LORRIE Storm van knoeierijen gaat door de „NecL Totalisator" Eerste vergadering in '53 met 2 lege zetels bij colL B* enW. Groote Molen aan spoorlijn voor Zoeterwoude behouden VRIJDAG 23 JANUARI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGTNA 3 ONEERLIJK GEGOK „Mooi stelletje personeel...." De president van de Haagse Recht bank zag zich genoodzaakt gister middag een vierta. zaken die betrek king had op knoeierijen bij de stich ting Nederlandse Totalisato< terug te verwijzen naar de instructie en voor onbepaalde tijd uit te stellen, omdat verdachten en getuigen thans ver klaringen aflegden, die in strijd wa ren met datgene, wat zij voor de po litie en tegenover de rechter-com- missaris hadden gezegd. „Een mooi stelletje personeel", aldus de presi dent. „De een beschuldigt de ander". Uit het verhoor bleek, dat bij een of meer courses het voorgekomen was, dat nog winnende tickets afge scheurd waren nadat de officieuze uitslag al bekend was. Die werden dan dooi een handlanger aan het loket aangeboden en gehonoreerd De winst werd dan door de betrok kenen samen gedeeld. „Doen wij nog iets?", was soms de vraag, die gesteld werd in het tota- lisatorhokje en dat betekende dan zoveel als: „Knoeien we dit keer nog?" Alle vier hoofd-verdachten ont kenden en kwamen, zoals gezegd, te rug op eerder afgelegde verklarin gen. De „kleine man" Twee „kleinere" mennetjes die eveneens in dit verband terecht ston den, hadden samen naai zij ver klaarden 30 (volgens de officier Rondom „De Ommelanden" Directie betaalde te hoge lonen uit Procesverbaal opgemaakt Door de centrale controledienst is proces-velmaal gemaakt tegen de coöperatieve fabriek voor melkpro ducten „De Ommelanden" te Gro ningen, wegens het betalen van te hoge lonen. Deze lonen zijn betaald aan arbeiders, die na de staking in dienst zijn getreden bij „De Omme landen" Van de zijde van de directie van „De Ommelanden" deelt men ons mede, dat het hier inderdaad een hogere toekenning van loon betreft, omdat de arbeiders van „De Omme landen" onder moeilijke omstandig heden moeten werken. Zij worden vaak achtervolgd en zelfs thuis heb ben zij geen rust. De directie acht een hogere honorering voor hun prestaties op zyn plaats. Kat op het plat hond in de pot Hevig verontwaardig belde gistermorgen een Haagse huis moeder de politie op en deze stuurde onverwijld een van haar mannetjes om de dame in haar nood bij te staan. Meewarig luis terde dit lid van de sterke arm naar het verhaal van het lekke re stuk gebraden vlees, dat de dame gisterochtend op een om gekeerde emmer in de dakgoot geplaatst had om daar af te koe len en dat een poos later ver dwenen was. Onversaagd klom de politie man in de dakgoot om daar met vergrootglas en poeder naar stille getuigen te zoeken, die hem zouden moeten voeren naar de snode dief, die zich meester gemaakt had van het lekkere hapje. Na korte tijd had hij de dief gevonden, maar arrestatie lever de enige technische moeilijkhe den op, want de politiecel was niet op een dergelijke arrestant berekend. Even van de plaats van de misdaad verwijderd zat 'n snor rende poes nog de laatste resten van de heerlijke roastbeef te verorberen en een glimlachende politie liet een teleurgestelde dame achter. 60) verdiend met een knoeierijtje. Op voorstel van de een, die controleur bij de totalisator werkte, zou de tweede een ticketverkoper, één maal een kleiner aantal tickets als verkocht hebben opgegeven dan in werkelijkheid het geval was ge weest. Het daardoor ontstane kas- overschot hadden ze samen gedeeld. Beiden bekenden, toonden veel be rouw en schoven de schuld op hun moeilijke financiële omstandigheden. Voor één middag werken bij de to talisator kregen zij 7.50, doch zij moesten tevens een eventueel kas tekort zelf toebetalen. De officier van justitie eiste in eerste instantie tegen de ticketverko per een gevangenisstraf van 6 maan den waarvan vier maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd. „Deze twee verdachten zijn min of meer toevalstreffers", zo zeide hij „en meegezogen door de storm van knoeierij die door dit hele bedrijf gaat". Nadat de man zijn moeilijke ge zinsomstandigheden naar voren had gebracht, zeide de officier zijn eis te willen veranderen in een voorwaar delijke gevangenisstraf van 6 maan den met drie jaar proeftijd en 50 boete of tien dagen hechtenis. De eis tegen de controleur luidde 8 maanden gevangenisstraf met drie jaar proeftijd en een boete van 50 subs 10 dagen. Uitspraak in beide zaken 5 Febr. DOOD DOOR SCHULD. Twee maanden gevangenisstraf en ontzegging uit de rijbevoegdheid eis te de officier van justitie bij de Haagse rechtbank tegen een textiel handelaar uit Alphen a. d. Rijn, die op de Kerk weg in Ter Aar op 17 No vember 1952 's avonds acht uur een dodelijk ongeluk zou hebben veroor zaakt. Hij had een 27-jarige wielrij der uit Ter Aar met zijn bestelauto aangereden, waarbij de wielrijder zo danig werd gewond dat hij aar. de gevolgen overleed in een Leids zie kenhuis. President mr. Veldman meende dat verdachte niet rechts had gereden. De verdachte beweerde het tegendeel Het was in een paar tellen gebeurd, zodat hij van het ongeluk weinig kon vertellen. Hij gaf wel toe een half uur tevoren drie „jonge jenevers" te hebben gebruikt. Ook had hij een lap 'voor het rechteroog. Wachtmeester S. van de Rijkspoli tie te Ter Aar deelde als getuige o.m. mee, dat verdachte niet dronken was gezorgd. geweest. De alcohollucht was echter goed te ruiken. De brugwachter van de Aarlanderbrug W. de V. vertelde, dat hij het slachtoffer volkomen rechts had zien fietsen. Er was een wegversmalling. Toen deze getuige na de klap keek, reed de auto mid den op de weg. De tuinder W. S. uit Ter Aar had in dezelfde richting als het slachtof fer gefietst. Hij vertelde dat de auto volkomen links reed, zo zelfs dat hij in de grasberm was gaan fietsen, waarop de auto hem rakelings pas seerde. In zijn requisitoir achtte de offi cier van Justitie op grond van de getuigenverklaringen en de stille ge tuigen de verdachte schuldig aan roe keloos rijden en dood door schuld. Zelfs meende de officier van justitie, dat verdachte het rijden onder drank invloed had kunnen worden tenlaste gelegd. De verdediger achtte het bewijs niet geleverd: men had de volgende dag het ongeluk pas gereconstrueerd. Hij pleitte vrijspraak of ontslag van- rechtsvervolging. GEMEENTERAAD ALKEMADE' TENTOONSTELLING SCHOEN-LEDER-MODE Tijdens een bijeenkomst op het raadhuis te Waalwijk is een nadere uiteenzetting gegeven van de plan tentoonstelling „Schoen-Leder-Mode" (SLEM), die te Waalwijk zal wor den gehouden van 21 tot en met 31 Augustus a.s. Het mode-element zal een belang rijk onderdeel vormen van de expo sitie. Het ontwerp voor de tentoon stelling is van prof. Holt, die op een terrein van 9 ha., speciaal voor dit doel aangelegd en dat van wegen en pleinen zal worden voorzien, het complex van hallen en tenten zal doen verrijzen. Het terrein is opge nomen in het uitbreidingsplan voor Waalwijk en de straten, die zullen worden aangelegd evenals de plant soen-aanleg, zullen blijvend zijn. Er zal een machinehal worden gebouwd met een oppervlakte van 2500 m2, waarin een overzicht zal worden gegeven van de meest mo derne technische apperatuur van de schoen- en lederindustrie. Men zal er bovendien het gehele mechani- sohe-technisehe proces van de hui dige schoerifabricage in bedrijf kun nen volgen. Er is een mode-showgebouw, waarin 700 zitplaatsen zullen zijn en de freguentie der shows zal zo worden geregeld, dat per dag onge veer 3000 personen de nieuwste snufjes der najaarsmode kunnen be zien. Er zijn verder expositiegebou wen met een totale oppervlakte van 4500 m2, waarin de deelnemers hun producten uit de schoenen- en le- derbranch kunnen tonen. Voor amu sement zal in ruime mate worden Waarom werd journalist gearresteerd? Geopenbaarde geheimenreeds door autoriteiten gepubliceerd Justitie weigert hem vrij te laten Zoals wij gisteren reeds meldden, is de justitie overgegaan tot de ar restatie van een leerling-journalist uit Rotterdam, werkzaam bij het „Rotterdamse Parool", die er van beschuldigd wordt door het publice ren van een artikel militaire gehei men te -hebben prijsgegeven. Het „Haags Dagblad", een zuster- orgaan van bovengenoemd blad, be toogt in haar editie van gisteravond, dat het door de jonge journalist ge schreven artikel gegevens bevat, die reeds lang via brochures en folder tjes door de militaire autoriteiten zouden zijn prijsgegeven In een hoofdartikel spreekt het blad er zijn bevreemding over uit, dat dc justitie deze minderjarige journalist gearresteerd heeft, terwijl zijn chef-redacteur, die de verant woording draagt voor de gehele in houd der krant, ongemoeid is gelaten en zelfs van de arrestatie niet offi cieel in kennis is gesteld. Men spreekt in genoemd artikel het vermoeden uit, dat de justitie thans via deze jonge journalist een strijd tracht te slechten die reeds ja renlang tussen de diverse instanties van leger en luchtmacht geldt en waardoor het fiat van de ene autori teit het misnoegen van een tweede kan opwekken. Weinig waardering kan het arti kel opbrengen voor het feit, dat de ze strijd wordt uitgevochten" op de rug van een minderjarige"; met wel ke laatste zienswijze wij ons volle dig verenigen kunnen. De raad van Alkemade kwam gis teravond voor de eerste keer in dit jaar bijeen onder minder prettige omstandigheden. Op de eerste plaats kon burgemeester Hoynck van Pa- pendreebt de vergadering niet lei den, aangezien hij nog steeds In het ziekenhuis verblijft i.van. het auto ongeluk, dat hem kort geleden over kwam. Ook wethouder v. d. Meer, wiens echtgenote pas is overleden, was niet aanwezig. Twee zetels van het college van B. en W. bleven derhalve onbezet en de vergadering kwam onder leiding te staan van weth. v. d. Poel. In zijn openingstoespraak zeide de voorz., dat de toestand van de burgemees ter zich gunstig ontwikkelt Spr. stel de voor een fruitmand, vergezeld van de beste wensen, naar de burgemees ter te zenden. Daarnt herdacht spr. het overlijden van mevr. v. d. Meer en stelde voor een brief van rouwbe klag naar de weth. en zijn kinderen te sturen. De raad ging met beide voorstellen accoord. Financiën gezond. Hierna hield de voorz. een korte nieuwjaarstoespraak, waarin hij al lereerst de belangrijkste raadsbeslui ten uit 1952 memoreerde. Daarna deelde hij mede, dat het inwonertal van de gemeente gestegen is tot 8029. De financiële toestand der gemeen te is vrij gunstig. Op de sluitende be groting 1953 komt een post voor van 16.000.toe te voegen aan de al gemene reserve, waardoor deze is gestegen tot ƒ69.250.Voorts zijn er nog de batige saldi van vorige dienstjaren ad ƒ228.571.— en extra uitkeringen gemeentefonds over 1948, 1949 en 1950 groot ƒ225.910.—. De grootte der aanwezige bouwterreinen is van dien aard, dat nog een be duidend aantal huizen gebouwd kun nen worden. Per 31 Dec. 1952 waren er werkeloos 203 mannen 6 vrouwen. De laagste stand hiervan was per October n.l. 39 mannen en 4 vrou wen. Voor hulp aan zelfstandigen is in 1952 uitgegeven 9085.97. Door de algemeen gunstige uitkomsten in de tuindersbedrijven behoefde eind 1952 aan geen enkele tuinder sociale bij stand te worden verleend. Voor cre- dieten voor aankoop Sierteeltvergun ningen werd een bedrag besteed groot 12.419.86, terwijl ook de mo gelijkheid is geschapen voor credieten tot aankoop bedriifsbenodigdheden. Door het Waarborginstituut voor de Veenstreek kan voor 196.370.aan credieten worden verleend. Krach tens de Noodwet Ouderdomsvoorzie ning ontvangen 220 personen een uit kering. De sterkte van het politie corps in Alkemade bedraagt 10 man schappen. 681 Processen-verbael werden opgemaakt, waaronder 48 misdrijven. Aangaande volkshuisves ting zal getracht worden woningen te bouwen voor industrie te Kaag, alsmede woningwetswoningen te Roelofarendsveen, Rijpwetering en Nieuwe Wetering. 148 Woningzoeken den staan ingeschreven. Afwerking agenda. Hierna ging men tot behandeling van de agenda over. Op het verzoek van het Missiehuis Pater Damianus te St. Oedenrode, werd 100.— per leerling over 1952 beschikbaar gesteld. Op het verzoek van de Ned. Mili taire Bond Pro Rege om een jaarlijk se subsidie van 2 cent per inwoner voor de oprichting militaire tehuizen, werd afwijzend beschikt. e gemeenterekening 1950 werd opnieuw vastgesteld met op de gewo ne dienst ƒ794.212.63 aan inkomsten en ƒ771.079.51 aan uitgaven met als batig saldo ƒ23.133.12. De kap.dienst f 2.824.015.23 aan inkomsten en ƒ2.801.585.68 aan uitgaven met als batig saldo 22.429.55. Aan het bestuur der Chr. lagere school te Nieuwe Wetering werd medewerking verleend voor de aan koop van 16 nieuwe bijbels. Bij de vaststelling voor een in structie voor de nieuwe gemeentebo de, de heer J. van Hameren, bepleitte de heer N. Rietbroek om bij art. 7: „Het is verboden nevenbetrekkingen te aanvaarden, fooien aan te nemen enz", dit laatste niet van toepassing te doen zijn bij trouwplechtigheden. Dit voorstel werd aanvaard. Voorts werden nieuwe beheersver- ordendngen voor het grond- en wo ningbedrijf vastgesteld, waarna vast stelling van de begrotingen voor het woningbedrijf over 1952 en 1953. Na vaststelling begrotingswijziging 1952 en 1953, vroeg de heer v. d. Geest in de rondvraag aandacht voor enkele gebreken aan Oostenrijkse woningen- te Oud Ade. Voorts stelde hij voor de woningb uw te Oude We tering door de gezamenlijke raad te doen bezichtigen. Hiervoor zal t.z.t, een dag bepaald worden. Tot slot wenste de nestor van de raad, de heer P. v. d. Velden, het college van B. en W. en de gemeente naren een Zalig 1953. JCoxte GOLF Een 64-jarige krantenbezorger is gistermiddag te Hardinocveld door een auto gegrepen en op slag gedood. Een jaar geleden is een zoon van het slachtoffer eveneens door een auto ongeluk om het leven gekomen. De bestuurder treft volgens het eer ste politie-onderzoek geen schuld. Z.H.Exc. de Bisschop van Haar lem zal Woensdag 28 Januari a.s. geen audiëntie verlenen. H.M. de Koningin heeft beslo ten een „Oranjekamer'die krach tens eeuwenoude traditie in een Arnhemse hofjescombinatie steeds open is voor een Oranjetelg, ter be schikking te stellen van di vereni ging „Tesselschade Arbeid Adelt", die daarover voor een door haar ge steunde behoeftige Nederlandse vrouw kan beschikken. Tijdens de Donderdag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal heeft wethouder mr. F. P. Th. Rohling meegedeeld, dat hij zich bij de a.s. raadsverkie zingen niet meer beschikbaar zal stellen. Het bankje van duizend, waar mede een dame uit Winschoten giste ren haar huur wilde betalen, bleek plotseling verdwenen te zijn. Na ern stig nadenken kwam de dame tot de ontdekking, dat het mogelijk in de vuilnisemmer terecht is gekomen. Op aanwijzing van de telepaath Boering uit Zaandam is gisteren het lichaam van het sinds een dag ver miste 2H-jarig knaapje uit Schagen, in een sloot bij zijn huis gevonden. De stelende directeur uit Gro ningen, die te zamen met een verte genwoordiger rollen stof uit zijn eigen fabriek gestolen had, is door de rechtbank veroordeeld tot een gevan genisstraf van anderhalf jaar met aftrek. De vertegenwoordiger kreeg eenzelfde straf. KLEURRIJK KALF Bij en veehouder te Gaast, een dorpje in Wonseradeel, is dezer da gen een driekleurig kalf geboren. Het dier is rood, zwart en wit ge kleurd. Met bestaan van de Groote Molen, staande aan de Ommedijkse weg tus sen de Hoge Rijndijk en de Weipoort, nabij de spoorlijn LeidenUtrecht, werd in de laatste jaren zwaar be dreigd. In 1950 werd een plan gemaakt tot het bouwen van een nieuwe bema lingsinrichting, gedreven door elec- trische kracht. Dit plan is door de z.g. hooglanders verworpen. Nadien werden vele 'andere plan nen gemaakt en voor de voorberei dende werkzaamheden werd een Commissie van Bijstand benoemd, waarin voor de hooglanders zitting hadden de heren G. W. v. d. Poel en W. C. de Groot en voor de laaglan- ders de heren L. C. v. d. Poel en Jac. C. v. d. Zalm. Gisteren kwamen de ingelanden van de Grote Polder bijeen om het voorstel van het bestuur en de com missie zijnde: het vervangen van het scheprad door een vijzelpomp en het bijplaatsen van Dieselmotor groot 40 %).e uiandettiffie auantuten man JCappie JCappy. (2) 46. Ohing maakte de koorden, waarmee hij Koppie geboeid had, los en nam hem de prop uit de mond Koppie begreep, dat hij niet veel zou kunnen uitrichten tegen die twee mannen en daarom nam hij zich voor, kalm te blijven en te proberen een uitweg te vinden Want hij moest zien te vluchten, dat stond vast! Om te beginnen, moest hij tijd winnen. En verder moest hij proberen die schat in de gaten te houden en hij moest Bas Brom een seintje kun nen geven, of Pieter Primeur, of nog beter: Commissaris Grijpgraag Want die had ook nog een appeltje met Dikke Jantje te schillen! Hij voelde zich meei op zijn gemak, nu hij niet meer geboeid was. „En wat ga je nu doen, Jantje?" vroeg Koppie. die bedaoht dat hij misschien door bluf iets bereiken kon. „Bas Bron. is op weg hierheen en die zal Commissaris Grijpgraag wel mee ne men, dus jullie kunnen toch niet meei ontsnappen!" Dikke Jantje begon hard te lachen ,Ha' Ha! Ha'" brulde hij, „dacht jij echt, dat ik me liet vangen? Ek zal je eens haarfijn gaan vertellen, wat ik van plan ben." p.k. die bij windstilte de vijzelpomp evenals de molen een opbrengst kan geven van 45 M3 per minuut De belangstelling van de ingelan den was zeer groot en de vergade ring werd geleid door de heer L. A. Droogh, voorz. van het bestuur. De plannen werden technisch toegelicht door ir. Schermerhorn voor het Tech nisch Bureau van de Cultuur Techni sche Dienst, terwijl de financiële zij de werd besproken door ir. H. G. Kuipèrie, Rijksconsulent van de Cul tuur Technische Dienst. Bij de financiële toelichting werd medegedeeld, dat op grond van de wet tot bescherming van waterstaats werken in oorlogstijd door de Provin cie Zuid-Holland een subsidie kan ge geven worden van 13 pet., terwijl de Cultuur Technische Dienst een rijks bijdrage van. 35 pet. zal verstrekken. Het totale plan kost met inbegrip van een post van ƒ4000.— voor ver beteringen aan de molen ƒ67.000.—. De totale subsidies zijn 48 pet. of ƒ32.200.zodat voor dit plan een lening nodig zal zijn van ƒ35.000.—. Nadat verschillende vragen waren beantwoord en vooral het denkbeeld, dat de molen het met enkel bijplaat sing van een vijzelpomp wel zou kun nen redden, was weerlegd (met te wijzen op het feit, dat de windstilte, zoals nu ook weer de laatste weken, de beste molen machteloos maakt) werd het voorstel met 134 stemmen vóór en 33 tegen aangenomen. Het werk zal deze zomer uitge voerd worden. Wilt U iets weten? Vraag inzake loonbelasting en va- cantiebonnen in de landbouw. Antwoord: Voorzover wij uit uw nadere gegevens kunnen opmaken, valt u wel degelijk onder de Loon belasting. U kunt het zelf nagaan: bij een loon van 4.17 per dag begint men te betalen als men onder groep I valt (ongehuwd) en bij een loon van 5.80 per dag als men onder groep II valt (gehuwd). Na een half jaar krijgt u pas recht op vacantlebonnen. DOOR CHARLES GAR VICE 79) Zij keek niet op toen hij binnen kwam en bewoog zich niet tot lady Collop zei: „Lorrie, geef lord Kendale een kop thee." Ze zei het niet precies zoals ze een dienstbode een opdracht zou hebben gegeven, maar in Guy's gevoelige oren klonk het zo en toen Lorrie haar sok neerlegde en de theepot van het lichtje wilde nemen was hij haar voor. „Ga alsjeblieft zitten," zei hij, „dat kan ik zelf wel." „Je kunt er je beter niet mee be moeien, Guy," zei Diana. „Je zult je nog branden." Hij wendde zich om, teneinde haar een scherp antwoord te geven, maar hij bedacht zich en ging met zijn kopje op een laag stoeltje bij Lorrie zitten. „Wat doe je 's avonds?" vroeg hij na een paar seconden. „Dat zie je," antwoordde ze. „Soms lees ik lady Collop voor. „Is ze blind?" vroeg hij zacht, „of kan ze niet lezen?" „Ze is oud," zei Lorrie „en ze vindt het prettig om voorgelezen te wor den; ze gaat er van slapen." „Grote goden!" riep hij ongedul dig uit, „cn en gaat dit zo maar wéék na week voort?" „Week na week, maand na maand," stemde zij met een flauw lachje toe. „En en word je daar niet gek van?" „Nog niet," antwoordde ze zonder op te zien. „Het is niet /o gemake- lijk om gek te worden, lord Kendale." „Schei uit!" zei hij kortaf. „Ik ik kan veel verdragen, maar ik kan van jou dat ge-lord-Kendale niet hebben." Onwillekeurig had hij luider ge sproken en Diana hoorde hem. Ze ging wat verzitten en lady Collop vroeg met grote bezorgdheid of ze wel gemakkelijk genoeg zat. „Wilt u geen voetenbankje hebben, lieve juffrouw Meiford? Lorrie, haal een voetenbankje voor juffrouw Mei- ford, alsjeblief;". Lorrie stond op. maar Guy legde zijn hand op haar arm en dwong haar te blijven zitten, „Ik ben bang dat u vergat, dat er een heer in de kamer is, lady Col lop!" zei hij met een glimlach, die even vriendelijk was als de lach van een krokodil. Lady Collop staarde hem in zalige onwetenheid aan, maar Diana be greep hem uitstekend en werd rood van ergernis. „Lord Kendala is een galante rid der, werkelijk, lady Cc'fop. Hij is feitelijk al te attent en wil niet, dat niemand anders rrrij bedient, als hij hier is. Ik zeg hem zo vaak dat hij mij verwent. Dank je, Guy!" en ze «limlachte vriendelijk tegen hem op haar kwijlende manier. Guy gooide het voetenbankje niet al te zachtzinnig voor haar neer. „Lady Collop geeft me een buiten gewoon interessant verslag over de irlboorlingen van het Chicikeraboo- eiland Vertel het lord Kendale ook, lady Collop." Maar het geduld en de lijdzaam heid van Guy waren bijna uitgeput —voor die avond tenminste, „Ik vrees dat het tijd verknoeien zou zijn, lady Collop," zei hij. Toen ging hij naar zijn stoel bij Lorrie terug. „Doe in 's hemelsnaam wat," zei hij, „of geef me ook een sok te brei en, anders word ik nog stapel." Ze stond onmiddellijk op. „Zal ik spelen, lady Collop," zei ze. „O, als juffrouw Meiford het pret tig vindt. Zoudt u genoegen vinden in wat muziek, lieve juffrouw?" Lady Collop maakte eerst haar verhaal af, voor ze zich verwaardig de te antwoorden, toen vroeg ze aan Lorrie wat deze had gezegd. „Zeker, heel graag," zei Diana. Ze leunde achterover en keek met min achtende hooghartigheid naar Lorrie, die daar in haar eenvoudige zwarte jurk stond te wachten. Guy ging naar de piano en klapte het deksel met een harde slag op, zo dat lady Collop bijna van haar stoel viel. „Speel hard," zei hij," terwijl hij zich neer boog over Lorrie, die juist ging zitten. „Ik wil met je praten, zodat de anderen het niet horen." „Probeer het niet," zei ze bedaard. „Het heeft toch geen zin." Maar ze speelde een mars die zo luid was, dat zijn stem door de ande ren niet gehoord kon worden. „Lorrie," zei hij, met zijn rug naar Diana, „dit kan niet zo blijven door gaan. Het is het is bespottelijk. Ik ik zal aan lady Farnham vragen om je op de Hall te inviteren; je zult van haar houden." Lorrie schudde haar hoofd. „Niet doen," zei ze. „Ik zou niet gaan. Ik ben gelukkig hier." „Dat zie ik," antwoordde hij boos. „Seymour heeft je bevolen hier te wachten cn Ze keek niet naar hem, maar haar gezicht werd nog bleker. „Hij heeft me niets bevolen, maar als "hij dat had gedaan dan had ik hem natuurlijk gehoorzaamd." Een ogenblik waren ze beiden stil, toen zei hij, nog dieper buigend en met 'n plotselingen blos op zijn knap gelaat: „Lorrie, ik heb nog nooit een meis je ontmoet, dat zo gevat was als jij." „Wat ik nu ga zeggen, zou ik niet zeggen, wanneer je dom was. Lorrie, antwoord me even eerlijk als ik het je vraag. Laten we alsjeblieft niet om de dingen heenpraten. Ga je met Sevmour Meiford trouwen?" Ze aarzelde geen ogenblik, maar knikte: ja. Hij haalde diep adem en werd bleek „Dank je, dat is tenminste een duidelijk antwoord. Nu nog 'n vraag. Waarom ga je met hem trouwen?" Haar gezicht werd een ogenblik zo rood als een pioenroos en ze hield haar ogen op de toetsen gericht. „Ik geloof, dat het nu mijn beurt is. Waarom ga jij met Diana trou wen?" „Dat weet je." antwoordde hij, ta melijk luid. „Omdat jij me liet zitten en het nu niet hindert, wat er van me terecht korr/t. Als je wilt Ze kromp even in elkaar en wenk te waarschuwend naar de beide an deren „Als je wilt, zelfs nu nog," her haalde hij zachter. „Het is nog niet te laat, Lorrie" en hij boog zich zo dicht tot haar over, dat ze zijn adem op hèar wang kon voelen ..Lorrie, sinds de avond dat we elkaar vaarwel zeiden, heb ik ge dacht en gedacht over die verloving van jou en" zijn stem werd be zorgd cn angstig en hjj zag haar ernstig, bijna smekend in de ogen „en ik kan de gedachte niet uit mijn hoofd bannen, dat er iets in deze ge schiedenis is, dat ik niet weet. Ik mag misschien een dwaas zijn en op de koop toe nog een dwaas met veel verbeelding, maar ik heb toch de in. druk gekregen dat dat je van me hield." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7