Ijroene laid DUINSTREEK AMERIKA WAARDEERT NEDERLANDS BESLUIT Twee Haagse agenten herkenden auto van Heerlense inbreker Slotte GOLF Kath*Arbeidersbeweging tegen melkprijsverhoging E b „Flora 1953" en „De Keukenhof" toch slechts een wankel huwelijk? Jongetje in een teil kokend water Neef verborg vuurwapen WOENSDAG 28 JANUARI 1953DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 w^mmmI? Na het einde van de Marshall-hulp Clarence Hunter complimenteert Nederlandse volk met herstel Na de Nederlandse bekendmaking, dat de betalingsbalans een dermate gunstig beeld vertoont, dat men meent het economische leven verder zonder Marshall-hulp in stand te kunnen houden, heeft de heer Cla rence Hunter, hoofd van de missie van de „Mutual Security Agency" in Nederland in Amerika zijn ontslag aangevraagd. De heer Clarence E, Hunter, heeft gisteren de volgende verklaring uit gegeven: „Gezien de mededeling van de Ne derlandse regering dat de Ameri kaanse hulp in de vorm van recht- itreekse schenkingen kan worden •topgezet, zijn mijn diensten als di recteur van de missie voor economi sche samenwerking overbodig ge worden. Daarom heb ik bij Zijne Excellentie Harold Stassen, de nieuw-benoemde directeur van het Bureau voor.de Wederzijdse Bevei liging mijn ontslag aangevraagd, te verlenen op een door hem nader te bepalen datum. Het zij mij vergund het Nederland se volk bij deze gelegenheid te com plimenteren met zijn vaderlands liefde, ijver en toewijding aan de ge meenschappelijke zaak, die Neder land in staat gesteld hebben het eco nomisch en monetair evenwicht te herstellen, mede dank zij de gezonde en doortastende politiek van de re gering. Ik dank in het bizonder de leden van de Nederlandse regering en met name dr Hans M. Hirschfeld en 'drs Ernst H. van der Beugel, de rege ringsgevolmachtigden voor de econo mische en militaire steunprogram ma's, voor hun voordurende en vol ledige samenwerking met onze mis sie. Tevens past het mij een woord van dank te richten tot de vele goede vrienden van alle rang en stand, bankiers, vakbondsleiders, boeren, leidende figuren uit de industrie en journalisten, die ons met raad en daad terzijde hebben gestaan". Nieuwe mijlpaal bereikt De Amerikaanse ambassadeur te Den Haag Selden Chapin heeft gis teravond naar aanleiding van het be sluit van de Nederlandse regering dit jaar geen Amerikaanse defensiesteun aan te vragen, de volgende verkla ring afgelegd: ,.Ik ben er van overtuigd, dat de Amerikaanse regering met grote vol doening en waardering kennis zal nemen van het besluit van de Neder landse regering om dit jaar geen Amerikaanse steun aan te vragen ten behoeve van de defensie. Het wil mij voorkomen dat er bij de wederop bouw van Europa, na de vernietiging en het leed, die de tweede wereld oorlog over dit werelddeel bracht, een nieuwe mijlpaal bereikt is. Mijn regering en het Amerikaanse volk hebben alle bewondering voor het vastberaden en krachtige streven van- het Nederlandse volk om zijn econo mie te herstellen en uit te breiden en tegelijkertijd zijn verdediging te versterken. De dankbetuiging van het Nederlandse volk en zijn rege ring voor de verleende hulp, zal in mijn land op prijs gesteld worden. Wij zullen natuurlijk ook in de toekomst geconfronteerd worden met allerlei gemeenschappelijke proble men, waarvan er vele verband hou den met het feit dat de vrije wereld paraat moet zijn om aan eventuele agressie het hoofd te kunnen bieden. Ik vertrouw er echter op, dat de vastberadenheid en de samenwer king, waardoor wij in het verleden de overeengekomen doeleinden konden verwezenlijken, ons in staat zullen stellen ook deze problemen tot een oplossing te brengen". Ook John Foster Dulles, de Ameri kaanse minister van buitenlandse za ken, heeft de Nederlandse regering gelukgewenst met haar besluit af te zien van Amerikaanse dollarhulp voor het lopende belastingjaar. In een te Washington gepubliceerde af- ficiële verklaring zegt de minister dat deze beslissing die teruggrijpt op de beste Nederlandse traditie van zelfvertrouwen de bewondering ver dient v?n het Amerikaanse volk. Foster Dulles voegde er de belofte aan toe, dat Amerika zal voortgaan met het programma van rechtstreek se militaire hulp aar Nederland. Hij drong er tegelijkertijd op aan dat Ne derland zijn defensie-inspanning niet zal doen verslappen. De huidige influenza-epidemie Het instituut voor praeventieve ge neeskunde alhier deelt ons mede: „De huidige influenza-epidimie kon theoretisch verwacht worden op grond van het feit, dat influenza-epi- demeën een vrij regelmatige twee jaarlijkse periodiek vertonen. Via de World Health Organization worden thans influenza-epidemieën gemeld uit Amerika, Duitsland Frankrijk en het Zuiden van Engeland. Ook in Ne derland heerst influenza. Het geiso- leerde virus behoort eveneens tot de z.g. A-groep en is een variant van 't virus dat tussen 1933 en 1943 grote epidemieën heeft veroorzaakt. In Nederland zijn onder auspiciën van het instituut voor praeventieve geneeskunde deze winter grote groe pen personen in verschillende be drijven gevaccineerd onr tot een in zicht te komen in hoeverre vaccins, gericht tegen dit nieuwe stamtype, beschuttend tegen de ziekte kunnen werken. In het algemeen gesproken heeft het nieuwe stamtype tot dus verre slechts geringe sterfte veroor zaakt, behalve gedurende de epide mie van 1951 in Engeland, toen voor al in Liverpool een grotere sterfte heeft geheerst. Vwi de HAAGSE RECHTBANK. Onvoorzichtig. In hoger beroep stond voor de Haagse Rechtbank te recht een verzeke ingsinspecteur uit Sassenheim, die op 22 Januari 7952 te Den Haag zijn auto had geparkeerd rechts van de weg en door het plot seling openen van het linkerportier gevaar had veroorzaakt voor een wielrijdster. Verdachte beweerde thans dat het kwart voor zes s avonds was en dat de wielrijdster het licht had moeten ophebben. De dame wa~ dicht langs de auto gereden, kreeg een klap van het portier en viel. Als getuige ver klaarde zij nu dat het nog geen kwart voor zes was. De officier van justitie, mr. Kern per meende dat het altijd een fout (van verdachte was als het portier 'iemand raken kon. Hij requireerde bevestiging van het vonnis. Uit spraak 10 Februari. Inbraak te Heerlen opgelost Arrestatie in drukke winkelstraat De Haagse politie is er gisterna- Heerlen zich uit de voeten had ge- middag in geslaagd de man te arres- maakt. Zij bleven in de omgeving en teren, die jongstleden Zondag heeft zagen na enige tijd twee mannen uit ingebroken in de kantoren van het een café komen zich naar de bewus- fonds voor sociale instellingen der te wagen begeven en wegrijden. Een eind verder in de Grote Marktstraat reed de poli te jeep de wagen klem, waarna de agenten met getrokken pistolen de beide zittenden arres teerden. De agenten hadden deze voorzorgsmaatregel genomen, omdat men wist, dat de gezochte M. in 1949 al eens was aangehouden en toen in het bezit bleek te zijn van vuurwa penen. De tweede inzittende van de auto was de 26 jarige huisschilder Dank zij het feit ,dat de politie 1 J' P- "it Den Haag Beiden z«n van Heerlen het signalement van overgebracht naai het hoofdbur. van deze auto door het hele land had Pohtie te Den Haag, waar zal wor- verspreid, werd hij gistermiddag ?en 0I!der2?<* >ets met de zaak door twee Haagse agenten opge- j te 1X13 heeft gehad, merkt, toen hij ergens xn een straat van de residentie stond geparkeerd. De agenten bleven daarna bij de wagen op wacht staan, totdat de be stuurder terugkeerde. Dit bleek de 26-jarige W. F. M. uit Heerlen te zijn, wiens signalement overeenstemde met dat van de in Heerlen betrapte in- breker. De Heerlense politie ver- voor 500 honden bijéén te kunnen wacht, ^ank^n —mg 24:jar4e wcrkster uit Eenutes De nieuwe Ierse kardinaal d'Al- ton is gisteren op doorreis van Ro me naar Ierland op Schiphol aange komen. Hij zal vandaag per speciaal Iers vliegtuig naar zijn vaderland doorreizen. Ter gelegenheid van het ko ninklijk huwelijk van priixses Jose phine-Charlotte van België en prins Jan van Luxemburg, hoopt men een Nederlands geschenk aan te bieden. Een comité, belast met het inzame len van geld, is inmiddels gevormd. 400 Nederlandse blinden zullen zeer binnenkort verblijd worden met een geleidehond, dank zij een radio-actie van de A.V.R.O., waar door door de luisteraars twee ton bij eengebracht is, wat voldoende is voor het aanschaffen en opleiden van 402 honden. Men hoopt een bedrag brengen, De dichter Martinus Nijhoff is de afgelopen nacht in zijn woning te Den Haag plotseling overleden. Hij bereikte de leeftijd van 59 jaar. Het neerschieten van de hond van zijn buurman komt de 22-jarige j ren. landbouwerszoon uit Barneveld op 25,te staan. Veertien dagen gele den was 14 dagen voorwaardelijk en 75,boete geëist. Een vrachtauto met schapen was de buit van twee Limburgse douane ambtenaren, die gisteren bij Bergen twee Duitsers, die zich uitgaven voor herders, aanhielden. Een Zaterdag jl. gehuwde man is gisteren in het ziekenhuis te Eind hoven overleden, nadat zijn schoon vader hem en zijn vrouw Zondag bewusteloos in hun woonwagen aan getroffen had, bedwelmd door kolen damp. De vrouw maakt het goed. Een goochelaar, die onder voor wendsel van ten tournée door de Verenigde Staten verscneidéne per sonen geld uit hun zak gegoocheld heeft, is gisteren door de rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot 1J4 jaar gevangenisstraf en ter beschik king stelling gevraagd. Het vonnis, waax-bij twee inwo ners van Bussum, verdacht van moord op de boswachter Van Schagt, ieder tot 20 jaar gevangenis straf werden veroordeeld, moet, vol gens de conclusie van de advocaat- generaal bij de Hoge Raad vernie tigd worden, omdat de beschuldiging niet geheel uit bewijsmiddelen kan worden afgeleid. Een 27-jarige arbeider viel gis- tex*en te Amsterdam van een veer tien meter hoge stellage af, stond na zijn val op en ging weer aan 't werk. Later op de dag moest hij echter in het ziekenhuis opgenomen worden, omdat hii enkele inwendige kneuzin gen aan de rug had opgelopen. Zoals bekend, werd deze man op heterdaad betrapt toen de secretaris van bovengenoemd fonds onver wachts een oezoek bracht aan zijn kantoor. De inbreker bond de secre- tarxs vast op een stoel en reed ten slotte weg in eer. auto, die voor de bewuste kantoren stond gepar keerd. PROTEST AAN DE REGERING Het bestuur van de Nederlandse Katholieke Arbeidersbeweging heeft zich niet een schrijven gericht tot de raad van ministers over de melkprijs ver hoging, die in het bestuur een punt van bespreking heeft uitgemaakt. „Wij mogen u niet verhelen", aldus de brief, „dat daarbij ernstig misnoe gen werd uitgesproken over deze maatregel en bovendien over de wijze waarop deze is tot stand gekomen. Naar ons gevoelen wordt op deze wijze de mogelijkheid van een min of meer natuurlijk terugdringen van het U bekend 5 consumptie offer bemoeilijkt. Daarnaast moet r.et ons van het hart, dat de omstandigheid, dat terzake deze maatregel vooraf niet het zozeer gewenste overleg althans met de vakbeweging heeft plaats gevonden, ons onaangenaam heeft getroffen. In dit verband zij er de aan dacht op gevestigd, dat het op deze wijze doorvoeren van prijsverhogende maatregelen, in het jongste verleden reeds meer is geschied. Voorts werd ;n ons bestuur er de aandacht op gevestigd, dat met name de grotere gezin- ren door deze prijsverhoging opnieuw in niet onbelangrijke mate worden gedupeerd. Op grond van een en ander kunnen wij uiteraard geen enkele verant- woox-delijkheid voor deze maatregel aanvaarden. Wij stellen ons voor op deze aangelegenheid terug te komen, zodra met betrekking tot de verder te voeren algemene loon- en prijspolitiek opnieuw overleg za: dienen plaats tc* vinden. Wij meexxden echter u reeds thans met onze opvatting in zake de verhoging van de melkprijs in kennis te moeten stellen." Dagelijks treinen voor Keukenhof Gedurende de afgelopen drie jar er was het zo, dat de Nederlandse Spoor- wegen ten tijde van de Nationale Bloemententoonstelling de „Keuken-r hof" te Lisse. alleen op de hoogtij. J dagen in Lisse extra treinen lieten stoppen of inlegden. Dit jaar zal voor het eerst tussen medio Maart en me- dio Mei, dus tijdens de „Keukenhof"- tentoonstelliing, iedere dag een aan tal treinen te Lisse stoppen; hierdoor! komt dus een snellere verbinding met „Keukenhof' tot stand. Evenals .vorig jaar zal men op de belangrijkste stations weer gecom bineerde kaartjes voor trein en „Keu- 51)3 kenhof" kunnen verkrijgen, waardoorP" dus eveneens een belangrijk voor-' deel wordt verkregen gel Leert de regels van de weg e» past ze toe met overleg. Verbond voor Veilig Verkeer lini bli; bij Bollenstreek verontwaardigd Ook eert mozaieken-kwestie in Lisse Op de vergadering van de Lissese V.V.V. heeft burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf gisteravond enkele mededelingen gedaan, waarnaar de aanwezigen met open monden heb ben geluisterd, en welke mededelin gen ongetwijfeld ook elders in de Bollenstreek zullen doorwerken. „Het huwelijk tussen Flora 1953" en „Keukenhof", zoals de samenwerking tussen beide tentoonstellingen na het beëindigen van de onenigheden werd genoemd, blijkt niet zo goed als men verwacht had. De bewoners van de Bollenstreek zijn namelijk de me ning toegedaan, dat „Flora 1953" zich reeds aan ontrouw heeft schuldig gemaakt. Nadat de bewoners van de Bollen streek hadden vernomen, dat Flora en Keukenhof zouden samenwerken in het Flower Festival 1953, was de rust weergekeerd en zag men met vertrouwen het komende voorjaar tegemoet. Dit vertrouwen werd gis teravond geschokt, toen burgemees ter mr De Graaf op een bijeenkomst van de V.V.V. mededeelde, dat bij de afsplxtsing van de Rijksweg nabij Sassenheim suggestieve aanwijzingen zullen worden geplaatst voor het verkeer, met de bedoeling genoemd verkeer via de Rijksweg, buiten de bollendorpen om, naar de Flora te leiden. Spandoeken. Op de eerste plaats zullen er grote spandoeken worden geplaatst, waar voor de Rijkswaterstaat toestemming heeft gegeven, althans naar wij na der hebben vernomen. Alvorens deze toestemming te geven, zou het ons inziens wenselijk geweest zijn, con tact op te nemen met de gemeente besturen van de Bollenstreek. Dit is echter niet geschied. Deze spandoe ken worden geplaatst in het kader van de verkeersregeling, die het ge meentebestuur van Heemstede wil Onvoorzichtige meisjes voor de rechtbank Een 34-jarige dienstbode uit Laren •jarige werkster uit Eemnes Ujd in Heerlen en omgeving gepleeg- j S^voor de inbraken zal kunnen worden op- 00„ ,ttn «^„ni vriUo staan, omdat het aan hun schuld te g_ehelderd. Voor zover bekend heelt 1 „weest. dat de vier. M. bij de inbraak van jongsleden Zondag geen hulp gehad van ande- Tweede arrestant. wijten zou zijn geweest, dat de vier jarige Wolter de Greve op 30 Aug. jl. te Blaricum in een teil met ko kend water was gevallen. De beide meisjes, in dienst van de familie Nauta te Blaricum, hadden op Omtrent de arrestatie deelde de die dag de teil in de tuin achter het Haagse politie nog het volgende huis gereed gezc+ en waren de wo- mede: Omstreeks kwart voor drie ning weer binnengegaan om de was stond in de Grote Marktstraat te Den j te halen. Voor zij weer buiten wa- Haag een auto fout geparkeerd. Twee ren, was het ongeval gebeurd. jeepagenten ontdekten, dat deze wa gen hetzelfde nummer droeg als de wagen waarmede de inbreker uit OVERVAL BLARICUM Ook hij medeplichtig? Gisteren is de politie er in geslaagd het tweede vuux*wapen, waarmede de overval op de Boerenleenbank te Blaricum is gepleegd en dat vol gens de verklaringen van de verdach ten na de overval weggeworpen was, op te sporen. Zij nam het vuurwapen bij een neef van de oudste verdachte in be slag en men onderzoekt thans of deze ook iets met de ovex-val heeft uit te staan. Voorlopig is teger hem proces verbaal opgemaakt wegens overtre ding van de vuurwapenwet. De 15- en 19-jarige verdachten zullen heden voor de officier van justitie te Amsterdam worden ge leid. Wolter, een buurjongetje, was achteruit lopende in de teil geval len. Ter zitting were. door de president en door de officier gistermorgen niet zonder verbazing opgemerkt, dat en kele kinderen van tien en elf jaar, die Wolter in de teil zagen vallen, geen moeite hadden gedaan het kind daar direct weer uit te halen. Zij hadden er bij staan lachen, zich blijk baar niet realiserend, wat er ge beurde. Het kleine jongetje was zelf, gillend van pijn, de teil weer uitge kropen. Hij was in de hoogste graad ver brand, doch is na langdurige behan deling thans genezen. Intxxssen heeft de vader een civie le eis tot schadevergoeding ingesteld tegen de heer Nauta en, naar de ver dediger ter zitting mededeelde, is er een schikking tot stand gekomen. De officier van justitie vermeldde in zijn requisitoir, dat beide dames nog een blanco strafregister hebben. Hij was er van overtuigd, dat zij zich Hoofdcommies Streng wilde wel helpen „Hulp" kostte 3.500 gulden Verdacht van oplichting heeft gis termorgen voor de Rotterdamse Rechtbank terechtgestaan een 30-ja- rige vertegenwoordiger uit Rijswijk. Hij zou van een 31-jarige handels correspondent uit Vlaardingen inlich tingen gekregen hebben omtrent be lastingmoeilijkheden van diens werk gever, een aannemr te Rotterdam. Samen hebben ze toen het plan op gemaakt de aannemer enige duizen den guldens lichte te maken. Verdachte zocht contact met de aannemer, stelde zich voor als hoofdcommies Streng van de belastin gen, die de belastingaangelegenhe den van de aannemer voor de inspec teur behandelde. Hij wees hem er op, dat er met zijn belasting iets niet in orde zou zijn, maar dat een en an der wel te regelen was, als hij daar voor /3500 kreeg. Na enig onder handelen ging de aannemer met ver dachte naar een bank en overhandig de hem het gevraagde bedrag. Verdachte bekende. De officier van justitie noemde het een geval van geraffineerde oplichting. Het be drag is zo goed als gerxeel achter haald. Hij eiste een gevangenisstraf van tien maanden met aftrek. Daarna stond de 31-jarige handels correspondent terecht, die het plan de onvoorzichtigheid beiden ten zeer-1 tot oplichting van zijn werkgever zou ste hadden aangetrokken. Hij vol- hebben opgezet. Ook deze verdachte stond met een geldboete van 25,bekende en tegen hem eiste de offi- te eisen subs, vijf dagen wegens het cier een gevangenisstraf van een veroorzaken van zv/aar lichamelijk I jaar met aftrek. De officier noemde letsel,. De rechtbank zal in deze zaak hem „een specialist in dergelijke op 10 Februari a.s. uitspraak doen. zaken". treffen. De aanvoer van het vex-keer wil men langs de grote weg hebben en de afvoer via de Bollenstreek, wat er op neer komt. dat de Bollenstreek wel de last, maar niet de baten zal trekken uit het drukke toerisme. Voorts zullen er nog allerlei bor den komen, die eveneens de stroom naar de Flora langs de grote weg zullen bevorderen. Dit laatste is een gevolg van overleg tussen de Flora en de A.NW.B. Aangezien in de Bollenstreek niets bekend was van een dergelijke gang van zaken, viel de mededeling van de burgemeester als een donderslag by heldere hemel. Niet alleen Keukenhof, maar de gehele streek zullen nadeel onder vinden als de hier genoemde plan nen doorgang vinden. Momenteel is men reeds druk in de weer om in Den Haag een verandering te bewer ken en naar men aanneemt zal dit wel lukken. Het heeft er de schijn van, dat men de consequenties van de genomen beslissingen niet heeft ovex'zien. Naar wij vernemen zijn de gemeenten, het centraal bloembollen comité e.a. reeds doende rni op korte termijn wijzigingen te verkrijgen. Om misverstand te voorkomen, kunnen wij nog mededelen, dat de rhkspolitie niets met deze kwestie te maken heeft. De mozaïeken. uit tei Op de reeds genoemde vergadering van de V.V.V, heeft burgemeester De Graaf nog enkele mededelingen ge daan over de gang van zaken bij het leggen van mozaieken in het vorige seizoen. Zoals men weet verbood de ge- meexite Lisse vorig jaar binnen de grenzen der gemeente reclame- mozaieken te laten leggen. Dat ver droot niet alleen de VVV, die voor- bo heen een percentage van de op brengst kreeg, maar voox-al de men sen, die hiervoor ideale plekjes grond zij hadden exr mooie prijzen aan de fa- zij brikanten konden vragen envo krijgen! 'lai Er ontstond zo iets als een orkaan, de maar het gemeentebestuur hield voet ke by stuk. Nu vertelde de burgemees- ka ter, dat de verordening alleen in het leven was geroepen op verzoek van de omliggende gemeenten, die naar ze zeiden, ook geen reclame-mozaie- ken wensten en daarom Lisse ver zochten één lijn te tx-ekken. Toen het seizoen aanbrak, bleek de lijn in Lisse te beginnen en ook te eindigen. Want in de omliggende gemeenten verhuurde men grond voor reclame- mozaieken en dat ging met de toe stemming van het gemeentebestuur. De burgemeester verzekerde dan ook, dat men wat het leggen van reclame- nxozaieken betreft geen contact meer zal opnemen met de buurgemeenten en zelf de vrije hand zal houden. KATWIJK Gemeentelijk nieuws. Het poli tiebureau, een aardig gebouwtje, doch voor het doel thans te klein, op een heel aardig punt gelegen, gaat als zodanig verdwijnen en zal als kan toor voor een Rederij worden ver kocht. Een koopprijs van 22.500.is geen kleinigheid, maar er is wat moois van te maken en de ligging is enig. De klok blijft. Ook de kampeer- dex's zullen tevreden gesteld worden. Het kamp wordt met 1.32 H.A. uitge breid. En Katwijk „dreigt" iets voor namer te worden door van de 7de in de 6de klasse te verhuizen met de personeele belasting. Het kost de ge meente veel geld, maar velen zullen er van profiteren. Lagere Grondbelas ting voor sommigen, korting op de huurwaarde, lagere aanslag voor meubilair, voordeliger kinderaftrek en de yscomannen kunnen ook ge rust zijn. De standplaatsen worden weer verpacht als voorheen. En de Zeeweg vanaf de R.K. kerk tot de Mr. Fockstraat krijgt een nieuwe be strating; 't kost niet weinig 65.000. Er staan nog enkele zaken op het ge- meentteprogram. Bij de Stichtings commissie voor de zeehaven, komt nu nog een vissershavenbelangencom- missie. En om bh te dragen in de kosten voor een nieuw hospitaal- kerkschip inplaats van de Hoop, krijgt de raad Donderdagavond ook gelegenheid. IJmuiden gaf 10.000, van Katwijk vraagt het bestuur der Ned. Ver. ten behoeve van zeelieden over tot het uitreiken van de diplo ma's aan de heren: Jac. van Beek, H. Boon, H. J. van Diest, F. Th. van Dijk, M. N. van Dijk, J. van Loon, A. Mooijekind, A. Th. van Stijn, H. L. Verheijen, L. Weijers, Jac van der Zwet en J. van der Kamp. die allen 25 jaren lid van de bond waren. De gemengde toneelvereniging I „Nut en Genoegen" voerde hierna op zeer voox*treffelijke wijze het spel Mensen in Nood", op, een spel uit het vissersleven van Will Bx-aken- burg. Pluimvee- en konijnensporl. De jaarvex'gadering van de Pluimvee- en Konijnensportver. „Lisse exx om streken" werd in „de Taveerne" ge houden. De feestavond werd bespro ken en na enige discussie werd be sloten deze eerst in April te houden. Het bestuur verkreeg de machtiging van de vergadering, om het organi seren van een eventuele tentoonstel ling, indien dit in 1953 mogelijk is. uit te werken. De heer N. J. Dol hield hierop een causex-ie over de gehouden tentoon stelling van „Avicultara". VOORSCHOTEN Opbrengst lectuurhuisje, - Het Voorschotense lectuurhuisje van het Rode Kruis, nabij de halte Wijngaar denlaan, is in het afgelopen jaar 1952 goed van bruikbare lectuur voorzien. Het Hoofdbestuur van het Neder landse Rode Kruis heeft laten weten, van elke Nationaliteit te Amsterdam I da' dit huisje 535 kg. lectuur aan 2500.—. IISSE St. Deus Dedit. Dinsdag werd de eerste feestvergadering gehouden van de R.K. Landarbeidersbond St. Deus Dedit. Tegenwoordig waren o.a. de heer C. J. van der Ploeg alg. voorz. De voorz. deelde mede, dat de afd. Lisse meer dan 500 leden telt. Spr. memoreerde, dat de landarbei dersbond landelijk haar 50-jarig be staan gaat vieren. Twaalf leden van de afd. zijn 25 jaar lid. Spr. bracht hun dank en deelde mede dat thans de afd. 113 leden telt, die 25 of meer jaren lid zijn. De heer C. J. van der Ploeg sprak de leden toe en stipte aan, dat de binnenkort jubilerende R.K. Land- arbeidersbond in de bloembollen streek is ontstaan. Spr. herdacht de pionniers, de heren B. erx A. J. Loer akker die het gouden jubileum niet meer mochten beleven. Spr. wees op de extra, actie van de ledenwerving, welke thans in de bloembollenstreek aan de gang is en sprak hiervoor een propagandistisch woord. Hierna ging de algemeen voorzitter I tijdschriften en 23 boeken bevatten, waardoor Voorscheten nummer 29 op de ranglijst verwierf. Een mooi succes, dat tot tevredenheid stemt. Binnenkort zal ter plaatse een nieuwe actie van het Rode Kruis een aanvang nemen nl. de actie voor bloedplasma ten behoeve van de bloedtranfusiedienst. Geb.: Theodora Hendrika Maria, d. v. W. A. Lelieveld en H. J. v. Wis sen; Petronella Gerarda Adriana d. v. H. Tiemissen en A. C. G. v. Uden; Sophia Anna Maria, d. v. J. Beurze en K. J. v. Brecht. Geb. te Leiden: Mai'ianne Ellen, d. v. Th. C. Geene en M. A. A. Branse. ZOETERMEER Wit-Gele-Kruis. Het bestuur van het „Wit Gele Kx*uis" vestigt de aandacht van belanghebbenden er op, dat de leidster docente van 't Kraanv- centrum te Delft, Zr L. Hooy, Maan dag 2 Februari a.s. spreekuur zal houden voor aanvragen voor kraam hulp, in het bibliotheekgebouw van 3 tot 4 uur en vervolgens iede-" eerste Maandag van de maand.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2