RIJNSTREEK DUINSTREE Afscheid van kapelaan Sanders Melk duurder VRIJDAG 23 JANUARI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIIN Been gebroken Donderdagmiddag brak het zoontje van de fam. Kasbergen uit de Pr. Hendrikstraat een been bij het spe len met andere jongens op het school plein van de R.K. school aan de Pa radijslaan, doordat een zijner vriend jes zo ongelukkig was hem van ach teren op zijn hiel te trappen. Na be- j handeling door een der geneesheren is de knaap per ziekenauto naar het St. Elisabethziekenhuis te Ledden vervoerd. MR. TEPPEMA MAAKT PROMOTIE Bij Kon. Besluit is benoemd tot di recteur-generaal van de buitenlandse economische betrekkingen mr. S. Th. J. Teppema en tot plv. directeur-ge neraal dr. W. P. H. van Oorschot. Mr. Teppema werd op 21 Novem ber 1906 te Alphen a d. Rijn geboren. Na het gymnasium te hebben doorlo pen studeerde hij rechten, waarna hij op 31 Mei 1931 in dienst trad bij het ministerie van- Economische Zaken. Van 1931 tot 1948 had hij een zeer actief aandeel in het internationale economische overleg. Op 1 Augustus 1948 werd aan mr. Teppema, toen reeds directeur van de buitenlandse economische betrekkingen, de per soonlijke titel van plaatsvervangend directeur-generaal van de buitenland se economische betrekkingen ver leend. Mr. Teppema is ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en commandeur in de orde van de Witte Roos van Finland. K.A.V. Dezer dagen hield de pl. afd. van de K.A.V. haar jaarvergade ring. De voorz. mevr. Haus-Kuijf leidde de bijeenkomst in, waarna een film werd vertoond. Vervolgens bracht de secr. mevr. M. de Korte de respectievelijke verslagen uit en de penningmeesteresse, mej. Verwoerd, verzorgde het financieel gedeelte. De dames Haus en Verwoerd werden herkozen. Uit het verhandelde bleek tenslotte, dat er het afgelopen jaar 15 nieuwe leden konden worden ingeschreven. „St. Deus Dedit" In Hotel „Toor" hield de pl. afd. van de R.K. Land- arbeidersbond „St. Deus Dedit" Don derdagavond o.l,v. de voorz., de heer G. M. Wolvers de jaarvergadeing. Herdacht werd het overleden lid, de heer Klarenbeek. De financien, beheerd door de voorz., toonden een gunstig beeld. Tot nieuwe leden van de kascom- missie werden benoemd de heren H. Overbeek en A. A. den Hertog. De periodiek aftredende bestuursle de, de heren M. Overes, secr. en H. Schaaper werden herkozen. Het lid van het hoofdbestuur, de heer Pan nebakker, behandelde het nieuwe ar beidscontract, memoreerde de behaal de successen in het afgelopen jaar en kon op enkele loyale tegemoetko mingen van patroonszijde wijzen. Tot slot van zijn etoog gaf spr. in grote trekken de belangrijkste in drukken weer, welke hij gedurende Sept. en Oct. 1952 .tijdens zijn bonds- reis met de Veendam naar Amerika had opgedaan. Het doel was inzicht te krijgen van de werkzaamheid der boerenbonden daar. Ook om andere redenen was het 'n prettige avondde dames mochten deze jaarvergadering bijwonen en om de strikt zakelijke sfeer enigszins „te zuiveren" zorgden de „Old Rhine Players" „van de Parochie 't Zwaan tje" te Hazerswoude o.l.v de heer Jac. Straver, een gemengd gezelschap van ongeveer 10 dames en heren, voor gezellige populaire melodietjes, waarvan men na sluiting van de ver gadering nog eens extra kon genie ten. Mes schoot uit. Toen de slagers knecht A. v. Engelen bij zijn pa troon, de heer Bontje, bezig was met uitbenen schoot het mes uit, waarbij het hij een diepe armwond opliep. Dr. J. v. Eek heeft de wonde gehecht. BODEGRAVEN K.V.P.-vergadering. In het Paro chiehuis kwamen de leden van de afd. Zwammerdam bijeen. Het aantal belangstellenden was ongemeen groot. Ruim dertig personen waren aanwezig, toen voorzitter J. Piket deze met klem geconvoceerde bijeen komst opende. Als bijzondere punten stonden op de agenda: de verkie zing van een bestuur, contributie-in ning en last not least: het opmaken van een voorlopige candidatenlijst voor de aanstaande gemeenteraads verkiezingen. Vrij stroef kwam ein delijk een nieuw bestuur uit de bus t.w. de heren F. Zwetsloot, B. Riet veld, A. Groenendijk, R. Stolwijk, A. Droogh, F-a Pijnacker en J. Piket. De laatste werd met algemene stemmen tot voorz. gekozen. In verband met de contributie-inning werd mede gedeeld, dat ook per maand of kwar taal betaald kon worden. De heer A. Hoonhout kringpenn. en propagan- da-chef van de kring Leiden, hield een gloedvol betoog over het steu nen van de K.V.P., over de z.g. werkgroepen voor jongeren en over de noodzaak der kath. eenheid. Met verbazing vernamen de aanwezigen, dat een lid van de P. v. d. A. 7.80 per jaar betaalt, een A.R.-lid een minimum-contributie van ƒ3,en een communist voor zijn litmaat- schap van de C.P.N. 25,— per jaar. Na de pauze werd begonnen met het noteren van namen voor de gros lijst. Weth. M. v .d. Poll deelde mee wegens leeftijd niet meer in aanmer king te willen komen. Het andere raadslid, de heer N. v. Rossum, be dankte om andere redenen. De voorz. dankte weth. v. d. Poll voor zijn arbeid in de 25 jaar van zijn raadslidmaatschap. Moeizaam kwam tenslotte de volgende namenrij op papier. Mevr. M. dc GroetKemp, J. Piket, F. Zwetsloot, B. Rietveld. F. Bisschop, F. Stolwijk en H. Baars. De bestuursleden die candidaat zijn zullen zolang vervangen worden door anderen, die zich met de rege ling van de groslijst zullen bezig houden en een politiek advies zul len uitbrengen. De rondvraag lever de niets op. BOSKOOP Ouderavond R.IL Mulo. In het R.K. Verenigingsgebouw werd een avond gehouden, welke bedoeld was als contactavond tussen de ouders en de leerkrachten, van de R.K. Mulo-school. Het hoofd der school, de heer J. H. M. Rozemeijer, zette in een korte inleiding het doel der bijeenkomst uiteen. Voorts Wees hij op de Gezinsweek, welke van 1 t.m. 8 Februari a.s. zal worden gehouden en dat door Pater Richard ook op school de kinderer. laarin be trokken zullen worden. Vorig jaar werd reeds een retraite op school gehouden door pater Guiaux, welke zeer goede resultaten heeft afgewor pen. Spr. zeide, dat de belangstelling van de ouders voor de school nood zakelijk is. Pastoor Lauwrier legde er nog eens de nadruk op, dat ir. de eerste plaats dt ouders de taak van de opvoeding hunner kinderen toekomt. Tenslotte vroeg spr. aandacht voor de tentoonstelling van het goede boek, welke op deze contactavond werd gehouden door de „Katholieke Keurraad" en ,Idil". Van de gelegenheid tot het stellen van vragen en tevens om pe-soonlijk een onderhoud met de leerkrachten te hebben werd ruim gebruik ge maakt Biljarten. De Boskoopse bilj.ver. „De Driesprong" heeft alle reden om tevreden te zijn voor zover het de gespeelde wedstrijden van deze week betreft. Zij kreeg geen enkele nederlaag te incasseren. De beste prestatie leverde B3, dat de koploper Groene Laken met een nederlaag naar huis stuurde. Het team B3 is nu B2 op één punt gena derd. Gedetailleerde uitslagen: Spil ADe Dr. A. 25; Gouda BI De Br. BI 44. Spil B2De Dr. B3 44; De Dr.- B 3Groene Laken B2 7—2; De Dr. C.—TOP (C) 4—4. Voor a.s. week staat één wedstrijd op het programma n.l. 28 Jan. De Dr. ACentrum A. Aan de voorwedstrijden persoonlijk kampioenschap 3e klas libre wordt door twee „Driesprong"-spelers deel genomen. Geboren: Martinus Henricus Pe trus, z. van H. van der Meer en J. M. Marcelis; Antoon, z. van H. J. Hendriksen en T. H. Ramp. Ondertrouwd: N. B. Bontenbal 22 j. en E. Groeneveld 23 j.; R. Busser 27 j. en G. B. Blootshoofd 24 j. Gehuwd: G. M. Balk 30 j. en A. J. Kompeer 28 j.; I. Baelde 33 j. en A, van den Bos 29 j. Overleden: Joanna Jacoba Maria Compeer 3 j. HAZERSWOUDE Geboren: Reinier, z. van- R. Zaal en M. J. van Gemeren; Henricus Rober- tus Caspei-, z. van J. C. van Leeuwen en M. Th. Carlier. Ondertrouwd: L. J. Bleeker 22 j. en W. M. Bakker 21 j.; L. Brouwer 28 j. en A. N. Jongerbloed 29 j. Overleden: Maria Geertriuda Ver- beij 80 j., echtg. van J. van der Salm. LEIMUIDEN Ouderavonden. Woensdag jl. is de eerste der twee z.g. ouder-avon- den gegeven in het Parochiehuis. Deze avonden worden gegeven door pater De Rouw uit Aalsmeer. Het doel is .'oorlichting te geven aan de ouders op het gebied van op voeding. Jammer is het, dat*bovele ouders geen belangstelling hebben voor deze belangrijke zaak. Ongeveer vijf en zeventig katholieke gezinnen van de driehonderd in deze parochie, waren vertegenwoordigd. Wanneer alle ouders het belang van deze ouder-avonden zouden indien, dan moest de zaal van het Parochie huis veel te klem zijn. Ter opluistering zong de dames zangvereniging „Gloria Deo" in de pauze enkele vrolijke liederen. NIEUWKOOP Jaarverg. L.T.B. In hotel „Het Vliegende Paard" hield de afd. van de L.T.B. haar jaarvergadering. Na het uitgebreid jaarverslag van de secr., de heer Markman, werd ver slag uitgebracht door de penn., de heer Hoogerwerf. Er bleek, dat in het jaar 1952 was uitgegeven ƒ238. terwijl was ontvangen 435.87, een batig saldo dus va^ 197.87. De heren Verhaar en Hoogerwerf werden in het bestuur herkozen. Hierna volgde een bespreking varj de verkoop van kerkschapen en uit loting van de laatste aandelen van het Vaandelfonds. De heren Th. P. Nieuwenhuizen en G. Kwakkenbos schonken hun aandelen aan de afde- lingskas. Na een korte toelichting door de heer Markman besloot men tot aan koop over te gaan van een oorkonde van „Honderd jaar Kromstaf". De besprekingen over een te hou den feestavond liepen er tenslotte op uit dat er geen feestavond zal komen. Pastoor Vloothuis vroeg medewer king van de L.T.J. in verband met het inhalen van- pater Zijerveld, die op Eerste Paasdag a.s. zijn eerste H. Mis zal opdragen. De L.T.J. zegde toe deel te nemen aan de optocht en wel met paarden. De heer H W. van Zoest zag graag dat voortaan voor de alg. verg. te Haarlem een afdelingsvergadering zal worden gehouden, eventuele voor stellen kunnen dan naar voren wor den gebracht. Na besprekingen over lonen in de landbouw, het afslach ten van vee bij mond- en klauwzeer en de t.b.c.-bestrijding bij het rund vee werd de vergadering gesloten. „100 Jaar Kromstaf". De actie Als de 40 gepasseerd bent is oppassen dobbel geboden. Rheumatische pijnen vinden in veel gevallen hun oorzaak in onzuiver bloed. De aansporende werking van Kruschens zes minerale zouter, ge ven de bloedzuiverende organen nieuwe kracht en energie. Als U die weer goed op gang brengt met de kleine dagelijkse dosis Kruschen worden onzuiverheden in he. bloed op natuurlijke wijze verwijderd en daarmee ook de oorzaak van Uw slo pende pijn. (Advertentie) „100 Jaar Kromstaf" bracht in onze parochie op de somma van 611.70. Hiervan werd opgehaald door mid del van een collecte en andere giften een bedrag van ƒ311.70; het reste rende bedrag ad 300.was het re sultaat van de verkoop van oorkon den. Hierbij zij opgemerkt dat alle stands- en vakorganisaties een oor konde kochten. OUDE-WETERING Kaartavond K.A.B. De K.A.B.- ers met hun vrouwen hadden een kaartavond in hotel „Meerzicht". Het was reeds na het middernachtelijk uur, toen de voorz. tot de prijsuit reiking kon overgaan. De prijswinnaars waren: Mannen: le pr. W. v. Hameren, 2e G. v. Nelen, 3e Fr. Barbiers, 4e J. Akerboom, 5e Han Klein, 6e M. Markwat, 7e J. Hoogenboom, 8e A. Hoogenboom, 9e Co Olijerhoek, 10e G. Loos, He G. Droogh. Dames: le R. v. d. Meer, 2e mevr. Ant. Akerboom, 3e mevr. Olijerhoek, 4e wed. Hoek, 5e mevr. Zoet, 6e mevi\ Zeldenthuis, 7e mevr. Turk, 8e mevr. v. Zanten. TER AAR Nooit Gedacht Uitslagen van de dam- en schaakwedstrijden door Nooit Gedaoht om 't kampioenschap van Ter Aar, en die tevens gelden voor de onderlinge borden-competi tie. Dammen: Ant. Harte veldW. v. d. Starre 20; J. CosterusW. v. Vliet 20; W. SnaterseK. Groen in 't Woud 2—0; H. C. A. Broer—C. Koe- leman 11; K. Groen in 't Woud Jac. v d. Starre afgebr.; W. Snaterse W. v. Vliet 2—0. Schaken: A. Koeleman Nic. van Eyk 1—0; B. RietveldNic. v. Eyk 01; B. RietveldM. Heyns afgebr. KATWTTK Feestavond. „St. Deus Dedit" hield gisterenavond de gebruikelijke feestavond in het Parochiehuis. De voorz., de heer C. van der Kamp, leidde de feestavond in met een woord van welkom. De heer Kenter, bondsbestuurder verkreeg het woord Spr. zeide o.m. verheugd te zijn, dat de onderlinge band tussen St. D. D en de K.AB. zo goed en sterk was. Na een propagandistisch woord van de heer Kenter was de beurt aan het gezelschap Hermans en Steenvoor den, die voor de vrolijke noot zou den zorgen en dat dan ook in alle opzichtep deden. De aanwezigen hebben zich kostelijk geamuseerd Hierna werd de avond gevuld met gezellig samenzijn, waarvoor ook genoemd gezelschap volle medewer king verleende. LEIDSCHENDAM Geb.: Vera, d. v. A Bcnefaas en H. IJperlaanij Helena Bernadotte Maria, d. v. L. J Bol en C. A. v. Leeuwen; Josephus Franciscus Maria, z. v. A. W. M. Meeuwisse en J. C. E. Schip per; Hendrica Cornelia Maria, d. v. L. N. d. Jong en H. M. v. d. Geest; Petrus Clemens Maria, z. v, C. F. Vermeulen en A. v. Onselen. Ond^rtr.: J. P v. Oosten en G. M. Th. v. d. Geest; J. N. Bennis te Zwaag en G. M. Schuijt; A. Larigeveld en N. B. Vonk; P A. Verschoor en P. G. v. Es. Getr.: B d. Hoop en C. J. d. Ruij- ter. Overl.: Maria Helena Hooijmans, wed. v. J. A. Warmerdam eerder van C. van Paassen 85 j.; Laurens d. Kie vit echtgenoot v. J. J. v Ruijtenburg 77 j.; Adriana Maria Bezemer onge huwd 76 j. NOORnWTTK Propaganda-avond. De K.A.B. KA.V. en de Coöp. hebben gister avond een propaganda-vergadering gehouden in hotel Royal. De presi dente van de K.A.V. Mevr. van Dijk, sprak in haar openingswoord haar vreugde uit over de grote opkomst. Allereerst vestigde zij de aandacht op de wens van de H Vader, dat de vrouwen worden ingeschakeld voor het bewerken van de wereldvrede. Vervolgens spoorde zij allen aan zo wel mannen als vrouwen tot deel name aan een gesloten retraite. Het bestuur verwachtte tevens dat de le den van de K A.V. op de le Zater dag van iedere maand de H. Mis ter intentie van de K A.V. zoveel mo gelijk zouden bijwonen. Na deze in leiding verkreeg de heer Korten- horst het woord, die in vogelvlucht de instellingen van de K.A B. be sprak en allen aanspoorde hieraan daadwerkelijk deel te nemen Een toneelschets en een grote ver loting maakte deze avond tot een groot succes. Een aantal muzikanten van het Fanfarecorps Excelsior zorg de voor een muzikale afwisseling. Voor het examen boekhouden van de Ned. Assoc. voor praktijk examens slaagden onze plaatsgeno ten de heren H. v. d. Zalm en J. Voorduin. Voor het examen Franse Handelscorrespondentie slaagde mej. J. Kloos. Schietvereniging. De wisselme dailies werden deze week gewonnen door: A. v. Egmond 98 ,p. le klasse; D. v. d. Hoonaard 96 p. 2e kl., J. Ruiter 92 p. 3e kl. Mej. M P. de Groot behaalde 92 p. in de damesklasse. Geb.: Bianca R. dr van T Schmid en B. W. Lumoindong; Wilhelmina A. M. dr van M. Groenewoud en A. Th. v. d. Voet; Elisabeth M. J. dr van J. G. v. Rooij en J. J. v. d. Berghe; Nicolaas J. H. zn van J. Pont en C. A. de Ridder, Laurentia P. dr van G. van Rooij en en D. van Duyn; El'sa- beth J. G. M. dr van Th. R van Rijn en M. C. Heemskerk; Cornelia B. dr van J. J Salman en H. Rossenberg; Maria dr van A. P. Kromhout en J Siebert, Cornelia A. dr van A. Zuid hoek en A. v. d. Poel. Ondertrouwd: C, G Zonneveld 27 jaar en A. M. G. Berg 23 jr; Th. J J. Uljee 7 jr en M. H. A Kret 25 jr; W. P. Caspers 25 jr en M. J. v. d. Burg 24 jr. Getrouwd: C. Steenbergen en M. Titing: A W. v d. Ent en M. v. d. Deyl, M. Dorland en M. v. Duin. OEGSTGEEST Geboren: Herre, z. van J. Fabius en C. Boerlage; Sjoerd, z. van S. R. Wol- ters en M. B. Hunter. Getrouwd: P. H. C. Paardekooper en M. Th. Molenkamp; C. van Dam en A. Ciggaar. SASSENHEIM K.V.P. De pl. afd. van de K.V.P. vergaderde o.l.v. de heer J. A. J. Roozen. De opkomst was zeer matig. Uit het jaarverslag per 31-12-'52 van de penn. bleek, dat het kassaldo 100 bij bedroeg. D? contributie werd beoaald op 2.50 per lid, en 4.50 indien beide echtoaren lid van de K.V.P, zijn. De betriin'* kon in termijnen geschieden Het reglement op de voorbereiding der gemeenteraadsverkiezing werd vastgesteld. Door de vergadering werden als candidaat voor de gemeenteraads een 20-tal personen genoemd. En advies-orgaan zal een politiek advies uitbrengen over de groslijst- stemming op 1 Maart a.s. Bij de rondvraag werd o.m. gewe zen op de pogingen welke «gedaan worden om te Sassenheim weer een Openbare Lagere School te krijgen. Geboren: Cornelia Winifred Moni ca, d. van G. A. Stolwijk en H. A. Koeleman; Johanna Martina Maria, d. van Th. F. van Beek en A. J. H. van Noort; Alida Louise, d. van A. Havenaar en B. van Schie; Gijsbert, z. van J. A. Helmus en A. van 't Wout; Theo, z. van A. J. J. Arentshorst en H. M. van Zonneveld; Joanna Maria Hubertha, d. van J. C. M. van Rijzen en M. E. Pannebakker; Gert Jan, z. vari K. Eikelenboom en N. J. van Groen. Ondertrouwd: J. C. Zaal 22 j. te Leiden en H. M. Vrijburg 21 j. Getrouwd: W. H. Ouwehand 26 j. te Katwijk en A. Jonker 23 j.; A. P. A. van der Pias 29 j. en E. Q Oost- dam 29 j. te Voorhout. Overleden: Adrianus Wilhelmuè Josephus Otto 39 j.; Johannes van der Meer 73 j. te Alkemade. VOORHOUT „St. Deus Dedit" In café Boer- haave kwamen de landarbeiders in vergadering bijeen. De opkomst was goed. De voorz. liet het afge lopen jaar de revue passeren. Dit jaar was niet onbevredigend Het CAO gaf geen moeilijkheden. Het ledental kan volgens de voorz. gro ter zijn. Vooral de jongeren ontbre ken nog. Een gebed werd gestort voor de overleden ere-voorz., B. N. Loerak ker en de vice-voorz., Nagtzaam. De penningmeester had een batig saldo van ƒ29,11. doordat de ont vangsten 7484,15 en de uitgaven 7455,04 hadden bedragen. Aan vacantiebonnen was 4.095 uitgegeven. De aftredende bestuursleden P. J. van Steyn, Jac. Kortekaas, Jac v. d. Geer en W. Koeman werden bij ac clamatie herkozen. Hierna werd overgegaan tot het stellen van vragen. Vooraf deed de heer Augustinus de mededeling, dat degenen, die, om welke reden ook, nog geen uitkering ontvangen, van de gemeente een voorschot krijgen Dèz.q. mededeling werkte geruststel lend, zodat vele vragen, betreffende klachten, nu achterwege bleven. Vragen werden gesteld betreffende de W.W., CAO., noodwet Drees en andere. Het hoofdbestuurslid, de heer Elferink, beantwoordde zeer uitvoerig de vragenstellers. Spr. constateerde, dat inderdaad de WW nog wel iets stagneert. Daarom was hij wel iets verwonderd over de kalme reactie der leden. Hij begreep heel goed. dat allen niet voldaan zijn. Dit f n of meer zwijgen nam spr. op als een begrijpen voor de kin derziekten, die ook deze wet moet doormaken. De gerechtvaardigde klachten die er zijn. zullen wil met de bedrijfsvereniging bespreken. Spr. deelde nog mede, dat hij met een grote lijst klachten naar de be drijfsvereniging was geweest. Na onderzoek bleef er niet veel van over; 50 pet. waren abuizen van de werknemers zelf, vele fouten van dé werkgevers en enige inderdaad van de bedrijfsvereniging zelf. Spr. ging tenslotte in op de kwestie der va cantiebonnen, besprak de wachtda- gen regeling en vele andere proble men. WASSENAAR Op hartelijke wijze heeft katho liek Wassenaar gisteravond in een bovenzaal van het R.K. Verenigings gebouw afscheid genomen van kape laan J. Sanders van de St. Wiili- ^ordusparochie, die te Amsterdam werd benoemd. Kapeiaan Sanders heeft 4K- jaar in Wasenaar gewerkt en er vele vrienden gemaaxt. voor zijn werk werd -hem hartelijk dank geuracht. Nadat kinderen van de Edel wacht de kapelaan hun geschenk hadden overhandigd, sprak pastoor J. P. Buys. De pastoor daiiKte de scheiden de kapelaan voor het zeer vele werk, dat hij in de parochie heeft ver richt. Aan dat werk en aan de per soon van kap. Sanders zuilen goede herinneringen bewaard blijven. Dr W. A. M. Bergers, voorz. van de conferentie St. Willibrordus der St. Vincenti us vereniging bood kap. Sanders, die het eerste priester-lid van de conferentie was, een boek werk aan Na mevr. Engles, presi dente van de R.K. Vrouwenbewe ging sprak mej. Ina Vermin, namens de leden van de Jonge Vrouwenge meenschap en verrastte de scheiden de moderator met een electrisch scheerapparaat. De kapelaans van Vliet en Hageman namen afscheid van hun zeer gewaardeerde collega en nadat een koortje, van Kajoma- en J.G.-leden een lied over het werk van de vertrekkende geestelijk leidsman had gezongen, dankte ka pelaan Sanders voor de hartelijke belangstelling en was er gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen. Op de hoek van de Rozenstein- straat en de Hallekensstraat botsten twee vrachtwage-is tegen elkaar, doordat een van de chauffeurs, K. uit Wassenaar, geen voorrrang ver lende. Beide auto's werden be schadigd. De chauffeur van de an dere auto werd aan de rechterhand gewond. Tegen K. werd proces-ver baal opgemaakt. Vervuiling van de Zijlwatering. Eewonersv van de Prinsenweg en de Prins van Wiedlaan, wier tuinen of huizen grenzen aan de Zijlwate ring hebben zich met 'n gezamenlijk schrijver tot het College van B. en W. gewend over de staat van ernstige vervuiling, waarin zich de Watering bevindt. In de zomer wordt tengevolge van deze vervuiling veel hinder onder vonden van muggen. Bovendien wordt ook last onder vonden van ratten. Aan het College wordt gevraagd, dit gedeelte van de Zijlwatering zo spoedig mogelijk te laten uitbagge- Onteigening ten behoeve van weg aanleg Ged. Staten van Zuid-Hol land bereiden onteigening voor ten' behoeve van de aanleg van een weg- vak van de provinciale weg Scheve- ningen-Wassenaar-Noordwijk-Noord - hollandse grens, gelegen tussen de van Alkemadelaan in Den Haag en het Wassenaarseslag in Wassenaar. Op 4 Februari a.s. zal in het ge meentehuis te Wassenaar een zitting worden gehouden van een commis sie uit Ged. Staten voor het aanho ren van bezwaren van belangheb benden. De op de onteigening betrekking hebbende stukken liggen ter inzage ter Secretarie van Wassenaar. Geboren: Frederik z. v. F. van der Kamp en W. P Verseveldt. Cor- nelis Adrianus Arnoldus z. v. A. C. van der Eist en C. M. J. Sloekers. Francisca Paulina d v. R. P. J. van den Berg van Saparoea en D. D. Vreede. Rudolf z. v. N. Nagtegaal en J. van Laar. Anne Louise d. v. T. D. Struick en L. Wiepking. Huibert Cornelis z. v. C. Smit en K. A. van Os. Gerardus Joannes Andreas v. J. C. Overdevest en C H. van der Voort. Johannees Anthonius Fran ciscus z. v. J. G. Kouwenhoven en A M Zoet. Overleden: Joyce Alice van Broek- huisen 2 j. Jansje Arnoldus 82 j. Wilhelmus van der Kroft 63 j. Ondertrouwd: W. J. N van Har- tingsveldt en T. B. Polderman. H. Kolff en W F. Sutherland. A. Brat te 's-Gravenhage en H. van Zuylen. E. van den Hoek en J S. M. Bredero. G J. Albers en J C. Koek. J. J. van der Ham en M. H. C. Ruijgrok. Getrouwd J. Stuit en F. Corne- lisse. A. Morrion en C. E. baronesse van Wassenaer. M. A. Vink en G. v. Boeijen. ZOETER MEER Schaken. In de onderlinge com petitie werden de volgende partijen gespeeld: W. Casteleijn-T. Kalisvaart 01; T. Kalisvaart—W. Casteleijn 10; P. v. d. WaalJ. Roos 01; J. v. DoornenA. v. Vulpen 10; L. BreugebF. Breugem 01; A. J. BlomJ. Korbijn 01. Medisch Centrum aanbesteed. De aanbesteding voor het verbouwen van het pand Dorpsstraat 76 tot wijk- gebouw en specialistenpolikliniek met bovenwoning heeft plaats gehad. Er waren 14 inschrijvers. Het werk is gegund aan de laagste inschrijvers, n.l. perceel 1 (metselwerk) L. Bon tenbal; pei-ceel 2 (timmerwerk) W. J. Veldhuizen: perceel 3 (loodgieters- werk) J. v. Duijvenbode; perceel 4 (electriciteit) B. C Groenheyde en perceel 5 (schilderwerk) L. F. v. Herwijnen, allen alhier. Na gehele ontruiming van het pand zal met spoed tot verbouwing en inrichting worden overgegaan. Het ligt in de be doeling, om de herdenking van het 50-jarig bestaan van het Groene Kruis, opgericht 27 Februari 1903, te laten samenvallen met de opening van het wijkgebouw. Het bestuur van het Groene Kruis heeft benoemd tot congierge voor het wijkgebouw het echtpaar H. J. Va der alhier. De heer Vader zal tevens de contributie innen als opvolger van de heer P. Havenaar. Geb.: Joannes Wilhelmus Adria nus Maria, zn van L. A. van Santen en M. M. v. Leeuwen; Corr.eiis An- tonius Gerardus, zn van A. J de Groot en J. M. de Vet; Teunis zn van A. H. Muijen en A. Lagerweij; Adrianus Henricus Cornelis Maria zn van J. C. Spruit en A. S v. d. weer: (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur.) ZELFDE WEERTYPE Zwaar bewolkt met plaatse lijk mist, maar overwegend droog. Zwakke tot matige en langs de Waddenkust tijdelijk vrij krachtige wind tussen West en Zuid. Vannacht in het Zui den plaatselijk lichte vofst, ove rigens weinig verandering in temperatuur. 24 Jan.: zon op 8.32 en onder 17 13; maan op 11.51 en onder 4.25 uur. c,! Cl' Uet iuee>i in Suio-fia De weerrapporten van het KNMI f te De Bilt van hedenmorgen 7 uur j luiden: STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL PARIJS BORDEAUX NICE FRANKFORT ZURICH WENEN weer. onbewolkt, onbewolkt, onbewolkt. mist. geh. bew. nevel, nevel, nevel, onbewolkt, regen, nevel, sneeuw. temp. I 7„ i —6c —3 —1 4 1», I 2 ,i —4, 1„ Ploeg; Ambrosius Johannes, zn van A. v. Enden en J. J. v. Eerden. Ondertr.: J. H. v. d. Linde 32 jaar en A. J. Damen 29 jaar. Getrouwd: T. Blom 27 jaar en I. Blom 25 jaar; P. J. v. d. Spek 28 en L. Brinkers 25 jaar. Griep?'n Mjjnhordlje Q Varkensvlees goedkoper Naar het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening thans officieel mededeelt, zal met ingang van Maandag 26 Januari a.s. de con sumentenprijs voor alle soorten con- sumptiemelk en consumptieproduc- ten met één cent per liter worden verhoogd. Deze prijsverhoging strekt ter vermindering van de subsidie, die ten behoeve van de consument uit het landbouwegalisatiefonds wordt verstrekt. De subsidie was de laatste tijd nl. aanzienlijk toegenomen, daal de stijging van de kostprijs van de melk niet in de de melkprijs voor de consument was doorberekend. De toegenomen subsidielast noopt thans tot vermindering van de subsidie-uit gaven van de overheid en daardoor tot de prijsverhoging van de melk. Daar de prijzen voor varkensvlees in de laatste tijd zijn gedaald, terwijl kan worden verwachu, dat deze da ling mede tengevolge van maatre gelen welke zijn geuoffen om de kostprijs van varkensvlees te verla gen zich zal voortzetten, is deze melkprijsvei-hoging mogelijk, zonder dat zij te sterke invloed heeft op de totale, gemiddelde gezinsuitgaven. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 Jan. Vee. Aanvoer: 6 stieren, 45 melkkoeien, 150 vette koeien, 211 vare koeien, 18 vette kal veren, 157 nuchtere kalveren, 400 vette schapen, 738 vette lammeren, 11 varkens, 4 paarden, 17 geiten. To taal 1758 stuks. Prijzen: Stieren (slacht) 800, 1000, schoon gewicht f 2.252.50; melk koeien 8751150; vette koeien 800 1080; schoon gew. 2 102 80; Vare koeien 550850; Vaarzen 650900; Pinken 350580; Vette kalveren 180, 370, levend gewicht 210—2.90; nuchtere kalveren (sl.) 40—65, le vend gew. 1.101.40; Vette schapen 90—120; Vette lammeren 7095; Paarden 7501000; Geiten 1535. Handel: Stieren, melk en vaar- koeien, vaarsen, pinken, schapen, lammeren en geiten, matig; vette koeien, slepend; vette en nuchtere kalveren vlot. Kaas. Aangevoerde partijen: Goudse: 25; Leidse 1. Prijzen: Goud se extra kwal. 231236; idem 2e kw. 225230; Leidse le kwal. 220. Han- delo Goudse: lui. Leidse: lui. LEIDSCHENDAM 23 oan. Eieren. Op de veiling werden aangevoerd 13400 kipeier n waarvoor genoteerd werd: 800 kipeieren no. 0 17.10 18.35, 4800 kipeieren no. 1 16.10 16.45, 2200 kipeieren no 2 15.05-15 30, 4500 kipeieren no. 3 14.2014.65, 800 kipeieren no. 4 13.1013.6'j, 300 kip eieren no. 5 13.15- -13.20. Verder waren aangevoerd: 50 konijnen 0.75 6.25, 15 kitrpen 24.90, 5 hanen 3.35—4.25. R'VEEN, 22 Jan. Bloemen. Tul pen: Rose Copland 5*7—71 Krelage 41 54, White Sail 39- -49. Srown Im perial 3848 Early Glorie 4551, Hilleganda 4254; Pink Gen. 51 —58, Golden Harvest 276, Amiceonette 6068, Pierson 3846, John Gay 55 58. Narcissen: Early Glory 38 46, Helios 2736, l'Innocense 4248, per bos. Hyacinthen 89 per stuk.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2