k Zeeland stuurde zijn beste fruit naar de Sleutelstad unstleven m Leiöen Kath. Weekagenda TATERDAG 17 JANUARI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 DE STADSGEHOORZAAL VOL APPELEN bons 8 en een half pond koek even veel als 12 appels. Is dat duur? Het was alles fruit, dat gisteren de klok sloeg in de Stadsgehoorzaal. Een deputatie Zeeuwen had een enorme hoeveelheid van de kostelijkste appels en peren, die op de Zeeuwse klei ge groeid en gerijpt zijn, mee naar Lei den genomen om met trots te kunnen wijzen op de prachtige prestaties, die de Zeeuwse fruittelers kunnen berei ken. Goudgeel en vlammend-rood lagen de appels te pronken in volle kisten; bolrond waren de Zeeuwen, die de bezoekers van de tentoonstel ling vertelden hoe al die kostelijk heden heetten en wat hun bijzondere kwaliteiten waren. Goudreinetten la gen broederlijk naast Golden Deli- cous, Jonathans, Saint Remys en Cox Oranges. Om in te happen, zó lekker! „Ons fruit is buiten de provincie veel te \yeinig bekend", zeggen de Zeeuwen, „en het publiek laat zich maar wat in de handen stoppen, zon der iets van kwaliteit af te weten. Wat is het verschil tussen standaard, huishoud, keuken en kroet? Wat is de voedingswaarde van fruit? En wat kan er van fruit allemaal ge maakt worden?" Vragen waarop het doorsnee publiek geen antwoord weet. Daarom kwamen de Zeeuwen gis termorgen naar Leiden. Zij namen de hele Stadsgehoorzaal in beslag, zetten de foyer vol met kisten fruit en ontvingen 's middags in dc grote zaal meer dan duizend leerlingen van de Leidse Huishoudscholen. In toespraken, vraaggesprekken en kook demonstraties lieten zij zien wat het fruit in de huishouding en voeding kan betekenen. Eet meer fruit! Ook 's avonds was de grote zaal geheel bezet. Bijna 1.200 huisvrpu- v -n h~-'den 'Tshoo' gegeven aan de Zeeuwse uitnodiging, die hen be- reiKt had via het actieve comité „Leiden Leeft". De voorzitter van dit comité, wethouder D. van der Kwaak, verwelkomde de Zeeuwen en bood namens hen burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot een koste lijke mand fruit aan. De Zeeuwse vereniging „Luctor et Emergo" had zich gaarne bereid ver klaard deze avond op te luisteren en enthousiast galmde het Zeeuwse volkslied door de zaal. Daarna hield ir. W. van Soest, rijkstuinbouwcon- sulent van Zeeland, een vraagge sprek met de heren J. Kakebeeke. fruitteler uit Wolphaartsdijk, en S. G Nooteboom, directeur van de vei- J Tf 1 '--.puv?, over het Zeeuwse j burg voor de spelers en zangers; de fruit, de wijze van telen, sorteren, j wjnst voor de jeugd. Zo dikwijls enz. i vraagt de jeugd, zonder iets terug te i kunnen geven. Door deze edelmoe- Er wordt per jaar aOO.OOO.OOO kg. samenwerking biedt de jeugd u fruit geteeld, voldoende om ieder Ne- een prg<>ij^ avond, a.s. Zopdag in de derlander jaarlijks 50 kg. Zeeuws schouwburg, en hoopt dan, dat er fruit te laten eten Dat doet de Ne- J voor hen iets overblijft. Slaat Zon- derlander niet; thij eet slechts 45 .dagavond uw bioscoop, verjaardag of kg., terwijl de Engelsen het tot GO kasrtsvond eons over. Ge zijt in de kg. per jaar brengen, de Zwitsers tot j schouwburg harder nodig. 75 en de Amerikanen tot 90 kg. De schoolvrije jeugd is in nood Ons werd ook duidelijk, dat fruit eigenlijk niet duur is. Nergens in j jn noodlijdende dekenale paro- Europa, aldus de heer Nooteboom, is <^e jeugdwerk een onoplos- het fruit zo goedkoop als in Neder- j baar probleem. Verjaringsacties land. Een vergelijking leert, dat een brengen niets op, fancy fairs zijn te gebakje evenveel kost als 3 appeis, kostbaar, collecte's kunnen niet ge- een reep chocolade eveneens 3, een i boU(jen WOrden. Toch zijn er ruim zakje patattes frites 4, een ons bon- j qqq van yj jaar, waarvan er i slechts 100 bereikt kunnen worden. De rest? We moeten ze aan hun lot I overlaten. En velen verwoesten hun GEM. AANKONDIGING inenting tegen pokken. Er zal op Woensdag 21 Januari 1953, van 1415 uur.. gelegenheid zijn om bij de Gem. Geneeskundige en Gezondheidsdienst, in het gebouw Nieuwe Mare 13a, kosteloos kinderen, jonger dan twee jaar, te laten inenten tege.n pokken. trouw- Identiteitspapieren (bijv. boekje) medebrengen. De Directeur van de G.G. en G.D. C R. ZIJERVELD. Leiden, 17 Jan. 1953. Appelen voor en na. Het publiek kreeg even gelegen heid deze cijfers te verwerken; on dertussen zong het Mannenkoor van Gem. Werken onder leiding van dc heer J. H.~Barentsen enige liederen, die bijzonder gewaardeerd werden, zó bijzonder, dat er zelfs een toegift gegeven moest werden. Tevoren had het meisje Tineke Verhoeven een grappig liedje over Zuews fruit ge zongen, hetgeen haar voor de micro foon heel goed afging. Voor het verdere muzikale gedeelte zorgde het Leids Kamerorkest onder leiding van de heer j. Trouwee. Ir. A, K. Zweede, directeur van het LB.V.T. to Wapeningen, hield een causerie over de verwerking van fruit, hetgeen een koolilerares aanvulde met een praatje en een kookdemonstratie. Behalve appelge bakjes maakte zij ook appelhaché, appelmoes, appelflensjes, gevulde appels en nog andere heerlijkheden, die ons als man overigens maar ma tig interesseerden. Wij persoonlijk houden niet van dergelijke „ophitserijen"; er werd zelfs verteld, dat geraspte appel met mayonnaise heerlijk smaakt op de hannes Jacobus Pieter, zn van P. boterham.We moeten er niet aan I Meuldijk en J. D. Voortman; Johan, denken.... Maar de dames keken I zn van J. Zee en J. G Hoeve; Mag- hun ogen uit en spitsten hun oren. En j dalena Elisabeth Cornelia dr. van L, daar ging het te^lottè om. De Zeeu- I C W Batenburg en C. I. Alphenaar; wen wisten wel bliksems goed dat Wilhelmina Catharina Henriette, dr het de vrouwen zijn, die bepalen wat; van A van Loon en C. Kalkhoven doosje met zes heerlijke appels mee naar huis. De dames van de wethouders en raadsleden kregen nog een apartje en wethouder Van der Kwaak mocht een hele kist appelen met. naar huis nemen. Bovendien was er op de ten- i toonstelling een wedstrijd in het ra- den van fruitnamen De goede invul- Iers van het formuliertje mochten loten om enige kisten appelen.. Hoeveel duizenden kilo's appelen zullen de Zeeuwen alles bij elkaar hebben uitgedeeld? Vandaag eet heel Leiden Zeeuwse appelen. En straks zullen de Zeeuwen er wel bij varen. Want een dergelijke reclame slaat in! Burgerlijke Stand Geboren: Marcus Augustinus zn van J, A Stalpers en E B. Wolf; Jo- er op tafel komt; wij mannen heb ben maar te slikken. Uitstekende reclame. Apolonia Judith, dr van W. J. van der Drift en M. B. Koree; Adriaan zn van L Zwart en M. C. Feenstra; Johannes Gerardus zn van J. G. Bou- tier en J. M Arnoldus; Mar'a Cor- Enfin, het whs overigens wel ge- nelia dr van H. Brusche en M. Leurs zellig. Tijdens de pauze werd er thee Catharina Lenarda Maria dr van J. met appelgebak gepresenteerd en na A. Vervoorn en C. W. M. van Goo- afloop kregen alle aanwezigen een zen. SAMENWERKING Een operette ten bate van het jeugdwerk in de dekenale parochie Het R. K. Operette-gezelschap „St. Caecilia" en de jeugdraad van de dekenale parochie hebben de handen Italianen staken naar hartelust In de Italiaanse industriële centra heeft het merendeel der arbeiders gehoor gegeven aan de oproep van de communistische vakverenigingen, om gisteren uit protest tegen de her vorming van de Kieswet, gedurende twee uur te staken. In Rome staak ten zelfs de bakkers. Elders lag het vervoer geheel stil. In Milaan, Bologne on Reggio Emi lia, steden in het sterk communisti sche Noorden, kwam het tot relletjes, toen de politie demonstraties van sta kers wilde verhinderen, maar nie mand werd hierbij ernstig gewond. Ook in andere delen van het land braken opstootjes uit en in totaal werden 200 demonstranten gearres teerd. Deze staking was een van de mid delen, waarmede de communisten po gen de kieswethervorming, die zowel hen als de neo-fascisten bij de vol gende verkiezingen vrijwel kansloos zouden maken, tegen te houden. In het parlement voeren zij reeds ge ruime tijd een verbitterde obstruc tie. VERKEERSREGELS BIJ MIST. De steeds weer terugkerende pe rioden van zware mist hebben de K. N.A.C. veel aan de practijk getoetste stelregels verschaft, welke de ver keersgevaren kunnen verminderen. Vele automobilisten blijken thans weliswaar de gulden regel te volgen om overdag met vol brandende en 's avonds met gedimde koplichten te rijden, maar tallozen verzaken de achterverlichting van hun wagens op onverantwoordelijke wijze, aldus de KNAC. Men schenke ook hieraan voldoende aandacht en late bij par keren de rode achterlichten branden, ook al heeft men de audo onder of nabij een brandende lantaarn ge plaatst. De fietsers en bromfietsberij ders wordt ook in hun eigen be lang aangeraden te zorgen voor een goede koplamp en een perfect werkende achterverlichting. Zij be denken, dat bij stilstaan op de rij weg de verlichting automatisch uit valt, waardoor zij voor het overige verkeer onzichtbare obstakels vor men. De trottoirs vormen bij opont houd een veiliger plek. gaat over geld, dat er niet is. Mis schien is 't beter, maar op te hou den, zeggen sommigen. Maar 't me rendeel gaat verbeten door. Vorige week is 't eerste vendel van 't Gilde opgericht en ze sparen al voor baret. Maandelijks is er algemene H. Communie. Iedere 3 maanden gemeenschappelijk ontbijt, (maar zelf je brood meenemen). Spannende wedstrijden (zonder prijzen). Want die 100 willen we. toch houden I 't Is voor velen de enige keer dat ze 'n priester zien of spreken. Daarom hopen we, dat U 'n kaartje koopt voor Zondagavond. Er zijn er nog te weinig verkocht. U de operette, wij de recette! Ja, U de operette! Waarin op Hol landse tekst de avonturen verhaald worden van 'n afdeling dragonders, die' in 'n dorain Savoye worden in gekwartierd. Uit angst voor hen men alle vrouwen van 't dorp de vlucht. De soldaten geloven niet, dat In Leids Prentenkabinet Gentse kunstenaars van een verleden tijd, die toch veel te zeggen hebben De Gentse kunstenaars Jules de Bruycker en George Minne werden beiden in de laatste wereldoorlog 75 jaar en zij overleefden deze wereld oorlog, dien een duidelijke schei dingslijn betekent in de culturele ontwikkeling van het avondland, beiden niet. Dat betekent, dat zij mensen zijn van een voorbije tijd. Hun werk, thans in het kader van de uitwisseling Leiden—Gent in ljet Leidse Prentenkabinet tentoonge steld, bewijst dit duidelijk Van die voorbije tijd zijn zij ephter zeer ta lentvolle vertegenwoordigers. Daar is op de eer-ste plaats Jules de Bruycker. Prachtige etsen han gen hier van hem, visionaire ver beeldingen van liet oude Gent en van oud-Brussel, waarin de mensen kleine, drukdoende, maar o zo nieti ge caricatuurtjes zijn tegen de ach tergrond van een groots, maar reeds brokkelig geworden verleden. In kartelige, maar daarom niet minder intens-krachtige lijnen zet hij zijn Sint Niklaaskerk neer, zijn Zuivel - brug en zijn wonderlijke volkstypen, zoals de bedelaar, de marktvrouw de kleerlapper en meneer Slimvogel, George Minne is van een geheel ander slag, Ofschoon beeldhouwer, mist hij de drang naar ruimtelijke vormgeving, Zijn werk is teer en versteld, met een i.mg naar style- ring. Alleen het duidelijk syntheti sche, dat in zijn werk is aan te wij zen, spreekt van de beeldhouwer, die overigens als zodanig maar weinig erkenning heeft gevonden. Men noemde hem in de kringen van de beeldhouwers zelfs de „anti-Christ". George Minnes onderwerpen varië ren ook maar weinig: moeder en kind, de Moeder van Smarten en de lijdende Christus zijn zijn hoofdmo tieven. Beide kunstenaars verdienen de bewondering van een kunstlievend en kunstgevoelig publiek. Het Leid se Prentenkabinet staat elke werk dag tussen 14 en 17 uur gratis voor iedere belangstellende open en het werk van Jules de Bruycker en Ge orge Minnes is er tot en met Zater dag 21 Febr. a.s. te bezichtigen. Dat kunstminnend meiden en dan ook heenga, niet alleen, omdat het zo sympathiek van die Gentenaren is om kunstwerken uit hun Museum voor Schone Kunsten naar de Sleu telstad te zenden, maar óók en voor al uit éérlijke belangstelling voor het werk van twee kunstenaars, die iets te zeggen hebben, iets dat aan de ene kant typisch negentjende- eeuws is, maar aan de andere kant en juist dat maakt hen tot échte kunstenaars ook iets, dat alge meen menselijk is en van alle eenwen. Gistermorgen werd deze tentoon stelling door burgemeester jhr, mr. F. H. van Kinschot officiéél geopend, zoals men in onze stadseditie van gisteren reeds heeft kunnen lezen. AD INTERIM. LERARENOONCERT „TOONKUNST" Zij stellen zich voor. Maandag a.s. vindt in de kleine zaal der Stadsgehoorzaal een con cert plaats onder de titel „Leraren stellen zich voor", waaraan de vol gende leerkrachten der Muziekschool van de Maatschappij voor Toonkunst medewerking verlenen: Froukje Ge- raedtsGiltay (viool), Henk Berg hout (violoncel), Henk Geirnaert, directeur der Muziekschool, piano en Paul Kurpershoek, piano. Uitgevoerd worden werken van Beethoven, César Franck, Jaap Ge- raedts en Richard Strauss. VOOR LEIDEN Inlichtingen eu opgaven bij het KATH. SOCIAAL BUREAU PLANTSOEN 25. Tel. 20503, iedere werkdag van 9tot 12 en van 2 tot 5 uur Dinsdag- en Donderdag avond van 7 tot 8 uur. VOOR DE WEEK VAN 17 tot en roet 34 Januari. Maandag, 19 Jan.: 8 uur vergade ring K.V.P, in de bovenzaal van In de Vergulde Turk. Spreker: Frans Schneiders. Dinsdag, 20 Jan.; Opvoering van „Arsenicum en oude kant" ten bate van het Kath. Mil. Tehuis. Aanvang 8 uur in het Anthonius Clubhuis aan de Mare. Na afloop soirée dansant on der leiding van Evert Castelein. geveilde percelen. Te .Leidon ten overstaan van No taris B. H. Stumpel te Leiden. Huis en erf Oude Rijn 182 in bod: 10820,.— koper P. de Jongh q.b. te Leiden voor: 1.245,—; Huis en erf Oranjegraeht 6(5-66a in bod: 2-350 koper P. Moerman q.q. te Leiden voor: f 2.405Huis en erf Mare- singel 13 in bod: 2-600,— koper H. Niepoth Sr. q.q. tc Leiden voor: 2.600,—. Zaterdag 17 Januari Het bestuur van de Leidse Proces sie naar Kevelaar wil de aandacht van de katholieken in Leiden en om geving vestigen op de mogelijkheid om te sparen voor de bedevaart van a.s. zomer. Dit opent voor iedereen de mogelijkheid zo'n prachtige bede vaart te maken. De broedermeesters geven hierover gaai'ne alle mogelij ke inlichtingen, wanneer U tenmin ste iets van U laat horen op het se cretariaat Maredijk 83, Leiden. Morgen is er van half elf tot een uur kaartverkoop en plaatsbespreken in het St. Leonardushüis aan de I Iniv^citfUt Haagweg voor het vastenavondfeest LrfCJIUöC sltch van de St. Leonardusparoclue op j Zondag 25 Jan a.s. Geslaagd voor het candidaatsexa-i of men KI. letteren mevr. J. A Schol- j Er is nog meer nieuws Uit de S ten—Henninck. Haarlem; voor hetLeonardusparochie. De K.A.b.-ers doctoraal examen geneeskunde mevr van St. Leonardus worden a.s. Dms- E Noordsij—Van Eijbergen, Leiden, dagavond om 8 uur in het parochie leven voor ze weten, wat leven is. De straat neemt ze op. En daar wordt het kaartenhuis van de tien geboden gesloopt, tot er niet één van de tien meer staat. Tegen de straat van 1953 kan geen één van Gods geboden het uithouden. Onze Jeugdraad ziet dit, maar moet de ogen sluiten. Laat ons die 100 houden! i Ook van die 100, waar we ruimte vooi hebben, druppelen er weg. Wij bieden hen niet zoveel En toch de leiders schieten voor bij guldens te gelijk, tot ook voor hen de grens be reikt is. Ook zij moeten van 'n week loon rondkomen. Iedere vergadering rnej. M. C, van der Plank, Leiden, idem de heren E. B. van Asqb, Rot terdam, Ch J. Hesser, U.S.A., F. Ph. Hesser, U.S.A., E. L Humme, Gen- nip, H R. Vis, Overschle en A. Ch. M Westendorp, Den Haag; vpor het w semi-arts examen mej. A. A Corter, t dorp alleen uit weduwnaars be-Haarlem, idem de heren W. P. R. staat en gaan op zoek. De geliefden in deze operette, Rose en Sylvain, komen langs tal van moeilijkheden tot 'n gelukkig huwe lijk. 'n Komische operette, waarmee U zich kostelijk zult vermaken. Ende jeugd moet 'n kans heb ben! H. STOELINGA, pr. Hoogenboom, Leiden. J. G. de Jong, Scheveningen, A. J. Noordsij, Lei den en W. F M. Twaalfhoven, Den Haag; voor het artsexamen mej. B. L. A. Pons. Rotterdam, idem de he ren H. L. Kalsbeek, Den Haag, Oey Bing Swan, Lelden, B. P. Planque, Leiden, A. G Stam, Meppel en J. Vader, Den Haag. huis verwacht orn te klaverjassen en te kruisjassen- Ook zij ,die geen uit nodiging ontvingen, zijn van harte welkom'. En het R. K Gemengd Koor „Het Zonnelied" heeft a.s. Dinsdagavond geen repetitie, omdat de dirigent Bram Martijn verhinderd is wegens medewerking aan de Hohe Messe, Gistermorgen om half elf werd de fa. L, in de Hugo de Vrlesstraat on aangenaam verrast met een binnen brandje, dat vermoedelijk ontstaan is door het wegspringen van 'n vonk je uit de aslade van de kachel. De DE LEIDSE BIOSCOPEN Aantal werklozen bleef vrijwel gelijk Op 10 Januari stonden bij het Ar beidsbureau Leiden ingeschreven: 2393 werkloze mannen, waarvan 269 op DUW-objecten waren tewerkge steld; een aantal vrijwel gelijk aan dat van de vorige week De langdurige vorstperiode be perkt de werkgelegenheid. Het aan tal plaatsingen in de bouwnijverheid bleef hierdoor vanzelfsprekend be neden het normale, terwijl in de be- drijfsklasse verkeer het geringere vervoer van bouwmaterialen het aanbod deed stijgen. Het aantal werkloze vrouwen be droeg op 10 Januari 156. Om voor grote gezinnen de emi- gratiemogelykheden naai' Canada te verruimen, is de volgende regeling getroffen: Aan de kinderen van 18 jaar en ouder, behorende tot het gezin, dat in verband met zijn grootte niet kan emigreren wordt de gele genheid gegeven alleen vooruit naar Canada te gaan, teneinde later, een maal gevestigd zijnde als close- relatives" de overige familieleden te kunnen laten overkomen. Na de plaatsing van deze groep mensen, die in groepsverband zal geschieden, zal de nazorg worden toevertrouwd aan een geestelijk verzorger. In aan merking komen mannelijke personen, die het beroep van landarbeider be oefenen -en vrouwelijke personen, die als huishoudelijke hulpkracht in gezinnen of ziekenhuizen geplaatst kunnen worden. Van heden af kun nen aanvragen om plaatsing in be handeling worden genomen. Lido In de film „Het gestolen gelaat" vinden we de tragedie van een dokter in de chirurgie, dr. Phi lips Ritter, die van mening is, en dit proefondervindelijk bewezen heeft, dat misdadigers, die een veranderd uiterlijk krijgen, na hun gevangenis tijd ook innerlijk veranderd zijn. Die voor de blinden, die op een vormings instituut kunnen leren hoe ze met geleide honden moeten omgaan. Luxor draait deze week de merk waardige en tegelijk ook gezellige film „De mensen zullen wel zeg gen De gezelligheid houdt ver- proef wil hij ook nemen op een band met een levenslustige dokter, meisje met misvormd gelaat, dat I die er slag van heeft met mensen reeds verschillende veroordelingen achter de rug heeft. Als hij over werkt is gaat hij op vacantie en wordt verliefd op 'n concertpianiste, doch zij ontvlucht hem, omdat zij binnenkort in het huwelijk zou tre den met haar promotor. Deze be merkt evenwel de veranderde hou ding van zijn verloofde en trekt zich terug. Inmiddels 'heeft dr. Ritter het gevangenismeisje een ander gelaat gegeven, een gelaat, dat hetzelfde is als dat van de concertpianiste en de dokter trouwt met zijn nieuwe crea tie, die echter haar vroegere misda digheid allerminst afgelegd schijnt te hebben, waardoor het herhaalde lijk tot botsingen komt. Dan keert de concertpianiste terug, maar dr. Ritter blijft zijn misdadige vrouw trouw. Als hij evenwel op reis moet, denkt deze, dat hij met de concertpianiste op stap is en zij volgt hem in dezelfde trein. Als de pianiste daar tenslotte ook v erschijnt "komt het tot een scène, welke eindigt met een onge luk: de vrouw van dr. Ritter valt uit om te gaan en daardoor veel meer is dan een medioijnman. Zijn harte lijk en vaak ook luchtig optreden zijn min of meer een reactie op de; narigheid, welke hij zo goed kent, Hjj heeft er behoefte aan het leven kleur te geven, Zijn medische ken nis en zijn bijzondere persoonlijk heid werpen belangrijke resultaten af en banen voor hem de weg naar da universiteit. Er is daar echter iemand, die hem het succes misgunt en dezo professor gaat eens in het verleden van zijn collega snuffelen. De ontdekkingen zijn wonderlijk. Hij schijnt een soort kwakzalver te zijn geweest, die tevens een slagerij had en voorts is er altijd een man in zijn omgeving, die volgens oude kranten reeds jaren geleden werd opgehan gen. Terwijl deze interessante kwesties worden uitgeplozen, maakt de dok ter nog een liefdesgeschiedenis mee, zodat hij als getrouwd man op het matje wordt geroepen om enige ver klaringen te geven over zijn ver- de trein.... Een gelukkig slot voor leden, de beide gelieven, maar een ongeluk-1 De spanning zullen we niet weg- kig slot voor de film. Wij hadden het nemen, maar dat is ook wel te gelukkiger gevonden, indien de begrijpen er is een happy end vrouw haar dwalingen ingezien had en haar man zijn vrijheid had terug gegeven. Intussen mogen we het voortreffe lijk spel van Paul Heinreid in deze film bewonderen. Dat is voortreffe lijk. Door de KFC gekeurd voor 18 j. In een interessante voorfilm zien we, wat er in Amerika gedaan wordt Een onderhoudende film voor per sonen boven 18 jaar. Casino. „Variété'' is een film met verrassingen en verwisselingen. Et' zijn wel enige bedenkingen te ma ken omtrent het verhaal eu de uit werking ervan. Daar is b.v. het on duidelijke begin, waarmede de film maker niet goed raad geweten heeft. Dan de plotselinge overgang naar de dubbelganger, die zonder enige in leiding in de film geplaatst wordt. Hoe verder de film echter komt, hoe meer lijn er in te zien is. Hans Rich ter speelt een dubbelrol; hij is zijn eigen broer. Hij weet in de twee per sonen genoeg verschillen te leggen om de zaak aannemelijk te maken, Een sterke film is het echter niet geworden, daarvoor zijn sommige situaties te geforceerd, men heeft ook wel eens teveel willen werken op do smaak van een bepaald pu bliek, waardoor het in werkelijkheid smakeloos dreigt te worden. De film is toelaatbaar voor personen boven 18 jaar, Rex- „Het huis aan de rivier" wordt bewoond door de schrijver Stephen Byrne, AJs zijn vrouw Ma- joi'ie niet thuis is, komt hij in de verleiding hun dienstmeisje Emily aan te randen wat tot verschrikke lijke gevolgen leidt, want doordat het meisje zich verzet, merkt hij tot zijn grote ontzetting dat hij haar ge worgd heeft. Radeloos smeekt hij zijn broer John, die juist bij hem aanloopt, hem te helpen het lijk in een zak in de rivier te werpen, teneinde het ge recht te ontlopen. Na eerst gewei gerd te hebben stemt John er ten slotte in toe Dit wordt hem nood lottig, want als na enige tijd het vermiste meisje drijvend in de rivier gevonden wordt, laat Stephen op ge raffineerde manier doorschemeren dat zijn broer de dader zou zijn. In tussen werkt hij aan een roman, waarjn hij de misdaad beschrijft, wat na veel verwikkelingen hem als de dader ontmaskert. Een goed ge speelde film, doch voorbehouden voor volwassenen. Trianon heeft de bekende film van Carlie Chaplin „Limelight" ge- prolgngeerd. Hetgeen niet te ver wonderen is. De film kan door „alle leeftijden" gezien worden. vloer raakte in brand, maar voordat het gevaar ernstige afmetingen kon aannemen was de Brandweer er bij onj met de nevelspuit het vuur te doven. En gistermiddag om half twee had de brandweer alweer een karweitje op te knappen, omdat er een schoor steenbrandje was uitgebroken in de Bronkhorststraat bij de fam. B. Ook hier niet ernstig. De LeicJse Kabo de Kath. Bond van Overheidspersoneel, gaat a,s. Dins dagavond jaarvergadering houden, op welke bijeenkomst de bondsvoorzit ter C Weyters een hartig woordje komt zeggen over de wijzigingen in de pensioenwet. Reden waarom wij alle leden met klem willen aanspo ren die vergadering te bezoeken, Zij hebben er allen direct mee te ma ken! De Ver. voor Maatschappelij Werk van de Woningbouwver. „Dc Een dracht" verzorgde gisteren een feest avond in de grote zaal van Den Burcht. Het duo Bela verzorgde het programma met assistentie van de heer G. Beston, die een nummertje blindschieten weggaf om van achter over te vallen. De Mariska's brach ten fraaie acrobatiek, de jeugdige Anoeska danste op het slappe koord en Henny Chouffour speelde op z'p accordeon. Tijdens de pauze sprak de heer Joh. Jonker namens de jury woorden over de gehouden tuiptjes- wedstrijd en hoopte, dat er de vol gende keer nog meer bewoners mee zullen doen. De winnaars mochten daarna hun prijzen in ontvangst ne men. STADSKOK. Doktersdienst. A.s. Zondag 18 Januari zal de dienst worden waar- I genomen door: dr Van Alphen, De Jager, Jasperse en Stoffers. Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 17 Jan. 13 uur tot Zaterdag 24 Januari 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 20552 en de Haven-Apotheek, Haven 18, Tel. 20085 Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek, Wilhejminapark no. 8, Tel. 26274. A damson weet het beter! .*r: Tw

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2