Prinses Margriet op haar ver jaardag gewoon naar school De „Mei-dagen" te boek gesteld Diesel boorde bij Deventer zijn neus in een locomotief Hoofdproductschap voor akkerbouwproducten Nieuw soort locomotief Twee Denen gaven fiches uit en kwamen daarna in de put Zieke bekende een roofmoord DINSDAG 20 JANUARI 1953 DE LEIÜSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 DRUKKE DAG OP SOESTDIJK Voor Prinses Margriet, die gisteren I de stapel een miniatuur serviesje en 10 jaar is geworden, was het in zo verre een gewone dag, dat zij gister morgen als elke Maandag, naar school is gegaan en na schooltijd haar bal letlesje kreeg. Haar verjaardag heeft zij nl. Za terdagmiddag met vriendinnetjes ge vierd, en, zoals bekend, 5t Margriet- fonds heeft Vrijdag reeds de ver jaardagstaart aangeboden aan het Petekind van de Nederlandse Koop vaardij. Haar ouders en zusjes had den Zondagavond reeds de cadeau tafel klaargemaakt, die een vaste plaats in de eetkamer heeft. Zo druk was Margriet met het bewonderen van wat daarop stond, dat zij nog niet alles uitgeuakt had toen het tijd werd om naar school te gaan. Buiten stonden de fotografen en filmopera teurs en lachtend achter het raam van de auto reed zij, trots op haar tien jaren, naar school. Voor het paleis Soestdijk brengen dergelijke dagen enorme drukte met zich mee. De post had 's morgens reeds stapels telegrammen, brieven en kaarten en pakjes uit alle delen van het land gebracht. Honderden kin deren hadden zelf cadeautjes ge maakt: fröbelwerk, van papier, ge knipte en gekleurde poppetjes en te keningen. Verder zagen wij tussen Jongen zonk weg in moddersloot Toch nog gered Een 23-jarige Westzaner was Za terdagmiddag bezig met de repara tie aan een motor, toen hij plotseling in aanraking kwam met de electri- sohe stroom, bewusteloos raakte en in een moddersloot viel. Voorbijgangers, die het ongeluk zagen gebeuren, snelden te hulp, kwamen eerst zelfs in contact met de stroom, Waardoor zij de jongeman, die zij halverwege uit de modder ge trokken hadden, weer moesten laten vallen, maar slaagden er na drie ver geefse pogingen in de jongen op het droge te krijgen.. Doktershulp was eerst moeilijk te krijgen, want de plaatselijke arts had geen dienst en de dokter uit Assen delft niet te bereiken. Een telefoon tje naar 't Gem ziekenhuis te Zaan dam bracht de geneesheer-directeur in eigen persoon binnen recordtijd op de plaats des onheils. De jongeman was nog in leven, werd overgebracht naar het zieken huis en maakte het gisteravond rede lijk wel. Aetherklanken WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gramo- foonmuziek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramofoon- muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.35 Waterstan den. 9.40 Gramofoonmuziek. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor 't platteland. 12.38 Gramofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Commentaar. 13.20 Promenade orkest. 13.50 Gra mofoonmuziek. 14.00 „De weg om hoog", causerie. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Idem. 15.50 Vierhandig pianospel. 16.12 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Amusementsmuziek. 17.50 Regerings uitzending: fr. F. R. Böthlingk: „Het rechtswezen in Nieuw Guinea". 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-varia. 18.20 Ac tualiteiten. 18.30 RVU: Dr. H. Groot: „Nieuwere onderzoekingen over het melkwegstelsel". 19.00 Gramofoon muziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Gevarieerde muz. 20.45 „De eekhoornkooi", hoorspel. 21.35 Concertgebouworkest. 22.05 Strijksextet. 22.30 „Regenmaken als wetenschappelijk beroep", causerie. 22.45 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Espe ranto. 23.2024.44 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 NCRV NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramo foonmuziek. 7.15 Ochtendgymnastiek 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 „Joh. Brahms", hoorspel. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin gen. 12.33 Gevarieerde muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Banjo orkest 13.50 Gramofoonmuziek. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Instrumentaal kwartet. 15.30 Gramofoonmuz. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Gevarieerde muziek. 18.39 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.45 Vocaal Kwartet. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Boekbespre king. 19.25 Gramofoonmuziek. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Gramo foonmuziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Omroeporkest. 21.15 „Jezus Christus en de Wereldreligies", causerie. 21.35 Gramofoonmuziek. 21.40 Klein koor, gitaar en bas. 22.00 Viool, cello en clavecimbel. 22.30 Internationaal Evangelisch Commentaar. 22.40 Gra mofoonmuziek. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws en SOS-berichten. popjes van een kleuterklas uit Bla- ricum. De Baarnse Oranjevereniging kwam om elf uur bloemen aanbie den. Voor alle goede geefsters en ge vers heeft Margriet zelf een keurig bedankje geschreven en getekend. „Hartelijk dank voor uw goede wensen", staat er op, versierd met tekeningen. Officiële uitgave van Generale Staf Onlangs is bij het staatsdrukkerij en uitgeverijbedrijf verschenen het boekwerk „De strijd om Rotterdam, Mei 1940". Dit boek geeft de bij de krijgsge schiedkundige afdeling van de gene rale staf samengestelde officiële be schrijving van de strijd, die met zijn dramatisch einde het bombarde ment een in de herinnering van vele Nederlanders voortlevende be langrijke episode uit de gevechten in de Meidagen van 1940 vormt. Nog dezer dagen zal een ander boekwerk verschijnen: „De territo riale verdediging van de Noordelijke provinciën", dat spoedig gevolgd zal worden door „De krijgsverrichtingen in Overijssel en Gelderland ten Oos ten van de IJssel en de IJssellinie". „De verdediging van het Maas-Waal kanaal en de Over-Betuwe", en „De krijgsverrichtingen in Z. Limburg". Bij de staatsdrukkerij heeft men bovendien onder handen het manus cript van: „De verdediging van Nrd. Limburg en Noord Brabant", waarin ook de opmars van de Franse troepen naar Noord Brabant is opgenomen. Het door de krijgsgeschiedkundige afdeling samen te stellen boekwerk: „De strijd in Zeeland", is bijna ge reed. De opmars van de Franse troe pen en de lotgevallen van de in Bel gië en Frankrijk terecht gekomen Nederlandse troepen, zijn hier even eens in opgenomen. Bovendien na dert haar voltooiing de beschrijving van de operatiën in het ressort van de commandant van het veldleger, waarin de strijd om de Grebbeberg gedetailleerd wordt opgenomen. Alle 'boeken bevatten een over zicht van de indeling van de gehele stof, zodat de lezer kan zien, welke plaats het boek in het geheel in neemt. Van alle boeken is of komt Prinses Margriet, die gisteren haar tiende verjaardag vierde, wuifde vanuit de auto, die haar naar school zou brengen, naar haar moeder, die voor een der vensters van Paleis Soestdijk haar dochter nakeek. Grote ravage; slechts enkele lichtgewonden Gisteravond omstreeks 8 uur is de geworpen, de zware seinbrug omver electrische sneltrein van 19 uur uit stootten. Direct na het ongeluk zijn Enschede, bij binnenkomst op het f'f™ e,n transpcrtkolonne van J het Roode Kruis naar de plaats van emplacement te Deventer, opgebotst het ongeluk gegaan, tegen het voorste deel van een stoomlocomotief, die met enkele ge laden goederenwagens van het ran geerterrein van de blik-emballagefa- briek van Thomassen en Drijver kwam. Het voorstuk van de electri sche trein, bestaande uit tweede-klas compartimenten, drong gedeeltelijk in de locomotief. Dit voorste deel van de electrische trein, die uit één treinstel bestond, bevatte gelukkig weinig pasagsiers. Slechts een tiental reizigers liep vrij lichte verwondingen op. Hiervan zijn er drie in het ziekenhuis te Deventer opgenomen. Zeven andere pasagiers konden na verbonden te zijn in het Sint Geertruidenziekenhuis, direct naar huis gaan. Onmiddellijke hulp. De enorme ravage direct na de botsing deed aanvankelijk het ergste vrezen. De rangeerlocomotief werd beperkte oplaag voor de handel be- zwaar beschadigd, terwijl enkele goe- gohikbaar. 1 derenwagens, die uit de rails werden P.B.O.-WET ONVOLDOENDE De Sociaal-Economische Raad nisatie-commissie, die het ontwerp- heeft een ontwerp advies tot instel ling van enkele productschappen en van een hoofd-productschap voor ak kerbouwproducten bekend gemaakt. In een ontwerp-advies tot instelling van een aantal productschappen voor andere gebieden van de voed selvoorziening, da- enkele weken ge leden is gepubliceerd, is dit advies reeds aangekondigd. Het betreft thans productschappen voor granen, zaden en peulvruchten, voor aard appelen en voor veevoeder. Het ontwerp-advies zal worden behandeld in de vergadering van de Sociaal-Economische Raad van 20 Februari a.s. In het thans gepubliceerde ont werp-advies wordt behalve de instel ling van de genoemde productschap pen in overweging gegeven de in stelling van een hoofdproductschap voor akkerbouwproduct- De orga- Reddende sprong. Omtrent de toedracht van het ge beurde vernamen we van de politie, dat de wagenbestuurder van de elec trische trein van de cabine in de trein is gesprongen, toen hij het on geval zag aankomen. Dezt sprong heeft hem van de dood gered, want de cabine werd tegen de voorzijde van de locomotief totaal platge drukt, benevens het voorste deel van de tweede-klas compartimenten, waar de wagenbestuurder een tijd lang bekneld heeft gezeten. De politie heeft direct het onderzoek naar de oorzaak ter hand genomen door het verhoren onder meer van de wagenbe stuurder, alsmede de rangeerders, die op het emplacement onder andere bezig waren met de goederentrein, die op het rechtse spoor stond, waar over de electrische trein gewoonlijk passeert. Men is direct begonnen om de ver nielde electrische bovenleidingen te verwijderen. De, N.S. hebben gisteravond per autobus de verbindingen met Alme lo, Hengelo en Arnhem onderhou den. Op het terrein van het ongeval zorgden de Deventer brandweer en de politie uit Deventer en Diepen veen voor een goede noodverlichting, waardoor de gewonden snel konden worden vervoerd. N.S. krijgt binnenkort: Na overleg met de Amerikaanse spoorwegmaatschappijen, hebben de Ned. Spoorwegen de zekerheid ge kregen, dat zy binnen afzienbare tijd de beschikking zullen krijgen over diesel-electrische locomotieven naar Amerikaans model. De locomotieven zullen in Nederland vervaardigd worden en drie Ned. fabrieken zullen Amerikaanse technici tijdelijk aan hun staf toegevoegd krijgen, die be hulpzaam zullen zijn bij de vervaar diging van onderdelen. Er zullen onge\eer 100 van deze diesel-electrische locomotieven aan het materiaal van de N.S. worden toegevoegd. Internationale Bidweek Intentie voor Woensdag 21 Januari: Terugkeer van de Protestantse Kerken van Europa. „Tot U heb ik mijn ziel verheven" (Ps. XXIV, 1) Van wie kan dit beter gezegd worden dan van de hedendaagse Protestantse Kerken. Zij zoeken met al haar krachten naar de „ène Heilige Kerk", de door God gewilde Kerk. Zij zijn bereid Haar te aanvaarden, wanneer zij Haar ontdekt hebben boven de huidige split singen. Zij bezinnen zich nu op de beginselen van haar Reformatie, d.i. op die beginselen, welke geleid hebben tot de verwerping van Rome door Luther c.s. Met deze beginselen heeft Luther het Evan gelie willen verdedigen tegen de machtsusurpatie van Rome. Wan neer zij het zuiver reformatorisch standpunt hebben hervonden, zal blijken, dat zij tot nu toe de Openbaring slechts gedeeltelijk hebben aanvaard. Maar dan zal men ook de noodzaak inzien om „zijn ziel te verheffen tot de ganse Openbaring". Het komt neer op een verza ken aan eigen persoonlijkheid. De kracht van de genade kan daartoe niet gemist worden. Vragen wij die voor hen en laat ons deze stap niet moeilijker maken door ons verzuim aan naastenliefde in onze dagelijkse omgang met hen. Het specialisten conflict in 't Zuiden De minister van Economische Za ken zal van zijn bevoegdheid om een p rij zenbeschikking voor de specialis tenhonoraria vast te stellen gebruik maken indien blijkt, dat gevaar van ongerechtvaardigde prijsverhoging bestaat, zo heeft de minister van Sociale Zaken, de heer Suurhoff, ge antwoord op schriftelijke vragen, die het Eerste Kamerlid, de heer De Vos van Steenwijk hem gesteld heeft naar aanleiding van het conflict tus sen specialisten en ziekenfondsen. Een zodanig gevaar, zo zegt minis- ster Suurhoff verder, is inderdaad in een tweetal specialistencentra in het Zuiden van het land, namelijk Bre da en Tilburg, aanwezig. De snecia- listen die daar ziekenfondspatiënten behandelen, aanvaarden niet langer de kortingen die op een deel van de tal inbraken te hebben verricht. Zij declaraties worden toegepast, het- j konden blijkbaar alles gebruiken, geen in feite op prijsverhoging neer komt De minister van Sociale Zaken en de minister van Economische Zaken geven er de voorkeur aan, dat partij en in onderling overleg tot een aan vaardbare regeling kunnen komen. Maar minister Suurrhoff wijst er op dat de betrokken specialisten de onderhandelingen niet wensen voort te zetten tenzij te voren geformu leerd wordt op welke basis deze be sprekingen zullen plaats hebben en het geformuleerde de specialisten aannemelijk voorkomt. Uiteraard kunnen de ziekenfondsen dit niet aanvaarden Minister Suur hoff ziet er geen heil in het instel- en van een nieuwe paritaire com missie. Vier „zware jongens" in Amsterdam gepakt Ze konden alles gebruiken Naar eerst thans bekend wordt, heeft begin Januari de Amsterdamse recherche de hand gelegd op vier in de hoofdstad vertoevende Eindhove- naren. De Eindhovense recherche stelde be lang in deze jonge mannen, want zij worden verdacht van een hele reeks inbraken. De jong.'te van het kwartet, een 20-jarige, zou in samenwerking met de inmiddels te Eindhoven gear resteerde 24-jarige J. S. enkele maan den geleden het filiaal van de firma Van Houten aan de Hartelweg te Eindhoven zijn binnengedrongen, v/aar de brandkast met een bedrag van bijna 7000 gulden werd buitge maakt. Het genoemde viertal wordt er van verdacht, al of niet in volledige sa menwerking, te Eindhoven een tien- Nieuwe Columbussen Binnenpantalon is uitgevonden Oorzaak en bestrijding van grotere slijtage Twee werkers in de herenkleding- branche, een etaleur en winkelchef uit Almelo hebben de afgelopen maan den samen eens gepeinsd, waarom de herenbroeken tegenwoordig op be paalde plaatsen, b.v. de knieën, veel meer slijten, dan vroeger. Deze diepe denkers hebben niet al leen de oorzaak ontdekt, maar tevens een goede oplossing aan de hand ge daan, waarvoor zij octrooi hebben aangevraagd. Zij bedachten, dat het sterke geslacht van een halve eeuw geleden zich in een lange onderbroek placht te hullen, terwijl de jongere generatie korter van stof is aange legd. Hierop aansluitend bedachten zij, dat hierdoor de stof van het cos tume op so.nmige plaatsen veel meer van wryving te lijden heeft, dan vroeger. Nadat zij zover gekomen waren, hebben zij gepoogd het euvel op te lossen en kwamen ten slotte op het idee, om een binnenpantalon te ma ken. Deze moet bestaan uit een soe pele zachte stof, b.v. popeline, en met knopen aan de bovenhand van de pantalon bevestigd worden, waar door hij gemakkelijk te verwijderen zal zijn om gewassen te worden. advies heeft opgesteld, is nl. van oordeel, dat de verschillende onder delen van de akkerbouw (de teelt van granen, zaden en peulvruchten, aardappelen, voedergewassen, enz) en de verschillende stadia van ver werking en afzet van die producten dikwijls nauw samenhangen. Het be leid van de productschappen voor de afzonderlijke akkerbouwproducten zal daarom,- aldus het ontwerp-ad vies, moeten worden gecoördineerd. Dit zou door de centrale overheid kunnen gebeuren, Joch het verdient de voorkeur deze werkzaamheid zo veel mogelijk binnen de bedrijfs organisatie zelf te doen geschieden. Op grond daarvan wordt het voor stel gedaan om voor deze taak een hoofdproductschap in te stellen. Al leen van een dergelijk lichaam wordt verwacht dat het met voldoende ge zag zal kunnen optreden. Betreurd wordt, dat de voorstellen dienten gevolge niet geheel binnen het kader van de wet op de bedrijfsorganisatie blijven. Die wet voorziet nl. niet in de instelling van hoofdproductschap-1 pen. Het is echter gebleken, dat met de mogelijkheden, die deze wet biedt, geen vevredigende oplossing van het vraag:tuk zou kunnen wor-' r-v »T 7 r-, T den verkregen. Ue Ned. Bank wisselde geen monopolie-bankbiljetten Uit het advies blijkt voorts, dat! ook de instelling van productschap pen is overwogen voor de andere on derdelen van de akkerbouwproduc- tensector, nl. voor suiker, voor land- °e 28-jarige F. Jensen uit Kopenha- bouwzaaizaden, voor pootaardappe- gen. Zij hebben vorige week in Nieu- 'een ^rX^p^oir^iorït - - "«te,rekening „etaa.d met het geld. dat afkomstig bleek van een Zweeds monopoliespel. De beide Denen zijn gisteren te beschik king van de officier van justitie ge steld. nog onderzocht. Bij de voorbereiding van de adviezen over productschap pen voor suiker, voor landbouwzaai- zaden en voor pootaardappelen heb ben zich echter moeilijkheden voor gedaan. Op grond hiervan stelt de organisatie-commissie voor, dat de Sociaal-Economische raazich van een advies tot instelling van die pro ductschappen zal onthouden. De moeilijkheden hebben vooral betrek king gehad op de bestuurssamenstel ling. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling over de gevallen, waarin de instelling van een productschap wel is overwogen, doch geen advies zal worden uitgebracht, binnenkort uitvoeriger verslag te doen. In dit verslag zal, behalve aan de situatie in de bovengenoemde delen van de akkerbouwproductensector, ook aan dacht worden besteed aan de moei lijkheden, die zich bij de voorberei ding van de instelling van enkele andere productschappen, nl. voor pluimvee en eieren en voor zuivel, hebben voorgedaan. In Nijmegen zijn dezer dagen aan-1 meer hadden. Uit een nader onder- gehouden de 27-jarige H Olsen en ™st te st?™' ?at het geld, dat zij in Nieuweschans hadden uitgegeven, van een Zweeds mono poliespel afkomstig was. De beide Denen werden teruggebracht naar Nieuweschans en vervolgens ingeslo ten in de politiekazerne te Finster- wolde. De twee Denen logeerden vorige week in Nieuweschans. Bij hun ver trek de volgende morgen betaalden zij de hotelhouder met een biljet van 50 Zweedse kronen. Toen de hotel houder het bankbiljet bij de bank wilde inwisselen, werd dit gewei gerd, omdat het aangeboden Zweed se bankbiljet bij de bank niet bekend was. De plaatselijke rijkspolitie werd in de zaak gemengd en dit had tot gevolg, dat de Denen, die inmiddels waren vertrokken, nog dezelfde avond in Nijmegen werden aange houden. Zij verklaarden, dat ze met Zweeds geld hadden betaald, omdat de Zweedse kroon in Nederland ho ger genoteerd staat dan de Deense. Zij zouden hun geld voor Zweedse CARNAVAL IN VENRAY. In een uitverkocht „Hazenhol" heb ben „De Pielhazen" te Venray giste ren de carnavalsviering geopend. De avond stond onder auspiciën van de Raad van Elf en de vorst had de al gehele leiding. In een vlot tempo werd het over volle programma afgewerkt. Voor 't voetlicht traden Sef Cornet uit Ven- lc en De Truut er Willy Kuylaars uit Kerkrade. Graad en Bernardien de Roddelaarsters uit Venray hielden hun praatje over de plaatselijke poli tiek en zuiverden op him manier de politieke kopstukken van het „Hazen- ryk". De „Rodsche Blaoskapel' uit Ven ray bracht het nieuwe carnavalslied 19'"3 genaaimd „Die Diekkop". Het hoogtepunt van de avond was de be- geld, sieraden, radiotoestellen, gra- mofoonplaten, levensmiddelen, rook waren etc. Hun laatste inbaak pleeg- den zij op Nieuwjaarsdag, toen zij uit een winkel aan de Tongelrese-; straat een bedrag van circa 350 gul den, een aantal sieraden en sigaretten meenamen. Daarna reisde het viertal via Rotterdam naar Amsterdam, waar het gepakt v/erd. OPLOSSING NA 34 JAAR De Haagse politie zoekt op het ogenblik naar een man, aan wie een zeer ernstige ziejte zou hebben ge zegd, dat hij in December 1918 een roofmoord zou hebben gepleegd op een Scheveningse visventer .Gerrit van den Oever. Deze moord werd nooit opgehelderd. De politie kon de zieke Maandag avond in verband met zijn toestand niet verhoren. Op de eerste Kerstdag van 1918 werd de toen 69-jarige Van den Oever in zijn woning aan de Nieuwe Lantjes 96 dood in zijn bed gevon den. Aanvankelijk twijfelde men nog of hier sprake van misdrijf was, doch een nader onderzoek wees spoedig uit, dat er een roofmoord was be gaan. De buren, die Gerrit dood op zijn bed aantroffen, vertelden de po litie, dat de deur van het huisje open stond. Op het kussen van de dode zaten bloedsporen. Bij de lijkschouwing werd een tand in de luchtpijp aangetroffen. Ook in het bed werden nog twee tanden ge vonden. Overigens vertoonde het lichaam geen spoor van geweld. Daar de tanden niet vals waren werd aan genomen dat ze werden uitgeslagen. Ook bleek, dat uit de jekker van de visventer een portefeuille was ver dwenen. Elk spoor van een dader ontbrak. In de eerste dagen van 1919 werd een verdachte gearresteerd, doch deze bleek een geldig alibi té heb ben. De politie zette het onderzoek voort, doch nimmer kon zij tot de definitieve aanwijzing van de dader komen. munt hebben omgewisseld. Voorts j kendmaking van de nieuwe prins car- bleek, dat zij geen andere biljetten' naval 1913, Prins Frans 1. 2)£.menteA Qcrniinee in Uoiteni hokje Omdat de dominee, die uit De venter komen moest, er blijk baar nog niet was, begonnen de parochianen uit Holten maar vast een psalm te zingen en toen die uit was en de dominee nog niet verschenen was, volgde er nog maar eentje. Deze was echter nog niet half beëindigd, toen plotseling de kerkklokken begonnen te luiden. Nu, daar begrepen de parochia nen niets van en de koster werd uitgestuurd, om dit merkwaar dige verschijnsel te onderzoe ken. Even later verscheen mèt de koster ook de Deventer dominee in de kerk. Hij was die morgen juist erg vroeg gekomen en had op zijn gemak het kerkje eens willen bekijken. Boven in de to ren aangekomen, was er plotse ling een deurtje dicht geslagen en zat de dominee in een klein hokje van de toren opgesloten. Gelukkig voor hem ontdekte hij en knopje, dat hij op goed geluk maar indrukte en waardoor het klokkespel in werking werd ge steld.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6