10, alles afgehaald vanaf pakhuis van P Bakker en P. Busch- man, Noordeinde 205, Roe- lofarendsveen. 6699 *2* Tc koop een houten schuur met pannendak 12 x 6 meter, moet weg spot prijs f 575 Te zien buitenplaats Wittenhmyr bij dierenpark te Wassenaar. Te bevragen de Goeje- straat 42, Leiden, telefoon no. 30179. 6695 2 Bijvcrdicnst aangebo den door de verkoop van koffie, thee en cacao aan particulieren van een 1ste klas fabriek. Zij die over veel relaties beschikken gelieven te schrijven onder no. 7052. 2 Aangeboden: Handnaai- maehinc In uitstekende staat. Met garantie, Heren straat 23, 1 x bellen. 6704 2 Tafelstoel, kinderbad op tafel en pick-up te koop aangeboden, Munnikenstr. 84, Leiden. 7069 2 Boomgaard voor onder beplanting aangeboden, ge- leuen in de Haarlemmer meer. Br. onder letter T. aan R Paauw, Kantoor boekhandel Roelofarends- veen. GEVRAAGD Gevraagd Sierteelt Verg. A, B en warme kas. Jan. Dec Groent Teeltvergun ning puni 4, c.v N Bakker, Roelofarenüsveen telefoon 487 K 1713. 2 Gevraagd een Under wood typemachine in goe de staat zijnde. Br. onder no. 7080 bureau van dit blad. 2 Te koop gevraagd: op- duwer met oliemotor 7 10 P.K., prijsopgaaf N. v. d. Vlugt, Sluis 11» Nieuwe Wetering. 6699 TE HUUR 2 Te huui onze gezellige zaal voor bruiloften en partijen, met gebruik van vr'je keuken, servies enz. Alle consumptie kan wor den medegebracht. Zeer billijke zaalhuur. A. de Groot, Plantage 2, telefoon 26820. Bespreek vroegtijdig Te huur aangeboden een ongemeubileerde zit- slaapkamer voor net R. K. persoon Bionder no. 6686 aan het bur, van dit blad. WONINGRUIL 2 WoningruU kleine doch geriefelijke benedenwoning OP zeer gopno m f centrum van Leiden be vattende kleine suite, keu ken, tuin en kolenberg- plaats. Gevraagd iets rui mere woning in Leiden of omgeving. Br. onder no. 6683 bureau van dit blad. DIVERSEN 2 Hartelijk dank aan God op voorspraak van de H. Maagd voor het slagen bij een examen. 7057 2 Rechtskundig Bureau van Th. J. v. a. Heijden, Hoge Rijndijk 103a, Lei den, tel 23405 incasso's contracten, pachtzaken, woon- en bedrijfsruimten processen rechtszaken. 2 Dinsdagmorgen prijs- jassen bij A. J. Boers, Rijn dijk, Hazcrswoude. Aan vang voorm. 10 uur. 7074 2 Uitvoering Iloogmadc, 15 Febr te 8 uur, zaal v d. Ploeg. Toneel: „Hugh Scott in 3 bedrijven, door N. K. J E. 7073 2 Broedseizoen 1953. Van af Februari prima kuikens vrij en onbeperkt lever baar!! Vanaf Maart vier- weekse pennetjes. Electr. Cent. Broederij Groeneveld Erk 15386 i/alk Bouman- weg Tel. 25590. Te koop Ajam prima werkend. Sport-broedmachientje. 100 eieren prijs f 90.6383

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3