S)e £cid<se(Soivfca/nt Wat zit er achter het complot der Russische medici? DE LOOPJONGEN, DIE KARDINAAL WERD Rumoer om de Italiaanse kieswet Directeur: C. M. v. HAMERS VELD. Hoofdredacteur: L. C. J. ROOZEN. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN DONDERDAG 15 JANUARI 1953 44ste JAARGANG No. 12789 De achtergrond van een „complot" Papen gracht 32, Tel. 20015, Adm. en Adv. 20826, Abonn. 20935. Giro 103003. Abonnementsprijs f 0.47 p. w., f 2.— p. mnd., f 6-- p. kwart. Franco p. p. t 6.80. - Advert.: IS ct. p. mm. Telefoontjes t 1.50 EENHEID j^ADAT in November j.l. het Ka tholiek Bureau voor Maatschap pelijk en Cultureel Overleg een ver zoek van het K.V.P.-bestuur, om een onderzoek in te stellen naar de noodzaak van de eenheid der katho lieken op sociaal en staatkundig ter rein, had teruggewezen omdat het meende daaraan niet te kunnen vol doen, heeft het Centrum voor Staat kundige Vorming onlangs een soort gelijk verzoek ingewilligd. Elders in dit blad wordt de samenstelling ver meld van de Commissie, die zich met de studie van dit probleem zal gaan bezig houden. Men is er op korte termijn in ge slaagd voor deze hoogst gewichtige en dringende zaak een aantal van de meest vooraanstaande figuren uit het katholieke kamp bijeen te brengen. Een eerste stap, die tot verheugenis stemt. Wat zal nu de taak zijn van deze commissie, die geheel los staat van het partij-verband en waarin dan ook geen personen zijn opgenomen, die deel uitmaken van partij- of fractie-leiding? In de eerste plaats zal een blik moeten worden geworpen in het ver leden om daaruit te kunnen conclu deren, welke factoren in de loop der tijd ons partij-wezen hebben be paald en welke ontwikkeling heeft geleid tot de huidige situatie. De ge schiedenis is nu eenmaal onontbeer lijk voor een beoordeling van he den en toekomst. Dan zal de grondvraag moeten worden beantwoord, namelijk naar de noodzaak van staatkundige eenheid der katholieke Nederlanders op dit ogenblik. Het kan wellicht vreemd aandoen, dat deze eenheid nog ter discussie wordt gesteld: wij voor ons zijn van deze noodzaak nog steeds volledig overtuigd. Maar anderzijds bedenke men daarbij, dat, een niet te verwaarlozen aantal ka tholieken deze eenheid bij de -jong ste verkiezingen blijkbaar niet als ideaal heeft gezien in het mid den gelater- of het slechts overwe gingen van materiële aard zijn ge weest, die hen tot deze houding brachten. En ir dit verband is het goed verklaarbaar, dat men na deze teleurstellende gebeurtenis de kwes tie nog eens weer wetenschappe lijk, dus objectief, tot klaarheid wil brengen. Indien de commissie als haar me ning zou weergeven, dat staatkun dige eenheid der katholieken niet gewenst of niet noodzakelijk is, dan kan men daarmede haar taak als be ëindigd beschouwen. De liquidatie der katholieke posities kan dan een aanvang nemen. In het andere geval, wanneer zij tot de noodzaak der eenheid zou be sluiten, ligt het op haar weg om zich nader te uiten over de wijze, waarop de éne politieke organisatie der katholieken haar doel zal moe ten trachten te bereiken. In dit verband moge nog eens in herinnering worden gebracht, dat het Centrum voor Staatkundige Vorming na de bevrijding in 1945 een ad vies aan de R.K. Staatspartij heeft uitgebracht, waarin „een gezamenlijk zelfstandig electoraal optreden van de katholieke Nederlanders ver eist wordt geacht." En in de toelich ting daarop werd o.m. gesteld: „De Partij moet door haar voorlichting, vorming en propaganda alle katho lieken trachten te overtuigen van de redelijkheid van haar bestaan en nog meer van de redelijkheid van haar programma". Deze uitspraak zal ongetwijfeld ook thans nog. op de feiten passen. Maar de laatste ver kiezingsuitslag dwingt nu tot dieper graven. Om alle katholieken van de rede lijkheid van het programma te over tuigen, zal het in de eerste plaats nodig zijn, dat zij zich, beter dan tot dusverre het geval was, een beeld kunnen vormen van de christelijke maatschappij, waarop hun streven toch gericht moet zijn. De katholie ke geest, de overtuigde beleving van het katholieke geloof, die overigens niet door een politieke partij kan worden bijgebracht mag hierbij uiteraard niet ontbre ken. Tegen deze achtergrond zal de ka tholieken dan telkens weer de rede lijkheid van hun politiek program en van de practische uitwerking daar van moeten blijken Om dit te be reiken zal de eenheidspartij over een apparaat moefen kunnen beschik ken. dat, ook op wetenschappelijk gebied, aan hoge eisen voldoet. Ge zien het biizonder ingewikkelde be stel van het tegenwoordige maat schappelijke leven zal hieraan moei lijk getwijfeld kunnen worden. Wanneer de commissie van het Centrum ook over deze zaken haar licht zou doen schijnen, dan zal het niet onmogelijk zijn, dat de offers, welkp ons katholieke volksdeel zich, niet slechts materieel maar ook geestelijk, tot heden voor zijn poli tieke organisatie getroostte, onvol doende zullen blijken om daarmede een parth in stand te houden, die zich :n het politieke concert onder de eerste violei. kan handhaven. Ook hiercm is er alle reden de re sultaten var he' werk der commissie met grote belangstelling af te wach ten. Vermoedens van strijd achter de schermen OM DE MACHT EN DE OPVOLGIN Diplomatieke waarnemers en analysten van het buitenlands nieuws te Lon den krijgen hoe langer hoe sterker de indruk, dat de fantastische „samen zwering" der Moskouse artsen de inleiding vormt tot een botsing tussen Stalin's twee kroonpretendenten Malenkof en Beria, wiens veiligheidspolitie in het bericht van Tass over de „samenzwering" ernstig werd gelaakt. Indien deze stelling juist blijkt te zijn, staat er buitengewoon veel op het spek De winnaar kan de opvolger worden van de bejaarde Stalin. Vermoed wordt het is niet meer dan een vermoeden dat Malenkof de beste troe ven in handen en de zegen van Stalin heeft. de van bloedige zuiveringsacties staat Zy verklaarden echter ook, dat elke veronderstelling over hetgeen op het Kremlin aan de gang is binnen twee of drie dagen uitgelegd zal kun nen worden. Een aanval op de veilig heidsorganen zou zich bijna, maar niet helemaal, tot Beria kunnen uit strekken. Er bestaat zelfs een theo rie, dat Beria's luitenanten zelf de gehele zaak aan het rollen hebben gebracht. De waavnemers staan verbaasd over het vreemde gedrag van radio- Moskou. Nadat het nieuws eergiste ren met veel ophef in alle talen was Waarnemers hebben opgemerkt, hoe snel het Londense dagblad de Daily Worker zich in de veiligheids kwestie vastgebeten neeft. Een tele gram van de Moskouse correspondent van dit blad bevatte de volgende alinea: „Organen van de contra- spionnagc van de staatsveiligheid worden er van beschuldigd de terro ristische organisatie zo lang te hebben laten voortbestaan, in het bijzonder in verband met het feit, dat in de vooroorlogse jaren onder de artsen een soortgelijke groep bestond. Deze uitspraak wordt nog onheil spellender, air zij gelezen wordt in verband met het artikel, dat de „Dai ly Worker" /lak onder het telegram uit Moskou publiceert. Volgens dat artikel zijn ten minste vier vooraanstaande Russische per soonlijkheden onder wie de schrijver Maxim Gorki voor de oorlog op soortgelijke wijze door artsen ver moord". Gezegd werd dat de bijzon derheden hierover wereldkundig ge maakt zijn tijdens he' zuiverinsspro- ces, dat van tot 13 Maart 1938 te Moskou gehouden wprd. Dat proces maakte deel uit van een reeks zuive ringsacties tijdens welke Stalin vele van zijn oude medewerkers en al zijn grote tegenstanders uit de weg ruim de. De voorganger van Beria als lei der van de veiligheidspolitie, Yagoda, was een-van de slachtoffers van deze zuiveringen. Britse diplomaten zeggen dat Rus land wellicht voor eer nieuwe perio- Grotere onrust in Afrika verwacht In het komende jaar moet gere kend worden op een aanzienlijke in tensivering van de communistische activiteiten in geheel Afrika, aldus verneemt het K.N.P. uit Londen. Recente berichten liit Afrika, die in deze richting wijzen, worden be vestigd door de uitbreiding van het directoraat voor Afrika in het Krem lin, welke zojuist zijn beslag heeft gekregen. De uitbreiding bestaat on der meer hierin, dat er een speciale afdeling is opgericht voor West-Afri- ka en Oost-Afrika. Inlichtingen uit Moskou maken duidelijk, dat het Directoraat voor Afrika thans bezig is met de uitwer king van een groot plan, dat beoogt in het zwarte werelddeel systema tische onrust en een toestand van on veiligheid te scheppen. Communisti sche agenten, die over geheel Afrika verspreid zijn, hebben hun contact mannen in de Soedan, welke op hun beurt via het Tsjecho-Slowaakse ge zantschap te Cairo in verbinding staan met het Kremlin. Deze agen ten hebben tot taak gekregen de on dergrondse acties te organiseren en te leiden. bekend gemaakt, zweeg radio-Mos kou er gisteren eveneens in alle talen over. (Daarin nagevolgd door De Waarheid in Nederland, dat alleen een klein bericht had met nadere bij zonderheden over de „moord" op Zjadnof). ZJDANOF HAD KANKER. Volgens het liberale Zweedse blad „Aftonbladet" heeft de Zweedse pro fessor Elis Berven in 1948, bij zijn te rugkeer uit Moskou, aau collega's echter verteld, dat Zjdanof aan een ongeneeslijke vorm van kanker is ge storven. Berven, die op het ogenblik in India iS. werd destijds naar Moskou ontboden by een hooggeplaatste pa tiënt". Hij wilde toen de naaim niet bekend maken. De Zweed was er volgens „Avondbladet" verbaasd over geweest, dat hij bij een patiënt was geroepen, „die door geen dokter ter wereld gered kon worden." „Voordat Berven uit Moskou ver trok vroegen de Russische autoritei ten van hem de verklaring dat Zjda nof's ziekte ongeneeslijk was en dat geen enkele Russische arts bij de be handeling een fout had gemaakt,' aldus het blad. Professor Berven heeft vandaag in Madras, waar hy vertoeft het bericht van het Zweedse blad fantastisch ge noemd Hij zei, da. hij de naam van de patiënt, die hij in Moskou in Ja nuari 1948 heeft behandeld, kende, maar hij weigerde die te noemen. Z. Em. Mc Intire Uit Los Angelos komt telegrafisch het sensationele levensverhaal van de nieuwe karadinaal Mc Intire: „van loopjongen tot kardinaal". De nu 66- jarige kerkvorst is te Manhattan (New York) geboren als een zoon van onbemiddelde ouders; toen hij tien jaar oud was verloor hij zijn moeder, en drie jaar later trad hij als loopjongen in dienst bij de ~New- Yorkse effectenbeurs, tegen een loon van drie dollar per week. Door avondonderwijs wist hij zich te ont wikkelen, en op zijn zestiende jaar trok hij de aandacht van een make laarsfirma, die hem een betrekking als acquisiteur gaf en later als chef. In 1915 overleed zijn invalide va der, die hij jarenlang had moeten steunen; kort daarna werd hij tot deelgenoot in de effectenfirma be noemd, maar hij deed een andere keuze; hij gaf zijn loopbaan in het zakenleven op, en deed zijn intrede in het bisschoppelijk seminarie om voor het priesterschap te worden op geleid. Vijf jaar later werd hij, op 35-jarige leeftijd, door kardinaal Hayes in de St. Patrick's kathedraal te New York tot priester gewijd. In het begin van 1948 werd hij, na een verblijf van minder dan vijf jaren in het Westen der Ver. Staten, aarts bisschop van Los Angelos. In deze functie heeft hij zich bij zonder verdienstelijk voor het R.K. onderwijs gemaakt; binnen een jaar na zijn komst in zijn aartsbisdom liet hij de plannen voor een nieuwe kathedraal opbergen, maar millioe- nen voor een fonds ten behoeve van het ondenvijs bijeenbrengen, en weldra 82 lagere en middelbare scholen stichten, zodat er thans in de overbevolkte Mexicaanse wijk in het oostelijk deel der stad geen pa- rochie zonder een eigen school meer is. Mafatada Jeu^daxkeai 30 jaai Openbaar Consistorie te Rome Hedenochtend is in de St. Pieter het plechtig Openbaar Consistorie gehouden, tijdens hetwelk Z.H. de Paus de nieuwe kardinalen de rode hoed heeft opgezet. Er waren spe ciale afvaardigingen van de landen, waartoe de nieuwje kardinalen be horen, aanwezig. Op de „Sedia Gestatoria" werd de Paus de St. Pieter binnengedragen, terwijl trompetten schalden en de aanwezigen van hun enthousiasme blijk gaven. Bij de aanvang van de plechtig heid werd door een consistorie advocaat gepleit voor de zaligver klaringszaak van Giuseppe Toniolo, een in deze eeuw overleden katho lieke socioloog. De Paus deed weten, dat hij zich zijn antwoord voorbe hield. Onderwijl legden de nieuwe kar dinalen in de kapel van de H. Petro- nella de eed af in handen van de daartoe aangewezen kardinaal. Daar na begaven zij zich naar de pause lijke troon. De twee kardinalen, die terzijde van de Paus stonden, hiel den de symbolische rode hoed boven de neergeknielde nieuwbenoemden, terwijl de Paus telkenmale de for mule uitsprak, waarmede hij de nieuwe kardinalen opwekte zich hun functie waardig te tonen. Na het uitsoreken van deze woor den deed de Paus de rode hoed met een handbeweging neerdalen tot op het hoofd van de voor hem gekniel de nieuwbenoemde. Daarop deed hij de nieuwe kardinaal op staan en gaf hem de vredeskus, welke door de kardinaal, na een diepe buiging voor de Paus, vervolgens werd uitgewis seld met degenen, wier gelijke hij thans was geworden in het Heilig College. Tot besluit van de plechtigheid gaf de Paus plechtig zijn zegen. Vervolgens werd in het Vaticaan het tweede Geheime Consistorie ge houden, waarop het sluiten en ope nen van de mond der nieuwbenoem den plaatsvond. Ten teke.i van hun nieuwe bevoegdheid bij het bestuur van de Kerk. Kardinalen ontvingen rode bonnet Voor de eerste maal gekleed in het kardinaalspurper, niet het vlammen de rood van de changeant-zijde doch de eenvoudiger toog van wollen stof, stonden Woensdagavond 17 nieuwe Kardinalen, vergezeld van hun pau selijk ceremoniemeester en hun par ticulier secretaris, in de Troonzaal van het Apostolisch Paleis om van de H. Vader tijdens het half-open- baar consistorie de biretta in ont vangst te nemen. De biretta is de rode bonnet met drie opstaande ran den en pompoen. Gezeten op zijn troon overhan digde de Paus aan 16 der nieuwe Kardinalen deze bonnet, te beginnen by Kardinaal Constantini, secretaris van de H. Congregatie de Propagan da Fide, als oudste in rang van aarts bisschop. Begeleid door hun ceremo- Verzachting van de belastingpolitiek BLIJKENS de dezer dagen gepu bliceerde cijfers telt ons land nu reeds meer dan 176.000 werklozen Vooral in de laatste paar maanden viel een belangrijke stijging waar te nemen, maar al hoewel deze ont wikkeling zeer is te betreuren en wel vooral voor de betrokkenen waarop de werkloosheid erg depri merend werkt, geeft deze situatie nog geenszins reden tot de verwach ting dat we reeds aan het begin van een crisis staan. Maar toch is werk loosheid een probleem geworden, dat aangepakt dient te worden. Naast de seizoeninvloeden is de sty ging toe te schrijven aan de fi nanciële politiek der regering van de laatste paar jaren. Immers, ze werd door haar reeds onontkoombaar ge acht toen, in verband met de slechte stand van de betalingsbalans, een ge dwongen consumptiebeperking werd opgelegd. Ook de belastingpolitiek werd daaraan aangepast en deze maatregelen moesten spoedig de ont plooiing van de werkgelegenheid drukken. Nu achteraf vragen wij ons onwillekeurig af of al deze maatre gelen te rigoureus geweest zijn. De regering stelt nu grotere bedra gen beschikbaar voor de uitvoering van allerlei openbare werken en dit is ook goed, want de Overheid dient te zorgen dat zodanige voorwaarden aanwezig zijn, dat -er voor de bevol king voldoende mogelijkheden aan wezig zijn om nuttige arbeid te ver richten, maar deze mogen niet in de eerste plaats gezocht worden in de sector van openbare werken. In ste de van werkverruiming, gefinan cierd uit belastinggelden, is deze thans nog vooral te stimuleren door een vermindering van de belasting druk. En dit kan dan geschieden of wel door een algemene verlaging of door verzachting van de fiscale druk in bepaalde sectoren, met name bij de ondernemingen. De werkgelegen heid voor de steeds toenemende be volking dient immers in de allereerste plaats gezocht te worden in de par ticuliere ondernemingen en daarom is een voortdurende uitbreiding der bedrijvigheid en wel vooral in de industrie, dringend noodzakelijk. De aandacht van de regering dient dan ook allereerst hierop gericht te zijn, terwijl secondaii werkgelegenheid gezocht moet worden in verruiming van de uitvoering van openbare wer ken. Het is daarom nu de hoogste tijd, dat de belastingpolitiek zodanig gewijzigd wordt, dat de fiscus het vermogen niet meer aantast en de kapitaalvorming evenmin in de weg staat evenals het particuliere initia tief en de rendabiliteit van het be drijfsleven. Ook de kleinbedrijven mogen hierbij vooral niet vergeten worden. In dit verband wijzen wij nog eens op de noodzakelijkheid dat het Wetsontwerp Omzetbelasting spoedig Wet zal worden, zodat de ldeinhandel van de betaling van Omzetbelasting verlost zal zijn. Thans is zeer zeker ook de tijd aangebroken de belastingen voor de consumenten omlaag te brengen, zo dat het netto-inkomen van de grote massa groter wordt en we in de ge legenheid komen ook eens de min der urgente levensbehoeften te be vredigen. Natuurlijk zal hierdoor een belangrijke stijging tfan de om zetten en van de productie veroor zaakt worden, wat meer werkgele genheid en meer welvaart betekent. Vooral deze maatregel zal dus aan alle bevolkingsgroepen ten gunste komen. Al deze maatregelen zijn natuur lijk sterk gebonden aan allerlei fi nanciële grenzen, maar als de werk loosheid zich onverhoopt nog verder zal uitbreiden, zal hier tegenover zelfs een politiek van geldverrui- ming door de Overheid onder ogen moeten worden gezien. nemers wordt er met drang op gewezen, dat het nu tijd is door mid del van bepaalde belastingfacilitei ten te komen tot uitbreiding van in vesteringen. Ook dient zorg te wor den besteed aan de tijdige vernieu wing van oude bedrijfsmiddelen Dit ook om in de naaste toekomst beter het hoofd te bieden aan een sterker opkomende buitenlandse concurren tie. Zo betoogde de voorz. van de Ka mer van Koophandel te Den Bosch, dr De Gruyter, in zijn Nieuwjaars rede, dat thans de werkgelegenheids- politiek het centrale punt vormt in het economische beleid. Industriali satie is de basis van onze welvaart en deze hangt af van de liquiditeit en de mate van investeringscapaci teit der particuliere bedrijven. Maar, zo zei hij, de investeringsbronnen (ondernemer en particuliere beleg ger) worden door de belastingdruk al te zwaar getroffen. Ook de voorzitter van de K.A.B., de heer Middelhuis, heeft de vorige week in een toespraak te Eindhoven gesteld, dat de werkverruiming ge stimuleerd moet worden door ver zachting van de belastingpolitiek in zoverre dat hierdoor de vestiging van nieuwe en investeringen in be staande bedrijven worden verkre gen. Voorlopig geeft de gunstige positie van onze betalingsbalans wel de mo gelijkheid tot uitvoering van deze maatregel die tot vergroting van de arbeidsgelegenheid moet leiden, zo zei hij. Maar welke faciliteiten op belas tinggebied kunnen dan allereerst het beoogde doel ten gevolge hebben? Hierovei hopen wij morgen het een en ander in kort bestek nog te kun nen zeggen. F. D. Op 14 April zal het 30 jaar geleden zijn, dat Mevrouw Tilly Talboom- Smits het „Hofstads Jeugdorkest" oprichtte. De leeftijd van de muzikanten variëert tussen 8 en 2! jaar De musici zijn afkomstig uit alle kringen en standen. In de loop der tijden hebben 14 musici, die thans in het Residentie- Orkest spelen, deel uitgemaakt van het Jeugdorkest. Geen van hen had oor spronkelijk de bedoeling, zijn leven aan de muziek te wijden. De dirigente en tevens oprichtster van het orkest tijdens de repetitie. De Gasperi vraagt vertrouwen Een dringend verzoek van de Ita liaanse premier, De Gasperi, om een vertrouwensvotum van het parlement is gisteravond door de communisten doorkruist. Zij wisten gedaan te krij gen, dat bijna alle afgevaardigden steun gaven aan hun voorstel, de zit ting van het parlement, zonder stem ming, tot heden te verdagen. De Gasperi had op een inderhaast bijeengeroepen kabinetszitting beslo ten tot het stellen van de vertrou wenskwestie, nadat de door de rege ring voorgestelde kieswetwijzigingen Dinsdag aanleiding hadden gegeven tot relletjes alom in het land en ook bijzonder heftige tonelen in de Ka mer, waarbij de woedende commu nisten op een gegeven moment zelfs de stembus van de tafel smeten. De voorgestelde kieswet voorziet er in, dat bij de in Mei a.s. te houden algemene verkiezingen de partij of groep van partijen, die meer dan de helft van de stemmen verwerft, twee derde van het zetelaantal krijgt toe gewezen. een poging van de regering om een bruikbare meerderheid krijgen, maar die door uiterst rechts talrijke regeringsautoriteiten. Geschaard in 'n halve cirkel rond de H. Vader sprak Kardinaal Constan tini in naam van allen de Paus toe dankte Hem voor de grote eer, die hun te beurt was gevallen. Na de Pauselijke Zegen verlieten de nieu we Kardinalen de Troonzaal. Bij de deur echter kregen zij van de zich daar bevindende prelaat het rode kapje, hun Soli Deo. Het kapje heeft drage te leveren.' Mayer zei, en uiterst links fel bestreden wordt met name door het afsteken van el lenlange redevoeringen. Ofschoon ook de aanhangers van de regering stemden vóór het voor stel tot verdaging van de zitting, wordt toch niet vërwacht, dat de Gasperi zijn vertrouwensvotum niet zal krijgen, al is het verzet tegen de kieswet ook onder de Chr. Dem. (re- gerings-) partij groeiende. Frankrijk en het Europese léger In een toespraak voor de Brits- Amerikaanse pers vereniging te Pa: rijs, heeft de Franse premier, René Mayer nog eens verklaard, dat zijn regering het EVG-verdrag aan de Nationale Vergadering zal voorleg gen en besprekingen zal voeren over wijzigingen in het verdrag. „De regering heeft besloten", zo zeide hij, „het verdrag onverwijld aan de Nationale Vergadering ter be krachtiging voor te leggen. Om een ratificatie onder bevredigende om standigheden te verkrijgen is het echter nodig, dat sommige bepalin gen van het verdrag, die zijn gecri- tiseerd als onduidelijk of onnodig hinderlijk voor Frankrijk, als dit land het nodig oordeelt zijn troepen in de Franse Unie te gebruiken, in toegevoegde protocollen worden ver duidelijkt. De verdediging van Eu ropa kan slechts worden verzekerd als zij berust op de Atlantische Ge meenschap, maar om doeltreffend te zijn, moet deze verdediging zo Ooste lijk mogelijk liggen. In dit verband is het ondenkbaar, dat Duitsland niet zou worden uitgenodigd om zijn bij- dat de naam Soli Deo gekregen, omdat het nimmer wordt afgenomen, doch slechts Soli Deo, alleen voor God. Woensdagochtend hebben de niemeester begaven de nieuwe emi-1 staatshoofden van Frankrijk, Italië, nenties zich één voor één naar voren Spanje en Portugal de rode baret om na drie buigingen geknield de voet van de Paus te kussen en de bi retta in ontvangst te nemen. Slechts enkele genodigden waren bij de plechtigheid aanwezig. De 17de nieuwe Kardinaal, Kardi naal Borgongini Duca, had de rode baret reeds des ochtends ontvangen uit handen van president Einaudi van Italië in tegenwoordigheid van met de officiële benoemingsoorkon den overhandigd aan de Kardinalen Roncalli (Nuntius te Parijs), Borgon gini (Nuntius te Rome), Cicognani (Nuntius te Madrid), Arriba y Cas tro, aartsbisschop van Tarragona Quirico y Palacios, aartsbisschop van Santiago di Compostella, en tenslotte aan Kardinaal Ciriaci, Nuntius te Lissabon. Frankrijk de bekrachtiging van het EVG-verdrag gemakkelijker zou vin den als Engeland zijn houding daar tegenover wijzigde. Contact met de Britse regering over.een aantal pun ten speciaal economische zou goed zijn. JCavceVtje Zeg niet met vele woorden weinig. Doch met weinig woorden veel!

Leidse Courant | 1953 | | pagina 1