Bij MATZE Leïdse jongeren vroegen honderd uit over allerlei gemeentelijke kwesties Eerste avond zeer goed geslaagd en voor een herhaling vatbaar Mevr. C.A.M, v.d. Klugt-Hendriks hedennacht plotseling overleden I pot JAM voor 30 ct DONDERDAG 29 JANUARI 1953 DE LEIDSL COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 RAADSLEDEN VOOR HET FORUM DIEFSTAL IN LEIDS LABORATORIUM BERECHT. standskringen kwam. De heer Van der Kwaak (C.H.U.) ontkende dit, maar gaf wel toe, dat de personeels vereniging van het stadhuis iets der- j ;q6 officier van justitie bij de Haag- gelijks doet, hetgeen de gemeente niet se Rechtbnk heeft vanmorgen één kan verhinderen, omdat d ambtena- jaar me^ aftrek geëist tegen de la- Met een uitdrukking van „Be-geen betere grondboringen verricht, nieuws wat dat worden zal" op hun j waardoor de verzakkingen in de gezicht stapten gisteravond wethou der P. C. van Schaik en vijf raads leden op het podium van de kleine Stadsgehoorzaal om een forum te vormen, dat antwoord zou geven op de vragen, die een groot aantal Leid- se jongeren op hen zou afvuren over gemeentelijke aangelegenheden. Deze forum-avond was belegd door de Leidse Politieke Jongeren Contact- raad, waarin de diverse politieke jongeren-groeperingen, zoals de Jon geren-K. V.P., samenwerken, "met de bedoeling bij de jongeren van Leiden meer belangstelling te wekken voor de gemeente-politiek. De oproep had een verheugend gevolg, want de zaal was geheel gevuld, zij het dan, dat er ook enige ouderen, w.o. gemeente raadsleden, aanwezig waren. Het is niet doenlijk alle vragen, die de jongeren stelden,, en alle antwoor den, die het forum gaf, hier weer te j geven. Het waren vragen van de meest uiteenlopende aard, die er duidelijk op wezen, dat de gemeen telijke aangelegenheden toch wel eni- j ge belangstelling genieten. Waarom zijn er bij dé aanvang Jaarverslag commissie voor gerepatrieerden Bijna twee jaar bestaat thans Leiden de Commissie voor Gerepa trieerden, waarin kerkelijk en par- tioulier initiatief en verschillende overheidsdiensten samenwerken te trachten de gerepatrieerden in hun nood op te vangen en hun aanpas- sing aan de Nederlandse Samenle ving en verhoudingen zo veel moge lijk te bevorderen. Hoewel oorspron- I kelijk bedoeld voor Leiden, heeft zij zich al spoedig uitgebreid tot meer dere gemeenten, die vertegenwoordr gers in de Commissie benoemen. De heer S. Menken, die voorzitter was, is onlangs opgevolgd door mr A. J. Tieleman, Ue contactman van Pelita. Het secretariaat berust bij de Sociale Raad, Nieuwsteeg 6 (boven) Leiden. Uit het jaarverslag over 1952 blijkt, dat de Commissie in nauwe relatie nieuwe spoorbaan voorkomen hadden kunnen worden? Waarom wordt de Irarn in de binnenstad niet vervangen door. bussen? Waarom wordt de stoep van sociëteit Minerva niet afgebro ken; is traditie belangrijker dan lijfs behoud? Kan er in Leiden geen Rembrandhuis komen, waarin de her innering aan deze grote schilder le vendig gehouden wordt? Waarom heeft het open terrein aam de Heren gracht nog steeds geen bestemming? Het zijn slechts enkele van de vele vragen. De Mincrva-stoep. Voorzitter Van Schaik wees telkens een of meerdere raadsleden aan om te antwoorden. Over de Miner va- stoep vertelde de heer Geertsema (V. V.D.), dat het eigendomsrecht be twistbaar is. Wanneer de gemeente eigenaresse is, kan zij de stoep laten afbreken, maar dat brengt zeer hoge verbouwingskosten voor de sociëteit met zich mee. Wanneer de sociëteit zelf eigenaresse is, zal de gemeente deze hoge bouwkosten moeten dra gen en daar voelt de gemeente niet veel voor. Wat de trams betreft, ver klaarde de heer Van Straalen (P. v. d A.), dat het vrijwel onmogelijk is een concessie in te trekken, tenzij de gemeente een zeer hoge schade-ver goeding zou betalen. De heer De Hos- son (K.V.P.) was het niet helemaal met hem eens en vond het, met alle eerbied voor de concessie, beter dat er bussen in de stad komen. De zaak is in> studie bij het gemeentebestuur. Met deze laatste opmerking weA\Tn meerdere vragen afgedaan, vooral wanneer de forum-leden voor de moeilijkheid kwamen te staan dat hun meer gevraagd werd dan zij uit hoofde van hun raadslidmaatschap mochten antwoorden. Dit was o.a. het geval met de bestemming van het terrein aan de Herengracht. De heer Van der Kwaak (C.H.U.) deelde slechts mede, dat het terrein gedeel telijk verkocht is aan het rijk voor de houw van een nieuw kantoor voor de Raad van Arbeid, welk plan echter niet doorgaat. Bepaald ondeugend waren de vra gen over de afwijzende houding van burgemeester Van Kinschot ten aan zien van de Mare-demping en over de Leidse annexatie-planmen. Voor zitter Van Schaik antwoordde, dat de met het Centraal Comité voor Ker- f burgemeester de Mare een typisch kelijk en Particulier Initiatief voor "*"1"! Sociale Zorg t.b.v. Gerepatrieerden. (C.C.K.P.), haar arbeid uitvoert en bij verschillende moeilijkheden een beroep op het C.C.K.P. heeft kunnen doen. Ook werd ter bereiking van een oplossing van individuele moei lijkheden van gerepatrieerden meer dere malen contact gezocht met de inspectie van de Dienst voor Maat schappelijke Zorg, wélke Dienst met de behartiging van de materiële no den der gerepatrieerden belast is. De gerepatrieerden werden na vestiging ei na verstrekking van 'n meubelvoorschot zoveel mogelijk be zocht door de leden van de Commis sie of vanwege het Gemeentelijk Bu reau voor Gerepatrieerden (kamer 210, Stadhuis, Leiden, spreekuur 10 12 uur v.m.), dat zich speciaal be kommert om de gerepatrieerden, die historische of economische binding aan Leiden hebben. In October werd een contactavond gehouden, om voorlichting en advies door gerepatrieerden aan werkzoe kende gerepatrieerden te geven. In de nabije toekomst zal nogmaals een dergelijke avond georganiseerd wor den. De Commissie heeft nog diverse plannen, o.a, om binnenkort een film- ei. demonstratieavond op huis houdelijk gebied voor de vrouwelij ke gerepatrieerden te organiseren, doch vooi deze plannen heeft zij nog meer medewerksters nodig, liefst personen, die Indonesië en Neder land goed kennen. stukje stedenschoon vond, maar dat men over de schoonheid van mening kan verschillen. Wat de annexatie betrof, wilde de voorzitter slechts zeggen, dat hij die in de toekomst niet uitgesloten achtte. De heer Geertsema (V.V.D.) voegde er aan toe, dat annexatie slechts als uiterste redmiddel ge bruikt mag worden en dat de ge meenten eerst moeten proberen in onderling overleg tot een goede sa menwerking te komen. De heer De Hosson (K.V.P.) kende een niet nader te noemen gemeente, waar van de zwanen overleden waren. Een andere gemeente dacht toen: laten wij maar een paar zwanen van ons geven, binnenkort behoort dat water toch ook aan onze ge meente Geheime raadszittingen. Hoe denkt het forum over ge heime raatszittingen? De heer Woud stra (A.R.) meende, dat de raad eigenlijk geen geheimen mocht heb ben, maar dat er b.v. op het gebied van grondaankopen en persoonlijke kwesties wel eens geheimhouding betracht moet worden. De heer De Hosson (KVP) wees er op, dat de raad wel eens gemakshalve een hele kwestie in geheime zitting behandelt, terwijl er over die kwes- iie ook dingen gezegd worden, die wel openbaar mogen worden. De heer Geertsema (VVD) was het er gloeLsid mee eens. ren in hun vrije tijd doen kunnen wat zij willen. Het debat dwaalde af naar de koopavond en de heer De Hosson (KVP) betruerde het, dat die er in Leiden niet gekomen was, al staat dc mogelijkheid nog steeds open. De heer Woudstra (AR) ontkende in antwoord op een andere vraag, dat de Leidse jeugd slechter staat aangeschreven dan de jeugd uit an dere plaatsen. Hij zag in dit verwijt slechts een gezond chauvinisme. De heer Geertsema (VVD) was in zijn sas met een vraag over de sportvelden aan de Haarlemmer vaart en meende, dat de slechte toestand te wijten was aan een dikke klelaag. Drainag was nood zakelijk geweest. Voorzitter Van Schaik voegde er aan toe, dat er in de uitbreidingsplannen talrijke nieuwe sportvelden zijn opgeno men. Ook het instellen van wijkraden werd besproken. De heer Van Stra len (P.v.d.A.) zag hierin een stimu lans voor het particulier initiatief, maar de heer Geertsema (V.V.D.) zag enige bezwaren in de kwestie wat het gemeentebestuur wel en niet aan de wijkraden zou kunnen over laten. Nadat ook nog de kinder-crêche, het jeugdprobleem, de gemeentelijke autonomie, de woningtoewijzingen en een tehuis voor niet-kerkelijke ouden van dagen besproken waren, was de tijd verstreken en moest er een punt achter gezet worden. Voor zitter Van Schaik deed dit met te verklaren, dat deze eerste forum avond zijn verwachtingen verre had overtroffen en dat zij zeker voor herhaling vatbaar is. De avond werd geopend en geslO' ten door de voorzitter van de P.J.C. R„ de heer J. A. M. van Zonneveld, die het aankweken van burgerzin een der belangrijkste taken van de Politieke Jongeren Contact-raad Is het waar, dat de gemeente een- noemde. Ter omlijtsing werden er traal inkoopt voor de ambtenaren? enige films over de gasfabriek en de Een vraag, die kennelijk uit midden-gemeente-reiniging vertoond. Van links naar rechts: J. A. M. van Zonneveld (voorzitter van de P. J. C. R.), drs. J. van Stralen (P. v. d. A.), mr. W. Geertsema (V. V. D.), D. van der Kwaak (C. H. U.), wet houder J. C. van Schaik (voorzitter), mej. H. C. Mulder (secretaresse van de P. J. C. R.), F. C. de Hosson (K. V. P.) en mr. C. J. Woudstra (A. R.). (Foto: „De Leidse Courant") Vragen over oud nieuws! In zijn openingswoord wees de heer J. A. M. van Zonneveld er op, dat het er niet op aan kwam of men over een kapotte lantaarn of over een zwaar sociaal onderwerp wilde spreken, omdat het er slechts om ging belangstelling voor het gemeentelijk leven te wekken. Wij kunnen deze uitspraak volkomen onderstrepen, maar toch moet ons van het hart, dat er gisteravond vele vragen niet gesteld zouden, zijn, wanneer men de krant beter las. Talrijke onderwerpen, die gis teravond werden aangesneden, zijn herhaaldelijk en vaak uitvoerig in de Leidse bladen behandeld, voornamelijk van gemeenteraads vergaderingen en de begrotingsdebatten. We denken bijv. aan de sportvelden, het terjein aan de Herengracht, de Minerva-stoep, de in de Leidse bladen behandeld, voornamelijk n. a. v. gemcenteraads- nomie. Dit neemt overigens niet weg, dat ook wij ons verheugen over de belangstelling, die de jongeren gisteravond toonden. Maar wel zouden wij deze jongeren willen aansporen de plaatselijke pers beter te volgen; zij zouden meer weten van hetgeen er in de gemeente, Leiden omgaat en van hetgeen gisteren voor hen nog een vraag teken was! Burgerlijke Stand Geboren: Adrianus Johannes Fran*- ciscus, z. v. J. G. Datema en P. C. J. v.an der Zwet; Martinus Reinier, z. v. M. Pet en J. van Eijgen; Jeannette Margaretha, d. v. G. J. van Gaaien en M. Dekker; Johanna Engeline Maria, d. v. F. Smits en L. M. P. Stokman; Margaretha Petronella, d. v. N. van Hooidonk en P. de Leeuw; Paulina Johanna Maria, d. v. H. L. Snijders en A. H. M. Stol; Johannes Mai'tinus Maria, z. v. A. H. van Vel- zen en E. J. van Dijk; Claire Marie Theodora Frederica, d. v. F. J. M. Gussenhov-en en G. C. van Ruiten; Petronella Margaretha, d. v. D. Brandt en P. A. Turk; Cornelis Ste- phanus, z. v. P. Geers en D. M. A. Lubbers; Hendrika Maria, d. v. J. de borant B. B. uit Leiden. B. had zich als dokter uitgegeven en was zo door gedrongen in het laboratorium van het Nederlands Instituut voor Preven-_ tieve Geneeskunde te Leiden. Hier' had hij micriscopen, lenzen en andere laiboratoriumutensiliën weggenomen en verduisterd. De verdediger schetste B.'s levens loop, die in 1935 als Zionist naar Palestina was gegaan. Toen hij voor de dienst in 1040 werd opgeroepen en Nederland niet meer bereiken kon, had hij vrijwillig dienst geno men in het Engelse leger. Hier had hij onder meer dienst gedaan als hospitaalsoldaat en in laboratoria ge werkt. Na de bevrijding bleek dat hij niet in aanmerking kwam voor de demobilisatie-bonus. Dit maakte hem dermate verbitterd, dat hij besloot van de staat te nemen, wat de staat hem niet gaf en waarop hij, naar hij meende, aanspraak mocht maken. De verdediger wees er op, dat B. zijn werk in Leiden vrij behoorlijk deed en toen uit was gekomen, dat hij geen arts was, men hem toch als laborant had gehouden. Hij ver zocht de rechtbank ook met het oog op verdachte's vrouw en kind, hem zo kort mogelijk de vrijheid te wil len benemen en hem, indien moge lijk, een gedeeltelijk voorwaardelijke straf op te leggen. Uitspraak over 14 dagen. weer: (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). ZACHT. Zwaar bewolkt met enkele verspreide opklaringen. Waar schijnlijk overal droog weer. Overwegend matige Westelijke wind. Ongeveer dezelfde tempe ratuur als vandaag. 30 Jan.: zon op 8.24 en onder 17.24; maan op 18.07 en onder 8.37 uur. MARKTBERICHTEN GOUDA. 29 Jan. Kaas. Aanvoer 39 partijen. Prijzen: le soort 2.25 2.28, 2e soort 2.222.24, extra kwal. tot 2.33 per kg Handel flauw. TER AAR 28 Jan. Groente. Wit- lof I 0.33—Ó.42, idem II 0.24—0.34, idem stek 0.100.27, spruiten 0.24 0.30, idem nep 0.05, waspeen 0.14 Kuijper en M. A. Hoogkamer; Hen drika Adriana, d. v. J. Dorst en C. W. Keukenmeester; Cornelis, z. v. W. Spaargaren en J. Casimiri. Gehuwd: W. M. van den Berg en J. E. Ruitenbeek; B. J. Wilmink en G. Stapel; E. R. van der Zwaan en J. A. Merts; P. Krapels en J. Later veer; J. van Nieuwenhuijzen en C. Hogewoning; A. Bavelaar en J. van I nische Chemie aan de Hugo de Groot- Leeuwen; F. Galjaard_en_ E. Klooien; straat een kleine explosie voor toen Donderdag- 29 Jaunari. Gisteravond begon de Commissie voor Huishoudelijke Voorlichting te Leiden haar eerste cursus in het ma ken van lampenkappen, waarvoor niet minder dan 40 dames zich had den aangemeld. Een verheugend be gin dus! Deze cursus in het Volkshuis is met dit aantal compleet, maar om dat de Commissie, waarin alle Leid se Vrouwenverenigingen samenwer ken, vermoedt, dat er nog meer be langstelling voor is, zal er na afloop van deze cursus een tweede cursus beginnen. Belangstellende dames kunnen zich nu reeds opgeven bij de besturen van hun eigen vrouwen vereniging, voor de kath. dames dus het Gilde of de K.A.V. En gisteravond hield het R.K. Al ma Mater-koór in het gebouw Toon kunst aan het Rapenburg een repe titie in verband met de a.s. plechtige herdenkingsbijeenkomst van Honderd Jaar Kromstaf, waarop het Te Deum van Jan Mui en -le Vespers van Mo zart zullen worden uitgevoerd. Wij vertellen u dit even, omdat het ons genoegen deed t horen, dat er na onze oproep in de krant van giste- rij reeds vijf mannelijke medewer kers zich hebben gemeld. Zo gaat het de goede kant op! Wanneer er nog meer belangstellenden zijn (vooral bassen en tenoren moet het koor hebben) kunnen zij zich volgende week Woensdagavond om 8 uur op Rauenburg 22, vervoegen. Gistermiddag om half een deed zich in het Laboratorium voor Orga P. J. van Pelt en M. Engels; J. T. Tims en P. M. van der Geer; H. J. Kanis en J. van Egmond; A. Kloot wijk en L. Wegman; P. van Hove en J A. Bonte. Overleden: J. Docter, man, 52 j.; H. Duiverman, wedn., 75 j.; C. Of- fenberg, man, 75 j.; A. J. Mathlener, wed. van Van Veen, 93 j.; P. Kramp, man, 39 j.; P. Houweling, 57 j.; A. IJff, wed. van Musch, 93 j. de 23-jarige student J. W„ wonend aan de Jan van Houtkade, bezig was een proef te nemen. De student kreeg 'n hoeveelheid salpeterzuur in z'n ge zicht en werd met brandwonden overdekt door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, waar het nodjg bleek hem op te nemen. En gisteravond om half twaalf was er een flinke ruzie aan de Rijnsbur- gerweg bij de N.Z.H.V.M.-bussen. Op Hedennacht is door een noodlottig ongeval plotseling overleden mevr. C. A. M. van der KlugtHendriks, die sedert enige jaren zeer actief deel nam aan het katholieke openbare leven in Leiden. Om twee uur is zij door een misstap in het duister van de trap gevallen in haar woning Haarlemmerstraat 258 Een uur later werd het ongeval door familie-leden ontdekt. Zij moet onmiddellijk over leden zijn. Het stoffelijk overschot werd overgebracht naar het St. Eli- sabeth-ziekenhuis. Mevr. Van der Klugt bereikte de leeftijd van 46 jaar. XXX Plet zo vaak gebruikte gezegde: „de dood komt als een dief in de nacht", is hief wel letterlijk bewaarheid ge worden. Men kan het zich nog maar nauwelijks realiseren, dat mevr. Van der Klugt is heengegaan, deze levens lustige en opgewekte vrouw, die overal waar zij verscheen een sfeer van gemoedelijke hartelijkheid wist te scheppen. Als moeder van een gezin met vijf kinderen was het haar aanvankelijk niet mogelijk zich intensief bezig te houden met het openbare leven, maar enige jaren geleden is zij er toch toe overgegaan, overtuigd van de drin gende noodzaak, dat ook de katholie ke vrouw een taak heeft in het maat- zo trouw naar hun wekelijkse socië- t.eitsmiddag kwamen Inmiddels was mevr. Van der Klugt ook benoemd tot bestuurslid van het Gilde van do Ned. Kath. Vrouwenbeweging, afd. Leiden. Na lange aarzeling, want het lag haar helemaal niet zich op de voorgron^ te stellen, liet zij zich verleden jaar overhalen het voorzitterschap van het Gilde op zich te nemen, nadat overduidelijk gebleken was, dat er niemand anders 'voor deze functie te vinden was. Eenmaal voorzitster van het Gilde kwam zij in aanraking met vele an dere zijden van het kath. openbare leven. Zij had namens het Gilde zit ting in de plaatselijke Raad van Maatschappelijk en Cultureel Overleg en behartigde daarin de belangen van de kath. vrouwen op uitstekende wijze. Reeds lange tijd werd in de Leidse afdeling van de KVP de be hoefte gevoeld aan het inschakelen van de vrouw in het plaatselijke po litieke leven. Bij de in October 1.1. ge houden verkiezingen .deed zich daar toe een goede gelegenheid voor. Maar het was weer na lang aarzelen dat mevr. v. d. Klugt zich voor een bestuursfunctie beschikbaar stelde. Zij deed het slechts omdat zij over tuigd was, dat er in ieder geval een schappelijk leven Zfc begon met vrouw in het KVP-bestuur moest ko voorzitster te worden van de Gemma- sociëteit voor de kath ouden van da gen in de dekenale parochie en het was voor een groot deel aan haar hartelijke omgang met de ouden van dagen te danken, dat deze mensen men. Slechts omdat er niemand voor gevonden kon worden, was zij be reid ook deze taak op zich te nemen. Kaar werkzaamheden in het open bare leven zijn van te korte duur geweest om daarover de loftrompet te kunnen steken, maar de wijze, waarop mevr. Van der Klugt zich met grote belangstelling inwerkte, dwong bewondering af en overtuig de iedereen van de grote ernst, waarmede zij zich van haar taak kweet. Als voorzitster van het Gilde was zij uitstekend geschikt en zij had er bijzonder goed slag van de vergaderingen op geanimeerde wijze .te leiden. Het kath. organisatie-leven zal haar pijnlijk missen. XXX Maar dit alles valt in het niet, wan neer men bedenkt, dat door dit over lijden een moeder uit haar gezin is gerukt, een bijzonder hartelijke echt genote en moeder, die haar gezin bo ven alles stelde. Iedereen, die dit plotseling overlijden verneemt, zal diep begaan zijn met het gezin en met de nog jonge kinderen, voor wie het verlies van vrouwen moeder voor een buitenstaander nauwelijks te pei len valt. Het gezin zij echter getroost met de overtuiging, dat voor ons, katho lieken, de dood niet het einde bete kent, maar de overgang is naar een beter leven. Hoe zwaar deze slag ook zij, ons geloof in hel eeuwige Teven zal zegevieren over de droef ends. Moge zij, die ook buiten het orga nisatie-leven om steeds blijk gege ven heeft van een groot medeleven niet anderen en die in stilte zoveel goed werk heeft gjdaan voor minder bedeelden, reeds nu het hemels loon voor haar werken ontvangen hebben. XXX De leden van de Ned. Kath. Vrou wenbond, afd. Leiden zowel van het Gilde als van de K.A.V. worden door de resp. besturen verzocht bij het rozenkransgebed en bij de uitvaart op Maandagmorgen a.s. van hun be langstelling blijk te geven. een gegeven moment vond een bur ger het nodig een matroos van het Marine-centrum Noordeinde een steen in z'n gezicht te gooien, zodat hij door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht moest worden. De politie werd gewaarschuwd, maar heeft de dader nog niet kunnen ach terhalen. Voor de K.A.B.-leden van de St. Petrus-parochie is er a.s. Dinsdag weer een kaart- en sjoelavond in de Kleine Burcht" aan de Nieuwe Rijn. Aanvang 8 uur. Belanghebbenden het bestuur venvacht er zeer velen voor de laatste avond! kunnen zich aanmelden op Langebrug 79. STADSKOK. BEIJAARD-CONCERT VOOR DE JARIGE KROONPRINSES. Het programma van de beiaardbe speling op Zaterdag 31 Januari a.s. van 2 tot 3 uur, ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Beatrix door Leen 't Hart op de Stadhuis beiaard te Leiden luidt: 1. Wilhel mus; 2a. Wilt heden nu treden, b. O, Heer, die daar des hemels-'tente spreidt, c. Gelukkig is het land, alle uit Valerius Gedeck Clanck; 3. Me nuet, L. Boccherin; 4a. Wij willen Holland houen, A. Spoel; b. O. schit terende kleuren, W. Smits; c. Hol lands vlag, J. P. J. Wierts; 5. Gavot te, Martini; 6a. In een blauw gerui te Kiel, H. Hol; b. Een scheepje in de haven landt, J. J. Viotta; c. De ka bels los, J. J. Viota; 7. Mars voor beiaard, Leen 't Hart. KON. CONSERVATORIUM. Aan het Kon. Conservatorium voor muziek te Den Haag is geslaagd voor het diploma Cl voor viool mevrouw M. Th. PolsHabraken te Leiden. Koffie, 250 gram145 ct De beste Koffie 250 gram 188 ct Thee, 300 gram 100 ct De beste Thee per 100 gram 55 ct Advocaat, per fles 250 ct Anijs- of Vruchtenhagel, 200 gram 25 ct Botexhamvlokken of Korrels. 250 gram 39 ct Grove Rijst y kg 59 ct Gebroken Rijst 1 kg. 85 ct Siam Rijst, kwal. I, in linnen zakje van 2 kg275 ct De beste Bloem y, kg 24 ct Capucijners, 1 y.kg. 100 ct Citroenbonen, 1 y kg. 100 ct Doperwten II, per literblik 75 ct Worteltjes, per literblik 59 ct Spinazie, per literblik 65 ct Sperciebonen, per literblik 75 ct Appelmoes per literblik 59 ct Paneermeel, p. pakje 25 ct Zalm, per blik 98 ct Ananas, per blik 107 ct MORSSTRAAT 50 HOGEWOERD 115

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3