GIRO 9575 Kring „de Venen" van de L,T»B* Begroting 1953 werd vastgesteld ZATERDAG 14 FEBRUARI 1953 £7E LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 4 „Heldin van Arnhem' naar Korea Joan Seton, een 28-jarig Engels re- vue-sterrelje, het meisje dat met de troepen, die de slag om Arnhem le verden meetrok en als eerste vrouw deze stad betrad, is heden naar Ko rea vertrokken, waar zij zes weken voor de soldaten zal optreden als zangeres van revue-liedjes, hetgeen zij ook deed tijdens de slag om Arn hem, hoewel toen het kanongebulder haar soms dwong om op te houden. Joan woont thans in Londen met haar echtgenoot, die advocaat is. MARGARINE IS GEEN BOTER Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp betreffende wijzi ging van enige artikelen van de bo- terwet. Aan de memorie van toelich ting op dit wetsontwerp ontlenen wjj het volgende. Deze wijzigingen betreffen in het bijzonder de pogingen, welke door sommige margarinebereiders en han delaren worden aangewend om door allerlei misleidende voorstellingen de scherpe scheiding, welke bij de wet tussen boter en margarine is gemaakt, zoveel mogelijk te doen wegvallen. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van afbeeldingen, opschrif ten en benamingen, ontleend aan het boeren- of zuivelbedrijf, welke moe ten dienen om de koper van marga rine in de waan te brengen, dat hij met boter, althans met een daarmee overeenkomend product te doen heeft. Wel is aan de hand van het bepaal de in de artikelen 7 en 11 der boter- wet hiertegen zoveel mogelijk opge treden, onder meer door verscher ping van de voorschriften betreffen de het plaatsen van het opschrift „Margarine" op de verpakking, maar het is gebleken, dat de huidige re dactie der wet niet de mogelijkheid biedt de koper afdoende te bescher men tegen het wekken van onjuiste begrippen omtrent boter en marga rine. Een doeltreffend optreden tegen deze ongewenste praktijken is, naar de mening van de minister, slechts mogelijk door een algeheel verbod van teksten of afbeeldingen, die eni gerlei betrekking hebben op het boe- ren- of zuivelbedrijf. Wil echter een zodanige maatregel doeltreffen, dan zal hp zich niet on de aanduiding op de verpakking van margarine of op te waar moetrji moe ten beoerken, maar zich ook tot het aannrijzen van de waar moeten uit strekken. Nu in de laatste tijd talrijke geval len van min of meer misleidende aanduiding van margarine voorko men, acht de minister het gewenst, dat daartegen door middel van een aanvulling der boterwet kan worden opgetreden. GED. STATEN VAN Z. HOLLAND VRAGEN 2.000.000 AAN De ontstellende ramp welke ver schillende delen van onze Provincie heeft getroffen vereiste en vereist nog, naast hetgeen van andere zijde is en word verricht, van Provincie wegen allerlei voorzieningen van technische van sociale en van andere aard, welke met aanzienlijke uitga ven gepaard gaan. Het komt Ged. Staten gewenst voor, dat voor deze uigaven welke als gevolg van de watersnood nodig zijn, voorhands op de begroting 1953 een bedrag van 2.000 000.— beschikbaar wordt ge steld. Van de uitgaven, welke ten laste van dit crediet komen, zodra mogelijk verantwoording worden ge daan. Welk gedeelte van de uit dit cre diet te bestrijden uitgaven uiteinde lijk ten laste van de Provincie zal blijven, valt uiteraard niet te zeggen. Zulks hangt mede samen met de re gelingen welke van Rijkswege ten aanzien van schadeloosstellingen e.d. zullen worden getroffen Prov. Staten komen Woensdag 4 Maart bijeen. HARINGEN BIJ DE VLEET. Een aantal Scheveningse loggers, dat nog deelneemt aan de haringvis serij, meldde vanmorgen uit zee, dat men de haringen maar voor het scheppen had, zo groot was de vangst. En deze melding was nu eens geen visserslatijn, want de schippers voeg den er meteen sprekende cijfers aan toe. Zij vertelden dat zij na de teleurstellende vangsten van de af gelopen dagen vanmorgen een „zil- eren buit" aan boord konden halen, angsten van een kantje (ongeveer DO haringen) per net kwamen bo rn water en uit de halve fleet kwa- en 70 tot 90 kantjes te voorschijn. Dergelijke vangsten in deze tijd van het jaar zijn nog nimmer voorgeko men. De Scheveningse loggers vis sen thans onder de Engelse Noord zeekust bij Silverpit met de drijf- vleet. Onderzoek bij 6000 middenstanders De Raad van Beheer van het Eco nomisch Instituut voor de Midden stand heeft besloten het arbeidsveld te verbreden o.m. door naast het be drijfseconomisch onderzoek, werk zaamheden op sociaal-economisch gebied systematisch en in groter om vang ter hand te nemen en te sti muleren. Hij heeft zich bij deze be slissing laten leiden door de overwe ging, dat, op grond van de in de laat ste decennia opgedane ervaringen, de huidige positie van de midden stand niet voldoende kan worden on derkend en geanalyseerd door de verschillende problemen uitsluitend te benaderen van bedrijfseconomisch gezichtspunt, maar dat de sociaal- economische zijde evenzeer een punt van studie dient uit te maken. In samenwerking met de Ned. stichting voor statistiek zal een der gelijk steekproefonderzoek bij de gehele middenstand worden ver richt. Met dit onderzoek zal in de tweede helft van Februari een aan vang worden gemaakt. Plus minus 6000 middenstanders zullen worden aangezooht om aan dit onderzoek hun medewerking te verlenen. Het ligt in het voornemen de on dernemers door enquêteurs en enquê- trices te doen bezoeken teneinde niet alleen inlichtingen te verkrijgen, maar bovendien hun zienswijze te vernemen over tal van actuele mid denstandsproblemen Deze steekproef enquête zal de grootste zijn. welke ooit hier te lan de op dit gebied is gehouden en is vooral hierom van zo groot belang, omdat de uitkomsten mede de basis zullen vormen voor een systema tisch sociaal-economisch onderzoek. VROUW LICHAMELIJK LETSEL TOEGEBRACHT. Het Haag6 Gerechtshof veroor deelde de 41-jarige los-werkman O. uit Wassenaar opnieuw tot 1 maand hechtenis. Hij had de 22-jarige me- Bisdom Haarlem oflerde 1 millioen De collecten, die Zondag j.l. in alle kerken en kapellen van ons land zijn gehouden voor de slachtoffers van de watersnood hebben, voorzover deze het bisdom Haarlem (globaal Noord Holland, Zuid Holland en Zeeland) betreffen, in totaal een bedrag van 1.003.747,63 opgeleverd. vrouw A. M. G.B. in de buik ge trapt, waardoor vermoedelijk de le verkapsels beschadigd zijn. Het ging om een bedrag van 3.65, dat de vrouw wilde innen. INTERNATIONALE KANARIETENTOONSTELLING TE UTRECHT. Te Utrecht is gisteren een inter nationale kanarie-ter toonstelling ge opend, die daar tot en met Zondag in het „Oranjehuis" gehouden wordt onder de titel Wereldkanarie- show". De expositie, die 1700 uit Nederland, België Frankrijk, Duits land en Californië ingezonden vo gels omvat, werd namens het Utrechts Provinciaal en gemeentelijk bestuur door een lid der Gedeputeer de Staten, mr. F. P. Agter geopend. Van de belangrijke bekroningen noemen wij: generaal-kampioen van de tentoonstelling, tevens kampioen kleuren enkeling, de inzender A. Smit, te Wageningen, die de prijs van Prins Bern hard won. Kampioen zangvogels: prijs van H.M. de Konin gin en de prijs van president Auriol: S. van Raak, te Tilburg, no. 2 in deze rubriek: J. O. Suthof te Losser. No. 3. L. Nijssen te Eindhoven. De prijs van Prinses Wilhelmina voor de beste stam buitenlandse zang-, vogels: J. Havenit te Aken. De kam pioen waterslagers: P. Nagel te La ren N.-H. Gemeenteraad van Alphen aan den Rijn Wat de electriciteits voorziening betreft: „Het verleden maar vergeten Weekmarkt op Donderdag De gemeenteraad van Alphen aan den Rijn kwam gisteren in open bare vergadering bijeen. Afwezig de heer Slootjes. Voor de aanvang van de Vrijdag avond gehouden raadsvergadering richtte de voorz. mede namens de raad woorden van rouwbeklag tot wethouder A. J. Dekker, i.v.m. het overlijden van diens vader ds. Dek ker. Kortgeleden verloor de wet houder door de dood zijn moeder en thans was de familie opnieuw in diepe rouw gedompeld bij het ver wijs van sympathie jegens de ver enigingen en een beloning voor de offers die zij zelf hebben getroost. Het spijt spr., dat het college zijn voorstel niet heeft overgenomen, om de leidingen bovengronds aan te brengen. Deze uitvoering is voorde liger. Ook Eindhoven had het aldus. De voorz. meende dat bovengrondse uitvoering ook kostbaar is. De heer Verdonk:en veroorzaakt veel storing! Hierna z.h.st. aangenomen. De heer Honout was teleurgesteld, dat de sportvelden aan de Nieuwe Sloot, uitgevoerd in DUW-verband, opnieuw moeten worden bewerkt. De voorz. acht het zo beter. Is noodzakelijk, ook blijkens het advies scheiden van zijn vader. De voorz. van de dir. van de Eindhovense sport- wenste hem sterkte toe. parken. Wethouder Dekker dankte. j Hierna werd ook het hiertoe strek- De heer Roogaar informeerde, of i kend voorstel zJi.st. aangenomen, de goedkeuring door G.S. van de j De raad besloot om H.M. te Ko- ondershandse gunning van de 70 een- ningin te doen verzoeken haar naam gezinswoningen inhoudt, dat ze nu i te verlenen aan de nieuwe gemeen- 1 ook zullen worden gebouwd. Des- telijke brug over de Rijn. tijds vond deze kwestie vertragingDe heer Roogaar betuigde hier- doordat de benodigde bouwvolume mede zijn volle sympathie. Een betere niet konden worden verkregen. De i naam is moeilijk te bedenken. In voorz. zeide, dat hieromtrent nu nog deze omgeving is nog geen andere „Koningin Juliana-brug" genoemd, zodat gevaar voor veralgemening Iniet aanwezig is. De week-goederenmarkt. niets valt te zeggen. Kabelaanleg voor electriciteits- voorziening. Een ongetwijfeld belangrijk voor stel kreeg de raad hierna te beban- Breedvoerig discussieerde de raad delen inzake het beschikbaarstellen lover de dag waarop de proef week- van crediet voor kabelaanleg voor goederenmarkt in deze gemeente zou de electriciteitsvoorziening. Wat ditworden gehouden. De heer Roogaar voorstel inhoudt, hebben wij dezer zag gaarne de Dinsdag hiervoor aan- dagen breedvoerig vermeld. De heer v d. Meent noemde het een zeer ge lukkige omstandigheid, dat deze kwestie, die eigenlijk door de jaren in stukjes en beetjes werd aangesne den, thans door de nieuwe directeur systematisch is herzien met als re sultaat dat de gemeente een aange name verrassing te beurt valt van |n besparing ad ƒ211.935,in vergelij king met het vorig plan, terwijl de nieuwe bovendien nog als veel beter kan worden tegemoet gezien. De heer v. d. Akker is verheugd, dat thans een vastomlijnd plan voor de gehele gemeente aanwezig is en dat Leiden met dit plan accoord gaat. Belangrijk noemde spr. de grote be sparing. De heer Gesman dankt voor het ingesteld onderzoek naar het vorig gewezen. De arbeidende bevolking is meer gediend met een Dinsdags- markt als met een achter in de week. Dit is ook in het belang van de markt zelf. De Dinsdagse goederen markt te Bodegraven achtte spr. niet meer van zo grote betekenis meer, dat door Alphen van de Dinsdag moet worden afgezien. Jammer, dat toen het besluit voor de Dinsdag viel, de commissie van advies niet voltallig was. De middenstand had het nu maar voor het zeggen. Spr. pleitte om de markt, als ze straks definitief wordt, over te plaatsen naar het ter rein naast het Nutsgebouw. Spr. diende een voorstel in om de markt op Dinsdag te houden. Dit werd on dersteund door de heren Geerlof, Brokaar, Nijman en v. d. Akker. De heer v. d. Meent weerlegt de de markt te Bodegraven, zoals de heer, Roogaar in het midden bracht, todh al zo moeilijk draait. De voorz. noemde dit argument heel belang rijk. G.S. zullen straks ongetwijfeld een onderzoek doen instellen in de omgeving en dan zal de gemeente Bodegraven zeker bezwaar maken. De Donderdagse markt heeft voor Alphen aan den Rijn de redelijkste kans van slagen. De heer Roogaar verwacht, dat de Bodegraafse markt geen lang leven beschoren zal zijn. Weth. Deerenberg drong er met klem op aan juist daarom niet de Dinsdag, doch de Donderdag te kiezen. Alphen aan den Rijn moet er voor waken om het verdwijnen van de markt in een naburige gemeente te bevorde ren. Wij moeten hiertegen waken, zei spr. Hierna bracht de voorz. het voor stel van de heer Roogaar (markt op Dinsdag) in stemming, hetwelk met 11 tegen 7 stemmen werd verworpen. Vóór stemden de heren Kroon, v. d. Lee, Nijman, Brokaar, v. d. Akker, Geerlof en Roogaar. Het voorstel van B. en W. werd derhalve met 11 stemmen voor en 7 tegen aange nomen. Op voorstel van de heer Jansen werd de aanvangstijd gesteld op 8.30 uur en de sluiting op 14 uur. De verordeningen, hiermede verband houdende, werden overigens zonder wijzigingen aangenomen. Na ongeveer 3/4 uur in besloten zitting te zijn geweest, werd aan de orde gesteld het voorstel, inhouden de een aantal wijzigingen van de ge meentebegroting 1952 en 1953 als mede van de gemeentelijke water en lichtbedrijven. De heer Kroon verklaarde zich tegen de 6e wijziging van de begroting van het gasbedrijf, dienst 1953. Hierna z.h.st. aangeno men. Vervolgens stelde de voorz. aan de orde het voorstel tot vaststellen van de uitbreidingsplannen in onderdelen „West" en „Oost I" alsmede tot ver daging van de beslissing omtrent het ontwerpplan (uitbreidingsplan) in hoofdzaak voor ten hoogste drie maanden. De heer Kroon was ver heugd, dat dit voorstel er is. Het is zeer belangrijk voor de gemeente om vooruit te kunnen werken. Dit werd door de voorz. beaamd. De heer Brouwer, in bepaalde onderdelen be langhebbende, merkte op, dat hij niet geacht wilde worden als te heb ben gestemd. Hierna besloten con form het voorstel. De overige voorstellen er wa ren er niet minder dan 26 werden alle zonder belangwekkende discus sies aangenomen. BOSKOOP Wordt werk stil gelegd? Naar uit betrouwbare bron wordt gemeld, bestaat de mogelijkheid, dat de werk zaamheden aan de kruising Biezen- weg (wegvlak Boskoop-Gouwsluis) voor onbepaalde tijd zullen worden stilgelegd. Wanneer dit zo zou zijn, is dit in verband met de overstro mingsramp, welke een deel van ons land heeft getroffen. Naar verluidt zullen de technici van de Prov Wa terstaat, die momenteel bij het werk in de Biezen tegenwoordig zijn, naar het overstroomde gebied vertrekken, om de herstellingswerkzaaimheden zo snel mogelijk te doen verlopen. Biljarten. De Boskoopse biljart ver. „De Driesprongen" heeft bij de gehouden competitiewedstrijden weer enige successen geboekt. B2 heeft zijn kans goed benut en KOT. B2 met een 72 nederlaag saar huis ge stuurd. In de wedstrijd tegen Sport B staat dit team met 42 vóór met nog één wedstrijd te sDelen. Deze Afgevaardigden van de L.T.B.-af delingen Roelofarendsveen, Nieuw- veen, Noorden, Aarlandervene, de Kwakel en Langeraar kwamen gis teren in café Hoogendijk te Lange raar bijeen voor het houden van de Jaarvergadering. De voorz. de heer L. J. Kerkvliet sprak het openings woord nadat hij een bijzonder wel komstwoord had gericht tot de G. Adv. en de heren van Tol en Baars van het Hoofdbestuur, P. v. d. Zon en Y. Flapper, hoofden der Tuin bouwscholen resp. te Ter Aar en Roelofarendsveen en verder tot alle afgevaardigden. De voorz. releveerde de grote ramp van de watersnood. De secr., de heer F. Sassen, leest een uitgebreid Jaarverslag voor, waarin de secr. memoreert, dat tuin en landbouwbedrijven en ook de bloemkwekersbedrijven bevredigen de financiële uitkomsten hadden ge geven. Ook wordt gerept van een be spreking over het Arbeidscontract wat evenwel zonder resultaat is ge bleven. De heer Sassen, die tevens penn. is gaf aansluitend een financieel ver slag. Er bleek een klein batig saldo te zijn. De verificatie was opgedra gen aan de afd. de Kwakel. De heer v. d. Ploeg deelde mede dat beheer en administratie in orde waren be vonden. De heer G. van Dam die de Studie dagen voor de Tuinbouw op „Ons Erf" te Berg en Dal had bezocht, bracht hierover een uitgebreid en duidelijk verslag uit. Dan bespreekt de voorz. het finan ciële aspect der kring-organisatie. Hij is van mening dat het nodig zal zijn dat er een gezonde financiële basis aan de kring gegeven wordt. Via een zachte bemerking bereidde de voorz. de afdelingsbesturen erop voor, dat bjj meer actie er wel eens een extra beroep op de kassen der afdelingen kon worden gedaan. Dan volgt een vri; uitvoerige be spreking over het C.A.O. Door werk nemers-organisaties is een verzoek gericht aan de werkgevers om de contractlonen der volwassen arbei ders met 1.25 te verhogen, plus het toekennen van 2 pet. vacantietoeslag. Over deze aangelegenheid is verga derd door werknemers en werkge vers. Men is echter niet tot resultaat gekomen, omdatmen van werkge verszijde het gevraagde onaanvaard baar achtte.. De heer v. Tol, hoofd best., zeide, dat in de tuinbouw de 2 pet. vacantietoeslag niet in de man tel is opgenomen. Van werknemers zijde is de vrijheid voorbehouden dit punt ter sprake te bren-gen bij de loononderhandelingen. De toetsings commissie zal hiertegen geen actie maken. Bij de hoofdafdeling der Stichting v. d. Landbouw is dit aan hangig gemaakt. Spr. is echter van mening, dat dit nLt kan worden aan vaard door een hoger orgaan als het lagere het afwijst, omdat het n-iet in de mantel staat. Hij is er voor, dat de vacantietoeslag in de tuinbouw vrij blijft. Velen keren deze toeslag wel vrijwillig uit. De heer v. Tol kant zich ook tegen het z.g. schone loon. Men moet zich houden aan een contract. Als men zegt, dat de sociale lasten niet betaald kunnen worden, dient men dat te kunnen bewijzen. Als men wel zwarte lonen kan uitbeta- Zij kwam hierbij zo ongelukkig te recht dat zjj een pols brak. Voor de nodige medische behan deling werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. Geboren: Cornelis Nicolaas, zn v. oartij moest wegens ziekte worden J'pen W. van Bekkum; uitgesteld. B3 heeft ten goede en een I n n' M slechte beurt gemaalrt, een 9-0L b" nariuSMm vL F J fcolle en tnUT^ÏVen "5l A' d' Erf; Johannes LepS Maria 7 2 nederlaag tegen T.O.P. Team C i zn van x streng en A. L. Stolwijk; ^aa*no£ aa" e op dank z0 n 44 Maria Bernadetta, dr van K. C. Hou- gehjk soel tegen het sterke Per-As- dijk en E. M. Leuwers; Cornelis Jo hannes Willibrordus Maria, zn van T. M. de Jong en M. E. Groenendijk. Getrouwd: M. J. Klein en M. W. Hoogland. Ondertrouwd: Petrus de Rooij 25 jr en Maria Scl.ellingerhout 19 jr. Adam Cornelis Metselaar 25 jr en Cornelia de Gelder 20 jr; Cornelis Loef 24 jaar en Hermina Letterman 25 jr; Willem Anker 22 jr en Adri- aantje van Sprank 23 jaar. oera CV. Team A verloor thuis met 07 van Ter-Gouw doch won van Thalia Vrienden met 70. Ongelukkige val. Toen mej. v. d. K. wonende in de Kerkstraat al hier, zich te voet naar het Herv. Verenigingsgebouw aan de Voorkade wilde begeven, had zij het ongeluk tengevolge van de gladheid van het wegdek op de Voorkade te vallen. Gemeenteraad Rijnsaterwoude u,u.i. Heeft wel lang geduurd, maar i mening als zou de middenstand het vertraging bezorgt in elk geval een I maar voor het zeggen hebben gehad grote besparing. Spr. kan niet ontko-|en protesteerde er tegen dat gesug- gereerd wordt dat de middenstand het instellen van de markt nog iets in de weg wil leggen. In dezelfde geest uitte zich de heer Verdonk. Weth. Dekker, die voorz. is van de bedoelde adviescommissie die in tussen omgezet is in een marktcom- missie erkende, dat de raad vol komen vrij is een andere beslissing te nemen dan het voorstel luidt. Ook spr. kantte zich tegen de aanval op de middenstand. Het is onjuist dat de middenstand de markt wil dwars bomen. Gouda heeft ook Donderdags markt en daar is het toch ook een sterke arbeidersbevolking. De heer Verduijn acht de Zaterdag de meest geschikte dag. De markt van Bode graven moet men toch niet onder schatten. Weth. Dekker wijst er op, van Rijnsaterwoude kwam 98106.22, uitgaven 104020 14 Na- Eveneens werd op zijn verzoek eer- in openbare vergadering bijeen onder delig slot ƒ5913.92. Rekening hou- voorzitterschap van de loco-burge- dende met de nog te ontvangen be- meester, de heer S. J. Visser. dragen wegens Rijksinkomsten komt Na opening met gebed, herdacht men echter tot een netto batig slot de voorz. de slachtoffers van de Na- van ruim 4000,—. De kapitaaldienst tionale Ramp door een minuut stilte heeft een nadeelig slot van 7159 29. men aan de indruk dat voorgaande jaren verstrekte credieten voor het gem. bedrijf niet altijd verantwoord zijn geweest. De voorz. heeft vertrouwen in het nieuwe plan. Hij verzocht het ver leden te vergeten. Wij beginnen nu aan een nieuwe bladzijde van de bedrijven, aldus spr. Hierna z.h.st. aangenomen. De sportterreinen van Alphia en ARC. Bij het voorstel tot aansluiting aan het waterleiding- en electriciteitsnet van de sportterreinen van „Alphia" en „ARC" aan de Nieuwe Sloot noemde de heer Roogaar het eerste raadstuk van het nieuwe jaar een waardevol document. Hierin ligt er-1 dat Zaterdags ook Leiden markt kenning van de sport als ontspan-1 heeft. Die dag is dus ongeschikt, ningsfactor van de eerste rang. Waar- De heer Verdonk herinnerde er deerde dat deze voetbalverenigingen aan, dat ook de heer Schouten (Ver. zelf de overige accomodatie hebben Straat-, Rivier- en Marktkooplie- verzorgd. |den) de Zaterdag sterk heeft ontra- De heer v. d. Meent noemde dit den. Weth. Deerenberg vraagt zich voorstel een waar naar verlangend 1 af of G.S. t.z.t„ als de markt defini- werd uitgezien. Bracht de moeilijk Itif zal worden ingesteld, wel toe heden van de verenigingen naar vo- stemming zullen verlenen tot het ren en noemde dit voorstel een be-1 houden van de markt op Dinsdag, nu te betrachten, waarop alle leden van de raad zich van hun zetels verhie ven. De secretaris deelde mede, dat ook in 1953 4 woningen zullen worden gebouwd. Door Ged. Staten is het gemid delde netto bedrag per leerling voor de openbare school in de gemeente voor de jaren 1952 t.m. 1954 vastge steld op ƒ42, De secr. deelde mede, dat het de burgemeester buitengewoon speet om deze eerste vergadering van het jaar niet aanwezig te kunnen zijn. Hij wenste namens de burgemeester alle leden een gezegend 1953 toe. De raad besloot om de centrale ver warming in het raadhuis zo spoedig mogelijk weer in werking te doen stellen. Aan Ged. Staten zal gevraagd worden om het presentiegeld voor de leden van de raad te willen be palen per lid per zitting op 5,—. Tot nu toe was dit ƒ3,—. De begroting dienst 1953 werd De heer Jansen deed het voorstel om het presentiegeld over 1952 be schikbaar te stellen voor het Ram penfonds. Vijf leden van de raad konden zich met het voorstel ver enigen. Winkelsluiting. De raad besloot dat in de maan den Mei tot en met September alle winkels geopend mogen zijn tot des namiddags 7 uur. De kappers- en sigarenwinkels mogen het gehele jaar door tot 7 uur n.m. geopend zijn. Op een koopavond stelt de raad geen prijs. De textielwinkels zullen op Maandag tot 1 uur n.m. gesloten moeten zijn, alle andere zaken zul len op Dinsdagmiddag na één uur moeten sluiten. De heer Roodenburg zou gaarne zien dat de haven eens wat opge knapt werd. De weg is hier niet te begaan. Besloten werd om aan de gemeente-architect de nodige op dracht tot verbetering te geven. O O 7 "'"VIII, vciucrciuig uc gcvcu. vastgesteld. De begroting sloot op De heer Broekhuizen vraagt of het inkomsten en uitgaven met 96303.79. De kapitaaldienst bevat aan inkom sten 155293.43 en aan uitgaven ƒ150186.24. Batig slot 5107,19. De rekening 1951 wordt vastge- ■steldr gem. dienst inkomsten mogelijk is om de graf lijst die aan geschaft zal worden ook ter beschik king te stellen van de R.K. begrafe nisvereniging. De voorzitter zei, dat dit niet mo gelijk is. len, kan men dat zeker niet Spr. acht dit bovendien zeer onrechtvaardig. Bij de verkiezing bestuursleden worden de heren F. Lek, en G. v. Veen bij acclamatie herkozen. De heer F. Sassen had bedankt maar op aandringen van verschillende zijden kwam hy op zijn besluit terug in dien zin, dat hy voorlopig nog een jaar zal aanblijven. De voorz. doet mede delingen naar aanleiding van een vorig jaar geuite suggestie, in dit jaar eens uit te zien wie wel de meest geschikte personen zijn om be stuursfuncties te bezetten. Ook de heer van Tol wijst op het belang van een juiste samenstelling van het be stuur. Deze moet zo zijn, dat niet al les neerkomt op de schouders van één man. De geest, adv., kap. Buis, sprak een gedegen woordje tot de vergade ring, waarin het kernpunt was dat men zich zal verdiepen in de be staanreden van de organisatie. Men zegt zo dikwijls: de organisatie doet niets. De criticasters herinneren zich niet hoe het vroegei was. Zij geven zich geen rekenschap van hoe het zou zijn als de L.T.B. er niet was. Van de rondvraag werd een vrij druk gebruik gemaakt. De heer Baars (hoofdbest.) bespreekt een voorstel van de kring Helmond van de N.C.B., waarbij wordt voorge steld teeltuitbrekling van augurken op kleine gemengde bedrijven moge lijk te maken door bijzondere ver gunning. Men is van mening, dat zo iets zeker niet zal behoren te geschei den. De heer v. Tol bespreekt hoe men getroffen tuinders uit de ramp gebieden zal kunnen helpen door plantmateriaal voor hen te kweken en in voorraad te houden. Nog ver schillende andere punten kwamen ter tafel. HAZERSWOUDE Auto in de sloot. Gisterenmid dag geraakte door een defect aan de stuurinriching, en mede door de glad heid van de weg, een uit Rotter dam komende vrachtauto beladen met kisten en balen levensmiddelen, sigaren en meer rookartikelen, die rijdende was op de Gemeneweg al hier, even voor de Spooroverweg, in de naast die weg gelegen sloot Enige voorbijgangers schoten direct te hulp, redden nog wat er te redden was en hielpen de chauffeur de auto lossen. De goederen werden door een andere vrachtauto verder vervoerd, terwijl de vrachtauto door een kraanwagen op het droge zal worden gebracht. Persoonlijke onge lukken kwamen gelukkig niet voor. KOUDEKERK Gemeenteraad De raad verga dert op Maandag a.s des n.m. 8 uur. Agenda: Verzoek pl. afd. EHBO om verhoging subsidie voor 1953; adres bestuur Centrale voor Kath. Mili taire Tehuizen om subsidie over 1953; vaststelling gemeentebegroting 1953; Voorstel tot bestrating weggedeelte verbreding in de Hogewaard. LEIMUIDEN IJsclub De ijsclub aan het Tol huis zou in de eerste week van Fe bruari een feestavond houden. Deze feestavond ging niet door. Het voor deze avond uitgetrokken bedrng n.l. 75,werd overgedragen a#n het Nationaal Rampenfonds. NIEUWVBBN HOOGWATER Door de harde Oostenwind werd gisteravond het water van de Amstel zo opgestuwd dat het on vele plaat sen gelijk met de weg was en or> d Ruigekade er zelfs overheen ging, maar dit wist men met enkele zand zakken spoedig weer té bezweren. Nadat in de loop van demorgen de wind afnam is thans het water weer 30 cm. gezakt. Rampenfonds. Voor het rampen fonds werden door de verschillende kerken de volgende bedragen bijeen gebracht: R.K. Kerk 1400.—; Herv. Kerk 506.75.Vriiz. Herv. Kerk 285.05.Geref. Kerk 440Totaal 2630.80—. Telt men alios bijel kaar dan is er in onze gemeente de prach tige som van 1081695 bijeenge bracht. Dit betekend 4.60 per in woner of 31 per gezin. Brandweer. Na 39 jaar lid van de vrijwillige brandweer te zijn ge weest waarvan de laatste jaren als commandant, is met ingang van he den op zijn verw>«k eervol ontslag verleend aan de heer A. v. Zoest. vol ontslag verleend aan de plaatsver vangend commandant de heer J. Kwakkenbos. Met ingang van heden is als commandant tijdelijk benoemd de heer J. J. J. de Bruijn. „Orde en Vrede". De navolgen de plaatsgenoten werden in het bezit gesteld van de eretekenen voor „Orde en Vrede", voor de diensten door hen gedaan in Indonesië, P. Roodenburg, W. Lenting, A. v. Leeu wen en J. P. Burgmeijer. TER AAR Kampioenschap dammen en scha ken. Uitslagen van de dam- en schaakwedstrijden om het kampioen schap van Ter Aar, welke tevens gel den voor de onderlinge borden-com petitie gespeeld op 11 Februari: Dammen: Ant. HartveldW. v. d. Starre 02; W. SnaterseJ. v. d. Starre afgebr.; H. C. A. Broer-J. Cos- terus 20; Nic. KalihovenJac. v. d. Starre 02; K. SnijdersW. Esveldt Az. 2—0. Schaken: H. BosM. Heyns 10; B. RietveldJac. Rietveld 10; J. de GrootJ. Esveldt 10; J. Esveldt H. Bos 01; J. de GrootM. Heyns 1—0. Niet geven, maar offeren

Leidse Courant | 1953 | | pagina 10