De Leidse Golfbrekers IX V S, op bezoek bij DFC, niet zonder kans .TRESLONG" De organisatie van de Olympische Spelen Rouwkoop-L. D. W. S. van groot belang voor de eerste plaats LORRIE ZATERDAG 31 JANUARI 1953 LIE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 Aan de vooravond van de Europ. schaatskampioenschappen Zo ooit dan nut Kees Broekman Hamar, Vrijdagavond. (Van onze spe ciale verslaggever). De meningen, wie het Europees kampioenschap zal winnen, zijn in Noorwegen sterk ver deeld* In „Sportsmanden" schrijft de oude rot Oskar Olsen, dat volgens hem dc nerveuse Roald Aas en niet de Noorse kampioen van dit Jaar, de sterke beer Sverre Haugli de titel zal veroveren, doch Ivar Ballangrud, nummer twee van de wereldranglijst aller tijden en die ongeveer twintig jaar geleden op alle Europese banen schitterde, tipt Kees Broekman, op grond van de resultaten van de tot nu toe In dit seizoen gehou den wedstrijden. Maar een klassementswedstrijd, en dat is in de huidige vorm het Europees kampioenschap toch eigenlijk, is wat het resultaat betreft van veel factoren afhankelijk. Belangrijk is het weer, dat zich verre van gunstig liet aanzien. Vrijdagavond stond het kwik met 2 a 3 graden beneden het vriespunt, met natte, sneeuw als verwachting voor de Zater- dagmiddaguren. Weer en temperatuur zijn van grote invloed op dc toestand van het ijs en verder zijn de tijden soms afhankelijk van het uur, vroeger of later op de dag, waarop de rijders starten. En als laatste factor in het spel der vele onzekerheden dient de loting niet ver geten te worden, welke weliswaar is be doeld om de geluksfactor zoveel moge lijk uit te schakelen, maar leiders en rijders hechten niettemin grote waarde aan het feit, tegen welk paar men start en wie de tegenstander is. Die loting voor de Europese kam pioenschappen had Vrijdagavond in hotel „Astoria" plaats. Voordat de trekking der paren begon, werd geconstateerd, dat slechts 21 rij ders aan de wedstrijden zouden deel nemen, een laagterecord der na-oor- logse jaren, waarbij nog komt, dat slechts b landen met een volledige ploeg verschenen, nl. Noorwegen. Zweden en Nederland. Engeland had 3 rijders ge zonden, Finland, Hongarije en Oosten rijk elk 2. Het is de laatste jaren reglementair noodzakelijk, dat de rijders van elk land over vier groepen worden verdeeld. Bij de Nederlanders had dat noch voor de 500 noch voor de 5000 meter moeilijk- heden opgeleverd. Huiskes wilde op de korte afstand graag in de eerste groep starten. Van der Voort in de tweede, Broekman in de derde en Maarse in de laatste. Dat was zo, aan de middag maaltijd, kalmpjes bedisseld, zonder dat Klaas Schenk als „scheidsrechter" be hoefde op te treden. Wel werd Maarse, de beste sprinter van de ploeg, ge plaagd met zijn voorkeur om in de laat ste groep te rijden, immers, zo zei vrij- Weer uitbreiding van zwemuren Dank zij de medewerking van de directie van )rDe Overdekte" kan de Ka tholieke zvvemveren. „De Golfbrekers" haar activiteit nog meer ontplooien. Reeds lang werd getracht de zwemtijd te vergroten om hierdoor in staat te zijn het grote aantal belangstellenden in de vereniging te kunnen opnemen. De Golfbrekers, die nu reeds tot de grootste zwemclubs van Nederland be horen, beschikken Donderdags van 's middags half vijf tot 's avonds half tien over de -Leidse Overdekte en zijn daardoor in de gelegenheid alles te bie den. wat men van een goede zwemver eniging mag verwachten. wel iedereen, dan zal hij misschien bij een oneven aantal deelnemers als laat ste man rijden, hetgeen bij de loting natuurlijk prompt uitkwam! Op de 5000 meter wilde Anton Huis kes graag in de derde groep starten, hetgeen Broekman, die er ook voor in aanmerking kwam (op de 5000 meter willen de sterke rijders nu eenmaal graag enkele goede paren voor zich hebben om een juist schema te ktinnen vaststellen), prachtig vond. In de Noorse gelederen circuleerden geruchten, dat Ivar Martinsen. de plaat selijke favoriet van Hamar. die 5e was geworden bij dc Noorse kampioenschap pen een week geleden, op het laatste ogenblik nog zou worden vervangen door Nic Stene, maar deze geruchten bleken onjuist te zijn. In het Zweedse ploegje ontbrak Sigge Ericsson, een van de beste allroundrijders, die Zweden op het ogenblik heeft. De een vertelde, dat hij moeilijkheden met zijn voorzitter, Sven Laftman, had gehad en de ander ver klaarde. dat hij met een griepje te b$d lag. En natuurlijk is Hjalmar Andersen niet van de partij. Volgens de Neder landse schaatsenrijders, met wie Ander sen van Davos naar Noorwegen is te ruggereisd, zal de 3-voudige olympisch kampioen van 1952 in 1954 weer in wed strijden uitkomen. Maar of het jaar rust hem goed zal hebben gedaan, zal moe ten worden afgewacht. De belangstelling te Hamar en omge ving is, volgens de laatste berichten, wel groot. Maar veel hangt af van het weer op Zaterdag. Is het matig of slecht winterweèr, dan zullen vele duizenden schaatsenenthousiasten uit Hadelund, de streek waarin Hamar ligt, niet naar de baan komen. Omdat de KNSB organisa tor van de wedstrijd is Hamar Idrott- slag heeft de technische organisatie in handen is het programma behalve in óe Noorse en Engelse taal, ook in het Nederlands verschenen. Van Noorse zijde vernamen wij, dat kroonprins Olav en zijn zoon prins Harald Zondag de wedstrijden te Hamar zullen bijwonen. Op de 500 meter rijdt Haugli tegen Van der Voort en de nieuwe Noorse kampioen komt vervolgens op de 5000 meter ook tegen een Nederlander uit, Kees Broekman, de meest spannende serie van de dag, waarbij Broekman zich richten kan naar de tijden van Aas. Holwell en Van der Voort, die allen voor hem starten. Uit de Olympische Hoek De K.N.V.B.-wedstrijden Strijd in 4e klasse A duurt voort De come-back van Koning Voetbal jl. Zondag schijnt een definitieve terngkeer te zijn geweest, want de winterse belet selen bleven deze week gelukkig uit en zo staan we weer voor een volledig programma, dat de volle aandacht voor zich opeist en waarin tal van belang rijke wedstrijden weer de aandacht vra gen. in de hogere zowel als in de lagere regionen. .In de eerste klasse A moet RCH de reis maken naar DOS, dat Zondag een veer liet tegen Heracles. Juist die Utrechtse nederlaag kon RCH wel eens noodlottig worden en al bedraagt de voorsprong der Haarlemmers dan nog altijd enkele punten, elk verlies kan van doorslaggevende betekenis zijn voor het eindresultaat. De voorsprong van Heerenveen, lei der in 1 B, op de concurrenten is lang niet zo groot als die van RCH. En die concufrenten zijn maar liefst vijf in getal, vier met vier punten minder en één wedstrijd minder gespeeld en een met vier punten minder en een gelijk aantal wedstrijden. De strijd is hier nog lang niet gestreden, wanneer Heeren- veen eens een steek laat vallen en zou dit morgen tegen Enschede zo onmoge lijk zijn? In de eerste klasse C is de strijd om de leiding heel wat heftiger, want bij één falen van Sparta staat de R'damse club gelijk met Willem H, terwijl ook MW niets bij Willem II achter is. En nu gaat morgen juist de belangrijke wedstrijd SpartaMVV. We geloven voorshands niet, dat de Maastrichtena ren van hun verre reis naar Rotterdam plezier zullen beleven, maar het blijft voor Sparta toch oppassen. PSV heeft in 1 D altijd nog de lei ding en kan haar voorsprong nog ver groten door morgen van de hekkeslui- ter TEC te winnen. De winst kan voor do PSV-ers nog groter zijn wanneer Eindhoven in Rotterdam tegen Feij en- oord een veer laat. UVS op bezoek bü DFC ln Dordrecht. Nu de Leidse Blauwwitten Zondag jL de competitie hebben hervr.met een zo- duidelijke zege op Leerdam, zijn de verwachtingen van de UVS-aanhang in- i eens weer zeer groot geworden. Of die Naast het wedstrijdzwemmen, het opgang van UVS werkelijk van blijven redden van drenkelingen en het polo- spel kan nu nog meer dan voorheen aandacht besteed worden aan het leren zwemmen. Zowel voor ouderen als voor kinderen zijn gunstige uren beschik baar om de zwemkunst te beoefenen. De vereniging heeft een staf gediplo meerde instructeurs, die merendeels bij het onderwijs werkzaam zijn, wat voor al voor de jeugd van groot belang is. De zwemtijden zijn zo ingedeeld, dat de kleinere kinderen weer op tijd thuis kunnen zijn. Om half vijf, dus direct uit school, gaat de eerste groep jongens te water, terwijl om tien minuten over vijf de kleinste meisjes beginnen kunnen. Beide groepen kunnen dus weer vroeg thuis. zijn. Zoals vanzelf spreekt kunnen, althans voorlopig, weer volop nieuwe leden aan genomen worden. Voor belangstellenden vermelden wij hier de zwemtijden: Jongens en heren: 4.30 (half vijf); 5.50 (tien voor zes); 8.30 (half negen). Meisjes en dames: 5.10 (tien over vijf), kleinste meisjes; 6.30 (half zeven), pl.m. tien tot twaalf jaar; 7.10 (tien over zeven), twaalf tot vijftien jaar: 7.50 (tien voor acht), ouderen. Ongetwijfeld zullen velen van deze gelegenheid gebruik maken en zal dank zij „De Golfbrekers" het ideaal van de Zwembond: ..Iedere Nederlander Zwem mer" weer dichter benaderd worden. de aard kan worden, zullen de Leide- naars morgen kunnen bewijzen in de strijd tegen DFC in Dordrecht. Gelukt hei UVS inderdaad een gunstig resul taat te behalen, dan is er goede kans, dat de tweede helft der competitie toch Dog een spannend verloop krijgt. - Wassenaar ontvangt morgen het Cu- lemborgse Vriendenschaar, hetgeen op nieuw een lastige opgave betekent voor de pas gepromoveerden. De 10 neder laag in Culemborg kan morgen evenwel toch goedgemaakt worden. UVS speelt in dezelfde opstelling als vorige week, alleen komt Blom weer als ]irksbinnen uit. AlphenBlauw Zwart in Alphen aan den Rijn. In de 3e klasse A bestaat er nog een heel geringe kans, dat Leiden een kam pioenschap krijgt, maar dan moet LFC van nu af aan tonen, dat zij een kam pioenstitel op prijs stelt en dan mag er gelijk spel al tevreden mogen zijn. In de B-afdeling krijgt Roodenburg bezoek van VIOS, waarvan in Den Haag met 43 werd verloren, 'n Mooie ge legenheid voor de Leidenaars om re vanche te nemen, temeer omdat zij de punten zo hard nodig hebben. De Dambewoners wonnen destijds met 40 van Excelsior, maar AW behoeft niet te verwachten, dat het morgen even gemakkelijk zal gaan, want de Schie dammers zijn belust op revanche. De strijd om de leiding in 4 A wordt voortgezet. De hervatting der competitie heeft Zdndag jl. duidelijk de strijd getekend welke er in de vierde klasse A om de leiding gevoerd wordt. Het valt met geen mogelijkheid te zeggen hoe deze tenslotte zal eindigen, want de vier lei ders zijn volkomen aan elkaar gewaagd en dan zijn er natuurlijk nog andere clubs, die de leiders kunnen dwars bomen. het lang niet zeker, dat Lugdu- num morgen op eigen veld zal kunnen winnen van Lisse, dat zich meer en meer een gegadigde voor de bovenste plaats gaat tonen. ASC heeft in Noord- wijk ook nog niet gewonnen, want on danks SJC lang niet meer de kracht van enkele jaren geleden bezit en ook nu een zeer wisselvallig spel speelt, kun nen de Leidse roodzwarten op danige tegenstand rekenen. De enige zekerheid, welke we ten aanzien van de strijd der concurrenten hebben, is, dat we van Warmunda een volledig herstel verwachten. Er moet van 'THB gewonnen worden, anders raakt de Warmondse club eruit. Dan is daar nog de strijd tegen de laatste plaats, welke voor Docos van zo groot belang is. Het tweede puntje is Zondag binnengekomen. Bijna was het een overwinning geworden en dus wacht de Docos-aanhang nog steeds op de eerste zege. Toch zal die eens komen en we vertrouwen, dat het spoedig, dat het morgen is. Het zal aan de spanning in deze afdeling nog meer ten goede komen. Tenslotte Graaf WillemWSB, een strijd om een plaats in de middenmoot enWSB kan best nog een paar puntjes gebruiken. Eerste zege van Meerbnrg thuis? Voor Meerburg moet het er eindelijk ook maar eens van komen. Tot heden werd thuis nog niet gewonnen: drie ne derlagen en één gelijk spel waren de oogst in de eerste helft der competitie. Morgen tegen De Jagers hebben de Rijn- dijkbewoners de kans, ondanks De Ja gers Zondag verrasten door een zege op de leiders. Maar daarom is Meer burg temeer gewaarschuwd. Alphia gaat op bezoek naar Rava, waarin wel een kansje zit op een gelijk spel en DSO ontvangt Cromvliet, het geen voor de Zoetermeerse club een kans is om boven Cromvliet te komen! WANDELSPORT. NBVLO—NEW en NNWB IN FEDERATIEF VERBAND. De Nederlandse Bond voor Lichame- TUtiaBAR—GRILLROOM VOOR UW CONGRESSEN VERGADERINGEN RECEPTIES EN FAMILIE-PARTIJEN INTIEM-GEZEIL1G TERRAS AAN DEMONSTRATIETUIN ORKEST HENK VAN MAANEN OtlUICntNSTAllATIt Hoe het N.O.C. een en -ander ziet BRIDGECLUB „V.O.G.". De uitslag der Viertallencompetitie, 12o ronde, is: Hoofdklas: Team Schilthuizen wint van team Gaykema met 7 pnt.team Epskamp wint van team Schouten met 9 pnt.; team Smit wint van team Blom met 8 pnt.; team Nolles gelijk met team Tjalkens. Ie klas: Team Baarda wint van team Kruizinga met 10 pnt.; team Galjaard wint van team Caro met 19 pnt. 2e klas uitslag parencomp. Kopgroep: 1. v. d. StaaySchillink 25^4 P-I 2. mevr. v. Gelderenmevr. Robert 24 p.; 3. NieuwlandVeerman 23!4 p.; 4. mevr. KlecfstraDieben 21 p.; 5. mej. v. Rijn—Brakel 21 p.; 6. Heer en mevr. Dusée 20 J4 p. LEIDSE BRIDGECLUB DD8. In de viertallencompetitie van DDS waren de resultaten als volgt: Groep zwart: Team Waasdorp wlnl van team mevr. v. Ingen Sehenau met 23 p.; team v. d. Zanden wint van team Dieben met 11 pnt.; team Plouvier Sr. wint van team Been met 4 p. Groep rood: Team v. Berge Hene gouwen wint van team mevr. Leen- houts met 28 p.; team Parmentier wint van team v. Heusden met 4 p.; team de la Court speelt gelijk tegen team v. Egmond (2 p. voor de la Court). We hebben ln dc afgelopen week enige voorstellen gepubliceerd, welke door Kapt. Scharroo naar voren zijn ge bracht omtrent het wezen en de orga nisatie der Olympische Spelen. De teke nen wijzen er op, dat er ten deze wel enige verandering op til is. En dat schijnt wel nodig ook, gezien hetgeen zich bij de laatste Spelen zo hier en daar heeft afgespeeld. Uit een schrijven, dat ons bereikt, blijkt nu, dat ook de president van het I.G.C., de heer Avery Brundage, zich onlangs tot alle nationale olymp. co mités heeft gewend, waarbij h(j voor stellen tot verbetering en vereenvou diging van de organisatie der Spelen ter beoordeling heeft toegezonden. Ten aanzien van de uitschakeling van de teamsporten, zoals ook door Kapt. Scharroo voorgesteld, betwijfelt het Ned. Olympisch Comité of dit de Olym pische beweging goed zal doen. Zo vormt in Nederland het aantal voetballers zeker 1/3 van het totale aan tal sportbeoefenaren en is voor een niet onbelangrijk deel de grote belangstel ling van het Nederlandse publiek voor de Olympische Spelen te danken aan het feit, dat Nederland meetelt in het Olympische hockey- en waterpolotour- nooi. Afschaffing van de teamsporten zou dus de betekenis van de Spelen voor Nederland belangrijk verminderen. De heer Brundage had verder v gesteld om regionale Spelen te gebrui ken als selectie voor de Olympische Spelen en/of in diverse delen van de wereld voor het begin van de Spelen keuze-wedstrijden uit te schreven. Het bestuur van het NOC is van oordeel, dat de regionale Spelen, zoals deze in som mige delen van de wereld reeds worden gehouden, in de nabije toekomst van steeds grotere betekenis zullen worden. Gaat het IOC daaraan nu een officieel karakter geven, dan is, zo zegt het be stuur van het NOC., de mogelijkheid niet uitgesloten, dat deze danig in het gedrang komen. Immers, de Nationale Olympische Comité's, welke geen finan ciële steun van hun regeringen ontvan gen voor de uitzending naar Olympische Spelen, hebben thans reeds de grootste moeite om de zeer hoge kosten op te brengen, verbonden aan een waardige vertegenwoordiging op de Olympische Spelen. Wanneer nu ook nog een ver- Leidse Voetbalbond V. T. L. heeft morgen een uitloop-kans geen wedstrijd meer verloren worden, lijke Opvoeding, de nieuwe Unie voor Morgen gaat de strijd tegen Wilhelmus, de jongste club uit de afdeling, waar van in de eerste wedstrijd met 10 werd verloren. Reden temeer om te zorgen, dat nu de punten meegaan naar Leiden; maar dat zal Wilhelmus niet gedogen! Alphen en Blauw Zwart treffen el kaar in de Rijnstreek. De ontmoeting in Wassenaar leverde een 42 zege voor Blauw Zwart op. Nu zullen ze met een Wandelsport en de Noord-Neder landse Wandelbond zijn met terugwer kende kracht vanaf 1 Januari jl. in fe deratief verband verenigd. Zoals bekend organiseert de NBVLO de jaarlijkse Vierdaagse te Nijmegen, de NUW is de Wandelsportbond in het Oosten van ons land, terwijl de Noord- Nederlandse Wandelbond de organisatie Is voor de drie noordelijke provinciën. Eerste klasse A. De weersverwachtingen doen vermoe den, dat we morgen weer een normale voetbal-Zondag beleven. In deze afde ling gaat dan ongetwijfeld de meeste belangstelling uit naar Rouwkoop— LDWS De Voorschotenaren staan met de Alph. Boys (8—11) aan de kop. maar LDWS mag er met 7—10 ook zijn en zal zeker proberen de winst uit Voor schoten mee te nemen, hetgeen ons niet onmogelijk lijkt gezien de vrij matige prestatie, die Rouwkoop verleden week tegen de Stompw. Boys leverde. In de hogere regionen wordt boven dien gespeeld Oranje GroenDOSR, twee clubs van gelijke sterkte, die op gelijke hoogte staan (7—10), zodat hier over geen voorspelling te doen valt, al wil het ons voorkomen, dat Oranje Groen aan het Zwarte Pad gemakkelij ker speelt dan de Veenders. ForeholteSVLV zou verleden week voor ons geen vraag zijn, maar nu de Voorhouters hun eerste wedstrijd ein delijk gewonnen hebben en de Voor schotenaren verleden week verloren, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de winst morgen in Voorhout blijft. Tenzij SVLV zich weer eens laat zien als in de laatste weken voor de vorst. Altior—Wet. Boys is een wedstrijd met de beste kansen voor de thuisclub, al zullen de Boys hun uiterste best doen om van de hatelijke onderste plaats af ta komen. Tweede klasse A. Nu VTL nog steeds met Rijpwetering gelijk bovenaan staat (710) en de Rippers morgen niet spelen, kunnen de Leidenaars uitlopen door de uitwed strijd van KRV te winnen. Of de Kat- wijkers het echter zover zullen laten komen, is een andere vraag De strijd om de onderste plaats zal morgen heftig woeden bij KagiaMors- kwartier. We geloven, dat de gastheren iets betere winstkansen hebben. VNA en VNL ontlopen elkaar niet veel, zodat hier een gelijk opgaande strijd verwacht mag worden met een thans nog geheel onzekere uitslag. ZLC lijkt ons thuis iets sterker dan SJZ, maar de Zoeterwouders slaan dit jaar geen slecht figuur en zullen mor gen wellicht voor een verrassing zorgen. Tweede klasse B. UDO, dat thans op de derde plaats staat, kan morgen zijn positie nog iets verbeteren door een overwinning op 't bezoekende VVOA, tenzij Roodenburg 4 thuis wint van AZL, hetgeen niet on waarschijnlijk is. pllchtc deelneming wordt ingesteld nan Regionale Spelen, dan worden do lasten zo buitensporig hoog, dat het wel heel moeilijk zal worden middelen beschik baar te krijgen voor deelneming aan de Olympische Spelen. Het bestuur van het NOC stelt dan verder vast, dat aan het voorstel om standaard-prestaties voor diverse takken van sport te bepalen, teneinde het recht te verkrijgen tot deelneming, geen te grote bezwaren zijn verbonden en evenmin is dat het geval door het aantal Inschrijvingen per num mer bij individuele takken van sport te verkleinen. Wel dames. Het bestuur van het NOC keert zich tegen de suggestie om alle dames-wed strijden van het programma af te voe ren. Een verwijzing naar dc antieke tijd is minder juist, omdat do opvattin gen van toen omtrent do plaats van de vrouw in de samenleving geheel ver schilde van die van nu. Dc tegenwoor dige opvattingen gedogen niet. dat op een feest voor de jeugd van de wereld de meisjes worden uitgeschakeld. Omtrent andere vraagpunten heeft 't bestuur van het NOC, de heer Brundage als volgt geantwoord: Hoewel in ons land geldgebrek een natuurlijke rem vormt voor de toevoeging van te vele officials aan dc Olympische ploeg, wor den toch ook bij ons nog te vaak door de nationale bonden administratieve- en andere verdiensten gehonoreerd door uitzending als official naar Olympische Spelen. Wij trachten hiertegen zoveel mogelijk stelling te nemen en werden hierbij de laatste maal gesteund door het Organisatie Comité te Helsinki, dat bepaalde, dat niet meer dan 20 van het aantal deelnemers uit officials mocht bestaan. Wij zijn voorts van mening, aldus het NOC, dat direct ingrijpen van de staat in de leiding van dc nationale sport- beweging volkomen in strijd is met de beginselen van real sportmanship en de sport onherroepelijk voert in dc sfeer van politiek en chauvinisme. Dat neemt niet weg, dat een al te grote onverschil ligheid van de regering ten opzichte van de sportbeweging in het algemeen en van de uitzending naar de Olympische Spelen in het bijzonder deze in de hui dige sociale verhoudingen in grote moei lijkheden kan brengen. SCHAKEN. COMPETITIE LEIDSE SCHAAKBOND. Voor de eerste klasse van de LSB werd gisteravond een wedstrijd gespeeld tussen de schaakclubs van Zoeterwoude en Boskoop, waarbij de gasten een voor lopige 51 uitslag behaalden, terwijl één partij werd afgebroken. Gedetail leerd: ZoeterwoudeBoskoop: Rector J. de Groot—S. J. v, Wijk 0—1; A. Koevoet N. Kok Yi14; C. PanrdekooperJ. A. Loef «4—Vy,P. Westhof—W. Trap- ma Vj]/2; H. SieverdinkA. Sytzcma afg.; T. v. d. ValkA. Broekhuizen 10; G. M. v. d. BergP. v. Veen Vx—Vï. Pater C. Kauling—J. C. Bulk 10: F, J. ,Vis-^S. v. Gemeven 01; C. v. Muidert—G. v. Mil O—l. WIELRENNEN. Swlft-combinatlc. In verband met de veldrit op 15 Fcbr. te Duindigt is er Zondag een cyclc-cross-trainlng aan De Zijl- Start 10 uur. VAN HET TAFELTENN1SFRONT De Nederlandse ploeg voor de we reldkampioenschappen. De Neder landse tafeltennisploeg, die aan de van 20 tot en met 29 Maart a.s. te Boeka rest te houden wereldkampioenschappen deelneemt, zal bestaan uit Cor du Buy, Will van Zoelen en Wim van Stoop (allen Amsterdam). Cor Pelser heeft de tot hem gerichte uitnodiging niet aan genomen. Als non playing captain zal de heer N. Hogendoorn (Utrecht) fungeren. Te vens zal de heer Hogendoorn deel uit maken van de jury bij deze titelwed- strijd en voorts is hij afgevaardigde van de Nederlandse Tafeltennisbond bij het tijdens de wereldkampioenschappen te houden congres van de International Tabletennis Federation. Op dit congres zal o.m. een beslissing worden genomen inzake het al dan niet toewijzen van de organisatie van de wereldkampioen schappen 1955 aan de NTTB. NederlandZuid-Slavië. In de op 20 Februari a.s. te Apeldoorn te spelen tafeltenniswedstrijd tussen Nederland en Zuid-Slavië zullen de Nederlandse kleu ren worden verdedigd door Cor du Buy en Cor Pelser (beiden Amsterdam). Voor Zuid-Slavië komen Vilrin Haran- gozo, de winnaar van de internationale Franse kampioenschappen van dit jaar en Zarko Dolinar uit. Bijzondere wedstrijd te Amsterdam. Woensdag 18 Febr. a.s. wordt te Am sterdam een zeer bijzondere wedstrijd gespeeld, en wel tussen Sparta, vele malen kampioen van Nederland, dat thans zijn 15-jarig bestaan viert, en het officiële sterkste team van Europa, ge vormd uit Richard Bcrgmann (G.B.) viervoudig wereldkampioen, en de Fransman René Roothoofl. Voor Sparta komen uit Cor du Buy en Will van Zoelen. Er worden vier enkeljpelen gespeeld (best of five) en 1 dubbelspel (best of five). Buitenlanders komen demonstreren. In de komende weken zullen in ver schillende plaatsen van ons land demon stratie tafeltenniswedstrijden worden ge speeld. Zo zullen de Engelsman Richard Bcrgmann en de Nederlandse kampioen Cor du Buy 17 Februari te Aalten, 19 Februari te Den Helder en 27 Februari te Eindhoven elkaar ontmoeten. Dc Zuidslavcn Harongozo en Dolinar zijn op 19 Februari in Weert te gast en op dezelfde dag demonstreren de wereld kampioenen dames dubbelspel de En- gelso tweeling Diana en Rosalind Rowe, alsmede de Fransen René Roothooft en Michael Haguenauer te Naarden. EngelandFrankrijk. Het staat thans vast. dat in dc op 20 Februari in de Dierentuin te Den Haag tc houden taleltenniswedstrijd tussen de heren- teams van Engeland en Frankrijk voor Frankrijk René Roothooft en Michel Haguenauer zullen uitkomen. Engeland wordt in ieder geval door Richard Bcrgmann vertegenwoordigd. De tweede Engelse speler moet nog worden aan gewezen. DOOR CHARLES GARVICE (Wordt vervolgd) 86) „Neen," zei hij, haar nieuwsgierig en toch eerbiedig aankijkend. „Neen, juffrouw. Er is iets, dat mfe zegt, dat u „Dat ik je zou kunnen begrijpen?" zei ze. „Ja zeker, ik ben niet al te gelukkig. Dat zijn we geen van allen, vrees ik." „Neen, juffrouw.,' Hij dacht een ogenblik na. .Neem me niet kwalijk juffrouw, maar ik hoorde de ver pleegster gisteren over u praten toen u weg was. Arme meisjes het is hier saai voor ze en ze houden van een praatje." „Ik ook," zei Lorrie. „Ja juffrouw. Ze zeiden maar u zult beledigd zijn." „Ik hoop van niet," moedigde Lor rie hem aan. „Wel juffrouw, ze zeiden, dat u met een heel rijk man verloofd was." Lorrie bloosde niet, zoals hij ver wachtte, maar zag bedaard op hem neer De zieke, die door zijn ziekte scherper opmerkte dan anders, zag het verdriet in haar ogen. „Ja?,' zei ze. „Ik hoop, dat het waar is juffrouw. Er is geen man rijk genoeg voor u en er is er geen een, die goed genoeg is. „Je bent niet erg complimenteus tegenover je sexe, Leverick." „Ik ken de mannen," zei hij som ber, „en ik beweer, dat er niet één is, die goed genoeg is om uw schoe nen te poetsen, juffrouw. Maar ik hoop, dat u gelukkig zult worden dat meen ik oprecht," en zijn ogen keken haar dankbaar aan. „Dank je wel,', zei Lorrie zacht. „En nu moet ik heus gaan." „Ja juffrouw,' 'zei hij bescheiden. „Misschien" hij zweeg even „wilt u my zijn naam zeggen, juf frouw de naam van de man, die ik voor de gelukkigste van de hele wereld houd!" „Waarom niet?" zei Lorrie, die trachtte te glimlachen, maar toch niet kon verhinderen, dat er een uit drukking van verdriet en wanhoop in haar ogen kwam, hetgeen de man duidelijk zag. „Zijn naam is Meiford Seymour Meiford." Leverick schrok niet en hij vloekte' niet. Een ogenblik bewoog hij niet en kon hij niet spreken; maar zjjn gezicht werd zo wit als zijn laken. Lorrie wachtte even, toen raakte zij zijn hand aan, zei: „Goedendag" en verliet de zaal. „Ik heb beloofd om terug te ko men," zei ze tegen de verpleegster; maar ik herinner me juist, dat ik naar buiten ga. Als hij soms goed genoeg is om het ziekenhuis te ver laten voor ik terugkom, geef hem dit dan en vraag hem of hij me even wil berichten waar hij heengaat." En ze gaf de verpleegster vijf pond, hoewel bankbiljetten bij Lor rie nooit al te overvloedig waren. HOOFDSTUK XXVII. Hoe het er ook op Manchester Square uit mocht zien, er kon geen twijfel mogelijk zijn, dat in Farnham de lente begonnen was. Lorrie zat in het kleine kamertje naast de grote suite van lady Cellop voor het open raam. Ze leunde naar buiten en haal de met lange teugen de heerlijke avondlucht binnen, die over heuve len en dalen kwam aanzweven, be laden met de geur van lentebloemen. Sedert maanden was ze voor het eerst weer buiten de stad en de fris* se lucht had reeds onmiddellijk een verandering bij haar teweeggebracht. Haar wangen hadden een kleurtje gekregen en er scheen iets van het oude licht in haar ogen. Het behoeft ternauwernood te worden gezegd, dat lady Farnham" er absoluut geen idee van had, dat de jonge gezel schapsjuffrouw, die met lady Collop was meegekomen, het meisje was, waarvoor Guy „bijna een idioot van zichzelf had gemaakt." Het was zeer de vraag of lady Farnham zich Lor- rie's naam zou hebben herinnerd, als zij die had gehoord. Tot nu toe had ze haar nog niet gezien, want lady Farnham had er een hekel aan haar gasten te begroeten als ze kwamen. Ze zag ze liever in het salon vóór het diner begon, zodat zij ze op haar ge mak goedendag kon zeggen. Diana had haar kunnen inlichten, maar die had verkozen dit niet te doen en Guy had ook gezwegen, zelfs toen hij ge kleed voor het diner beneden kwam en lady Farnham alleen in het salon Vond, terwijl ze op haar gasten wachtte. „En Guy?" vroeg ze, toen hij zich 'over haar blanke en nog altijd zach te hand heenboog. „Heb je een lollige tijd gehad zoals jullie profane jon- i^ens dat noemen? Jê ziet er niet op- 'gewekt uit, vriendje! Wat heb je ge daan? Laat naar bed gegaan, gegokt op de club en wat dies meer zij? Wat goed. dat je gaat trouwen en een be zadigd man wordt! Ik hoorde, dat je aangereden bent. Heb je je bezeerd?" „Neen," zei Guy. die op het onder werp niet door wilde gaan. „Dank zij de speciale bescherming, die er bestaat voor kinderen en dronken mensen, weet u." „Dat weet ik," glimlachte ze.. „En hoe gaat het met Diana, dood moe zeker van het winkelen?" „Ik geloof het niet," zei hij onver schillig. „Ik denk eerder, dat de luidjes in de winkels meer vermoeid zullen zijn dan zij." „En het huwelijk wanneer is dat?" Hij lachte, maar zyn lach klonk niet vrolijk. „Waarachtig mylady, u bent erger dan een dominé, die de catechismus overhoort. Ik verwacht dat het wel gauw zal zijn! Hij draaide zich om en nam een waaier op. „Is er nog niemand beneden?" „Neen. Diana houdt nog wat rust. Lady Collop is gaan slapen. Een lie ve oude dame, vind je niet? Ik her inner ir/e nog. dat ze op Mansion House presideerde." „O, ze is heel aardig.' zei hij, „en ze zou nog aardiger zijn als ze niet zo onmogelijk op één punt doorzaag de. Ze wil beter zijn dan andere mensen. Ik geloof heus, dat ze spe ciaal hier is gekomen irtet de bedoe ling u te bekeren." Lady Farnham lachte. „O ja, dat herinner ik me; als kind was ze al zo. Enfin, in ieder geval beter te goed dan te slecht." „U wordt toch niet persoonlijk," antwoordde hij, terwijl hij voor de twintigste maal sinds hij was binnen gekomen. naar de deur zag. „Wat ben je ongeduldig," zei de oude dame, die het opmerkte. „Ze zal straks wel beneden komen." „Wie?" zei hij met een' onschuldig gezicht. „Wel, Diana natuurlijk, domme iongen. Kom je hoeft niet tc blozen. Ik zie graag, dat een man dol is op zijn meisje en jr"et zo'n mooi meis je als Diana hoef je je er helemaal niet voor te schamen!" „Ja.' stemde hij toe, met zijn ge dachten ergens anders. „O ja, zeker!" .Juist ging de deur open en lady Col lop kwam binnen gevolgd door Lor rie en lady Farnham, ging ze toege- moet om ze te begroeten. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5