tengmikm vfaftU -ïftetyetif Ruil Radio's! Vergelijken is kop én bii PELTENBURG VRIJDAG 16 JANUARI 1953 tTÉ. LEIDSE COURANT EERSTF. BI.AD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Eigenaardig ongeval De heer A. P. uit Nieuwkoop, die per auto omstreeks vijf uur Donder dagmiddag de nieuwe Gouwsluis brug over' de Rijn passeerde, trof rechts van de weg, roerloos naast zijn rijwiel liggend, aan de 27 jarige A. R. uit Alphen aan den Rijn. Het rijwiel van de man was onbescha digd, doch de berijder zelf bleek bij onderzoek aan het hoofd ernstig ge wond. Nadat dr W. v. d. Wind uit Aarlanderveen de eerste hulp had verleend, werd het slachtoffer, dat bewusteloos was, per ziekenauto naar zijn woning overgebracht Hoe wel aanvankelijk aan een aanrijding was gedacht, bleek bij onderzoek door de politie niets hierop te dui den. Ook was de weg ter plaatse niet glad. Het slachtoffer zelf kon, toen hij later even bij kennis kwam, geen verklaring van zijn val geven. WIELRIJDER TEGEN VERKEERS- PAAL. Toen de 22-j. V. A., wonende Nes se te Alphen aan den Rijn Donder dag v.m. de afrit naast de aarden- baan van de nieuwe Gouwsluisse- brug over de Rijn per rijwiel afreed, botste hij onderaan tegen een ver- keerspaal op. Hij kwam te vallen en bleef bewusteloos liggen. Dr. P. con stateerde lichte hersenschudding en een gebroken linker sleutelbeen. De man werd per auto naar zyn woning overgebracht. HAZERSWOUDE (H. R.) Het bloed stroomde. In het Parochiehuis „St Joris", stelden gis teravond 150 personen zich beschik baar voor het geven van bloed. Van deze 150 personen waren er 70, die het voor de eerste keer deden. Vorig jaar waren er 192 personen. EEN WINTER ZONDER WINTERTENEN... Hikt een onbereikbaar ideaal. Voor som migen behoeft het niet eens echt winter weer te zijn of de kwelling van „winter handen" of „wintervoeten" begint al. De kwaal bestrijden met Akker's Kloosterbal sem betekent onmiddellijke veizachting van jeuk en pijn. Kloosterbalsem, het ideale middel, ook bij schrale huid, kloven of gesprongen handen, ontsmet en geneest wonden van allerlei aard en Is een uitstekend drijfmiddel bij rheumatlek. spit en spierpijn. (Advertentie) BOSKOOP L.TJL-dag. Gisteren hield de pi. afd. van de LTB haar jaarlijkse LTB-dag. Begonnen werd met de kerkelijke viering, een gezongen H Mis tot intentie van de leden. Hierna volgde een gezamenlijk ontbijt in het Verenigingsgebouw en bleef men onder gezellig gepraat nog enige tijd bijeen, 's Middags werd het zakelijke gedeelte afgewerkt n.l. de jaarver gadering. Hoewel het de bedoeling was de agenda in snel tempo af te werken, werd het toch nog ruim half zeven voor de voorzitter deze ver gadering kon sluiten. Na de gebrui kelijke verslagen en de bestuursver kiezing, welke tot resultaat had, dat in plaat, van de heer H. Vermeulen, de heer W. Ravestein jr. een plaats achter de bestuurstafel kreeg, hield de alg. secretaris der LTB, de heer mr G. Vermeulen een causerie over zijn indrukken van Amerika. Met belangstelling werd de besproken reis gevolgd. Voorts vormde nog een onderwerp van gesprek de komende C.A.O. en de prijzen van de boom kwekerij-producten, welke natuur lijk bij allen in de belangstelling staan. De feestavond werd ditmaal ver door het Boskoopse amateur- de „Maluku Hawaiians" met conferencier. Goede wijn behoeft geen krans. Het succes was reeds bij voorbaat verzekerd. Wanneer da vorst nu maar wil vertrekken, kun nen de Boskoopse kwekers weer met frisse moed aan het pakken, zetten en stekken. NIEUWKOOP Bloedtransfusie. Op 3 en 4 Fe bruari zullen er weer afnameavon- den plaats vinden voor bloedgevers uit Nieuwkoop in de Nutskleuter- school te Alphen aan den Rijn Men kan zich opgeven voor deze avonden bij de pl. artsen Koert en Visser. Been gebroken. Mej C. R. uit Bodegraven was voor een visite bij haar broer A. R. en liep in de tuin. Zij hield er echter te weinig reke ning mede, dat de paden glad wa ren. Zij kwam te vallen en brak daarbij haar been. Op advies van de ter plaatse verschenen arts werd zij opgenomen in het St. Elisabeth Zie kenhuis te Leiden. NOORDEN In de zaal van de wed. Kuyf werd de winterkaaskeuring gehouden. Na het welkomstwoord, in het bij zonder aan de heer Streefland, voorz. p-,,nf) niirhtprziin van de bond van kaasnroducten, als-1 Bepalingen op nucruerzijn De Nazi-samenzwering in West-Duitsland van de bond van kaasproducten, als mede aan de heren Adema en Zwet sloot, betreurde de voorz., de heer de heer Mourits Gzn het, dat er maar zo'n kleine inzending was. Spr. hoopte, dat er bij een volgen de gelegenheid meer belangstelling zou zijn. Hierna gaf de heer Zwet sloot uitvoerig verslag van de keu ringsresultaten, waarna gelegenheid was tot vragen stellen. De heer Streefland gaf een nadere toelichting over de heffing op de melkprijzen. Daarna werden door hem de lepeltjes uitgereikt aan de inzenders van le soort kaas t w. A. J. v. d. Akker, J. Mourits, G. v. d. Arend, G. Mourits en L. M. v. d. Tol. Nadat er nog enige filmpjes wer den vertoont sloot de voorzitter de ze leerzame avond. ROELOFARENDSVEEN V oorlichtingsdag voor tuinders In samenwerking met veiling en Voorlichtingsdienst werd voor de tuinders de jaarlijkse ontwikkelings dag georganiseerd in de Pancratius- zaal. De voorz. der veiling, de heer Th. W. Schrama, sprak het openings woord. De rijkstuinbouwconsulent, ir.G. W. v. d. Helm, gaf een over zicht van de te bespreken onder werpen. Het was de heer J. van Harten, die hierna als eerste spreker een in leiding hield over „Kosten en teelt mogelijkheden van de verrolbsre kas", hetgeen hij met een serie licht beelden toelichtte. Aan de hand hier van behandelde spr. ook de tech nische details van dit type kas, o.a. ook de mogelijkheden van verrol- bare verwarmde kassen en moderne besproeiingsmethoden. Deze verrol- bare kas, achtte spr juist voor deze streek zeer geschikt Meerdere teel ten per iaar staat hierbij op de voor grond. Tot slot besprak spr. de kos ten en financiële voordelen. Als 2e spr. verkreeg de heer J- de Haan het woord, welke allereerst de in Ter Aar genomen proef met vroege peulenrassen behandelde. Vervolgens behandelde de heer J. de Haan de genomen snijbonenproef. In de middagbijeenkomst behan delde A. J. van Velzen het enten van augurken. Als laatste spreker be handelde de heer W. Zethof enkele problemen in de bloemisterij. Dat alle inleidingen met aandacht ge volgd werden, bleek wel uit de vele vragen. ZOETERWOUDR— LEIDERDORP Jaarvergadering Kerkkoor Sint Caecilia. Op de gisteravond gehou den jaarvergadering is het wel en wee van het koor in het afgelopen jaar besproken. Als gewoonlijk wer den de interne belangen van het koor aan een beschouwing onder worpen en waar nodig herzien. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Heijn als bestuurslid herkozen, ter wijl voor de heer Fr. Zandbergen, aio aftredend en niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer P. Stuif zand. De heer Zandbergen, die in verband met zijn leeftijd zijn plaats heeft afgestaan aan een jon?ere kracht, mocht het genoegen smaken het feit te zien gememoreerd, dat hij 30 jaar als zanger het koor heeft ge diend en daarvan tevens ruim 25 jaar als secretaris de belangen van het koor heeft behartigd. Dit feit zal feestelijk herdacht worden, doch in verband met de korte voorbereidings tijd is het feest uitgesteld tot na Pasen. Dan zal een Plechtige H. Mis worden opgedragen, waarna de ju bilaris in een gezellig samenzijn in de bloemetjes zal worden gezet. De leiders van een nazi-samenzwering, die vanuit een van de centra in de Britse zóne werd geleid, en tot doel had, de huidige regering omver te terpen, zijn gearresteerd. Onder hen bevonden zich Dr. Werner Naumann, die tot degenen behoorde, die zich met Hitler tijdens de laatste dagen van l.et „Reich" schuilhielden in de bunker der Rijkskanselarij te Berlijn 'links), en Dr. Gustav Scheel, voormalig „Reichtsstudentenführer en gouw leider" van Salzburg (rechts met pet). TELE-FOTO ANP. Eénrichtingsweg. Inrijden van deze zijde toegestaan Keren en terugrijden verboden- hedenmiddag van kracht De Vaticaanse persdienst deelt of ficieel mede, dat de nieuwe voor schriften betreffende het nuchter zijn voor de EL Mis en Communie en de bepalingen omtrent de Avond missen heden, Vrijdag te 4 uur in de namiddag van kracht zijn geworden Deze richtlijnen zijn vervat in de Apostolische Constitutie „Christus Dominus" en in de instructie van het H. Officie, die vandaag in de Acta Apostolicae Sedis verschijnen. De KJt.O. zal op Dinsdag 20 Jan. te half acht een avondvoorstelling van circus Strassburger in Carré te Amsterdam per televisie uitzenden. Aan de uitzending zullen dertig des kundigen medewerken, die door het technische personeel van Carré zul len worden bijgestaan. Het volledige programma komt op het scherm Met de voorbereidingen zal reeds Zaterdag a.s. een begin worden ge maakt. DIEF DRUKT WINKELRUIT IN. Gisternacht is een etalageruit van een fotowinkel aau de Laan van Meerdervoort te 's-Gravenhage ver nield en werd een fototoestel van 1000uit de etalage gehaald. De schade aan étalage en ruit beliep 700.zodat de winkelier in totaal voor 1700.werd gedupeerd. 3\Uvtdinaai ontvangt xode ftaxet Eenheid in Europa vervaagt De aanstaande Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, is van mening, dat de buiten landse politiek der V.S., ofschoon zij niet op alle runten verandering be hoeft, toch wel opnienw bezien moet worden met name omdat de hoop op eenheid in Europa aan het ver vagen was en er een tendenz bestond, die eerder gericht was op desintegra tie dan op aaneensluiting. Dulles gaf zijn- visie op de buiten landse politiek voor de Senaatscom missie voor de buitenlandse betrek kingen, die daarna eenstemmig be sloot, te adviseren tot goedkeuring van Dulles' benoeming. Europa dat volgens hem zeker niet minder belangrijk was dan Azië was niet het enige argument, waarop Dulles herziening van Ameri- ka's buitenlandse politiek baseerde. Ook de betrekkingen tussen Europa en Afrika vereisten een politiek, die meer aandacht zou schenken aan de wettelijke aanspraken van beide par tijen. Op de derde plaats bestond er een ernstige dreiging in het Midden- Oosten, waar Dulles bovendien een toenemende antipathie jegens de V.S. constateerde. En ten slotte waren er in Korea en Indo-China nog steeds oorlogen aan de gai.g, terwijl daar naast de ondergrondse communisti sche beweging in Zuid-Amerika groeiende was. Express reed door stootblok Gistermorgen is te Washington de expres uit Boston, die door een de fect aan de remmen geen vaart kon minderen, met een snelheid van tachtig kilometer op een stootblok in het Union-station gedenderd. Een onafgebroken snerpend signaal van de machinist ..eeft een tragedie voor komen: de gewaarschuwde reizigers op het perron konden zich zodoende bijtijds in veiligheid stellen op een groep van 41 na. De mensen in de grote wachtka mer werden als door een wonder gespaara omdat de locomotief door het brede betonnen perron zakte, voordat hij de wachtkamer bereikte. Het kantoor van de stationschef werd volledig vernield en zes rijtui gen liepen uit de rails. In de trein y $ÊÈÊr liffifltA- - 4 Wmlm- \0 Jr$ JÊst v f: Ij: f 1 - htii '1^13 ,i ■=ra fit Z.H. Paus Pius XII plaatst de rode baret op het hoofd van de nieuw be noemde Canadese kardinaal, Paul KmiJ Leger, tijdens het Geheim Consis torie, dat in het begin van deze week te Rome werd gehouden. 16 van de 24 nieuw benoemde Kardinalen ontvingen toen de rode baret. Donderdagmor gen ontvingen zij hun derde kardinaalshoed, de „galera", tijdens het open baar Consistorie in de Basiliek van St. Pleter. waren geen gewonden doordat een conducteur tot het laatste ogenblik door de gangen had gerend en de rei zigers had gewaarschuwd, plat op de grond te gaan liggen. Het station was, zoals gewoonlijk, vol met forensen uit de randgemeen ten van Amerika's administratieve centrum. Het is het eindpunt van zes spoorlijnen, en ligt drie blokken van het Kapitool. STEMMING IN ISRAEL FEL ANTI RUSSISCH Joodse demonstranten hebben in de winkelwijk van Jeruzalem een bra dend petroleumblik door de ramen van een Russische boekhandel in Je ruzalem geworpen. Slechts enkele boeken waren verbrand, toen de brandweer ter plaatse kwam om de brand te blussen. De anti-Russische gevoelens zijn in Israël tot het kookpunt gestegen. Een sociaal-democratisch parlementslid drong er tijdens een in het openbaar gehouden toespraak op aan,dat het stemrecht van de communistische Joden ingetrokken moest worden. Een tot nu toe onbekende organi satie het „anti-communistisch Isra ëlisch Verbond" genaamd, heeft over het hele land pamfletten verspreid, waarin Jonge vrijwilligers worden gevraagd om alle legaties en ambas sades van Kominiormlanden met ge weld uit het land te verdrijven. De generale staf van 't Israëlische leger heeft de verspreiding van het communistische dagblad „Kol Haam" in alle eenheden van het leger ver boden. MGR. RONCALLI PATRIARCH VAN VENKTIë. Kardinaal Angelo Roncalli, de nuntius tc Prijs die heden uit han den van president Auriol op het Elysée de rode bonnet heeft ontvan gen, is tijdens het hedenochtend in het Vaticaan gehouden Geheime Con sistorie benoemd tot patriarch van Venetie. Hij volgt aldus mgr. Carlo Agostini op, die kort na zijn kardi naalsbenoeming is overleden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 16 Januari. Vee. Aan voer: 5 stieren, 35 melkkoeien, 140 vette koeien. 148 vare koeien, 10 vet te kalveren, 86 nuchtere kalveren, 500 vette schapen, 889 vette lammeren, 13 varkens (zeugen), 1 paard, 1 veulen Totaal 1837 stuks. Stieren (slacht-) ƒ850—1100, schoon gew. per K.G. ƒ7001000. schoon gew. p. kg. ƒ2.40 2.60; melkkoeien ƒ8751175, vette koeien ƒ8501100, schoon gew. p. k.g. 22.80, vare koeien 600900, vaarzen 6509.50, pinken 400 600, vette kalveren 200400, levend gew. per k.g. 23, nuchtere kalve- reng (sl.-) ƒ4065, levend gew. per kg. ƒ1.151.40 vette schapen ƒ90 1.20, vette lammeren ƒ7095, geiten 15—35. Handel: stieren, melk-, vette- en varekoeien: matig; vette- en nuchtere kalveren: redelijk; schapen, lamme ren: willig; geiten: matig. Kaas. Goudse le kwaliteit 232—237, 2e kwal. 225231^ han del lui. Aanvoer 34 partijen. LEIDSCHENDAM, 15 Jan. Eieren. Op do veiling werden aangevoerd 12900 kipeieren, waarvoor genoteerd werd: 500 No. 0 17.35—18.50, 4800 No. 1 16.05—16.55. 1800 No. 2 15.05— 15.30. 4400 No. 3 14.20—14,60, 1200 No. 4 13.45—13.75, 200 No. 5 12.75— 13.10. Verder waren aangevoerd: 20 konijnen 0.508.60, 10 fcippen 2. 4,5 hanen 2.503.55, 10 duiven 0.85—0.50, 6 eenden 2.10—2.20. R'VEEN, 15 Jan. Bloemen. Tul pen: Rose Copland 5372, Krelage 3040, Hillegonda 3846, White Sail 3041, Purper Copland 6872, v. d. Eerden 53—66, Early Queen 4548, Crown Imperial 31—41, Scar let Wonder 41—46, John Gay 5557, Golden Hawert 85—95, Pink Gem. 50—55, Tulpen gemengd 4458, Nar cissen Helios 28—30, Early Glory 39 42, Freesia's 5055, Asp. Phimo sis 3942, Primus 1.001.40. U moet toch eens komen kijken, hoe voordelig U uw oude toestel kunt inruilen, want U kunt er o.a elk le kl. toestel voor in de plaats krijgen, ook in de goedkopere klasse. U kunt elk toestel ruilen voor een PHILIPS, BLAUPUNKT, FRIDO, ERRES, GRUNDIG, e.a. U kunt ook uw toestel bij U thuis laten schatten. U kunt ook ruilen voor een Radio- Gram. Combinatie enz. U behoeft dus niet zo maar ergens genoegen mee te nemen, U hebt in tegendeel een rijke keus. Ook op Gramofoon-gebied en platen zijn wtf rijk gesorteerd. VAN 1793 BREESTRAAT 109 waar op radiogebied letterlijk van alles kan. g Aangeboden nieuwe Singer handnaaimachine in kofier, kan men op bor duren, stoppen, ook van kousen. Gemakkelijke be taling. Ook inzak-trap- naaimachine in voorraad, Herenstraat 23, Agent Sin ger Mij N.V. 6396 g Lewie ruimt op!!! Costuums 19.50, Panta lons f 7.90, Weerschijnjas sen 32.50, Gabardinejas sen 37.50. met uitritsbare voering 47.50. Groene Trenchcoatj assen 22.95. Leune, Janvossensteeg 67, Tel. no. 22415, g Ter overname Jongens- jopper houtje-touwtje circa 14 jaar 20 lp. schaatsen 6, 1 p. lage jongensschoe nen maat 36 6, 1 p. hoge jongensschoenen maat 35 6.alles als nieuw, Stille Rijn 11. 6395 g Aardappelmesje 19 ct. Prima Solinger staal met metalen handvat. Prachtige kwaliteit Alleen met inle vering van deze adverten tie. Geldig tot 24 Januari. I. V. A. Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. 6385 g Speciale aanbieding leuk geschilderde schelpen popjes 48 ct., Filterpotten diverse kleuren f 1.95, 3- delige bonbonschaaltjes 85 ct., Delfts blauw lekbakje met zeefje 1.45. H. Naber, Haarlemroerstraat 44. 2486 g Grote opruiming bij Kloos Zaterdag op de markt, Hoogstraat. Let oo uithangbord. Herenbroeken en Hemden 1.98, Wollen Shawls 59 cent Onder jurken 2 98, Slopen f 1.49 en f 1.98. Lakens 5.95, Theedoeken 98 cent 2483 g Meisje gevraagd ter op leiding in de hulshouding, pl. 1415 jaar, Smit, Snouck Hurgronjestr. 1. g Prijsjassen Zaterdag 17 Januari. Aanvang 7.30 u. in café Remmerswaal te Nieuwe Wetering. 6388 g Emaillc kolenkit 2.49 Prima kwaliteit emaillc 45 cm. hoog, zelfde kwali teit 50 cm. hoog 2.98, 55 cm. hoog 3.49, kolen schoppen mooie afwer king 49 cent. I. V. A. Haar lemmerstraat 48, Nova Noordeinde 43, Leiden. Jacquard dessin, flinke maat NU 82 ets WIT FLANEL 70 cjn. broed. Ook in gestreept, per meter 97 ets DIRECTOIRES Interlock in wit of zalm 1.24 OOGJESLUIERS Flinke maat Zware kwaliteit 86 ets LAKENS Prima graslinnen, 1 pers. 130 c.m. br. 3.77 2 pers. 180 c.m. br. ƒ4.89 SLOPEN Flinke maat Royale slotting 1.07 Haarlemmerstraat hoek Donkersteeg V

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3