V* m Katholieke meisjes naar de luchtmacht! Over acht jaren loopt Amsterdam onder het IJ Even diep adem halen Practisch geen besmettingsgevaar bij Bloed- en Plasma-transfusies Bolsward bezit 3 Bisschoppen Aannemers weigeren verf van het Rijk VRIJDAG 23 JANUARI 1953 UE LE1DSE COURANT TWEED! BLAD - PAGINA 1 Bij de Milva hebben zij prachtige kansen „Als stafaalmoezenier van de vrouwelijk zjjn en door haai veel be- lucbtmacht in ons land moet ik zeg-ter dan door mannen kunnen wor gen, dat ik het toejuich, ja als een den vervuld. Ulo-opleiding geeft toe- dringende noodzaak beschouw, dat gang tot de gewone rangen, Mulo en Katholieke meisjes met behoorlijke opleiding zich spontaan voor de dienst bij de Nederlandse luchtmacht aanmelden. De luchtmacht is een prachtig wapen: haar organisatie breidt zich snel uit en gaat een grote toekomst tegemoet. Onze Katholieke meisjes hebben hier een taak om de vrouwelijke afdeling, die nu opge richt is, tot een prachtig instituut te maken". Dit is de mening van de stafaalmoezenier R. H. M Verhoeven, luitenant-kolonel bij de Luchtmacht. In een onderhoud met een redac teur van het K N.P. zeide dê staf aalmoezenier, dat hij met genoegen kennis had genomen van de oprich ting der Milva-luchtmacht en van de werving, welke daarvoor onder jon ge vrouwen van Nederland is begon nen. „Ik moet verklaren, dat de morele gevaren voor de vrouw bij de lucht macht beslist minder zijn dan in de gewone maatschappij. En dat zal ze ker zo blijven, mits de selectie-orga nen (waarin ook de Katholieke vrouwenorganisatie vertegenwoor digd is), die aan de commandanten en personeelsafdelingen advies moe ten uitbrengen, ei in slagen hun vol doende strenge eisen te handhaven". Sprekend over de vraag of met een gerust hart de Katholieke jonge vrouwen moeten worden aangemoe digd dienst te nemen, hetzij als be roepssoldaat, hetzij als reserve bij de luchtmacht, verklaarde de luite nant-kolonel: „Ik zou het beslist jammer vin den, als de Katholieke ouders, or ganisaties of individuele vrouwen voor zouden geven zich niet met de Milva te willen bemoeien. In tegendeel, als de vrouwen zich massaal aanmelden, kunnen we de besten kiezen en een prachtige geest scheppen, die voor de toe komst de sfeer bij de vrouwelij ke luchtmacht zal bepalen. Ik zou nog verder willen gaan. Laten de directies van onze Katholieke Middelbare Scholen, van onze Ka tholieken Scholen voor Maat schappelijk Werk, van huishoud en industriescholen, de meisjes na hun eindexamen aansporen eens kennis te maken met de Milva. Zij staan dikwijls met de handen in he' haar, welke baan zij zullen 3 jaar H.B.S. tot de ondeiofficiers rangen en 5 jaar H.B.S. of soortge lijke opleidingen tot de rangen van officier. Een zeer bescheiden militaire op leiding, een goede vakopleiding en een behoorlijke salarisregeling, wel ke 15% boven die van de burger maatschappij ligt, behoren tot de wezenlijke bestanddelen van de nieuwe positie. Er bestaat kans om ook slechts in de vrije tijd tot taken bij het lucht- wapen te worden opgeleid. Hieraan mee te doen is beslist een zaak van hoog sociaal en vadenandslievend karakter. Vrouwelijke wervingsoffi cieren trekken momenteel door ons land en zoeken contact met vrou wenorganisaties. (Advertentie) Nog één week VOOR LAATSTE RESTANTEN voor Spotprijzen PRIJZEN Bij MAISON SPIER Koopt U mot plezier! Haarl.str. 109, t.o Hartebrugkerk DAMES- en HERENKLEDING PSYCHIATER VRIJGESPROKEN VAN MISHANDELING. De 41-jarige psychiater T. A. v. d. W., uit Rotterdam, aan wie ten laste was gelegd, dat hij een patiënte in in het Sint Franciscusgasthuis een klap in het gelaat zou hebben ge geven, werd van de hem tenlaste ge legde mishandeling vrijgesproken. Hoofdstedelijke gemeenteraad besloot Met algemene stemmen heeft de gemeenteraad van Amsterdam te half één vannacht, na een debat van precies 10 uur, besl iten: a) De IJ-oeververbindingen door tunnels tot stand te brengen. b) De technische voorbereiding van de bouw van een autotunnel ter hand te nemen. c) Voor het bestedingsklaarmaken daarvan vijfhonderdduizend gulden beschiKbaar te stellen. z De met dit plan aanvaarde ruim 1100 meter lange tunnel zal lopen van het Kraaienplein benoorden het IJ, met een gerekte S bocht naar de Prins HendrikkadeFoeliestraat en vandaar aansluiten op de z g binnenring. Treden geen onvoorziene remmingen op, dan kan de tunnel over circa acht jaar gereed zijn. Gerekend wordt op een aanzienlijke bijdrage van het rijk in de enorme kosten van dit werk. Deze kosten worden geraamd op 70.000.000.— VOCHT EN TOCHT SPANNEN SAMEN om U het leven ondragelijk te maken Maat als U Akker's Kloosieibalsem In huls hebi behoeft U geen vocht ot tocht te vrezen Wrijf bij het eerste optreden van spierpijn, «stramheid of rheumatiek Uw spieren mei de heerlijk verwarmende en dtep doot- dringende Akker's Kloosterbalsem, het idealt middel waarvan al drie geslachten zeggen .Geen goud zo goed'' Ook als wond- balsem bij snij- en. brandwonden, zui- kiezen. Bij de Milva-luchtmacht verend, ontsmettend en genezend, hebben zij prachtige kansen Juist in deze milieux vinden wij de' prachtige types, die wij voor een j hoogstaand corps kunnen gebrui-1 ken". 1 (Advertentie) Over de plannen van de lucht macht om een nieuwe, een vrouwe lijke afdeling op te richten, voorlo pig bestaande uit 800 beroeps- en 800 reservekrachten, deelde de com mandante van at Milva de organi satie van vrouwelijke militairen, ma joor Halbersma, mede, dat jonge vrouwen van 18 tot 35 jaar kunnen toetreden tot de luchtmacht óm er taken te vervullen, die specifiek Tc veel gesnoept De gemeenteraad van De Wijk in Drente is gisteren op waardi ge wijze het nieuwe jaar begon nen, al zullen velen van haar onderdanen en vooral de jeugdige daar een beetje an ders over denken. Zonder hoofdelijke stemming is gisteren daar besloten, dat het voortaan verboden is, ver koop automaten geopend te hebben op alle dagen tussen 6 uur 's morgens en half zes s avonds. De vroede vaderen namen dit besluit om de snoep lust tegen te gaan. Ontsnappingswegen van Nederland naar Duitsland? Bonn weet van niets Regeringskringen te Bonn hebben Donderdag vastgesteld, dat men tot dusver aan Duitse zijde niet be schikt over betrouwbare gegevens met betrekking tot een „rechtstreek se ontsnappingsweg" tussen de Bondsrepubliek en Nederland'. De Nederlandse minister van jus titie heeft Woensdag van een der gelijke route gewaagd, v/aarlangs ook de ontsnapten uit de gevange nis'van Breda uit Neder.and ge vlucht zouden zijn. Naar men in ooni) verklaart, is de Duitse politie een grondig onderzoek begonnen, doch zij heeft tot nog toe geen aanwijzingen voor de aanwe zigheid van geheime vluchtwegen kunnen vinden. De Westduitse minister van Bin nenlandse Zaken, dr. Lehr, zal de Nederlandse Ambassade in Bonn ver zoeken, gegevens me betrekking tot deze kwestie van de Nederlandse po litie aan de Duitse autoriteiten ter beschikking te stellen. RADIO-PREMIERE VAN HAYDN'S OPERA. In het K.R.O.-programma van Dinsdagavond (20.05 uur) zal in eer ste radio-uitvoering worden uitge zonden de opera van Haydn „Orfeo ed Euridice". Solisten zijn: Frans Vroons (Orfeo), Corry Bijster (Euri dice), Léon Comé (Creonte), Nelly Smit (Genio) en Carel Willink (Pluto). Het Brabants Kamerkoor en het Brabants Orkest werken mede o.l.v. Frans van Amelsvoort. Deze opera is pas in 1950 in de ar chieven van de Vorst van Esterhazy, de beschermheer van Haydn, terug gevonden en nadat de onvolledige handschriften waren aangevuld, kon. een jae.r later, het werk voor het eerst worden uitgevoerd, n.l. ter ge legenheid van het internationale muziekfeest te Florence. Deze radio- première is tevens de eerste uitvoe ring in Nederland. Het gegeven voor de opera ont leende Haydn aan het bekende ver haal uit de Griekse mythologie over Orfeo, de beroemde zanger der oud heid die tot in de onderweield door dringt om zijn geliefde, Euridice. te rug te winnen. J,&atap,enCaêa%ataiium aan OKiilipt UITVOERING ONGEVALLENWET. Van de Regering zijn op korte termijn geen voorstellen te verwach ten, waarbij de uitvoering der on gevallenwetten wordt ovei gedragen aan de vakbedrijfs\ erenigingen. Hierbij moet een uitzondering wor den gemaakt voor de land- en tuin- bouwongevallenwet. De uitvoering van deze wet ligt grotendeels in handen van ie bedrijfsvereniging voor het agrarisch bedrijf. De wet zal nu zodanig worden gewijzigd, dat ook het restant onder de bedrijfs vereniging komt te vallen. Dat de Regering nog niet van plan is, op soortgelijke wijze de onge vallenwet 1921 te wijzigen, hangt samen met het feit, dat de nieuwe bedrijfsverenigi-.gen eerst sinds kort de uitvoering van de v/erkloosheid hebben te behartigen en daarenbo ven per 1 Januari van dit jaar zijn belast met de uitvoering van de ziek te- en kinderbijslagverzekering. De minister acht het niet juist, de ze organen op korte termijn ook nog met een zo omvangrijke en moei lijke taak als de uitvoering van de ongevallenwet 1921 te belasten. RIJKSPERSONEEL VERLOF VOOR KADERCURSUSSEN. De Raad van Ministers heeft be sloten, dat, voorzover het bijzonder dienstbelang zich daartegen niet verzet, rijkspersonec-lsleden die als deelnemeds van de kadercursussen van het N.V.V. de daarvoor georga- nieerde kaderweken wensen bij te wonen daartoe in de gelegenheid dienen te worden gesteld door het verlenen van buitengewoon verlof zonder behoud van bezoldiging. Uiteraard zal deze gedragslijn mede worden gevolgd ten aanzien van eventueel door de KAB en het CNV te gevcen kadercursussen. Het lid van de Tweede Kamer, prof. mr. C. P. M. Romme, heeft aan de minister-president en de minis ter van Justitie schriftelijk een vraag gesteld, die wij hieronder on veranderd opnemen: Is de regering bereid, haar in de brief van de minister van Justitie aan de heer voorzitter der Tweede Kamer der Staten Generaal, dd. 10 Jan. '53 (stuk 2846, nr. 6) neerge legde redengeving betreffende het achterwege laten van voorlegging van vraagpunten over het materiële echtscheidingsrecht waarbij de regering zich beperkt tot het uitspre ken van haar overtuiging, dat de op vattingen van het Nederlandse volk op dit belangrijke onderdeel van 't recht, zoals die voor en na in de Staten-Generaal tot uiting zijn ge komen, geen grond opleveren voor het aanbrengen van principiële ver and erlingen in het materiële echt scheidingsrecht en dat een meerder heid van de Kamers der Staten-Ge neraal zodanige veranderingen niet wenst aan te vullen met een uit eenzetting, althans mededeling van het regeringsstandpunt ten princi pale, opdat de Tweede Kamer hier van kennis drage, alvorens met haar behandeling van de bij genoemde brief aangeboden vierde reeks van vraagpunten over het nieuwe bur gerlijk wetboek een aanvang te ma ken? Ned. Roode Kruis neemt In besloten Philipskring is gistermiddag hét Isotopenlaboratorium van de N.V. Philips-Roxane in gebruik genomen. Dit laboratorium is gehuisvest in bet gebouw van het Instituut voor Kernphysisch Onderzoek te Amsterdam. Het vormt het centrale punt waar de radio-actieve isotopen, die eensdeels betrokken worden van de Noors-Nederlands kernreactor te Kjeller, anders- deel van het Philips Cyclotron in het Instituut voor Kernphysisch Onder hoek, geschikt gemaakt worden voor verschillende medische wetenschappe lijke en technische toepassingen. Vanuit het Isotopenlaboratorium worden ïjj dan naar vrijwel alle landen geleverd en verzonden. grootste voorzorgen De wereldgezondheidsraad wees onlangs op gevaren, die aan bloed en speciaal aan plasmatransfusies verbonden zijn. Naar aanleiding hiervan vernemen wij van de zijde van het Nederlandsche Roode Kruis, dat bij bloedtransfusies, die hier te lande gegeven worden en waarbij het bloed van ingeschreven donoren di rect wordt gebrnikt, menselijkerwijze gesproken geen besmettingsgevaar bestaat, omdat deze bloedgevers on der een regelmatige en nauwkeurige medische controle staan. Risico's, die elders mogelijk aan een plasmatrans- fusie verbonden zijn, worden hier te lande ook tot het allerkleinste mini mum beperkt door de maatregelen van het Centraal Laboratorium van de Bloedtransfusiedienst van het Ne derlandsche Roode Kruis. Het is inderdaad een feit, zo deelt men ons van de zijde van het Roode Kruis mede, dat het geelzucht (he patitis) virus bij het verwerken j van bloed tot gedroogd plasma nog I niet geheel kan worden vernietigd, j Dit in tegenstelling tot andere be- smettings-mogelijkheden, die wèl kunnen worden geëlimineerd. Op de ..afname-avonden", die het Neder landsche Roode Kruis organiseert voor de plasmabereiding, wordt den donores telkens gevraagd, of zij in de laatste jaren geelzucht hebben ge had. Beantwoorden zij die vraag be vestigend, dan wordt hun bloed niet gebruikt. Om daarbij het risico uit te sluiten van oacillendragers, die zelf niet weten, dat zij dat zijn, wordt het bloed nooit gedroogd in partijen, die groter zijn dan die, welke acht donores opleveren. In de gevallen, die de Wereldgezondheidsorganisatie signaleerde, werd bloed van 200 en 250 personen tezamen gedroogd. Internationale Bidweek Intentie voor Zaterdag 24 Januari: Bekering van Joden en Mohammedanen. Vele, ook onder de meest begaafde, Joden hebben Christus als de Messias erkend. Maar het Joodse volk in zijn gehee blijft vasthou den aan het Oude Testament. Het Jodendom is verctteld in liberale en orthodoxe Joden en deze verdeeldheid heeft politieke redenen en gevolgen. Het Zionisme zoekt in Palestina een tehuis voor de Joodse natie. Dit nationalisme noodzaakt de Joden tot ee i misschien nog grotere isolering dan waarin zij ooit geleefd hebben. Wanneer zullen ook zij eens de vrijheid der kinderen Gods kennen in het chris tendom? De Mohammedanen erkennen Christus als de Profeet van Allah, maar Zijn Godheid is hun onbekend. Hun godsdiensc is een gesloten levensbeschouwing, als het ware hun nationalisme, dat het gehele Middenlandse-zeebekken zou kunnen afsluiten Zij missen het uni versalisme, waardoor de katholieke beschaving zich de resultaten van de Middeleeuws-Mohammedaanse wetenschap kon eigen maken. Beide nationaiismen krijgen slechts betekenis voor de ène wereld in haar gebondenheid aan de universele Kerk. Om daarna nog alle slechte kansen zoveel als menselijkerwijze mogelijk is uit te sluiten, wordt sedert enige maanden in het Centraal Laborato rium van de Bloedtransfusiedienst het gedroogde plasma onder een spe ciaal apparaat bestraald met ultra violet licht van een bepaalde golf lengte, dat een virusdodende werking heeft. 6 De Wereldgezondheidsraad haalt het voorbeeld aan van 10 Britse ma- zelenpatiënter., van wie er 7 geelzucht kregen na het toedienen van bloed- plasma (drie met dodelijke afloop), Dit voorbeeld uit 1949 de weten schap is intussen met rasse schreden vooruit gegaan en in het Centraal Laboratorium worden de modernste middelen toegepast behoeft, aldus het Nederlandsche Roode Kruis, het publiek in Nederland niet te ver ontrusten, omdat hier te lande maze- lengevallen niet met plasma worden behandeld. Men gebruikt hier gam- maglobuline, een geneesmiddel dat in het Centraal Laboratorium uit bloed wordt vervaardigd en dat niet alleen geen virus-infecties kan over brengen, maar bovendien de eigen schap bezit geelzucht- en andere vi rusinfecties te kunnen voorkomen. Wat tenslotte de waarschuwing tegen geïnfecteerde naalden betreft, ook deze behoeft ih ons land geen verontrusting te wekken, omdat te gen spuitinfecties in de ziekenhuizen maatregelen worden genomen waarbij zeer moderne sterilisatiemet", oaer worden toegepast De artikelei die dr. F. Dekking de laatste jaren ir. net Nederlands Tijdschrift voor Genees kunde schreef hebben tot de ver breiding van de kennis omtrent deze methode in het bijzonder bijgedragen. De Nederlands patiënt, die nu in een Nederlands ziekenhuis een bloed- of plasmatransfusie ontvangt, kan dus gerust zjjn in het besef, dat alle voor zorgen met de meeste nauwkeurig heid in acht zijn genomen. De 80.000ste inwoner van Leeu warden, de hoofdstad van het naar een eigen taal dorstende rechtsgebied binnen Nederland, is gisteren in te genwoordigheid van het voltallige gemeentebestuur ingeschreven. Russische kinderen in ons land Bij hoge uitzondering had de Minis ter van Justitie aan pater Methodius O Cap., een vertegenwoordiger van „Oostpriesterhulp vergui.ning ver leend om 4 Russische kinderen, wier leeftijden variëren van 6 tot en met 16 jaar, komende uit het kamp voort ontheemden Oldenburg, in ons land toe te laten. Deze kinceren zij.i gisteravond om vijf uur aan iet station Eentheim gearriveerd. Ze zijn vandaar met een touringcar naar Wateringen ge bracht, waar zij gisteravond laat ar riveerden. De kinderer. zijn op het raadhuis ontvangen en zij kregen warme chocol .deraelk en gevulde koeken. Daarna werden zij aan de resp. pleegouders overgedragen. De kinderen zullen twee maanden in ons land verblijven. UITVOER VAN KAAS BEREIKTE RECORD De Nederlandse vereniging van kaasexporteurs verwacht, dat in het afgelopen jaar voor het eerst sinds 1933 de uitvoer van kaas de 75.000 ton overschreden heeft. In 1951 w^rd ruim 72.500 ton uit gevoerd tegen een waarde van 174.9 millioen gulden. Dit bedrag was tot en met November 1952 reeds met ruim 7.5 millioen gulden overschre den, terwjjl de uitvoer nog slechts 500 ton beneden die van 1951 lag. De gemiddelde orijs van uitgevoer de kaas tot en met November 1952 bedroeg 2.53 gulden per kilogram. Benzine door de petroleum In Raalte gebeurde in December 1950 een ongeluk, dat veel opzien baarde. Een huisvrouw, die de kachel wilde aanmaken, werd door een ge weldige steekvlam zó ernstig ge wond, dat zij later in het ziekenhuis overleed. Bij onderzoek bleek, dat de petroleum, gebruikt voor het aanmaken vermengd was geweest met benzine. De kwestie vverd gisteren voor de tweede maal door de Zwolse recht bank behandeld. Verdachten in deze zaak waren de depotchef van de be trokken petroleum- en benzir.emaat- schappij, G. H. uil Almelo, de chauf feur H. B., eveeens uit Almelo en de petroleumhandeiaar H. J. B. uit Raalte. Deze laatste hoorde een boe te tegen zich eisen van 250,we gens dood door schuld. Tegen H. B. werd 100,— geëist en voor G. H. vroeg de officier vrijspraak. De rechtbank kv/am tot de con clusie dat een dergelijk ongeluk voor komen had kunnen worden als de tankwagens van de benzine- en pe- troleummaatschappij veilig van con structie geweest waren Mr. Schenk, president van de rechtbank, merkte op: „Sedert 1939 is een benzinecom missie van de regering bezig een rijkskeuring te krijgen voor benzi netankwagens. Er bestaat tot nu toe op dit punt alleen nog maar advis- zen, doch geen bindende voorschrif ten. „Wanneer benzine en petro leum tegelijk vervoerd worden be staat (bij vergissingen) de mogelijk heid van vermenging." De petroleumhandeiaar B. uit Raalte had enige -aten petroleum van een collega geleend. De knecht van deze B. bespeurde een benzine lucht en hij waarschuwde zijn baas. Desondanks verkocht B. de brandstof bij kleine hoeveelheden aan zijn klanten. Allen momenteel in Nederland In Bolsward is dezer dagen gear riveerd mgr. Hettinga, bisschop van Kashmir en Kafiristan van de con gregatie van Mill Hill. Hij is de 3e in Bolsward geboren bisschop, die thans met verlof in zijn geboorte plaats vertoeft. Bolsward telt bijna 8000 inwoners, hiervan behoren bijna 3000 personen tot de Katho lieke Kerk. De andere in Bolsward geboren bisschoppen, die thans in Nederland verblijven, zijn: mgr. Jac. Teerendra CSSp, titulair bisschop Doume (Frans Kameroen) en mgr. Constans Kramer OFM. RIJKSWERKPLAATSEN tn 1951 werd aan 5826 personen 'n volledige vakscholing gegeven op een rijkswerkplaats. Van de in een onderzoek naar het nieuwe beroep betrokken 4561 personen, bleken er 3067 of ruim 67 percent werkzaam te zijn in een beroep overeenkoms tig de ontvangen opleiding. Plebaan J. van den Burg heeft gistermiddag in Utrecht de ereteke nen van „Pro Ecclesia et Pontifice" opgespeld bij de heer J. D. Verzuu, de penningmeester van Herwonnen Levenskracht", die thans enkele dagen na zijn zestigste verjaardag om gezondheidsredenen afscheid heeft genomen van zijn werk. De receptie, waarop de heer Ver zuu in KAB-kringen werd gehul digd, werd ingeleid door de voor zitter van Herwonnen Levenskracht de heer W. Essers jr., welke het on mogelijk was in getallen weer te geven, hoeveel propaganda-avonden met films en lichtbeelden en ten toonstellingen de scheidende pen ningmeester in het begin van en tij dens zijn loopbaan, heeft georgani seerd en welke kapitale sommen hij in de loop der jaren voor de TBC- bestrijding heeft binnengebracht bij Herwonnen Levenskracht. Plebaan Van den Burg deelde me de, dat de verbondsadviseur van de KAB, mgr. J. G. van Schaik, om ge zondheidsredenen verhinderd was de onderscheiding zelf uit te reiken. „Jammer voor hem en voor u". De heer W. J. Andriessen, oud voorzitter van Herwonnen Levens kracht, heeft zijn scheidende oud collega toegewenst, dat hij nog lange tijd getuige zou mogen zijn van het werk der jongeren, die zijn goede voorbeeld volgen. Ook dr. Hirdes, de geneesheer-directeur van „Berg en Bosch" te Bilthoven, heeft gespro ken, evenals de heer Middelhuis, de verbondsvoorzitter van de KAB, en collega's, medewerkers en vrienden van de heer Verzuu. Onder de vele bezoekers waren tegenwoordig dr. A. A. Olierook, de directeur van het A. C. de Bruyn-instituut, de hoofd aalmoezenier, kolonel mgr. H. J. J. M. van Straelen, directeuren van in stellingen der KAB en vele anderen. In een geestig en persoonlijk woord heeft de heer Verzuu de belangstel lenden op zijn afscheidsreceptie be dankt („Volkskrant") Conflict bij aanbesteding Oi oeze manier doorgaande, wor- aen wij loonslaven. Wij zouden daar door verplicht zijn onder de markt te werken, waardoor wij niet alleen onszelf maar ook elkander nog ver der van huis brengen. Wij zullen alleen dan voor het werk inschrijven, indien wijzelf de verf mogen leve ren óf zelf de verfleverancier mo gen aanwijzen." Dit zei de heer A. van Putten gis termorgen tijdens een openbare aan besteding in Utrecht van schilder werk voor de Genie, namens een aantal aanwezige aannemers. Dti con flict tussen aannemers en de Genie is een gevolg van het feit, dat de verf voor deze werken wordt gele verd door het RLjk. De aannemers willen dit niet en zelf ingeschakeld worden bij die leverantie en heb ben daarom geweigerd in te schrij ven op enkele 'bestekken. Er was ook om uitstel van deze aanbesteding verzocht, doch de in genieur van de Genie, overste En- gelbrecht deelde mede, dat aan het verzoek om uitstel niet kon worden voldaan. De door het Rijk genomen maat regel heeft wel -tegelijk een oorzaak, aldus ir. Engelbrecht. In het verleden is er verscheidene malen geknoeid met de levering van verf. Dat was een gevolg van de moordende con currentie en het ;s de bedoeling van de Overheid, dit te voorkomen. Daarna ging overste Engelbrecht tot het ledigen der bus over be sluit de „Tel." Er Kwamen slechts -r inschrijvingsformulieren uit.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5